civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V - Multiplayer > PBEM7 Atena [Zapisy]
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Multiplayer
Poster
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
PBEM7 Atena [Zapisy] [post #1]

W związku z tym ze przygotowania i zapisy u nas trwają około pół roku, czas zapowiedzieć nowego PBEM-a . Do tego czasu powinien się już zakończyć PBEM6, może nawet PBEM 5.

Przede wszystkim chciałbym aby ten PEBEM był inny niż wszystkie inne.
Beż żadnych reguł, bez równych szans,gra z AI itd.

Mapa będzie duża ale wygenerowana przez osobę nie grająca w tego PBEM-a, miejsca startowe także wylosowane.

Proponuję 6 graczy ludzkich i 4 AI. Gramy, jak już wspomniałem, bez żadnych sztucznych ograniczeń ani ulg dla kogokolwiek. Decyduję tylko dyplomacja i siła. Nie jest to PBEM dla niedoświadczonych graczy.

Szczegółowe parametry:

Mod: Atena 0.19 (za miesiąc,dwa powinna się pojawić)
Ilość graczy ludzkich: 6
AI: 4
Rodzaj multi: PBEM
Galaktyki: Wylosowana (200 układów) - bez złych układów
Technology Cost: low
Starting Resources: 100 000
Home Planets Value: Good
Number Of Starting Planets: 5
Technology Points For New Players: 100 000
Racial Points For New Players: 5000
Event Frequency: high
Maximum Event Severity: high
Maximum Units In Space Per Player: 20.000
Maximum Ships Allowed Per Player: 2.000
Szpiegostwo: Tak
Ruiny: Tak
Wyświetlanie punków: Dla sojuszników

Proponowane cele gry
Dominacja lub wygranie w senacie galaktycznym

Dominacja - wyeliminować lub wasalizacja wszystkich innych graczy
Wygrana w senacie - od 100 tury co 10 tur odbędzie się głosowanie wszystkich graczy (bez AI) (ilość planet - ilość głosów). Gracz, który osiągnie dwa razy więcej głosów niż kolejny kandydat zostaje Dyplomatycznym władcą galaktyki.

Kto chętny??

[Edited by Merthen on Feb 11, 2010 at 11:35]

Feb 11, 2010 at 11:25

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #2]

skąd wytrzaśniesz 6 doświadczonych graczy ?

szpiegostwo ?
chyba że sabotaż wywalisz

bez AI, są tylko pionkami zajmującymi miejsce,
popatrz na ostatniego pbem jak się dobrze gra, tylko ludzcy gracze

jeśli nic się nie wydarzy to
Ceasar Of Rome

Feb 11, 2010 at 16:04
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
remik
Status: Regular

Registered: Jul 08, 2008
Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #3]

Quote:
Merthen wrote:

Nie jest to PBEM dla niedoświadczonych graczy.

Czyli się nie załapuję
Feb 11, 2010 at 16:26

Print
runnersan
Status: Veteran

Registered: Nov 15, 2002
Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #4]

Zagrałbym, ale grałem tylko z AI, więc odpadam...

Feb 11, 2010 at 16:43

Print
Merthen

Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #5]

Quote:
Ceasar Of Rome wrote:
skąd wytrzaśniesz 6 doświadczonych graczy ?

szpiegostwo ?
chyba że sabotaż wywalisz

bez AI, są tylko pionkami zajmującymi miejsce,
popatrz na ostatniego pbem jak się dobrze gra, tylko ludzcy gracze

jeśli nic się nie wydarzy to
Ceasar Of Rome

Się znajdą

Gwarantuje ze AI nie będzie pionkami.

Szpiegostwo ulegnie dopracowaniu w Atenie 0.19 i wprowadzi nowy wymiar do naszych rozgrywek to Też gwarantuję.

Quote:
remik wrote:

Czyli się nie załapuję

Ten pbem rozpocznie się za kilka miesięcy. Wtedy będziesz już doświadczony, więc zapraszam
Feb 11, 2010 at 16:45

Print
remik

Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #6]

Quote:
Merthen wrote:

Ten pbem rozpocznie się za kilka miesięcy. Wtedy będziesz już doświadczony, więc zapraszam

Jeśli potrzebujecie sklepać komuś maskę to wchodzę w to, chętnie się nadstawie...

Uwaga.
Będę starał się oddawać
Feb 11, 2010 at 17:14

Print
runnersan
Status: Veteran

Registered: Nov 15, 2002
Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #7]

To jak można owo doświadczenie załapać

Feb 11, 2010 at 18:19

Print
remik

Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #8]

Może szybki PBEM6,5 ?

Feb 11, 2010 at 18:22

Print
Merthen

Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #9]

Quote:
runnersan wrote:
To jak można owo doświadczenie załapać

Najlepiej Arena. Najszybsza i bardzo bolesna nauka
Feb 11, 2010 at 18:23

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #10]

Prawdopobnie nie będę miał czasu, żeby zagrać, ale gdyby jednak...

Rozumiem, że gracze AI są potrzebni w tej grze dla ich porządnego skonfrontowania z ludźmi. Proponuję więc nauczyć ich jak sobie radzić z tzw. złymi systemami (jestem pewien że jest to możliwe i te same mechanizmy mogą być użyte dla zapobieżenia niepotrzebnej przypadkowej utracie ich statków na bronionych warp-pointach) i stworzyć galaktykę z takimi systemami - z moich doświadczeń bardzo uatrakcyjniają grę.

Nie wiem jakie są koszta rozwoju technologicznego w Atenie, ale lepiej dobrze policz czy przy koszcie na low, 5 homeworldach, 6 ludzkich graczach (nie mówiąc już o 4 AI), 200 systemach do podziału i prawdopodobnej współpracy przynajmniej połowy z nich, nie będzie tak, że wszystkie technologie zostaną wynalezione przed 100 turą.

Byłbym przeciwny wyświetlaniu Comparisons nawet dla sojuszników - dostarcza to zbyt wielu pewnych informacji za darmo dla gracza, który może od najstępnej tury planować być wrogiem. Dla oceny w jakim kto jest mniej więcej miejscu wystarczają Estimations, a dodatkowo zawsze można posiłkować się wywiadem.

Proponowałbym pozostawić możliwość braku zgody na wygraną w głosowaniu, podobnie jak w Orionie. W takim wypadku gracz/gracze nie zgadzający się na wygraną przez głosowanie byliby w stanie nieodwołalnej wojny z popierającymi taką wygraną - potrafię wyobrazić sobie wiele sytuacji, w których posiadając 2x więcej kolonii można przegrać konfrontację z przeciwnikiem.

Feb 11, 2010 at 23:43

Print
Merthen

Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #11]

Quote:
PAwleus wrote:
Prawdopobnie nie będę miał czasu, żeby zagrać, ale gdyby jednak...

Zapraszam

Quote:
PAwleus wrote:
Rozumiem, że gracze AI są potrzebni w tej grze dla ich porządnego skonfrontowania z ludźmi.

Mam ostatnio, naprawdę mało czasu, ale jak tylko znajduje chwilkę to siedzę przy skryptach AI. Skupiam się przede wszystkim na tym by komputer w pełni korzystał z bonusu jaki można mu przydzielić. Pierwsze testy wyglądają zachęcająco. Myślę więc ze w tym PBEM z AI nie pójdzie nam łatwo.

Quote:
PAwleus wrote:
Proponuję więc nauczyć ich jak sobie radzić z tzw. złymi systemami (jestem pewien że jest to możliwe i te same mechanizmy mogą być użyte dla zapobieżenia niepotrzebnej przypadkowej utracie ich statków na bronionych warp-pointach) i stworzyć galaktykę z takimi systemami - z moich doświadczeń bardzo uatrakcyjniają grę.

Tym elementem AI jeszcze się nie zajmowałem. Przeniosłem rozwiązania border-line z BM. Ale masz rację, na pewno można to poprawić. Jednak na decyzji aby nie było złych systemów wpłynęły jeszcze dwie sprawy.
1. Mimo ze pisałem o braku równych szans nie chciałbym aby ktoś wylosował miejsce gdzie takich systemów jest dużo.
2. Wolałem ograniczyć losowane systemy do 200 dobrych systemów zamiast 255 z złymi systemami.

Wszystko jednak jest do przedyskutowania.

Quote:
PAwleus wrote:
Nie wiem jakie są koszta rozwoju technologicznego w Atenie, ale lepiej dobrze policz czy przy koszcie na low, 5 homeworldach, 6 ludzkich graczach (nie mówiąc już o 4 AI), 200 systemach do podziału i prawdopodobnej współpracy przynajmniej połowy z nich, nie będzie tak, że wszystkie technologie zostaną wynalezione przed 100 turą.

Jakbyśmy mieli spokojny rozwój do tury 100 to pewnie by się dało wszystko wynaleźć (w Atenie technologi jest dużo więcej niż w stock). Jednak losowość miejsca, AI oraz brak reguł nie pozwoli nam skupić się tylko na kolonizacji i badaniach. Od początku trzeba rozwijać się militarnie inaczej AI nas zje. Poza tym 10 graczy przy 200 systemach to 20 systemów na jednego. Jest to o polowe mniej niż w naszych dotychczasowych PEM-ach.

Quote:
PAwleus wrote:
Byłbym przeciwny wyświetlaniu Comparisons nawet dla sojuszników - dostarcza to zbyt wielu pewnych informacji za darmo dla gracza, który może od najstępnej tury planować być wrogiem. Dla oceny w jakim kto jest mniej więcej miejscu wystarczają Estimations, a dodatkowo zawsze można posiłkować się wywiadem.

Masz rację. Jak jest włączony wywiad to lepie aby ta opcja była wyłączona.

Quote:
PAwleus wrote:
Proponowałbym pozostawić możliwość braku zgody na wygraną w głosowaniu, podobnie jak w Orionie. W takim wypadku gracz/gracze nie zgadzający się na wygraną przez głosowanie byliby w stanie nieodwołalnej wojny z popierającymi taką wygraną - potrafię wyobrazić sobie wiele sytuacji, w których posiadając 2x więcej kolonii można przegrać konfrontację z przeciwnikiem.

To znaczy ze jak po głosowaniu zostanie wyłoniony zwycięzca, każdy ma prawo zbrojnie się temu przeciwstawić ?? To trzeba by było doprecyzować.

Mam jeszcze jedną propozycją. Mianowice jestem za tym aby zablokować możliwość wybrania cechy Anciet. Tak będzie dużo ciekawiej

Do tej gry można dobierać jakie się chce shipsety oraz obrazki ras i flag. Tak jak było to w PBEM5.

Ja od razu mówie ze będę grał kociambrami. Ta stworzona przeze mnie rasa ma wielki potencjał, który niestety nie wykorzystałem w PBEM5 tak jak należy.
Feb 12, 2010 at 08:48

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #12]

Propozycja Pavleusa dot głosowanie bardzo mi się podoba,

Jesli AI będize ze sobą wspólpracowało to ludzcy gracze stworzą 2 sojusze i będą z nimi wlaczyć,
jeden sojusz nie jest prawdopodobny.
Ta wojna w głosowaniu to do upadłego czy przez jakiś czs, bo przez jakis to nie ma wiekszego sensu bo w turze 100 już mozna miec spokojnie wszystko wynalezione więc poleci troszke po masówce
Co jesli by np było takie postanowienie że jeśli gracza, zwyciezce w głosowaniu popierają jego sojusznicy to wojna konczyła by się zwycieśtwem agresorów w chwili pokonania tych sojuszników ?

mapa bez złych systemów
na dzien dzisiejszy chciałbym zarezerwować statki federacji, jednak jakby któs usilnie na nich zależało to wiecie

Feb 12, 2010 at 15:57
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson

Registered: Sept 14, 2002
Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #13]

Muszę zrezygnować, gdyż przekonałem się praktycznie, że mogę prowadzić aktywnie tylko jeden PBEM. A chyba o to najbardziej chodzi - żeby gra była płynna, Kronika była prowadzona na bieżąco, a dyplomatyczne wiadomości nie pozostawały przez kilka turek bez odpowiedzi...

Podzieliłbym tutaj raczej opinię Cezara, że PBEM6 był na razie dla mnie najciekawszy, nawet biorąc pod uwagę małe doświadczenie połowy graczy i różne inne sprawy... Wolałbym zatem grać już tylko z ludźmi, bez AI. Losowa mapa i szpiegostwo to zbyt wielka przypadkowość i zbędny chaos, jak na moje możliwości. Zwłaszcza losowa mapa budzi moje obawy, bo w świetle wniosków z PBEM1 i 2, zawsze ktoś będzie czuł się poszkodowany/ograniczony. Chciałbym też zagrać kolejny duży PBEM na stock lub Sparcie, najlepiej w wersjach PL, a nie na Atenie.

To uczciwe przedstawienie moich oczekiwań, odnośne kolejnego PBEM, w którym chciałbym aktywnie uczestniczyć. Ale to odległa przyszłość. Skupiam się na tym, w co gramy. Rozumiem jednak, że moje subiektywne podejście nie powinno wpływać na rozwój naszej małej społeczności.

Ponieważ gra na losowej mapie może rozpocząć się szybko, jak tylko Merthen zmodyfikuje Atenę i znajdziecie czas - nie trzeba nawet czekać na zakończenie PBEM5 i 6 - pomogę Wam tutaj w ustawieniu systemów startowych i ewentualnej ich modyfikacji. Mogę też hostować na początku gry, dopóki nie osiągniecie kontaktu albo i dłużej, jeśli czas pozwoli...

Feb 13, 2010 at 01:30

Print
PAwleus

Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #14]

Quote:
Merthen wrote:
Wolałem ograniczyć losowane systemy do 200 dobrych systemów zamiast 255 z złymi systemami.

Ja zdecydowanie byłbym za opcją 255 ze złymi. Systemy takie naprawdę bardzo uatrakcyjniają rozgrywkę. Że ktoś mógłby mieć pecha zaczynając pośród dużej ilości złych systemów? Znacznie większego pecha będzie miał zaczynając jako odcięty od reszty przez znacznie bardziej doświadczonego przeciwnika. W pierwszym przypadku może wykazać się mistrzostwem w dyplomacji, w drugim nie ma szans nawet na to, o ile przeciwnik mu celowo ich nie da.

Do wszystkich mających w zwyczaju narzekać, że woda jest za rzadka - nawet w beznadziejnej sytuacji przegrywając grę można pokazać, że jest się wartościowym przeciwnikiem. Właśnie taka postawa i takie gry są godne zapamiętania.

Quote:
Merthen wrote:
Jakbyśmy mieli spokojny rozwój do tury 100 to pewnie by się dało wszystko wynaleźć (w Atenie technologi jest dużo więcej niż w stock). Jednak losowość miejsca, AI oraz brak reguł nie pozwoli nam skupić się tylko na kolonizacji i badaniach. Od początku trzeba rozwijać się militarnie inaczej AI nas zje.

Po pierwsze, nie bądź taki pewien, że brak reguł jest jakąkolwiek przeszkodą we współpracy - w mojej pierwszej grze PBW udało mi się utrzymywać pokój w galaktyce przez ponad 120 tur tylko poprzez dyplomację, no i była to oczywiście gra losowa, z wywiadem, w której mogłem z łatwością zostać odcięty od reszty galaktyki. Skończyło się to wynalezieniem niemal wszystkiego, przebudowaniem sieci warp-point, utworzeniem planet z czego się tylko dało i uzdatnieniem ich atmosfer zanim wybuchła Matka Wszystkich Wojen Nigdy odtąd nie uczestniczyłem w bardziej epickich zmaganiach, a była to tylko galaktyka medium i 6 graczy (oczywiście BM).

Po drugie, nie wiem na ile genialną AI zaprojektujesz, ale o ile rzeczywiście nie dostaną jakichś oszałamiających bonusów, to nie przypuszczam żeby byli wymagającym przeciwnikiem, choć z pewnością jesteś w stanie zrobić ich takimi, aby nie można ich było lekceważyć.

Quote:
Merthen wrote:
To znaczy ze jak po głosowaniu zostanie wyłoniony zwycięzca, każdy ma prawo zbrojnie się temu przeciwstawić ?? To trzeba by było doprecyzować.

Nie każdy, tylko ci którzy głosowali przeciwko zwycięzcy i po głosowaniu nadal nie zgadzają się na ogłoszenie go zwycięzcą.

Quote:
Merthen wrote:
Mam jeszcze jedną propozycją. Mianowice jestem za tym aby zablokować możliwość wybrania cechy Anciet. Tak będzie dużo ciekawiej

Na to jestem zawsze otwarty, jednak wystarczyłoby uczynić ją odpowiednio drogą.
Feb 13, 2010 at 11:33

Print
Merthen

Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #15]

Quote:
Ceasar Of Rome wrote:
Jesli AI będize ze sobą wspólpracowało to ludzcy gracze stworzą 2 sojusze i będą z nimi wlaczyć,

Raczej myślę o ty aby AI działało na tej samej zasadzie co ludzi czyli bez włączonej opcji AI versus Human. Jak dokładnie AI będzie się zachowywało zależy jakie imperia się wylosują. Jest 16 typów

Quote:
Adi Cherryson wrote:
Muszę zrezygnować, gdyż przekonałem się praktycznie, że mogę prowadzić aktywnie tylko jeden PBEM. A chyba o to najbardziej chodzi - żeby gra była płynna, Kronika była prowadzona na bieżąco, a dyplomatyczne wiadomości nie pozostawały przez kilka turek bez odpowiedzi...

Znam Twoje upodobania Adi ale myślałem ze się skusisz. No cóż zanim rozpocznie się ten PBEM inne pewnie się zakończą i może zmienisz zdanie.

Quote:
Adi Cherryson wrote:
Podzieliłbym tutaj raczej opinię Cezara, że PBEM6 był na razie dla mnie najciekawszy, nawet biorąc pod uwagę małe doświadczenie połowy graczy i różne inne sprawy... Wolałbym zatem grać już tylko z ludźmi, bez AI. Losowa mapa i szpiegostwo to zbyt wielka przypadkowość i zbędny chaos, jak na moje możliwości. Zwłaszcza losowa mapa budzi moje obawy, bo w świetle wniosków z PBEM1 i 2, zawsze ktoś będzie czuł się poszkodowany/ograniczony. Chciałbym też zagrać kolejny duży PBEM na stock lub Sparcie, najlepiej w wersjach PL, a nie na Atenie.

Przypadkowość będzie w tej grze i dodaję ona jej smaczka. Chaosu nie przewiduję. Czym trudniejszy start tyn większa przyjemność z wygrania, zresztą zawsze zostają dyplomacja. Nawet z AI można się dogadać.

//
PBEM6 ti prawdopodobnie ostatni multi, w którym zagrałem w Stock. Czuję się zbytnio nim ograniczany.

Quote:
Adi Cherryson wrote:
Ponieważ gra na losowej mapie może rozpocząć się szybko, jak tylko Merthen zmodyfikuje Atenę i znajdziecie czas - nie trzeba nawet czekać na zakończenie PBEM5 i 6 - pomogę Wam tutaj w ustawieniu systemów startowych i ewentualnej ich modyfikacji. Mogę też hostować na początku gry, dopóki nie osiągniecie kontaktu albo i dłużej, jeśli czas pozwoli...

Mi się tu nie spieszy z ty szybkim uruchomieniem. Gram teraz w trzy PBEMy i przynajmniej jeden musi się skończyć. Co do Ateny to teraz chce wydać (jak znajdę tylko trochę czasu aby dokończyć) łatkę 0.18c. Przewiduję po tym jeszcze łatki e i f poprawiające AI, a potem wersja 0.19. Minimum dwa miesiące.

Quote:
PAwleus wrote:
Ja zdecydowanie byłbym za opcją 255 ze złymi. Systemy takie naprawdę bardzo uatrakcyjniają rozgrywkę. Że ktoś mógłby mieć pecha zaczynając pośród dużej ilości złych systemów? Znacznie większego pecha będzie miał zaczynając jako odcięty od reszty przez znacznie bardziej doświadczonego przeciwnika. W pierwszym przypadku może wykazać się mistrzostwem w dyplomacji, w drugim nie ma szans nawet na to, o ile przeciwnik mu celowo ich nie da.

Najlepiej poddać to opcje pod głosowaniem u chętnych do gry. Mi obie opcje pasują, gdyż AI odpowiednio zaprogramuje na złe systemy.

Quote:
PAwleus wrote:
Po pierwsze, nie bądź taki pewien, że brak reguł jest jakąkolwiek przeszkodą we współpracy - w mojej pierwszej grze PBW udało mi się utrzymywać pokój w galaktyce przez ponad 120 tur tylko poprzez dyplomację, no i była to oczywiście gra losowa, z wywiadem, w której mogłem z łatwością zostać odcięty od reszty galaktyki. Skończyło się to wynalezieniem niemal wszystkiego, przebudowaniem sieci warp-point, utworzeniem planet z czego się tylko dało i uzdatnieniem ich atmosfer zanim wybuchła Matka Wszystkich Wojen Nigdy odtąd nie uczestniczyłem w bardziej epickich zmaganiach, a była to tylko galaktyka medium i 6 graczy (oczywiście BM).

Tak, tylko zbrojenie spowolni rozwój. AI jak tylko wyczuję ze ktoś jest dużo słabszy (a będzie produkowała okręty bojowe od początku) to miłe nie bezie. Takiej samej bitwy spodziewam się w tej rozgrywce.

Quote:
PAwleus wrote:
Po drugie, nie wiem na ile genialną AI zaprojektujesz, ale o ile rzeczywiście nie dostaną jakichś oszałamiających bonusów, to nie przypuszczam żeby byli wymagającym przeciwnikiem, choć z pewnością jesteś w stanie zrobić ich takimi, aby nie można ich było lekceważyć.

AI dostanie taki bonus jak w stocku. Jednak w przeciwieństwie do stocka (i także BM) będzie potrafił ten bonus w pełni wykorzystać więc jestem o nie spokojny. Dla nas najgorsze będą pierwsze 50 tur później już powinno być miło
Feb 15, 2010 at 16:24

Print
Tyrell

Registered: Feb 16, 2010
Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #16]

Ja się pisze, do rozpoczęcia już jakiegoś doświadczenia powinienem nabrać no i podoba mi się pomysł tego PBEMa

Jeśli będzie głosowanie co do 'złych systemów' jestem za.

A i proponowałbym zagrać z włączonym finite resources

[Edited by Tyrell on Mar 06, 2010 at 23:10]

Mar 06, 2010 at 22:26

Print
Merthen

Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #17]

Quote:
Tyrell wrote:
A i proponowałbym zagrać z włączonym finite resources

Nigdy nie grałem na tym ustawianiu, ale niepodobna mi się takie rozwiązanie. Spowoduje to "wypalanie" planet i ograniczenie wydatków dla każdego z graczy.
Mar 07, 2010 at 16:18

Print
Tyrell

Registered: Feb 16, 2010
Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #18]

Quote:
Merthen wrote:
Nigdy nie grałem na tym ustawianiu, ale niepodobna mi się takie rozwiązanie. Spowoduje to "wypalanie" planet i ograniczenie wydatków dla każdego z graczy.

Nie zgodzę się, od czego są budynki podnoszące wartość planety? Spowoduje to konieczność wynalezienia odpowiedniej technologi jak najprędzej poza tym zabierze także miejsce na planecie a więc spowoduje konieczność planowania w zabudowie (choć w niewielkim stopniu). Wydaje mi się że urozmaiciło by to gre ale chętnie wysłucham też opini innych
Mar 07, 2010 at 19:55

Print
PAwleus

Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #19]

Niestety interfejs i silnik SE5 nie jest tak na prawdę przygotowany do grania z tą opcją. Da się grać, ale granie na w miarę przyzwoitym poziomie wymaga niesamowitej ilości mikrozarządzania - jeśli Adi tak je lubi, to proponowałbym mu się zmierzyć z tą opcją

Mar 09, 2010 at 23:18

Print
Shelim
Status: Settler

Registered: Apr 23, 2010
Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #20]

Nie ma szans na grę bardziej newbie-friendly? Straszliwie żałuję że się na PBEM6 nie załapałem - ale może jest szansa, żeby to nadrobić

Apr 23, 2010 at 22:19

Print
Ziro
Status: Elite

Registered: Feb 14, 2009
Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #21]

Shelim zobacz temat "Pomysł na PBEM" tam każdy może się zapisać, link:

http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7999

LastFM

Apr 24, 2010 at 21:02
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Merthen

Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #22]

Tyle ze te obydwa PBEM są raczej dla doświadczonym graczy gdyż nie będzie lekko. Ja osobiście zaczynam szukać w PBEM-ach wymagając rozgrywki, stąd pomysły na bezlitosne dla błędów scenariusze.

Apr 27, 2010 at 08:06

Print
Ziro

Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #23]

Moją słabością jest wolne opracowywanie technologii, jeszcze nie mam opracowanego schematu na szybki rozwój, trochę pograć i jakoś będzie.

LastFM

Apr 27, 2010 at 09:36
Print
Merthen

Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #24]

Wszystko przychodzi z czasem i z doświadczeniem

Apr 27, 2010 at 11:45

Print
Ziro

Re: PBEM7 Atena [Zapisy] [post #25]

Na arenie jaką będę grał myślę, by spróbować jedną taktykę, może dobrze wymyśliłem.

LastFM

Apr 27, 2010 at 12:05
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.