civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V - Multiplayer > PBEM6 ModPL [Zakończona]
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Multiplayer
Poster
Status: Hero

Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #451]

No nie przegrałeś Remiku. W sumie zwycięzcą okazała się technologia Stellar Manipulation i szybki rozwój naukowy. Fabularnie można to wyjaśnić, że żadne potężne siły militarne nie mogą teraz dotrzeć do centralnych systemów, gdzie owocnie badamy Inteligentne Paliwo. Ale to tylko pocieszenie, bo nie można już wygenerować następnych tur.

Sugeruję ponownie - wykorzystanie tego PBEM do dalszych testów Merthenie. Chciałbym bowiem dowiedzieć się, jakie są maksymalne ilości jednostek, które mogą uczestniczyć w bitwie, nie powodując niewydolności silnika. Można przeprowadzić ponowne symulacje bitwy w Zekrat z użyciem mniejszych flot sojuszu Nemezis.

Pewnie nie będziesz miał na to czasu, ale sprawa jest chyba istotna. Zarówno w Atenie jak i w Sparcie trzeba dostosować teraz liczbę jednostek do praktycznych możliwości silnika. Mogę pomóc generując turki z kolejnymi bitwami z coraz mniejszą ilością jednostek, aż turka się przetworzy bez błędu. Razem z Cezarem musicie przysyłać nowe plr, a ja będę generował turę do skutku. Wtedy policzymy maksymalną liczbę jednostek uczestniczących w bitwie i poznany granicę.

Zakładam bowiem, że koszt zbudowania jednostki nie ma wpływu na generację tury. Ważna jest tylko ich ilość. Zatem można będzie to jakoś przeliczyć i zwiększyć koszt budowy, aby biorąc pod uwagę potencjał stoczni w czasie gry, dostosować koszty i ilości do tego, co może silnik.

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że SE musi być okrojona z możliwości strategicznych, jakie niby oferuje. Wielka ilość musi jednak zostać zastąpiona przez dobrą jakość. Czyli wracamy do poziomu MoOII, gdzie generalna strategia jest potrzebna tylko do jak najszybszej budowy skutecznych jednostek w niewielkiej liczbie.

Szkoda. Trzeba chyba polubić symulator.

No ale poszliśmy też w tej grze na ekstremalne maksimum, jakie mogłem sobie wyobrazić w SEV. Takie marzenie, teraz ściętej głowy.

Czy było to warte poświęconego czasu? Drugiej takiej gry już nie doświadczymy. Poczułem prawdziwą moc swojego imperium. Tego co można stworzyć, nie wytrzymuje silnik.

Było bardzo epicko i nie żałuję. Po raz pierwszy zbudowałem naprawdę potężne imperium, na miarę tego co SE mogłoby zaoferować, a zabrakło...

Mam nadzieję, że się to jakoś przyda.

[Edited by Adi Cherryson on Jun 01, 2010 at 01:15]

Jun 01, 2010 at 00:56

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Registered: Aug 09, 2008
Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #452]

mi odpowiada
Na początek wywale mysliwce

Jun 01, 2010 at 07:49
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Registered: Aug 25, 2008
Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #453]

Quote:
Adi Cherryson wrote:
Szkoda. Trzeba chyba polubić symulator.

Doczekałem się

Ja ze swojej strony wyśle plr gdzie moja wojska grzecznie stoja. Łatwiej będzie wyliczyć siły, gdy tylko jeden atakuję.

Ostatnio przeglądałem sobie reklamy SEV w nich wszystkich pojawiają sie takie liczby jak:

100 systemów
kilkaset okrętów
kilak tysięcy jednostek.

Są one niższe od tych, który my używamy. Widać ze autor określił granice engine, a my modując grę, ją podnieśliśmy ponad przewidywany stan.
Jun 01, 2010 at 10:04

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #454]

a Nemezis ma jeszcze dla Was jedną niespodziankę

Jun 01, 2010 at 19:32
XFire Ceasar4Rome
Print
remik
Status: Regular

Registered: Jul 08, 2008
Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #455]

No właśnie już nie mogę się doczekać tego piwa, które chcecie postawić

Jun 01, 2010 at 19:39

Print
Merthen

Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #456]

Ta niespodzianka to nowy dział jaki się pojawił w SEV

Jun 01, 2010 at 22:59

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #457]

Spełniliśmy umowę jaka była, że dział dot gry ma być ujawniony

Remik

Jun 01, 2010 at 23:06
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson

Registered: Sept 14, 2002
Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #458]

No to czekam teraz tylko już na testowe plr od Cezara i Merthena. Reszta graczy może zająć się już przygotowaniami do PBEM7.

Oficjalnie gę możemy zakończyć. Kto wygrał - nieistotne.

Mi się podobało. Szkoda braku jednoznacznego zakończenia, ale dowiedzieliśmy się dużo (i mamy szansę dalej to testować) odnośnie maksymalnych możliwości silnika. To nam pomoże w dalszych grach.

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas. Szczególnie chcę podziękować Merthenowi i Cezarowi - oni wiedzą za co!

W obliczu tej katastrofy, jakby to powiedział szef orkiestry na Titanicu - dziękuję Panom za grę, to była wielka przyjemność grać razem z Wami w takich niezwykłych okolicznościach.

Statek zatonął, ale muzyka była naprawdę piękna...

[Edited by Adi Cherryson on Jun 02, 2010 at 01:15]

Jun 02, 2010 at 01:13

Print
PAwleus

Registered: Mar 24, 2009
Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #459]

Dużą rolę w Waszym niepowodzeniu (prócz zbyt optymistycznych warunków początkowych - na co wskazywałem już przy Solaris) odegrała ta cecha Stock, która wymaga tworzenia nie tylko okrętów z mnóstwem powtarzających się komponentów (co samo w sobie jest już fatalne) ale także, o zgrozo, jednostek - tylko sobie wyobraźcie jak to obciąża engine kiedy te wszystkie bronie zaczynają strzelać na tysiącach jednostek i setkach statków i trzeba wyliczać efekty ich działania na setkach tysięcy komponentów. Przy dobrym zoptymalizowaniu engine i współczesnych komputerach nie powinno być to problemem, jednak jest on niestety b. daleki od optymalizacji. Tym bardziej trzeba uważać na warunki początkowe gry, a przede wszystkim na właściwości moda. Jak mówiłem przy okazji Solaris i ograniczeń interfejsu gry za maksimum dla gry multi uważam 100 planet na gracza. Mod natomiast nie powinien pozwalać przy podobnej liczbie kolonii na osiągnięcie nawet połowy maksymalnych limitów obiektów (licząc przede wszystkim myśliwce i okręty, i wiedząc że niektórzy gracze bedą mieli tych kolonii znacznie więcej niż 100), a także na tworzenie obiektów składających się ze zbyt wielu komponentów (liczba ich powinna być jak najmniejsza bez zmniejszenia taktycznych implikacji obiektu). Pewne znaczenie mają też shipsety użyte podczas gry - niektóre są dość wymagające dla engine.
Aha, właśnie przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz. Nigdy nie byłem hostem więc nie wiem jaki komunikat daje gra w razie skończenia się miejsca na dysku podczas przetwarzania tury - z tego co słyszałem SEV potrzebuje na to w zaawansowanej grze absurdalnych ilości wolnego miejsca. Czy nie może być tak że tego miejsca wam po prostu zabrakło podczas przetwarzania? Chyba jednak nie jest to przyczyną bo jak nie gra to Windows powinno dać odpowiedni komunikat.

Jun 03, 2010 at 10:24

Print
Merthen

Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #460]

Tym bardziej ze gra potrafi wykorzystać tylko 1 GB ram

Co do HDD to na partycji na której mam zainstalowane SEV mam 351 GB wolnego

Ja osobiście do 200 planet mogę zarządzać potem to już katorga lub olewajstwo

Jun 03, 2010 at 11:17

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #461]

to nie kolonizuj więcej
bo coś w solaris masz dużo :P

Jun 03, 2010 at 11:57
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #462]

no bardzo dużo, dobrze ze mi komp to zabierze

Jun 03, 2010 at 11:59

Print
PAwleus

Registered: Mar 24, 2009
Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #463]

Tak, ale tutaj chodziło mi raczej o to ile te 100 kolonii może utrzymać.

Jun 03, 2010 at 12:57

Print
Merthen

Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #464]

Tak, wiem. Pod tą liczbę powiniśmy zbalansowac koszty.

Jun 03, 2010 at 13:16

Print
Trumen
Status: Veteran

Registered: Nov 14, 2009
Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #465]

Witam wszystkich
Dawno się nie odzywałem a to praca a to studia i sesja, ale już tak długo nie przyszła turka że postanowiłem się dowiedzieć co się dzieje. A więc to już jest koniec. Chciał bym powiedzieć że posiadanie tak dużej ilości systemów moim zdaniem mija się z celem, a jest tak ponieważ:
1. Zanim zaczęliśmy wojnę już wszyscy mieliśmy rozwinięte na maksa wszystkie albo niemal wszystkie technologie wojenne, a moim zdaniem w czasie wojny wyścig zbrojeń jest dużo bardziej emocjonujący i zaskakujący.
2. Zajmowanie się taką ilością koloni jest żmudne i męczące na dłuższą metę.

Ale ogólnie grało mi się dobrze. Z chęcią zagrał bym jeszcze raz ale wyjeżdżam do Anglii na praktyki na 3 miesiące i raczej nie będę mógł.

Jun 14, 2010 at 06:57

Print
Merthen

Re: PBEM6 ModPL [Gra w toku] [post #466]

Dzięki za grę

Jun 18, 2010 at 10:23

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 ... 6 7 8 9 [10]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.