civ.org.pl forums > Civ4 - Wieloosobowe > MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy !
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Wieloosobowe
Poster
Status: Moderator

Registered: May 09, 2006
IP: Logged
MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy ! [post #1]

Szukam 2 osób chętnych do przyłączenia się do zabawy która już dawno chodziła mi po głowie: MulitSingiel Dynastyczny.

W skrócie:
Multi - bo zabawa dla kilku graczy (na początek proponuje 3)
singiel - bo tak naprawdę gramy singla przeciwko komputerom
Dynastyczny - bo każdy z nas będzie wracał na tron jako potomek swojej dynasti

O co chodzi i czemu tak ?
Prócz prostej "matematyki" i wyrabiania techniki wygrywania w Civce zawsze bawił mnie klimat tworzenia nowej historii świata. Ale historie te odchodzą w niepamięć - no bo kto będzie sobie sam pisał kronikę ? - a szkoda.
Poza tym odkryłem grając w dyplo że bardzo ciekawie jest przejmowac po kimś kraj, bo to zmusza do innego postepowania niż zwykle, bo jak gram sobie sam, to mam pewne sprawdzone standardy i jakoś trudno poza nie wyjść.
No i oczywiści miło jest dzielić swoją zabawę z innymi.

Chcę zobaczyć jak to jest tak gra dlatego proponuję następujące zasady na pierwszą rozgrywkę:
1. W grze uczestniczy 3 graczy.
2. Gramy razem w jedną grę w ustalonej kolejności wykonując po 50 tur (gramy na maratonie czyli jak łatwo policzyć każdy z 3 graczy obsadzi na tronie (o ile gra nie skończy się przed czasem) 10 "królów" ze swojej dynastii - czyli 10 razy poprzez wieki będzie u władzy.
3. Na wykonanie swoich tur i sporządzenie kroniki gracz ma maksymalnie tydzień (na początku 50 tur to chwila i na pewno będzie szło szybciej, ale pod koniec przy jakimś dużym zbrojnym konflikcie to może być sporo czasu). Jeśli gracz nie wykona wszystkich swoich ruchów to tron przechodzi wcześniej lub gracz jest pomijany tym razem w kolejce (oczywiście zawsze można sie dogadać).
4. Gracz po (lub w trakcie) wykonaniu swoich 50 tur (warto skorzystać z logów wydarzeń) pisze kronikę swojego panowania : nazywa rzeki, jeziora, lądy, morza... opisuje najważniejsze wydarzenia w Państwie i na arenie międzynarodowej itd. wg wydarzeń w grze i własnej fantazji. Proponuje by z jednej strony nie lać wody tysięcy znaków o nie mających miejsca a jedynie fantazyjnych wydarzeniach a z drugiej nie ograniczyć się jedynie do: "Był król i umarł" (to się dotrze w czasie pisania kroniki). Mile widziane mapy, opisy wielkich bitew, nazywanie jednostek itp. To ma być taka gra w spokojnym tempie dla wczucia się w fabułę, dla przyjemności, dla smaczków (takie "slow game" jak "slow food". Kronika jest nie tylko po to by "coś po nas zostało" ale również po to by następcy trony (kolejni gracze) poznali historię swojego narodu. Proponuje bowiem by gracze nie dyskutowali i nie opowiadali między sobą przebiegu gry inaczej jak w formie kroniki, żeby była ona jedynym źródłem informacji o czasach minionych dla nowego młodego króla (wczuwamy się w rolę :-) ). Jedynie na koniec danej części kroniki można zamieścić testament "umierającego" króla gdzie może on dać pewne rady lub wskazówki następcy. Następca oczywiście nie musi sie do tego testamentu zastosować. Nowy król na początku kroniki zamieszcza mowę tronową gdzie powinien nadać przydomek swojemu poprzednikowi i może krótko podsumować jego panowanie.
5. Same ustawienia gry (poza maratonem) do ustalenia - jestem otwqarty na propozycje. Na pierwszą grę proponuje losową mapę (dużą) i losowe nację (np. 9) trudność Monarch, zwycięstwa wszystkie, z opcji: wybór religii, i brak handlu techami lub przynajmniej brak handlu nie wynalezionymi przez siebie techami.
6. Technicznie to widzę tak że po rozegraniu gry i napisaniu kroniki gracz podpina save jako załacznik i informuje następce ustalonym kanałem że jego kolej. Możemy ewentualnie posłużyć się trackerem z gier PBEM, przesyłac tury e-mailem lub rozegrać to inaczej. Ga będzie miała swój wątek kroniki oraz wątek techniczny do obgadywania takowych spraw. Pewnie pewne rzeczy będą docierały sie w trakcie. To będzie techniczny dla tej gry.
To ma byc taka średniodystansowa zabawa przewiduje że jedna gra bedzie trwała od 2 miesięcy do pół roku ale jak będzie to się zobaczy. Pozwolę sobie być tym razem rozpoczynającym

To co jest 2 chętnych ? Jeśli się znajdzie przynajmniej jeden to i tak ruszymy. :-)

[Edited by kasztelan_mirmil on Sept 13, 2009 at 23:11]

Sept 18, 2008 at 21:05

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #2]

Ja chcę , ja chcę , ja...mnie wybierz, mnie

Bardzo podoba mi się ten pomysł, może być ciekawie

Sept 18, 2008 at 21:30
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #3]

Zatem jest nas dwóch i powoli zaczynamy...
Czekamy na trzeciego

Sept 18, 2008 at 23:18

Print
asioasioasio
Status: Prince

Registered: Nov 30, 2005
Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #4]

No to ja byłbym trzeci , tylko.....

tylko bym dorzucil pare swoich propozycji:
- wybierzmy jakies fajne państwo (takie co odegralo bradzo wazna role w historii (Rzym, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania)

a najlepiej jakby...

Bylbym za zeby zagrac na modzie polskim please!!!! (lub nawet takim co zmienia wyglad jednostek dla wszystkich krajow - ze daleki wschod ma inne jednostki wygladem, europa inne jednostki wygladem, itd. - jak np w tym modzie http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=265594 - czyli bez ingerencji w grywalnosc) i wybrac Polske i polaczyc go z tym modem - http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=290694 - w skrocie ten mod powoduje ze laduja w poblizu podobne kulturowo nacje - czyli w sasiedztwie Polski bylyby i Niemcy i Rosja i Wikingowie i HRE, a wyprawy za ocean odbywalyby sie zeby podbijac indian - mogloby byc ciekawie (wciaz mapa bylaby random i Kasia najezdzalaby np z poludnia). Mozna by sie pewnie lepiej wczuc w gre

Jesli to by bylo ok to na weekend bym wszystko zmontowal pod nasza gre - przy szybkiej decyzji jutro mozna by juz pykac turki na tym modzie .

Co do pozostalych warunkow
- brak handlu nie wynalezionymi przez siebie techami. (samo handlowanie bym zostawil - gralem raz z wylaczonym handlowaniem i to zabija dyplomacje w tej grze)
- mapa jak pisalem large lub huge (z naciskiem na huge i graczy np 12 (jesli nie wiecej))
- maraton - brzmi dobrze (choc wole epic to mysle ze marathon tu sie sprawdzi)
- typ mapy - bylbym za big and small albo fraktal (lub perfect world), ale w sumie to nie ma wiekszego znaczenia, moze byc i totalny random
- co do reszty - brzmi fantastycznie - taka kronika i dziedzicznosc tronu dadza na pewno sporo nowego smaczku civce.
- poziom trudnosci monarch - jak najbardziej

[Edited by asioasioasio on Sept 19, 2008 at 12:05]

-
kliknij, aby uzyskaĂŚ wiĂŞcej
informacji[/URL]

Sept 19, 2008 at 11:08
Gadu-Gadu: 1201631
Print
asioasioasio

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #5]

A wiec ten mod:
Varietas Delectat 4.01.7
http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=237192
+
Imperium Polskie i gramy Polakami
http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=6170&page=0
+
Culturally Linked Starts v 1.1.0
http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=290694

Co wy na to?

I co z traitsami liderow (i samym liderem - ktory lider?)? (moze zagramy z lysym liderem? - bez traitow - albo z jakimis zrobionymi specjalnie pod gre?)

[Edited by asioasioasio on Sept 19, 2008 at 13:09]

-
informacji[/URL]

Sept 19, 2008 at 13:08
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #6]

Na pewno się dogadamy, wieczorem dokładnie przestudiuje twoją propozycję.

EDIT:
jeszcze na szybko - wygląda ok, a czy dało by sie to połączyć jeszcze z Next War ?

[Edited by kasztelan_mirmil on Sept 19, 2008 at 15:27]

Sept 19, 2008 at 15:11

Print
Vortavor

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #7]

Jak dla mnie brzmi ciekawie
Chociaż mod niekoniecznie musi być polski, bo i tak nazwa nasza będzie inna i zapewne będzie ewoluować.

Co do skryptu to właśnie taki wybraliśmy ( big nad small ). Daje to ciekawą historię z cywilizacjami oddzielonymi Wielką wodą

Mod ze zróżnicowanym wyglądem jednostek oddalonych od siebie jest jak dla mnie rewelacyjnym pomysłem.

Co do wielkości to wczoraj na gg z Kasztelanem ustaliliśmy, że będzie Huge, jak ma być opowieść to niech będzie epicka

Sept 19, 2008 at 15:17
XFire synek24
Print
ramzes46

Registered: Oct 17, 2006
Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #8]

Quote:
asioasioasio wrote:
A wiec ten mod:
Varietas Delectat 4.01.7
http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=237192
+
Imperium Polskie i gramy Polakami
http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=6170&page=0
+
Culturally Linked Starts v 1.1.0
http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=290694

Co wy na to?

Asio -> ale takiego moda to może zrobiłbyś dla wszystkich ? Pleeese
Będziemy wdzięczni

Sept 19, 2008 at 15:44

Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #9]

Nie ukrywam, że już wczoraj w nocy grę zaczęliśmy i już pół kroniki z panowania pierwszego władcy Tlantów napisałem... ale potraktuje to treningowo ;-) i odłożę do szuflady.

Jest już nas trzech to na spokojnie możemy wszystko poustalać i dograć:

- Ponieważ nie lubię wybierać lidera i nacji to zawsze gram na losowych, ale mi wszystko jedno i Wy mi możecie wylosować. Mogą być Polacy.
Tylko ustalmy bo widzę że tym się różnicie (mi wszystko jedno) czy my piszemy nową historię "Polski" (rozumiem Asio, Ty za tym optujesz) czy tylko korzystamy z naszej nacji i piszemy sobie historię "Akslopi" (jak rozumiem chcesz Vortavor).
-mody mi pasują, a najbardziej był bym uradowany gdyby to się dało połączyć z Next War - trochę dłuższa linia techów w końcu niczym nie szkodzi,a i w kosmos dzięki temu za szybko nikt nie odleci. Asio dasz radę to połączyć to super, nie to może być bez.
-handel techami: normalnego nie chcę, całkowity brak dla mnie nie niszczy dyplomacji ale może tez być handel tylko swoimi tylko tego nie chciał Vortavor, trochę pat się tu robi. kto odpuści ? :-) jak nikto to ja wybiorę :P
-mapa Huge - myslelismy o 11 nacjach ale i 12 może być, więcej nie
-Co do skryptu to stanęło na tym że będzie skrypt random z wyłączeniem wylosowania: Pangei i Archipelagu, czyli o ile dobrze pamiętam będzie Big and Smoll lub Hemisfere lub fraktal lub terra lub medium and smoll lub chyba cos tam jeszcze (nie pamiętam teraz nie sprawdzę).
Klimat bierzemy na Random, Poziom morza wstępnie też miał by cna random, ale po namyśle ustalam na Medium.

reasumując do zrobienia zostało:
-połączyć mody (jak się da to też z Next War) -> Asio
-Ustalić czy gramy polską jako Polacy czy tez pod inna nazwą -> Asio i Vortavor
-Ustalić lidera -> Asio i Vortavor
-Ustalić czy można handlowac wynalezionymi przez siebie techami czy też żadnymi. -> All

Sept 19, 2008 at 18:41

Print
Vortavor

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #10]

A więc ode mnie

-mody =>obowiązkowo z z Next War
-Civka => Dla mnie nie musi być Polska tylko całkowicie unikalna stworzona przez nas, więc sprawa by dotyczyła tylko jakie cechy chcemy mieć (Chyba, że Asio będzie nalegał to odpuszczę i będa Polacy )
-Ustalić lidera => jak wyżej
-Ustalić czy można handlowac wynalezionymi przez siebie techami czy też żadnymi. =>Jak dla mnie to albo można bez oporu a jak ograniczać to całkiem.

Tyle mego.
Co do reszty nie mam zastrzeżeń , tylko byłbym za sktyptem small and big.

Sept 19, 2008 at 19:57
XFire synek24
Print
asioasioasio

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #11]

Fajnie by bylo Polakami (choc w sumie random moze byc - nie bede nalegal - odpadnie wybor nacji i cech (w sumie niech tak bedzie - moze wylosuje Polaków :P) z koniecznie wlaczona wlasnie culturally linked civilizations

Mod jest gotowy
Polaczenie tylko roznych gotowych modow bylo wiec poszlo szybko.

A wiec zawiera:
- Polish Empire Mod
- Next War (bez tych kolesi - Mr Big, Lady, itp.)
- Varietas Delectat
- Culturally Linked Starts

Jutro go udostepnie jeszcze chce zmienic menu (na razie to mieszanka imperium polskiego i next war jesli idzie o menu ) i porobic pare innych drobnych rzeczy. Takze Ramzes spokojnie bedziesz mogl pograc w moda

Co do pozostalych rzeczy:
- wymiana wszystkimi techami bardziej mi pasuje niz brak wymiany
- big and small (lubie ten skrypt) lub random - obojetne

-
informacji[/URL]

Sept 19, 2008 at 20:59
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #12]

No dobra jak pisałem nie chcę dowolnej wymiany techami.
Zatem Vortavor proponuje chłopskim targiem:
Masz small and big ale można inny sprzedawać tylko te techy które się samemu odkryło

Quote:
Mod jest gotowy
Polaczenie tylko roznych gotowych modow bylo wiec poszlo szybko.

A wiec zawiera:
- Polish Empire Mod
- Varietas Delectat

To świetnie że nie ma tych kolesi - to jakaś głupota jest jak mnie Linkoln prosił bym przestał handlować z amerykanami to na początku ie wiedziałem o co mu chodzi a tu się okazało że są drudzy Amerykanie W dodatku jak sąsiadował z Hanibalem o im sie granice zlewały w jedno państwo.

Czekamy zatem na finalna wersję.

Gramy na nacji losowej - ja będą Polacy to będą. A jak nie, ale uda się zabawa to następnym razem Polaków weźmiemy z premedytacją.

Sept 19, 2008 at 22:34

Print
ramzes46

Registered: Oct 17, 2006
Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #13]

Quote:
asioasioasio wrote:

Mod jest gotowy
Połączenie tylko rożnych gotowych modów było wiec poszło szybko.

A wiec zawiera:
- Polish Empire Mod
- Varietas Delectat

Jutro go udostępnię jeszcze chce zmienic menu (na razie to mieszanka imperium polskiego i next war jesli idzie o menu ) i porobic pare innych drobnych rzeczy. Takze Ramzes spokojnie bedziesz mogl pograc w moda

Dzięki ci Asio

Sept 20, 2008 at 07:00

Print
asioasioasio

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #14]

Mod gotowy:
http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7036&page=0#169166

Milej zabawy

No i oczywiscie czekam na objecie rzadow

Masz small and big ale można inny sprzedawać tylko te techy które się samemu odkryło - mysle ze to dobry uklad

-
informacji[/URL]

Sept 20, 2008 at 12:34
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #15]

Przepiękne tło do menu !!! Dzięki.

Zatem pewnie dziś wieczorkiem, a na pewno w ten weekend zainauguruje zabawę.

Sept 20, 2008 at 13:26

Print
Azazell

Registered: Jun 27, 2004
Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #16]

Bardzo ciekawa innowacyjna rozgrywka .. Bardzo mi się to podoba bo to jest coś zupełnie nowego brawo Kasztelan za pomysł !!

Jak się sprawdzi to można rozeklamować to

Btw. Asioasioasio też gratki za połączenie modów i dopasowanie do tej rozgrywki

Sept 20, 2008 at 13:49

Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #17]

Wow! dopiero jak zacząłem ściągać to zobaczyłem ile ten mod waży, ale co się dziwić skoro tyle nowych jednostek

dzięki Azazell, zobaczymy czy się sprawdzi. Nosiłem się z nim już z pół roku :-)
W sumie to można powiedziec że to nic nowego tylko połączenie w jedno: singla, dyplo i Gry w demokracje ;-) choć mam nadzieję wyjdzie z tego coś więcej.

Przyznam się że jeśli to będzie fajne to na przyszłość marzy mi się jeszcze jedno zmodowanie:
teraz zmieniamy się co 50 tur i dokładnie można sobie policzy co da się jeszcze zrobić. Nie ma tego smaczku np: "czy jeszcze za mojego życia wzniosę te piramidy". Chciałbym żeby zrobić tak że gra sama informuje kiedy umiera Król. Tak jak przy niektórych zdarzeniach żeby wyskakiwało okienko z informacją "Król umarł" i żeby automatycznie robił sie w tym momencie zapis. I co więcej żeby gra losowała jak długo dany król będzie żył. Powiedzmy z przedziału 30 - 80 tur ale nie dowolnie tylko z rozkładu normalnego (gaussa) ze środkiem przy 50. Czyli mówiąc dla niewtajemniczonych, żeby królowie najczęściej żyli około 50 tur a przypadki długowieczności lub przedwczesnej śmierci zdarzały się niezwykle rzadko. Wiem, że to robi się trochę "niesprawiedliwe" że gracze będą przez różny okresu władzy, ale ponieważ zmieniają się cyklicznie to nikt w sumie nie powinien zostać specjalnie pokrzywdzony. A za to jaki smaczek, jaki real. Dla mnie czysta poezja.

Sept 20, 2008 at 16:17

Print
PANTEGO

Registered: Jun 11, 2004
Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #18]

Fajny pomysł, moze nie ograniczac sie do 3 graczy? Liczba ta moglaby sie powiekszyc, a na koniec rozgrywki wyłoniono by najlepszego władce, ktory zrobil najwiecej dla panstwa. Przykladowo gracz a konczy swoja kronike i na koncu wypisuje co zrobil dla panstwa - na przyklad "rozszerzono terytorium na wschodzie o 2 nowe miasta", natomiast nowy gracz ktory wchodzi wraz ze swoja dynastią od razu znajduje minusy poprzedniego panowania np "pogorszenie stosunków z sasiadami poprzez wojny, brak rozszerzania wpływów religijnych" itp itd

DZIEJE STAREGO ÂŚWIATA SPÂŁYWAJÂĄ NA KARTY HISTORII...
Dyplo PBEM civ IV

.:: HEGEMONIA - CieĂą Europy ::. zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::.
.:: ZIEMIA ::. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::..
.:: PaĂąstwo Polskie ::. Historia plemion polskich napisana na nowo! Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..
.:: Beyond The World ::. Nowy Dyplo Pbem pod BTS. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..

.::Niewiesz co to Dyplo PBEM? Masz pytania? Tutaj znajdziesz regulamin gier Dyplo pod Civ4 i FAQ::.

NIE POZWÓL LENIWYM GRACZOM ZNISZCZYÆ TWOJEGO PBEMA!
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sept 21, 2008 at 08:01
Gadu-Gadu: 7658413
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #19]

Tę pierwszą rozgrywkę rozegramy we trzech. (nic nie stoi na przeszkodzie by inni gracze zaczęli swoją).
Im więcej graczy tym mniej się oni zżyją z nacją. Poza tym bardziej bym stawiał na współdziałanie dynasti dla dobra narodu a nie na rywalizację. To ma być zabawa. Nie zawsze musimy rywalizować ;-)
Co oczywiście nie znaczy, że można by kiedyś zagrać tak jak Ty proponujesz.

Sept 21, 2008 at 09:09

Print
Vortavor

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #20]

A póki co to czekam na pierwsze historie z naszej rozgrywki

Sept 21, 2008 at 11:23
XFire synek24
Print
kasztelan_mirmil

Attached:
Civ4ScreenShot
0059.JPG.jpg

100 KB [downloads: 1426]
Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #21]

Panowanie Mirmiła I już dobiegło końca, ale jeszcze muszę przepisać kronikę z notatek na czysto.
Na razie zdradzę tylko Że tworzymy historię Imperium Azuli i załączam ekranik ustawień. Reszty dowiecie się już z wątku kroniki...

Aha, jeszcze jedna propozycja:
Może posługujmy się własnym kalendarzem w którym kolejne lata to będą kolejne tury. Będzie łatwiej siępołapac kiedy cosie wydarzyło (np. ile tur temu zakończyła się wojna) no i nie będzie schizy że ja na początku rządziłem 750 lat !

[Edited by kasztelan_mirmil on Sept 22, 2008 at 00:08]

Sept 22, 2008 at 00:06

Print
Vortavor

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #22]

Czyli teraz podsyłasz save mi ? Czy jak ?

Sept 22, 2008 at 01:09
XFire synek24
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #23]

Podeślę jak napiszę kronikę, miałem i mam trochę zachrzan chwilowo. Dziś lub jutro będzie save i kronika.

Sept 22, 2008 at 13:00

Print
asioasioasio

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #24]

Widze ze wylosowalo Ludwika - nawet fajnie

-
informacji[/URL]

Sept 22, 2008 at 13:06
Print
asioasioasio

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #25]

Jak sie na mapie nanosi nazwy? - tak jak to zrobiles - "Wielka Woda" itp.

BTW czekam z niecierpliwoscia na swoja kolejke

-
informacji[/URL]

Sept 23, 2008 at 11:45
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #26]

Jak weźmiesz daleki widok to tam jest w menu (prawe dolne) obok podziwiania zasięgu kultury czy występowania zasobów są takie narzędzia do rysowania i wstawiania znaczników z opisami.

Save powiesiłem jako załącznik do kroniki.
Ale jeśli wolicie inny sposób przekazywania to piszcie.

[Edited by kasztelan_mirmil on Sept 23, 2008 at 15:28]

Sept 23, 2008 at 15:25

Print
Vortavor

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #27]

Może lepiej na maila posyłać.
Ty do mnie , ja do Asio , a Asio do Ciebie

Sept 23, 2008 at 15:47
XFire synek24
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #28]

To trochę kwestia przyjętej filozofii, czy chcemy ewentualnym kibicom udostępniać wgląd do gry czy nie :-)
mi wszystko jedno.
Niech będzie jak proponujesz.

Sept 23, 2008 at 19:27

Print
Vortavor

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #29]

Wgląd to mają czytając kronikę.

Sept 23, 2008 at 20:47
XFire synek24
Print
asioasioasio

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #30]

A nuz pojawulby sie jakis dymitr samozwaniec

Co do moda - tez bym tak to widzial.
Ale zeby bylo nieprzewidywalnie to bym zrobil tak zebylosowalo jeszcze ktory gracz ma grac teraz.

-
informacji[/URL]

Sept 24, 2008 at 07:31
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #31]

Ok zaraz zdejmę i będzie chodziło e-mailami

Tez o tym myślałem, ale:
-to jest trudniejsze bo potrzebne by było okno do wpisywania nazw graczy, chyba że by sobie te nazwy ciągnął z jakiegoś pliku, to wtedy pozostawało by zedytowac pliczek tekstowy. Można by co prawda zrobić żeby mówił : "gracz 1" i tylko wypadało by mu jakoś liczbę graczy podać
-tez trzeba by to zorbić jakos sprawiedliwie czy raczej sprawiedlawie tz. nie żeby po prostu losował z pozostałych graczy (chyba lepiej żeby nie wylosowywał jeszcze raz tego samego) tylko np. za kazdym razem gdy gracz nie zostanie wylosowany to dodawał mu jedną jednostkę do prawdopodobieństwa jego wylosowania tz. przykład na 3 graczy A, B, C:
Gra A po czy komputer losuje B (1) czy C (1) prawdopodobieństwo ich wylosowania 1:1 czyli 50% na 50%
powiedzmy że wulosował C to gracz B dostaje współczynnik +1
C kończy granie, komputer losuje z pomiędzy A(1) i B(2) prawdopodobieństwo 1:2 czyli 33% że znowu A i 66% że tym razem B itd...

czyli im dłużej nie byłeś u władzy tymwiększa szansa, że tam powrócisz.

Sept 24, 2008 at 14:10

Print
Vortavor

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #32]

Zrobiłem swoją kolejkę. Przepraszam za opóźnienie. Mam nadzieję, że będziecie wyrozumiali gdyż na mój okres panowania wypadła premiera Colonization :P

Nie mam w prawy robienia takich postów jak zrobiłem w kronice więc jak jakieś słowa krytyki to byłbym wdzięczny coby na przyszłość się poprawić

Sept 27, 2008 at 01:43
XFire synek24
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #33]

Spoko, nie ma się co śpieszyć na "turkę" jest tydzień. Musi też być czas żeby zatęsknić za Azulami.

Jeśli chodzi o ktonikę to dlla mnie jest świetnie.
Myślę, że wspólnie wypracujemy jakiś styl. Z resztą będzie się ona zmieniać. Na razie mamy etapy rozwoju i odkryć geograficznych, potem dojdą sprawy wewnętrzne, polityka zagraniczna, wojny... Pewnie to styl trochę zmieni.

A na Colonization mnie nie naciągniecie

Sept 27, 2008 at 20:37

Print
asioasioasio

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #34]

Mi styl kroniki tez sie podoba

No to dzisiaj czas na Luciusa I

[Edited by asioasioasio on Sept 29, 2008 at 10:54]

-
informacji[/URL]

Sept 29, 2008 at 10:54
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #35]

Mam strasznie przerąbany tydzień i do tego jutro wyjeżdżam do niedzieli, kronikę i save puszczę w niedzielę wieczorkiem, najpóźniej w poniedziałek.

Oct 02, 2008 at 22:34

Print
Vortavor

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #36]

Nie ma pośpiechu nigdzie nie idziemy :P

Oct 02, 2008 at 22:54
XFire synek24
Print
Vortavor

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #37]

I nareszcie dałem radę

Kolejna karta historii zapisana

Oct 20, 2008 at 16:13
XFire synek24
Print
asioasioasio

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #38]

no i ja puscilem turki

-
informacji[/URL]

Nov 03, 2008 at 17:46
Print
Vortavor

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #39]

Ciekawie się rozkręca historia nasza

Nov 03, 2008 at 22:26
XFire synek24
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #40]

he, he...
postanowiłem Wam dawkować emocje...
(patrz kronika)

Nov 04, 2008 at 00:14

Print
asioasioasio

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #41]

Dobre - nie moge sie doczekac opisu wojny

-
informacji[/URL]

Nov 04, 2008 at 06:51
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #42]

Lecimy dalej... :-)

Nov 07, 2008 at 00:33

Print
asioasioasio

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #43]

Miales ciezki okres panowania

-
informacji[/URL]

Nov 07, 2008 at 06:40
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #44]

Najpierw trochę się bałem, że mi wjedzie silną armią i będzie pozamiatane, ale Karol grał nadzwyczaj kiepsko (nie widziałem nigdy tak słabo prowadzonej wojny przez AI na Monarchu). więc potem to już była tylko"nuda".

Coraz bardziej mnie ciekawi jak sobie poradzimy, bo widzę style gry różne, sytuacja niezbyt różowa... ale to właśnie dodaje smaczku grze :-)

Nov 07, 2008 at 10:28

Print
asioasioasio

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #45]

No panstwo nasze w klopotach - widac ze rozne style gry czesto sprzeczne komplikuja sprawe. Ale dzieki temu gra sie przednio

no i trzeba odejsc od schematu bo kraj zupelnie rozni sie od tego ktory zazwyczaj w tej erze mialem Sporo smaczku to daje i czyni rozrywke ciekawa.

chyba najciekawszy styl gry MP z tych ktorych gralem i chetni zapisuje sie na nastepna (a moze rownolegla) gre w Dynastie

-
informacji[/URL]

Nov 07, 2008 at 13:53
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #46]

Na następną grę dynastyczną to ja oczywiście też się piszę.

Z równoległą zaczekał bym jeszcze chwilę może nam się uda jednak coś zakombinować z tymi niespodziewanymi zmianami tronu (długością "życia".
Dużo siedzisz w Modach, możesz podrzucić mi jakieś linki do informacji jak się grzebie w Questach i Eventach może coś wykombinuję.

Nov 07, 2008 at 17:35

Print
asioasioasio

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #47]

Tutaj cos jest - ale nie czytalem tego - wiec nie wiem czy to bedzie pomocne
http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=230567
http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=268759

-
informacji[/URL]

Nov 12, 2008 at 12:49
Print
Vortavor

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #48]

Poszła turka do Asio.

W kronicy tym razem bez screenów, których nie porobiłem
Dodam przydomek wkrótce, bo jakoś nie mogę nic ciekawego wymyślić.
Skupiłem się tym razem na wydarzeniach które miały miejsce poza granicami naszego Imperium, ale wkrótce może mieć to konsekwence i u nas

Nov 17, 2008 at 14:01
XFire synek24
Print
kasztelan_mirmil

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #49]

Ja screeny to walę juz automatycznie co chwila i potem muszę wygrzebywac te ciekawsze

Chyba nie ma sie co tak szczypać z tymi przydomkami i trzymać sztywnej konwencji z Pocztu Królów Polskich - jak się skończą klasyczne to mogą być bardziej luźne, dowcipne np.: zamiast odkrywca może być wagabunda czy włóczykij, zamiast pobożny może być radiomaryjny itp.
Chyba że wam nie pasi.

Mnie kronika wciąga !
Asio - dajesz, dajesz dalej bo się nie mogę swojej kolejki doczekać

Nov 17, 2008 at 19:40

Print
asioasioasio

Re: MultiSingiel Dynastyczny - propozycja nowej zabawy [post #50]

Wczytalem wczoraj savea zeby przyjrzec sie panstwu. Dalej kicha z ekonomia jest 40% na nauke mimo ze malo miast jest gdyby nie to to bym puscil sloniki na justyniana i powiekszyl panstwo o 2-3 miasta ale kto wie moze do jakiejs kontrolowanej wojenki jeszcze dojdzie Turki postaram sie dzisiaj zrobic - bo sam jestem ciekawy co dalej

[Edited by asioasioasio on Nov 19, 2008 at 10:03]

-
informacji[/URL]

Nov 19, 2008 at 10:02
Print
^ Początek strony ^
Pages: [1] 2 3 4 5 ... 9

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.