civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V - Multiplayer > PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny]
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Multiplayer
Poster
Message    
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #1]

Info merytoryczne:

Zakładam temat, aby każde imperium mogło coś ogólnie zakomunikować, zamiast pisania w Kronice. Jakby Senat z PBEM5 lub raczej dyplomatyczny Hyde Park.

---

Uzasadnienie fabularne (które może usunę, ale jest aktualnie przydatne):

Spartanie zauważyli, że wątek z Kroniką jest zaśmiecany przez jakieś nieistotne notki. Co więcej - ujawniana jest w nich treść tajnych wiadomości dyplomatycznych. Celują w tym oczywiście dwa niehonorowe imperia. Nic dziwnego. Ich dyplomaci, zamiast udoskonalania sztuki dyplomacji w gwiezdnych uniwersytetach, pobierali chyba nauki w betonowych schronach, otoczonych polem minowym.

Przypomnę więc, że dyplomacja nadal istnieje. Nic nie jest przesądzone, dopóki nie pojawią się ostateczne Sojusze, które miały powstać POPRZEZ kontakty dyplomatyczne. Młode Imperia mają prawo ocenić wszystkie propozycje dyplomatyczne i wybrać swobodnie swoją przyszłość, dopóki nie potwierdzą uczestnictwa w Sojuszu, przez notkę w odpowiednim temacie.

Quote:
Magnifficent wrote:
Sytuacja w kwadrancie ciągle się zaognia.
Nasi niedawni przyjaciele chcą przekupstwem i groźbą odebrać Nam oddanych przyjaciół.
Widać oto jak waleczni i honorowi Spartanie dbają o inne imperia.
Wspólnoty zrzeszone pod jedną nazwą Magnifficent będziemy bronić integralności terytorialnej MoonWalkers w systemie Arklite.
Mamy nadzieję iż Wielkie Kapłaństwo oraz Tellnock nie naruszą tej integralności.
Było by znacznym nieporozumieniem jakby atak na MoonWalkers nastąpił z terytorium niezależnego imperium.


To oczywiście stek bzdur i komunałów... Zaognia się tylko niechęć Magnifficent do Spartan.

Sparta Federation wysłała do Moonwalkers niezwykle honorową dyplomatyczną ofertę, która uczyni ich imperium potężnym graczem, mającym wpływ na wydarzenia w kwadrancie. W przeciwieństwie do tych ogólnikowych zapewnień o obronie integralności terytorialnej, jest to bardzo konkretna propozycja. Mogą wtedy sami zapewnić nienaruszalność systemu Arklite, co więcej mogą liczyć na wsparcie Spartan w jego obronie. Wystarczy, że nie uwierzą w mydlenie oczu, o oddanych przyjaciołach. Bo wkrótce, gdy tylko okręty niehonorowych Magnifficent pojawią się w Arklite, Moonwalkers staną się ich "niedawnymi przyjacielami". Spartanie już to przeżyli. Zdradzieki spisek doprowadził do całkowitej utraty zaufania wobec Magnifficent. Niech Moonwalkers sami zdecydują, która oferta jest uczciwa.

Oczywiście Magnifficent chcą wciągnąć do swych niecnych dyplomatycznych manipulacji także szlachetne i honorowe Tellnock Konsorcjum, sugerując Moonwalkers obawę przed jakąś formą agresji z ich strony. Telnock zostało na szczęście uprzedzone przed skutkami presji dyplomatycznej i zdradami Magnifficent. Lata naszej uczciwej współpracy i dobrosąsiedzkich stosunków procentują zaufaniem, na jakie Magnifficent nie może raczej liczyć.

Szara Eminencja Frato i reszta honorowych władców, powinni w końcu dowiedzieć się o Waszych tajnych działaniach w Sparcie, których szczegóły przedstawione są w Kronice. Sam je ujawniłeś, Mullenie:
http://forums.civ.org.pl/misc.php?action=gotomsg&MsgID=189878

Quote:
Werlixo wrote:
Werlixo uznaje ze systemem Arklite jest własnością MoonWalkers.
Jesteśmy też w stanie pomóc w obronie tego systemu.


Ta wiadomość bardzo nas zawiodła. Spartanie także uznają Arklite za własność Moonwalkers. Kwestia ich wyboru - jaka flota ma im pomagać w obronie.

Szkoda, że utraciliście swobodę w kształtowaniu dyplomatycznej przyszłości kwadrantu. Dyplomacja Werlixo jest teraz tylko wąskim gardłem, ściśnięta pod żołdackim butem Magnifficent - może jedynie łapać oddech i powtarzać w kółko: popieramy Was!

[Edited by Adi Cherryson on Jan 18, 2010 at 01:55]

_________________________________
Felietony z CaissÂą
Jan 18, 2010 at 01:54

Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #2]

---

Pierwsza wiadomość:

Sparta Command oficjalnie protestuje przeciwko komentowaniu na Forum, a przez to zdradzania ich treści, tajnych wiadomości dyplomatycznych pomiędzy imperiami. Proszę to uszanować, dopóki nie jesteśmy w stanie oficjalnej wojny.

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Jan 18, 2010 at 01:55

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #3]

Wspólnota Magnifficent jest wstanie odtajnić wszystkie przekazy jakie dostawała od Profesora Zakharowa namawiające ją przeciwko pułkownik Santiago. Nie mamy nic do ukrycia. Okazaliśmy się lojalni wobec prawdziwych władz Sparty. Próbowaliśmy Ostrzec Panią Pułkownk. Wyjaśniło by to sytuacje geopolityczną w jakiej się znaleźliśmy.

[Edited by Ceasar Of Rome on Jan 18, 2010 at 06:14]

_________________________________
Ceasar Trade List

Jan 18, 2010 at 06:13
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #4]

Zabawne. Sparta, nasz komunikat w którym nie ma ani słowa o nich uznali ze jest wymierzony przeciwko nim. Czyżby mieli coś na sumienie?

Nasza wiadomość byłą prosta i przejrzysta: szanujemy niepodległość MoonWalkers i jesteśmy gotowi ginąc w jego obronie. Kimkolwiek ten zaborca by nie był.

Jak widać agresor się sam ujawnił.

Spartanie chwalicie się wszem i wobec ze jesteście honorowi aż do szpiku kości. Powiedzcie nam gdzie Was honor był gdy wysyłaliście ultimatum do MoonWalkers?

Wpierw obiecujecie ze nie naruszycie granic Arklite do roku 2410.0 a potem grozicie ze tam zbrojnie wtargniecie jeżeli MoonWalkers nie zatańczy tak jak mu zagracie??

Leonidas i jego trzystu przewraca się w grobie na taką niegodziwość!!!

I nie oburzajcie się ze mówimy to na ogólnych kanałach. Sami, interpretując naszą wiadomość według swoich uczynków, publicznie nas obrażacie.

[Edited by Merthen on Jan 18, 2010 at 08:58]

Jan 18, 2010 at 08:13

Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #5]

Spartanie tylko wykorzystują możliwości dyplomacji. Mają wprawę. Wysłaliśmy TAJNY list do MOS, który został przekazany do ich "tymczasowych" sojuszników. OK - liczyliśmy się z tym faktem.

Jednak Wspólnota Magnifficent wykorzystała informację zawartą w prywatnych, tajnych listach do MOS, aby publicznie zaszkodzić Sparta Federation. Sztab chętnie przeczytałby tajną dyplomatyczną korespondencję od Wspólnoty z oficjalną reakcją na ten list. Wszak nie jesteśmy jeszcze w stanie wojny. Tymczasem na wszystkich kanałach - cisza... i upublicznienie na Forum.

Werlixo - Wasze dyplomatyczne umiejętności pozostawiają wiele do życzenia. Ultimatum i uczciwa propozycja to dwie różne rzeczy. Niepodległość MOS jest zagwarantowana. Żółte systemy Moonwalkers są bezpieczne (zasady gry) - a różowe kwestią sporną...

Nie obiecywaliśmy nikomu naszej nieobecności w Arklite.

Fakty są takie - Wspólnota Magnifficent wykorzystała w Kronice tajną korespondencję. Werlixo udzieliło tym działaniom poparcia. TAJNE jest TAJNE i nie ma zgody na upublicznianie tegoż, bo to zaszkodzi naszej dyplomacji.

Werlixo nie jest winne zaognianiu sytuacji. To Magnifficent spowodowali kryzys, szkoda tylko, że nadal jesteście pod jego wpływem i nie macie swojego zdania.

Kto zatem tańczy, jak grają?

[Edited by Adi Cherryson on Jan 19, 2010 at 02:11]

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Jan 19, 2010 at 02:01

Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #6]

Tajna korespondencja od Sparty do MOS? Chyba nie taka tajna jeżeli Sparta ogłasza jej tajnosc publicznie. Przynajmniej sie czegoś nowego dowiedzieliśmy.

Co do ciszy na kanałach dyplomatycznych to tu wychodzi czytanie komunikatów ze zrozumieniem. Dyplomacji Sparty ma chyba z tym problem lub co bardzie prawdopodobne uważa ze jak będzie ignorowała w wypowiedziach innych co jest dla nich nie wygodne to sprawa nie istnieje.

Czyżby dyplomacji Spartanie uczyli się od Josepha Goebbels?

Myślicie ze jak zarzucicie innym rasą ze są tak słabi w dyplomaci a Wy tacy mocni to pomoże Waszemu wizerunkowi? Jak dla nas jesteście mocni tylko w wysyłaniu ultimatum, w niczym więcej.Ponieważ macie duże problemu z rozumieniem co się ogłasza, wytłumaczymy jak Delcie.

Werlixo do tej pory wydało trzy oficjalne komunikaty


1. Dotyczył zasięgu ich terytorium. Tu nie ma co tłumaczyć

2. Na informację od przyjaciół MoonWalkers ze Arklite należy do nich, udzieliliśmy im prywatnie i publicznie nasze poparcie. Poparcie było konkretne. Do Was nić nie pisaliśmy gdyż nie wiedzieliśmy ze to Wy im zagrażacie. Dopóki się do tego publicznie nie przyznaliście.

3. Po publicznym obrażeniu nas przez Spartan ogłosiliśmy ze z Wami sojuszu nie zawiążemy. Co chyba jest logiczne.Jak widać Sparta ma duże problemy z naszych drugim ogłoszeniem i zarzuca nam jakieś tajne konszachty z Wspólnota Magnifficent oraz to ze MOS wysyła nam tajne listy.

No cóż, możemy tylko stwierdzenie ze macie bujną fantazje ale za to wywiad niezbyt skuteczny. Rozumiem ze swoje przypuszczenia opieracie tylko na tym ze mamy z tymi rasami dobre kontakty.

Z Wami też mieliśmy dopóki ich nie zepsuliście.


Niech o prawdziwych intencjach zdecydują czyny nie słowa.

[Edited by Merthen on Jan 19, 2010 at 08:01]

Jan 19, 2010 at 07:56

Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #7]

Quote:
Merthen wrote:Niech o prawdziwych intencjach zdecydują czyny nie słowa.


Zgoda. Niech dalej mówią nasze działa.

_________________________________
Felietony z CaissÂą
Jan 19, 2010 at 11:14

Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #8]

Pod słowem czyny rozumieliśmy postępowanie wobec sojuszu MOS nie walkę.

Czyli Sparta oficjalnie zadeklarował ze spróbuje odebrać siła system Arklite od MoonWalkers.

Mamy nadzieje ze wszystkie rasy dobrze zrozumiały co właśnie nastąpiło.

Jan 19, 2010 at 11:33

Print
Ziro
Status: Elite

Posts: 777
Registered: Feb 14, 2009
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #9]

Kapłaństwo oficjalnie informuje, że ma zamiar wysłać do systemu nieuzbrojoną jednostkę, Oko Boga, jest to okręt całkowicie opancerzony z generatorem osłon, jest naszpikowany różnego rodzaju czujnikami, systemy uzbrojenia nie zostały do niego załączone, jest to jednostka całkowicie bezbronna na agresję. Mamy zamiar dzięki niej poznać szczegółowo sytuacje w układzie Arklite.

_________________________________
Hitori ni nareba fuan ni obieteita kedo

LastFM

Jan 19, 2010 at 13:06
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #10]

Wspólnota Magnifficent nie miała wpływu na zaognienie kryzysu w sprawie z MoonWalkers. Psarta zagroziła MoonWalkers zajęciem systemu Arklite, bez żadnych prawnych przyczyn, Z Naszych informacji wynika iż MoonWalkers nie mieli żadnych zobowiązań wobec Spartan,
Pomogliśmy Sojuszowi zawrzeć przyjaźniejsze kontakty dyplomatyczne z Werlixo. Szeroko ich namawialiśmy do bliższych kontaktów z innymi rasami.
Nie żebyśmy ich namawiali przeciwko Pani Pułkownik.
Pani Pułkownik ma do Nas żal osobisty, jednakze wywiad wojskowy Wspólnoty ma zachowaną całą korespondencje z Profesorem Zakharovem
Prowadzimy kontakty handlowe, gdy potrzebowaliśmy pomocy, otrzymaliśmy pomoc od najsłabszego imperium w kwadrancie. Wtedy Im obiecaliśmy że nie zostaną sami.
A Magnifficent wbrew temu co piszą o Nas niektórzy obietnic dotrzymuje.
Gdyby przedstawiciele Spartan Command nas nie próbowali zwieść i przeciwstawić przeciwko Szanownej Pani Pułkownik nie było by tej zawieruchy.
Wspólnota Magnifficent nikogo nie straszy, Przestrzega jedynie przed nadmierną zachłannością na ziemie uprawne. Planet w w Kwadrancie starczy dla wszystkich.

[Edited by Ceasar Of Rome on Jan 19, 2010 at 15:59]

_________________________________
Ceasar Trade List

Jan 19, 2010 at 15:48
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
remik
Status: Regular

Posts: 194
Registered: Jul 08, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #11]

Quote:
Ziro wrote:
Kapłaństwo oficjalnie informuje, że ma zamiar wysłać do systemu nieuzbrojoną jednostkę, Oko Boga, jest to okręt całkowicie opancerzony z generatorem osłon, jest naszpikowany różnego rodzaju czujnikami, systemy uzbrojenia nie zostały do niego załączone, jest to jednostka całkowicie bezbronna na agresję. Mamy zamiar dzięki niej poznać szczegółowo sytuacje w układzie Arklite.


MOS zgadza się na wysłanie przez Was jednostki zwiadowczej do systemu Arklite abyście mogli na własne oczy stwierdzić kto jest agresorem w tym systemie.
Jednocześnie jesteśmy zaniepokojeni faktem przybycia okrętów Spartan z systemu Zekrat, który znajduje się w Waszej strefie wpływów.
Prosimy o wyjaśnienie tego faktu.
Jan 19, 2010 at 18:39

Print
Ziro
Status: Elite

Posts: 777
Registered: Feb 14, 2009
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #12]

Układ Zekrat aktualnie nie jest przez nas brany pod uwagę, ale mamy plany go zająć, nawet jeśli trzeba to siłą.

_________________________________
Hitori ni nareba fuan ni obieteita kedo

LastFM

Jan 19, 2010 at 21:02
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #13]

Ponieważ dysponowaliśmy jednostkami w systemie Arklite byliśmy świadkami wtargnięcia Sparty na terytorium MoonWalkers.

Oficjalnie informujemy wszystkie rasy ze Sparta zbrojnie naruszyła granice suwerennego państwa oraz zniszczyła nieuzbrojone okręty Sojuszu MoonWalkers.

Składamy hołd bohaterskim załogą tych okrętów, którzy strzegli granic własnego państwa. Polegli w nierównej walce.


Jednocześnie informuje ze nasze drony znajdujące się w układzie Arklite znajdowały się tam za zgodą Sojuszu MoonWalkers.

Jan 20, 2010 at 11:15

Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #14]

Ostatnio powstał sojusz który cytuje:

Quote:
Adi Cherryson wrote:
Celem Sojuszu jest jak najszybsze zbadanie centrum kwadrantu i zapobieżenie ewentualnej wojnie. Zamierzamy wykorzystać dyplomację i potęgę nauki. Każde honorowe imperium może przystąpić do Elitarnych. Warunkiem jest bowiem tylko (i aż) honor i wierność.
.


Jak wszystkie rasy mogły się ostatnio przekonać sojusz znalazł prosty sposób aby zapobiec wojnę. Po prostu niszczy wszystkich którzy mu się nie podporządkują. Sparta tzw. zbrojne ramię sojuszu jak do tej pory zaatakowało i zniszczyło

3 okręty MOS
ok. 50 dron i 2 okręty Werlixo.

Ataki były niesprowokowany.

Tak wygląda honor i pokój w wydaniu Sparty.
Jan 22, 2010 at 08:31

Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #15]

Sytuacja w Arklite została wyjaśniona dyplomatycznie, mimo militarnych prowokacji i propagandowych działań.

Quote:
Ziro wrote:Układ Zekrat aktualnie nie jest przez nas brany pod uwagę, ale mamy plany go zająć, nawet jeśli trzeba to siłą.


Oko Proroka może mieć problemy z przelotem przez Zekrat. Sugerujemy zmianę trasy.

Kapłaństwo powinno rozważyć swoją sytuację geopolityczną na mapie kwadrantu, aby nie prowokowało niepotrzebnych konfliktów. Sztab Spartan udzieli wszelkich wyjaśnień poprzez noty dyplomatyczne.

Elitarni ogłaszają:

Systemy Fezzran, Qornor, Zekrat i Arklite są pod ich wyłączną kontrolą w ramach projektu ARES. Tylko imperia należące do tego Sojuszu mogą bezpiecznie prowadzić tam jakiekolwiek działania. Pozostałe imperia prosimy o jak najszybsze usunięcie swojej obecności.

_________________________________
Felietony z CaissÂą
Jan 24, 2010 at 00:57

Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #16]

Sparta Command wyjaśnia, że uszanuje przynależność systemów Qornor, Zekrat i Arklite. Obecność sił SFN (Spartan Federation Navy) jest tymczasowa - wyłącznie w ramach projektu ARES.

Spartanie czują się odpowiedzialni za zniszczenie Oka Proroka i przekażą odpowiednie odszkodowanie. Winni zaniedbań zostaną ukarani.

Udostępnimy Kapłaństwu wgląd do systemu Arlkite przez odpowiedni pakt dyplomatyczny.

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Jan 28, 2010 at 00:18

Print
Ziro
Status: Elite

Posts: 777
Registered: Feb 14, 2009
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #17]

Jeśli Spartan Federation czuło zagrożenie płynące od tej jednostki zawsze mogło wysłać takową informację i otrzymałoby w odpowiedzi projekt jednostki.

_________________________________
Hitori ni nareba fuan ni obieteita kedo

LastFM

Jan 28, 2010 at 06:20
Gadu-Gadu: 7994773
Print
remik
Status: Regular

Posts: 194
Registered: Jul 08, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #18]

MOS pragnie poinformować iż w wyniku wydarzeń które nastąpiły w całym universum zrywa wszystkie stosunki dyplomatyczne ze wszystkimi imperiami...


Odsuwamy się w cień...

Jan 30, 2010 at 14:38

Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #19]

W ramach projektu Ares - byłoby chyba trafne teraz wycofanie wszelkiej obecności Magnifficent i Werlixo z systemu Arklite i przekazanie kontroli nad systemem wyłącznie MOS.

[Edited by Adi Cherryson on Feb 03, 2010 at 00:59]

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Feb 03, 2010 at 00:59

Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #20]

Jak tylko MOS się do nas w tej sprawie zwróci to otrzyma nasze obiekty w tym systemie.

Feb 03, 2010 at 07:24

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #21]

Nasza kolonia w Arklite została już przekazana. Możemy przekazać także nasze ruchomości. Jeśli tylko MOS się o nie upomni, bo w tej sprawie będziemy rozmawiać tylko z MOS a nie z wrogim najeźdźcą
Sami oczekujemy zwrotu koloniii w Yoshri w ciągu 3 najbliższych cykli, począwszy od aktualnego. W przeciwnym razie wprowadzimy swoje rządy na kolonii w inny sposób.

_________________________________
Ceasar Trade List

Feb 03, 2010 at 16:17
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
remik
Status: Regular

Posts: 194
Registered: Jul 08, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #22]
MOS informuje.

Zgadzamy się na wycofanie wszystkich sił Werlixo i Magnifficent poprzez nasze macierzyste systemy.
Kolonia w Yoshri zostanie zwrócona Magnifficent.
Nie zawrzemy sojuszu z Elitarnymi ponieważ najechali system Arklite i zniszczyli w nim wiele naszych jednostek. My nie jesteśmy sojuszem, który boi się silniejszych i podporządkuje się.
Będziemy walczyć... ze zdrajcami również.

Co nas nie zabije to nas wzmocni.

Jeśli będzie trzeba to umrzemy z honorem.

[Edited by remik on Feb 03, 2010 at 19:04]

Feb 03, 2010 at 18:02

Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #23]

Śmierć całej rasy to nie jest najlepsze wyjście, pomyślcie o miliardach dzieci i kobiet na Waszych planetach. Samotni nie przetrwają zbliżającej się zawieruchy

Feb 03, 2010 at 19:56

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #24]

Biuro Dyplomatyczne pragnie poinformować Spartan iż wkrótce przedstawi raport odnośnie transmisji pod przestrzennych z terenu Spartan do Magnifficent.

_________________________________
Ceasar Trade List

Feb 03, 2010 at 19:58
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #25]

Sparta Command czuje się zobowiązany wyjaśnić, że działania SFN w Arklite nie stanowiły aktu agresji wobec MOS w świetle Zasad Gry. Spartanie nie zaatakowali żadnej jednostki jakiegokolwiek imperium!

Spartan Federation Navy wykonała tylko rozkazy Sztabu - przelot do kluczowych Warp Pointów w różowych systemach i ich zabezpieczenie lub zamknięcie. Wszystkie starcia były wynikiem obecności na trasie przelotu lub w kluczowych miejscach jednostek imperiów, z którymi aktualny pakt nie mógł zapobiec walce. Stanowczo odmawiamy przyjęcia odpowiedzialności za te incydenty - i tak samo - nie winimy innych uczestników. Choć miło było spotkać się w walce.

Nie najechaliśmy systemu Arklite. Koloniści MOS są obiektem naszej troski. Chcemy im zapewnić pełne bezpieczeństwo. Dokonaliśmy transformacji pola asteroid w planetę Arklite XIV, aby ułatwić MOS kolonizację i dostęp do surowców.

Spartanie są zasmuceni tak radykalną postawą Szarej Eminencji. Na grobie Waszej załogi w Fezzran, cały czas pali się znicz pamięci. Tymczasem myśliwce MOS atakują obiekty SFN.

Prosimy o ich zaniechanie i jak najszybsze przystąpienie do pokojowych rozmów w celu ustabilizowania sytuacji w Arklite. Sojusz Elitarnych gwarantuje przynależność tego systemu do MOS. Nasza obecność ograniczy się tylko do zabezpieczenia warp point do Zekrat. Nie wymuszamy siłą jakiekolwiek decyzji odnośnie przynależności do Sojuszu. To będzie zawsze suwerenna decyzja MOS, którą uszanujemy.

[Edited by Adi Cherryson on Feb 04, 2010 at 01:35]

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Feb 04, 2010 at 01:31

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #26]

Biuro Dyplomatyczne Wspólnoty Magnifficent
informuje iż zakończono badanie sprawy transmisji z terenu Sparty Federation do Wspólnoty.

"Raport kontrwywiadu 5/545/2406.2

Nasi rzeczoznawcy zbadali sprawę dogłębnie.
Ustalili iż transmisja pochodziła z samego centrum Spartan.
Celem była nasza kolonia Xanthar VII, którą zamieszkiwali w tym casie tylko przedstawiciele Spartan Federation, gdyż jest to kolonia o atmosferze wodorowej. Na owej kolonii nie było wtedy żadnego przedstawiciela rasy Paulaner. Nasz kontr wywiad był głęboko zaniepokojony takimi tajnymi przekazami w głąb Naszego terytorium. Samo miejsce docelowe zostało przejęte i wszelkie materiały zostały zabezpieczone. Jest w nim mowa o transakcjach handlowych kupców z Spartan Federation. Kupcy z terenu Xanthar zostali oskarżeni o naruszenie regulaminu transmisji pod przestrzennych i zostali skazani na dożywotnią pracę na polach asteroid w Cunaxa. Nasz kontrwywiad nie jest wstanie ustalić dokładnych danych personalnych pozostałych uczestników transmisji."

Wspólnota Magnifficent obejmuje ich jednakże azylem, ponieważ według prawa muszą oni odpowiedzieć za swoje czyny przed Trybunałem we Wspólnocie.
Muszą oni zostać bezpiecznie dostarczeni na Nasze terytorium.
Informacja ta zostanie również nadane w ogólno dostępnym kanale dyplomatycznym, aby wszyscy mogli się z nią zapoznać.

_________________________________
Ceasar Trade List

Feb 05, 2010 at 21:00
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #27]

Sztab Spartan Federation informuje Wspólnotę Magnifficent, że nasi koloniści są WYŁĄCZNIE pod Waszą jurysdykcją prawną. Wyrazili zgodę na emigrację, na mocy obowiązujących wcześniej traktatów, muszą więc teraz bezwzględnie przestrzegać prawa imperium, w którym zamieszkali.

SBSF nie wykryło żadnych nielegalnych transmisji na szczeblu rządowym.

Prawdopodobnie są to tylko zwykli przemytnicy niezbędnych towarów, których widocznie brakuje mieszkańcom Magnifficent.

To sprawa dla Waszej policji kryminalnej. Wyrażając zgodę na migrację, mogliście się spodziewać podobnych sytuacji. Znajdzie winnych i ich ukarzcie według swojego prawa. Spartanie nie mają problemów z emigrantami.

Poruszanie tego problemu na łamach oficjalnego kanału dyplomatycznego świadczy jedynie o słabości Waszych służb dyplomatycznych.

[Edited by Adi Cherryson on Feb 06, 2010 at 02:03]

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Feb 06, 2010 at 02:00

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #28]

W takim razie Biuro Dyplomatyczne żąda wydania przedstawicieli rasy Spartans odpowiedzialnych za te transmisje z Waszego terytorium. Dla Nas jest to sprawa wagi państwowej.Nasza policja nie posiada mocy prawnej na Waszym terytorium. Nasza flota to co innego...
Identyczną odpowiedź Sparta dostała zwykłą drogą dyplomatyczną, ,wiadomość nie miała stopnia tajności, więc została opublikowana.
O ten raport prosiła Sparta kilkanaście cykli temu.
Badamy także sprawę ostatniej prośby Spartan.
Najwidoczniej słabością Spartan Federation są jej obywatele, filar każdego imperium, mający zapędy przestępcze. Obywatele Paulaner nie sprawiali nikomu kłopotu jak dotąd.

_________________________________
Ceasar Trade List

Feb 06, 2010 at 08:58
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #29]

Nasza policja kryminalna - Spartan Yard została powiadomiona o Waszych problemach. Inspektor Lestrade znajdzie, aresztuje i przekaże podejrzanych.

Lestrade uważa jednak, że owe transmisje przeprowadzili z terenu Spartan Federation imigranci Paulaner. Szajce przemytników przewodzi jakiś Wasz lord Blackwood.

Biuro Dyplomatyczne powinno zrewidować swoje poglądy o przestrzeganiu prawa przez obywateli Paulaner.

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Feb 07, 2010 at 00:52

Print
remik
Status: Regular

Posts: 194
Registered: Jul 08, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #30]MOS Wita.

Pragniemy wyjaśnić naszą niechęć do Spartan.

Quote:
Adi Cherryson wrote:
Wszystkie starcia były wynikiem obecności na trasie przelotu lub w kluczowych miejscach jednostek imperiów, z którymi aktualny pakt nie mógł zapobiec walce. Stanowczo odmawiamy przyjęcia odpowiedzialności za te incydenty - i tak samo - nie winimy innych uczestników.


Wasza wypowiedź potwierdza to że zaatakowaliście inne jednostki mimo iż wiedzieliście że stacjonują w strategicznych punktach systemu dążąc do opanowania ich.

Quote:
Adi Cherryson wrote:
Dyplomacja kanonierek jednak wpłynęła na postawę Moonwalkers.


Z kolei ta wypowiedź potwierdza, że działania uzbrojonych okrętów miały wpłynąć na naszą politykę wobec Was. I tak się stało...

Pragniemy jeszcze dodać że wszystkie starcia odbyły się w Arklite czyli w strefie naszych wpływów.
Dodatkowo sprawy nie polepsza fakt stacjonowania Waszej floty w WP prowadzącym do Zekrat.

Z drugiej jednak strony dziękujemy za pamięć poległych co potwierdza że nie jesteście pozbawieni uczuć i potrafiliście zdobyć się na taki gest w zaistniałej sytuacji. Szanujemy to.

Kto wie, gdyby nie incydenty w Arklite nasze drogi połączyłyby się. Jednak na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe.
Feb 07, 2010 at 20:44

Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #31]

Sparta Command pragnie zapewnić MOS o woli współpracy i determinacji w celu prowadzenia dalszych pokojowych negocjacji.

Przeanalizujemy bardzo dokładnie możliwe przyczyny i motywy Waszej niechęci.

Dziękujemy za wyjaśnienia.

SFN w Arklite zabezpiecza tylko warp point do Zekrat, z powodu projektu Ares. System ten jest pod kontrolą MOS, można w nim bezpiecznie zakładać kolonie.

Z racji aktualnej sytuacji w kwadrancie, dalsze listy wyślemy w trybie tajnym.

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Feb 08, 2010 at 01:22

Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #32]

Sparta Command pragnie poinformować inne imperia, że na planetach w centralnych systemach Mephisto i Baksha odkryliśmy niezwykle intrygujące anomalie, które przeczą drugiej zasadzie termodynamiki. Nasz potencjał naukowy okazał się niewystarczający wobec tego problemu. Dotychczasowe analizy wskazują tylko, że ma to związek z hipotezą ciemnej materii http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciemna_materia i ciemnej energii http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciemna_energia

Wyjaśnienie tego zjawiska może rozwiązać problemy energetyczne całego kwadrantu. Spartanie nazwali ten problem jako Inteligentne Paliwo. Potrzeba jednak dogłębnych badań. Dlatego zdecydowaliśmy, że należy podzielić się informacjami i udostępnić planety w centralnych systemach naukowcom z innych imperiów. SFN (Spartan Federation Navy) w imieniu Elitarnych zabezpieczyło te systemy przed jakąkolwiek militarną interwencją.

Mamy zamiar przekazać planety w centralnych systemach z gotową infrastrukturą pod kontrolę imperiów, z którymi łączą nas przyjazne stosunki: MOS, Wielkie Kapłaństwo, Tellnock. Oczekujemy zorganizowania przez Was zespołów badawczych, które mogą podjąć się tego zadania. Na planetach w Mephisto i Bakhsa gotowe są już ekosfery z odpowiednią aparaturą badawczą. Potrzeba tylko wybitnych umysłów, aby wspólne badania przyniosły efekt.

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Feb 14, 2010 at 01:26

Print
remik
Status: Regular

Posts: 194
Registered: Jul 08, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #33]MOS Wita !

Pragniemy poinformować iż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Elitarnych postanowiliśmy wysłać naszego najlepszego uczonego wraz z jego zespołem naukowym.Oczekujemy dalszych wskazówek gdzie ma wylądować nasz naukowiec.


Frato

Feb 16, 2010 at 19:24

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #34]

Zerwaliśmy Nasze traktaty z Wielkim Kapłaństwem. Nie chcemy aby informacje o Naszej Wspólnocie wydostawały się na zewnątrz.
Trwa także akcja pomocowa dla Werlixo w kształtowaniu materii.

_________________________________
Ceasar Trade List

Feb 20, 2010 at 08:50
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #35]

Ponieważ od kilku cykli z niepokojem obserwujemy psychoeteryczne zaburzenia rozchodzące się z odciętych systemów centralnych. Sojusz Nemezis postanowił otworzyć korytarz do systemu Zekret w celu wysłanie ekspedycji mającej zbadać źródło potencjalnej groźby dla stabilności galaktyki.

Próba powstrzymania naszych statków naukowych jest wysoce niewskazana.


Samoświadomość Werlixo

Mar 23, 2010 at 16:44

Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #36]

Sztab Spartan uważa, że statki naukowe Werlixo nie są potrzebne i mile widziane w tej części kwadrantu. Będą zakwalifikowane jako wrogi obiekt na naszych mapach.

Proszę o oficjalną opinię naszych sojuszników i MOS w tej sprawie.

Centralne systemy może kontrolować tylko Sojusz Elitarnych i MOS. To nasze zdanie.

[Edited by Adi Cherryson on Mar 24, 2010 at 00:49]

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Mar 24, 2010 at 00:48

Print
Ziro
Status: Elite

Posts: 777
Registered: Feb 14, 2009
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #37]

Kapłaństwo popiera zdanie Spartan.

_________________________________
Hitori ni nareba fuan ni obieteita kedo

LastFM

Mar 24, 2010 at 06:06
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #38]

Dziwnym by było jakbyście ich nie popierali siedząc w ich kieszeniach po swe święte uszy.
Statki badawcze Nemezis dotrą do celu.

_________________________________
Ceasar Trade List

Mar 24, 2010 at 06:19
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #39]

Może wyrazimy się jaśniej. To nie jest wyprawa wojenna. My nie mamy zamiaru, niesprowokowani, atakować lub dążyć do przejęcia kontroli. Statki badawcze uzbrojone są tylko w systemy obronne lub nie mają uzbrojenia wcale. Nie wchodźcie im w drogę to nikomu krzywda się nie stanie. My musimy zbadać źródło owych zakłóceń, gdyż od tego zależy nas byt. Nie będziemy biernie czekać na zagładę galaktyki.

Samoświadomość Werlixo

[Edited by Merthen on Mar 24, 2010 at 10:23]

Mar 24, 2010 at 10:23

Print
remik
Status: Regular

Posts: 194
Registered: Jul 08, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #40]

MOS zainteresowany jest tymi zakłóceniami. Z jakich systemów one pochodzą ?

Ostrzegamy, że punkt skokowy z Zekrat do Arklite jest strzeżony przez nasze jednostki i wtargnięcie do Arklite bez wcześniejszych uzgodnień z nami sprowokuje obrońców.

Mar 24, 2010 at 17:09

Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #41]

Widzimy ze niektóre rasy nie dosyć ze nić nie robią sobie z faktu ze jest zakłócana równowagę galaktyki to jeszcze niszczą nasze okręty, które próbują zbadać anomalie. Niestety nie pozostawiacie nam wyjścia.

Żądamy usunięcia wszystkich jednostek blokujących przelotowa warpy w systemach centralnych w trybie natychmiastowym. W przypadku niespełnienia naszego żądania, nasze grupy wydzielone zniszczą owe jednostki. Odpowiedzialność za wszystkie zgaszone biologiczne jestestwa spadnie na Was.


MOS właśnie dlatego chcemy zbadać wszystkie systemy centralne aby poznać dokładne umiejscowić źródła zakłóceńSamoświadomość Werlixo

[Edited by Merthen on Mar 29, 2010 at 08:59]

Mar 29, 2010 at 08:58

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #42]

Werlixo przemawia w tej kwestii przez N E M E Z I S
i cały sojusz ich zdanie aprobuje.

_________________________________
Ceasar Trade List

Mar 29, 2010 at 15:27
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #43]

Elitarni mogą oczywiście zgodzić się na spełnienie tych żądań. ale tylko w przypadku, gdy najpierw wszystkie uzbrojone jednostki Nemezis zostaną wycofane z systemu Zekrat.

Proponujemy pokojową współpracę. Przekażemy całą naszą wiedzę na temat anomalii i Inteligentnego Paliwa. Jednak centralne systemy muszą pozostać pod naszą kontrolą do roku 2410, gdy zakończą się trwające intensywnie badania.

Wycofanie jednostek byłoby przychylnym gestem, wskazującym na pokojowe zamiary.

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Mar 30, 2010 at 00:50

Print
Ziro
Status: Elite

Posts: 777
Registered: Feb 14, 2009
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #44]

Jeden z naszych Drednotów klasy Hellse został zaatakowany przez flotę Magnifficent. Mężna załoga jednostki z dumą zaraportowała, że wroga flota została rozbita, a niedobitki zostaną zgładzone.

_________________________________
Hitori ni nareba fuan ni obieteita kedo

LastFM

Apr 03, 2010 at 13:28
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #45]

Śmierć Naszych załogantów nie poszła na marne.

[Edited by Ceasar Of Rome on Apr 03, 2010 at 13:41]

_________________________________
Ceasar Trade List

Apr 03, 2010 at 13:39
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Ziro
Status: Elite

Posts: 777
Registered: Feb 14, 2009
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #46]

Nie rozumiemy Waszego podejścia. Nasza jednostka nie straciła całego pancerza w tej potyczce, a zauważcie, że nasz okręt był sam, flota klas Hellse może być zagrożeniem dla Waszych jednostek.

_________________________________
Hitori ni nareba fuan ni obieteita kedo

LastFM

Apr 03, 2010 at 22:08
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Posts: 2100
Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #47]

Sztab Spartan uważa, iż Werlixo wykorzystują Magnifficent jak pionki wymagające poświęcenia w szachowym gambicie - szpiegów, których życie nie ma znaczenia i nie jest warte należnej troski.

Pani Pułkownik nie ceni wysoko takich przeciwników, bynajmniej nie jako godnych uwagi - honorowych i uczciwych.

_________________________________
Felietony z CaissÂą

Apr 04, 2010 at 02:50

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #48]

Czy okręty badawcze Nemesis otrzymają już bez problemowy przelot do wewnętrznych systemów

_________________________________
Ceasar Trade List

Apr 04, 2010 at 17:40
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Ziro
Status: Elite

Posts: 777
Registered: Feb 14, 2009
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #49]

Atak na naszą samotną jednostkę nie był aktem ani honoru wojownika ani pokojowych zamiarów.

_________________________________
Hitori ni nareba fuan ni obieteita kedo

LastFM

Apr 04, 2010 at 17:45
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: PBEM6 [Oficjalny Kanał Dyplomatyczny] [post #50]

Nasze jednostki chciały tylko przekroczyć ten Warp point. Stanowczo zaprzeczamy jakbyśmy chcieli go atakować, jednak Wasza jednostka stanęła im na drodze i stąd to całe zamieszanie z Waszej strony. Podobnie jak sytuacja z WP do systemu Arklite gdy jednostki Spartan Command stanęły na drodze Nemezis.

[Edited by Ceasar Of Rome on Apr 04, 2010 at 17:48]

_________________________________
Ceasar Trade List

Apr 04, 2010 at 17:47
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
^ Początek strony ^
Pages: [1] 2Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.