civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V - Multiplayer > Gallack - Historia upadającego imperium
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Multiplayer
Poster
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
IP: Logged
Gallack - Historia upadającego imperium [post #1]

Jul 23, 2010 at 18:45
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Gallack - Historia upadającego imperium [post #2]

Gallack - Historia upadającego Imperium

"...Nasz lud od dziesięcioleci cierpi. Od kiedy odkryliśmy ruiny na północnym biegunie.
Niech stwórca ulituje się nad tymi, którzy odważyli się wkroczyć do środka...
To od tamtego właśnie momentu plaga przetoczyła się przez nasz świat skazując nas na zagładę.
Cały ekosystem planety powoli, lecz nieustannie załamuje się, a Nasze komórki z pokolenia na pokolenie ulegają degradacji, skracając życie ,
które spowijane jest bólem i cierpieniem.

Lata badań nie przyniosły wybawienia i wydaje się, że jedyny ratunek można znaleźć u budowniczych struktur ,
które skrywane przez lata w śniegach północy leżały.
Niestety badania wykazały, że technologia tam napotkana nie jest związana z Naszą planetą.
Pierwiastki i stopy metali były do tej pory były nieznane
i niezbicie dowodziły, że nie jesteśmy sami we wszechświecie.
Czy jednak nie przyczynili się Oni specjalnie do Naszej choroby? Czy możliwe, że są nieświadomi tego co uczynili?

Rok temu podjęto decyzję popartą przez wszystkich obywateli. Rozpoczęto misję , która ma na celu odnalezienie tejże cywilizacji.
W ciągu roku dokonano wielu przełomów technologicznych, a wiele z nich przy współudziale artefaktów znalezionych w ruinach.
Cała planeta zjednoczona w jednym celu.

Oto rozpoczyna się podróż do gwiazd...
podróż, która sprowadzi na Nas wybawienie,
lub zepchnie Nas w otchłań zapomnienia nad którą już stoimy..."

Jest rok 2400.0 i pozostało już niewiele czasu do momentu gdy pierwsze okręty wyruszą w kierunku pobliskich planet
w celu poszukiwania śladów nieznanej cywilizacji.
Za cel obraliśmy kilka skalistych planet naszego układu. Są one zdolne do podtrzymania niewielkich koloni,
co może być potrzebne na wypadek potrzeby dokładniejszych badań.
Naukowcy po ukończeniu prac nad stworzeniem pierwszych kolonizatorów zostali skierowani do opracowania
nowszych technologii potrzebnych do jeszcze dokładniejszych badań i ulepszeń naszych laboratoriów.
Stocznie na planecie dostały już polecenia, budowy w każdym zakresie postępują bardzo sprawnie.

Ja jestem Vortavor z rodu Khalinów. Zostałem wybrany na pierwszego przywódcę zjednoczonego królestwa Gallack.
Po raz pierwszy w historii wszystkie podziały i nieporozumienia zniknęły dzięki czemu cała planeta została zjednoczona.
Czy naprawdę musieliśmy stanąć u progu zagłady, by zrozumieć jaka siła leży we współpracy zamiast we wzajemnej walce?

Nasze życie jest coraz krótsze. Sam nie wiem czy doczekam wymiernych skutków Naszych działań, ale mam nadzieję,
że jeszcze nie przegraliśmy, że los się do nas uśmiechnie.

2400.2

Założyliśmy kolonie na kilku planetach w naszym układzie. Naukowcy odkryli stabilne tunele podprzestrzenne, jak to ładnie nazwali.
Mają podobno znacząco przyśpieszyć podróże do sąsiednich systemów.
W porozumieniu z członkami Rady Doradczej wydaliśmy polecenie posłania okrętów zwiadowczych,
a w niedługim czasie po nich statków badawczo-kolonizacyjnych.

2400.3

Na jednej z planet w naszym układzie znaleziono pozostałości budowli o sygnaturach zgodnych z tymi jakie wykazują ruiny na naszej planecie.
Wspólnota Naukowców jednakże określiła , że nowo odkryte ruiny są o co najmniej 5 tysięcy lat starsze od tych "naszych"
Naukowcy wspomnieli też o odkryciu nieznanych urządzeń , które najprawdopodobniej są pozostałościami po systemie osłon.
Możliwe, że uda się tą technologię dostosować ją do naszych możliwości.

2400.6

Dziś otrzymałem raport. Najważniejszy od chwili rozpoczęcia badania okolicznych systemów. W jednym z nich, nazwanym Attul
napotkaliśmy niewielki statek, który odpowiedział na Nasze wezwanie.
Niewiele zrozumieliśmy z ich wypowiedzi, gdy po chwili nieznany statek oddalił się znikając z radarów.
Naukowcy z zapisu wypowiedzi byli w stanie odczytać jedynie nazwę napotkanej cywilizacji, a i tego też nie byli w stu procentach pewni.
W każdym razie napotkany lud nazywać zaczęliśmy Amon'krie Continuum, naukowcy nie są pewni czy mają Oni związek z technologią
napotkaną na Naszej planecie. Musimy jak najszybciej odnaleźć ich światy aby porównać ich technologię z tą odnalezioną w ruinach.

2400.9

Mój czas dobiega końca. Czuję jak energia życiowa opuszcza me ciało. Nie osiągnięto za mego życia wielkiego przełomu
i nie udało mi się uratować Naszego ludu. Jest jednak iskierka nadzieji i wierzę, że w końcu uda się znaleźć lek na toczącą Nasz lud chorobę.
Udało mi się w czasie panowania przekonać wszystkich do potrzeby kolonizowania jak największej ilości planet co ma Nam pomóc
w rozmowach z napotkanymi cywilizacjami. Łatwiej się rozmawia gdy jest się przedstawicielem wielkiego Imperium.
Najważniejszym zadaniem jakie udało mi się zakończyć, z punktu widzenia dość prywatnego oczywiście, jest zapewnienie ciągłości władzy.
Ród Vortavora co 2 cykle będzie stawał na czele Gallack na przemian z rodem Ceasara, którego przodkowie wieki temu byli przywódcami klanu
stojącego od zawsze ramię w ramię z klanem Vortavora.
Będą Oni tak jak ja teraz obejmować stanowisko High Priest Soufuoglu i dążyć do poznania świata i sprowadzenia Naszego ludu
na ścieżkę prowadzącą do szczęścia i zdrowia.
Czasu jednak mają niewiele , a z każdym cyklem będzie go coraz mniej.

Pozostawiam Ci Ceasarze kilka wytycznych, którymi powinieneś się kierować w początkowej fazie przywództwa. Odnajdź przedstawicieli cywilizacji ,
którą napotkaliśmy w systemie Attul. I finansuj wciąż projekt rozwoju sieci laboratoriów aby zwiększyć Nasz potencjał naukowy.
Mój czas wkrótce dobiegnie końca, zatem życzę Ci powodzenia i niechaj los prowadzi Cię ku chwale i szczęściu Naszego ludu.

Jul 23, 2010 at 18:45
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Registered: Aug 09, 2008
Re: Gallack - Historia upadającego imperium [post #3]

2401.0 - 2401.2

Trudne początki panowania

Ja, Ceasar z rodu Rome przyrzekam stać na straży dobra Imperium aż do końca mych dni.
Obiecuje iż nie zawaham się przed niczym aby uratować Nasz lud.
Musimy się dowiedzieć kto i dlaczego chce Nas zniszczyć. Baaa czy w ogóle wie że Nas niszczy i czy jeszcze istnieje.
Wiele pytań a odpowiedzi mogę szukać tylko za bezkresną przestrzenią tuneli pod przestrzennych.

Obejmując urząd Imperium jest u progu ekspansji. Po założeniu kilku kolonii w okolicznych systemach planetarnych natknęliśmy się na obcych. Jeszcze nie wiemy jaka będzie ich reakcja na Nas.

Nasze potrzeby surowcowe są o wiele za duże jak na nasze obecne możliwości produkcji. Nowe światy chłoną nasze zasoby jak czarna dziura.
W roku gdy obejmuje swój urząd jesteśmy zmuszeni naruszyć nasze zapasy minerałów, zresztą taka sytuacja trwa już od kilku cykli.

Jak tylko Nasi naukowcy opracowali lepsze silniki jonowe nakazałem im zmianę kierunków badań aby polepszyć nasze górnictwo. Wszystko aby zniwelować z użycie naszych zapasów. A w przyszłości zwiększyć nasze możliwości produkcji.

Wszystkie projekty naszych jednostek zostały ulepszone a produkcja w toku z aktualizowana do najnowszych.

Nasi zwiadowcy odkryli kilka nowych systemów już w pierwszym cyklu moich rządów, zupełnie jakby liczyli na możliwość awansu.
Nowymi systemami są Pantrissa (binarny), Exura, Hoek ( z czerwonym gigsatem) oraz Arkanoid i Jokala. Odkryliśmy także system z trzema gwiazdami, Cynaxa.

Inżynierowie zaprojektowali model sondy badawczej “Discovery” która chcą wystrzelić w kosmos do dalszej eskploracji kosmosu. Bez załogowa bo ewentualni piloci przydadzą się gdzie indziej a ludzi jest coraz mniej.

Promieniowanie ciagle nam dokucza. W ostatnim okresie zmarło ok 5000 osób.
Po wziąłem decyzje o przesiedleniu części obywateli na nową kolonię Olontra II.
Może to ocali Gallack.

Wysłaliśmy kolejna grupę ekspedycyjną aby badała ruiny na biegunie, na efekty będziemy musieli jeszcze poczekać.

2401.3

Wojna

Nowy cykl przyniósł dla nas katastrowalna wiadomość.
Amonkirie Continuum wypowiedziała nam wojnę.
Nasi dyplomacji natychmiast wystosowali niemal poddańczą propozycję pokoju. Nie możemy w tej chwili prowadzić wojny. Jest to ostatnia rzecz jaka potrzebujemy, ktoś nam źle życzy.
Zaproponowaliśmy m.in traktat handlowy na 10%, no viral weapons i co najgorsze 5 % naszych dochodów przekazywanych do Amonkirie. Musimy wykorzystać ten czas na reorganizacje naszej jeszcze nie istniejącej floty.
Najwidoczniej polityka zagraniczna prowadzona przez mojego poprzednika Vortavora Protoplaste nie przyniosła spodziewanych rezultatów.

Zaprojektowano korwete klasy Interceptor wyposażoną w najlepszą broń jaką posiadamy, tj rakiety nuklearne. Jest to okręt krótkiego zasięgu, zaletą jest jego tani koszt budowy. Na cykl możemy go wyprodukować w 3 sztukach na stocznie.

Polecono także budowę stoczni na każdej planecie rozmiarów Large i większej. Kluczowym systemem dla obrony Gallack będzie system Sutran, który musimy jak najszybciej zająć i obsadzic swoimi okrętami. Stworzymy tu flote bojową z okrętów klasy Interceptor w ilości 20 jednostek + plus okręty wsparcia.

Odkryliśmy także pierwszy świat Amonkiriam, znajduje się on w systemie Chara.

Pod koniec cyklu 2401.3 przyszła odpowiedź na Naszą propozycje zażegnania konflitktu.
Dość jednoznaczna.

Zaatakawano i próbowano zniszczyć nasz okręt zwiadowczy w systemie Pantrissa. Naszej jednostce udało sie dzieki manefrowi kontrolowanego odwrotu uniknąćv zniszczenia. Okręt otrzymał rozkaz kontynuowania misji badawczej w głąb wrogiego terytorium, gdzie później natknął się na kolejną grupę okrętów Amonkirie.

Wywiad donosi przewadze liczebnej wojsk Amonkirian.
Sztab wojskowy podjął decyzje o zakończeniu misji zwiadowczych okrętów zwidu i nakazał im przylot do najbliższej stoczni kosmicznej, najprawdopodobniej wszystkie dotra do Galla, bo najbliżej i najlepsza.
Gdzie zostaną przebudowane na okręty klasy Interceptor lub ich ewentualnych następców.

Natomiast pierwsza partia samobieżnych rakiet obronnych kórtkiego zasięgu została wystrzelona z kolonii w Nizar System i skierowano je do zajęcia sąsiedniego systemu Exura.
Udał się tam także Nasz kolonizator gdzie znaleziono podatna do kolonizacji planete o tlenowej atmosferze.

Naukowcy skoncentrowali się na ulepszeniu technologii górniczej, badaniom nad poprawa wydajności stoczni kosmicznych, laboratorium badawczego oraz zaczeli badać dziedzine Construction mając nadzieje na poprawe naszych możliwości obronnych.

W cyklach 2401.2 i 2401.3 Nasze posiadłości zwiększyły sie o 4 nowe kolonie. Na dwóch z nich dzięki dużym zasobom minerałów wybudowano kompleksy górnicze zwiększając naszą produkcje do 16 000 kt na koniec cyklu 2401.3. Zażegnując narazie problem z finansowaniem modernizacji kolonii i budowa floty bojowej.
Na Galla trwa jej budowa przy zmiejszonej wydajności, wszystko przez promieniowanie z ruin.

W systemie Exura nasze rakiety samobieżne wytropiły i wyeliminowały wrogą korwete pozsotają zagrożeniem dla nowo powstałej tam kolonii.
Żadnych strat własnych.
Dzięki temu zwycięstwu zwrosło morale naszej ludności, nakazałem więc święto państwowe na ta cześć, które odbyło się kilka dni później.

[Edited by Ceasar Of Rome on Jul 27, 2010 at 19:57]

Jul 26, 2010 at 18:06
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Registered: Aug 09, 2008
Re: Gallack - Historia upadającego imperium [post #4]

Cykl 2401.4 minął jak okiem strzelil, były kontynuowane działania z cyklu poprzedniego.
Z poczatkiem cyklu 2401.5 sztab otrzymał informacje o niesamowitym odkryciu zadajacej sie gwiazdy, ktora wchłaniała całą okoliczną materie. Czarna dziura znajduje sie w systemie Zanthia, którym to tym samym został zamkniety dla ruchu cywilnego i wojskowego. Zjawisko będa badać dalej nasi naukowcy.
Załodze ZW Carus udalo się uniknąć wchłonięcia i udała się na przebudowe jednostki na Galla Prime.

Trwają działania majace na skupieniu naszych jednostek zdolnych do odparcia ewentualnego ataku na południowe rubieże naszego imperium.
W systemie Narenda została odkryta nieznajoma jednostka kosmiczna zdolna do podróży w warp. Zwa się Druschocka Empire i przewodzi im niejaki Lord Fazrad. Oddychaja podobnie jak nasi wrogowie atmosferą o mieszance methanowej. Powzielismy działania dyplomatyczne majace na celu przyblizenie naszych stosunków.

W 2401.6 nasze stocznie skonstruowały 5 okretów klasy interprid.
Zbudowana nową stocznie w systemie Olontra, przy południowej granicy co polepszy nasze możliwości obronne w tym rejonie.

Być może wiekszego terytorium już mieć nie bedziemy mieli, wszędzie czają się Ci obcy.
byc może będzie trzeba powziąć trudną decyzję dot kolonizacji planet mniej opłacalnych dla Nas planet.
Nasi ludzie nadal odczuwają wrogie promieniowanie a ja nie wiem jak temu zaradzić. Naukowcy nic jeszcze nie znaleźli.
Tytuł Soufuoglu do czegoś mnie zobowiązuje. Własnie skąd się wziął ten tytuł naszych władców? Żadne słowo w jezyku gallackim nie jest nawet do niego podobne, skąd wiec pochodzi ? Z gwiazd ? Czy od prastarych mieszkańców Naszej planety ?
Wiemy tylko że ta nazwa jest wykuta w Naszym swietym obelisku na wyspie kapłanów z Hyundii.
Gdybysmy ich kiedys nie wymordowali moglibysmy ich o to spytać, a tak Nasi bystrzy przodkowie pozbawili nas być może jedynej szansy na ratunek.

Dyplomacja

Nasza propozycja dyplomatyczna została odrzucona. W odpowiedzi wysłaliśmy standardową odpoweidź dyplomatyczną i zaczęlismy szykować następna propozycję. Od wschodu potrzebujemy spokoju, nie potrzebni nam kolejni wrogowie.
Wkrótce się okaże że nawałnica na zachodzie nabierze tempa, niekoniecznie wszsytko pójdzie po naszej myśli.

Końcówka panowania

Ostatnie 3 cykle panowania minęły mi na obronie systemu Atull i atakach zaczepnych w Pantrissie.
Do cyklu 2401.9 odnosiliśmy same zwycięstwa, dopiero w tym cyklu ponieśliśmy spore straty we flocie. WP do Atull zaatakowała wroga flota Amonkirian. Pierwsze jednostki udało nam sie zestrzelić lecz później dotarły posiłki wroga a nasze jednostki juz sporo oberwały i nasi piloci wojskowi nie dali rady przeważającej liczbie jednostkom wroga.

W systemie Atull znajduję sie flota ok 7 jednostek wroga.jednym z moich ostatnich polecen było ściągniecietam wszystkiego co lata i potrafi strzelać.

Nasze jednostki zaatakowały w odwecie ich kolonie w systemie chara, 3 nasze okrety Interprid zaatakowały i próbowały zniszczyć ich swiat.

Ponieslismy sromotna klęske. Nikt z naszych nie przetrwał tego jak się okazało samobójczego ataku.
Stoczono takze kilka potyczek granicznych z Druschocką.
Nauka

Naukowcy z Gallack prą do wiedzy i dzieki temu udało nam się odkryc kilka waznych technologii.
Nasze mozliwości naukowe zwiększyły sie niemal o połowe.

Udało mi się wyjść z poważnych opresji ekonomicznych, drogi nastepco z rodu Vortavora, otrzymujesz swoja posade z pełnym skarbcem surowców.

Testament

Poniżej znajduje się mapa naszego obecnego terytorium i znanego Nam terytorium.
Nasi zwiadowcy zaznaczyli potencjalne terytorium obcych. jesli o chodzi o terytorium Druschocki to powinniśmy go unikac aby nie nastawiać ich sobie przeciwko Nam.

Drogi nastepco, broń Gallack przed Amonkirie i staraj się podpisać traktat z Druschocką.
jesli będzie trzeba to wypleń te wężowate stwory z naszej przestrzeni.
Skarbiec jest wypełnionny po brzegi, więc masz możliwości do działania.
Zbuduj flote która będzie wstanie nas obronić i szukaj tego czego jeszcze nie znaleźliśmy.
Medycy z odległych kolonii donosza o dziwnych chorobach naszych kolonistów. Koniecznie to sprawdź bo obywatele Galli na to nie cierpią.

[Edited by Ceasar Of Rome on Aug 01, 2010 at 21:12]

Aug 01, 2010 at 21:10
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.