civ.org.pl forums > Space 4X - Stars! > Jak mogę poznać Stars!
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Stars!
Poster
Status: Hero

Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Jak mogę poznać Stars! [post #1]

Zadałem sobie to proste pytanie, wyjmując mocno zakurzoną już płytkę z samego dna pewnej szuflady. Zainstalowałem i działa. Nie uruchomiłem, bo mam przed oczami nieprzespane noce z lat dawno minionych. Najpierw lojalnie ostrzegam wszystkich copowiczów zorientowanych strategicznie - to co dalej tutaj wyniknie, zrobicie już na własną odpowiedzialność. Ja mam czas, dzieci wychowane, dorobiony jestem (garb od pracy, nie majątek) i żona zasypia wcześnie. Mogę wrócić i się bawić. Ale nie bardzo chcę...

Stars! bowiem porzuciłem z powodu uzależnienia. Na szczęście udało mi się to zrozumieć i było OK. Grałem w szachy korespondencyjne. A tu się teraz odzywają jacyś fanatycy i mówią, że jest ich więcej.

Chyba niewiele jest tutaj osób, które hodują dinozaury w szufladach.

Napiszcie więc proszę, jak można zdobyć plik instalacyjny gry, czy są jakieś poprawki etc.

Na pewno mam gdzieś jeszcze schowany oryginalny polski podręcznik do gry. Takich grubych ksiąg dzisiaj nie znajdziemy, bo nie mieszczą się w pudełku na DVD.

Sept 26, 2008 at 02:00

Print
Kratylos
Status: Hero

Registered: Apr 30, 2001
Re: Jak mogę poznać Stars! [post #2]

co do plikow polecam linki w od cezara mozna znalezc wszstkie niezbedne pliki. tak naprawde niezbedna jest sama gra - plus patch j reszta kalkulatory symulatory itp to ulatiwacze planowania...
Do gry w stars niezbedny jest unikalny serial - to najwazniejsze.
ps ja w stas gram juz 9 lat z przerwami i wlasnei skonczylem kolejna gre... uczesnicze w jeszcze jednej a do kolejnej sie przymierzam

wiec goraca polecam gierka nie mozna sie znudzic.

War, war never changes
COP father founder

Sept 26, 2008 at 06:21
Gadu-Gadu: 997163
XFire kratylos
Print
Cezar_Stars
Status: Novice

Registered: Sept 05, 2008
Re: Jak mogę poznać Stars! [post #3]

Ave!

Jeśli juz zainstalowałeś - to wystarczy zamienić plik głowny - na ten:
http://starsautohost.org/files/stars27jrc3.zip
(pomimo że jest "beta" w opisie - to jest to najlepsza i obowiązująca wersja). Oznacza wersje 2.7, patch "j" RC3 i w zasadzie wszystkie gry na tym sa rozgrywane (poza modami, ale o tym kiedy indziej).
Obok jest jeszcze plik ten:
http://starsautohost.org/files/stars26jrc4.zip
który ma pewne poprawki jeśli chodzi o hostowanie gier (czyli gdyby chcieć generować tury dla innych graczy, otrzymywane np. mailem)
Z punktu widzenia pojedynczego gracza - obie wersje sa identyczne.
No, za wyjątkiem statusu prawnego: 2.6 to shareware, ale posiadacz legalnego seriala do wersji "retail" (2.7) może z niego korzystać i do tej wesji. I chyba jeszcze wersja 2.6 nie ma dźwięku - ale dźwiek w S! to to - co i tak zawsze sie wyłącza. ;-)
Wiedza podrecznikowa - takze jest dostepna w postaci elektronicznej, można zacząć tu:
http://www.cezar.mnc.pl/wodzu/download/progs.html
A na odświeżenie - mozna poczytać FAQu:
http://stars.lua.pl/forum/viewtopic.php?t=345
To wersja niedawno opracowana z materiałów archiwalnych skorygowanych w paru miejscach.

Życzę miłego powrotu do nałogu , jesli mogę cos pomóc - mozna stukac na GG: 70358 (albo cezar444 na tlenie)

Sept 26, 2008 at 14:28
Gadu-Gadu: 70358
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.