civ.org.pl forums > Space 4X - Galactic Civilization II > Jak w to się gra?
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Galactic Civilization II
Poster
Status: Regular

Registered: Sept 20, 2007
IP: Logged
Jak w to się gra? [post #1]

Witam.
Czy jest jakiś poradnik jak zacząć grę (tura po turze)? Kilkakrotnie zaczynałem grać i nie wiem o co chodzi, a w samouczku jest szczątkowa informacja na ten temat.

Oct 21, 2008 at 17:48

Print
Azazell
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
Re: Jak w to się gra? [post #2]

edek --> witaj w klubie - ja też się dopiero uczę.
Jak grać tura po turze?

Samouczek powinień ci pomóc.

A poradniki to znajdziesz chyba na gry.wp.pl tam wpierw przeczytaj oraz na www.gildiageneralow.pl

[Edited by Azazell on Oct 21, 2008 at 18:47]

Oct 21, 2008 at 18:31

Print
Andrev

Registered: Sept 29, 2008
Re: Jak w to się gra? [post #3]

Po pierwsze: KASA, KASA, KASA
musisz uważać na poziom kasy - będziesz szlał i kupował - szybko skończysz na dnie.
Znaczy grę.

[Edited by Andrev on Oct 21, 2008 at 21:38]

Oct 21, 2008 at 21:37

Print
GeneralDepet

Registered: Aug 27, 2008
Re: Jak w to się gra? [post #4]

Hehe musisz bardziej sprecyzować z czym masz problem - ta gra jest tak bogata że ciężko napisać krok po kroku co robić by wygrać zwłaszcza w TOTA gdzie strategii jest tyle ile drzewek technologicznych

Oct 21, 2008 at 22:26

Print
edek

Re: Jak w to się gra? [post #5]

Chodzi mi o pierwsze 20 tur. Jak zacząć? Co i gdzie się robi w pierwszych turach? Podstawowe zasady co od czego zależy. W tutorialu gry jest mowa o wszystkim i właściwie o niczym.

Jest coś w stylu civilopedii do GalCivII?

Oct 22, 2008 at 08:34

Print
Azazell

Re: Jak w to się gra? [post #6]

No ja też dobrze gry nieznam .. Ale z początku to ja zawsze robię tak:

1 tura:
1. Zaglądam do swojej planety i buduję fabryke (kupuje) i kupuje statek kolonizacyjny (kupuje)
2. Wchodzę do podatków i ustawiam sobie aby jak najwięcej pieniędzy przeznaczyć na badania i ustawiam podatki
3. Na głównym ekranie kolonizator wysyłam aby szybko zaludnić drugą planetę a zwiadowczym statkiem odkrywam i zbieram śmieci kosmiczne + odkrywam tereny .. Natomiast górniczym statkiem lecę na asteroide która przynosi zyski.

Koniec pierwszej tury

itd. ;p

Oct 22, 2008 at 08:48

Print
edek

Re: Jak w to się gra? [post #7]

To już coś. O takie informacje mi właśnie chodzi.

Oct 22, 2008 at 08:53

Print
Azazell

Re: Jak w to się gra? [post #8]

edek --> ja też mało grę znam - według mnie gra powinna być bardziej przyjazna.. Chodzi mi to, że brakuje BARDZO brakuje takiej encyklopedii coś jak Civilopedia. w Civ 4 to jest bardzo pomocne bo są tam tzw. KONCEPCJE i wszystko wyjaśnia. A tu dużo rzeczy musisz się sam nauczyć i samemu zrozumieć + samemu domyślać.

ALe mimo to gra ma wielki potencjał nawet większy niż Civ 4. Wystarczy zobaczyć poziom AI

edek --> grasz na dodatku ToA ?

[Edited by Azazell on Oct 22, 2008 at 08:56]

Oct 22, 2008 at 08:56

Print
edek

Re: Jak w to się gra? [post #9]

Mam tylko podstawową wersje gry.

Oct 22, 2008 at 09:36

Print
Azazell

Re: Jak w to się gra? [post #10]

zaopatrz sie w TOA albo Endless Universe.

Spoko jak coś to możemy sobie nawzajem pomóc.. Ja też się uczę zawsze miałem się za to zabrać aby porządnie opanować grę ale zawsze coś mi wypada.

Oct 22, 2008 at 09:42

Print
GeneralDepet

Re: Jak w to się gra? [post #11]

Quote:
Azazell wrote:
Chodzi mi to, że brakuje BARDZO brakuje takiej encyklopedii coś jak Civilopedia. w Civ 4 to jest bardzo pomocne bo są tam tzw. KONCEPCJE i wszystko wyjaśnia.

Jest coś takiego > http://galciv.wikia.com/wiki/Galactic_Civilizations_Wiki
Oct 22, 2008 at 10:25

Print
MacReady
Status: Veteran

Registered: Sept 08, 2008
Re: Jak w to się gra? [post #12]

Quote:
Azazell wrote:
No ja też dobrze gry nieznam .. Ale z początku to ja zawsze robię tak:

1 tura:
1. Zaglądam do swojej planety i buduję fabryke (kupuje) i kupuje statek kolonizacyjny (kupuje)
2. Wchodzę do podatków i ustawiam sobie aby jak najwięcej pieniędzy przeznaczyć na badania i ustawiam podatki
3. Na głównym ekranie kolonizator wysyłam aby szybko zaludnić drugą planetę a zwiadowczym statkiem odkrywam i zbieram śmieci kosmiczne + odkrywam tereny .. Natomiast górniczym statkiem lecę na asteroide która przynosi zyski.

Koniec pierwszej tury

itd. ;p

Proponuję dopełnić początkowy statek kolonizacyjny do 250mln, a potem wysłać go w poszukiwaniu planet, i zakupić statek jak najtańszy (taki tylko z modułem kolonizacyjnym, nie będzie przecież miał daleko) i nim zająć drugą planetę w systemie.

" The founding fathers HATED the idea of a democracy. They thought it was the worst form of government there is, and I agree with them. 'Cause in a democracy 51% of the people control 49% of the people. If you're part of the 49% you're not free!
America was founded as a constitutional republic. And in that constitutional republic that we have, 99% of the people can't take away the rights of 1%. You have your rights 'cause you were born with them. " Aaron Russo
Oct 22, 2008 at 11:57

Print
GeneralDepet

Re: Jak w to się gra? [post #13]

To ja teraz zaskoczę wszystkich ale ja opracowałem strategię która zakłada NIE KUPOWANIE kolonizatorów na samym początku - wole zainwestować w produkcję by w 4-5 turze produkować statki praktycznie za darmo w ciągu zaledwie 3 tur...W kieszeni mam mase kasy która wy wydaliście na samym początku a która pozwala mi przez wiele tur rozpędzać gospodarkę (populacja) przy niskich podatkach a planet skolonizuje 2 razy więcej od Was bo jestem w stanie produkować statki seryjnie co 2-3 tury nowy a za kasę która zaoszczędzilem mogę te planety utrzymywać przynajmniej do czasu osiągnięcia 4-5 milionów mieszkańców

[Edited by GeneralDepet on Oct 22, 2008 at 12:46]

Oct 22, 2008 at 12:45

Print
MacReady
Status: Veteran

Registered: Sept 08, 2008
Re: Jak w to się gra? [post #14]

Ja też kolonizatorów nie kupuję, tylko 2 do 4 zwiadowców.

Jest też jeszcze jedna możliwość: upgrade minera do statku kolonizacyjnego za 66 bc. I tu dwa warianty:
Upgrade od razu (jeśli planetoidy są dość daleko od homeworldu).
Upgrade po 15-stu turach, gdy miner stworzy kopalnie w macierzystym systemie.

" The founding fathers HATED the idea of a democracy. They thought it was the worst form of government there is, and I agree with them. 'Cause in a democracy 51% of the people control 49% of the people. If you're part of the 49% you're not free!
America was founded as a constitutional republic. And in that constitutional republic that we have, 99% of the people can't take away the rights of 1%. You have your rights 'cause you were born with them. " Aaron Russo

Oct 22, 2008 at 13:11

Print
GeneralDepet

Re: Jak w to się gra? [post #15]

Quote:
MacReady wrote:
Jest też jeszcze jedna możliwość: upgrade minera do statku kolonizacyjnego za 66 bc. I tu dwa warianty:
Upgrade od razu (jeśli planetoidy są dość daleko od homeworldu).
Upgrade po 15-stu turach, gdy miner stworzy kopalnie w macierzystym systemie.

Zgadza się - jeśli gramy na małej mapie - opcja nr. 1; jeśli na dużej - opcja nr. 2- jeśli na gigantycznej - zostawiamy sobie minera.
Oct 22, 2008 at 16:59

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.