civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V > Play By Web i Balance Mod
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V
Poster
Status: Veteran

Registered: Sept 18, 2003
IP: Logged
Re: Play By Web i Balance Mod [post #51]

To może by go tak reanimować

Sept 15, 2008 at 07:12
Gadu-Gadu: 1481362
Print
Merthen
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
Re: Play By Web i Balance Mod [post #52]

Ja się pisze do pomocy przy robienia moda. Można mnie do cześć przydzielić Dam sobie radę z wszystkim poza AI i grafiką.

Sept 15, 2008 at 19:03

Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Registered: Sept 14, 2002
Re: Play By Web i Balance Mod [post #53]

O SEV trochę wiem. Chętnie pomogę jako konsultant i tester, bo na produkcji modów się nie znam.

Sept 15, 2008 at 19:57

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: Play By Web i Balance Mod [post #54]

też mogę testować
ewentualnie coś podsunąć

Sept 15, 2008 at 20:09
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Play By Web i Balance Mod [post #55]

Mam problem ze stworzeniem gry na PBW. Niby wszystko ok, ale jest błąd:

Quote:

Sorry, could not create a new game. Possible reasons:
You may have used an invalid character in the Game Name or Base Save Game Filename. These must have only letters and numbers, no other characters are allowed
You may have tried to create a game with the same Game Name or Base Save Game Filename as an exsisting game on PBW (This could even be an old game that has been deleted, but not yet purged from the PBW server. If you think this is the problem, contact the PBW admins)
You may have left the Game Password filed blank. (Note: If you left the password blank because you are moving an exsisting game to PBW and want the password blank because you did not use a password when setting up the game, put something in the password field, and then contact the PBW Admins to get that changed before you run the first turn)
You may have left the Game Name or Base Save Game Filename blank
You may not be logged in to the PBW server anymore. Try going to seiv.pbw.cc and log in again.

If you are logged in, please try chaning the game name. If this does not work, please notify the PBW Admin Team.

I tak za każdym razem. A jest jak powinno być, a przynajmniej tak mi się wydaje :/

Sept 15, 2008 at 20:19
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Merkan

Re: Play By Web i Balance Mod [post #56]

Jak są chętni, to warto by się zakręcić wokół tamtego moda i spytać, czy można kontynuować dzieło.

Sept 15, 2008 at 20:29
Print
Adi Cherryson

Re: Play By Web i Balance Mod [post #57]

Vortavorze - masz problem z drugą czy trzecią grą?

Jeśli z drugą to może powodem są znaczki _ w nazwie pliku cop_multi_2:

You may have used an invalid character in the Game Name or Base Save Game Filename. These must have only letters and numbers, no other characters are allowed

Spróbuj zmienić nazwę (ale zachowaj stary plik).

Merkanie - zależy jak duże zmiany chcielibyśmy zrobić. Mod do szpiegostwa zrobiłeś w mgnieniu oka. To jak usiądziesz przez dwa wieczory, wywrócisz grę do góry nogami.

Według mnie nie trzeba czynić rewolucji: zlikwidowałbym szpiegostwo, albo tylko ograniczenie do Espionage, poprawiłbym lekko bronie, dorzuciłbym 50 poziomów w Space Yard i zmodyfikowałbym technologie rasowe (Organic, Temporal itd.) na początek.

Ale Morgul już myśli chyba inaczej. Jak mamy dalej rozmawiać to może załóż nowy temat, bo już lekko śmiecimy tutaj. Chętnie wymienię uwagi.

[Edited by Adi Cherryson on Sept 15, 2008 at 22:46]

Sept 15, 2008 at 22:20

Print
Vortavor

Re: Play By Web i Balance Mod [post #58]

Mam problem ze stworzeniem jakiejkolwiek gry :P

Sept 15, 2008 at 22:47
XFire synek24
Print
Adi Cherryson

Re: Play By Web i Balance Mod [post #59]

To dziwne, bo mi się to udało testowo.

Sept 15, 2008 at 22:49

Print
Merthen

Re: Play By Web i Balance Mod [post #60]

Możemy też stworzyć moda od podstaw.

Dzisiaj zauważyłem ze pojawiła się nowa wersja moda Crimson. Sprawdzę co zawiera.

Sept 16, 2008 at 16:50

Print
piotrostry
Status: Regular

Registered: Aug 23, 2008
Re: Play By Web i Balance Mod [post #61]

hm, nie będę eksperymentował z żadnymi modami narazie, bo potem się okaże, że nie mogę grać z Wami w multi, ale powiedzcie mi jakie nowe statki są w tym balance mode pls pls pls

Sept 19, 2008 at 08:11

Print
marcusdavidus
Status: Settler

Registered: Sept 07, 2008
Re: Play By Web i Balance Mod [post #62]

widzicie a ja sie nie zgodze ze stwierdzeniem ze drzewo badan w BM jest urposzczone. Moze i faktycznie jest mniej lvl ale wejscie z lvl 4na 5 kosztuje tyle samo czasu co wejscie z 40 na 60 w wersji stock. imo to nie upraszcza niczego wrecz przeciwnie, sprawia ze co ture nie dostajemy 10 000 000 komunikatow ze osiagnelismy 90 poziom w czyms tam . a kazdy nowy lvl bdan robi roznice i jest sens robic nowy projekt lub retrofitowac aktualne. pozatym balance mod dodaje mase przydatnych w multi rzeczy jak sensowny system wywiadu ( moze nie doskonaly ale milion razy lepszy niz orginalny) inteligetniejsze ulozenie technologi i swietny system silnikow ( jak w SEIV) wiekszy ptorzbuej wiecej zeby latac z ta sama predkoscia co maly itp.
imo gdy wyjdzie najnowszy BM 1.15 powinniscie dac mu szanse ( wreszcie sensownei dzialajace speciall weapony jak weapon distruptery itp i masa innych ulepszen)

Sept 20, 2008 at 18:55
Gadu-Gadu: 5438685
Print
Skyline14

Registered: Aug 01, 2008
Re: Play By Web i Balance Mod [post #63]

marcusdavidus, ale ja lubie widzieć po ture, ile ja to wynalazłem A w BM wyższy poziom armoru daje z poziomu na poziom taki sam efekt jak w oryginale.

Sept 20, 2008 at 19:46

Print
marcusdavidus

Re: Play By Web i Balance Mod [post #64]

prawda armor i shields sa proporcjonalnie slabsze niz orginalne, z prostej przyczyny zeby zachowac rownaowage z broniami. nie ma juz mozliwosci zrobic cruisera z 6 k armor i 6 k shields. i mis ie to wydaje dosyc logiczne biorac pod uwage zmiany w uzbrojeniu itp.

Sept 20, 2008 at 20:42
Print
piotrostry

Re: Play By Web i Balance Mod [post #65]

jak się pobiera tego moda i gdzie się to robi?
ale multi robimy bez, tak?

Sept 20, 2008 at 22:05

Print
Vortavor

Re: Play By Web i Balance Mod [post #66]

Nasze multi będzie bez

Sept 20, 2008 at 22:11
XFire synek24
Print
Ceasar Of Rome

Re: Play By Web i Balance Mod [post #67]

http://home.spaceempires.net/downloads-cat-35.html

wypakuj i wklej do folderu GAME TYPES

Sept 20, 2008 at 22:18
XFire Ceasar4Rome
Print
marcusdavidus

Re: Play By Web i Balance Mod [post #68]

imo poczekaj na 1.15 jest aktualnie skoncozny ( mial wyjsc wczoraj ale Capt Kwok upoprawia ai bo nie wystarczajaco dobrze umial poslugiwac sie otwieraniem warpow ) a jesli chcesz instalowac 1.14 to musisz najpierw zainstalowac SEV patch 1.66 i mod 1.14 potem 1.71 i pacz do moda 1.14a a potem 1.74 i pacz do moda 1.14b polecal bym rowniez sobie zainstalowac FQM najnowszy jest kompatybilny z balance modem :P

Sept 21, 2008 at 13:37
Print
Merthen

Re: Play By Web i Balance Mod [post #69]

marcusdavidus nie trzeba instalować niższych łatek, można od razu 1,74 na wersje 1.00. Sprawdzałem.

Sept 21, 2008 at 14:26

Print
piotrostry

Re: Play By Web i Balance Mod [post #70]

kurde, odpadłem jak sobie poczytałem tak o tych modach, teraz to chcę mieć wszystkie
więc narazie pozostanę przy wersji orginalnej w celach szkoleniowych przed multi, ale potem można by rozważyć jakiegoś moda i strzelić jakąś partyjkę w mniejszym gronie najwyżej, jak komu czas pozwoli...

Sept 21, 2008 at 17:31

Print
Adi Cherryson

Re: Play By Web i Balance Mod [post #71]

W modach do takich pradawnych gier strategicznych 4X, jaką niewątpliwie jest Space Empires, problem polega na tym, że Autor modyfikacji nie do końca poznał bogactwo możliwości. SE to kanon strategii, jak Master of Orion czy Stars! Trzeba poznać i zrozumieć.

Jestem obrońcą potencjału intelektualnego tych starych gier.

Można zrobić mod po roku, dwóch. ale po jedenastu latach podchodzi się już bardziej ostrożnie do tego tematu.

BM niestety jest wielką pomyłką. Upraszcza ten latami zdobywany potencjał.

Sprawdzi się doskonale, jeśli wystarczy nam konsumować popcorn i klikać na obrazki.

Sept 22, 2008 at 01:35

Print
marcusdavidus

Re: Play By Web i Balance Mod [post #72]

Adi nie no sory za to co powiem , ale imo nie wiesz o czym mowisz jesli chodzi o BM . BM mial byc OFICJALNYMI PLIKAMI SEV ale za dlugo trwala jego robota .
Imo wydaje mi sie ze poprostu nie grales w BM skoro twierdzisz ze upraszcza cokolwiek . Zauwaz ze 100 lvl badan robisz w takim samym tempie jak w bm 20 w stelar enginering a nawet w bm robisz to dluzej . wiec gdzie to uproszczenie ?? moze uproszceniem jest to ze dzialaja bronie jak weapon distruptors i tak dalej ? moze uproszczeniem jest to ze bronie sa zbalansowane wreszcie ? ze mysliwce przestaja byc I WIN SPAM ? ze Point defense moze bez problemu zjechac mase mysliwcow i tak dalej ? ok jesli to jest ulatwienie i uproszczenie to spoko .
poprostu powiedz ze potencjal intelektualny to sciagniete ze strony SE strategie rozwoju ktorych nie da sie zastosowac do BM moda . a trudno wymyslec nowe co nie ?? Potencjal intelektualny w BM jest wiekszy z prostej przyczyny wreszcei mozna stosowac rozne taktyki . a nie tylko OMFG mam 10 carrierow a ty sobie mozesz miec co chcesz a i tak gowno zrobisz . proste nie ? albo no more zabugowanego wywiadu/kontrwywiadu . Twoim problemem adi jest to ze nie umiesz sie przestawic na BM wiec odrazu BM jest zly be i w ogole . imo poczytaj co Aaron twierdzi o BM .
Aaron > tworca SE
POZDR
i imo moze krtko gram w SE ale zeby zjadlem na MOO i imo SEV BM jest 10 razy bardziej dopracowany niz SEV classic

Sept 23, 2008 at 03:42
Print
Ceasar Of Rome

Re: Play By Web i Balance Mod [post #73]

a może za krótko grałeś na grze standardowej i jej nie poznałeś ?
Ja gram w nią 2 lata i jest świetna.

Sept 23, 2008 at 05:34
XFire Ceasar4Rome
Print
marcusdavidus

Re: Play By Web i Balance Mod [post #74]

Ceasar raczej sprawa ma sie tak ze polowa rzeczy w stock w ogole nie dziala .
Sam Aaron powiedzial ze wersja stock to tak naprawde silnik gry z dolaczonymi najprostszymi data files, bo wychodzil z zlozenia ze moderzy zrobia z tego gre wlasciwa. Tak naprawde patche ktore wychodza poprawiaja w wiekszosci hardcodowane aspekty gry zreszta na zadania moderow , a pliki data sa wlasciwie jedynie kosmetycznie naprawiane jesli sa jakies duze bugi.
To samo bedzie z SEVI wersja stock to bedzie basic z rpostymi plikami data ktore nie wykorzystuja nawet polowy mozliwosci silnika , a zrobienie reszty zostawi moderom . to jego slowa nie moje :P
Wiesz nie mowie ze wrsja Stock jest zla. ale poprostu nie wyciaga z mozliwosci Hardcodowanego enginu nawet 50% mozliwosci.
Imo serio pograjcie w BM a potem sie wypowiadajcie. BM nie wprowadza praktycznie niczego nowego orpocz tego ze to co mialo z zalozenia Aarona dzialac a nie dzialalo w wersji stock , dziala w BM .

Sept 23, 2008 at 06:57
Print
Adi Cherryson

Re: Play By Web i Balance Mod [post #75]

Już pisałem, że wszystkie zmiany są moim zdaniem Ok i dopuszczalne poza jedną - drzewko technologii.

To już nie jest SE tylko inna gra, prostsza. BM może i miał być oficjalny, ale nie jest. Ciekawe dlaczego. Jak będzie przestanę grać i wrócę do Stars!.

Sorry, ale to Ty się właśnie upierasz przy tym modzie i odwracasz role. Ile lat grałeś w SE? Od której wersji? Jeśli ktoś od razu ucieknie w mod, który reklamujesz i nie poświęci kilku lat na zabawę z SE, to pewnie mu będzie odpowiadać ten sposób wynajdowania. Jeśli ktoś pozna podstawkę już dobrze, to nic go przekona do zmiany drzewka technologii. Cezar jest tego dowodem, choć gra tylko dwa lata.

Nie można czynić z jakiś amatorskich poprawek dostosowawczych do gustu ogółu, jedynie słusznej wersji. Moim zdanie BM nie zasługuje na uwagę miłośników zaawansowanej strategii i wielbicieli komplikacji. Tylko trzeba pograć w SE dłużej, aby to zrozumieć.

Zatem - wszystkie inne zmiany poza drzewkiem technologii.

Pozdrawiam
Adi

Sept 23, 2008 at 13:21

Print
Skyline14

Re: Play By Web i Balance Mod [post #76]

Ale mnie zdenerwował ten BM. KATASTROFA!!! Badam Space Yards. Miałem nadzieje że wydajność stoczni podniesie o 1k albo przynajmniej 500 surowców na ture. A tu co? Tylko o 200! W classicu dalej dojde z wydajnościa niż tutaj. To samo tyczy sie cargo. Z początku nie wiadomo czemu komponent cargo ma tylko 100kT pojemności. Badam więc dziedzine nauki "Cargo", mając nadzieje na większą pojemność. No i była. Ale tylko o 10kT Jedyny plus to ulepszenie stosowanej przeze mnie technologii, czyli Planet utylization. Tutaj jest bardziej dostępna i to tego od razu jest 3% poprawy warunków na rok, ale niestety potem nie można polepszać tego budynku. Tak więc zawiodłem sie. Nie wiem co widzicie w BM, ale kompletnie schrzanili sprawe. Droższe technologie, a dają tyle samo, albo troszke więcej. Nie wiadomo też dlaczego nauka teorytyczna jest 2x droższa a daje to samo. Podsumowanie: Drzewko technologii to samo dno.

PS. Największy plus to galaktyki, które są mocno urozmaicone.

[Edited by Skyline14 on Sept 23, 2008 at 13:46]

Sept 23, 2008 at 13:45

Print
Ceasar Of Rome

Re: Play By Web i Balance Mod [post #77]

w SeV gram od 2 lat
z przerwą na se4 wersja gold
i nic się im nie równa
BM to tylko ułatwienie, niszczące grę
jedyna zaleta to grafika
spiepszona sprawa i tyle

Sept 23, 2008 at 17:24
XFire Ceasar4Rome
Print
Morgul

Registered: Jul 19, 2003
Re: Play By Web i Balance Mod [post #78]

nie znacie sie i tyle ale co kto lubi, tylko nie mowcie ze bm to jest ulatwienie - bo to nieparawda , gra jest trudniejsza. Jak ktos lubi grac w stock, to niech gra. Szkoda ze tak malo ludzi tworzy mody do SEV, bo do tego ta gra zostala stworzona - do modow. Kapitan Kwok to czlowiek instytucja ( niektorzy mysleli ze to jest Aaron ;p ).. szkoda ze tak malo takich ludzi - z zapalem, umiejetnosciami i czasem

Sept 24, 2008 at 00:22

Print
Adi Cherryson

Re: Play By Web i Balance Mod [post #79]

Quote:
Morgul wrote:
nie znacie sie i tyle ale co kto lubi, tylko nie mowcie ze bm to jest ulatwienie - bo to nieparawda , gra jest trudniejsza. Jak ktos lubi grac w stock, to niech gra. Szkoda ze tak malo ludzi tworzy mody do SEV, bo do tego ta gra zostala stworzona - do modow. Kapitan Kwok to czlowiek instytucja ( niektorzy mysleli ze to jest Aaron ;p ).. szkoda ze tak malo takich ludzi - z zapalem, umiejetnosciami i czasem

Nie znamy się i tyle. Nieprawda i już.

Celny argument.

Kiedyś w programie Brainac mój syn usłyszał: jak brakuje Ci argumentów, powołaj się na statystykę - w 94% zadziała.

To jest tylko Twoja opinia Morgul. Niczym nie potwierdzona. Lata praktyki wskazują na coś innego.

Nie jestem jakimś przeciwnikiem tego BM. Wnosi wiele dobrego, ale zabija potencjał. Upraszcza. Starsi gracze to tutaj potwierdzają, uwielbiają to drzewko technologii.

Sept 24, 2008 at 01:11

Print
Morgul

Re: Play By Web i Balance Mod [post #80]

Ty twierdzisz ze jest latwiejszy, uproszczony itp po tym co widzisz na dzien dobry. To tak jakby okreslac predkosc samochodu po kolorze lakieru, ten lakier mi sie nie podoba to pewnie jest slabszy samochod. Rozumiem przyzwyczajenie do normalnej ver gry, ale BM to nie jest uproszczenie - testuja to ludzie, ktorzy pojedynczo maja wieksza wiedze o mechanice SEV niz my tu wszyscy razem wzieci. Jestem skory bardziej zaufac takim osobom, niz casual players.

Swoja droga oprocz tego forum nigdzie nie natknalem sie na opinie, ze BM jest uproszczeniem czy cos w tym rodzaju, jest to swojego rodzaju nowosc

To "nie znacie sie" bylo z przymrozeniem oka

Ogolnie niech kazdy gra jak lubi, gra ma sprawiac fun i tyle. Ja probowalem was namowic do BM, bo dla mnie przesiadka ze stock ver na BM na dluzsza mete byl to milowy krok do przodu. 1000% wiecej funu z gry, tyle ze nie po 5min rozgrywki i ponarzekaniu ze wynajduje tech i daje mi mniej/mniej moge upchnac w okret. Mod jest warty tego by sie nim pobawic i tyle, niedlugo 1.15.. mial byc 19wrzesnia, no ale czekamy dalej.

Sept 24, 2008 at 02:36

Print
Adi Cherryson

Re: Play By Web i Balance Mod [post #81]

Morgul, a jakie Ty masz doświadczenie z podstawową wersją? Konkretnie ile lat się tym bawiłeś? Mniej niż 10?

Pisząc o tych geniuszach mechanizmów gry masz może na myśli to, co piszą na forach Spaceempires.net i Space Empires Universe? Cy jest coś lepszego?

Sept 24, 2008 at 10:23

Print
piotrostry

Re: Play By Web i Balance Mod [post #82]

powiem Wam Panowie tak, co do SE to jestem świeżo nawrócony, miałem styczność z którąś poprzednią częścią, miałem też z MoO, na Civach różnych za to zęby zjadłem i robiłem tam co chciałem, w szachy sobie przyzwoicie radzę, więc uważam, że ogólne pojęcie o grach strategicznych mam. To taki wstęp, teraz meritum, gram kilka tygodni w SEV podstawkę i od dwóch czy trzech dni z modem balancem i stwierdzam, że z modem jest trudniej, więc przyjemniej
AI z moda bije na głowę AI z podstawki, zmiany w konstrukcjach okrętów moim zdaniem ciekawe i dające dużo więcej możliwości, zmiany z nauką duże, ale ja w grze tego nie odczuwam specjalnie, generalnie mod ma u mnie dużego plusa, granie na podstawce na średnim poziomi trudności było po kilku dniach nudne i traktowałem je czysto treningowo i zabijanioczasowo, na modzie gram trzeci dzień i mam wcale nie ciekawą sytuację i chiba będę musiał zrobić drugie podejście mądrzejszy o doświadczenia z tej rozgrywki. Oczywiści SEV jest bajera pomysł i gra z którą spędzę baaaardzo dużo czasu, zwłaszcza jak będzie poprawka do AI, bo system gry może się dla mnie nie zmieniać, każda wersja ma swój urok

Sept 25, 2008 at 10:18

Print
Adi Cherryson

Re: Play By Web i Balance Mod [post #83]

No to już możecie zacząć umawiać kolejne multi. Tym razem zbalansowane, a nie hard core.
Poważnie proponuję. Im więcej gier, tym lepiej...

W sumie to szkoda, że Morgul z nami nie zagrał w PBEM3. Patrząc na sposób w jaki by sobie praktycznie radził, doszedłbym w do tego, czy Balance Mod jest ułatwieniem, czy wyzwaniem. Porównalibyśmy praktycznie, co kto umie i rozumie przez ułatwienia i wyzwania, bo tak teoretyzować to nic nie daje i nie nikogo nie przekonuje.

Piotrze, bynajmniej nie kwestionuję Twojego obeznania w temacie strategii, ale jak sam zapewne wiesz - oprócz pojemnego umysłu, potrzebny jest też czas i praktyka w danej grze, aby zostać jakimś tam powiedzmy umownie ekspertem. Nie od razu Kraków zbudowano. Dla mnie opinia osoby zaczynającej przygodę z serią SE, opinia kogoś kto grał dwa lata, i opinia kogoś kto grał od początku, to trzy różne rzeczy.

Ale najważniejsze, że gra nam się podoba, z modem czy bez.

[Edited by Adi Cherryson on Sept 25, 2008 at 17:47]

Sept 25, 2008 at 17:35

Print
Merkan

Re: Play By Web i Balance Mod [post #84]

Adi, świetny pomysł. Załóżmy nową grę. Tym razem na Ballance Mod. Zagrałem sobie chwilkę na tym i wrażenia są takie sobie. Niby fajny, ale czegoś brakuje. Spodobało mi się na przykład, że w końcu nie ma odkrywania n-tego poziomu "Planet Colonization". Jest tylko jeden, wprawdzie chyba nieco droższy, ale to akurat też jest dobre.
Uwaga. Są znacznie przerobione cechy rasy (te kupowana za punkty przy tworzeniu rasy). Mają trochę inne znaczenie i "ceny".

Sept 25, 2008 at 17:45
Print
Adi Cherryson

Re: Play By Web i Balance Mod [post #85]

Brakuje w zasadzie tylko dobrze opracowanego drzewa technologii.

Boss Vortavor założy zapewne temat startowy do Multi z Balance Mod, jak tylko to przeczyta.

A PBW znowu stoi.

[Edited by Adi Cherryson on Sept 25, 2008 at 18:03]

Sept 25, 2008 at 17:49

Print
piotrostry

Re: Play By Web i Balance Mod [post #86]

ja jak najbardziej na tak, choć poćwiczyłbym jeszcze kilka dni, nie napisałem wcześniej, że trochę pogorszyłem sobie okoliczności gry (wielkość mapy i ilość przeciwników w wyniku czego mam tylko pięć układów z czego trzy frontowe)ale najlepsza próba by była z żywymi graczami, ja na tak

Adi jak najbardziej zgadzam się z tym, że praktyka jest najważniejsza i na opinie może mieć ogromny wpływ staż, moje uwagi są mało stanowcze, bardziej takie swobodne spostrzeżenia

tura jutro, sory, niedysponowany jestem umysłowo

Sept 25, 2008 at 23:21

Print
Vortavor

Re: Play By Web i Balance Mod [post #87]

A więc zapisywać się kto chętny

Sept 26, 2008 at 00:02
XFire synek24
Print
Okim
Status: Novice

Registered: Oct 07, 2008
Balance mod [post #88]

Witam.
Mam pytanie czy da się z balance mod wyciągnąć AI i wygląd gwiazd i planet a resztę zostawić jak w normalnej grze? Trochę siedziałem nad tym ale ciągle nie wiem co by trzeba było zostawić.

EDIT.
W sumie chodzi o to żeby wywalić tylko drzewko technologiczne a zostawić cala resztę.

[Edited by Okim on Oct 07, 2008 at 16:41]

Oct 07, 2008 at 16:00

Print
Ceasar Of Rome

Re: Balance mod [post #89]

AI można wymienic porpzez skopiowanie innych imperium
a reszte poszukja w innych katalogach
i zachęcam do przeczytania innych tematow na naszym forum na BM

Oct 07, 2008 at 16:52
XFire Ceasar4Rome
Print
Morgul

Re: Balance mod [post #90]

Niestety AI nie bedzie dzialac prawidlowo w normalnej grze, jest przypisane pod konkretne drzewko tech i zalozenia w modzie. W stock moze nie wynajdowac pewnych techow, nie robic oczywistych rzeczy - bo w bm takiej opcji nie ma, bedzie troszke kulawe. Ogolnie rzecz ujmujac "AI is mod-specific" - tak odp na pyt czy da sie grac w stock z ai bm.

Za to jest Unnamed Stock AI mod - http://wiki.spaceempires.net/index.php/Unnamed%27s_Stock_AI_mod niestety chyba umarl, osobiscie nie gralem ostatnia ver jest kompatybilna z 1,71 (1,74 juz nie, ale jezeli ktos chce lepsze ai to raczej wiecej sie zyska na graniu w 1,71z tym modem, niz na 1,74 z brakiem ai)

[Edited by Morgul on Oct 07, 2008 at 18:03]

Oct 07, 2008 at 17:45

Print
Morgul

Re: Play By Web i Balance Mod [post #91]

Wyszla juz wersja 1.15 jakby ktos przespal i pierwszy patch 1.16 -nie sa kompatybilne z poprzednimi grami/mapami/imperiami. Sciaga sie 1,15 wypakowuje w gametypes, pozniej 1.16 i nadpisuje. (stare bm do kosza)

Tak na marginesie znalazlem ciekawe zestawienie cech imperiow ai w bm (min 2000 racial pt na starcie):

Abbidon - Psychic; Peaceful
Amon'krie - None; Xenophobic (~Aggressive)
Cue'Cappa - Psychic; Neutral
Drushocka - Organic; Aggressive
EEE - None; Peaceful
Jraenar - None; Aggressive
Norak - Religious; Neutral
Phong - Crystalline; Peaceful
Sergetti - Crystalline; Xenophobic (~Aggressive)
Sithrak - None; Aggressive
Terran - None; Neutral
Ukra'Tal - Organic; Neutral
Xiati - Temporal; Xenophobic (~Aggressive)
Xi'Chung - Organic; Aggressive

Taka ciekawostka.

[Edited by Morgul on Oct 07, 2008 at 17:52]

Oct 07, 2008 at 17:52

Print
Adi Cherryson

Re: Balance mod [post #92]

Okim- witamy.

A jakbyś zainstalował Fyron's Quadrant Mod (FQM)? Na nim bazuje chyba też Balance Mod. Zmienia tylko grafikę. Nie wiem czy jest kompatybilny, ale u mnie nie działa poprawnie. Podobnie jak grafika w Balance Mod - zamiast planet miałem gwiazdy. Może u Ciebie zadziała.

http://fqm5.spaceempires.net/

Oct 07, 2008 at 19:22

Print
piotrostry

Re: Balance mod [post #93]

Chopaki a co Wam tak nie leży w drzewku tech w balance? bo ja po prawdzie nie dostrzegam wielkiej różnicy, rozwój jest szybszy, szybciej dużo się dzieje, szybciej dużo zabawy, ja na to tak patrzę, to nie CIV, gramy rasami podbijającymi kosmos, więc tępo rozwoju musi być też kosmiczne , a tak na poważnie, to dla mnie nic nie traci takie granie a nawet jest trudniejsze, bo na standardzie nie musiałem się przejmować specjalnie defensywą przez pierwsze kilka lat niemal, bo technologia uniemożliwiała tak naprawdę jakieś poważniejsze tańce i swawole, tutaj od początku może być gorąco i trzeba się pilnować, a tak na zdrowy rozum, to cywilizacja która posiadła umiejętność podróży międzygwiezdnych trochę dziwna jest z tym, że musi na piechotę odkrywac każdy układ gwiezdzny, ziemianie jeszcze dobrze nie oderwali się od swojej planety a już odkrywają planety w innych zakątkach wszechświata, jeszcze kilka takich alogicznych przykładów w trakcie gry przyszło mi do głowy, może spróbujemy jednak balanca na multii ??

Oct 07, 2008 at 19:31

Print
piotrostry

Re: Balance mod [post #94]

no i myśliwce nie załatwiają całej gry i szpiegostwem też się nie wygra, dla mnie same zalety

pograjmy pls pls pls w balanca na multi jakąś intensywną partię, od przyszłego tygodnia jestem do dyspozycji w dowolnych porach, teraz w zasadzie też, ale od czwartku do poniedziałku mogę mieć problemy z częstym logowaniem, bo mam wyjazd...

Oct 07, 2008 at 21:03

Print
Skyline14

Re: Balance mod [post #95]

Rozwój szybszy? Guzik prawda! Cargo z poziomu na poziom wzrasta o 10kT i to ma być szybki rozwój? Armor i shieldy to samo. Tylko bronie są ulepszone ale one również mi nie pasują. W standard za tanie a tu za drogie. 2lvl każdego statku też mi nie przypada do gustu. Drzewko technologii to akurat najsłabsza strona balance mod. Bo gdy coś chciałem ulepszyć (np. Cargo) to zdrowo sie zawiodłem i zdenerwowałem.

[Edited by Skyline14 on Oct 07, 2008 at 21:04]

Oct 07, 2008 at 21:04

Print
piotrostry

Re: Balance mod [post #96]

a co byś chciał, żeby postęp był geometryczny? jeśli za wyznacznik rozwoju uważasz rozwój magazynów i pancerzy, to sory, faktycznie może i masz rację, nie zgłębiałem aż tak parametrów w jednej i drugiej wersji, dla mnie znów zdrowo rozsądkowo pojemność magazynów się zwiększa przez dodanie nowych modułów a nie cudowne rozciąganie przestrzeni tych co są, ale to już insza inszość

Oct 07, 2008 at 21:07

Print
Morgul

Re: Balance mod [post #97]

jakie 2lvl kazdego statku? armor i shieldy sa dopasowane do sily broni, wielkosc cargo - no to nie wiem jaki to problem. No ale niech kazdy gra w co lubi

FQM jest w BM(nie wiem ktora ver)... on gl. dodaje nowe rodzaje sektorow, poprawia rozmieszczenie planet w ukladach no i poprawia niektore elementy graf (np.wyglad wapr pointow)

Oct 07, 2008 at 21:18

Print
Adi Cherryson

Re: Balance mod [post #98]

Piotr - ja tutaj jestem praktykiem i wiernym obrońcą podstawowej wersji, ale podzielam zdanie Morgula, niech każdy gra w to co lubi. Wierzę też, że poznał podstawową wersję dobrze i może polecać Balance Mod.

Ale Ty jeszcze nie poznałeś nawet potencjału singla. Nie wiem więc, jak mam Ci tutaj mówić o multi? Vortavor i Cezar, z którymi miałem już wielką przyjemność zagrania w szybkie testowe gry multi, zapewne potwierdzą, że to jest jak niesamowity odlot w inny wymiar, gdy tylko ten post przeczytają.

I ja ten wymiar chcę otworzyć dla wszystkich chętnych, miłośników strategii 4X. Poświęcam czas na pisanie, obrazki i granie, aby wszyscy to poznali.

Zamiast dalszych jałowych dyskusji - zagrajmy razem w taką szybką grę. Gwarantuję Ci niespotykane emocje i wywrócenie Twego postrzegania SE. Szybko poznasz możliwości i dołączysz do fanklubu. To najlepszy sposób. Szkoda czasu dalej pisać i wyjaśniać...

Jak zechcesz, to poprosimy Vortavora o założenie gry na weekend. Przez PBW zrobimy sobie dwie intensywne nocne imprezki.

Oct 08, 2008 at 01:13

Print
Ceasar Of Rome

Re: Balance mod [post #99]

Zagraj z nim Piotrze
ale uszykuj się na poważna kłopoty:
terrorysta religijny :P

a to co napisał o grze to prawda, jest świetnie

[Edited by Ceasar Of Rome on Oct 08, 2008 at 05:37]

Oct 08, 2008 at 05:34
XFire Ceasar4Rome
Print
piotrostry

Re: Balance mod [post #100]

wchodzę !!
na to czekałem
to robimy "ustawkę" tylko z weekendem do wieczora się zdeklaruje, bo mam wyjazd po zwierzaki za granice RP i obawiam się że sobota-poniedziałek będę miał mocno ograniczony net, jeśli wogóle, do wieczora powinno się wyklarować czy, jak i kiedy ostatecznie jedziem...
ale jak by weekend nie wydał, to potem jestem do dyspozycji o dowolnej porze.

Oct 08, 2008 at 08:32

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 [2] 3

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.