civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V - Multiplayer > Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM"
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Multiplayer
Poster
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
IP: Logged
Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #1]

I tutaj dalsze posty wpisujcie.

May 28, 2010 at 12:05
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #2]

Wydawało mi się że cała nasza dyskusja toczyła się wokół nowego PBEM-a, ale jeśli to było tylko moje wrażenie to mogę jej część przenieść i tutaj.

Quote:
Pawleus wrote:
Dlatego, że martwi mnie jak marnuje się potencjał dobrego gracza, gdy ogranicza się tylko do tego co jest mu już dobrze znane, gdy nie próbuje się rozwijać.

Quote:
Vortavor wrote:
Jednakże jeśli komuś się podoba tylko stock i ewentualnie delikatne zmiany to też nie jest źle i nie starajmy się ironizować wypowiedzi , że ktoś się przez to nie rozwija. Ja nie lubię np. opery i nie pójdę nigdy...czy to znaczy , że się nie rozwijam i nie zdobywam nowych doświadczeń? Otóż nie, po prostu tego nie lubię i tyle, koniec, kropka.

Przede wszystkim zauważmy, że nasze dyskusje odbywają się w kontekście ulepszania SEV i znalezienia bardziej interesujących sposobów rozgrywki multi. W tym kontekście moje zdanie nie znaczy, że martwi mnie iż ktoś nie próbuje grać w np. Distant Worlds (tylko do takiego rozszerzenia spojrzenia przykład z operą mógłby być analogią) i się przez to nie rozwija. W tym kontekście moje zdanie znaczy, że pozostając tylko w kręgu Stock nie da się poznać SEV (to samo odnosi się do pozostawania np. tylko w ścisłym kręgu BM) a więc zakładając że Adi poznał Stock perfekcyjnie to zatrzymał się na pewnym poziomie i już się nie rozwija w swoim poznaniu SEV. To nie znaczy, że nie rozwija się w ogólności i absolutnie nie jest to ironią a jest faktem.

Quote:
Vortavor wrote:
Adi zauważył, że losowość map w rozgrywkach civkowych doprowadziłą do przeniesienia głównych rozgrywek multi na inny serwis. Tutaj się zgodzę, ale jest lekka różnica.
W civce jest głównie rywalizacja o pokonanie przeciwnika, różne rankingi i zawody i tam powinny być z racji systemu rozgrywki równe szanse początkowe.
SEV jest jednak, wg mnie oczywiście ,nastawione głównie na fabułę i o ile dąży się co jest jasne do zwycięstwa to nie jest one najważniejsze.
Może ja jestem inny,ale SEV przyciąga mnie najbardziej możliwością kreowania historii i fabuły całej. Nie mamy tutaj rankingów, zawodów i dlatego w tym wypadku równe szanse na początku o ile mogą być mile widziane to nie są konieczne dla pozytywnej i udanej rozgrywki.

To o to chodziło z tym civ-em! Masz oczywiście absolutną rację, że w grach turniejowych sztucznie tworzone mapy, niezależny host i popularne mody są jak najbardziej pożądane dla wyrównania szans. Niemal zapomniałem już o tym ale także w SEV takie rozgrywki były urządzane na starym PBW, z licznymi uczestnikami, na Stock i na BM - nazywało się to King of the Hill. Może nawet teraz są, ale nie chce mi się szukać żeby sprawdzić (nie jestem już tak aktywnym uczestnikiem społeczności SEV jak kiedyś żeby dotarło to do mnie przypadkiem) - ja i tak nigdy w nich nie uczestniczyłem, jako że nie bawi mnie granie wyłącznie dla udowadniania swojej ewentualnej wyższości nad innymi. Uwielbiam natomiast rozgrywki z bogatym elementem role-playing, z kwitnącą dyplomacją, które po prostu muszą trwać wiele miesięcy i dlatego granie w KotH byłoby dla mnie tylko stratą czasu.

Jeśli wymyśli się fabułę, która uzasadnia zupełnie równy start to oczywiście mapa zapewniająca to powinna być użyta. Mnie osobiście takie fabuły zawsze wydawały się zbyt naciągane, a w dodatku uważam, że jeśli gra nie jest turniejową, ani nie odgrywa się konkretnego scenariusza, to sztuczna mapa szkodzi grywalności (moje argumenty wyłożyłem już wcześniej).

[Edited by PAwleus on May 28, 2010 at 20:59]
May 28, 2010 at 20:58

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #3]

Odnośnie pierwszej części postu to chciałem w mojej wcześniejszej wypowiedzi ( tutaj cytowanej ) pokazać, że jak ktoś nie chce czegoś poznawać to nie wmawiajmy mu, że coś jest dobre i napewno mu się spodoba. Porównanie dałem do opery , bo mam w rodzinie osoby, którym się podoba, ale ja i tak im nie wierze jak mówią, że to jest fajne :P

A co do wspomniałem Distant World...fajna i z kilkoma ciekawymi elementami gierka , ale co do niej to jest inny temat

May 28, 2010 at 22:36
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
PAwleus

Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #4]

Ale ja wcale nie mówię że musi się spodobać - ja tylko mówię że coś poza Stock MOŻE się spodobać, a przede wszystkim że pozostając tylko w kręgu Stock nie da się poznać czym jest SEV.

Co do Distant Worlds to wiesz gdzie jest temat Może mój makiawelliczny podstęp sprowokuje Cię do udzielenia garści informacji

May 28, 2010 at 23:19

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Registered: Aug 09, 2008
Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #5]

a to stock to nie sev ?
moim zdaniem space Empires V to wersja standard, vel Stock
Wszystko inne jest tylko wymysłem moderów.
To stworzył Allan i to jest właśnie SEV. bez tego Stock nie było by modów.
Czyli np wg Ciebie świeżo kupiona gra jest modem, tak więc dlaczego ktoś za ten mod miałby brać pieniądze ?
Bo przecież twórca gry ją stworzył, zrobił odpowiedni silnik i ma niego prawa.
Moder nie.
Mody podobnie jak bootlegi mają być za darmo, inaczej są odpowiednie paragrafy

[Edited by Ceasar Of Rome on May 28, 2010 at 23:34]

May 28, 2010 at 23:32
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson

Registered: Sept 14, 2002
Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #6]

Na szczęście stock (czymkolwiek się każdemu z nas wydaje) ma taki potencjał, że warto mu poświęcić czas. Z tym się chyba każdy z nas zgodzi. dalej moje osobiste uwagi:

Rzekłbym: im więcej czasu tym lepiej.

Trudno znaleźć inną drogę do bogactwa modów, bez zakupu podstawy i jakiegoś jej ogarnięcia umysłowego. Nie można przecież oceniać gry, bez poświęcania czasu. Jak można tworzyć mod bez dobrej znajomości tego, co gra oferuje. Mam szacunek dla Merthena, bo on jest coraz bardziej doskonały, ale też chyba musiał pograć w ten beznadziejny stock, aby go udoskonalać?

A jak Ty PAwleusie odkryłeś, że jest to wszystko warte poświęcania swego czasu? Jaka była Twoja droga do odkrycia potencjału SEV i zainteresowania się modami?

Napisz swoją historię, pozwoli to nam lepiej zrozumieć aktualną sytuację i Twoje zaangażowanie na naszym Forum w sprawie modów.

Zastanawiam się dlaczego nasze podejście tak się różni? Przecież mamy jakieś wspólne korzenie i możemy ich poszukać.

Taka pierwsza uwaga:

Wydaję mi się, że trochę jednak pomniejszasz wkład twórcy. Ja poznałem SE jeszcze w czasach, gdy pojęcie MOD było (przynajmniej mi) nieznane. Szedłem tą drogą cały czas od SEIII, a nawet II, jeśli dobrze pamiętam stare czasy. Rozwijałem swoje umiejętności, na tym co było dostępne.

May 29, 2010 at 01:31

Print
PAwleus

Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #7]

Cezarze, Stock to przecież po prostu pierwszy "mod" stworzony przez Autora gry. Umieściłem go w cudzysłowiu tylko dlatego że był pierwszy. Przecież on ma nawet dla porządku nazwę: "Standard SE5". SEV to gra pozwalająca na stworzenie go i innych modów. Czy np. BM, B5WM albo CCM to już nie SEV? SEV to coś znacznie więcej niż Stock, czy jakikolwiek pojedynczy mod. Żeby legalnie "brać" za mod pieniądze (zakładając że jest ktoś kto chce dać) wystarczy dojść do porozumienia z właścielem praw autorskich do gry, więc nie bardzo rozumiem dlaczego uważasz, że moder nie ma do tego prawa, tym bardziej że istnieje mnóstwo przykładów takiego procederu - popatrz choćby na Neverwinter Nights. Tak na marginesie, Neverwinter Nights to podobny przykład w gatunku gier RPG - to przede wszystkim po prostu świetna platforma do tworzenia modów i tak jak SEV z takim założeniem tworzona od etapu projektowego. Istnieją do niej takie mody że porównywanie ich do Stock to jak porównywanie mercedesa z trabantem. W SEV nie ma na razie takiej przepaści. A tak w ogóle to patrząc trochę szerzej: Wiedźmin to przecież bardzo zaawansowany mod do Neverwinter Nights! - tyle że mod w innym znaczeniu tego słowa niż my tu używamy, gdyż z dużą ingerencją w kod NN. Czyżby CD Projekt nielegalnie brało za niego pieniądze i niesłusznie zbierało laury?

Adi, Stock oczywiście ma potencjał i można od niego zacząć swoją przygodę z SEV, choć nie jest to konieczne - jak już mówiłem znam dobrych graczy, którzy twierdzą że nigdy w Stock nie grali. Czy warto poświęcić mu czas? Ja osobiście uważam, że tylko po to aby wyrobić sobie własne zdanie, gdyż jakość Stock oceniam nisko. To oczywiście tylko moje wrażenie, ale podawałem już wiele argumentów (lub jak chcesz opinii) je wspierających.

Moja droga do bogactwa modów SEV wiodła poprzez SEIV (już o tym tutaj pisałem, ale cóż, czasem trzeba się powtarzać - tym razem trochę to rozwinę). To w SEIV opracowałem podstawową strategię rozwoju jaką stosuję w standardowych modach do SEV, to w SEIV odkryłem, jak wspaniałe mody tylko czekają na zagranie w nie. Być może tylko to doświadczenie z modami spowodowało, że bez wahania sięgnąłem po SEV, gdy tylko przypadkiem dowiedziałem się o jego istnieniu (akurat dobrze się złożyło że miałem mnóstwo wolnego czasu). Przygodę z SEV zacząłem oczywiście od Stock (wtedy jeszcze nie miałem w zwyczaju przeglądania odpowiednich forów przed zagraniem w grę) i w swej naiwności nie zainstalowałem nawet początkowo żadnego patcha - po chwilowej konsternacji szybko sobie przypomniełem że w SEIV też był ten problem że bez patcha to był zupełny chłam (w SEV jest to znacznie bardziej widoczne). Okazało się, że Stock ma znacznie więcej podobieństw niż różnic od tego z SEIV (tak jest generalnie w serii SE i to bardzo cenię, tak jak w Europie Universalis - SEV jest tak podobna do SEIV, że ma nawet wiele tych samych bugów i to mimo tego, że w SEIV zostały one zlikwidowane). Tak więc pograłem trochę w Stock i znalazłem się dość szybko na krawędzi zniechęcenia (prawdę mówiąc to już nie pamiętam ile mi to zajęło, ale na pewno znacznie krócej niż 3 tygodnie - pewność wynika z tego że pamiętam dokładnie datę rozpoczęcia grania w SEV i datę rozpoczęcia grania na PBW) z powodu podłej jakości AI i w zasadzie jednej wygrywającej strategii militarnej. Dopiero wtedy dotarło do mnie, że przecież siłą SEIV były mody. Spróbowałem na szybko kilku o dobrych opiniach na forach i okazało się że z tych dostępnych wtedy tylko BM miało akceptowalne AI, znacznie lepsze niż Stock. Na granie w BM zużyłem resztę z tych 3 tygodni, o których wspomniałem, ale okazało się że AI w BM także pozostawia bardzo dużo do życzenia (wtedy było znacznie gorsze niż teraz, chociaż możliwości obecnego znam tylko ze słyszenia) i niewiele brakowało abym na tym zakończył sprawę z SEV. Na całe szczęście (choć biorąc pod uwagę ilość czasu jaką do chwili obecnej poświeciłem SEV nie jestem już tak pewien czy to na pewno było szczęście ) gra mnie wciągnęła na tyle że zacząłem rozważać nowość dla mnie jaką było granie poprzez Internet z obcymi mi zupełnie ludźmi, w dodatku w obcym języku - do tej pory grając w inne gry w multi używałem tylko LAN i grałem z bliskimi znajomymi (tym razem byłem od nich izolowany przez jakieś 1000km i miałem wrażenie że w Polsce nikt nie gra w SEV!). Po krótkich poszukiwaniach znalazłem PBW, a także grę z bardzo obiecującym opisem w końcowym stadium zbierania graczy: War and Civilization 2. Przybrałem odpowiedni nick, który miał mnie zdopingować do lepszej gry, zupełnie bez zahamowań: Ender Z tym nickiem to nie był dobry pomysł - wiele mnie potem kosztowało (czasowo i fabularnie), aby go nie splamić... Gra się rozpoczęła i okazało się że to był strzał w 10! Od tej pory już nie potrafię pograć przeciwko AI dłużej niż początkowe ok. 30 tur - wieje potworną nudą w porównaniu z multi. Tak mi się spodobało PBW że grałem wtedy w 5 dużych gier równocześnie (nie polecam - nawet jeżeli ma się mnóstwo wolnego czasu to na późniejszych etapach gry trudno podołać graniu nawet w 2) na różnych modach, ciągle szukając co też SEV ma nowego do zaoferowania. I w tym jest wielkość SEV, że po latach ciągle coś nowego znajduję, czegoś nowego się uczę - ta gra jest po prostu niesamowita! Szkoda że jako platforma nie jest rozwijana (a raczej jest, tak powoli że sprawia wrażenie jakby nie była) - tego nie mogę darować Autorowi (Stock też niemal nie jest rozwijany przez niego, ale o to akurat nie mam pretensji bo to możemy zrobić sami).
Niemal od samego początku gier multi uczestniczyłem w doskonaleniu modów jako gracz testowy - już z tych 5 początkowych gier, o których wspomniałem 3 nie były grane na BM. Zawsze uważałem że za przyjemność z grania w nie muszę się zrewanżować przynajmniej pomocą przy ich tworzeniu (skoro otrzymałem je za darmo). Na początku było to tylko testowanie w grach multi i sugestie co możnaby zrobić lepiej, później gdy zaraziłem się modowaniem i lepiej zrozumiałem mechanizmy SEV także opracowywanie własnych pomysłów w celu uzupełnienia ewidentnych dla mnie braków dotychczasowych modów jako gier 4X. Do tej pory nie stworzyłem własnego moda, nawet minimoda, choć mam wiele pomysłów opracowanych, nawet aż do szczegółów implementacji, jak wiecie czasem bardzo rozbudowanych - braki czasu i utrata zapału już na etapie kodowania (tak już mam - jak jestem pewien że coś mogę zrobić to tracę zapał do robienia tego). Wiele z tych pomysłów zostało już zaimplementowanych przez innych lub przeze mnie do ich modów (są właściwie w większości znanych mi aktualnie rozwijanych modów). Spośród tych już zaimplementowanych najbardziej dumny jestem z rasowej kolonizacji - czysta prostota i elegancja (w podstawowej wersji którą na tym forum już omawiałem).

Nasze podejście Adi różni się dlatego że nie da się ocenić potencjału SEV znając tylko Stock, chyba że pozna się wszystkie mechanizmy SEV od podszewki i ma się bujną wyobraźnię. Mechanizmów tych, z których wielu Stock nie wykorzystuje, lub wykorzystuje w niewielkim stopniu, nie da się poznać inaczej jak tylko poprzez:
- podpatrzenie ich zastosowania w innych modach
- mozolną analizę dostępnych funkcji
- jeszcze bardziej mozolne testy (do których trzeba wiele pomysłowości aby je poprawnie sformułować)
- hm, no może jeszcze przez mozolne wytłumaczenie ich przez kogoś kto wcześniej mozolnie je jakoś poznał
Podpatrzenie ich zastosowania w innych modach jest najłatwiejsze, więc skreślając je ze swoich zainteresowań praktycznie skazujesz się na niedoinformowanie odnośnie SEV. Dlatego dość często np. wątpisz w sensowność jakiegoś z rozwiązań, które Merthen chce zaimplementować, w sytuacji gdy rozwiązanie to zostało już sprawdzone w innych modach w dziesiątkach (a może raczej setkach) gier multi (nie wierzysz? - wejdź np. tylko na PBW2 a zobaczysz jak często inne mody, głównie BM, są grane) - np. wielokrotnie wątpiłeś w sens rozwiązań wprowadzanych przez Merthena traktując je jako niesprawdzone nowości w sytuacji gdy od dawna znakomicie funcjonowały w BM.
Nie uważasz, że nie znając potencjału SEV twierdzenie że Stock jest dobry jest cokolwiek nieuzasadnione? Wiem, że Ciebie Stock satysfakcjonuje, ale czy nie uważasz, że jest całkiem prawdopodobne że przestałby jeśli poznałbyś potencjał SEV w praktyce?
Adi, dyskutujemy często w dziale modowania, tak więc wydaje mi się oczywiste, że chcemy lepszych modów. Ja naprawdę nie chcę Cię, ani nikogo innego, do niczego zmuszać (uważam wolność za to co definiuje nas jako ludzi, za synonim duszy) - chcesz pozostać w kręgu Stock to sobie pozostań. Ale jeśli zabierasz głos w sprawie modowania SEV to, proszę, wyjdź z tego kręgu, gdyż Twoje doświadczenia są wtedy nieadekwatne. Ja nie chcę abyś nie komentował naszych zamierzeń, abyś zaprzestał krytyki - krytyka jest potrzebna, gdyż pozwala nam dostrzec rzeczy, których być może nie dostrzeglibyśmy bez niej, więc ja chciałbym abyś krytykował, najlepiej konstruktywnie. Jednak weź pod uwagę, że jeśli krytykujesz coś z pozycji Stock to prawdopodobnie to Ty czegoś nie dostrzegasz, gdyż my Stock znamy - w takiej sytuacji Twoja krytyka jest jałowa i jest tylko dla nas nic nie wnoszącym utrudnieniem. Hm, no chyba że traktujesz ją jako sposób zdobywania informacji o SEV - o tym nie pomyślałem

Nie wiem dlaczego uważasz, że pomniejszam wkład Autora kiedy mówię, że stworzył grę na pograniczu genialności, ale mod do niej to skiepścił (być może aby zachować ciągłość całej serii)

May 29, 2010 at 13:23

Print
Adi Cherryson

Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #8]

Należy zawsze patrzeć z góry na szczyt swej niedoskonałości...

Dla mnie SE to tylko zabawa. Rozumiem jednak coraz bardziej jej niedoskonałość.

PAwleus - W sumie chodziło mi o Twoje potwierdzenie faktu, że jednak też kiedyś zostałeś uwiedziony przez coś takiego, co i mnie zafascynowało. Ten post wiele mi wyjaśnił. Dziękuję serdecznie!

Chciałbym teraz, abyś przejął pewien ciężar odpowiedzialności (a mnie z niego zwolnił) za rozwój naszej małej społeczności i razem z Merthenem i resztą wirtualnych Przyjaciół poprowadził polską scenę SEV. Odpowiedzialnie i rzeczowo - wiem już, że potrafisz.

Chciałbym, abyś potraktował ten mój post bardzo poważnie - jak przekazanie pałeczki w sztafecie. Dobiegłem chyba do celu i czuję się wyczerpany.

Jesteście do dlaszego biegu gotowi, a ja chętnie Wam pomogę. Zależy mi bardzo na rozwoju tego miejsca.

No i przepraszam za moje wszelkie krytyczne uwagi. Starałem się jednak zawsze utrzymać pewien poziom, aby odfiltrować bylejakość i pozorne zauroczenie grą.

Ster będzie w pewnych rękach, niezawodnych żeglarzy...

[Edited by Adi Cherryson on May 30, 2010 at 02:33]

May 30, 2010 at 02:04

Print
Merthen

Registered: Aug 25, 2008
Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #9]

Adi planujesz przejść na emeryturę w SEV ? Ja osobiście niczego się nie podejmuje, będę tylko dłubał przy modach i grał w PBEMach

P.S.
PAwleus ciekawy tekst.

May 30, 2010 at 11:52

Print
PAwleus

Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #10]

Myślę, że każdy z nas ma chwile wyczerpania, ale mam nadzieję że w Twoim przypadku to będzie tylko krótka chwila, że jeszcze nauczysz mnie i nas wszystkich czegoś nowego, także w SEV - tego sobie życzyłbym, gdyż jestem pewien, że jesteś w stanie tego dokonać.

Co do rozwoju społeczności to każdy jej członek uczestniczy w tym rozwoju i chociaż czasem jestem monarchistą, to jednak zwykle jestem libertarianinem - konkretnie zwolennikiem anarchokapitalizmu - więc uważam, że każde społeczeństwo jest silne siłą swoich członków i choć wpływ przywództwa jest czasem ważny, to nie jest zwykle dominujący. Dlatego też wkład każdego z członków jest zawsze ważny - pamiętajmy o tym, wpływ na ster mamy wszyscy. Tak więc (to nie tylko do Adiego): Nie porzucaj steru!!!

Dla mnie również SEV to tylko zabawa, pewnego rodzaju hobby - gdyby było inaczej, gdyby to była moja praca, to mody stworzone przeze mnie już dawno istniałyby, a SEV poznałbym wzdłuż i wszerz. Z mojej aktualnej pracy jestem jednak raczej zadowolony a rodzajów hobby mam wiele, więc nie mogę niestety się skupić tylko na SEV. A może na szczęście? - wtedy prawdopodobnie SEV przestałoby być zabawą, a z powodu swych poważnych niedoskonałości stałoby się harówką.

Nie przepraszaj, Adi, za krytykę - krytyka jest potrzebna, a jak zauważyłem poniewczasie, może być także dla krytykującego sposobem poznania, prowadząc do rozwijającej dyskusji. To ja przepraszam, że czasem działała mi na nerwy, powodując zbyt nerwowe odpowiedzi. Postaram się nie popełniać więcej tego błędu.

May 30, 2010 at 12:17

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #11]

Adi berek też nie jest doskonały :P
chyba potrafi sprawić troche radości

May 30, 2010 at 13:27
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson

Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #12]

Moje uczucia są takie: namiętność była zbyt wielka, aby pozwoliła wejść w grę.

Muszę trochę odpocząć i przejść raczej nie na emeryturę, ale jakiś urlop - bezpłatny.

Moje nadzieje wobec gry multi zawaliły się w gruzach PBEM6. Nie tak to sobie wyobrażałem. Przez ułomność silnika musimy ograniczyć prawie wszystko. To raczej powolne cofanie się i sprawdzanie, co potrafi silnik i dostosowanie do tego naszych oczekiwań, a nie rozwój.

Cezar - w stosunku do tego, co już potrafimy zrobić, silnik SE to niestety berek...

Ale jest nadzieja w PBEM7. Tworzycie teraz coś nowego. Popatrzę sobie spokojnie - tego mi trzeba. Dystansu.

Stary lew jakby się regenerował. Ale dziwnie. Zdradza wszelkie oznaki młodego osła.

I jak taki nowo narodzony osiołek chciałbym teraz zobaczyć urok SEV inaczej i poznać, czy będzie mnie kręcił.

[Edited by Adi Cherryson on May 31, 2010 at 01:55]

May 31, 2010 at 01:52

Print
Merthen

Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #13]

Wystarczy z jednej strony ograniczyć ilość okrętów do pewnej liczby (myślę tu o 500-800) i jednostek (5000-20000) a z drugiej doprowadzić do takiej sytuacji ze te ograniczenie nie bezie żadnym ograniczeniach gdyż graczy na takie ilości nie będzie stać.

May 31, 2010 at 07:31

Print
PAwleus

Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #14]

Ja jestem zwolennikiem tego drugiego rozwiązania. A przy okazji, czy widziałeś jak Kwok ograniczył obciążenie silnika przez uproszczenie elementów graficznych sztormów i warp-pointów? Dla komputerów niektórych graczy systemy z mgławicami to spory problem - jak się kliknie na nie na mapie to trzeba poczekać dłuższą chwilę na ich wyświetlenie w głównym oknie.

May 31, 2010 at 10:29

Print
Merthen

Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #15]

Widziałem i od dawno mam to zastosowane w Atenie

May 31, 2010 at 11:58

Print
PAwleus

Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #16]

Coraz lepiej! jeszcze trochę mnie zachęcisz to może nawet spróbuję tych 30 tur przeciwko AI!

[Edited by PAwleus on May 31, 2010 at 22:47]

May 31, 2010 at 22:44

Print
Merthen

Re: Kontynuacja dyskusji z tematu "Pomysł na PBEM" [post #17]

Jedyna Atena mające sprawne AI to 0.18c jednak, co kuriozalne ta Atena ma gorsze Ai od 0.17. Robiąc 0.18 dokonywałem dużych zmian, które miałem zakończyć w wersji 0.18e. Tak się złożyło ze te wersję nigdy nie wyszły. Następne dobre AI pojawi się w 0.9 ale tez nie w pierwszej wersji, gdyż do PBEM zależy mi na skończeniu mechaniki. AI mogę robić w trakcie.

Pisze to po ot abyś nie spodziewał się zbyt wiele po AI. Jeżeli chcesz mieć ich za jako-tako przeciwników to ustaw im bonus na high.

I w tej wersji 0.18c jest duży bug, przez pominiecie jednego zero w ułamku statki kolonizacyjne dla organicznych są 10 razy szybsze w bitwie taktycznej od innych

[Edited by Merthen on Jun 01, 2010 at 10:18]

Jun 01, 2010 at 10:17

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.