civ.org.pl forums > Space 4X - Ogólne > X3: Terran Conflict
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Ogólne
Poster
Status: Moderator

Registered: Oct 28, 2005
IP: Logged
X3: Terran Conflict [post #1]

Chciałem zapytać: Grał ktoś, warto? Planuje kupić, czytałem że strasznie złożona, podobna do EVE Online, może ktoś coś o niej więcej powiedzieć?

Feb 21, 2010 at 07:18

Print
Azazell

Registered: Jun 27, 2004
Re: X3: Terran Conflict [post #2]

Nio ja grałem Dla mnie bardzo trudna i nie podołałem wyzwaniu. To gra dla hardkorowców. Tak podobna do Eve Online.

Ale spróbuj może ci się spodoba. Wszyscy co wciągną się w ten produkt, zachwalają go.

Feb 21, 2010 at 09:03

Print
Gromb
Status: Settler

Registered: Feb 26, 2009
Re: X3: Terran Conflict [post #3]

Mam podobne doświadczenia co Azazell. Jako, że lobię wszelkiej masci space simy i strategie kosmiczne, nie przejdę obojętnie bez spróbowania obok żadnego tytułu, śmiało mogę powiedzieć, ze nie tego oczekiwałem, podszedłem do tego jak do kolejnego space sima, a tutaj proszę, proszę hardcor. Jak powiedziano wcześniej, jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział.

Feb 21, 2010 at 10:05

Print
Ziro
Status: Elite

Registered: Feb 14, 2009
Re: X3: Terran Conflict [post #4]

Warto kupić, grałem w pierwszą część i na samym początku wymiękłem, ale mam zamiar kupić X3 z dodatkiem. Wyj**anie trudna seria ^^ i jedna z najlepszych na świecie jak się lubi męczyć i myśleć ofc. Nie wiem jak to w X3 jest ale kartki na notatki się przydadzą.

LastFM

Feb 21, 2010 at 11:09
Gadu-Gadu: 7994773
Print
LordFistas

Re: X3: Terran Conflict [post #5]

Czyli kupię i spróbuję. Potem zdam relację:P

Feb 22, 2010 at 14:32

Print
Ziro

Re: X3: Terran Conflict [post #6]

Poszukaj od razu dodatku, uwierz mi ta gra jest warta tych pieniędzy ^^

LastFM

Feb 22, 2010 at 14:36
Print
LordFistas

Re: X3: Terran Conflict [post #7]

Z tego co czytałem na forach to X3: TerranConflict jest najnowszy a dodatki do niego są darmowe, o ten dodatek Ci chodzi? Pisali też żeby się oswoić z podstawową wersją ponieważ dodatek jeszcze bardziej mnie pogubi. Ciekawe są też skrypty do te gry oraz że twórca wspiera scenę moddingową

Feb 22, 2010 at 17:59

Print
Azazell

Re: X3: Terran Conflict [post #8]

Tak X3 to bardzo modowalna gra na stronie i forum egosoftu można znaleźć bardzo dużo dodatków i usprawnień ze strony graczy.

Feb 22, 2010 at 18:57

Print
Ziro

Re: X3: Terran Conflict [post #9]

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=4801

Sorka, pomieszało mi się, Terran Coflict jest jakby "dodatkiem" czy czymś w tym rodzaju.

[Edited by Ziro on Feb 22, 2010 at 21:23]

LastFM

Feb 22, 2010 at 21:22
Print
Rob_ert

Registered: Dec 01, 2005
Re: X3: Terran Conflict [post #10]

TC jest de facto dodatkiem - kontynuacją X3 Reunion. Gra jest... wielka Przynajmniej w X3R zaczynasz jako młody pilot, latający starym myśliwcem, uzbrojonym w "procę", którą jedynie można muchy odganiać, ze słabymi tarczami i paroma kredytami w portfelu. Reputacja kiepska... zaczynasz przygodę w wielkim świecie. Zaczynasz poznawać układy planetarne, handlujesz, podnosisz swoją reputację, uciekasz przed piratami. W końcu masz taką reputację, że można kupić coś lepszego - np. transporter. Zarabiasz wtedy więcej, masz lepszą reputację więc możesz wykonywać misje na których zarabiasz całkiem niezłe kwoty. Ciągle udoskonalasz swój transporter. Masz już tyle kasy, że nudzi Ci się handlowanie więc kupujesz myśliwiec a w transporter pakujesz pilota, który zarabia dla Ciebie Tak, tak się dzieje. Wybierasz teraz, albo i wcześniej drogę - praworządnego obywatela lub pirata. Z czasem dochodzisz do takiej kasy, że stawiasz swoje fabryki, kopalnie, elektrownie słoneczne. Stać Cię nie tylko na myśliwiec, ale na niszczyciel, krążownik, pancernik.... Taka właśnie jest ta gra. Ma fabułę, ale... nie trzeb jej wykonywać. Wszechświat żyje własnym życiem a Ty w nim jako najemnik, pirat, potentat handlowy. Ta gra wg mnie to EVE tylko, że bez netu. Jeżeli lubi się takie klimaty, to pewne, że człowiek zgubi się w świecie X.

Feb 22, 2010 at 22:24

Print
Azazell

Re: X3: Terran Conflict [post #11]

Rob_ert --> wszystko super ale te sterowanie to jakaś katastrofa

Feb 23, 2010 at 08:04

Print
Rob_ert

Registered: Dec 01, 2005
Re: X3: Terran Conflict [post #12]

W TC grałem tylko chwilę - mam je, ale wymagania są większe od X3R więc... odinstalowałem i rzeczywiście, sterowanie jest trochę... inne, dziwniejsze. Może coś da się skonfigurować inaczej? Niemniej... gra mimo wszystko ciągle warta uwagi - piszę to z perspektywy X3R.

Feb 23, 2010 at 09:45

Print
Azazell

Re: X3: Terran Conflict [post #13]

Masakryczne te sterowanie jest ;/ Pamiętam, ze starałem się itp By jakoś sprawnie użytkować stateczek - ni cholery

Feb 28, 2010 at 13:24

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: X3: Terran Conflict [post #14]

Sterowanie jest prawdopodobnie tylko realistyczne

Wnioskując z "X - Beyond the Frontier", co było pierwszą grą tej serii i tylko w nią grałem, X3 jest prawdopodobnie bardzo dobrą grą. Gdyby tylko model systemów gwiezdnych i fizyki ruchu nie był nadmiernie uproszczony w tej serii to prawdopodobnie obwołałbym ją następcą serii Elite i wydarłaby ona mnóstwo z mojego czasu. Tak na marginesie to nie rozumiem jaki ma sens upraszczanie tego modelu bardziej niż to było w serii Elite a taki np. Frontier czyli Elite2 po spakowaniu nie zajmował nawet 1MB! - ech, to były czasy... Przelecieć sobie bez autopilota z prędkością kilkudziesięciu tysięcy km/s przez Alpha Centauri jeszcze raz, mając przyspieszenie do 20G, czas, paliwo i bezwładność za przeciwników... No i zadokować EVE na tym tle to prymityw! Czy to rzeczywiście był zbyt duży hardcore? Przecież zawsze można było użyć autopilota, o ile się go miało sprawnego

Mar 11, 2010 at 20:31

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: X3: Terran Conflict [post #15]

Ja zacząłęm w to grać kilka dni temu.

Pierwsze godziny były strasznie ciężkie, ale postarałem się i po ok 6-7 godzinach widziałem gdzie mam lecieć :P
Po kilku dniach już wiem nawet kilka rzeczy więcej i coraz bardziej mnie urzeka ta gra.
Sterowanie póki co mnie nie męczy, bo idzie przyzwyczaić się, tym bardziej, że wiele rzeczy można zautomatyzować.

Np.każdej broni można przydzielić sposób zachowania się i wtedy w trakcie walki skupić się na prowadzeniu statku.

Elite poznałem na C-64 jeszcze i zabrała mi wiele godzin, później kolejne części na lepszych maszynach, ale to nie było to.Następnie był freelancer, który był i jest wg mnie bardzo dobrą grą z ciekawą fabułą.
To jednak też nie było to i oto chyba znalazłem coś czego mi brakowało.
Ta gra daje wielkie możliwości.Nie chcę tutaj się rozpisywać jak to można tylko handlować lub walczyć albo budować fabryki i ustalać wtedy ceny.

Dzisiaj kolejna rzecz mnie urzekła o czym aziemu już mówiłem.

Handlując sobie w bezpiecznym sektorze, zauważam pojawienie się nagle potężnego okrętu , a po chwili kolejny równie wielki.Nie znam orientuję się jeszcze w układach pomiędzy rasami, ale odrazu wiedziałem, że Ci to się nie lubią.
Te okręty doleciały do środka sektora i pluły dosłownie do wszystkiego, a ja nie mogłem oderwać od tego oczu.Czuło się moc jaką miały te okręty.
Myśliwce chroniące bazy, manewrowały pomiędzy pociskami, rakietami i rzeką laserów.Wystarczył jeden błąd i myśliwiec znikał po jednym trafieniu.
Jako handlowiec nie stanowiłem zagrożenia więc spokojnie oglądałem jak czyszczą sektor.Leciały te dwa okręty niedaleko od siebie przez sektor i niszczyły wszystko co napotkały, a główna siedziba jednej z korporacji padła na końcu.

Gdy się na to patrzyło to aż chciałem mieć już okręt tak potężny jak jeden z tych co tutaj wpadł...a to podobno nie były największe okręty.

Ech...się rozpisałem, ale to naprawdę było coś

Mar 11, 2010 at 22:29
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Ziro

Re: X3: Terran Conflict [post #16]

Takich okrętów to Ty możesz mieć własną flotę ^^

LastFM

Mar 12, 2010 at 05:49
Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: X3: Terran Conflict [post #17]

Taa, ja jestem pewien, że X3 by mnie urzekło jak niegdyś seria Elite, gdyby tylko miało więcej fizycznego realizmu. Chociaż grałem tylko w X to śledziłem rozwój serii od samego początku, jednak mimo że wszystko to co mi się podobało w X zostało znacznie poprawione to jednak ten jeden element, do którego miałem największe zastrzeżenia, niestety pozostał zbyt uproszczony. Może X4... Jeśli jednak ktoś nie jest fanem fizycznego realizmu w tego typu grach, to mogę z czystym sumieniem zdecydowanie polecić tę serię jako najlepszą z aktualnie dostępnych w tej kategorii.

Vortavor, nie wiem co rozumiesz przez wiele godzin, ale ja poznałem serię Elite od Frontiera i mimo w zasadzie braku fabuły spędziłem nad nią wiele tygodni osiągając rangę barona w szeregach Imperium - do księcia zabrakło mi już wytrwałości chociaż to dopiero wtedy ujawniały się podobno te szczątki fabuły jakie były w grze obecne. Co do Elite3 czyli First Encounters to gra miała świetną fabułę, znacznie lepszą według mnie niż Freelancer, chociaż również nieco ukrytą w grze. Aby podążać nią trzeba było zaprenumerować i czytać comiesięczne wydania kilku gazet dostępne w grze. Zaręczam Ci, nagroda dla gracza za podążanie nią była wielka. Niestety orginalna gra była mocno zabugowana i może dlatego Cię zniechęciła. W sieci są jednak dostępne łaty poprawiające największe z nich i nawet łata umożliwiająca bezproblemową grę pod Windows XP więc kilka lat temu, mimo wiekowości gry, prześledziłem z wielką przyjemnością tę fabułę do końca. Tzn. wydaje mi się, że to był koniec... To jest ten typ gry, gdzie, w przeciwieństwie do Freelancera, fanfarów oznajmiających go brak - życie po prostu toczy się dalej.

Mar 12, 2010 at 09:36

Print
Vortavor

Re: X3: Terran Conflict [post #18]

Wiele godzien, oznacza wiele tygodni i miesięcy.
Ja zacząłem od pierwszej elite gdzie za statki robiły jakieś wielokąty i kilka kresek
Tam to dopiero fabuły brak...takie spokojne życie, ale jak wciągające wtedy

Elite 3 faktycznie opuściłem jakoś

Mar 12, 2010 at 10:24
XFire synek24
Print
bloodmage

Registered: Jul 30, 2006
X3 Konflikt terrański [post #19]

Witam, czy gra z Was ktoś w tą grę ?? Ja gram i jest świetna, a co Wy sądzicie?

May 08, 2010 at 12:00
Gadu-Gadu: 1068234
XFire DevSeba
Print
Vortavor

Re: X3 Konflikt terrański [post #20]

Ja niedawno sobie kupiłem i jest rewelacyjna. Co prawda od kilku tygodni mam przestuj w graniu w ten tytuł, ale napewno wkrótce będę dalej grał

Ja byłem na etapie budowania swoioch pierwszych kompleksów i uczenia się różnych zależności jakie w tej strefie obowiązują

May 08, 2010 at 12:03
XFire synek24
Print
Azazell

Re: X3 Konflikt terrański [post #21]

Gra jest bardzo fajna ale dla mnie osobiście za ciężka .

May 08, 2010 at 12:31

Print
bloodmage

Re: X3 Konflikt terrański [post #22]

dlaczego?
dla mnie też była ciężka, po kupnie odstawiłem ją i po miesiącu wróciłem. Teraz na koncie leży 80 mln kredytów mam kilka kompleksów po kilkanaście fabryk i jest ok mogę pomóc

May 08, 2010 at 13:07
XFire DevSeba
Print
Vortavor

Re: X3 Konflikt terrański [post #23]

Bo Azi się szybko poddaje i nie stara się wgłębiać w gry wymagające tego...hmmm...myślenia? :P:P (żart Azi, co byś się zaraz nie obraził )

Ja aż tak zaawansowany nie jestem jeszcze w mojej grze.

Pytanko mam apropo. Walczysz też? JA póki co skupiam się na handlu. Mam z 8 kupców wszechświatowych, ale i sam też latam poznając nowe systemy i handlując.
Zaczynałem w Argon Prime i właśnie mam ten jeden kompleks. Co prawda nie wielki i najtańszy czyli jakaś tam pszenica, do tego dołączone solary i coś tam jeszcze. Kupiłem dwa elite , jeden do obrony basy jak coś i drugim chwilę latałem .

Najlepsze jeszcze przede mną w każdym razie

PS. robisz fabułę już? Ja nawet jej nie musnąłem

May 08, 2010 at 13:45
XFire synek24
Print
bloodmage

Re: X3 Konflikt terrański [post #24]

ja fabułę robię jak się nudzę, jako strażnik federacji w Argon można nieźle zarobic na zleceniach tych z "C" największy zarobek miałem 3.5 mln za przewiezienie 6 marines. Na początku gry latałem frachtowcem potem przerzuciłem się na myśliwiec. Latam do tej pory. Coraz więcej walczę bo handlowanie mi się znudziło. Co do kompleksów to opłaca się robić osłony 1MW, tuby kwantowe, sprzęt komputerowy. To idzie od ręki. A najbardziej to płótno przemysłowe. To mój pierwszy kompleks jaki postawiłem z 3 takich fabryk. Ja nawet nie korzystam z kupców wszechswiatowych, kompleksy są samowystarczalne i inni towar odbierają. Grałem tak jak Ty ale po dwóch czy trzech zleceniach za ponad 2,5 mln w tym jedno 3,5 zmieniłem strategię. Z zadań jakie wcześniej wykonywałem, te związane z budową (zielone cegiełki), potem i aż do teraz te z "C". Czasami można fajne zlecenia dostać z "białych żarówek" np. 10 skanów za 150 tys kredytów każdy. Teoretycznie 30 min lotu i 1,5 mln do przodu, teoretycznie bo zadanie wykonuje się szybciej. Co do samej walki teraz latam Zaćmieniem, wcześniej miałem Ciężki Centaur i lali mnie jak chcieli bo mało zwrotny, choć pewnie nie wykorzystałem w pełni tego statku, bo też się uczę. Jakby co to na xfire możesz mnie znaleźć.

[Edited by bloodmage on May 08, 2010 at 15:05]

May 08, 2010 at 15:03
XFire DevSeba
Print
Azazell

Re: X3 Konflikt terrański [post #25]

Nie no może i się poddaje ale wkurza mnie ten interfejs, bo to on mi komplikuje wszystko

May 08, 2010 at 19:59

Print
Vortavor

Re: X3 Konflikt terrański [post #26]

A co tam jest do przeszkadzania w tym interfejsie?

May 08, 2010 at 21:56
XFire synek24
Print
bloodmage

Re: X3 Konflikt terrański [post #27]

interfejs nie jest jakiś skomplikowany, można grać praktycznie bez myszki ( gdyby nie walka) więc nie wiem co Ci przeszkadza, pograsz więcej to się szybko przyzwyczaisz jak wszędzie;

May 09, 2010 at 08:41
XFire DevSeba
Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: X3 Konflikt terrański [post #28]

własnie tu jest chyba ten problem Panowie że Azzi ne pogra za długo i już sobie zdanie wyrobi, podobnie było z SEV

X3 przypomina bardziej SEV czy galciv ?
Bo kusicie obaj

May 09, 2010 at 09:04
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Vortavor

Re: X3 Konflikt terrański [post #29]

Ani jedno ani drugie. Już bardziej Elite ze starszych serii o ile kojarzysz

May 09, 2010 at 09:35
XFire synek24
Print
Ceasar Of Rome

Re: X3 Konflikt terrański [post #30]

nie kojarzę ale Pavleus pisał o tym gdzieś więc troche przeczytałem

i to jest pełna gra, nie musze aby w nią grać nie musze mieć żadnej innej części tak ?

May 09, 2010 at 10:11
XFire Ceasar4Rome
Print
Vortavor

Re: X3 Konflikt terrański [post #31]

Tak pełna. Jeśli interesować Cię będzie historia świata jaki tam zastaniesz to wystarczy poczytać, bo na wielu stronach są ciekawe chronologie porobione

Ale można grać też bez wciągania się w fabułę i ogólnie historię. A już na początku to w ogóle nie będzie cię to interesować, bo naprawdę wiele rzeczy jest , które trzeba zgłębić w grze , ale warto.

Gdzieś był temat jak opisywałem kilka scen jakie tam napotkałem

Właśnie znalazłem. Temat znajduje się kilka pozycji pod tym gdzie piszemy teraz, ale aby Wam ułatwić zamieszczam krótki opis napotkanej sytuacji, bo naprawdę urzekła mnie ta scena

Quote:
Handlując sobie w bezpiecznym sektorze, zauważam pojawienie się nagle potężnego okrętu , a po chwili kolejny, równie wielki.
Nie orientuowałęm się jeszcze w układach pomiędzy rasami, ale odrazu wiedziałem, że Ci to się nie lubią.
Okręty doleciały do środka sektora i otworzyły ogień dosłownie do wszystkiego, a ja nie mogłem oderwać od tego oczu.Czuło się moc jaką miały te okręty.
Myśliwce chroniące bazy, manewrowały pomiędzy pociskami, rakietami i rzeką laserów.Wystarczył jeden błąd i myśliwiec znikał po jednym trafieniu.
Jako handlowiec nie stanowiłem zagrożenia więc spokojnie oglądałem jak czyszczą sektor.
Te dwa okręty leciały niedaleko od siebie przez sektor i niszczyły wszystko co napotkały, a główna siedziba jednej z korporacji padła na końcu.

Gdy się na to patrzyło to aż chciało się mieć już okręt tak potężny jak jeden z tych co tutaj wpadł...a to podobno nie były największe okręty.

May 09, 2010 at 11:09
XFire synek24
Print
Ziro

Re: X3 Konflikt terrański [post #32]

Jeśli kogoś interesuje jeszcze Reunion, a nie ma TC też to na ebayu z Anglii można sobie sprowadzić wersje Gold, możliwe też że na systemach typu steam/stardock można kupić to.

LastFM

May 09, 2010 at 11:54
Print
Ceasar Of Rome

Re: X3 Konflikt terrański [post #33]

no to nabyłem swoją terran konflikt
i czekam aż w nią zagram

Vortavor jak masz tu moda to połącz te tematy będzie przejrzyściej

May 09, 2010 at 12:39
XFire Ceasar4Rome
Print
Vortavor

Re: X3: Terran Conflict [post #34]

Tematy oba zostały połączone dla ułatwienia

Pora powrócić do świata X3 skoro następne osoby się wkręcają. Będzie o czym dyskutować

May 09, 2010 at 13:06
XFire synek24
Print
Merthen

Registered: Aug 25, 2008
Re: X3: Terran Conflict [post #35]

Ja też mam kupioną tą grę (kupiłem przez sentyment do Elite) ale po próbie sterowania okrętem narazie dałem sobie spokój. Próbowałem myszą+klawiaturą i z padem. Niezbyt ciekawie. Jak sobie z tym radzicie?

May 09, 2010 at 13:57

Print
bloodmage

Re: X3: Terran Conflict [post #36]

Ja gram myszką, podczas walki wciskam spację wtedy statek leci za kursorem, na padzie nie próbowałem choć mam ale tylko dlatego że całkiem dobrze mi się gra tą myszką (do tej pory). Nawigacja w dokach też w 99% myszką, ale łatwo można poruszać się za pomocą klawiatury, wiem bo próbowałem jednakże moja rozleniwiona pozycja przed kompem nie pozawala mi na grę w ten sposób. Nawet na mapie łatwo się nawiguje przy pomocy klawiatury.

May 09, 2010 at 14:07
XFire DevSeba
Print
Ceasar Of Rome

Re: X3: Terran Conflict [post #37]

dobra w tygodniu pewnie dosten już gre, sobote obie odpuszcze na jej poznanie bo ide na impreze i wiecie :P

May 09, 2010 at 14:10
XFire Ceasar4Rome
Print
Vortavor

Re: X3: Terran Conflict [post #38]

Sterowanie myszą jest dość łatwe jak już się wczuć w to. Do tego wszystko jest oparte na skrótach klawiaturowych co też ułatwia sprawę.
Najgorszy jest początek zanim pozna się najważniejsze skróty i zasady

A w trakcie walk to tak jak bloodmage pisze; wystarczy spacja i jest już łatwiej

May 09, 2010 at 14:15
XFire synek24
Print
Ceasar Of Rome

Re: X3: Terran Conflict [post #39]

Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 10 GB HDD, Windows 98 SE/Me/2000/XP SP2/Vista SP1

to sobie kurde pograłem
ćwiartka w plecy

May 09, 2010 at 19:36
XFire Ceasar4Rome
Print
Vortavor

Re: X3: Terran Conflict [post #40]

Wymagania są nie najmniejsze, ale coś za coś.
Bez tego nie odczuwało by się tego co ja gdy widziałem to co opisywałem powyżej

May 09, 2010 at 19:53
XFire synek24
Print
Ziro

Re: X3: Terran Conflict [post #41]

Ceasar daj najniższą rozdziałke i wszystkie ustawienia jak najniżej

LastFM

May 09, 2010 at 21:09
Print
Ceasar Of Rome

Re: X3: Terran Conflict [post #42]

mam pentium4 i 1 gb ram

May 09, 2010 at 21:41
XFire Ceasar4Rome
Print
Vortavor

Re: X3: Terran Conflict [post #43]

Najważniejszy nie procek, a właśnie RAM i grafika. Z 1 GB ramu jeszcze pograsz na mniejszych detalach, ale jak masz kiepską grafę to będzie ciężko.
Co do ramu to proponuję kupić sobie np 2 GB, bo to już grosze kosztuje

May 09, 2010 at 21:54
XFire synek24
Print
Ceasar Of Rome

Re: X3: Terran Conflict [post #44]

tak, tylko mam słabą płytę i pozostaje mi tylko pamięć apatex do kupienia bo inne nie pójdą
grafike mam nową, asus 9600gt magic wiec nie jest źle.

May 09, 2010 at 22:06
XFire Ceasar4Rome
Print
Ziro

Re: X3: Terran Conflict [post #45]

Tylko ram skołować i nie będzie źle, bo grafika spokojnie da sobie radę.

LastFM

May 09, 2010 at 23:45
Print
bloodmage

Re: X3: Terran Conflict [post #46]

Po pierwsze : nie będę Was oszukiwał, moim zdaniem wymagania minimalne podane przez producenta to takie aby pograć na początku gry, w sektorach gdzie jest pełno asteroid komp i tak przymula ( mój sprzęt to AMD Phenom 9550 Quad Core, 3 Gb RAM, GeForce 9600 GT 1 Gb), oraz w tych sektorach gdzie są postawione kompleksy. Na moje nieszczęście w jednym sektorze mam dwa duże kompleksy i staram się tam nie latać.

Po drugie: zmniejszyłem detale i gra chodzi o wiele płynniej i o dziwo nie widać jakiejś wielkiej różnicy w grafice, zresztą podczas walki kto to ogląda , 3/4 sektorów i tak jest w ciemnej tonacji, więc nie widać różnicy.

Po trzecie: nie zniechęcać się i grać

[Edited by bloodmage on May 10, 2010 at 05:54]

May 10, 2010 at 05:52
XFire DevSeba
Print
Azazell

Re: X3: Terran Conflict [post #47]

Quote:
bloodmage wrote:
Po pierwsze : nie będę Was oszukiwał, moim zdaniem wymagania minimalne podane przez producenta to takie aby pograć na początku gry, w sektorach gdzie jest pełno asteroid komp i tak przymula ( mój sprzęt to AMD Phenom 9550 Quad Core, 3 Gb RAM, GeForce 9600 GT 1 Gb), oraz w tych sektorach gdzie są postawione kompleksy. Na moje nieszczęście w jednym sektorze mam dwa duże kompleksy i staram się tam nie latać.

Po drugie: zmniejszyłem detale i gra chodzi o wiele płynniej i o dziwo nie widać jakiejś wielkiej różnicy w grafice, zresztą podczas walki kto to ogląda , 3/4 sektorów i tak jest w ciemnej tonacji, więc nie widać różnicy.

Po trzecie: nie zniechęcać się i grać

Dlatego aby grać na zalecanych ustawieniach AA czy tam AF to trzeba mieć też porządną grafikę i dużo RAM.. Czytałem na oficjalnym forum że Terran Conflict aby w nim cieszyć się maksymalnymi ustawieniami, trzeba mieć 4GB RAM, grafika GTX lub radeon 4870 oraz 4 rdzeniowec.
May 10, 2010 at 07:09

Print
Ziro

Re: X3: Terran Conflict [post #48]

4 rdzeniowiec to może przesada, 2 starczą spokojnie, ale bez dużej ilości ramu i mocnej karty graficznej najlepiej GeForce GTX, wybaczcie, dla mnie radki sux, to spokojnie powinno pójść, ta gra to nie potrzebuje, aż tak procka i ofc. ten kto ma jeszcze winde XP ma trochę mniejsze wymagania, bo DX9, a nie 10/11

LastFM

May 10, 2010 at 10:31
Print
Merthen

Registered: Aug 25, 2008
Re: X3: Terran Conflict [post #49]

Dzięki za rady dotyczące sterowania. Mam grę już od dłuższego czasu, a grałem tylko kilka minut (i padem i myszką). Jak będą najwięcej czasu to zrobię następne podejście .

May 11, 2010 at 07:29

Print
Ceasar Of Rome

Re: X3: Terran Conflict [post #50]

na pudełku pisze iż minimalne wymagania sprzętowe to
in pentium 4
2.0 ghz 1 ram zyli się mieszcze
strachu żeście narobili.

May 11, 2010 at 16:34
XFire Ceasar4Rome
Print
^ Początek strony ^
Pages: [1] 2 3 4 5

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.