civ.org.pl forums > Space 4X - Ogólne > Birth of the Empires
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Ogólne
Poster
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
IP: Logged
Re: Birth of the Empires [post #51]

Podałem już nieaktualną informację w wątku o nowym MoO - BotE nie tyle utknęło na Alfie7, co zmieniło platformę i jest nadal rozwijane w wersji na Androida (także Windows, ale UI jest chyba przystosowane do handheldów). Jakby komuś chciało się sprawdzić to windowsowa wersja z końca lutego jest dostępna tutaj

Edit: Androidowa jest na Google Play tutaj i chyba zainstaluję sobie z ciekawości na telefonie, żeby zobaczyć jak to się sprawdza. Jest tam też 40min filmik na którym można zobaczyć jak gra obecnie wygląda.

[Edited by PAwleus on Mar 02, 2016 at 00:09]

Mar 01, 2016 at 23:54

Print
Merthen
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
Re: Birth of the Empires [post #52]

Przeniesienie tak rozbudowanej gry na komórkę to niezłe osiągniecie. Ale z tego co widziałem na video do gry najlepiej nadawał by się tablet lub chociaż fablet inaczej ciężko byłoby trafić paluchem w np. rozkazy dla floty.

Mar 02, 2016 at 12:00

Print
PAwleus

Re: Birth of the Empires [post #53]

Paluchem? W sensie że tym od nogi? No tym to chyba byłoby ciężko
A bardziej serio, to właśnie dlatego zamierzam sprawdzić na telefonie - byłaby to pierwsza gra w jaką grałbym w ten sposób, więc może też odmłodniałbym o generację W końcu stałem się już entuzjastą takiego sposobu czytania książek...

Edit: Zrobiłem wczoraj 60 tur w wersji windowsowej i jestem pod pozytywnym wrażeniem zmian jakie nastąpiły w grze. W zasadzie cały punkt 2 z wcześniejszego posta jest już nieaktualny i robi to ogromną różnicę. Skorzystali nawet z mojej sugestii, żeby nadmiar produkcji był zamieniany na kasę - miła odmiana.

Niestety niemal wszystkie moje pozostałe uwagi ciągle są aktualne, a szczególnie te z punktu 1 nadal są dość uciążliwe. Te z punktów 3 i 4 chyba tylko dlatego nie dały mi się jeszcze we znaki, że liczbę statków i poznanych minorów mam nadal niewielką. Znacznie łatwiej jest natomiast przekonać minora do współpracy i zdobyłem już 1 membera.

Na tyle jednak miło się gra, że zamierzam dłuższą sesję zrobić w weekend na androidzie.

Edit2: Na telefonie jednak to nie zdaje egzaminu i nie sądzę, żeby warto było grać na ekranie mniejszym niż 10 cali. Jako że nie mam tabletu, to nadal kontynuuję wersję Windows i jestem już ok 170 tury w nieregularnej galaktyce 40x40 sektorów ze średnią gęstością gwiazd i ilością minorów. Nie ma nadal bitew taktycznych, AI wygląda na nie dotrzymujące kroku strategicznie, poza wczesną grą (ale chyba jest lepsze niż w w BotF-ie - gram na hard), jeśli zarządza się wszystkim ręcznie (muszę jeszcze wypróbować ograniczenie się wyłącznie do zarządców - pewnie AI będzie się wtedy wydawało znacznie lepsze), co niestety powoduje, że już teraz nie mogę się zmieścić z turą w pół godziny, a spotkałem dotychczas tylko 2 graczy AI (z ogólnych statystyk powiązanych z warunkami zwycięstwa wiem, że lepiej mi idzie niż wszystkim z nich - jestem wszędzie na pierwszym miejscu), mając już całkowicie wynaleziony 8 poziom technologiczny (jest ich chyba 12, więc to już dość zaawansowana rozgrywka, chociaż ciągle w fazie kolonizacji). Jest sporo usprawnień i rozwinięć w stosunku do BotF, a najbardziej znaczące:

- dużo bardziej rozbudowane opcje do generacji galaktyki
- systemowy manager, dość rozbudowany
- modyfikacje projektów statków, niewielkie, ale przydatne
- cały system związany z surowcami, ich giełdą i transportem (natychmiastowy przy pomocy szlaków surowcowych i imperialnych budowli dystrybucyjnych, ale też można transportować przy pomocy konkretnych statków)
- możliwość kolonizacji pojedynczych planet
- ulepszenia z zakresie klasyfikacji i wyglądu planet, niewielkie, ale jak dla mnie bardzo poprawiające klimat gry
- szeroki i płynny zakres skali na mapie
- bardziej rozbudowane szpiegowanie, ale jak na razie nie zauważyłem jeszcze żeby działało.

Nie ma multiplayera !!! Co jest, wydawało mi się, że już był?!

Rozgrywkę będę kontynuował, bo nie wypróbowałem jeszcze wszystkiego nawet tylko tym jednym imperium (gram ludźmi i próbuję być maksymalnie pokojowo nastawiony), a sprawia mi ona zaskakująco dużo przyjemności - chyba byłem bardzo wyposzczony w zakresie space4X

[Edited by PAwleus on Mar 08, 2016 at 14:02]

Mar 03, 2016 at 16:00

Print
PAwleus

Re: Birth of the Empires [post #54]

Wygląda na to, że Birth of the Empires jest nadal rozwijane przez Blotungę (ostatnia wersja z lutego 2018), jest grywalne (co sprawdziłem już poprzednio, a teraz widzę z changeloga, że ma też symulator bitew oraz edytor dla ułatwienia modowania) i jak najbardziej jest space4X, a zauważyłem, że brak go na Liście - Merthenie, może warto byłoby dodać? Tym bardziej, że jest dostępne za darmo

A przy okazji, jak mogłem nie zauważyć, że na Liście nie ma Birth of the Federation! Herezja!!!

Jun 15, 2018 at 13:42

Print
Merthen
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
Re: Birth of the Empires [post #55]

Dodałem. Zainteresował mnie ten symulator bitew gdyż chyba jedyna gra jaka go posiada to Space Empire V co bardzo mi się tam podobało.

Tak przy okazji większość Twojego postu z Mar 03, 2016 o 17:00 mi umknęła gdyż posty edytowalne nie są oznaczana jako nieczytane.

Jun 15, 2018 at 14:53

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 [2]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.