civ.org.pl forums > Civ4 - Ogólne > Zmiana ustroju
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Ogólne
Poster
Status: Regular

Registered: Jul 30, 2008
IP: Logged
Zmiana ustroju [post #1]

Mam takie pytanie, czy istnieje gdzieś w BTS możliwość podejrzenia jakie efekty przyniesie zmiana ustroju. Do tej pory robię to na wyczucie - tj. biurokrację zmieniam na wolność słowa gdy widzę, że dużo chatek wykiełkowało itp. Ale chciałbym mieć dokładniejsze dane jak zmieni się moja sytuacja po zmianie danego civika. Czy jest gdzieś taka możliwość?

Feb 13, 2009 at 14:09

Print
dra
Status: Elite

Registered: Sept 26, 2007
Re: Zmiana ustroju [post #2]

Niestety nie.

Poza tym to by bylo ciezkie do przewidzenia. Np wprowadzenie merkantylizmu bardzo zalezy od tego jakiego dasz tego darmowego specjaliste. Roznice moga byc kolosalne.

Feb 13, 2009 at 17:13

Print
ramzes46
Status: Administrator

Registered: Oct 17, 2006
Re: Zmiana ustroju [post #3]

Ale zawsze masz możliwość wyboru tj. przed zmianą ustroju masz możliwość podejrzenia co daje nowego i wybierasz

Feb 13, 2009 at 17:42

Print
Platon
Status: Moderator

Registered: Jan 17, 2003
Re: Zmiana ustroju [post #4]

Jeśli nie masz nic przeciwko opcji save/load to zapamiętujesz produkcję kolbek/złota robisz save, zmieniasz doktrynę i sprawdzasz czy zmiana się opłaciła, jeśli nie to ładujesz z powrotem grę. Zdarzało mi się czasami tak robić :]

To be a great champion you must believe you are the best. If you're not, pretend you are.

http://platon.bikestats.pl/

Feb 13, 2009 at 19:23
Gadu-Gadu: 2997284
Print
athabus
Status: Regular

Registered: Jul 30, 2008
Re: Zmiana ustroju [post #5]

Tego się obawiałem

@Platon też o tym myślałem, ale tak się właśnie zastanawiam czy to nie było w ten sposób pomyślane, że nigdy nie wiadomo do końca co zmiana ustroju da w rzeczywistości więc i w grze trochę traktuje to jako taką "niewiadomą".
Z drugiej strony nie żebym nie korzystał z save/load w przesłości gdy byłem w kluczowym momencie a tu zmiana doktryny powoduje straty ;-) Ogólnie jednak staram się unikać save/load.

Feb 14, 2009 at 10:19

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.