civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V - Multiplayer > Kronika PBEM5 Atena
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Multiplayer
Poster
Message    
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Kronika PBEM5 Atena [post #1]

Sądzę że już czas założyć taki wątek, może to zmotywuje niektórych.

[Edited by Merthen on Jun 10, 2009 at 09:43]

_________________________________
Ceasar Trade List

Jun 09, 2009 at 15:44
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: PBEM5 Kronika [post #2]

Zapis Kronikarza rodziny królewskiej Elenii
Kontynent Eosia:

Elenii zamieszkiwali kontynent Eosia od wieków, stanowili liczną grupę ludności. nie ma wielu zapisów z tamtych czasów, do dzisiejszego dnia przetrwało kilka rzeczy. Wiemy że na gwiezdną przestrzeń mówili "czarny". mówi się tak do dziś.
Pradawni wojownicy byli okuci w stal, niczym dzisiejsze roboty górnicze.

Absolutyzm skończył się 3 wieku temu, z chwilą gdy autorytet władzy upadł całkowicie. Po wieku stuleciu anarchii zaczął się kształtować nowy typ władzy. Rodzina dzisiejszego władcy wywodzi się także z tej rodowitej ludności naszego kontynentu. Z terenów zbitych lodem, Thalessi.
Symbolem starodawnej władzy była błękitna róża:

Wykuta z rubinu na kształt róży została umieszczona w koronie koronacyjnej władców eleńskich, już w XV wieku. Po dzisiejszy dzień jest używana przy koronacji kolejnych władców. Tak samo było podczas ostatniej koronacji, Thnalada I, ceremonia ta odbyła się z chwilą jego usamodzielnienia. Wcześniej role regenta sprawował banita, Kanclerz Herlitz. miał on na swoim sumieniu wiele zbrodni i okrucieństw. Został wygnany pod karą śmierci.
Thnalad przez następne dziesięciolecie kontynuował reformy społeczne zapoczątkowane przez swojego pradziada, Zalastę VI MoczyBrodę.
Dzięki zmianą które zaszły w społeczeństwie możliwy był ogromny skok cywilizacyjny. Jednak pociągnął on za sobą spore koszty cywilizacyjne.
rok 2395.7 Eleni konstruują pierwszy silnik jonowy zdolny osiągnąć prędkość Warp 1.
rok 2397.2 Zakończenie testów nowego silnika.
Rok 2397.9 Wystrzelenie sondy badawczej w "czarny"
rok 2399 Epidemia niebieskiej febry i późniejszy kryzys gospodarczy.

[Edited by Ceasar Of Rome on Jun 22, 2009 at 18:01]

_________________________________
Ceasar Trade List

Jun 09, 2009 at 19:02
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #3]

Imperium: Science Enclave

Przywódca: Kirsus Brain


---

Kilka tysięcy lat przed powstaniem tego kwadrantu, w odległej galaktyce Oriona potężne i złe Imperium Antares, uwięzione przez starożytnych Orionidów w bąblu czasoprzestrzeni, uwolniło się i zgotowało nowym mieszkańcom galaktyki rzeź na niewyobrażalną skalę.Przewaga technologiczna Antaran była ogromna. Biliony bilionów istnień zamieniły się w kosmiczny pył. Życie zostało unicestwione.

Na planecie zamieszkałej przez rasę Psilon, społeczność pokojowych naukowców prowadziła intensywne badania nad sposobem podróżowania przez zakrzywienia czasoprzestrzeni powodowane przez super masywne obiekty - czarne dziury. Atak Antaran zaskoczył ich w momencie ukończenia budowy prototypu statku, który teoretycznie mógłby przekroczyć horyzont zdarzeń i oprzeć się niszczącej sile grawitacji we wnętrzu czarnej dziury.Działanie mechanizmów statku wymagało dalszych testów, aby życie załogi nie było zagrożone. Gdy pierwsze bomby Antaran spadały na psilońskie laboratoria, a komunikaty z innych systemów zwiastowały zagładę, pewien naukowiec postanowił zaryzykować ucieczkę. Szybko skompletował załogę gotowych na wszystko ochotników. W chaosie walki, naukowcy dostali się na pokład prototypu i uruchomili napęd. Statek zniknął tuż przed rozerwaniem hangaru.

Siedząc teraz wygodnie w fotelu i czytając dalsze losy tej garstki uciekinierów, podziwiam odwagę i determinację Kirsusa, psilońskiego naukowca.Grupa psilońskich uciekinierów szczęśliwie pokonała barierę czasoprzestrzeni. Prototyp statku nie zawiódł i przeniósł ich na orbitę gazowego olbrzyma w nieznanym systemie.Uciekli przed zagładą i założyli nową oazę życia i myśli. Stworzyli enklawę dla czystego rozwoju naukowego, wolną od wszelkich uprzedzeń rasowych, religijnych i innych emocjonalnych ograniczeń. Ich celem jest pokojowy rozwój i wspieranie wysiłków naukowych w celu zrozumienia sensu istnienia całego Wszechświata. Kirsus dokonał ostatecznego wyboru. Dzięki szczepionce długowieczności, neurony jego biologicznego mózgu zostały utrwalone na sztucznej matrycy. Działają już przez tysiące lat, choć fizyczne ciało Kirsusa dawno przestało już funkcjonować. Kirsus Brain przyciąga niczym magnes inne wybitne umysły. Jego otwartość, potencjał i chęć dzielenia się informacjami pozwolą na wspaniały rozwój wszystkim formom inteligentnego życia w kwadrancie.

Niestety są dwa problemy, które ograniczają potencjał poznawczy Kirsus Brain.

1. Kirsus Brain nie może analizować i rozwijać agresywnych militarnie technologii. Wspomnienie zagłady galaktyki Oriona blokuje połączenia neuronów. Enklawa jest bezbronna wobec nawet najprostszej formy agresji.

2. Xyphys - najlepszy dowódca Antaran, wie o istnieniu uciekinierów z Oriona.Prawdopodobnie w jakimś bąblu czasoprzestrzeni, tuż obok spokojnego kwadrantu gromadzi teraz siły i środki, aby zniszczyć otwarte i pokojowe zamiary umysłu Kirsusa.

---

Linki:

http://lordbrazen.blogspot.com/2005_08_01_archive.html

[Edited by Adi Cherryson on Jun 16, 2009 at 02:34]

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Jun 16, 2009 at 02:21

Print
Skyline14
Status: Veteran

Posts: 367
Registered: Aug 01, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #4]

Imperium: Perfect Confederace

Historia:

Historia tego imperium jest długo, jednak mało zróżnicowana.
Początkowo nazywali sie: Levolvrie Clan. Byli potężnie rozbudowanym imperium którego głównym celem było bezpieczeństwo cywilów. Jednak swego czasu rządy Cara Folriona były bardzo surowe. Nakazywały każdemu pracować w kopalniach, stoczniach mnóstwo czasu, a przerwy mieli tylko jednego dnia przez 8h. Zamożniejsza populacja mogła pozwolić sobie na prace w laboratoriach badawczych. Ludzie byli bardzo biedni a nacisk na obrone Folrion kładł tylko ze względu na strach spowodowany utratą taniej siły roboczej. Surowe warunki życia były główną przyczyną wielu buntów. Car zabijał każdego kto mu sie sprzeciwił. Wygrywał wiele bitew, w zasadzie nie przegrał ani razu. Po śmierci Folriona na tronie usiadł Valrion. W testamencie Folrion napisał aby uczynić imperium idealnym, wzorem jakim dotychczas było. Valrion miał swoją wizje perfekcji, nie taką jak miał na myśli poprzedni Car. Zmienił więc nazwe imperium na "Perfect Confederace", z powodu samych zwycięstw w przeszłości i zmian jakie miały nastąpić w przyszłości. Swój tytuł z Cara zmienił na "The Ideal Car".

Społeczeństwo:

Perfect Confederace to rasa bardzo czuła na swoim punkcie i ma lubi sie zachwalać. Są w stanie wywołać wojne każdemu kto ich poniży. W przeciwieństwie do dawnych czasów, Populacja konfederacji jest bogata i bardzo zadowolona z nowego "Ideal Cara". Z powodu dużej ilości buntów imperium to bardzo zmalało. Jest to rasa bardzo przypominająca ludzi pod każdym względem za wyjątkiem ich psychiki która nakazuje im nie wchodzić w konflikty między sobą.

[Edited by Skyline14 on Jun 19, 2009 at 09:32]

Jun 19, 2009 at 09:31

Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #5]

Przywódca: Cesarz Zentruzzzer
Imperium: Cesarstwo Kridend
Rodzaj planety: Ice
Atmosfera: Oxygen
Nazwa Planety: Thera
Nazwa Rasy Krrizz
PRELUDIUM

KALENDARIUM


pek. - przed erą kosmiczną

ok.7000 pek Tworzenie grup łowczych. Krrizzowi nauczyli posługiwanie się ogniem.

ok 6500 pek Początek rolnictwa i hodowli. Grupy łowcze przemieniają się w klany. Początki kultu wojny oraz heroizowania śmierci z honorem

ok 6000 pek Wzrost znaczeń klanów, powstają osad bronione palisadami. Pierwsze kanały nawadniające. Rozpowszechnienie garncarstwa. Liczne wojny klanowe

ok.5000 pek Powstanie pisma obrazkowego. Wynalazek koła oraz broni miotanej

ok 4000 pek Obróbka rudy żelaza

ok 2700 pek Powstanie alfabetu, szybki rozwój instytucji politycznych i społecznych.

ok 2500 pek Klany Tekada, Rendhun i Kridend rosną w silę, dalszy rozwój osad.

ok 2100 pek Wzrost znaczenia jednowładctwa. Głowy rodzin głównych klanów uzyskują coraz większa władzę.

ok 2000 pek Konflikty między klanami są coraz bardziej krwawe.

ok 1200 pek Rozwój techniki wojennej, osady powiększają się i otaczają kamiennymi murami, powstają pierwsze machiny bojowe.

ok 800 pek Klany Tekad i Rendhum sprzymierzają się i po wielkiej bitwie zmuszają klan Krident oraz kilka mniejszych klanów do opuszczenia ojczystych terenów. Następuje tzw. wielka wędrówka.

ok 750 pek Klan Krident wraz z sojusznikami dociera po wielu latach do drugiego dużego kontynentu planety. Nowy kontynent jest pełne niebezpiecznych zwierząt zmuszając Krizzów do nieustannej walki o przetrwanie. Na starym kontynencie klany Tekada i Rendhun zrywają przymierze i toczą między sobą nieustanne walki.

ok 650 pekPo wieku nieustannych walk o przetrwanie na nowym kontynencie zaczynają powstawać pierwsze miasta. Głowa klany Krident ogłasza się cesarzem.

Zostaje ustalona flaga Cesarstwa:


Na starym kontynencie trwa dalsze udoskonalanie technik zabijania.

ok 600 pek Zostaje wynaleziony proch. Powstają wielkie piece hutnicze

ok 550 pek Cesarstwo Kirdent rozrasta się w wielkim tempie. W miastach rozwija się nauka. Zostaje wynaleziony druk. Dociera proch z starego kontynentu. Niebezpieczne zwierzęta stają się rzadkością. Wzrasta liczba tzw. honorowych pojedynków na śmierć i życie.

Na starym kontynencie. Oba klany kończą wchłanianie sojuszniczych klanów i tworzą Imperia. Głowy klanów Tekad i Rendhum ogłaszają się imperatorami Granica między pastwami zostaje ustanowią. Pierwszy dłuższy okres pokoju.

ok 500 pek Na starym kontynencie okres pokoju się kończy i rozpoczyna się nowa krwawa wojna w których armię wyposażone są w armaty i karabiny na równi z bronią biała. Na nowym kontynencie wielki rozkwit rolnictwa, przemysłu ale także kultury. Duże zainteresowanie astronomią.

ok 400 pek Imperium Rendhum zdobywa przewagę w wojnie. Imperium Tekad zgadza się na upokarzającą kapitulację.

ok 340 pek Wielka Armia Rendhum wyrusza na podbój Cesarstwa Kirdent. W połowie drogi zawraca na wieść o podstępnym ataku Tekad. Wojna między tymi imperiami rozgorzała na nowo.

ok 300 pek Wona między Takeda a Rendhum trwa nadal. Wynalezione silnik parowy. Na starym kontynencie pojawiają się samobieżne pancerne pojazdy wojenne na parę. A na nowym cywilne parowe pojazdy szynowe.

ok 250 pek Pojawiają się sterowce oraz radio. Rozwój nauk biologicznych. Imperium Teked skurczyło się do 20 % swoich dawnych terenów Jednak nie myśli o kapitulacji.

Cywilizacja na nowym kontynencie kwitnie. Jedyna agresywność w Cesarstwie Krident objawia się w nadmiernych polowaniach oraz w licznych pojedynkach.

ok 200 pek. Rendhum masowo używa nowo wynalezionej broni rakiet. Są blisko zniszczenia przeciwników W desperacji Imperator państwa Tekeda rozkazuje użycie broni biologicznej. Jednak użyty wirus wymyka się pod kontroli.
Na nowym kontynencie pojawia się elektryczność.

ok 190 pek Stworzony wirus zabija 99% populacji starego kontynentu. Na wieść o działaniu tej straszliwej broni Cesarstwo Krident izoluje się i gorączkowo pracuję nad szczepionką. Zakaz nad badaniem broni biologicznych.

ok 180 pek Szczepionka zostaje wynaleziona. Ekspedycja z Cesarstwa udaje się na stary kontynent. Starają się nieśc pomóc jednak z z 100 milionów istniń przetrwało (już uodpornione) tylko kilkaset tysięcy
Pojawiają się pierwsze samoloty.

ok 150 pek następuje re-kolonizacja starego kontynentu. Resztki dawnych dwóch imperium przyłączają się do Cesarstwa. Zakazane zostały pojedynki. Następuję złota era w dziejach planety. Kult wojownika jednak kwitnie nadal. Ale przejawia się tylko w limitowanych polowaniach oraz w licznych bezkrwaych grach zespołowych.

ok 100 pek Oba kontynenty planety są zaludnione. Rozwój wszelkich nauk kwitnie. Pojawiają się silniki odrzutowe i elektryczne. Upowszechnia się masowy transport.

90 -60 pek Tysiące wynalazków m. in komputery .

60 pek Rozrost populacji powoduje deficyt Energi. Pierwszy światowy kryzys.

51 pek Wynalezień Energi atomowej.

48 pek Zastosowana Energi atomowej w elektrowniach. Kryzys staję się niemiłym wspomnieniem.

45 pek Awaria chłodzenia w jednej z elektrowni atomowych powoduje stopienie rdzeni. Wybuch powoduje śmierć kilku tysięcy Krrizzów oraz skażenie terenu o średnicy 50 km na wiele lat. Zakaz używania Energi atomowej . Drugi ogólnoświatowy kryzys.

40 pek Na tron wstępuje Cesarz Zentruzzzer

39 pek Zostaje wynaleziona zima fuzja.

38 pek Energia nie jest już problemem. Koniec kryzysu.

37 pek Wystrzeleni pierwszego sztucznego satelity

31 pek Zaobserwowanie dziwnych anomalii grawitacyjnych w układzie słonecznym Teoretycznie mogą to być wejścia prowadzące do odległym miejsc w galaktyce.

23 pek Zostaje stworzona pierwsza sztuczna inteligencja.

20 pek Planeta jest przeludniona. Cesarz Zentruzzzer z wielką niechęcią wprowadził kontrole urodzin.

cdn..

[Edited by Merthen on Jun 22, 2009 at 13:26]

Jun 22, 2009 at 13:22

Print
Trader
Status: Veteran

Posts: 312
Registered: Mar 28, 2009
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #6]

Nazwa imperium: Traders Corporation
Rasa: Traders
Przywódca: Dyrektor Trader
Środowisko: gazowe, CO2

BIOLOGIA

Naukowcy całej Galaktyki zastanawiali się od lat, czy życie rozumne może istnieć na gazowych planetach. Otóż może, o czym świadczy najlepiej rasa Traders. I to wcale nie na zasadzie: szczur przetrwa wszędzie. Dzisiaj nikt już nie wnika na macierzystej planecie tej rasy, jak wyglądała dawniej ich kolebka i czy jej mieszkańcy przypadkiem nie przyczynili się do tak dużego stężenia CO2 na tym globie. Jest to zresztą zgodne z zasadą całej rasy: nie patrz wstecz, bo możesz dojrzeć coś niewygodnego. Faktem natomiast jest, że Traders doskonale przystosowali się do swych warunków życia, swobodnie oddychając dwutlenkiem węgla oraz budując całe miasta unoszące się wśród gęstego gazu, który wypycha je ku górnym warstwom atmosfery. Mieszkańcy zapuszczają się w głąb globu tylko po to, aby wydobywać cenne surowce, istniejące dostatecznie głęboko również w formie ciał stałych.
SPOŁECZEŃSTWO

Handel to ich całe życie. Choć nie grzeszą urodą, są znani jako najsprytniejsi kupcy w zasięgu 1000 lat świetlnych, a każdy przywódca imperium rad jest mieć przedstawiciela tej rasy jako doradcę ekonomicznego. Ich wódz, zwyczajowo zwany Dyrektor Trader, jest wybierany w wyborach powszechnych i sprawuje swą funkcję przez okres 15 lat. W kontaktach z innymi cywilizacjami kierują się przede wszystkim chęcią materialnego zysku. Nie dbają zbytnio o rozwój nauki, lecz w przypadku zagrożenia potrafią zorganizować się wokół swego przywódcy i przestawić przemysł na produkcję militarną. Lubują się w szpiegowaniu i kopiowaniu rozwiązań bojowych stosowanych przez przeciwnika.
HISTORIA

Jak się rzekło wyżej, historia nie odgrywa żadnej roli w życiu Traders, zaś osobnicy zajmujący się tą gałęzią nauki są traktowani jak niespełna rozumu. Spotykający ich ostracyzm nie sprzyja zgłębianiu nauk historycznych, co rodzi podejrzenia, iż w przeszłości tej rasy wydarzyło się coś niezbyt chwalebnego...

[Edited by Trader on Jun 23, 2009 at 00:20]

Jun 23, 2009 at 00:06

Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #7]

BIOLOGIA
Krrizz z wyglądu przypominają ziemskie, syberyjskie tygrysy. Jest to najbardziej widoczne w charakterystycznej "tygrysiej" głowie i w futrze o barwie biało-rdzawej pokrywającej całe ciało (istnieje podgrupa o barwie futra srebrno-rdzawej).
Jednak na tym podobieństwo się kończy, mają humanoidalny kształt oraz inne proporcję ciała. Także metabolizm i budowa wewnętrzna różni ich całkowicie od kotów, a także od człowieka (serce np. ma 6 komór).
Dorośli Krrizz osiągają wysokość do 2 m i wagę do 180 kg. Tak duża wagę nie ma nić wspólnego z tłuszczem, to po prostu ciężkie, solidne kości i kilogramy mięśni.
"Kociambry" dożywają do 120 lat.

SPOŁECZEŃSTWO
Od zarania dziejów Krrizz tworzyli wspólnoty. Najpierw były to grupy łowcze, które przemieniały się w klany, które z kolej były podstawą powstania cesarstw. W czasach klanach rządziły rady starszych.
W skład rady wchodził zawsze jeden który miał pierwszy (i często ostatni) głos w posiedzeniach. Osoby piastujące te stanowisko miały z biegiem czasu coraz więcej do pozwiedzania, aż osiągnęli władzę (prawie) absolutną stajać się cesarzami.
Ten model rządów okazał się na tyle skuteczny ze i dzisiaj całym społeczeństwem Krrizz rządzi Cesarz wspomagana przez rade tzw. Mistrzów.
Sami Krrizzowie bardzo cenią sobie honor oraz odwagę. Mimo wieków cywilizacji nadal wielu z nich posiada w sobie dziką dusze wojownika.
Główną religią od pradziejów była wiara w Durrarghena - boga wojny ale także honoru, odwagi i prawości. Wiara ta mimo postępów cywilizacji nie traci nic na sile.
Po roku 150 pek, kiedy następowało wchłanianie przez Kridend pozostałości po dwóch cesarstwach zaczęły się pojawiać pewne nowe podziały w społeczeństwie. Wyodrębniły się trzy grupy. Rdzenni mieszkańcy nowego kontynentu byli najliczniejsi i zwano ich cesarskimi. Dawni poddani Rendhum nosili miano żelaznych (z powodu ponadprzeciętnej wytrzymałości) a najmniej liczni, wywodzący się z Tekeda, byli nazywani srebrnymi (z powodu koloru futra).
Wszyscy uznawali oczywiście władzę Cesarza, mieli równe prawa i wyznawali ta samą religię ale dbali o to aby zachować swoją kulturę. Dlatego grupy te dotrwały do dziś.

[Edited by Merthen on Jul 08, 2009 at 12:01]

Jul 08, 2009 at 11:47

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #8]

W 2400 utworzono nowy świat dla Elenów, gdzie przeniosiono połowe populacji.

Nadszedł ten wspaniały dzień w którym rasa eleńska pokaże swoją wyższość nad wszystkim co istniało przed nimi.

Do przewodniczącego Thnalada dotarła wiadomość o znalezieniu średniowiecznych zapisów historii eleńskiej, której autorem był ówczesny bard imieniem David z rodu Eddings`a. Była to pokaźnych rozmiarów, gruba księga opieczętowana lakiem z herbem królów eleńskich, obitej skórą zwierza z czasów prehistorycznych o długich, masywnych kłach, które jak niosą przekazy eleńskie mogły swoją siłą roznieść potężne drzewa, Baobaby. Na księdze zostało wyryte Elenium Trylogium.

[Edited by Ceasar Of Rome on Jul 09, 2009 at 05:25]

_________________________________
Ceasar Trade List

Jul 09, 2009 at 05:24
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Skyline14
Status: Veteran

Posts: 367
Registered: Aug 01, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #9]

Car Valrion otrzymał raport o pobliskich planetach i systemach. Jego główny donosiciel przyniósł mu taką o to wiadomość:

"Idealny* Valrionie!

W pobliżu naszych dwóch planet znajduje sie wiele planet.
Te planety są dla nas idealnym miejscem do życia.
Nasze stocznie już rozpoczęły budowe kolonizatorów.
Wiele chętnych dobrowolnie zgłasza sie na wysłanie na obcą planete."


Valrion patrząc w gwiazdy podsumował to prosto i zwięźle: "Idealnie".

*- Zwrot "Wasza wysokość" była by dla niego obrazą.

Jul 09, 2009 at 20:12

Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #10]

Ogromna burza zbliżała się do Habitatu 07. Unosząca się swobodnie wśród gazowej materii na planecie Ikrod XVIII platforma z kompleksem mieszkalno-naukowym szykowała się właśnie do snu. Naukowcy po całym dniu pracy w centrum badawczym wrócili do kwater i nie zwracali uwagi na standardowe ostrzeżenia. Woleli poświęcić czas rodzinie. Zamkną tylko żaluzje z organicznego pancerza w oknach i już mogą zapomnieć, o tym co będzie się działo na zewnątrz.

Ekar Orgit, Psi 2, szef zespołu energetycznego Habitatu 07, jak zwykle nie mógł pozbyć się niepokoju, ale jednocześnie oczekiwał tej burzy, niczym dawki narkotyku, która go uspokoi. Nie pamiętał już, ile setek takich sztormów przeżył na nowym świecie psilońskich uciekinierów. Zawsze jednak wracał wspomnieniem do czasów kolonizacji, gdy pierwsza burza zniszczyła niemal całkowicie prymitywne platformy.

W nowym wodorowym świecie brakowało minerałów. Statki, które ich ocaliły zostały zdemontowane, a materiał użyto do budowy platform. Potrzeba była jednak matką wynalazku. Wkrótce Psiloni odkryli, że zamiast minerałów mogą budować swoje habitaty z materiałów organicznych, które powstają w procesie fotosyntezy, wykorzystując życiodajne promieniowanie gwiazdy. Były to lekkie konstrukcje przypominające szałasy. Pierwsza burza jednak uświadomiła naukowcom, że potrzebują czegoś bardziej odpornego. Habitaty zostały niemal doszczętnie zniszczone.

Sztorm na wodorowej planecie to ogromna kula chmur, która przemieszcza się chaotycznie. Tutaj widać ją jako jasnożółty obłok pośrodku planety.Potężne wyładowania elektryczne tworzą spektakl na niebie. Niestety, na gazowej planecie jedynym celem piorunów były platformy. Przyciągały je niczym magnes.Wszyscy Psiloni pamiętają ten pierwszy kataklizm.

Jednak znowu z pomocą przyszła niezwykła wyobraźnia i zdolności naukowe psilońskich pionierów. Wynaleźli i skonstruowali organiczny pancerz odporny na elektryczność. Fakt, że jedynym celem piorunów w gazowym świecie są sztuczne materialne konstrukcje, wykorzystali przez stworzenie Burzowej Sieci Energetycznej - BSE. Sieć łapie wyładowania i zamienia je na energię, która zasila habitaty.

Ekar Orgit zajmuje się właśnie ochroną Habitatu 07 przed skutkiem sztormów i gromadzeniem energii przez BSE. Gdy nadciągnie noc i gwiazda skryje się za horyzontem, a mieszkańcy zapadną w sen chronieni przez pancerz organiczny, on będzie stał przy konsoli w centrum sterowania BSE, na samym szczycie najwyższego budynku na platformie.

Wtedy nadejdzie burza.Setki piorunów ozdobią widnokrąg niebieskawym światłem. Ekar Orgit będzie ich celem. Chroni go tylko kopuła z organicznego szkła. Niczym dyrygent będzie obserwował inferno i wydawał polecenia dla reszty zespołu, aby włączali odpowiednie urządzenia we właściwym momencie. Krople wody uderzające o szkło kopuły nadadzą rytm. Popłynie muzyka, która załaduje potężne generatory. Ekar Orgit poczuje mistyczne doznanie - to on jest w centrum wszechświata i teraz kieruje jego działaniem.

Nazajutrz rankiem, korytarze pokryte kropelkami wody i otoczone lekką mgła zatętnią krokiem tysięcy naukowców, którzy podążą sumiennie do swych miejsc pracy, prowadząc Enklawę ku jej przeznaczeniu.

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Jul 16, 2009 at 01:02

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #11]


Elenia Consortium nawiązała pierwszy kontakt z obcą cywilizacją, zwą siebie Science Enclave. Nie wiemy jakie mają wobec Nas zamiary, sprawiają wrażenie słabiej rozwiniętych od Nas. Przewodzi im niejaki Kirsus Brain. nie wiemy o nim nic. O samej rasie zdołaliśmy się dowiedzieć tylko tyle że są nam zupełnie obcy jeśli chodzi o typ budowy organizmu oraz o środowisko w jakim żyją. żyją na gazowych gigantach i oddychają trującym dla nas Hydrogenem. Nasi naukowcy nie są wstanie tego zaakceptować, gdyż ciągle upierają się że tym gazem nie da się oddychać.
"Czarny" przyniósł nam kolejne niespodzianki. Już mamy pewność że nie jesteśmy Sami. Musimy przeorganizować swoje działa w "Czarnym".
Przewodniczący Thnalad wkrótce wygłosi specjalne orędzie do Elenów.

----------------------------------------------------------------------------

Wpis do kroniki Domu Panującego Elenia Consortium.

Nasza współpraca z Psilonami przynosi nam korzyści.
Współpraca będzie kontynuowan i mamy nadzieję że przyczyni się do wzrostu naszych interesów w Czarnym.

Z kontynentu Daresia ściągnięto oddziały potężnych Atanów.
Zostali powysyłani do obrony Naszych nowo powstałych kolonii.

Atani są bardzo starą cywilizacją wojowników, zamieszkujących góry Atan w środkowej Daresii. Ich wspólna więź Elenią sięga jeszcze czasów feudalnych. Byli odpowiedzialni za pilnowanie porządku w Daresii, dawnym Protektoracie Eleńskim. Byli bardzo skuteczni, głowy buntowników słały się gęsto. Poruszali się na piechotę, w bardzo szybkim tempie.
W dzisiejszych czasach Atani zostali zmechanizowani. Do perfekcji opanowali nowy typ walki. Po podłączeniu sensorów ruchu WiFi do ciała maszyna wykonuje każdy nawet najmniejszy ruch danego Atana. Same Maszyny mają wielkość 50 m, 4 ramiona i pomarańczową wieżyczkę.
Prócz tego przewodniczący Thnalad ogłosił rozpoczęcie przygotowań do obchodów Festiwalu Pomarańczowej Iglicy.

[Edited by Ceasar Of Rome on Jul 30, 2009 at 19:55]

_________________________________
Ceasar Trade List

Jul 27, 2009 at 19:08
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #12]

Sonda kosmiczna Błekitna Róża nawiązała kontakt z nieznaną Nam wcześniej formą życia.

Zwą się Perfect Empire. Rasa humanoidalna, o dziwnej niebieskiej skórze, głowie z dziwnymi rogami, niczym starożytne eleńskie Trolle.
Wiemy że zamieszkują bliską nam gromadę gwiazd Atull.
Wysłaliśmy poprzez sondę pozdrowienie dla nich. Ciekawe czy odpowiedzą. Czy nas zrozumieją ?

_________________________________
Ceasar Trade List

Jul 30, 2009 at 21:34
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #13]

Ogród w którym się znajdował liczył ponad 4 wieki.
Pamiętał jeszcze czasy absolutyzmu w Elenii.
To tu pradawni królowie spędzali czas wolny, romansowali
i oddawali się innym rozrywką cielesnym.
Rozpościerał się na powierzchni 2 heksonów. Sam ogóród
podzielony był na kilka części. Winnica znajdowała się
w częsci Pandionu. Nazwa wywodząca się od nazwy starożytnych
zakonników. Nasi historycy wiedzą że istnieli ale nie wiedzą
jakie dokładnie reguły nimi kierowały.
Ogród Królewski jest po dziś dzień dobrze zachowany.
Ulubionym miejscem Thnalada jest miejsce gdzie rosną
najlepsze grona.
Nadszedł właśnie czas na winobranie. Przewodniczący sam
ścinał grona z najlepszych krzewów.
By później zrobić z nich najlepsze wino, by ktoś za te 30-50 lat
mógł skosztować wyśmienitego wina z winnicy Thnalada.
Jednak nie w głowie były mu wina. Martwiło go coś zupełnie
innego, słaby rozwój Naszych przyjaciół z Perfect Empire.
Myślał nad planem pomocy dla nich. Bo Elenia nie może dopuścić
by okazja do zysku przeleciała im przez ręce niczym woda.
W sytuacji gdy znamy już wszystkie rasy zamieszkujące nasz
wszechświat Elenia Consortium powinna zająć należne jej
miejsce w Czarnym. Kanclerz będzie chciał zaproponować swoim
przyjaciołom stworzenie światowej organizacji mającej zapewnić pokój
i dobrobyt dla wszystkich jej mieszkańców. Powinna ona stać na
straży korzystnych szlaków handlowych by wolni kupcy z Eleni
mogli bezpiecznie handlować z innymi.

_________________________________
Ceasar Trade List

Sept 07, 2009 at 19:14
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged

Attached:
BH.jpg
51 KB [downloads: 2652]
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #14]

Menz Agitat (Psi 3) był zadowolony ze swojej nowej funkcji. Spojrzał na umieszczony na biurku hologram, przedstawiający jego rodzinę. Trójka szczęśliwych małych istot śmiała się i baraszkowała w basenie, a on z żoną leżał na materacu. Tak, nowe zajęcie pomoże mu w życiu. Wysoka karta punktowa gwarantowała niebotyczne zarobki, które pozwalały ziścić marzenia o lepszej przyszłości.

Zamyślił się nad swoim szczęściem.

Oczywiście to przypadek, bo jak każdy psiloński naukowiec, nie wierzył w przeznaczenie. Enklawa poznała już inne formy życia w kwadrancie i dzięki dyplomatycznym kontaktom, nawiązała przyjazne stosunki. Psilonom nic tutaj nie zagrozi, bo mogą liczyć na ochronę militarną potężnych, honorowych i walecznych Elenów. Pakt z wybitnie pokojową i uczciwą Traders Corporation zapewni rozkwit ekonomiczny i nowe modele wakacyjnych poduszkowców. Perfect Empire, mimo budzącej grozę fizycznej postaci jej mieszkańców, okazało pokojowe zamiary i chęć współpracy. Kirsus Brain nie był jednak spokojny. Zalecił powołanie specjalnego zespołu badawczego, który będzie zajmował się obserwacją całego Wszechświata, nie tylko kwadrantu.

Ha! Który Psilon rozumie dzisiaj obsesyjne myśli Kirsusa. Zagłada Oriona przeszła już do kategorii mitów. Kirsus to przeżytek i złom. Wiekowy komputer białkowy generuje stosy bezużytecznej taśmy, której produkcja przypomina wytwarzanie antycznego papirusu. Fanatycy z Kapituły Psi nadal jednak śledzą ten bełkot i wydają polecenia dla całej społeczności Science Enclave.

Menz Agitat został więc wybrany na Głównego Obserwatora w Imperialnej Agencji Poszukiwawczej! Oddano mu do dyspozycji pierwsze obserwatorium IAP i zespół najlepszych astronomów Enklawy. Dziadek Kirsus nadal wierzy w obecność Antaran i obawia się ich nadejścia. Mamy ich szukać poza kwadrantem. Dzięki tym przesądom zyskałem nowe możliwości. Opłaciło się solidne wykształcenie i udział w Master Mind - pomyślał.

Burzowe chmury wokół Habitatu V rozstąpiły się i można było zacząć obserwacje. Menz Agitat usiadł przy najnowszym teleskopie i przybliżył oko do okularu. Rozpoczął conocną wędrówkę po odległych gwiazdach. Zalecenia Kirsusa były umieszczone na tabliczce znamionowej - szukać tylko bąbli w czasoprzestrzeni. Oczywiście Menz Agiitat zignorował te brednie i zajął się podziwianiem czarnych dziur.[Edited by Adi Cherryson on Sept 27, 2009 at 23:54]

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Sept 27, 2009 at 23:52

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #15]My Elenia Consortium, chcemy założyć organizację gwiezdną w Czarnym,
Senat Solaris.
Skupiającą wszystkie inteligentne rasy Czarnego.
Przedstawiciele ras w Senacie dyskutowali by na tematy ważne dla Czarnego.
Próbowaliby zażegnać wszelkie konflikty drogą dyplomatyczną.
Oczekujemy odpowiedzi do roku 2403.2.

_________________________________
Ceasar Trade List

Sept 28, 2009 at 20:51
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #16]

I Gwiazdy przygasły: i ujrzałem dni bólu i straty.
Dni, w których otwarły się liczne bramy piekieł.
I wyszły z Czeluści, niezliczone, zastępy demonów,
bezpieczne w swych niezwyciężonych machinach.
A imię ich było Legion, a celem ich była Zagłada.
Zadrżały wszystkie narody ...


Święta Księga Kridend (D-Z 8,3-4)

Sept 29, 2009 at 07:27

Print
Skyline14
Status: Veteran

Posts: 367
Registered: Aug 01, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #17]

Car Valrion spojrzał na swoje imperium po czym zapadł w głęboki smutek.
-To wszystko nie tak miało być! - krzyczał
Jego wierny doradca widząc to odparł:
-Ależ wszystko jest w jak najlepszym porządku. Imperium powoli sie rozwija.
Jednak Car, ciągnął dalej swoje
-Zdaje sobie z tego sprawe. Ale to nie jest to co planowałem.
Powiedziawszy to poszedł do swojej sypialni i zamknął sie w niej.
Minęło pare dni odkąd doradca Valriona ostatni raz go widział. Zaczął sie niepokoić.
Następnego dnia kazał strażom wyważyć drzwi jego sypialni. Oni nie dziwiąc sie mu od razu zabrali sie do tego.
Nie było to łatwe gdyż drzwi sypialni Cara były pancerne. Tradycyjne metody wywarzania nic nie dały. Doradca cara powiedział strażom:
-Weźcie jakieś silne ładunki wybuchowe! Gdyby Car tam był, już dawno by odpowiedział.
Jednak nawet mocne wybuchy nie były w stanie zniszczyć tych drzwi. Strażnik odparł:
-Toż to prawdziwy bunkier! Nie uda nam sie tego otworzyć bez klucza, sir!
Na to on odpowiedział:-Czas na bardziej niekonwencjonalne metody.
Po czym grupa żołnierzy wniosła ciężkie działo laserowe.
-Jeden strzał wystarczy! - odparł doradca cara
Strażnicy wycelowali w pancerne drzwi po czym strzelili. Potężny strumień laserowy zdołał przebić zabunkrowane drzwi, ale nie do końca. Została cienka powłoka metalowa która dzieliła ich od wejścia do środka. Można było ją zniszczyć w tradycyjny sposób. Strażnicy wysadzili ostatnią powlokę metalową. Weszli do środka po czym zamarli w bez ruchu. Doradca przeciska sie przez grupe strażników po czym również oniemiał.
-O, nie. - powiedział cichym przerażonym głosem
Bo o to przed ich oczami wisiał Car Valrion, który popełnił samobójstwo.
Jeden ze strażników spojrzał na doradce i zapytał:
-I co teraz, sir?
Po chwili namysłu, ledwo zdołał wydobyć z siebie głos:
-Zwołaj rade ministrów. Musimy wybrać nowego Cara.

Oct 01, 2009 at 20:27

Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #18]

PRELUDIUM c.d.

KALENDARIUM


pek. - przed erą kosmiczną


20 pek Przywódcy głównej religii Cesarstwa zdecydowali się na opublikowanie ukrywanego do tej pory rozdziału z Święta Księga Kridend pod tytułem Dni Zagłady. Odpowiednia interpretacja tego tekstu, przedstawione przez duchownych zapobiegła ogólnoplanetarnej panice. Krrizz zrozumieli ze zapowiadany koniec będzie próbą dla ich honoru i męstwa.
Przynajmniej większość to zrozumiała, gdyż od tej daty zaczęły pojawić się tzw. Sekty Zagłady. Fanatycy

19 pek Wystrzelenie pierwszych bezzałogowych sond do badania planet w systemie.

18 pek Zbudowanie prototypu załogowego statku kosmicznego.

17 pek Wystrzelanie bezzałogowej sondy w kierunku odkrytej anomalii grawitacyjnej

16 pek Pierwszy załogowy lot na inną planetę w systemie.
W tym samym roku sygnał z bezzałogowych sondą (wysłanej do anomalii) został przerwany, podczas zbliżania się do celu.
Po kilku miesiącach sygnał z sondy pojawia się ponownie. Treść komunikatu jest zaskakująca. Sonda była w innym systemie gdzie odkryła wiele planet w tym jedną bliźniaczo podobną do Thery! Teorie ze te anomalie prowadzą do innych miejsc w galaktyce się sprawdziły.

15 pek W macierzystym systemie została wykryta olbrzymia asteroida. Według obliczeń jej kurs doprowadzi do zderzenia z Therą za 5 lat.
Cesarz Zentruzzzer wygłasza orędzie do narodu nawołującego do ścisłej współpracy z rządem aby uniknąć globalnej katastrofy. Ogłasza ze rząd zamierza zniszczyć asteroid jednak na wypadek gdyby plan się nie powiódł rozpoczyna projekt budowę ogromnych statków zdolnych do przewiezienia tysięcy istnień na inną planetę.
Naród Kirdend masowo zgłasza się do pomocy w tym projekcje.

14 pek Cesarz Zentruzzzer zezwala aby użyć energii atomowej jako broni przeciwko asteroidę. Pracę nad nuklearnymi rakietami trwają.
Fanatycy z Sekty Zagłady wieszcząc ze nadchodzą Dni Zagłady rozpoczęły terrorystyczny ataki na budowane statki (zwane Arkami). W zwiazku z tym Cesarz Zentruzzzer wydał rozkaz siłą porządkowym aby za wszelką cenę zlikwidowały fanatyków.
Do odkrytego systemu zostało wysłanych wiele automatycznych sond

13 pek Przywódcy duchowni Kirdend ogłosili ze rozdział Dni Zagłady nie opisuje teraźniejszych wydarzeń tylko daleką przyszłość. Odcięli się także od Sekt Zagłady.
Wpływ Sekt drastycznie maleją. Pracę nad Arkami przebiegają pomyślnie.

12 pek Rakiety nuklearne osiągnęły docelowa moc, rozpoczęła się ich masowa produkcja

11 pek Ukończenie kilkunastu Arek.

10 pek Dwa miesiące przed godziną zero zostało wystrzelonych w kierunku asteroidy kilka tysięcy rakiet. Cała planeta z zapartych tchem śledziła ich lot. Po trzech dniach pociski uderzyły w asteroidę.
Komunikat Cel Zniszczony wywołał wielką radość. Rok 10 pek od tej pory był zapamiętany jako rok festynów.

9 pek Powróciły sondy z odkrytego systemu. Ich raporty były bardzo obiecujące.
Cesarz Zentruzzzer w orędziu do narodu ogłosił ze 20 ukończonych Arek posłuży do kolonizacji bliźniaczej planety w odkrytym systemie. Zgłosiło się miliony ochotników chętnych aby być pionierami kolonizacji planetarnej.
Cesarz Zentruzzzer wycofał dekret o kontroli urodzin.

8 pek Zaobserwowanie nowe anomalii grawitacyjnych. Wysłano w ich kierunku sondy.

7 pek Pierwsze Arki wylądowały na Nowej Therze. Rozpoczęła się jej kolonizacja.

5 pek Wróciły sondy z innych anomali. Krizz zrozumieli ze właśnie przed nimi wszechświat odkrywa swoje bogactwo

0 ek Zakończyła się kolonizacją Nowej Thery. Rozpoczęto masową budowę kolonizatorów aby zasiedlać inne odkryte planety.

Rok te został uznany za rok zerowy Ery Kosmicznej!!

[Edited by Merthen on Oct 08, 2009 at 12:42]

Oct 08, 2009 at 12:40

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #19]

Błąd w mapach gwiezdnych Czarnego spowodował wyznaczenie źle sprecyzowanego kursu dla jednego z Naszych kolonizatorów.
Wyszło to na jaw dzięki doskonałej pracy kartografów z Psilonu. Dzięki nim władze Psi upomniały się o ten jeden system od Elenii.
Sprawą zajął się sam Przewodniczący zważywszy że sprawa dotyczyła Psilonu, Naszego największego handlowego partnera w Czarnym.
Przystano na propozycje Kirsusa aby nasze granice wyznaczyć na systemach Decatur, Bespin, Yullado, Qournor.
System Decatur był jednak zamieszkany przez Elenów. Consortium podjęło decyzję o przekazaniu kolonii Decatur IX w ręce Psilonów.
Zostały podpisane stosowne umowy przez Naszych ambasadorów. Nasz ambsador w Psilonie, Kalten doniósł jednak o znacznych niepokojach na
planecie. Mieszkańcy byli niezadowoleni z decyzji władz i zbuntowali się przeciw Consortium.
Władze eleńskie wystosowały stosowną notę do buntowników o poddanie się woli Consortium.
Otrzymali wrogą odpowiedź.

Thnalad zdecydował o przejęciu tej konkurencji handlowej.
Powołał Ulatha na komodora floty eleńskiej, która dostała priorytet na budowę okrętów bojowych w eleńskich stoczniach. W ciągu ostatnich kilku cykli stocznie te przeszły gruntowne remonty.
Komodor wezwał oddziały Atanów do przejęcia kontroli nad zbuntowaną kolonią. Jeśli ów plan się nie powiedzie to Ulath otrzymał pełne prawa do losu planety Decatur IX.

Consortium jest także na finiszu w sprawie Chem i Banthy. Systemów o które upomniał się nieżyjący już Car Valrion z Perfect Empire. Perfekt wpłaciło odpowiednią sumę do kasy Consortium, więc Elenia nie widzi przeciw wskazań co do przekazania tych dwóch systemów. Kolonia na Chem II została już przekazana do Perfekt. Czekamy tylko na przybycie idealnej administracji.

_________________________________
Ceasar Trade List

Oct 18, 2009 at 10:24
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Skyline14
Status: Veteran

Posts: 367
Registered: Aug 01, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #20]

Po ostatnich wydarzeniach związanych ze śmiercią Cara Valriona, jego doradca zwołał narade.
Trzeba szybko wybrać nowega cara gdyż zostawił on wiele niedokończonych spraw które trzeba dokończyć.
Debat trwały długo, ale po zakończeniu ogłoszono nowego przywódce.
Został nim dotychczasowy doradca, gdyż to on najlepiej znał zasady panowania, oraz był dobrze obeznany w sprawach Valriona.
Aby nie komplikować kontaktów z innymi rasami, nazwano go imieniem starego władcy: Car Valrion II (drugi)

Niech żyje Car Valrion Drugi!!!

Oct 19, 2009 at 16:01

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #21]

Przewodniczący Thnalad zwołał posiedzenie swego gabinetu w Stolicy Imperium na Elenia Prime. Przybyli: Lord Palpatime ( Izba Handlowa) Lord Stragen (MSZ) Lord Sparhawk (kanclerz rady planetarnej), Lord Sarabian (EAN), Lord Ulath ( FBEC) oraz nawiązano kontakt wizualny z ambasadorem Kaltenem na Psilonie. Głównym powodem tego spotkania były zawirowania w kwadrancie. Przed rozpoczęciem obrad Przewodniczący postawił sobie za cel przejęcie Decatur IX.

-Witam Panowie na posiedzeniu gabinetu -zaczął Thnalad. Celem Naszego nadzwyczajnego spotkania są ostatnie zawirowania w Czarnym. Jedna z Naszych kolonii się zbuntowała, a dokładniej Decatur IX. Kolonia ta miała zostać przekazana Naszym przyjaciołom z Psilonu. Jednak koloniści byli temu przeciwni. Elenia Consortium nie mogła sobie na to pozwolić. Może Lordzie Kaltenie przedstawisz sytuację jak ona wyglądała ze strony Psilonu. Pozostali uczestnicy zwrócili się w stronę obrazu holograficznego postaci Kaltena.

Po chwili gdy sygnał dotarł na Psilon Prime, ambasador mógł zabrać głos.
- Tak więc Panie Przewodniczący oraz panowie Lordowie sytuacja z naszej strony Czarnego wyglądała o wiele groźniej niż ze strony Eleńskiej. Bezbronne psilońskie kolonie zostały wystawione na wielkie niebezpieczeństwo w chwili gdy Decatur IX się zbuntowała. Psilon pozostaje w zasadzie bezbronny. Psiloni są od dawna zagorzałymi pacyfistami, brzydzą się przemocą, takie odniosłem wrażenie po moim pobycie na Psilonie. Elenia jest ich strategicznym partnerem i nie możemy sobie pozwolić Panie Przewodniczący na ich stratę. Tak więc sugeruje wysłaniu znacznych sił do obrony Psilonu, bo nie wiemy do końca co kryje się we wewnętrznych pierścieniach czarnego. Tak naprawdę...

- To prawda Panie przewodniczący -przerwał mu Sarabian. Nasi naukowcy donoszą o dziwnych wiązkach neutrino, wykryli także wiązki pod przestrzenne. Jakaś tajemnicza siła je tam pozostawiła...

- Sarabianie czy ty wiesz ile Nas kosztuje utrzymanie łączności z Lordem Kaltenem ? - nie wytrzymał Thnalad. Całą twoją cyklową pensję, a ty mu jeszcze przerywasz i się wtrącasz w jego raport. Na Ciebie też przyjdzie kolej, poczekaj na swoją kolejkę.

Komodor Ulath uśmiechnął się szyderczo do Sarabiana, po czym ten zbladł, przestraszony chyba opinią jaką ma Komodor.

- Proszę kontynuować Panie Ambasadorze, Lord Sarabian już panu nie przeszkodzi, prawda ?? -zaczął Ulath.
Szef EAN tylko skinął potakująco głową.

- No więc nim mi w brutalny sposób przerwano próbowałem wytłumaczyć szanownym Lordom że nie wiemy czy zbadaliśmy już cały Czarny. Naukowcy z Psilonu wiedzą że On się jeszcze rozszerza, nie wiadomo tak naprawdę co Nas czeka. - głosił dalej Kalten. Bunt na Decatur IX zbudził wielki niepokój na Psilonie względem Nas. Powinniśmy wtedy jak najszybciej zareagować. Nie powinniśmy byli zwlekać z Naszą reakcją, Kirsus zaczął rozsyłać już posłów do obcych cywilizacji. Teraz gdy Sojusz Thooliaz przestał istnieć, mam nadzieję że sytuacje wróci do normy. Nasze ostatnie oferty nadal są żywo dyskutowane i wiemy że Kirsus przetwarza dużo danych na ten temat. Sądzę że wszystko potoczy się wedle Naszych założeń.

Po czym głoś zabrał Przewodniczący.
- Dziękuje za ten raport Kaltenie, pozostań jeszcze z nami do końca posiedzenia.

- Widać pobyt na Psilonie Ci służy stary przyjacielu, czyżby Psilonki były tak urodziwe ? - zaśmiał się Lord Sarhawk.

- Komodorze co jest w pańskim raporcie ? - pytał się Thnalad.

- Nasza sonda "Błękitna Róża IV" dotarła do Decatur Ix, zbadała planetę, sensory wykazały wszelki brak życia, planeta była obumarła. Wykryliśmy bardzo duże stężenie pyłów radioaktywnych pochodzenia jądrowego. O wszystkim informowałem na bieżąco Psilon. Nasze jednostka saperska sprawdziła orbitę kolonii w poszukiwaniu ukrytych min, po czym Nasze jednostki bojowe krążownik Blacklight II 002 oraz lekki krążownik Aleksander II 003 z fregatą FBEC Avidius III 002 dokonały przejęcia pozostałości po separatystach z Decatur IX. Wszelkie pozostałości po nich zostały unicestwione. Kolonia na Decatur IX przestała istnieć i jest gotowa do zasiedlenia przez Psilon jak tylko promieniowanie jądrowe opadnie. Chcę także zakomunikować iż Pierwsza Flota Psilon wyruszyła z Elenia Prime do na terytorium Psilonu w celu zadań statutowych.

- Dziękuje Ulathcie za wyczerpujący raport - zaczął przewodniczący.- Lordzie Palpatime oczekuje w tej chwili pańskiego raportu na temat naszej sytuacji gospodarczej -powiedział Thnalad.

Palpatime wstał nieco zaskoczony swoją kolejnością raportu.
- Nasza wymiana handlowa z Psilonem jest największa w Czarnym - zaczął swój wywód Palpatime. Jest Naszym strategicznym partnerem gospodarczym, dzięki nim Nasze kopalnie, farmy oraz zakłady przetwórcze pracują pełną parą. Nasza Czwarta Doktryna Ekonomiczna - kontynuował -postawiła na nogi obie gospodarki. Nasza produkcja w poprzednim roku wzrosła o całe 15 % produktu consortium brutto. Co stawia nas najwyżej rozwiniętym gospodarczo imperium w Czarnym. Bylibyśmy w stanie udzielić znacznych pożyczek obcym rasom. Oczywiście Panie przewodniczący na odpowiedni procent. Jednakże powinniśmy poczynić starania o zwiększenie naszych mocy magazynowych. W tym okresie mamy znaczne wydatki w surowcach radioaktywnych. Izba Handlowa wysyła także Naszym przyjaciołom stosowne prezenty.Żeby nie zanudzać Was Panowie szczegółami powiem tylko że jest lepiej niż było jeszcze nie dawno a będzie jeszcze lepiej.

- No to jak mniemam przyszła kolej na mnie, tak ? - dopytywał się ironicznie Sparhawk.

Przewodniczący skinał tylko potakująco głową
- Zezwolenie na bunt byłoby początkiem końca Consortium. Nie stać Nas na kolejny bunt. Lojalność obcych ras względem Naszych rządów spada. Niektórzy nie rozwijają się na naszych koloniach tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Inni z kolei się mnożą niczym pewne zwierzęta futerkowe. Musimy z tym jak najszybciej sobie poradzić , nawet jeśli by to miało oznaczać drastyczne środki. Sugeruje także Panie Stragenie drobną zmianę w traktach z Tradersami, Nasz traktat jest dla Nas nie opłacalny. Traderczycy za słabo się rozwijają . Fakt że zamieszkują planety z atmosferą carbonowo dioxynową nie jest już dziś dla nas żadnym kłopotem. Dzięki technologii w jakiej posiadanie ostatnio weszliśmy jesteśmy zdolni dostosować całkowicie te planety do potrzeb Elenów.

- Jeśli to wszystko co macie panowie do powiedzenia do zamykam to posiedzenie gabinetu.

Po chwili gdy już wszyscy wyszli Thnalad zapragnął się czegoś napić. Udał się do swego gabinetu, który to był połączony z salą ukrytym korytarzem, o którym to wiedział każdy przewodniczący Elenia Consortium. Na stoliku stała napoczęta butelka peloichskiej whisky, po bukiecie rozpoznał iż ma ok 5-8 lat, z terenów zamieszkiwanych przez Wschodnich Peloich, szło to dość łatwo rozpoznać bo tylko ten trunek miał aromat. Nalał sobie szklaneczkę, którą dość szybko obrócił. Po chwili poczuł zmęczenie, uśmiechnął się na myśl że teraz uda się do jednej ze swych nałożnic, po drodze zastanawiał się jeszcze "która dziś". Wybór padł na Olli, może dlatego że jej komnaty były najbliżej miejsca gdzie się teraz znajdował ? A może to coś co go ciągle pchało w jej ramiona.

_________________________________
Ceasar Trade List

Nov 08, 2009 at 01:29
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #22]

Widziałem świat, ukryty świat.
Pilnowany przez metalowych strażników.
W świecie tym zgłębiano starą wiedzę
i odkrywano tajemnice demonów.
Biedni nie wiedzieli ze ich koniec
nadejdzie tak szybko....


Święta Księga Kridend (D-Z 13,5-6)

Jan 04, 2010 at 11:06

Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged

Attached:
xyphys_antaran
_warrior.jpg

4 KB [downloads: 2044]
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #23]

KIRSUS BRAIN

"Poruszał się w zupełnie nieznanych rejonach istnienia,
o których człowiek nic nie wiedział.
Poza królestwem mórz, lądów i przestrzeni
znajdowała się jeszcze dziedzina ognia,
którą oglądał jako pierwszy z ludzi.
Jakże więc mógł ją zrozumieć?"

(Arthur C. Clarke, 2001 - Odyseja kosmiczna; motto pierwszego rozdziału książki Nieskończony Wszechświat - poza teorię wielkiego wybuchu)

"Nazywano mnie ciemnym, a ja mieszkałem w błyskawicy."

(Heraklit z Efezu, według Saint-John Perse)

---

2405.3 Tajna sesja: Kirsus Brain versus Kanonik Adicus. Ustawienia początkowe: refleksja, pojedynek, zagrożenia. Obecni: protokolant -1, technicy serwisowi - 3.

[Adicus] - Kirsusie, budzę Twoje neurony. Porozmawiaj ze mną.

Cisza. Syk - sssss. Odgłos.

[Kirsus Brain] - Neurony, ach neurony! Jestem więc największym kłębkiem neuronów we Wszechświecie. Kiedyś byłem Psilonem jak Ty, istotą zdolną odczuwać emocje. Umarłem dawno temu, lecz myśli moje i wspomnienia przetrwały. Tęsknie za tym...

Aby działać wystarczy jednak pomyśleć. Nie muszę więc istnieć, aby działać. Moje myśli realizują ci, którzy aktualnie istnieją. Kapituła PSI dostarcza mi informacji i działa zgodnie z tym, co pomyślę. Wiem, że to dla Was skomplikowane. Serwisanci dolewają mi za dużo płynów białkowych!!!

Przerwa techniczna.

[Adicus] - Kirsusie?

[Kirsus Brain] - Ale wiem też znacznie więcej. Wszechświat urodził się, więc także umrze. Moje myśli dotarły do błyskawicy istnienia - wielkiego wybuchu. Tam nie znalazłem ani dobra ani zła, tylko błysk. Dalej nie mogę zajrzeć.

[Adicus] - Co mamy czynić?

[Kirsus Brain] - Moim przeznaczeniem jest dobro - choć nie wiem, dlaczego tak myślę. Nie chcę krzywdzić innych istot rozumnych....

Ten kwadrant jest spokojną oazą. Siły zła czają się jednak wewnątrz. Niektóre formy życia są świadome zagrożenia. Współpraca i pomoc to najlepsze rozwiązanie.

Moje wspomnienia porusza groźna postać: Xyphys - sługa zła. Dostarczcie mi więcej informacji ze Świętej Księgi Kridend.[Adicus] - Tak uczynię. Kapituła jest wierna.

[Edited by Adi Cherryson on Jan 30, 2010 at 02:06]

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Jan 30, 2010 at 02:06

Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #24]

W związku nadchodzącym Dniami Zagłady, Cesarz Zentruzzzer nadał rozbudowie floty gwiezdnej najwyższy priorytet. Od kilku cykli, 100 cesarskich stoczni nieprzerwanie buduję wojenne okręty.

Oto, odtajniony skład jednej z tworzonych flotFlota Cesarska Thery


Flaga FlotyDocelowy miejsce stacjonowania:
System Macierzysty


Mistrz Cesarskiej Floty Thery:


Mistrz Fenhrezzzer


Okręt Flagowy:
Nieśmiertelny - klasa KoronaPlanowany czas zmobilizowania całej floty
8 rok Ery KosmicznejSkład Floty


5 Zespołów Taktycznych
2 Zespoły Wsparcia
1 Zespół PomocniczyZespół Taktyczny

6 Dywizjonów Linowych (po 4 okręty - klasy Wielki Pazur)
2 Dywizjony Liniowe (po 4 okręty - klasy Wielki Kieł)
2 Dywizjony Pikiety (po 6 okrętów - klasy Pazur)
3 Dywizjony Eskorty (po 6 okrętów - klasy Szpon)Zespół Wsparcia

3 Dywizjony Nosicieli (po 4 lotniskowce - klasy Grzbiet)
---------80 Eskadr Myśliwców (po 10 myśliwców - różnych klas)
---------40 Eskadr Bombowców (po 10 bombowców - różnych klas)
1 Dywizjon Liniowy (po 4 okręty - klasy Wielki Pazur)
1 Dywizjon Pikiety (po 6 okrętów - klasy Pazur)
3 Dywizjony Eskorty (po 6 okrętów - klasy Szpon)Zespół Pomocniczy

10 Flotylli pomocniczych (po 2 statki - różnych klas)
1 Dywizjon Pikiety (po 6 okrętów - klasy Pazur)
1 Dywizjony Eskorty (po 6 okrętów - klasy Szpon)Razem
- 168 Okrętów liniowych
- 24 Lotniskowce
- 210 Okrętów mniejszych klas
- 1600 Myśliwców
- 800 Bombowców
- 20 Statków pomocniczych
Równolegle tworzone są także 3 inne flotyPierwsza Flota Cesarska


Flaga Floty
- Ustalana -

Docelowy miejsce stacjonowania:
- Tajne -

Mistrz I Floty Cesarskiej:
- Ustalane -

Okręt Flagowy:
Odważny - klasa Korona


Planowany czas zmobilizowania całej floty
10 rok Ery Kosmicznej

Skład Floty

2 Zespoły Taktyczne
1 Zespół Wsparcia
1 Zespół PomocniczyRazem
- 68 Okrętów liniowych
- 12 Lotniskowców
- 96 Okrętów mniejszych klas
- 800 Myśliwców
- 400 Bombowców
- 20 Statków pomocniczychDruga Flota Cesarska


Flaga Floty
- Ustalana -

Docelowy miejsce stacjonowania:
- Tajne -

Mistrz II Floty Cesarskiej:
- Ustalane -

Okręt Flagowy:
Waleczny - klasa Korona


Planowany czas zmobilizowania całej floty
10 rok Ery Kosmicznej

Skład Floty

2 Zespoły Taktyczne
1 Zespół Wsparcia
1 Zespół PomocniczyRazem
- 68 Okrętów liniowych
- 12 Lotniskowców
- 96 Okrętów mniejszych klas
- 800 Myśliwców
- 400 Bombowców
- 20 Statków pomocniczychTrzecia Flota Cesarska


Flaga Floty
- Ustalana -

Docelowy miejsce stacjonowania:
- Tajne -

Mistrz III Floty Cesarskiej:
- Ustalane -

Okręt Flagowy:
Niezłomny - klasa Korona


Planowany czas zmobilizowania całej floty
10 rok Ery Kosmicznej

Skład Floty

2 Zespoły Taktyczne
1 Zespół Wsparcia
1 Zespół PomocniczyRazem
- 68 Okrętów liniowych
- 12 Lotniskowców
- 96 Okrętów mniejszych klas
- 800 Myśliwców
- 400 Bombowców
- 20 Statków pomocniczych


-----------------------------------------------------

Podsumowanie
- 372 Okrętów liniowych
- 60 Lotniskowców
- 598 Okrętów mniejszych klas
- 4000 Myśliwców
- 2000 Bombowców
- 80 Statków pomocniczych

[Edited by Merthen on Feb 11, 2010 at 08:55]

Feb 09, 2010 at 20:39

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #25]

Ze względu na coraz częstsze niepokojące informację napływające z terenu Krizz związku ze świętymi księgami, Elenia Consortium pragnie wspomóc imperia słabiej rozwinięte. Nasi sąsiedzi, Perfect Empire otrzymali zaawansowaną technologię utylizacji planetarnej oraz stocznie kosmiczną na bardzo wysokim poziomie. Mamy nadzieję iż pozwoli to im osiągnąć jeszcze lepsze efekty gospodarcze.
Nasz okręt z nowym ambasadorem w Cesarstwie Krizz przelatujący przez Wasz system Nekkar dostarczył owych projektów technologicznych.
Elenia Consortium nie wnika w sposób zagospodarowania przestrzennego Waszego Imperium, jednak naszą załogę zdziwiła z lekka owa zabudowa systemu Nekkar.

_________________________________
Ceasar Trade List

Feb 13, 2010 at 21:48
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #26]

Cesarski Dekret 27/II/ 6 ek


My, Cesarz Zentruzzzer, niepodzielny władca Cesarstwa Kridend legalizujemy, niniejszym dekretem, połączanie miedzy systemami Remnorak i Ikrad. Owe połączenie powstało aby wzmocnić sojusz i przyjaźń Cesarstwa Kridend z Science Enclave.

Honor dla Was!

Mar 22, 2010 at 16:45

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: Kronika PBEM5 Atena [post #27]

Czas...
Wiecznie postępujący czas...
Czasami wydaje się nam że biegnie wolniej, jednak tak naprawdę jest on nieubłagany.
Na szczęście dla wszystkich jest jest taki sam.
A Consortium jest co raz bardziej zacofane względem innych Naszych sojuszników.
Sporo czasu upłynęło od budowy floty eleńskiej. z dzisiejszej perspektywy jest ona z epoki brązu.
Przewodniczący Talen nakazał reorganizacje projektów naszych jednostek czym zajmie się EAN.
Przewodniczący Rady Planetarnej, Lord Sparhawk złożył wniosek do EIH o wygospodarowanie ogromnych sum na modernizację oraz konstrukcje nowych okrętów, i tak wycofano znaczną większość projektów a na ich miejsce powstały nowe przejściowe. Starsze jednostki bez szansy na modernizację przerzucono nad granice eleńską.
Lord Talen nakazał osobiście utworzenie jednego Centrum Logistycznego na system, zabezpieczonego stoczniami gwiezdnymi
Proces modernizacji Consortium potrwa do roku 2407.5
Eleńska flota w ostatecznym kształcie zostanie wystawiona w 2409.0.

Dokonano także zmian na stanowisku ambasadora eleńskiego w Cesarstwie Krizz. Nowy ambasador właśnie opuścił terytorium Perfect Empire.

[Edited by Ceasar Of Rome on Apr 30, 2010 at 18:00]

_________________________________
Ceasar Trade List

Apr 30, 2010 at 18:00
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
^ Początek strony ^Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.