civ.org.pl forums > Space 4X - Sins of a Solar Empire > Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Sins of a Solar Empire
Poster
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
IP: Logged
Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #1]

1. Jak skonfigurowac hamachi
Hamachi służy do tworzenia "wirtualnej" sieci kilku komputerów w prosty i szybki sposób. Komputery Przyłączone do takiej sieci mogą znajdować się w innych miejscach świata, np. jeden w poznaniu, drugi w krakowie, trzeci w londynie... itd. Co ważniejsze nie trzeba mieć do tego wiedzy na temat tworzenia sieci. Program wszystko za nas wykona, znajdzie wszystkie komputery które przyłączamy do sieci, i nie wymaga komputera który pełni rolę serwera. Hamachi Wystarczy tylko zainstalować, w prosty sposób skonfigurować i zostawić włączony. Hamachi Używamy do gier sieciowych, udostępniania znajomym plików i innych operacji które wymagają ustanowienia sieci.

2. Pobieranie i instalacja Hamachi
Program pobrać możecie na oficjalnej stronie www.hamachi.pl a w razie problemów także na innych stronach m.in.: Instalki.pl . Po pobraniu programu należy go oczywiście zainstalować najważniejsze przy instalacji jest opcja czy chcemy wersję darmową programu czy zakupić. Można co prawda użyć płatnej wersji, ale w większości przypadków darmowa wersja wystarcza w zupełności.

3. Pierwsze uruchomienie
Po uruchomieniu hamachi klikamy zaznaczoną opcję na obrazku:

W ten sposób jesteśmy połączeni z głównym serwerem. Teraz najważniejszą rzeczą jest dołączenie do istniejącej sieci (civ.org.pl). Trzeba kliknąć na zaznaczoną opcję na obrazku:

i wybieramy "dołącz do istniejącej sieci" i następnie pojawi się okno gdzie należy wpisać następująco:

Nazwa sieci: civ.org.pl
Hasło: civ.org.pl

lub

Nazwa sieci: Vortavor
Hasło: Vortavor

I to wszystko, na liscie będziecie widzieli dostępne osoby które połączyły się z wasza siecią hamachi. Możecie teraz grać w Sins of a Solar Empire.

[Edited by Vortavor on Feb 16, 2009 at 15:11]

Sept 08, 2008 at 12:03

Print
Azazell

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #2]

4. Problem żółtej kropki w Hamachi

Żółta kropka przy nicku pojawia się wtedy, gdy Hamachi nie może nawiązać połączenia peer-to-peer między tobą, a "osobą z żółtą kropką". Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy obie osoby są za firewallem/routerem. W takim przypadku spróbować należy jednego z trzech zamieszczonych poniżej rozwiązań.
!!! UWAGA: Nie jest powiedziane, że zadziałają one w każdym przypadku.

- Zmniejszenie pasma dla nieosiągalnych peerów:

Skonfiguruj Hamachi -> Preferencje -> System -> zaznaczamy: "Zmniejsz szer. pasma dla nieosiągalnych partnerów" -> OK -> restartujemy Hamachi.

- Używanie "Magicznej opcji":

Można też zmusić program Hamachi, żeby dane przesyłał na odpowiednim, z góry ustalonym porcie. Problem w tym, że port ten należy przekierować. Czyli trzeba udać się do administratora, który udostępnia wam łącze internetowe i poprosić do o przekierowanie jednego portu UDP na wasz komputer. Jak pewnie większość zauważyła, lepiej od razu poprosić o przekierowanie dwóch portów TCP i mieć spokój z Hamachi ;]
Ale jeśli już koniecznie chcecie używać tego programu i powyższe rozwiązania nie przyniosły rezultatu, to:

- Prosicie o przekierowanie jednego portu UDP. Obojętnie jakiego. Może być np. 12345
- Upewniacie się, że port ten nie jest blokowany przez żaden Firewall, Portblocker czy inny program zainstalowany na waszym komputerze.
- Opdalacie Hamachi
- Skonfiguruj Hamachi -> Preferencje -> System -> zaznaczacie Magiczna Opcja -> wpisujecie poniżej ten przekierowany port UDP -> OK -> Restart Hamachi

[Edited by Azazell on Sept 08, 2008 at 12:11]

Sept 08, 2008 at 12:11

Print
luger_killer24h
Status: Novice

Registered: Aug 29, 2008
Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #3]

Pięknie, tyle że ja w zakładce system nie mam nawet takich opcji.

Sept 08, 2008 at 18:35
Gadu-Gadu: 7645355
Print
mutix
Status: Regular

Registered: Apr 14, 2008
Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #4]

Jesli znajda sie jacys zainteroswani moge skrobnac jakis poradnik dla rozgrywek online(dla newbie starcia online moga byc naprawde frustrujace i trudne), oraz ogolnie o tym co jest zwiazane z rozgrywakami po ICO(prblemy techniczne etc.). Tylko musze wiedziec, że ktos to przeczyta, bo niestety wiem ze zainteresowanie sinsem w multi jest niepokojaco male .

[Edited by mutix on Oct 23, 2008 at 20:51]

Oct 23, 2008 at 20:49
Gadu-Gadu: 4832688
Print
Azazell

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #5]

będą 4 dodatki do gry gra żyje ale nie w Polsce. Nicolas miał mi odpowiedzieć i kicha. ;/

Oct 23, 2008 at 21:13

Print
mutix

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #6]

No wlsanie ja doskonale wiem jak jest, nawet troche mialem kontakt ze scena na oficjalnej stronie, ale niestety nie udalo mie sie przyciagnac do niej Polakow ; /.

Oct 23, 2008 at 22:46
Print
POWER
Status: Conscript

Registered: Feb 16, 2009
Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #7]

Chciałem się do was dołączyć przez hamachi , lecz otrzymałem komunikat "ta sieć jest już pełna"

Feb 16, 2009 at 14:57

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #8]

Założyłem sieć. Niechaj wszyscy chętni do rozgrywek w Sins do niej dołączą

Nazwa sieci: Vortavor
Hasło: Vortavor

PS. I witam nowego gracza

Feb 16, 2009 at 15:10
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #9]

Witam już dołączam
Już jestem

PS. Może jakiś bardziej doświadczony gracz, napisałby jakiś mały poradniczek. Np. w co inwestować na początku, itp. ? Byłoby bardzo miło.

Feb 17, 2009 at 07:29

Print
Vortavor

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #10]

To zależy od wielu czynników jak zacząć. Może to być rush, czyli budujesz bardzo szybko statków sporo i lecisz do wroga od razu.
Przeważnie jednak skupiasz się początkowo na kolonizacji. Zatem najlepiej zbudować odrazu stacje do budowy Capitalli i 2 laby cywilne.
Zanim się zrobii pierwszy capital i badania robisz też statki zwiadowcze ( np 2 sztuki ) i wysyłasz aby poznać najbliższe planety i zależnie co znajdą obierasz kierunek pierwszej kolonizacji.
Jako pierwszy capitall w takim wypadku robisz ten z umiejętnością kolonizacji i wysyłasz do sąsiedniej planety.

Najlepiej poznać różne techniki w rozgrywkach multi

Feb 17, 2009 at 09:16
XFire synek24
Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #11]

Akurat tyle to wiem, mi chodziło o coś bardziej rozbudowanego. Poradnik, z taktykami i tp. Co do rozbudowy, to bardzo początkową fazę podałeś, a poza tym bardzo skromnie. Czy w ogóle kierujesz się jakąś taktyką, czy po prostu zajmujesz planety i budujesz fregaty na masę, bo akurat taki poziom to wydaje mi się że już reprezentuję

Feb 17, 2009 at 19:16

Print
Vortavor

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #12]

To może Mutix niech się lepiej wypowie, bo to on nas tutaj lał

Co do taktyki to był to bardzo skrócony opis.

Wszystko zależne od sytuacji jaką zastaniesz na mapie. Często gramy na modzie 7 Deadly Sins, które jeszcze bardziej urozmaica grę dając więcej możliwości.

Ale w sumie masz rację. Taki poradnik by się przydał.
Postaram się zebrać informację od graczy i coś się napisze tutaj, a tym czasem kiedy masz czas na jakąś rozgrywkę?

Feb 17, 2009 at 19:24
XFire synek24
Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #13]

Już trochę się podszkoliłem, grałem przez "ironcland". Opracowałem już swoje taktyki, z komputerem jakoś sobie radzę, z ludźmi to różnie. Choć ostatnio jak grałem z kompem, to powiem szczerze że szczena mi opadła. Może opisze partie. Więc komputer był najwyższego poziomu, moja taktyka była taka: maks budowa fregat + Drednot Marza. W między czasie zająłem sobie planetkę i uderzyłem na jego świeżo zajętą kolonie. Nie było to trudne, po ciężkim starciu komp uciekł, a dzięki Drenot zniszczenie koloni przebiegło szybko. Zajmowałem planety i budowałem fregaty - Javelis+ kobalt. Zrobiłem jakieś podstawowe ulepszenia broni i wybudowałem na każdej planecie port handlowy. W sumie miałem 4 planety, chyba 30 albo więcej fregat. Natomiast stłamszony przeze mnie komputer miał tylko jedną planetkę. Pomyślałem że chyba za-kończę jego męki i tu ŹDZIWKO. Okazało się że ma dwa razy większą flotę, jak tego dokonał mając tylko jedną planetę, w początkowej fazie gry. Skąd aż taka ekonomia?? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia.
Co do czasu to z reguły rano mam dużo czasu, bo dziecko do przedszkola, a ja siedzę w domu. Potem to różnie.

Feb 20, 2009 at 07:22

Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #14]

Poradnik by się przydał. Co robić i kiedy, żeby mieć taką ekonomie jak AI super trudny

Feb 20, 2009 at 07:48

Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #15]

A najlepsza taktyka, po prostu nie dać mu szansy żeby się rozbudował.

Feb 20, 2009 at 09:37

Print
Merthen

Registered: Aug 25, 2008
Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #16]

Najwyższy poziom trudności w sins można przetłumaczyć jako nieuczciwy .Wiec sobie resztę dopowiedzcie

Feb 20, 2009 at 09:42

Print
Vortavor

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #17]

On już na starcie ma więcej surowców, a o reszcie nie wspomnę.
Ale to nic w porównaniu do tego co niektórzy ludzcy gracze potrafią zrobić

Feb 20, 2009 at 09:54
XFire synek24
Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #18]

To wszystko tłumaczy.
Bo już się bałem, że o czymś nie wiem lub coś źle robie.

Feb 20, 2009 at 11:00

Print
Vortavor

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #19]

Jak coś to dziś będę po 21 i mogę coś zagrać.

Jutro rano jestem do południa i później też po 21.

A w niedziele cały dzionek.

I w tych terminach mam nadzieję, że się zgadamy jakoś.
Jeśli będą 4 osoby to możemy zagrać 2 vs 2, a jeśli więcej to uzgodnimy dopiero

Feb 20, 2009 at 11:07
XFire synek24
Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #20]

Po 21 a Ciebie nie ma?

Feb 20, 2009 at 21:29

Print
Vortavor

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #21]

Jestem.
Pisz na gg

Zawsze niewidoczny

Feb 20, 2009 at 21:40
XFire synek24
Print
mutix

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #22]

Ja dzisiaj rowniez moge grac, weic jak cos to pisac.

Feb 21, 2009 at 18:36
Print
Vortavor

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #23]

Panowie...ja już też jestem i zaraz będę gotów do rozgrywki

Feb 21, 2009 at 20:42
XFire synek24
Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #24]

Ja to odinstalowałem, bo mnie zdenerwowało

Feb 21, 2009 at 21:32

Print
Vortavor

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #25]

Nie żartuj

Wczoraj pisałem co i jak.

Mogę pomóc w poprawnej instalacji abyś miał wersję polską 1.05 i działającego moda 7 deadly sins

Feb 21, 2009 at 21:36
XFire synek24
Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #26]

Wiem co i jak, ale kilku-krotne ściąganie moda mnie zbulwersowało, poza tym. No właśnie, poza tym zaczęło mnie już to trochę nudzić. To miodna gra z fajnym interfejsem, lecz po pewnym czasie już się nie chce. Nie zrozumcie mnie żle, nie twierdzę że jest zła, bo nie jest.
Ma kilka minusów które mnie denerwują.

1. O ile fajniej byłoby, jakby gra miała kampanię przystosowaną na multi. Lub nawet dla jednego gracza.

2. W kółko do okoła ciągle to samo- powinna być większa różnorodność. np. różne scenariusze i bardzo rozbudowany edytor map.
NP. Kilku graczy musi ochronić jakiś konwój, a inni muszą im w tym przeszkodzić - opcji jest naprawdę bardzo dużo.
Zobaczcie co się dzieje w WC3, ile już powstało scenariuszy i każdy to zupełnie inna gra.

3. System walki nudny, a dlaczego już mówię. Na planetę można dostać się poprzez węzły skoku, więc wróg nas nie zaskoczy atakiem z znienacka na tyły planety, przestrzeń wokół planety zbyt mała żeby wykonywać jakieś ruchy strategiczne w obrębie planety. To wszystko sprowadza się do rzucenia kupy wojska na drugą kupę. BEZ SENSU na dłuższą metę nudne.

4. Gdzie PODSYSTEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlaczego nie mogę np. zniszczyć silników lub systemów broni na wrogim Liniowcu ?

5. Sposób zdobywania doświadczenia rodem z WC3, ale to nie fantasy. Dlaczego żeby zamontować jakieś zaawansowane systemy na statku muszę zabić konkretną liczbę jednostek?? o tym powinny decydować badania !!!!!. System zdobywania doświadczenia powinien być, ale raczej taki jak w homeworld, a nie jak w WC3.

6. Zbyt mała różnorodność ras.
Jeżeli chodzi o różnorodność ras, ideał starcraft.

7. Homeworld2 rządzi, no jednak.

Tylko nie mówcie że są mody, bo do homeworld jest ich więcej. Poza tym gra w standardzie powinna oferować już jakieś podstawy, żeby wybić się spośród silnej konkurencji.

Ta gra jest dobra, lecz tylko dobra i na dłuższą metę nudna, przynajmniej dla mnie. No nie wiem może się starzeje.

Feb 21, 2009 at 23:04

Print
mutix

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #27]

Tak, Starzejesz sie : ). Sins jest gra 4x (hommworld nia nie jest), o tym nalezy pamietac, i nie mozna tych 2 gier porownywac do siebie bo wsumie to tak na dluzsza mete laczy je tematyka tylko i kosmos : ).
Jedziemy pokoleii:
1.Sins nie mial kampani, i nikt nikogo nie oszukiwal przed zakupem ze takowa jest, przyznaje ze brak fajnego story troche boli, ale jest to gra stworzona do toczenia w miare dynamicznych potyczke i natym skupili sie tworcy. Tak uwazam ze sins ma lepsze multi od homeworlda, takie moje zdanie. Dla mnie naprawde brak kampani to nie wada.
2.Narzedzie do modowania so bardzo rozbudowane ( Ty pewnie miales na mysli generator map). Niemozesz porownywac wc3 do sinsa, to diwe rozne gry, tu sie nie da zrobic doty, calkiem inny mechanizm rozgrywki. Z tego co widze Tobie brakuje po orstu scenariuszy single player (takie seskorty konwoii byly w homeworldzie), sins celuje w rozgrywke multiplayer.Pociesze sie ze 3ci addon prawdopodobnie wprowadzi jakis watke fabularny, zobaczymy.

3.Bardzo sie mylisz oj bardzo. Rzuc tak flote na hurra na kompa unfair, albo na zywego gracza, bardzo sie zawiedziesz. W sinsie istnieje micro, i jest bardzo waznym elementem rozgrywki.Np taki iluminator, ktory ma 3 kierunki strzalu, i moze strzlac w ruchu - micro ta jednosta moze zdzialc cuda. Albo micro lotnisokowacami po obwodzie orbity- taki ruch powoduje ze wrogie fregaty staja sie bezradne. Micro fregatami wspomagajacymi czy statkami linowymi, wycofywanie jednostek z pola bitwy w celach naprawy moge tak dlugo wymieniac. Powtorze rzuc na mnie kupe floty, a ja majac jej mniejsza ilosc przy pomocy micro pokaze Ci jak bardzo sie mylsz. "Wezlu skosku" jest to wg. mnie calkiem trafny pomysl na sposob przmieszcania sie flot. Nie rozumiem o co chodzi Ci z zaskoczeniem znienacka, w sinsie generalnie chodzi o potyczki flot - a przecierz nie ma szans zebys mogl sobie pozowlic na posiadanie kilku malych porzrzucanych po calyej galaktyce, dlatego glowna role odgrywa tu zwiad i obserwacja rychu wrogiej floty. Budynki obronne to generlanie dodatek do floty i same w sobie sprawiaja sie marnie (poprawic ma to entrenchment). Cos mi sie zdaje ze nie grales nigdy potyczki gdy miales wiecej jak 10 planet. Malo tego, np vasari ma struktury umozliwiajace sie dostanie na dowolne pole grawitacyjne.
4.Znowu za duzo homeworlda chyba :P. Rola liniowcow w sinsie to Wspomaganie Floty specjalnymi zdolnsciami, jest do DODATEK do floty glownej, a nie jest trzon i niezbednosc jak mothership w homeworldzie. W orzgrywce w sinsa nie ma czasu na wydawanie rozkazow ktore podsystemy mialy by byc atakowane, tu nie ma aktywnej pauzy i gra sie na najszybszej predkosci.
5. Tutaj to juz sie czepiasz dlatego bedzzie krotko- kwitesencja Sins to walka - dlatego Towja nagroda za poprawne jej prowadzenie sa nowe umiejetnosci cap shipow.Zreszta tu nawet nie ma o czym pisac, jest ok ; ).
6. Tak Starcraft to gra idealna bez dwoch zdan. Ale akurat rasy w sinsie sa bardzo w odpowedni sposob zroznicowane,znowu cos mie sie wydaje ze nie pograles zbyt dlugo kazda z ras... wystepuje jedynie podzial na dane klasy statkow (dlaczego tuataj nie wpomniesz homewrolda- takie tam przeciez zroznicowanie ras ; )). Znowu sie czepiasz : P.
7.Tak, mnie te kilka punktow rowniez wystarczylo, aby stwierdzic ze jestes ortodoksyjnym fanem HW ; ).Radzilby Ci jednak porwnywac te gry pod wzgledem rozgrywek multi. Jeszcze raz to sa 2 rozne gry. Ja rowniez uwielbiam homeworllda, ale za to ze byl prekursorem gatunku space rts, i za jego story glownie.

Tak sa mody, lae nie bierz sie za nie jeszcze bo nie poznales podstwaki jeszcze w 100% procentach.Nie wiem ile jest modow do hw2, ale zdaje sie ze jest sporo starszy od sinsa, ktory ma rok ; ). Gra sie wybila, i sie wybija nadal(dodatki), swadcza o tym pochlebne recenzje, nagrody best game of the year, wysokie notowania na serwisach growych .

Gra jest dobra, mozliwe ze tylko dobra, ale napewno nie nudna, ale jak to mawiaja, o gustach sie nie dyskutuje ; ).

Pozdrawiam

Feb 22, 2009 at 01:11
Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #28]

No lubię polemizować

Dlaczego nie mogę porównywać do HW, jak do tego nie to do czego?? Ta gra była wzorowana na HM, dodano trochę z Oriona i WC3, To taki miks. System bohaterów został żywcem zerżnięty z WC3, tylko że tu to się nazywa okręty liniowe.
.W Oriona 2 gram do dziś w WC3 też. Co do HM to nie sądzę żebym był jakimś straszliwym fanem, Przeszedłem co prawda całego, wiele błędów nie znalazłem i dobrze wspominam.
Nie brakuje mi scenariuszy single, mi brakuje scenariuszy multi które urozmaicają grę. Powinno być też więcej trybów rozgrywki w multi, a nie tylko rozp****ziel wszystko co się rusza.
Wiem że istnieje micro, grałem w multi. Lecz masz mniej możliwości taktycznych niż w innych tytułach, a przestrzeń wokół planety jest zbyt mała żeby wykonywać jakieś skomplikowane ruchy taktyczne. Co możesz, będziesz się kręcił w kółko planety lotniskowcami Przestrzeń Taktyczna wokół planet powinna być dużo większa.
Co do podsystemów, to ja bym na to znalazł czas.? Kwestia dobrego gameplay. Wystarczyłoby dodać możliwość rozkazu :
CELUJ
1-KADŁUB
2-BROŃ
3-SILNIKI.
To taka filozofia?, a ile radości 
Poza tym, formacje. Powinna być większa ilość formacji jednostek, raptem jest tylko jedna.
System wydobywania surowców i cały mechanizm, jest nie trafiony- oczywiście moim skromnym zdaniem. Surowce powinny się wyczerpywać, a mechanizm wydobywania powinien opierać się np. na fegatach wydobywczych, bo tak to jest uproszczony do maksimum. Dałoby to dużo nowych rozwiązań i możliwości taktycznych.
Co do pochlebnych wypowiedzi innych graczy i dobrych opisów w pismach, to na samym początku gra mnie wciągnęła nie przeczę. Nawet powiem więcej, jak kupowałem ten tytuł to byłem pełny entuzjazmu i wiązałem z nim duże nadzieje, namówiłem kumpla żeby kupił. To wszystko opierało się na recenzjach, wiedziałem że gra będzie fajna bo miała wysokie noty. Lecz okazało się że po którejś tam partii, zacząłem się nudzić. Niestety kolega którego namówiłem na zakup również jest podobnego zdania.
Powiem szczerze gdyby nie nuda to teraz wolałbym grać, a nie pisać jakieś wypracowania.
Gra ma duży potencjał i może po wyjściu dodatku się skusze??, żeby sprawdzić jak dużo się zmieniło. Mogłaby być wielka. W końcu zainwestowałem w oryginał i trochę mi smutno że tak szybko się znudziło.

Feb 22, 2009 at 18:46

Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #29]

Aha co do aktywnej pauzy, to jednak jest. Przynajmniej u mnie, może na jakimś tam modzie w którego gracie to nie ma, ale w podstawce jest.
Możesz wykonywać rozkazy podczas pauzy, planować badania i budować.
Ale podobno nie znam podstawki, oczywiście według Ciebie

Feb 23, 2009 at 06:55

Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #30]

Poza tym, oczywiście to nie wina gry, tylko polskich dystrybutorów. Trochę mnie zdenerwowali bo jak kupiłem oryginał to chciałem zagrać przez sieć globalną, dziwne to nie jest bo gra jest typowo sieciowa. Oczywiście mam grę w wer. pl, a żeby grać przez ironcland trzeba mieć najnowszą łatę. Na stronie polskiego dystrybutora nie ma najnowszej łaty w wer. pl.

Przeczytajcie co mi napisali
-------------------------------------------------------------------------
Pomoc Techniczna pisze:
>
> Dzień dobry
> Grę w naszej wersji językowej można aktualizować wyłącznie łatkami w tej samej wersji. Pobranie i instalacja łatek dla wersji angielskich może spowodować niewłaściwe działanie gry.
> Co do gry w internecie, będzie działać poprawnie z tymi samymi wersjami co u Pana - czyli polskimi.
>
> Pozdrawiamy
--------------------------------------------------------------------------
POWER:

Witam
Proszę o szczegółową odpowiedź, co mam zrobić żeby gra Sins of a Solar Empire PL działała w internecie, i skąd pobrać ewentualne uaktualnienia do wer. PL
Z góry dziękuję za odpowiedź i* POZDRAWIAM*
--------------------------------------------------------------------------
Pomoc Techniczna pisze:

Dzień dobry
Co do samego patcha, jak Pan zauważył nie jest on przeznaczony do wersji polskiej i wystepuja pewne problemy.
Do tej chwili nie wypuściliśmy patcha w naszej wersji językowej, lecz jest to w naszych planach.

Kolejna sprawa, czyli opisy najczęstszych problemów z naszymi grami - jesteśmy w trakcie przygotowań bazy rozwiązań FAQ i mamy nadzieję, że uda nam się taką formę pomocy szybko uruchomić.

Za wszelkie utrudnienia najmocniej przeraszamy.
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------

To jakaś paranoja, wypuszczają wersje PL gry sieciowej, i nie możemy grać w nią po sieci globalnej. No zawsze można zainstalować łatę ang. ale wtedy będzie - ( nie wszystko w PL., i może się wieszać)
Dla twardych graczy, można grać, ale mi trzy razy wisnęło.

Rozwiązaniem jest instalacja gry w wer. ang., lecz nie po to kupujemy wer PL żeby grać w wer. ang. Bzdura.
Ciekawe czy dodatek spolszczą - może za rok po wyjściu dodatku

Feb 23, 2009 at 08:17

Print
Azazell

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #31]

Dodatek raczej nie będzie spolszczony o ile nie wyjdzie wersja tylko przez Steam. Bo jak wyjdzie pudełkowa to może wydadzą. Chociaż nie liczyłbym na to.

Feb 23, 2009 at 09:25

Print
mutix

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #32]

Zaczne od końca.

Całe pretensje kieruj do dystrybutora w kraju, nie do stardock(nie mieli za duzego pola manwru chyba w jego doborze). Maila o podbnej Treści do Twojego wysalem jakies pol roku temu, a odpowiedz rowneiz byla identycznie taka jak Ty dostales. Dlatego łat prawie napewno nie bedzie, to samo z dodatkiem. Brak wpsarcia to naprwade nie fai zagranie Nicolasa - ich nie bede bronil. Wiec tak to prawda - pozstaje gra w wersje angielska (co polega poporstu na wycieciu jednego pliczku Polish.str w katalogu Strings), jesli barriera jezykwoa nie stanowi problemu.

Dodam, że sam bralem aktywny udzial przy przygotowaniu spolszczenia, a raptem zagralem na nim kilka razy( o ironio losu), ze wzgledu na problemy z patchami( nie polecam wgrywania eng latki na pl).
Podsumowujac, tu gra nie jest winna.

Co do pauzy, przecierz ja caly czasz odnosze sie do rozgrywki multiplayer, no jak sobie tam wyobrazasz aktywna pauze... Single to co innego.
Nie pisalem, ze neiznasz podstawki, tylko że nie znasz jej aspektu po multi. Dobra przyznam, granie jedynie po single w Sinsa nie przyniesie nam wielu doznac i jest na dluzsz mete nudne.( chyba ze gramy sobie raz na jakis czas).

Co do odpowiedzi na moj post.

Co do scenariuszy multi - przy obecnej formie gry nie bardzo iwem jakby to mialo wygldac, uzbiera dana iloasc kredytow, zdobyc planeta jakas?. Podaj przyklady, ktore sa mozliwe do zrealizowania przy obecnej formie. Takie co ja wyminilem praiwe napewno umzliwaija jakies mody, ja generalnie w mody nie gram wiec musisz popytac tutaj kogos innego, albo oficjalne forum posledzic :P.

Co to obsazru taktycznego wokol planety. Srednice orbity mozna zwiekszyc w ustawieniach mapy, jedne sa mniejsze drugie wieksze(nie wiem czy Ci o to chodzi). Jesli chodzi natomiast osama forme orbit i tuneli polaczen - taki sobie wymyslili mechanizm gry, jednym moze sie to podobac innym nie, mnie przypadl do gustu bo jest to cos nowego, nigdzie tego nie widzialem jeszcze.

Podaj mi przykład na co Ci ta duza przestrzen wokol planety, i co za skomplikwoane manewry Ty bysc chial wykonywac bo juz nei wiem :P. Albo w jakiej grze w kosmoie takie widziales. Ta zagrywke z carrierami podalem jako przyklad,i tak dokldanie to wyglada - latasz w kołko lotniskowacami aby wrogie fregaty nie mogly ich siegnac.

Co do podsystemów statków. Zrozum . w Sinsie w bitwach beirze zbyt duza ilosc jednostek, to takie bitwy Total War w kosmosie, no jak sobie wyobrazasz targetowanie, musialbys miec cala klawiature pobindowana. Nie wiem, moze jest to do zrobienia tylko ja nadal nie wiem po co:P.

Formacje mogly by być, przyznam, z tym że pewnie mialo by sie to pewnie nijak to ich uzytecznosci w walce ze wzgeldu na ilsoc biaracych udzial jednostek( w przeciwienstwie np. do wspominanego hommeworlda). Ja moge bez tego zyc.

System wydobycia ma taka forme a nie inna, kwestia gustu podobnie jak z tymi nunelami i orbitami. Daje takie same mozliwosci, albo i wieksze, poniewaz istniejesz cos takiego jak upkeep floty - jesli bedizemy nieostorzni to sie zrujnujemy. W tej grze chodzi o walke, zbieranie surowcow celowo jest uproszczone. Ciekawi mnie jednak jakby wygldała rozgrywa gdyby surowce sie konczyly, moze bedzie jakis mod .

Sins of Solar Empire ma wady, i sporo niedogoddnosci, ktore naprawde bardzo mnie wkurzaja i prze nie nawet przestal grac na dlugi czas, ale w naszych dywagacjach one jeszcze nie padly, a ja nie bede robil poki co anty-rekalmy;]

Powiem tak wyprobójcie sobie rozgrywke 2 vs 2, ablo 3 vs 3, bez modow na najnowszym patchu. (oczywiscie wszyscy human gracze). Wtedy pojawiaja sie prawdzie mozliwsci sinsa (chocby dyplomacja). JAk sie nie spodoba wtedy, no to trudno ; ). Ja rowniez moge z Wami zagrac jesli bedziecie chcieli (zamiast pisac wypracowania).

[Edited by mutix on Feb 23, 2009 at 10:30]

Feb 23, 2009 at 09:54
Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #33]

To co piszesz wskazuje na to że nie czytasz tego co pisze, czy ja napisałem że to wina gry Oooooj niedobry

Co do multi, to oczywiście że co chwila pauzy nie będziesz wbijał, zresztą jest ograniczona ilość. Ale np. ja podczas decydującej rozgrywki multi z innym graczem, wbiłem pauzę raz żeby trochę zmienić rozkazy i nikt nie miał pretensji.

No dobrze co do formy rozgrywki chcesz przykłady proszę bardzo,

1- Np. Gdzieś na planecie jest sobie artefakt widoczny dla wszystkich. Trzeba go przejąć i przetransportować we wskazane miejsce. Ten kto zrobi to naj szybciej wygrywa. Coś w rodzaju meczu, gdzie są inne cele niż eliminacja wszystkich. Oczywiście inni gracze mogą w międzyczasie odbić artefakt.

2- Zaczynasz z określoną liczbą surowców, brak kopalni. Z wrogiego układu pewnym oznaczonym szlakiem będą wylatywały konwoje. Do wrogiego układu nie masz dostępu, możesz przechwytywać konwoje jak będą przelatywały przez twój układ.. Masz tylko jedną planetę. Rozkazy masz takie:
-Wyeliminować wszystkie konwoje wroga, zanim dolecą do punktu X.
-Za każdy wyeliminowany Statek dostajesz określoną liczbę kasy i surowców.
-Możesz przepuścić powiedzmy, tylko określoną liczbę statków.
Takich fal może być kilkadziesiąt, a każda trudniejsza.
- W Twoich zamierzeniach przeszkadzają piraci.

I CO MOŻNA !!!!!!!!!!!!!!!

Jest dużo możliwości wystarczy pomyśleć, ale to powinni zrobić twórcy gry.
Co do modów to prawie do każdej gry są, ale ja chce mieć dostęp do sieci globalnej, a tam z modami sobie nie pograsz. Gra powinna oferować pewne możliwości już w standardzie.

Co do podsystemów, pewnie że przy wszystkich jednostkach to byłoby bez sensu. Lecz przy flagowych których jest mało, widzę duży sens (liniowce).

Co Ty z tą ilością jednostek, na samym początku nie masz zbyt dużej ilości jednostek, a dobry gracz nie dopuści do tego żebyś zbytnio się rozwinął. Formacje są przydatne z resztą przy każdej ilości jednostek. Napisałeś ,że ty możesz żyć bez zmian. No pewnie ja tylko bez wody, jedzenia i sexu nie wytrzymam, a tak to wszystkiego mogę sobie darować Lecz chyba nie o to chodzi Jak robią coś multi i rezygnują z single, to ufam że będzie więcej trybów niż tylko death Deathmatch i team Deathmatch.

Grałem 2v2 i 3v3, no i nic to nie zmieniło

Co do anty-reklamy, to dlaczego NIE !!!!!!!
W końcu jest tyle pochlebnych recenzji i ocen, więc jedna taka nic nie zmieni.

Wiesz co mógłbym Ci podawać dużo przykładów i porównań z innymi grami, jak również moich propozycji co powinno być zmienione, ale po co. Nie będę Cię zanudzał, graj sobie spokojnie i bez stresów, w zasadzie to niczemu nie służy. Każdy robi to co lubi. Ja po prostu przez pewien okres byłem wściekły, bo spodziewałem się czegoś lepszego. Byłem zasugerowany pozytywnymi recenzjami. Trochę się zawiodłem i wydałem kasę na oryginał. To wszystko

Chciałem również pokazać, że są tacy którzy mają swoje zdanie. I jest ono niezależne od opinii innych graczy i recenzji.

Co do gry, to na razie mi się nie chce, ale jak mi się za chce to dam znać

POZDRO

[Edited by POWER on Feb 23, 2009 at 12:38]

Feb 23, 2009 at 11:30

Print
Azazell

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #34]

POWER --> to może zagraj w bardziej ambitne 4X typu Space Empires 5 lub Galactic Civilization II. Też bardzo dobre pozycje , jeśli cię SoaSE denerwuje

Feb 23, 2009 at 13:01

Print
mutix

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #35]

Ehhhh no Ty tez nie dokonca chyba czytasz co ja pisze no ale nieche bedzie .
Z tymi scenariuszami to niestety ale obawiam sie, ze tylko i wylacznie trzba szukac takich reczy w modach (podobnie jak byly umsy w starcrafcie), watpie aby nawet jakis dodatek takie w miare skomplikwoane scenariusze wniosl.

Co do Antyreklamy:
System zywciestw i porazek na serwerze i mierzenie statystyk to porazka porazek, z tego co wiem ciagly brak funcji auto-downloadu map gdy gramy online, desynchronizacje podaczas gry i minidumpy powodaowane nie wiadomo przez co (mialem raz gre, ze dopiero po 30 min skaplem sie ze ja i moj przeciwnik gramy we dwie rozne rozgrywki poprzez taki desync), epizodyczne problemy z hostowaniem gier jesli nie posiadamy zew. ip, mimo wszystko zbyt dlug czasi rozgrywek, praktycznie zerowe wsparcie dla sceny klanowej itd, pustki na serwerze w normalnych dla nas godzinach (spor graczy z usa).

Ja sie nie stresuje ; ), generlanie ukazac gre taka jaka jest, i przez to zachecic do rozgrywek po ICO, (ja tam chyba az 1nego polaka spotkalem od poczatku mojej przygody z sins).

Feb 23, 2009 at 13:21
Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #36]

To nie jest tak ,że gra mnie denerwuje po prostu na początku było ekstra , a później się znudziło. To wszystko.
Nie ma również znaczenia czy gra jest pełna opcji i super rozbudowana, bo są proste w które gram po kilka lat, i super molochy które nudzą się bardzo szybko.
Nie wiem gdzie jest recepta ale na pewno zna ją firma Blizzard, w starcrafta gram do dziś ,a wątpię żeby był bardziej skomplikowany niż Sin.
W zasadzie wszystkie błędy sin można pominąć, ale powinni dodać trochę więcej trybów rozgrywki żeby się aż tak szybko nie nudził, chyba tu jest recepta.

Feb 23, 2009 at 14:40

Print
Azazell

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #37]

POWER --> jak się kontaktowałeś z Nicolas? Ja z nimi próbuje ale bez odzewu.

Feb 23, 2009 at 18:58

Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #38]

Może już mają dość po rozmowie ze mną
pomoc@nicolasgames.pl

Feb 24, 2009 at 08:07

Print
Azazell

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #39]

Hmm też tam pisałem. Odpisali ci na mejla?

Btw. Tja ale ja do nich pisze od półroku

Feb 24, 2009 at 08:44

Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #40]

Wcale się nie dziwie, TEŻ BYM SIĘ BAŁ

Azazel jest pierwszym
chorążym zastępów piekielnych.

POZDRO

[Edited by POWER on Feb 27, 2009 at 08:19]

Feb 24, 2009 at 10:59

Print
POWER

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #41]

Teraz poważnie, jak kontaktujesz się z nimi za pośrednictwem ich strony to dostajesz formularz do wypełnienia. W tym formularzu proszony jesteś o podanie dokładnych danych osobowych:

Imie Nazwisko
Adres zamiszkania
Adres mail
Kod pocztowy
Tel, stacjonarny, komórkowy

i inne

Może jest to wymóg.

[Edited by POWER on Feb 27, 2009 at 08:18]

Feb 24, 2009 at 11:37

Print
gerald2211

Registered: Mar 01, 2009
Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #42]

Witam wszystkich.
Dlatego, że powyższe sieci są pełne zapraszam do mojej sieci:
nazwa sieci: sins-of-solar

hasło: sins

Mar 01, 2009 at 12:17

Print
Azazell

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #43]

Quote:
POWER wrote:
Wcale się nie dziwie, TEŻ BYM SIĘ BAŁ

Azazel jest pierwszym
chorążym zastępów piekielnych.

POZDRO

hehehehe dobre. Faktycznie nie wziąłem tego pod uwagę - tej ignorancji ;/ :P
Mar 01, 2009 at 12:20

Print
Azazell

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #44]

Quote:
gerald2211 wrote:
Witam wszystkich.
Dlatego, że powyższe sieci są pełne zapraszam do mojej sieci:
nazwa sieci: sins-of-solar

hasło: sins

Zapchane?? hmm chciałeś się zalogować na civ.org.pl ?
Mar 01, 2009 at 12:21

Print
gerald2211

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #45]

Sieć Vortavor też pełna.

Mar 01, 2009 at 13:08

Print
Timothy

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #46]

Nazwa sieci: SoaSE_Poland
Hasło sieci: hamachi.com.pl
IP założyciela: 5.117.42.12

Mar 01, 2009 at 15:05

Print
Syriush

Registered: Mar 16, 2009
Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #47]

Witam,
chciałbym do Was dołączyć.
Zainstalowałem hamachi tak jak w instrukcji, i pojawij sie problem z żłółtą kropką.
Może istnieje jakaś metoda mniej inwazyjna niż opisywana ponieważ, jeżeli wyłączę funkcję UPnP na routerze będe miał problem ze ściąganiem itd, co zrobić i co gdzie wpisać (specjalistą w dziedzinie informatyki - sieci - nie jestem) zainstalowałem grę + patch 1.05 + najnowsze Hamachi, Korzystam z sieci UPC Chello 10mb,- modem + router(domowy) własciwie żadne porty z tego co wiem mnie nie ograniczają i sądziłem, że zaintaluje Hmachi i poprostu bedzie hulać a tu zdziwko....
Może ktoś w jakis sposób pomoże - Dziękuję
Pozdrowienia dla pomysłodawców gry zespołowej

===================

Dziwne, ale po jakimś impulsie - wpisałem dane z powyższego postu nowego serwera, i się zalogowałem,
być może serwer Vortavor był pełny - ale żaden komunikat taki o tym nie informował, ztąd był problem.

[Edited by Syriush on Mar 18, 2009 at 16:48]

Mar 18, 2009 at 11:38
Gadu-Gadu: 3206661
Print
Azazell

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #48]

Syriush --> jeśli masz ruter i sam jestes adminem sieci. To możesz sam zakładać grę i to jest o niebo lepsze niż używanie Hamachi

Wystarczy na ruterze przekierować port (otworzyć go). Przydałbyś się bo ja też mogę ale tylko do czasu bo w wakacje kończę umowę dostawcą internetu.

Napisz jaki masz dokładnie ruter.

[Edited by Azazell on Mar 18, 2009 at 11:41]

Mar 18, 2009 at 11:40

Print
Syriush

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #49]

Dzięki za szybką rekację.
=====

Serwer Hamachi SYRIUSH
H: SYRIUSH
IP: 5.187.79.32
nie jestem pewien czy port jest istotny
ale jak tak to proszę mnie upomnieć

u mnie serwer stoi niemal 24h/48

======

czasem się restaruje, ale można grać do oporu
więc zapraszam jeśli ktoś chce

jestem pod gadu cały czas niewidoczny można pisać
Pozdrawiam

[Edited by Syriush on Mar 18, 2009 at 16:25]

Mar 18, 2009 at 11:43
Print
Syriush

Re: Instrukcja rozgrywek w Sins of a Solar Empire przez HAMACHI [post #50]

Azazell--> Właśnie dotarło do mnie, że chodzi o postawienie serwera na routerze, jężeli wiesz jak to zrobić to napisz w innym przypadku poszukam, ten który jest u góry jest przez hamachi.

Nie chcę mieszać więc pytam bardziej doświadczonego.
Pozdrawiam

Mar 18, 2009 at 16:31
Print
^ Początek strony ^
Pages: [1] 2

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.