civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V - Multiplayer > PBEM8 Atena 0.9x [Dyskusja][Gra W Toku]
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Multiplayer
Poster
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: Pomysł na PBEM [post #51]

Myślałem ze się skusi na taki scenariusz atu ani widu ani słuchu,

Mar 23, 2010 at 17:45

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: Pomysł na PBEM [post #52]

zwłaszcza że to taka civkowa gra będzie

i upierałbym się na takim czymś jak organic, krystallic, religion, temporal, psychic jako dostępna opcja inaczej to nie będzie se V

[Edited by Ceasar Of Rome on Mar 23, 2010 at 17:53]

Mar 23, 2010 at 17:49
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Ziro
Status: Elite

Registered: Feb 14, 2009
Re: Pomysł na PBEM [post #53]

7 nas. Tak pbem 12+ byłby piękny.

LastFM

Mar 23, 2010 at 19:46
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Registered: Sept 14, 2002
Re: Pomysł na PBEM [post #54]

Zastanawiałem się nad udziałem, gdy Cezar napisał mi maila. Ale nie chciałem Wam zawracać głowy swoimi uwagami.

Merthenie - mam możliwość praktycznego poznania Ateny w PBEM5. Trzeba pamiętać, że to wczesna wersja i nie wszystko działa jeszcze według zamierzeń, jednak całość wygląda już całkiem nieźle. Zdecydowana większość pomysłów i modyfikacji mi się podoba, a niektóre nawet bardzo. Naprawdę doceniam ogrom pracy. Większość nowych graczy nawet nie ma pojęcia, co zrobiłeś.

Jednak jest też kilka zmian wobec stock, które mi nie pasują i powodują brak tej "iskierki" zapału. Szkoda, że nie mogłem Cię dostatecznie o tym przekonać teoretycznie, gdy zacząłeś tworzyć mod i dyskutowaliśmy na Forum. Chyba opisałem wszystkie swoje uwagi, ale teraz one są rozsiane w rożnych wątkach. Być może już na początku trzeba było też stworzyć dwie wersje Ateny - stock friendly i bardziej autorską. Nie chcę tutaj o tym pisać, aby nie zaśmiecać wątku.

Mam nadzieję, że się nie pogniewacie, jeśli nie zgram i nie osłabi to naszej małej społeczności. Staram się w miarę czasu angażować i wspomagać ciekawe projekty na cop. Ale też - jest to tylko mój czas wolny, więc nie da się tego robić bez czerpania przyjemności.

To i tak będzie nasz największy PBEM. Fabularnie zapowiada się bardzo ciekawie.

Mar 24, 2010 at 01:32

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #55]

Myślałem, byś Adi stworzył i wziął pod opiekę frakcje terrańską, która miałaby senat pod opieką.

Co do racial traitów typu organic itp. bardziej bym wolał wymusić na graczu, by szedł w określoną ścieżkę technologiczną by to odblokować, a jednocześnie zablokować sobie pozostałe.

LastFM

Mar 24, 2010 at 06:24
Print
Merthen

Re: Pomysł na PBEM [post #56]

Dzięki Adi za miłe słowa. Nie da się ukryć ze mamy trochę odmienną wizję "idealnego" moda dla SEV. Jednak nie decyduj się jeszcze ostatecznie tylko poczekaj na wydanie Ateny 0.19. Zakres zmian w niej jest jest dużo większy niż opisywałem to na forum. Może przypadnie Ci bardziej do gusty. Jednak jeżeli nie, to zastanów się nad propozycją Ziro aby zagrać z nami fabularnie. W tym pbemie będzie większy nacisk na fabułę niż był do tej pory.

Co do Ateny -Stock friendly - to można by było w ten sposób rozbudowawszy Sparte, wstawiając elementy z Ateny, które Ci się tam podobają. Pomogę w tym jeżeli je wymienisz.

Mimo wszystko Atena I jest "stockowa". Od oryginalnego SEV odejdzie, tak naprawdę, dopiero Atena II.

Mar 24, 2010 at 10:36

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #57]

Można ustalić na początku tak 5-6 układów, które stworzą twarde granice między nami i dać kilka bogatych o które stworzone dodatkowo przez nas korporacje, by walczyły, lecz to jest kolejną trudnością, bo między nami też musiała być ustalona wojna wtedy, więc z pomysłu można aktualnie zrezygnować.

Jeśli Adi, by nie chciał prowadzić Ziemi to można stworzyć nasz układ słoneczny jako jedno wielkie pobojowisko. Ziemie, by mogła być zniszczoną planetą skalną bez atmosfery, a z księżyca by zostało pole głazów przy niej.

Dobrze byłoby stworzyć galaktykę, gdzie będą później rozsiane przez nas stacje kosmiczne cywilne i wojskowe, by wyglądał bardziej żywo.

Patrole myśliwców policyjnych z np. starymi modelami fregat i niszczycieli w późniejszym etapie.

Ktoś, by mógł wziąć frakcję piratów również pod opiekę, która, by dostała jeden układ planetarny, z którego miałaby wiele punktów skokowych bez drogi powrotnych i by nękali innych graczy, same duże planety, by tam były z atmosferą tlenową i ruiny na nich, by przyśpieszyć ich rozwój. Piraci mogą być kontrolowani przez kogoś uczciwego z nas lub wędrować z ręki do ręki.

Jakby było wielu graczy to można się uprzeć i wprowadzić pierwszy kontakt z obcą cywilizacją/imperium, w którego skład, by wchodziły 2-4 osób, które też mogłyby mieć lepszy start, a byli częścią jednego imperium, które zasymilowało kilka ras i teraz to samo chcą zrobić, przynajmniej na początku z ludzką rasą, a zależnie od postępów wojny mogą zostać z anihilowani, bądź podpisać pakt pokojowy, a postawa graczy prowadzących ludzi nie musi być, by połączyć siły, mogą znaleźć się i tacy, którzy dbając o własne interesy sprzymierzą się z wrogami lub zostawią pozostałą część ludzkości zabezpieczając własne granice i sojusznika/ów. To bardziej pomysł na tak 16+ osób.

LastFM

Mar 24, 2010 at 14:08
Print
Tyrell
Status: Regular

Registered: Feb 16, 2010
Re: Pomysł na PBEM [post #58]

Quote:
Merthen wrote:
Tyrell - Niemcy (Cesarstwo Niemieckie czy też Rzesza ? )

Rozważam jeszcze USA którą zawładneła wszechobecna korporacja, jeśli Niemcy to oczywiście tysiącletnia Rzesza

co do racial traits to proponuje przeprowadzić ankiete jak już będziemy więdzieć ilu nas będzie grało, osobiście mogę zaakceptować religijność (najlepiej jakby ktoś się zgłosił do prowadzenia np Sojuszu Państw Islamskich bądź Nowego Watykanu który planuje kolejne krucjaty w celu nawrócenia ) temporal w sumie też może być i ewentualnie Psi jako że to 24 wiek a tak na prawde nie wiemy wciąż ile nasz mózg potrafi. Jestem zdecydowanie na nie dla organic co do crystalllurgy nie wypowiadam się bo nie wiem co to tak naprawde daje

Co do Twoich pomysłów Ziro podoba mi się pomysł dewastacji układu słonecznego. Reszta tak jakoś nie bardzo szczególnie pomysł twardych granic i obcych poza tym nie sądze żeby ilość graczy przekroczyła 10 a to i tak będzie dużo.

No i nie wyobrażam sobie naszego PBEMa bez Chin, nie to żebym kogoś namawiał

[Edited by Tyrell on Mar 27, 2010 at 12:49]
Mar 27, 2010 at 12:47

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #59]

Chciałbym, by stworzyć wszechświat wyglądający na bardziej żywy.

LastFM

Mar 27, 2010 at 13:28
Print
Tyrell

Re: Pomysł na PBEM [post #60]

O to się nie martw i tak myslę że będzie

btw jak skończę arene z runnersanem może zagramy na atenie? Anamorian to pytanie również do Ciebie

[Edited by Tyrell on Mar 27, 2010 at 13:38]

Mar 27, 2010 at 13:36

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #61]

Można coś 4fun sobie pograć, chodzi mi by ten pbem nie był typową grą, by zostać szybko wygrać tylko stworzyć wiele kolonii ciągnąć go bardzo długo i zawsze coś było w układach planetarnych. Bym musiał też porozmawiać trochę z Merthenem i zmienić kilka aspektów SEV, by gra wydała się bardziej interesująca ^^

LastFM

Mar 27, 2010 at 13:44
Print
Tyrell

Re: Pomysł na PBEM [post #62]

Będzie więcej graczy i bez taryf ulgowych i czasu na spokojną rozbudowę co spowoduje szukanie sojuszników, inwestycje w aspekt militarny od samego początku gry i zapewnienie bezpieczeństwa każdemu systemowi swojego państwa itd będzie się działo nie bój a przy większej ilości uczestników nie musisz się bać i o długość PBEMa

np jakich aspektów??

Mar 27, 2010 at 13:51

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #63]

Twarde granice to ogólnie początkowa ilość planet, czyli tzw. macierzyste na początku gry układy planetarne. Ogólnie to co napisałem parę postów temu trzeba starannie rozwinąć, by coś stworzyć. Bym musiał całą wizję przedstawić, a trochę zajmie mi dopracowanie tego, najlepiej jakby już zebrać znaną ekipę i pod nich ją opisać, a potem zmodyfikować jak się inni pojawią, też więcej polityki niż wojskowości mogłoby się pojawić.

Przykładowy aspekt:
Na każdej planecie jesteśmy wstanie postawić space yard, wiadomo przyśpiesza nam budowę itp. Można dodać nowy budynek typu Construction Management, który ten bonus przejmie. Dodać typy modułów kolonizacyjnych, które byśmy musieli używać na planetach nie tlenowych, bo nasza rasa nie będzie wstanie tam przeżyć i tworzyć np. kolonie rolnicze itp. na specjalnym module i dostajemy trochę tonażu więcej i zmniejsza koszt tego budynku w nim np. o 30-40%.

LastFM

Mar 27, 2010 at 13:57
Print
Tyrell

Re: Pomysł na PBEM [post #64]

Ja byłbym raczej za jedną planetą, skończył się właśnie okres tułaczki po wszechświecie ludzie cieszą się ze znalezienia nowego domu i na nowo starają się zbudować nowy ład inny w pojęciu każdej nacji

Czy Ty przepoadkiem nie chcesz stworzyć nowego moda?

Mar 27, 2010 at 14:08

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #65]

Mam pomysł na moda też, ale do tego dużo pracy i myślenia ^^"

Ja bardziej sobie to wyobrażam, że ludzie już jakieś 100-200 lat potrafią kolonizować itp. ale jak to ludzie trochę się pogryźli i zdewastowali swoje układy planetarne, a wiele stoi jeszcze nie odkrytych.

LastFM

Mar 27, 2010 at 14:15
Print
Tyrell

Re: Pomysł na PBEM [post #66]

Hm trzeba poczekać na skompletowanie załogi i zastanowimy się wtedy jak to będzie wyglądać

Mar 27, 2010 at 14:24

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #67]

Jak skompletujemy załogę to opiszę całą historię jeśli zgodzicie się na zniszczony świat.

LastFM

Mar 27, 2010 at 14:25
Print
Ceasar Of Rome

Re: Pomysł na PBEM [post #68]

Bez możliwości urozmaicenia swojej rasy (organic, crystallic, religion, temporal, psychic) gra straci na oryginalności, potencjale.
Każda rasa będzie bliźniaczo podobna do drugiej.
Tylko proszę nie mówcie mi że to wszystko będą ludzie. Każda z nacji mogła wyewoluować zupełnie inaczej
W zasadzie stwórz Ziro jedną rasę i roześlij graczom żeby na niej grali, będzie to samo :P

Mar 27, 2010 at 14:29
XFire Ceasar4Rome
Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #69]

Tak tylko ja miałem w planach usunąć te technologię jako trait i ustawić je, że trzeba nieźle nakombinować normalnymi, by jakąś sobie odblokować i np. krystaliczny, by blokowała organic, a temporal itp. byłby jako druga traitowa do odblokowania jakoś i blokowała resztę.

LastFM

Mar 27, 2010 at 14:31
Print
Tyrell

Re: Pomysł na PBEM [post #70]

Mimo wszystko możesz ją opisać jak znajdziesz czas

Stąd też pomysł unikalnych komponentów dla każdej rasy

Mar 27, 2010 at 14:32

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #71]

Wszystko zacznie w 2032 gdy powstanie stacja księżycowa, a dalej to czyste space opera ^^

LastFM

Mar 27, 2010 at 14:35
Print
Ceasar Of Rome

Re: Pomysł na PBEM [post #72]

jeszcze moze takie mikrozarządznie żeby turę w 5 minut robić ?

ja dziękuje Panowie, w typy total wara nie gram

Mar 27, 2010 at 14:35
XFire Ceasar4Rome
Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #73]

Ten pbem bardziej jako dyplo by mógł podejść, mniej wojny więcej przekrętów na tle politycznym, niczym Polska :P

LastFM

Mar 27, 2010 at 14:36
Print
Tyrell

Re: Pomysł na PBEM [post #74]

Z tego co wiem to poprzednie PBEMy właśnie takie były, chyba że się mylę Ceasar?

też raczej nie grywam

Mar 27, 2010 at 14:41

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #75]

PBEM6 to tylko na bojowaniu i kontrolowaniu tych dwóch układów będzie się opierał teraz.

A jak Wam się widzi pomysł z tymi piratami?

LastFM

Mar 27, 2010 at 14:43
Print
Ceasar Of Rome

Re: Pomysł na PBEM [post #76]

W poprzednich pbem tura zajmowała mi co najmniej godzine
licząc już od pbem3
Nawet spaceport08 zajmuje godzine
Na spartepl potrzebuje juz dwie
żyć nie umierać tyle roboty jest :P

Mar 27, 2010 at 14:45
XFire Ceasar4Rome
Print
Tyrell

Re: Pomysł na PBEM [post #77]

No tak ale tam masz ustalone systemu w których walczycie a tu będziesz musiał kontrolować granice militarnie i dbać o systemy.

Jeśli już by miał ten pomysł wejść w życie to może niech jakieś zmodyfikowane AI ich poprowadzi ale to Merthen niech się wypowie

dlatego czekamy aż się pokończą PBEMy

[Edited by Tyrell on Mar 27, 2010 at 14:47]

Mar 27, 2010 at 14:46

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #78]

Merthen jak jest potrzebny to go nigdy nie ma ^^"

LastFM

Mar 27, 2010 at 14:49
Print
Tyrell

Re: Pomysł na PBEM [post #79]

hehe zajęty jest chyba ostatnio

Mar 27, 2010 at 14:51

Print
Anamorian
Status: Veteran

Registered: Dec 13, 2009
Re: Pomysł na PBEM [post #80]

Quote:
Tyrell wrote:
btw jak skończę arene z runnersanem może zagramy na atenie? Anamorian to pytanie również do Ciebie

Chętnie, chętnie... Choć już z Merthenem mam Arenę omówioną ^^ A ona rozpocznie się po waszym pojedynku

Hmm... Ja na razie wstrzymam się od głosu, w akcie łaski dla pomysłodawcy który będzie musiał się później przez to wszystko przegryzać - Jak znajdzie chwilkę xd
Mar 27, 2010 at 16:24
Gadu-Gadu: 9654374
XFire rennkar
Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #81]

Chciałbym usłyszeć kilka wizji, które Wam, by przyszły do głowy na temat tego pbema, można stworzyć dość interesującą długą, może wręcz epicką rozgrywkę.

LastFM

Mar 27, 2010 at 20:43
Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #82]

Niestety pomysł ucichł, albo przynajmniej ten temat.

LastFM

Apr 04, 2010 at 18:03
Print
Anamorian

Re: Pomysł na PBEM [post #83]

Daj Merthenowi szansę zapoznać się z treścią waszych rozważań - Wtedy i ja wyrażę swoje poglądy ;p
A gra i tak wystartuje za dłuższy okres czasu dopiero ;p

Apr 04, 2010 at 18:06
XFire rennkar
Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #84]

Niby tak, ale Merthen np. dzisiaj był i nic nawet nie powiedział

LastFM

Apr 04, 2010 at 18:16
Print
Merthen

Re: Pomysł na PBEM [post #85]

Quote:
Ziro wrote:
Można ustalić na początku tak 5-6 układów, które stworzą twarde granice między nami i dać kilka bogatych o które stworzone dodatkowo przez nas korporacje, by walczyły, lecz to jest kolejną trudnością, bo między nami też musiała być ustalona wojna wtedy, więc z pomysłu można aktualnie zrezygnować.

Pamiętaj też ze miejsca są losowane i może być z tym problem.
Quote:
Ziro wrote:
Jeśli Adi, by nie chciał prowadzić Ziemi to można stworzyć nasz układ słoneczny jako jedno wielkie pobojowisko. Ziemie, by mogła być zniszczoną planetą skalną bez atmosfery, a z księżyca by zostało pole głazów przy niej.

Dobry pomysł i realny do zrobienia

Quote:
Ziro wrote:
Dobrze byłoby stworzyć galaktykę, gdzie będą później rozsiane przez nas stacje kosmiczne cywilne i wojskowe, by wyglądał bardziej żywo.

Patrole myśliwców policyjnych z np. starymi modelami fregat i niszczycieli w późniejszym etapie.

Realizacja nie taka prosta. Rozwiązanie zobacz tu:
http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7635

Quote:
Ziro wrote:
Ktoś, by mógł wziąć frakcję piratów również pod opiekę, która, by dostała jeden układ planetarny, z którego miałaby wiele punktów skokowych bez drogi powrotnych i by nękali innych graczy, same duże planety, by tam były z atmosferą tlenową i ruiny na nich, by przyśpieszyć ich rozwój. Piraci mogą być kontrolowani przez kogoś uczciwego z nas lub wędrować z ręki do ręki.

W praktyce piraci to osobne drzewko rozwoju, na to trzeba mnóstwo czasu aby zarpojektować. Myślisz ze znalazł by się chętny aby zagrać pirata? (rozwiązanie z ręki do reki może prowadzić do złośliwości)

Quote:
Ziro wrote:
Jakby było wielu graczy to można się uprzeć i wprowadzić pierwszy kontakt z obcą cywilizacją/imperium, w którego skład, by wchodziły 2-4 osób, które też mogłyby mieć lepszy start, a byli częścią jednego imperium, które zasymilowało kilka ras i teraz to samo chcą zrobić, przynajmniej na początku z ludzką rasą, a zależnie od postępów wojny mogą zostać z anihilowani, bądź podpisać pakt pokojowy, a postawa graczy prowadzących ludzi nie musi być, by połączyć siły, mogą znaleźć się i tacy, którzy dbając o własne interesy sprzymierzą się z wrogami lub zostawią pozostałą część ludzkości zabezpieczając własne granice i sojusznika/ów. To bardziej pomysł na tak 16+ osób.

Tak duża ilość graczy miałby problem z zgraniem się. Master też miałby kłopoty aby nad tym zaoponować. W naszych warunkach nierealne. Jeżeli mają być obcy to niech będzie to AI (patrz solaris).

Quote:
Tyrell wrote:
co do racial traits to proponuje przeprowadzić ankiete jak już będziemy więdzieć ilu nas będzie grało, osobiście mogę zaakceptować religijność (najlepiej jakby ktoś się zgłosił do prowadzenia np Sojuszu Państw Islamskich bądź Nowego Watykanu który planuje kolejne krucjaty w celu nawrócenia ) temporal w sumie też może być i ewentualnie Psi jako że to 24 wiek a tak na prawde nie wiemy wciąż ile nasz mózg potrafi. Jestem zdecydowanie na nie dla organic co do crystalllurgy nie wypowiadam się bo nie wiem co to tak naprawde daje

Mozę zrobimy w ten sposób ze każdy traint który można logicznie (odpowiednia historia) uzasadnić jest możliwy? Można też pozwolić na wymyślanie innych cech w grze ale taka możliwość oraz wycena w punktach musi uzyskać zgodę wszystkich uczestników.

Quote:
Ziro wrote:
Twarde granice to ogólnie początkowa ilość planet, czyli tzw. macierzyste na początku gry układy planetarne.

Pamiętaj o początkowej losowości.

Quote:
Ziro wrote:
Przykładowy aspekt:
Na każdej planecie jesteśmy wstanie postawić space yard, wiadomo przyśpiesza nam budowę itp. Można dodać nowy budynek typu Construction Management, który ten bonus przejmie. Dodać typy modułów kolonizacyjnych, które byśmy musieli używać na planetach nie tlenowych, bo nasza rasa nie będzie wstanie tam przeżyć i tworzyć np. kolonie rolnicze itp. na specjalnym module i dostajemy trochę tonażu więcej i zmniejsza koszt tego budynku w nim np. o 30-40%.

Gramy na bazie Ateny I, zbyt duże (czytaj zbyt pracochłonne) modyfikacje nie wchodzą w rachubę. Od tego jest Atena II.

Quote:
Ceasar Of Rome wrote:
Bez możliwości urozmaicenia swojej rasy (organic, crystallic, religion, temporal, psychic) gra straci na oryginalności, potencjale.
Każda rasa będzie bliźniaczo podobna do drugiej.
Tylko proszę nie mówcie mi że to wszystko będą ludzie. Każda z nacji mogła wyewoluować zupełnie inaczej
W zasadzie stwórz Ziro jedną rasę i roześlij graczom żeby na niej grali, będzie to samo :P

Wyewoluowała? O jakim przedziel czasu mówimy? Myślałem ze maksymalnie o kilkaset latach.
Jednak technologia organiczna jest możliwa dla ludzi. Patrzcie np. Babylon 5 i organiczne Omegi lub Jastrzębie w Dysfunkcji Rzeczywistość. Wszystko trzeba tylko umotywować.

Quote:
Ziro wrote:
Tak tylko ja miałem w planach usunąć te technologię jako trait i ustawić je, że trzeba nieźle nakombinować normalnymi, by jakąś sobie odblokować i np. krystaliczny, by blokowała organic, a temporal itp. byłby jako druga traitowa do odblokowania jakoś i blokowała resztę.

To wymaga dużo czasu na zmodyfikowanie i zbalansowanie. Nie uważasz ze zmiana zbyt duża jak na Atene I ?

Quote:
Ziro wrote:
Niby tak, ale Merthen np. dzisiaj był i nic nawet nie powiedział

Widocznie real go odpędził od komputera.
Apr 04, 2010 at 23:11

Print
Ceasar Of Rome

Re: Pomysł na PBEM [post #86]

nie widzi mi się gra bez tych traitów zawartych w normalnej grze
to jest space empires a nie civ panowie i w jej realiach powinniśmy grać

Apr 04, 2010 at 23:26
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Registered: Sept 14, 2002
Re: Pomysł na PBEM [post #87]

Może coś ciekawego uda się wymyślić.

Uważam, że musimy poznać silnik SEV w dużych grach multi, czyli rozwijać PBEM5, PBEM6 i Spaceport_08. Potem każdy z nas będzie wiedział, o co mu chodzi i czy da się to zrealizować w praktyce.

W teorii nie ma różnicy między teorią i praktyką. W praktyce taka różnica istnieje.

Apr 05, 2010 at 01:34

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #88]

Merthenie, rozumiem, że miałeś inne sprawy, mogłeś choć powiedzieć, że te nasze wypociny przeczytasz. Musimy mieć jakąś wizje jak ta gra ma wyglądać lub poczekać na to dłużej do Ateny II.

LastFM

Apr 05, 2010 at 08:37
Print
Merthen

Re: Pomysł na PBEM [post #89]

Zawsze wszystko czytam w działach o SEV. Nieraz mam tylko dłuższe przerwy z powodu służbowych lub rodzinnych.

Beta Ateny II powstanie dopiero w sierpniu czy to nie za długo na czekanie?

Apr 05, 2010 at 10:26

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #90]

No całkiem długo, ale do gry samymi ludźmi trzeba przynajmniej coś względem kolonii zrobić. Z piratami z ręki do ręki będzie właśnie problem uczciwości, powinny być rozsyłane losowo i atakować pierwsze napotkane planety/stacje kosmiczne/mniejsze jednostki.

LastFM

Apr 05, 2010 at 10:46
Print
Anamorian

Re: Pomysł na PBEM [post #91]

Mówisz o fanatykach nastawionych na unicestwianie wszystkiego czy o piratach nastawionych na zyski Oo?
Powinni atakować w momentach w których najmocniej to odczujemy, od tyłu np. w linie zaopatrzenia... A nie co wlezie po drodze ;p
Toż to nie samobójcy

Apr 05, 2010 at 11:05
XFire rennkar
Print
Ceasar Of Rome

Re: Pomysł na PBEM [post #92]

piraci z reguły atakowali dla zysku
bądź też jako korsarze wynajęci przez swego króla atkaowali wrogie jednostki

[Edited by Ceasar Of Rome on Apr 05, 2010 at 11:15]

Apr 05, 2010 at 11:14
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: Pomysł na PBEM [post #93]

Piratami powinni kierować AI to będzie najuczciwsze jednak najbardziej pracochłonne.

Apr 05, 2010 at 11:17

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #94]

Hmm... fanatycy dawnego porządku, gdy Ziemia władała nad wszystkimi koloniami też mogą istnieć, więc kolejna frakcja fabularna.

LastFM

Apr 05, 2010 at 11:29
Print
Anamorian

Re: Pomysł na PBEM [post #95]

Na takich mi bardziej fanatycy religijni wierzący, iż kara boska dotknęła ziemie i miała zmieść wszystkich ludzi. A że bóg jest wszechmocny i chybić nie mógł, musiało to oznaczać iż to oni Jedyni Słudzy Prawdziwego Omegi zostali przez niego obarczeni tym ciężarem - I mamy już naszych fanatyków xd

Apr 05, 2010 at 11:36
XFire rennkar
Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #96]

Jeśli byśmy chcieli tak dodawać frakcje utrudniające nam grę to można wymyślać, a wymyślać. Chciałbym znać aktualne zdanie Adiego na temat prowadzenia frakcji terrańskiej, czy Ziemia nie istnieje już jako źródło życia.

LastFM

Apr 05, 2010 at 11:53
Print
Merthen

Re: Pomysł na PBEM [post #97]

Pamiętajcie ze to wszystko ktoś musi zaprogramować, a ja nie mam czasu z gumy

Apr 05, 2010 at 12:42

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #98]

A to byłoby fajne jakbyś miał, bo się znasz na tym :P

LastFM

Apr 05, 2010 at 12:45
Print
Merthen

Re: Pomysł na PBEM [post #99]

Też bym się z tego cieszyły jakbym miał

Apr 06, 2010 at 08:57

Print
Ziro

Re: Pomysł na PBEM [post #100]

Przydałyby się jakieś dnie wolne pewnie

LastFM

Apr 06, 2010 at 09:05
Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 ... 20

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.