civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V > abordaż i rozbiórka zdobyczy
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V
Poster
Status: Regular

Registered: Aug 23, 2008
IP: Logged
abordaż i rozbiórka zdobyczy [post #1]

próbował ktoś w ten sposób pozyskiwać technologie? bo tak sobie właśnie uknułem, że unieruchomi jakiegoś kryształowego niszczyciela, przejmę go i rozbiorę na części, jakie szanse mam i na jakich odkryć przejęcie? próbował ktoś takiej metody?

Nov 04, 2008 at 08:15

Print
Merthen
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
Re: abordaż i rozbiórka zdobyczy [post #2]

Ja próbowałem już tej taktyki. Budowałem okręty do abordażu, które przechwytywały wrogi okręt. Ten później podawałem analizie i kiedy miałem szczęście (jest jakaś procentowa szansa na uzyskanie technologii) otrzymywałem nowy wynalazek.

Nov 04, 2008 at 09:50

Print
Skyline14
Status: Veteran

Registered: Aug 01, 2008
Re: abordaż i rozbiórka zdobyczy [post #3]

Taa, tylko że technologii ras nie da sie pozyskać z analizy. Strata czasu, zagrożenie jest lepiej neutralizować jak najszybciej

Nov 04, 2008 at 17:50

Print
piotrostry

Re: abordaż i rozbiórka zdobyczy [post #4]

hm, czyli że technologi krystalicznych nie nauczę się w ten sposób? to do bani, szkoda czasu faktycznie w takim razie, dzięki bardzo Panowie za szybką odpowiedź, nie stracę dzięki temu dzisiejszego wieczoru sporo czasu

Nov 04, 2008 at 18:00

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Registered: Aug 09, 2008
Re: abordaż i rozbiórka zdobyczy [post #5]

abordaż wykorzystuj do przejęcia samych jednostek zawsze to darmowa jednostka dla Ciebie

Nov 04, 2008 at 18:58
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Registered: Sept 14, 2002
Re: abordaż i rozbiórka zdobyczy [post #6]

Ale to latający złom Cezarze.

Naprawdę nie warto męczyć tych biednych AI na początku. Wojna to bajzel w grze i strata czasu. Działać jak napisał Sun Tsu - szybko, z zaskoczenia i skutecznie.

Założyć jak najszybciej miny na warp pointach, rozwinąć się trochę i wyruszyć kilkoma okrętami klasy light cruiser (wersja hard) lub cruiser (wersja soft). Po kilku turach mamy spokój z wojowniczym sąsiadem.

Małe miny czasem nie wystarczą, bo niektóre AI je widzą. Średnie są OK.

PS. Pamiętajcie, że statki AI wracają do Homeworld po jego zdobyciu. Pałętają się więc nawet, jak nie mają już planet. Najlepiej pozakładać też miny w systemach AI. Ja minuję wszystko dookoła i flota wroga się kurczy, zanim przylecą tam moje okręty.

[Edited by Adi Cherryson on Nov 04, 2008 at 19:31]

Nov 04, 2008 at 19:26

Print
piotrostry

Re: abordaż i rozbiórka zdobyczy [post #7]

ja nie mam z nimi problemów, tak poprostu chciałem sobie urozmaicić wojowanie, w jednym układzie trzymam unieruchomione już 12 kolonizatorów z 3 różnych ras

Nov 05, 2008 at 01:09

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.