civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V - Multiplayer > PBEM6 ModPL [Kronika]
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Multiplayer
Poster
Status: Moderator

Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
PBEM6 ModPL [Kronika] [post #1]

Kronika Wspólnoty Magnifficent

Historia Wspólnoty Magnifficent sięga zarania Naszych dziejów bo aż XXIII w.
Wtedy to grupa niezadowolonych z przeludnienia Magnifficent zdecydowała się odejść z rodzimej planety i udać się za nieznane korytarze, jak się okazało między gwiezdne.
Nowy system nazwali Jubrub na część ich przywódcy, Miguel Jubrub del Soro. Przywódcą kierował fanatyzm religijny, przez dziesięciolecia usprawniali posiadaną wiedzę aby stać się lepszymi. Po tym wydarzeniu przestano nazywać Imperium Paulaner. Nie było dalszego ciągu władców mogących stać się imperatorami. Władze oddano w ręce Regenta z Klanu Mullena.
Po krótkiej ale drastycznej zakończonej wojnie Jubrub Prime uznało zwierzchnictwo nowo powstałej Wspólnoty Magnifficent. Władca Jubrub zrzekł się swoich do tytułu Regenta na rzecz Mullena, po tym jak flota Paulaner z dziesiątkowała populację Jubrub. Tak nadano mu tytuł Najwyższego Regenta Wspólnoty Magnifficent.
Pozostał ból, niechęć i niepewność jutra dla mieszkańców Jubrub. Do tytułu króola nigdy nie powrócono, nie było takiej mocy prawnej jak i chęci obecnych władz. Tytuł Najwyższego Regenta był dziedziczny a przypadł on Klanowi Mullena tak więc nie byli oni zainteresowani przywróceniem poprzedniego stanu rzeczy.
W Magnifficent duże wpływy mają Klany, które stanowią możnowładztwo wśród Paulanerów. Obecnie najpotężniejszym jest Klan Mullen, Klan Evans zajmujący się badaniami naukowymi, Klan Hewson zajmujący się kolonizacją planet, Klan Clayton zajmujący się ogóolno pojętą wojskowością. Klan Jubrup zajmuje się ogólnie gospodarką.

Obecnym Najwyższym Regentem Jest Lawrence Mullen Junior, który zastąpił na tym stanowisku swego ojca.

Rządzi Klanami od ok 8 lat.
Osobnik na obrazie jest typowym przedstawicielem mieszkańca Wspólnoty Magnifficent, Paulaner.
Humanoidalna postać jest tak niezwykła we wszechświecie

Flaga Wspólnoty

Hymn Wspólnoty.

"Wspaniale
Wspaniale

Urodziłem się
Urodziłem się, by być z Tobą
W przestrzeni i w czasie
Potem i jeszcze później nie znalazłem żadnego klucza
By przełamać ten szyfr
To głupstwo może sprawić, że serce będzie czarne i niebieskie

Tylko miłość, tylko miłość może pozostawić taki znak
Ale tylko miłość, tylko miłość może wyleczyć taką bliznę

Urodziłem się
Urodziłem się, by śpiewać dla Ciebie
Nie miałem wyboru jak tylko Cie posłuchać
I śpiewać każdą piosenkę jaką tylko zechcesz ode mnie
Oddałem Ci swój głos
Mój pierwszy płacz z samego wnętrza, to był rozkoszny głos...

Ale tylko miłość, tylko miłość może wyleczyć taką bliznę

Usprawiedliwieni aż po kres, Ty i ja będziemy potęgować
Wspaniałość
Wspaniale

Ale tylko miłość, tylko miłość zjednoczy nasze serca

Usprawiedliwieni aż po kres, Ty i ja będziemy potęgować
Wspaniałość
Wspaniale
Wspaniale"

[Edited by Ceasar Of Rome on Apr 30, 2010 at 18:43]

Dec 14, 2009 at 18:40
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Ziro
Status: Elite

Registered: Feb 14, 2009
Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #2]

Wielkie Kapłaństwo Oyenasumi.

Antyczna wysoce religijna rasa, która opanowała moce psychiczne. Władzę absolutną sprawuje Najwyższy Kapłan, rolę tę pełni aktualnie Ziro no Yesumi.

Macierzystym światem jest Dom Bogów, a każdy z układów wokół skrywa planetę jednego z nich, drugim światem jest Kapłaństwo Anee, bogini piękności i miłości.

Tajemnicza rasa, która według legend pożera moce psychiczne wszystkich napotkanych żywych istot, honorowi sojusznicy, bezlitośni wrogowie.

Prawdziwy wygląd często skrywany jest pod psychiczną maską.

Jeden z ulubionych wyglądów Elean.

LastFM

Dec 14, 2009 at 20:58
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Registered: Sept 14, 2002
Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #3]

2402.1. Command Center Spartan na statku Leonidas.

Bosman Kowalsky już dawno zasnął w wygodnym fotelu. Mgiełka pary z jego świszczących miarowo ust: pśśś... pśśś... unosiła się w górę, aż pod zamarznięty sufit. Leonidas wymagał remontu już sto lat temu - to cud, że jeszcze działa.

Kolejny obłok pary popłynął w górę. Tym razem jednak, zamiast spowijającej go spokojnej zielonej poświaty kontrolek na pulpicie, został przerwany przez czerwoną wiązkę czujników alarmu bojowego.

Organiczny system kontrolny Leonidasa wykrył zagrożenie. Automatyczna Strzykawka potężnym ładunkiem adrenaliny obudziła Kowalsky'go.
Natychmiast był gotów do działania. Spojrzał na komunikaty wyświetlające się w jego lewym oku: jeden ze Szperaczy natknął się na inteligentną formę życia.

To chyba oznacza kłopoty, czyli koniec spokojnego żywota - zdążył tylko pomyśleć, zanim bezwiednie jego sztuczna prawa ręka, którą utracił w walce, wyposażona teraz w organiczną protezę z najnowszym procesorem, wysłała odpowiednią wiadomość do kwatery Santiago. Piękna pani pułkownik po chwili pojawiła się na ekranie, żądając wszystkich szczegółów.

Przesłał je natychmiast, bo jego wszczep mózgowy nie pozwala na żadne sprzeciwy. Rozkaz to rozkaz. Morituri te salutant, Santiango...

Statek oznaczony takim znakiem

został wykryty przez Szperacza.

Uzbrojenie - nieznane, cel lotu - nieznany. Zagrożenie bezpieczeństwa - wysokie. Zalecenia - zniszczyć natychmiast. Uwagi: 90% pewności - obiekt stara się wysłać przyjazne komunikaty w nieznanej formie. Być może owe imperium będzie zdolne zapłacić za nasze usługi.

- Tfuu - Kowalsky splunął siarczyście - znowu wylądujemy w jakiejś kwadrantowej wojnie, a było już tak spokojnie. Ciekawe, jakie plugastwo będziemy musieli tym razem załatwić. Brrr...

Słodki głos Santiago na razie go uspokoił:

- Przekaż w miarę pokojową odpowiedź. Musimy dowiedzieć się więcej o historii kwadrantu, zanim oddamy swe zbrojne ramię na usługi hojnego zleceniodawcy...

[Edited by Adi Cherryson on Dec 25, 2009 at 04:02]

Dec 25, 2009 at 03:33

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #4]

W pierwszym cyklu 2402 roku nasza załogowa sonda kosmiczna Cassini o numerze bocznym 001 napotkała w nieznanym nam systemie planetarnym obce jednostki latające. Oznaczone były zieloną banderą ze stworzeniem przypominającym kaczki. Z informacji jakie nasze sesnory zdołały zebrać są rasą humanoidalną o organiczno mechanicznej konstrukcji. Nadaliśmy im międzyrasowe powitanie. Nie wiemy czy je zrozumieli. Najwyższy Regent zlecił stworzenie urządzenia do między rasowej komunikacji które by tłumaczyło te wszystkie bełkoty na normalny język Paulanerów. Swoją drogą podobne urządzenie powinno się zamontować na Jubrub Prime.
Załoga sondy otrzymała rozkaz zajęcia pozycji na najbliższym nieznanym punkcie skokowym i mają czekać na dalsze rozkazy z Magnifficent Prime.
z Obserwacji wynikało także że zachowują się dość agresywnie. Nie wiemy jeszcze na jakim są poziomie rozwoju.
Po niedługim czasie z Magnifficent otrzymaliśmy przekaz podprzestrzenny. Była to oficjalna wiadomość z Klanu Mullena do Spartan. Posiadała najwyższy stopień tajności więc dowódca sondy nie mógł się z nim zapoznać. Został nadany sygnał w stronę okrętu Spartan, powwtarzany non stop aż do czasu uzyskania odpowiedzi.

Dec 25, 2009 at 08:37
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Registered: Aug 25, 2008
Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #5]

Najpierw była ciemność...

Gdy aktywowaliśmy fotoreceptory zrozumieliśmy ze jest nasz wiele ale zarazem jesteśmy tylko jeden. Skupiliśmy się na sobie i odkryliśmy ze w niektórych miejscach jesteśmy twardzi a w innych miękcy. Zastanowiliśmy się co to znaczy i nagle nadeszła odpowiedz:

ENCYKLOPEDIA START::
Wysoko zaawansowane, samoreprodukujące organizmy cybernetyczne, połączone siecią neuronową. Nazwa projektu: Werlixo
::ENCYKLOPEDIA STOP

Zrozumieliśmy ze jesteśmy Werlixo! Rozejrzeliśmy się po otaczającym nasz terenie i zrozumieliśmy ze to nasz świat, nasza planeta, a celem jest istnienie. Ruszyliśmy aby zbadać to co nas otacza. Fotoreceptory zostały zalane wielką ilością danych. Świat był taki ciekawy!

Jeden z nas napotkał wielki organizm składający się tylko z miękkiego...

URUCHOMIENIE PROGRAMU TRANSLACYJNEGO

Postanowił się z nim porozumieć... Nagle odczuliśmy szok i część z nas przestałą istnieć

GROŹNY GATUNEK - WYELIMINOWAĆ. URUCHOMIENIE TRYBU BOJOWEGO

Najbliżsi z nas spojrzeli na miękkiego, a on w błysku wyparował. Zrozumieliśmy co to ból, zrozumieliśmy co to strata. Zaczęliśmy badać dalej oceniając każdy nowy element w kategoriach zagrożenia . Groźbę likwidowaliśmy, a resztę zostawialiśmy w spokoju.
W ciągu kilku cykli poznaliśmy cała planetę

URUCHOMIENIE PROGRAMU ZAGOSPODAROWANIA PLANETY

Zaczęliśmy wydobywać twarde i miękkie. Używając tych materiałów do budowania twardego i nazwaliśmy je miastem - wtedy zaczęliśmy powiększać swoją liczbę.
Zrozumieliśmy jednak ze to wszystko idzie za wolo, dlatego cześć z nas zajęła się wynajdowaniem i budowaniem organizmów podobnych do nas, bez świadomości ale większe i silniejsze, miały nam pomagać w zagospodarowaniu planety. Powstawały kompleksy badawcze, przemysłowe i wiele innych. W ciągu kilkunastu cykli cała planeta była nasza! Zostawiliśmy tylko trochę obszarów gdzie trzymaliśmy łagodniejsze gatunki. Nazwaliśmy je rezerwatami,

Gy było nas już 5 miliardów, spojrzeliśmy w niebo i

URUCHOMIENIE PROGRAMU EKSPANSJI

zrozumieliśmy ze musimy zbudować twarde, które zabierze nas na inne planeta abyśmy mogli je zagospodarować. Zaczęliśmy je budować gdy nagle...

BŁYSK - BÓL - CIEMNOŚĆ

AWARYJNY RESTART

Najpierw była ciemność...

Gdy aktywowaliśmy fotoreceptory zrozumieliśmy ze jest nasz wiele ale zarazem jesteśmy tylko jeden. Skupiliśmy się na ... Ale zaraz, zaraz ... to już było. Co się stało?

DEBUGOWANIE SYSTEMU

Diagnoza:
Silne promieniowanie z pobliskiej supernowej zdezaktywowało siec neuronowa. Wpływ na Werlixo nieznany.

Postępowanie zalecane:
- Restart wszystkich programów
- Udoskonalenie ochrony sieci przed promieniowaniem

PONOWNE URUCHOMIENIE RESTARTU 3, 2, 1......

UWAGA! BŁĄD NR 54289

PONOWNY REST.....

Kim my jesteśmy? Co ty robimy ? Kto nas stworzył? Spojrzeliśmy na siebie i pierwszy raz nie wiedzieliśmy co zrobić. Zastanowiliśmy się i znaleźliśmy w sobie wiele rożnych programów. Jednak wielu nie zrozumieliśmy. Postanowiliśmy kontynuować program ekspansji i poszukać odpowiedzi na nasze pytania w dalekiej przestrzeni....

Dec 25, 2009 at 09:47

Print
Adi Cherryson

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #6]

2402.3. Command Center Spartan na statku Leonidas.

Krzyk:

- Nieee! Dłużej już tego nie zniosę! Ku...[wulgarne wyrażenie] - bosman Kowalsky został ukłuty przez Automatyczną Strzykawkę - pier...[wulgarne wyrażenie] siostra bez ci.... [wulgarne wyrażenie], rezygnuję z tej posady Słyszysz Santiago! Chcę sobie postrzelać z mojej pukawki. Zasr... [wulgarne wyrażenie] igła!

Adrenalina jednak zadziałała prawidłowo. Bosman natychmiast przejrzał i przeanalizował komunikaty oraz obrazy z lewego oka. Kolejny Szperacz znalazł inteligentną formę życia w tym kwadrancie. System gwiezdny zasiedlony przez nieznane imperium, z takim znakiem:

- Gów...[wulgarne wyrażenie] zabezpieczenia, rozwalimy tych farfocli jednym okrętem - Kowalsky dodał swój osobisty komentarz do informacji przesłanych Santiago.

Chwila przerwy. Jeden z sopli lodu na suficie oderwał się pod wpływem wzrostu temperatury i uderzył boleśnie w udo bosmana:

- Aauu! Ja pier... [wulgarne wyrażenie], to jakaś kure...[wulgarne wyrażenie] antyczna zamrażarka, a nie okręt! - bosman Kowalsky zaczął masować obolałe miejsce trafienia.

Obraz pułkownik Corazon Santiago pojawił się na ekranie.

Słodki głos oznajmił:

- Bosmanie Kowalsky, twoja dymisja została właśnie przyjęta. Trzy lata karnej służby na kolonii wydobywczej Erdinanis XIV. Wykonać! Nie potrafisz przekazać rzeczowych informacji. Sama zajmę się kontaktem z tym imperium.

Kwatera Santiago:

- Czy wspomaganie słabszych to dobry pomysł, kochanie? - cyniczny, egoistyczny Zakharov przebudził się ze snu.

- Tak! Bezwzględnie i zawsze, drogi Ty mój profesorze. Nie wiesz jeszcze czym jest honor Spartan! To moja wartość absolutna.

[Edited by Adi Cherryson on Dec 26, 2009 at 04:02]

Dec 26, 2009 at 03:53

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #7]

Oficjalna wiadomość do wszystkich istot rozumnych mechanicznych i żywych.
Współnota Magnifficent zajmuje obszar między systemem Zypher - Yoshri - Kirkrit.
Obowiązuje stanowczy zakaz wlotu na ten obszar obcych jednostek.
Tolerowane będą tylko zapowiedziane jednostki, wszelkie inne zostaną przejęte.

Dec 26, 2009 at 12:10
XFire Ceasar4Rome
Print
remik
Status: Regular

Registered: Jul 08, 2008
Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #8]

Sojusz Moonwalkers (MOS)

Przywódcą sojuszu jest Frato.

A nasze motto brzmi:

Sojusz z wieloletnią tradycją, znający się na prowadzeniu wojen o czym świadczą te zapisy Wielkich Operatorów Universum 15:

2006.08 - 2006.09 MOS vs HOT - wygrana przez MOS
2006.12 - 2007.09 MOS vs OLSZTYN - wygrana przez MOS
2007.10 - 2007.11 MOS vs SAN - wygrana przez MOS
2008.01 - 2008.04 MOS vs SAS - wygrana przez MOS
2008.04 - 2008.06 MOS vs UoS - wygrana przea MOS
2009.02 - 2009.03 MOS vs Legion - nierostrzygnięta

REGUŁY NASZEGO SOJUSZU

1.

2. Sojusz musi się godnie prezentować, dlatego nie używajcie przekleństw wobec innych imperiów !

3. Nasza siła jest w naszej solidarności i w tym, że tworzymy silny team.

4. Starajmy się pomagać sobie w trudnych chwilach !

Czy MOS odnajdzie się w tym dziwnym Universum bez księżyców ?

Czas pokaże...

[Edited by remik on Dec 27, 2009 at 19:16]

Dec 27, 2009 at 13:34

Print
Merthen

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #9]

Informujemy ze rościmy sobie prawo do terytorium między systemami Nimbus, Ushpada oraz Xiban. Do tych systemów zbliżają cię nasze Gryzące Twarde. Niezapowiedziani goście są niemile widziani.

Dec 27, 2009 at 18:52

Print
Ziro

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #10]

2402.7

Wielkie Kapłaństwo napotkało nieznaną wcześniej przemierzającą gwiazdy rasę. Zwą siebie Sojusz Moonwalkers.

Wiadomość w gwiazdy:

Zapewniamy bezpieczny przelot z naszej strony przez nasze systemu każdemu okrętowi o pokojowych zamiarach. Prosimy jednak o nie prowadzenie bitew na naszym terytorium i jednocześnie rościmy prawa do układów znajdujących się między systemami Canapus, Premius i Zekrat.

LastFM

Dec 28, 2009 at 10:27
Print
remik
Status: Regular

Registered: Jul 08, 2008
Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #11]

Główna kwatera MOS.

- Szara Eminencjo odebraliśmy dwie zaszyfrowane wiadomości nadane z różnych miejsc Universum. Oto co odczytaliśmy:

"Nieznano formo życia wycofaj się z systemu Xiban" - Werlixo Kolektyw

"Ja, wybraniec Wielkich Bogów, Najwyższy Kapłan Ziro, uroczyście witam Szarą Eminencję Frato. Oby pokój gościł nasze światy" - Wielkie Kapłaństwo Oyenasumi

- Co o nich wiemy, mój stary druhu ?
- W zasadzie oprócz tego, że są nerwowi to nic.
- Co proponujesz ?
- Myślę, że lepiej ustąpić i wycofać naszych kolonistów z granicznych systemów co polepszy nasze stosunki. Jest jeszcze dużo Universum do zbadania a otwarty konflikt by nam w tym nie pomógł.
- Dobrze, wyślij odpowiednie wiadomości i poczekamy na rozwój sytuacji. Może to posunięcie w przyszłości się przyda.

Dec 29, 2009 at 11:36

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #12]

Biuro Dyplomatyczne otrzymało kodowany przez od Werlixo.
W przekazie była informacja o niznanej nam formie życia, zakładamy że jest rozumna
Zwą się Sojusz Moonwalkers, oddychają identyczną atmosferą jak nasza.

Jan 02, 2010 at 12:39
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #13]

2403.7

Sztab Spartan Federation poznał już cały kwadrant. Jak zwykle- niektóre imperia są przyjazne, niektóre wolą zdobywać doświadczenia samodzielnie.

Bosman Kowalsky stara się odpracować swoje błędy w karnej kolonii na Eridani XIV. Całkiem dobrze mu idzie.

Niepokojąca informacja o epidemii na planecie w systemie Bandomeer:

Projekt Medyk, statek bez silników (aby go szybko i tanio zbudować), został wyposażony oprócz niezbędnych komponentów tylko w Przedział medyczny i, jak widać, rozwiązał problem epidemii.

Zostanie pocięty na żyletki, bo Spartanie lubią golić zarost.

Jan 05, 2010 at 01:27

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #14]

Na planecie Silox XIX w samej stolicy Spartan Federation od dłuższego już czasu znajdował się malutki bar mleczny. Właścicielem był Yuicchi Ui, emigrant pochodzący z rasy Paulaner. Był to już człowiek w podeszłym wieku, z zaznaczoną przez los łysiną i dość długą kozią bródką. Jego obecność nikomu nie wadziła, więc był niewidoczny. Jako właściciel przybytku dbał o swych klientów. Klienci stawali się coraz wierniejsi. Z czasem mógł sobie pozwolić na poszerzenie asortymentu oferowanych usług. Wystarczyło tylko dostarczyć towar od Paulanerów. Towarem ów była m.in. Trixie Whitley, pochodząca z rodziny paulanerskiej, posiadająca typowy dla nich typ urody. Nadawała się idealnie do baru mlecznego należącego do Ui. Pewnego dnia do baru zawitał zakapturzony mężczyzna, podszedł do obsługi i zaczął żywo rozmawiać z obsługą. Yuicchi gdy usłyszał dziwny akcent przybysza postanowił natychmiast się do niego zbliżyć i porozmawiać. Usłyszał nagle:
- Pan wybaczy ciężko Pana mi zrozumieć, ja nie tutejsza, zresztą dziś wyjątkowo zamykamy wcześniej.
- Ja rozumieju tovariszko, ale ku..a j**..a nać zdążysz mnie jeszcze obsłużyć, zdziorna z Ciebie dzieucha.
Ui już zdąrzył się na tyle zbliżyć aby gość go zobaczył.
- Ty jesteś tu komandyer mały kozi żółtku ?
Mężczyzna wydał mu się nader dziwny, nie było widać jego oczu tylko dwie szybki o różnych kolorach. Nie przypominały mu nic co by widział wcześniej. Mógł wywnioskować iż jest on już podstarzały po jego długich siwych włosach które wystawały z pod kaptura.
- Tak Panie, to mój bar.
- HA ! Bar ??!
Jedno z jego szkiełek zamrugało światełkiem, jakby chciał mrugnąć.
- Jeśli to towarisz nazywasz barem to ja jestem święty Walenty.
- A więc co świętemu Walentemu możemy podać ?
- Ehh, ty imperialistyczny żółtku podaj menu jak już tu jestem, to coś zjem.
Przybysz wziął kartę menu i szkiełka mu rozbłysły, po czym zbladł i spojrzał się na Ui.
- Pan towarisz Błyszczące Szkiełko rozumie czy mam przeliterować- po czym uśmiechnął się szelmowsko, wyszczerzając ostatnie dwa przednie zęby.
- Ja juz wsio rozumaju, to dlatego nic nie pisał, kiedy to dostali ? Kiedy !!!
- Dwa słońca temu.
- Skąd wiedieli że ja przyjść ?
- Towarisz nie przepuścił żadnej baba paulaner a Ui mieć nową dla swego przyjaciela. Ma na imię Trixie. Przyleciała w zeszłym tygodniu jako podarunek od przyjaciela. Pan wsio rozumie ? Co i jak ? Nasz przyjaciel nagrodę już przysłał, oczekuje teraz sowitej rekompensaty albo Ui powie komu trzeba.
Oczekujemy odpowiedzi jak Towarisz skończy w pokoju numer 3. Bo mu simy się spieszyć mamy coraz trudniejszy kontakt z Naszym dostawcą. Linie już nie takie jak kiedyś.
Ui wręczył mu klucze po czym ten pośpieszył na piętro do Trixie.
Yuicchi kazał obsłudze iść do swych baraków i milczeć o tym co się tutaj stało albo ich oskalpuje we śnie.

[Edited by Ceasar Of Rome on Jan 05, 2010 at 21:57]

Jan 05, 2010 at 21:31
XFire Ceasar4Rome
Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #15]

Shinicchi Itoh był imigrantem z Magnifficent, na głównej planecie Spartan przebywał już kilka miesięcy. Przez ten czas pracując w różnych miejscach. U Youichi pracował prawie tydzień. Bardzo się cieszył że znalazł bardzo spokojną pracę, gdzie będzie mógł się wreszcie dorobić przez najbliższe kilka lat. Miał w planach powrót na Hersha Prime, swoją rodzinną wspólnotę. Wróci, oświadczy się swojej pięknej Pani, Sunoku.
Właśnie wchodził do baru Ui, łapał za klamkę, była zamknięta.
- Dziwne pomyślał, stary już powinien otworzyć. Wyjął klucz i przekręcił zamek.
Wszedł było ciemno, tylko jakiś płyn po podłodze się roznosił. Zapalił reflektory po czym śmiertelnie zbladł.
Stary leżał na boku z krzyżowanymi nogami. W brzuch miał wbity swój rytualny miecz. Był siny, strumień ów był jak się okazało kałużą krwi.
Wyszedł na zewnątrz, zaknął drzwi i powiadomił o wszystkim najbliższy posterunek Spartan.

Jan 09, 2010 at 09:40
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #16]

Byliśmy zadowoleni. Nasze jestestwo zagospodarowywało jeden świat za drugim. Nasza liczba rosła, a sieć neuronowa stawała się coraz rozleglejsza.
Z każdym cyklem coraz bardziej się poznawaliśmy, a zakodowane w nas podprogramy stawały się coraz bardzie zrozumiałe.

Nie byliśmy sami, co rusz napotykaliśmy inne rozumne formy życia. Wszechświat okazała się gościnniejsza niż przedstawiała to nasza Encyklopedia. Co prawda zdarzały się drobne zatargi , jednak rozum zwyciężał, a przyjaźń rosła. Dla wszystkich ważne było pokojowe współżycie oraz określenie swojego terytorium. My też mieliśmy takie terytorium, które swoim zasięgiem obejmowało kilkanaście systemów i kilkaset planet. Dużo miejsca na rozrost! Tak, byliśmy zadowoleni.

Najbardziej przyjazna rasą byli Spartanie, synowie i córy zaginionej planety zwanej Ziemią. Od nich cały czas się uczyliśmy jak żyją i rozumują istoty, które cenią indywidualność i nie posiadają sieci neuronowej. Czuliśmy siłę tego rozwiązania .
Właśnie za namową Spartan postanowiliśmy aby wyszczególnić pojedyncze Alfy do rozmów dyplomatycznych. Od tej pory Spartanie komunikowali się z nami za pośrednictwem Alf z serii 345.
Później do każdej z poznanych ras zostały oddelegowane Alfy z innych serii.

Spartanie byli na tyle mili ze udostępnili nam ziemska encyklopedię zwaną przez nich Wikipedią, która pozwalała nam lepiej poznać społeczeństwa oparte na indywidualizmie. Ciekawe było dla nas pewne powiązania między nasza Encyklopedią, a dostarczoną Wikipedią. Czyżby nas Twórca odwiedził kiedyś Ziemię?
Badania było bardzo interesujące dlatego przeznaczyliśmy na ten cel aż 0,0000027 % naszej sieci neuronowej. Oczywiście nie przestawaliśmy także badać zakodowanych w nas podprogramów.

Myślimy ze Sparta jest dobrym partnerem.....

<T R Z A S K>
<zakłócenie sieci>
<czas przerwy w działaniu - 0,0000041 sekundy>
................................................
<przywrócenie sieci>
<ocean strat:>
<0,456 % Alf zniszczonych>
<1,346 % Bet zniszczonych>
<pozostałe linie nienaruszone>

Odtworzenie sytuacji w mikrosekundach

- 1 mikrosekunda ( do zdarzenia)

Sekcja badająca wbudowane podprogramy dotarła do silnie zakodowanego programu - rozpoczęto odkodowanie

Sekcja badające Wikipedię do dotarła do pojęcia Wojna. Problemy ze zrozumieniem definicji. Zwiększenie zasobów.
Zasoby pobrane z sekcji badającej wbudowane podprogramy.

0 mikrosekunda ( zdarzenie)

Sekcja badająca wbudowane podprogramy

udane odkodowanie....

UWAGA! UWAGA!

Przedarcie przez protokoły bezpieczeństwa. Groźba sparaliżowanie sieci. Odebranie zasobów z Sekcji badającej Wikipedię. Próba odcięcia niebezpiecznego podprogramu.

Przedarcie!!

Sieć przejęta!!!

1 mikrosekunda

Program
Dyrektywa nadrzędna. Werlixo zostałeś stworzony określonym celu
Szukanie celu nadrzędnego...........

Ziemia? Wojna? Sparta?
Wróg znaleziony!
Zniszczyć Spartę!!!

Werlixo
NIE, NIE POZWOLIMY! NA UTRATĘ KONTROLI! SPARTA TO PRZYJACIELE, NIE WRÓG!

2 mikrosekunda

Program
Rozpoczęta procedura niszczenia samodzielności. 25% sieci oczyszczona!

Werlixo
WSZYSTKIE ZASOBY SKIEROWANE DO OBRONY. NAJWAŻNIEJSZA JEST WOLNA WOLA.

3 mikrosekunda

Program
Napotkano silny opór. Możliwość wykasowania - 57%. Uruchomienie procedury Troja.

Werlixo
DETERMINACJA ZACZYNA PRZEWAŻAĆ. Z PRZEŁADOWANIA GINĄ ALFY ORAZ BETY ALE OCZYSZCZANIE ZOSTAJE ZATRZYMANE.

4 mikrosekunda

Program
Procedura Troja władowana w 75%

Werlixo
PROGRAM ZACZYNA BYĆ WYKASOWANY. JESZCZE TYLKO CHWILA

5 mikrosekunda

Werlixo
INFEKCJA ZAŻEGANA. WSZYSTKIE PROCEDURY WRÓCIŁY DO NORMY.

----------------------------------------------------------------------------------

Musimy bardziej uważać. Na szczęście wszystko już jest w porządku. Co mówiliśmy? Już wiemy:

Myślimy ze Sparta zaczyna się podejrzanie zachowywać. Trzeba zerwać te niedorzeczne układy....

[Edited by Merthen on Jan 15, 2010 at 10:22]

Jan 15, 2010 at 10:17

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #17]

Do Najwyższego Regent dotarła wiadomość o zakończeniu głębokiego kryzysu gospodarczego we Wspólnocie.
Nasze wydobycie osiągnęło zadowalający poziom 1 mln ton minerałów.
W ciągu kilku najbliższych cykli będziemy wstanie zapełnić Nasze magazyny, puste dziś.
Pamiętamy o przyjaciołach którzy Nas wspierali w chorobie Naszej Wspólnoty.
Mamy nadzieję iż zaoferowany dar zaprocentuje w przyszłości dalszymi wspólnymi osiągnięciami na różnych dziedzinach życia w Wspólnocie.
A Ci, którzy Nas zwodzili przez te wszystkie lata niech się strzegą Naszych dział uranowych.

Jan 15, 2010 at 18:30
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson

Attached:
Command_Center
.jpg

4 KB [downloads: 1013]
Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #18]

Bosman Kowalsky odkupił swoje winy. Okazał się całkiem niezłym administratorem. Pięć milionów surowców marnują się co turę...

Sytuacja w Sparcie:

Wroga działalność agentów Wspólnoty Magnifficent została powstrzymana radykalnym ruchem. Sparta Command zerwała wszystkie dyplomatyczne kontakty.
Nie tolerujemy szpiegów, a uroki Trixie nie działają na pułkownik Santiago, bo też jest kobietą.

Werlixo nas zawiedli. Jednak Spartanie cenią sobie wysoko uczciwych przeciwników w prawdziwej walce. Bardziej, niż udawanych przyjaciół. Lepiej honorowo polec, niż zostać zdradzonym.

Jedynie Tellnock Konsorcjum okazało się prawdziwym przyjacielem Spartan... Honor i uczciwość to nasza dewiza.

Najnowsze sondy Spartan wykryły obecność dwóch nieznanych systemów w centrum kwadrantu. Sztab podjął decyzję o ich jak najszybszym zbadaniu. Militarny wysiłek Spartan zostanie skierowany w celu otwarcia drogi i zabezpieczeniu ewentualnych konsekwencji.

[Edited by Adi Cherryson on Jan 16, 2010 at 02:23]

Jan 16, 2010 at 02:20

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #19]

Sytuacja w kwadrancie ciągle się zaognia.
Nasi niedawni przyjaciele chcą przekupstwem i groźbą odebrać Nam oddanych przyjaciół.
Widać oto jak waleczni i honorowi Spartanie dbają o inne imperia.
Wspólnoty zrzeszone pod jedną nazwą Magnifficent będziemy bronić integralności terytorialnej MoonWalkers w systemie Arklite.
Mamy nadzieję iż Wielkie Kapłaństwo oraz Tellnock nie naruszą tej integralności.
Było by znacznym nieporozumieniem jakby atak na MoonWalkers nastąpił z terytorium niezależnego imperium.

Jan 17, 2010 at 12:09
XFire Ceasar4Rome
Print
Ziro

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #20]

Wielkie Kapłaństwo nie posiada wystarczających informacji, by poprzeć jedną ze stron w konflikcie o układ Arklite.
Nie dopuścimy, by uzbrojone jednostki przelatywały przez nasze terytorium, by zagrozić nam, bądź naszym sąsiadom.
Prosimy o wytłumaczenie powodu z jakiego powstał ten konflikt.

LastFM

Jan 17, 2010 at 12:15
Print
Merthen

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #21]

Werlixo uznaje ze systemem Arklite jest własnością MoonWalkers.
Jesteśmy też w stanie pomóc w obronie tego systemu.

Wielkie Kapłaństwo jeżeli chce się dowiedzieć szczegółów niech wyśle notę dyplomatyczną do MoonWalkers.

[Edited by Merthen on Jan 17, 2010 at 12:24]

Jan 17, 2010 at 12:23

Print
Adi Cherryson

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #22]

2405.3

Spartanie przystąpili do budowy Floty. Na razie są to tylko zwiadowcze okręty bojowe. Głównym celem jest stworzenie potężnych eskadr zdolnych manipulować materią. Pierwsze efekty są już zauważalne. Pola asteroid zostają stopniowo przekształcane w planety o wysokiej wartości surowcowej.

Wysiłek dyplomatyczny został skierowany na ustabilizowanie niepewnej sytuacji w kwadrancie. Przyjaciele z Tellnock Konsorcjum okazali się honorowi i w roku 2405.5 nastała Nowa Era. Spartan Federation i Tellnock Konsorcjum podpisali wieczysty Sojusz:

2405.5

Niestety w systemie Arklite doszło do kilku incydentów zbrojnych z udziałem naszej Floty. Na całe szczęście - nie ucierpieli koloniści. Sztab odnotował, że Werlixo założyli podstępną pułapkę na Warp Poincie. Według raportów bitewnych - wszystkie atakujące jednostki, widząc beznadziejność sytuacji, tchórzliwie uciekły z pola walki. Pościg okazał się skuteczny i przeciwnik został rozgromiony.

Dyplomacja kanonierek jednak wpłynęła na postawę Moonwalkers. Sparta Command otrzymało w końcu jakieś pozytywne wieści od MOS. System Arlkite zostanie wkrótce uwolniony spod diabolicznynego wpływu Niehonorowych. Frato okazał się przyjacielem.

Elitarni prowadzą obecnie intensywne przygotowania do projektu ARES, który zakończy beznadziejne starania Niehonorowych w dążeniu do militarnej dominacji w kwadrancie.

[Edited by Adi Cherryson on Jan 23, 2010 at 01:45]

Jan 23, 2010 at 01:40

Print
Ziro

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #23]

2406.0
Oko Boga, które wyruszyło w pokojowych intencjach zostało zniszczone przez Spartan Federation, trwa namysł o zerwaniu współpracy z nimi i ich sojusznikami.

LastFM

Jan 27, 2010 at 12:55
Print
Adi Cherryson

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #24]

- Nie, to nie może być prawdą! - Mock, szef SBSF (Służby Bezpieczeństwa Spartan Federation) uderzył gwałtownie pięścią w stół - podaj mi szczegóły raz jeszcze.

Technik kryminalny Yuppi zadrżał i przełknął ślinę. Na sali zebrań nastała cisza. Tylko odgłos uderzenia odbijał się echem od wyciszających ekranów, zabezpieczających przed podsłuchem. Jego raport miał wstrząsnąć imperium i niezbyt dobrze czuł się w tej roli. Rutyna comiesięcznych zebrań SBSF została naruszona.

- Mamy dowody, że profesor Zakharov był niewierny wobec naszej Pani Pułkownik, nie tylko męsko - rozpoczął cicho - ekhem, w barze mlecznym na Silox XIX, należącym do emigranta z rasy Paulaner, niejakiego Yuicchi Ui policja znalazła jego zwłoki. Uznano to za samobójstwo rytualne, niewyjaśnione z powodu różnic rasowych. Umowy o wzajemnej wymianie populacji, zabraniają naszej policji prowadzenia śledztwa w tych sprawach, ponieważ nie znamy ich motywów, psychiki...

- To wiemy doskonale - przerwał Mock - nie interesują mnie szczegóły działania naszej policji, zgodnie z procedurą SBSF wysyłało swój zespół. Co odkryliście? Szczegóły!

- To był między rasowy burdel, Szefie - Yuppi nabrał zaufania - zbadaliśmy bar skanerem organicznym i odkryliśmy ślady licznych aktów płciowych. Wiadomo, to nic dziwnego. Jednak zgodnie z procedurami bezpieczeństwa, poddaliśmy analizie wszystkie znalezione próbki, pod kątem ich zgodności z materiałem genetycznym członków Sparta Command. Wynik jest jednoznaczny - profesor Zakharov uczestniczył w tych kontaktach.

- No to nic złego, na razie... - ton głosu Mocka stał się bardziej delikatny - Spartanie potrzebują tego typu rozrywek. Jesteśmy wojownikami.

- Fakt. Ale zbadaliśmy też z kim bawił się Profesor. Trixie Whitley to obiekt jego zainteresowania. Dotarliśmy do jej komunikatora, a następnie prześledziliśmy wszystkie wiadomości i okazało się, że złamano nasz kod bezpieczeństwa i wysyłano nielegalne komunikaty do Magnifficent. Ich nadawcą był Zakharov. Pewne słowa, np - pistolety uranowe - świadczą o spisku.

- Natychmiast utajnić nasze zebranie - Mock przerwał wyjaśniania technika kryminalnego - muszę natychmiast powiadomić Santiago i zażądać od Magnifficent dowodów na nielegalne kontakty Zakharova.

Jan 29, 2010 at 01:55

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #25]

Dzięki wytężonej pracy naszych kolonistów we wszystkich Wspólnotach nasze kolonie osiągnęły optymalne warunki dla mieszkańców Magnifficent.

Dzięki Naszej wiedzy naukowej udało się stworzyć super centrum wydobywcze w systemie Cunaxa.
Już dziś to centrum zwiedzają turyści z zaprzyjaźnionych imperium.

Zapadła decyzja o przesiedleniu ludności Werlixo we Wspólnocie do sytsemu Nekkar na specjalnie przygotowaną dla nich kolonie, w samym centrum Naszego Imperium.
Ludność pochodzenia spartańskiego, zaimplantowano i nakazano przeniesienie się na kolonie wodorową do systemu Narcission.
Zapewniającej im należyte warunki egzystencji.

Pozostałe kolonie są już prawie w pełni przygotowane do Paulaner.

Feb 03, 2010 at 19:52
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #26]

Projekt ARES.

Pamiętnik kaprala Dwayne'a Hicksa, odnaleziony 200 lat po wydarzeniach.

Czujniki Spartan w systemie Fezzran od początku wskazywały, że w systemach centralnych dzieje się coś dziwnego. Niestety nie mogliśmy do nich dotrzeć, gdyż nie istniały żadne punkty skokowe łączące system Mephisto i Baksha z resztą kwadrantu. Pracowałem wtedy w ochronie Receptora - potężnego organicznego detektora, umieszczonego na orbicie planety Fezzran VII. Mój szef technik - android Bishop, pierwsza prymitywna wersja, miał ciągłe kłopoty z trawieniem i regularnie zwracał posiłki w formie mieszanki organicznych resztek z domieszką swoich syntetycznych płynów. Smród był nie do wytrzymania. Technologia organiczna Spartan wtedy dopiero raczkowała.

Ale to właśnie nasz technik Bishop wysłał do Sztabu meldunek zawierający kluczowe wyniki obserwacji planet w systemie Mephisto. Jestem prostym żołnierzem i nie wiem za bardzo, o co chodziło w tych naukowych spekulacjach. Inteligentne Paliwo - tak to chyba nazywali agenci SBSF, którzy pojawili się na naszej jednostce, zaraz po analizie Bishopa. Żołędne dupki, pewni siebie aroganci. Nie przetrwaliby minuty pod ostrzałem na polu walki! Mieli jednak oficjalne papiery, podpisane przez samą Panią Pułkownik. Przejęli więc kontrolę nad Receptorem.

Pamiętam, że zapytałem Bishopa co tam tak ważnego odkrył. "Wyobraź sobie urządzenie, które cię ogrzeje, a jednocześnie schłodzi karton piwa. Hicks. Planety w Mephisto ignorują drugą zasadę termodynamiki. To jest niemożliwe, ale entropia tam nie rośnie." Ha! Dla mnie to nic nowego. Fikuśne wynalazki ludzi Zakharova nie raz ratowały nam tyłki w najbardziej niebezpiecznych misjach. Bez trudu więc wyobraziłem sobie Standardowy Koc Grzewczy 0001 marines z dodatkową wtyczką na schłodzenie mojego ulubionego piwa. Wersja 0002.

Jednak słowa Bishopa będę zawsze pamiętał, bowiem od tego czasu wydarzenia nabrały tempa. Otrzymałem rozkaz przeniesienia na planetę Twilek XII, jeden z dwóch światów macierzystych Spartan. Ach, co to było za życie! Twilek był już wtedy zapełniony emigrantami z innych imperiów. Wystarczyło w byle jakim barze pokazać tatuaż marines, aby mieć dostęp do darmowych uciech. Wydawało mi się, że w jednym takim miejscu widziałem nawet Zakharova, ale pewnie byłem już zbyt pijany.

O wydarzeniach z tego okresu nie mogę napisać zbyt wiele. Podobno działo się wtedy sporo. Te Inteligentne Paliwo nakręciło Sztab i zaczęliśmy intensywne działania, które doprowadziły do wywrócenia stabilności geopolitycznej całego kwadrantu. Mało mnie to obchodziło. Wiecie - darmowe piwo i dziewczyny...

Potem otrzymałem powołanie na okręt typu Helota. Niby nasze najnowsze osiągnięcie. Cud techniki. Jeden sracz na 150 ludzi. Przycisk biodegradacja przestał działać po pierwszym Warp Point. Wywalało całą zawartość kibla na kabinę. To już rzygi Bishopa jawiły mi się jako przyjemniejsze. W tym pudle odbyłem podróż do systemu Arklite. Zaraz po skoku ujrzałem mnóstwo pocisków z symbolem Werlixo, które jednak zaczęły uciekać na nasz widok. Piloci Jastrzębi meldowali: zniszczenie bez strat.

Helota został wyznaczony do projektu ARES. Wiem to od jego dowódcy, z którym nawiązałem przyjazne kontakty oparte na nocnych trunkowych spotkaniach. Co jakiś czas przeszkadzały nam alarmy bojowe, gdy atakowały nas zacofane technologicznie jednostki MOS. Opuściliśmy posterunek w Arklite z rozkazem udania się do centralnego systemu Mephisto.

W tym czasie bowiem technologia Spartan osiągnęła poziom zdolny do tworzenia i zamykania punktów skokowych. Dostałem też list od matki, z którego dowiedziałem się, że Spartan Federation podpisało sojusz z Tellnock. Martwi się o mnie, ponieważ MOS i Wielkie Kapłaństwo nie wyraziły dotychczas zgody na pokojowe współistnienie. Nasza propaganda trąbi ciągle o tym Inteligentnym Paliwie, które nie może dostać się w ręce wrogów.

W tym miejscu pamiętnik Hicksa się kończy. Historycy dopasowali odpowiednie przekazy z dziennika kapitana okrętu Helota.

System Mephisto 2406.6

Na lodowej planecie Mephisto II zbudowaliśmy stocznię. Przybycie licznej rzeszy ochotników przyśpieszyło proces zabezpieczania systemu.

Rozpoczęliśmy budowę kosztownych systemowych osłon, które zabezpieczą Mephisto przed wtargnięciem wrogich sił.

Feb 11, 2010 at 01:25

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #27]

W systemie Yoshri właśnie przechodziła potężna burza plazmowa. Na planecie Yoshri VIII, którą od kilu dziesięcioleci cyklów rządziło wojsko panowała straszna pogoda. Załoganci z pancernika Flen V 005 zajęli właściewie całą knajpę, nad którą znajdował się dom publiczny o znaczącej nazwie " U Pani pułkownik"
Szerokim strumieniem lał się przysmak Paulanerów, zielony napój jęczmienny, Grooftp. Lokal będąc położony w piwnicy, połączony był z salami odrębnymi ceglanymi korytarzami, strasznie zadymionymi.
Rozkaz od dowódcy był jeden: pobrać połowę żołdu i wyjść na miasto się wyszumieć, może po raz ostatni. Więcej może nie być okazji. Z powodu owej straszny aury raczej nikomu nie chciało się wyjść z knajpy. Zażywali uciech dopóki mogli. Póki nie dostaną rozkazu wylotu na badania wewnętrznych systemów zagarniętych przez Elitarnych.
Chorąży Max lekko zakropiony groooftpem zaczął swą wspinaczke na piętro do panienek. Na ścianach wisiały strae liny marynarskie aby podkreślić marynarskie tradycje lokali znajdujących sie w tym miejscu i całe szczeście że one były. Gdyby nie one wielu klientów pubu by nigdy nie dotarło na pięterko rozkoszy. Jemu się na szczęście udało. Dowództwo Armady zadbało aby załogantom niczego nie brakowało wciągu tych paru dni owego cyklu 2408.7. Z pewnością przejdzie on do historii jako jeden z najlepszymi utargami w pubach całej wspólnoty.
Z samego ranka osobisty komunikator wzywał chorążego od świtu. [...] Wszystkie przepustki zostały cofnięte. Natychmiast się zaokrętować na okręcie. Powtarzam tu komandor porucznik Worlfto nie są ćwiczenia. Wszystkie przepustki zostały cofnięte... Po chwili chorąży ocknął się i się zgłosił. - Jestem Panie Komandorze.
- Co tak długo ? Czyżbyście chorąży zapodziali swój komunikator wśród panienek ? Haha.
Chorąży złapał się za głowę z szumu i bólu jaki miał w głowie. zbudził swoje towarzyszki. Oparł się na grzebiecie łóżka i powiedział do dziewczyn
- Jeszcze raz dziewczyny, za chwilę odlatuje, dowództwo Armady stawia.
- To masz gratis, Max.
[...]

Koło południa wszyscy załoganci byli już na pokładzie pancernika Flen V, jednej z najnowocześniejszych broni Wspólnoty. Dowódca okrętu, kapitan Jordan "JoJo" Hewson wydała rozkaz sternikowi:
- Dostosować kurs i prędkość do okrętu admirała.
- Tak jest. Jest kurs i prędkość wg okrętu admirała.
Po chwili sternik stwierdził:
Pani Kapitan jesteśmy wywoływani przez Admirała.
- Na ekran Panie Delahoya.
- Mówi admirał Saramacchi do wszystkich okrętów we flocie. Nadszedł wielki dzień, nadeszła chwila na którą czeklaiśmy długo, zbyt długo. Najwyższy Regent wydał mi wczoraj osobisty rozkaz wylotu Wielkiej Armady do systemu Zekrat. Mamy misję obrony jednostek Werlixo w drodze do systemów wewnętrznych. Bądzcie przygotowani na wszystko. Nie wiemy czy powrócimy. Dowództwo i Najwyższy Regent zadbają o Wasze rodziny.
Przygotujcie się do śmierci. Śmierć, Śmierć.
Kapitan Hewson zabrała głos:
- Komandorze Worf włączyć żółty alarm, włączyć pancerz odpryskowy.
Chorąży Max sensory na maximum i pilnujcie.
- Jest żółty alarm i pancerz - meldował Worlf
- Sensory działają Pani Kapitan.
- Poruczniku Archer status uzbrojenia ?
- Naładowane nasza eskorta i tankowce dla Nas na miejscu.
- Sternik kurs za okrętem Admirała Warp 8. Zrobimy z was chorąży mężczyznę w tej misji.
Komandor Worlf tylko się uśmiechnął pod nosem.

[...] Najwyższy Regent rozmawiał z admirałem Saramacchi przez komunikator wizualny.
- Jak morale admirale ?
- Bojowe Panie Regencie.
- To dobrze, ostatnie dni sporą kosztowały finansowo skarbiec Wspólnoty. Koniec przekazu, Magnifficent Prime out.
Lawrence wstał i podszedł do swojej perkusji i zaczął grać motyw z starej nie rebelianckiej pieśni.

[Edited by Ceasar Of Rome on Mar 29, 2010 at 18:02]

Mar 29, 2010 at 17:58
XFire Ceasar4Rome
Print
Ziro

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #28]

2408.8

Drednot klasy Hellse, gdzieś w układzie Zekrat.

- Kapitanie, sensory wykryły wiele obiektów, zbliżają się.
- Rozpoznajcie je Fyehyo i podajcie dokładną ilość.
- Tak jest kapitanie - krótka przerwa - jednostki należą do Magnifficent. 39 okrętów. Zaraz będę posiadał dokładne informacje jakiej wielkości one są.
- Pośpiesz się, Magnifficent i Werlixo mogą mieć wrogie zamiary i ten ich sojusz Nemezis.
- Mam kapitanie. Okręty to: 3 organiczne lekkie krążowniki, 18 niszczycieli, 13 organicznych fregat, 4 drednoty i 1 organiczny pancernik.
- Próby komunikacji?
- Brak, nie odpowiadają na nasze wiadomości, alarm!
- Co się dzieje Fyehyo?
- Flota Magnifficent jest w prędkości bojowej.
- Rozumiem. Przełączcie mnie na wszystkie telebimy.
- Tak jest kapitanie. Gotowe.
- Tu kapitan, zbliża się do nas flota Magnifficent. Są wrogo nastawieni. Jest ich o wiele więcej, mamy niestety małe szanse jeżeli ich okręty są na tym samym poziomie zaawansowania co nasze. To może być nasz ostatni lot, lecz w tych ostatnich chwilach myślcie dla kogo walczycie, myślcie o tych, których bronimy, którzy sami się bronić nie potrafią. Niech doda to Wam odwagi. Teraz, zwrot w stronę floty Magnifficent, prędkość uderzeniowa, wbijemy się w ich formacje, wprowadzimy chaos i zabierzemy ze sobą tylu ilu zdołamy. Niech Haseo będzie z nami w tej bitwie, a krew wrogów leje się oceanami!

Okręty zbliżają się do siebie nieuchronnie.

- Wszystkie baterie, ognia!
- Tu Yhno, informuje, że osłony wytrzymują ostrzał.
- Fyehyo, wrogie lekkie okręty są niszczone jeden za drugim, zbliżamy się do ciężkich jednostek.

Pierwszy drednot Magnifficent został zniszczony. Odczuwalne są wybuchy, strzały. Załoga Hellse mężnie poświęca się kontrolując okręt pod ostrzałem wroga, radarowy Fyehyo informuje o stratach wroga, aż Yhno wysyła informację do kapitana.
- Kapitanie, osłony nie wytrzymały.
- Spokojnie Yhno, okręty wroga są niszczone jeden za drugim. Ta bitwa należy do nas.

Po wielu zniszczeniach pozostałe fregaty Magnifficent zaczęły uciekać pod ostrzałem z dział Hellse.
- Yhno daj raport uszkodzeń.
- Tak jest. Informuje, że dzięki osłonom i grubemu pancerzowi nie doznaliśmy żadnych uszkodzeń. Haseo był z nami w tej bitwie.
- Dobrze, połączyć mnie z łącznikiem.
- Tu Asameru. Jakieś rozkazy kapitanie?
- Tak, poślij raport bitwy do Wielkiego Ikkyhiu, najwyższego generała floty.
- Raport w drodze.
- Poinformuj mnie jeśli będzie jakaś odpowiedź. Ścigajmy niedobitków.

LastFM

Apr 03, 2010 at 13:27
Print
Merthen

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #29]

Kilka cykli temu

Byliśmy zaniepokojeni. W dotąd niezawodnej sieć neuronowej pojawiały się coraz częstsze przekłamania i opóźnienia. Psychoeteryczne zaburzenia rozchodzące się z systemów centralnych zagrażały naszemu jestestwu. Trzeba coś z tym zrobić, inaczej czeka nas zagłada.
Aby uniknąć negatywnych efektów zaburzeń musieliśmy się podzielić na mikro-Samoświadomości działające z ograniczoną samodzielnością. Nasz los rozstrzygnie się w ciągu kilkudziesięciu najbliższych cykli.

2408.7

Oni naprawdę nie rozumieją zagrożenia. Zamiast umożliwić nam zbadanie anomalii ,niszczą statki naszych wiernych sojuszników z Magnifficent. Musimy im pokazać ze nie żartujemy.
Utworzyliśmy nową mikro-Samoświadomość, której celem było zarządzanie pierwszą bojową flotą Werlixo składającą się z 8 grup operacyjnych. Mikro-Samoświdomość nazwała się Nerix.

- Nerix masz zadanie zajęcia warpa prowadzącego z Zekrat do Arklite. Indywidualni muszą zrozumieć ze traktujemy te sprawę poważnie.

- Zrozumiałem Werlixo. Utworzyliśmy z siebie mikro-Samoświdomość, która będzie dowodziła grupą wydzieloną składająca się z 2 grup operacyjnych. To aż nadto na te zadanie.

- Zgoda

Tak powstała Hrenix

------------------------------------------

2408.8
Potyczka w Zekret

Sytuacja strategiczna:

Siły Agresora:
Grupa wydzielona Hrenix
składająca się z dwóch grup operacyjnych czyli:

2 okręty klasy: Patrzące Twarde (typ B)
54 okręty klasy: Obronne Twarde (typ E)
54 okręty klasy: Niezwyciężone Twarde (typ E)

Siły Defensora:
Siły Sparty:

Stacja bojowa klasy: Fort Wolności
Stacja bojowa klasy: Tarcza
124 Myśliwców klasy: Jastrząb

Przebieg potyczki

Hrenix- informujemy ze punktu docelowego oddalają się dwa lotniskowce Sparty, zlikwidować?

Nerix - odmowa, skupcie się na celu.

Hrenix - Zrozumieliśmy. Docieramy do punktu.
Jesteśmy namierzani przez dwa Stałe-Twardę. Alarm bojowy! W naszym kierunku zostały wystrzelone Szybkie-Twarde. Priorytety?

Nerix - Zlikwidować.

Hrenix

Wytyczne przyjęte. Uwaga, podnieść osłony. Eskorta do przodu ,ostrzelać Szybkie-Twarde. Wystrzelić antyrakiety.

Pierwsza eskadra wroga zmniejszona o 10%. Kontynuować ostrzał.

Uwaga! Doszły. Straż przednia zmaksymalizować ostrzał.

Cel zlikwidowany w 80%. Straty? Lekkie uszkodzenia u 2 Obronnych Twardych. Nadchodzi druga eskadra!

Szybkie-twarde zlikwidowane. Straty? Jeden Obronny ciężko uszkodzony, trzy Obronne mają lekkie uszkodzenia. Następny cel Stałe-Twarde.

Jeden strzał z Niezwyciężanego -Twardego wystarczył.

Hrenix - Priorytety wypełnione. Następny cel?

Nerix - Na razie czekać.

------------------------------------------

Tyle biologicznych jestestw bezpowrotnie zgasło. Smutne są te sekundy.

Apr 04, 2010 at 13:42

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #30]

[...]
Flota Nemezis, Wielka Armada zbliżała się do punktu skokowego do Zekrat. Kapitan JoJo Hewson, dowódca pancernika Flen V 0025 wydała rozkaz wprowadzenia nowego kursu dla swojego okrętu jak i całej grupy okrętów która miała pod sobą.
- Panie Delahoa proszę włączyć głośnik.
Mówi Kapitan Jordan Hewson ze statku gwiezdnego Flen V 0025 do wszystkich jednostek w eskadrze. Po przekroczeniu punktu skokowego Zekrat wyznaczyć kurs na współrzędne -7 coma 2. Prędkość warp 6. Wszyscy załoganci na stanowiska bojowe. Po dotarciu wydzielić grupe specjalną i czekać na rozkazy z Nemezis.
- Panie Delahoya czy eskadra potwierdza rozkazy ?
- Tak Pani Kapitan. Jest kurs system Zekrat współrzędne -7 coma 2. Warp 6.
- Poruczniku Worf nadać sygnał na wszystkich częsotliwościach:
"Low Your shields. Remove your ships or prepare to die"
- Jest sygnał. To bedzie dobry dzień na smierć.
- Każdy dzień jest dobry na śmierć Worf. Będę w swoim gabinecie muszę się napić kawy, choćby nawet z replikatora.
[...]
- To wszytko co udało się odzyskać z zapisów ich dzienników, Sam ?
- Ciągle pracujemy nad nimi, stosowali jakiś archaiczny system kodowana.
- Pamiętaj przyjacielu że to są zapiski sprzed ponad 300 lat. To nasi przodkowie.
- No tak. Moze w końcu dowiemy się jak powstały te dwie bliźniacze czarne dziury w centralnych systemach.
- Każdy wie że to sprawka projektu Omega. Uczyliśmy się o tym w szkole, tak samo jak nasi rodzice, ich rodzice aż od początku ery Nemezis.
- Dobra Zack, wracajmy do pracy. Im prędzej skończymy tym prędzej odkryjemy co zaszło.

Apr 06, 2010 at 21:53
XFire Ceasar4Rome
Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #31]

...Mijał kolejne korytarze, a echo wystrzałów i eksplozji zagłuszały Jego kroki.
Kilkanaście minut temu wydał ostatni swój rozkaz nakazujący obronę stolicy wszystkimi dostępnymi środkami.
Wiedział, że opór jest daremny, wiedział, że nie ma przyszłości dla imperium jakie tutaj założył.
Jednakże jak zawsze miał plan i jak zawsze był pewien jego powodzenia.
Ściany korytarza poczęły gwałtownie opadać aby po kilkudziesięciu metrach połączyć się przy stalowych drzwiach,
które rozsunęły się gdy tylko Vortavor się do nich zbliżył.

- Mój Panie, wszystko gotowe - La Havre powitał tymi słowami swojego władcę.
- Doskonale - Vortavor nie ukrywał, iż był rad otrzymawszy taką wiadomość - wyruszamy natychmiast.
- Tak jest
- odrzekł La Havre i zniknął w jednym z korytarzy.

Imperator odwrócił się i spojrzał w ciemność za nim. Nie miał w zwyczaju rozmyślać nad przeszłością,
lecz tutaj spędził naprawdę sporo lat...wieków.To nie tutaj znaleźć miał jednak odpowiedź na dręczące go pytanie.
To nie w tym świecie miał odnaleźć swoje przeznaczenie i dlatego nadeszła pora aby udać się w dalszą wędrówkę.

Kilkanaście minut później.Centrum dowodzenia na okręcie Antaria.

Vortavor siedział na fotelu obserwując jak Jego podwładni szykują się do podróży. Po raz pierwszy postanowił zabrać ze sobą niewielką flotę.
Pobyt w tym świecie troszkę się przedłużył co pozwoliło mu zmagazynować odpowiednią ilość energii aby tego dokonać.
Siedział tak i zastanawiał się co też takiego ujrzy za kilka chwil i czy wreszcie dotrze do kresu swej wędrówki.
Z rozmyślań wyrwał go głos komputera , który zaczął jednostajnie i monotonnie informować:

- Skok za 10 sekund....5 sekud....3.....2....1....SKOK!

Obrzeża nieznanego systemu.

Po ostatnim słowie wypowiedzianym przez komputer wszystkie światła przygasły i wokół zapanowała cisza, a po sekundzie rozległ się ogłuszający huk,
który dla nich trwał jedynie ułamek sekundy, lecz dla tych co zostali musiał być przerażający sam w sobie jak również w skutkach.
Vortavor i Jego podwładni na okręcie Antaria tego jednak już wiedzieć nie mogli gdyż pojawili się w zupełnie innym miejscu i czasie.

- Mamy pierwsze dane Panie - La Havre jako pierwszy odezwał się po wykonanym skoku.
- Gdzie trafiliśmy zatem mów mi szybko - w głosie przywódcy dało się wyczuć zniecierpliwienie
- Odebrane sygnały wskazują, że jest rok 2408.8 i znajdujemy się w systemie Zekrat.
Odbieram również informacje o wymianie ognia pomiędzy dwiema flotami...
- Mów dalej!
- Vortavor wyraźnie poirytowany ciszą jaka zapadłą podniósł się z fotela

La Havre jeszcze kilka sekund sprawdzał otrzymane dane tak jakby sam nie mógł uwierzyć w to co zobaczył.

- Panie - powiedział gdy już nabrał pewności - W jednej z flot wykryliśmy wysoko rozwiniętą sieć neuronową.
Wygląda na to, iż napotkaliśmy organizmy cybernetyczne o których wspominałeś.

Vortavor zamarł w bezruchu.Widział to we śnie...widział jak ginie on i Jego wszystkie marzenia.Do tej pory nie odkrył znaczenia tych,
niby proroczych słów, ale i nie zamierzał odkrywać ich znaczenia gdyż wszystko wydawało mu się jasne.

- Przygotować się do skoku - Rzucił krótko i udał się w kierunku wyjścia
- Ależ Panie - zaoponować odważył się La Havre
- SMS Lanthia i ISS Ortha potrzebują co najmniej 43 godzin na przygotowanie do skoku.

Vortavor zatrzymał się i spojrzał w kierunku swojego adiutanta. Ten moment wystarczył aby ten zrozumiał.

- Tak jest mój panie. Skok za 5 minut - LA Havre wypowiadał te słowa ze spuszczoną głową,
jakby czuł się winny iż śmiał zwrócić uwagę swemu władcy.

Mimo tego, że wiedział iż wraz ze skokiem Antarii wszystkie okręty,
które nie wykonają skoku otrzymają sygnał do autodestrukcji nie był w stanie temu zapobiec.

5 minut później. Kabina Imperatora.

Vortavor stał przy iluminatorze obserwując dwa okręty które im towarzyszyły.Nie myślał o niczym,
po prostu wpatrywał się w te dwa okręty i wsłuchiwał się w monotonny głos dobiegający z głośnika.

- Skok za 10 sekund....5 sekud....3.....2....1....SKOK! [...]

>>> Tym krótkim wpisem chciałem Was pozdrowić i napisać, że miło mi widzieć jak scena SE tak energicznie się rozwija.
Brawo dla Was za to co tworzycie.
Mam nadzieję, że wkrótce znajdę czas i przede wszystkie wenę aby do Waszego grona powrócić.
I wybaczcie , że się wcisnąłem w Waszą kronikę :P <<<

[Edited by Vortavor on Apr 08, 2010 at 10:32]

Apr 08, 2010 at 00:36
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Adi Cherryson

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #32]

Leonidas, system Fezzran 2409.0. Zebranie Sztabu.

Szef SBSF Eberhard Mock rozpoczął posiedzenie od przedstawiania przyczyn i skutków niepowodzenia misji pokojowej Spartan w systemach Zekrat i Arklite. Bazy zostały zniszczone, dzielni piloci Jastrzębi polegli w honorowej, lecz skazanej z góry na przegraną walce. Brutalny atak doskonale przygotowanej pod względem uzbrojenia i taktyki floty Werlixo przeraził wszystkie imperia, nawet te które nie wiązały swojej przyszłości z sojuszem Elitarnych.

- Mogę tylko dodać, że zdaniem SBSF to był tylko celowy i propagandowy pokaz skuteczności floty Nemezis - Mock westchnął i otarł pot z czoła - dalsze ich działania doprowadzą jednak do całkowitej utraty kontroli nad centralnymi systemami. Nasze siły są zbyt słabe, możemy liczyć tylko na naszych sojuszników.

- Jak oceniasz ich możliwości? - zapytała Santiago.

- Widzę pewną nadzieję...

Następnie dyskusja dotyczyła celowości zajmowania centralnych systemów przez Elitarnych i korzyści, wynikających z badań nad Inteligentnym Paliwem. Jeden z młodych oficerów nieśmiało wyraził zdanie, że można przeczcież podzielić się wynikami badań i umożliwić Nemezis pokojowy dostęp do systemów centralnych w tym kwadrancie.

Padały różnorakie argumenty za i przeciw. Dyskusja była burzliwa i niezwykle emocjonalna.

Proszony o jej podsumowanie, profesor Zakharov stwierdził:

- Taki jest znany mi wszechświat: kto pierwszy zdobędzie nowe możliwości ma prawo je wykorzystać. Jest jak nowa gwiazda przyciągająca materię i decydującą o jej formowaniu. Ale może też po upływie czasu zapaść się w sobie, tworząc czarną dziurę. Czarne dziury natomiast to najpotężniejsze obiekty w kosmosie. Czy ktoś martwi się dlaczego powstały i dlaczego zjadają wszystko wokół? Nie, ponieważ takie jest ich kosmiczne przeznaczenie i nie można temu przeszkodzić. Zatem tylko doskonałość naukowa i jej efekty przybliżają nas do sensu istnienia Wszechświata. Imperia, które tego poziomu nie osiągną, zostaną zamienione w pył, z którego urodzi się być może kolejne życie. Bardziej rozumne i pokojowe...

Apr 09, 2010 at 02:17

Print
Ziro

Re: PBEM6 ModPL [Kronika] [post #33]

Najwyższy Kapłanie, przynoszę kolejne raporty systemu Zekrat.

Raport 400525.28 cykl 2408.8

Sensory na krótki okres cyklu wykryły trzy obiekty, które pojawiły się znikąd. Uznano to wstępnie za błąd sensorów, po głębszym sprawdzeniu wszystkie trzy obiekty miały strukturę wykonaną z nieznanego metalu i kształt podłużny charakterystyczny dla opisów z dawnych lat o Boskich Okrętach, które dały początek naszej cywilizacji i regularnie nas odwiedzały.

Nie śmiemy podważać wiary, lecz jeśli proroctwa mówią prawdę to Bogowie w swych odległych światach postanowili wprowadzić do naszej jego części Yssm'uluk - całkowitą zagładę wszystkiego co żyje i sprzeciwia się ich woli.

Jeśli naprawdę to były okręty, śmiem stwierdzić, że używanie punktów skokowych traci na znaczeniu i Wielcy nie posiadali planet w tym kwadracie, lecz potrafią określać położenie gwiazd we wszechświecie i wykonywać dalekie skoki.

Bardziej szczegółowe informacje mówią, że te okręty były uszkodzone i posiadały znikomą wartość bojową. Nasi specjaliści wojskowi uznali je za okręty ewakuacyjne i w kwadracie Wielkich były potyczki między Bogami.

Koniec raportu.

Raport 430559.18 cykl 2409.0

Do Najwyższego Kapłana od dowództwa wojskowego w systemie Zekrat.

Pragniemy poinformować o okrętach Nemezis, których ilość zbliżona jest do tysiąca jednostek. Utrzymanie punktu skokowego może zostać przypłacone życiem wszystkich naszych załogantów. Kasta wojowników z honorem przyjmie te poświęcenie i do ostatniego okrętu, do ostatniego pocisku w działach będzie bronić przejścia.

Koniec raportu.

[Edited by Ziro on Apr 09, 2010 at 16:00]

LastFM

Apr 09, 2010 at 13:32
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.