civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V > Reklama
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V
Poster
Status: Hero

Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Reklama [post #1]

Taki tekst udało mi się wymyślić:

Quote:
Space Empires - gra nauki i wyobraźni.

Carl Sagan, wybitny astronom i popularyzator tej nauki, w bestsellerowej powieści "Kontakt" musiał znaleźć sposób, na umożliwienie bohaterce podróży do Wegi (Alpha Lyrae - najjaśniejsza gwiazda w gwiazdozbiorze Lutni, piąta co do jasności gwiazda nieba, a trzecia na niebie północnym; wielkość gwiazdowa: +0,03m; odległa od Słońca o 25,3 lat świetlnych) i powrót na Ziemię.

Poprosił więc o radę wybitnego fizyka Kipa Thorne'a, który zadziwił świat podając niezwykłe rozwiązania równań Einsteina. Tak powstał sławny do dzisiaj wehikuł czasu Thorne'a. Ta wielka konstrukcja, której plany przesłano nam w książce, w zakodowanej wiązce fal radiowych. W istocie nie jest to wehikuł do podróży w czasie, jak u Wellsa, tylko do pokonywania ogromnych odległości bez upływu czasu. Urządzenie wykorzystujące tunel czasoprzestrzenny.

Do jego działania potrzebna jest ujemna energia i ujemna materia. Ujemna energia rzeczywiście istnieje: tzw. efekt Casimira wykorzystuje zasadę nieoznaczoności Heisenberga do naruszenia zasady zachowania energii. Teoretycznie można ją wytworzyć przy wykorzystaniu wiązki laserowej o wysokiej mocy. Wśród stanów energetycznych lasera istnieją tzw. stany ścieśnione, gdzie współistnieją stany dodatniej i ujemnej energii. Typowy impuls ujemnej energii trwa tylko 10 do potęgi -15 sekundy, po czym następuje impuls energii dodatniej. Oddzielenie impulsów jest możliwe, choć na naszym etapie rozwoju niezwykle trudne.

Nie wiadomo, czy istnieje ujemna materia (w porównaniu do antymaterii, która spada pod wpływem przyciągania Ziemi na jej powierzchnię, ujemna materia miałaby taką właściwość, że spadałaby do góry, ponieważ odczuwa grawitację, w ziemskim polu grawitacyjnym zaczęłaby się unosić). Jest ona odpychana, a nie przyciągana przez zwykłą materię. Jeżeli 4,5 mld lat temu podczas formowania się Ziemi, w naszej okolicy znalazłaby się jakaś ilość ujemnej materii, odleciałaby dalej w przestrzeń kosmiczną.

Thorne założył, że tunele czasoprzestrzenne powstają w tzw. pianie czasoprzestrzennej, której korzenie sięgają do pytania greckiego filozofa Zenona z Elei: jaka jest najmniejsza odległość, którą można przebyć? John Wheeler z Princeton przyjrzał się równaniom Einsteina w celu rozwiązania tej filozoficznej zagadki. Odkrył wówczas, że przy niewiarygodnie małych odległościach, rzędu długości Plancka (10 do potęgi -33 cm), przestrzeń przestaje być gładka i osiąga bardzo dużą krzywiznę, powstaje piana pełna pęcherzyków, które są jakby tunelami czasoprzestrzennymi i wszechświatami potomnymi. Istnieje przypuszczenie, że nasz wszechświat powstał z takiego pęcherzyka, który z nieznanych powodów nagle uległ inflacji.

Zatem tunele czasoprzestrzenne są czymś naturalnym. Pozostaje kwestia ich odkrycia i wykorzystania. Taki jest obecny, szalenie intrygujący stan wiedzy naszej cywilizacji.

Przenieśmy się jednak około 400 ziemskich lat w przyszłość. Jak to możliwe? Potrzebna nam będzie dobra gra komputerowa, najlepiej wymagająca sporego myślenia, jeśli już dotarliśmy do tej części tekstu, gdzie tunele czasoprzestrzenne będą częścią rzeczywistości. Wyobraźmy sobie teraz, że ludzkość odkrywa istnienie tych zagadkowych punktów. Co może znaleźć na ich końcu? Albo wyobraźmy sobie nawet, że "coś" na końcu tunelu, jako pierwsze je odkrywa i przybywa z nieoczekiwaną wizytą do naszego systemu gwiezdnego.

W najlepszym przypadku może to być pokojowo nastawiona cywilizacja, może też kierowana przez odwieczny byt/istotę, która jest tylko w formie energii i myśli. Nie zechce nas skrzywdzić.W najgorszym przypadku może jakieś wrogie, fanatyczne i ksenofobiczne plemię, ale na znacznie wyższym poziomie technologicznym, z zamiarem uczynienia na Ziemi kolonii niewolników.

Tunele czasoprzestrzenne, przejawiające się nam teraz tylko niejasno, jako tajemnicze zagadki z równań Einsteina, są już dobrze poznane w postaci Warp Points. Gdzieś za pasem Kuipera , w dysku rozproszonym na granicy obłoku Oorta. Lód i zimne pustkowie. Przestrzeń zaczyna drgać i wyłania się obiekt. Być może mamy już tam swoje bazy (stacje kosmiczne) i jesteśmy gotowi, a także uzbrojeni, na spotkanie. Ale może tylko przelatuje tam jakaś nasza prymitywna sonda, która nadaje niezrozumiałe obrazy i komunikaty...

To dopiero początek intelektualnej przygody i ciekawej zabawy, jaką gwarantuje gra Space Empires. Nowy wymiar cywilizacji: gramy w trybie multi, zajmujemy się tworzeniem modów i dyskutujemy o nauce i przyszłości. Kultowa gra nareszcie znalazła swoje miejsce!

[Wiele więcej tajemnic do odkrycia na civ.org.pl: http://forums.civ.org.pl/index.php?CatID=14]

[Edited by Adi Cherryson on Nov 02, 2008 at 23:14]

Nov 02, 2008 at 01:48

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Registered: Aug 09, 2008
Re: Reklama [post #2]

Może coś dodaj o samej grze do tego ?

Nov 02, 2008 at 07:09
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
piotrostry
Status: Regular

Registered: Aug 23, 2008
Re: Reklama [post #3]

elegancko, ale Adi wydaje mi się zbyt rozbudowane od strony wstępowo - naukowej, mi się podoba i by mnie zaintrygowało, ale, z całym szacunkiem, nie wiem, czy statystyczny internauta przebrnie przez to i nie przeklika się na coś prostszego i krótszego...

Nov 02, 2008 at 10:13

Print
Ceasar Of Rome

Re: Reklama [post #4]

ale z drugiej strony statystyczny internauta nie gra w SEV
i to miało być dedykowane dla osób które już SEV znają a nie dla obcych, fakt że ktoś kto w nią nie gra a przeczyta ten tekst zacznie w nią grać to dobra nasza :]

Nov 02, 2008 at 10:48
XFire Ceasar4Rome
Print
piotrostry

Re: Reklama [post #5]

tyz prowda ;]

Nov 02, 2008 at 10:53

Print
Adi Cherryson

Re: Reklama [post #6]

Quote:
Ceasar Of Rome wrote:
ale z drugiej strony statystyczny internauta nie gra w SEV
i to miało być dedykowane dla osób które już SEV znają a nie dla obcych, fakt że ktoś kto w nią nie gra a przeczyta ten tekst zacznie w nią grać to dobra nasza :]

Tak właśnie sobie wydumałem. Chciałem trafić tylko do osób, które interesują się szeroko pojętą nauką i fantastyką. "Kontakt" Sagana to bestseller i lektura obowiązkowa, więc pomyślałem, że wyjaśniając jak powstał tamten wehikuł, zainteresuję czytelnika tej "reklamy" i zwrócę uwagę na pewną grę komputerową.

Cezarze - próbowałem dodać coś konkretnego o SE, ale po kilku próbach zrezygnowałem i zostawiłem te ogólniki. Dlaczego? Zastanów się przez chwilę: jakbyś mógł opisać potencjał SE, unikając sztampowych określeń reklamowych? Wg mnie nie da się tego zrobić krótko, trzeba by chyba napisać jeszcze ze dwie strony i uwzględnić zabawę na multi. Jak kogoś gra wstępnie zainteresuje, poczyta sobie Forum i wkrótce do nas dołączy albo i nie. Mamy bowiem na Forum już dosyć spory materiał: FAQ, Vehicle Designs, gry multi, dział modów. Być może przydałby się jeszcze tylko jakiś krótki poradnik z praktyczną grą.

Teraz zobacz: jak ktoś tutaj trafi po przeczytaniu tego tekstu, zapewne poczyta sobie naszą dyskusję w tym temacie. I dodatkowo zastanowi się, czy warto poświęcać czas, jeśli gra jest tak ciekawa, że nie możemy jej bardziej zareklamować i opisać.

[Edited by Adi Cherryson on Nov 02, 2008 at 23:28]

Nov 02, 2008 at 23:27

Print
Ceasar Of Rome

Re: Reklama [post #7]

ok its all rights xd

Nov 03, 2008 at 05:50
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Registered: Aug 25, 2008
Re: Reklama [post #8]

Adi Twój tekst przeczytałem z przyjemnością, jednak jak patrzeć na niego pod względem marketingowym to jest za długi. Sens powinien być zachowany (dobry pomysł z odwołaniem się do "Kontaktu) ale tekst krótszy. Zaciekawić i zwabić na forum .

Taki rodzaj tekstu może i przyciągnie mniej ludzi za to konkretniejszych.

Podoba mi się

Nov 03, 2008 at 16:00

Print
Adi Cherryson

Re: Reklama [post #9]

Nie wiem co usunąć. Poza tym wzorowałem się na linku Azazella i tam było więcej tekstu. Zostawimy jak jest.

Moim zdaniem bez polskiej wersji nie będzie dużo graczy. Zresztą: lepiej mniej.

Nov 04, 2008 at 18:30

Print
piotrostry

Re: Reklama [post #10]

stawiamy na jakość, więc ja już popieram tą wersję co jest, upublicznijmy ją i zobaczymy kto się pojawi...

Nov 04, 2008 at 18:32

Print
Ceasar Of Rome

Re: Reklama [post #11]

myśleliście może nad tym żeby umieścić nasz banner na:
http://www.malfador.com/
Bannery innych stron są a jak ktoś będzie szukał info o modach to to może nam pomóc.

Jeszcze by można zrobić stronę www o Nas.
Wystarczy żeby ta strona przekierowywałaby na Nasze forum

Mar 15, 2009 at 14:56
XFire Ceasar4Rome
Print
Azazell

Registered: Jun 27, 2004
Re: Reklama [post #12]

http://www.gry.gildia.pl/news/2009/03/trwaja_prace_nad_modyfikacja_do_gry_space_empiresv <-- dałem reklamę o projekcie Atena

Teraz pytanie do was. Czy jak będę znów reklamował na gildii lub gdzieś indziej wymienic wasze ksywki / czyli wymienic autorów Ateny? Czy nikt nie ma nic przeciwko?

Teraz akurat nie dałem bo chcę się upewnić

Oraz czy Merthen, Adi, Ceaser of Rome - to wszyscy autorzy Ateny? Czy kogoś pominąłem? A Merkan oraz Vortavor, remik ?

[Edited by Azazell on Mar 15, 2009 at 17:45]

Mar 15, 2009 at 17:44

Print
Ceasar Of Rome

Re: Reklama [post #13]

tak jak ci pisałem Azi
Merthena na początku i wielkimi literami daj

mnie tam gdzieś w stopce :P

Mar 15, 2009 at 17:48
XFire Ceasar4Rome
Print
remik

Registered: Jul 08, 2008
Re: Reklama [post #14]

Ja w Atenie nie grzebałem jeszcze może to i lepiej

Mar 15, 2009 at 18:10

Print
Merthen

Re: Reklama [post #15]

Azazel bardzo fajnie napisane artykuł tylko:

1
Są ta błędy i do tego w tym co Ci nadesłałem

" Większa ilości i jakości wynalazków,"

Moje teksty zawszę się roją od literówek :/

2.

Jest tam błąd merytoryczny. Na razie nie ma polskiej wersji Ateny, tylko ModPl który spolszcza wersję Stock. Polska wersja Ateny pojawi się później

3.
Tytuł jest przytłaczający dla mnie. Może: "Trwają prace nad kompleksową modyfikacją do gry - "Space Empires V" ??

4.
Nie musisz mnie wymienić. Inni jak chcą Tylko wtedy dochodzi jeszcze Merkani i piotrostry

Natomiast
Vortavor, remik (oraz Ty) to do autorów Mod PL

Mar 15, 2009 at 18:18

Print
Azazell

Re: Reklama [post #16]

Remik ale fazowy avatar masz!

A ok poprawię. Akurat ja chcę Mod PL oddzielnie reklamować? Można? hmm kurde trochę się w tym gubię ide zajarać i trochę odpocząc i spróbuje ogarnąć dział modyfikacje u nas.

Ale wpierw poprawię bugi w reklamie.

[Edited by Azazell on Mar 15, 2009 at 18:20]

Mar 15, 2009 at 18:19

Print
Merthen

Re: Reklama [post #17]

Oczywiście ze można. A w reklamie napisz ze powstaje wersja angielska Ateny a w planie jest też polska

Mar 15, 2009 at 18:25

Print
remik

Registered: Jul 08, 2008
Re: Reklama [post #18]

No mam parę avatarów i akurat ten podszedł mi w tym momencie. Na pewno kiedyś go zmienię jak się znudzi

Mar 15, 2009 at 19:01

Print
Azazell

Re: Reklama [post #19]

Ja mam takie pytanie odnośnie kronik z poszczególnych gier. Czy one nadają się jako artykuł? Bo hm w celu lepszej współpracy z gildią.pl przydałoby się też pomóc ich serwis. A jak widzę u nich dział artykuły to aż tak dużo ich niestety nie mają.

Może porozmawiam z adminem działu GGK na gildii aby nasze kroniki się u nich znajdowały?

Bo ja jak widzę to te posty - czyli kroniki w których tworzycie rasy są znakomicie opisane i można właśnie chyba znich artykuły porobić?

Mar 20, 2009 at 17:01

Print
Merthen

Re: Reklama [post #20]

Kroniki jak dobrze by je obrobić i zawrzeć niektóre teksty z innych tematów (np dla Sparty - teksty z senatu - niektóre) to można by było zrobić z nich artykuł reklamujące grę w SE V

Mar 20, 2009 at 20:55

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.