civ.org.pl forums > NoVa Demokracja > Kronika NoVej Demokracji
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > NoVa Demokracja
Poster
Message    
kasztelan_mirmil
Status: Moderator

Posts: 5172
Registered: May 09, 2006
IP: Logged
Kronika NoVej Demokracji [post #1]

W tym wątku będziemy prowadzić kronikę gry zawierającą podstawowe informacje o rozwoju i historii Demokratów, statystyki, poczet władców itp. oraz zamieszczać kolejne zapisy gry.
W wątku zapis prowadzić będą kolejni władcy oraz organizator.

Pozostałe wątki zabawy znajdziesz w dziale NoVej Demokracji:: leedss :: Status: Obecnie pełnione funkcje: Statystyki: 12,5 % 1 (1)1 [~55%, ^55%] Osiągnięcia:
:: kasztelan_mirmil :: Status: Obecnie pełnione funkcje: Statystyki: 75 % 8 (8)5 [~46,2%, ^85%] Osiągnięcia:
:: czajmen :: Status: Obecnie pełnione funkcje: Statystyki: 62,5 % 8 (8)7 [~34%, ^55%] Osiągnięcia:
:: Cywil :: Status: Obecnie pełnione funkcje: Statystyki: 37,5 % 8 (8)3 [~15%, ^45%] Osiągnięcia:
:: Attyla :: Status: Obecnie pełnione funkcje: Statystyki: 75 % 8 (8)
:: Benevollus :: Status: Obecnie pełnione funkcje: Statystyki: 50 % 7 (8)3 [~45%, ^82%] Osiągnięcia: Wykroczenia:
:: Opiart :: Status: Obecnie pełnione funkcje: Statystyki: 37,5 % 5 (8)2 [~31%, ^62%] Osiągnięcia: Wykroczenia:
:: Maiar :: Status: Statystyki: 75 % 6 (7)
:: Anvil :: Status: Statystyki: 62,5 % 6 (7) Wykroczenia:
:: Adi Cherryson :: Status: Statystyki: 50 % 7 (8) Wykroczenia:
:: Kex :: Status: Statystyki: 50 % 7 (7)
:: Markus :: Status: Statystyki: 50 % 7 (7)
:: huzar_pl :: Status: Statystyki: 25 % 3 (3)
:: Tomek77 :: Status: Statystyki: 0 %


__________________________________________

:: Illusive_S :: Status: Statystyki: 37,5 % 3 (5)1 [~7%, ^7%] Osiągnięcia: Wykroczenia:
:: jobabr :: Status: Statystyki: 25 % 4 (7) Wykroczenia:
:: Vortavor :: Status: Statystyki: 25 % 2 (5) Wykroczenia:
:: Marian222 :: Status: Statystyki: 12,5 % 1 (3) Wykroczenia:
:: mwookash :: Status: Statystyki: 12,5 % 1 (3) Wykroczenia:
:: szuwar :: Status: Statystyki: 12,5 % 3 (4)2 [~13,5%, ^27%] Osiągnięcia: Wykroczenia:
:: lukami :: Status: Statystyki: 0 % 1 (4)1 [~0%, ^0%] Wykroczenia:
:: Nefliqus :: Status: Statystyki: 0 %Legenda:

Status w Radzie Państwa:
- Członek (czynne prawo wyborcze), - Kandydat (czynne prawo wyborcze od następnej Kampanii Wyborczej), - Wycofany (z prawem ponownego aspirowania), - Banicja (Do końca obecnej zabawy)

Obecnie pełnione funkcje:
- Władca, - Członek Rady Starszych, - Członek Korpusu Szlacheckiego, - Członek Błękitnej Rady, - Utracone bierne prawo wyborcze

Statystyki:
- Odpowiedzialność Dziejowa, - Głosował (mógł głosować), - Kandydował [średnie poparcie, maksymalne poparcie]

Osiągnięcia:
- Władał Państwem, - Nagroda Osobowość Kampanii, - Nagroda Wieszcz Kampanii

Wykroczenia:
- Pierwszy nieusprawiedliwiony brak udziału w wyborach, - Drugi nieusprawiedliwiony brak udziału w wyborach, - Utrata Czynnego Prawa Wyborczego

[Edited by kasztelan_mirmil on Mar 06, 2011 at 10:30]

_________________________________
Lektura do poduszki:
::: Dzieje Imperium Azuli :::
::: Dzieje Imperium QuartĂłw:::

Sept 30, 2010 at 14:35

Print
kasztelan_mirmil
Status: Moderator

Posts: 5172
Registered: May 09, 2006
IP: Logged

Attached:
Demokraci_1.zi
p

282 KB [downloads: 118]
Re: Kronika NoVej Demokracji [post #2]

MUZEUM

Poczet Władców NoVej Demokratycznej Rosji


___
Ustawienia Gry:

Kadencja 50 Tur


Save startowy w załączniku.

[Edited by kasztelan_mirmil on Oct 20, 2010 at 08:51]

_________________________________
Lektura do poduszki:
::: Dzieje Imperium Azuli :::
::: Dzieje Imperium QuartĂłw:::

Oct 02, 2010 at 23:02

Print
Benevollus
Status: Veteran

Posts: 502
Registered: Aug 12, 2010
IP: Logged
Re: Kronika NoVej Demokracji [post #3]

Kronika panowania Benevollusa Pierwszego - Iaponicusa
Save: http://www.speedyshare.com/files/24662100/Benevollus_I.rar

Po wielu latach wędrówek plemię Demokratów trafiło wreszcie na miejsce które miało stać się kolebką wielkiej cywilizacji. Miejsce to było zgoła niepozorne - skryte w delcie Mekongu, wciśnięte pomiędzy nieurodzajne wzgórza a śmierdzące bagno, odgrodzone od reszty świata nieprzebytymi kilometrami dżungli...Jednak wódz plemienia Demokratów dostrzegł w tym miejscu wielki potencjał...
- Co nas nie zabije to nas wzmocni. - powiedział Benevollus rozgniatając na karku dziesięć moskitów za jednym zamachem - Mówię Wam, czuję w powietrzu, że na tym bagnie będziemy mogli się osiedlić na dłużej. Bagno jest dobre - jest w nim ciepło, łatwo w nim znaleźć coś do jedzenia, a i zachowaniu higieny intymnej sprzyja.

- Dobra słuchajcie, plan jest taki: goście z maczugami nie idą na zachód - rozejrzą się po okolicy bo coś czuję że nie jesteśmy tu sami, a wszyscy którzy zostają w osadzie marsz na wzgórza i szkolić w międzyczasie kolejnych gości z maczugami.

Wojownicy Demokratów zgodnie z rozkazami wodza udali się na zachód - sami dokładnie nie wiedzieli w jakim celu. Po latach przedzierania się przez dżunglę, na trawiastym wzgórzu spotkali dziwnie odzianego jegomościa...- Witam szanownego kolegę - powiedział Benevollus
- ; - odpowiedział nieznajomy
- No tak... - Benevollus generalnie nie należał do grona ekspertów jeśli chodzi o zasady savoir vivre - ale zachowanie nieznajomego wydało mu się wyjątkowo prowokacyjne.
- Więc to tak, ty żółty skośnooki takisynu - pomyślał - myślisz że jak ktoś wyszedł właśnie z dżungli to możesz mu pokrzykiwać "hashimi-sumiko" prosto w twarz... Już ja Ci dam... Rozpoczęły się długie lata intensywnych zbrojeń. Wielu mężów z ludu Demokratów chwyciło w swe ręce potężne maczugi, po tylko by dać upust złości ich wodza. Benevollus oczywiście nie należał do głupców i tak tłumaczył swoje plany Demokratom:
- Tam, daleko za dżunglą, mieszkają Żółci Ludzie. Co w tym złego? No niby nic, ale Ci Żółci Ludzie są jacyś dziwni... Z metra są cięci i do tego co chwila krzyczą "karate" albo inne "hantori hanzo". No i co w tym złego? Ano niby nic... Bo najważniejsze jest co innego. Ci ludzie, którzy wyglądają odrobinę pokracznie, nie mówią w żadnym ludzkim języku, do tego wszystkiego mieszkają w krainie pełnej lekkiego puchu - zwanego bawełną. Bawełna jest czymś z czym oni nie potrafią sobie poradzić - dlatego właśnie potrzebują naszej bratniej pomocy. Pokażemy im, jak z bawełny robić wygodne portki i eleganckie podkoszulki dla mężczyzn, a także mini spódniczki i staniki push-up dla kobiet. W tym momencie przemówienie Benevollusa zostało przerwane przez gromkie okrzyki radości wszystkich Demokratów, którym zbrzydły już skórzane opaski biodrowe i lekko śmierdzące tuniki z futra w których chodziły wszystkie kobiety z ich plemienia.
- Dlatego właśnie-kontynuował przemówienie Benevollus- wyślemy do tego Żółtego Ludu grupy naszych edukatorów, tak żeby Żółty Lud mógł poznać dobrodziejstwa jakie niesie ze sobą kultura Demokratów.
Należy tu wspomnieć, że w plemieniu Demokratów pomysł "edukowania" Japończyków znalazł wielkie wsparcie dzięki dwóm prominentnym braciom Benevollusa: Szuwarowi z rodu Galabara, jak i Towarzyszowi Mirmilowi. Jeden z nich słynął wśród demokratów z niezwykłe upodobania do eksperymentów kulinarnych z użyciem różnych ludzkich organów, a drugi z tego że niejednokrotnie jego przeciwnicy polityczni udawali się na dalekie wycieczki na wschód z których rzadko wracali...

Pierwsze lata panowania Benevollusa upłynęły na szkoleniu kolejnych grup "edukatorów". Benevollus stwierdził, że cztery takie oddziały wystarczą w zupełności do nakłonienia żółtych krzykliwych ludzi by przyjęli światłą drogę Demokracji.

Skoro tylko oddziały edukatorów zostały wyprawione w daleką drogę do Żółtego Ludu Benevollus zorientował się, że jego lud ma zbyt mało jedzenia by wykarmić jego licznych potomków. Co więcej znał potencjał swoich współplemieńców i wiedział, że ich wioska już wkrótce pełna będzie malutkich Demokratów, których trzeba będzie przecież nakarmić. Dlatego Benevollus udał się do szamanów plemienia:
- Miałem sen w którym jeden z moich przodków wielce sobie chwalił zalety cudzołóstwa.
- Rybołówstwa Panie? - spytał jeden z niedosłyszących szamanów.
- Może i rybołóstwa... Nie wiem, przodek nie miał zbyt wielu zębów i mówił przez to trochę mało wyraźnie. - odpowiedział Benevollus - Nieważne, rybołówstwo czy cudzołóstwo - macie wypalić dużo świętego ziela i dowiedzieć się o co dokładnie chodziło mojemu przodkowi.Tuż przed odkryciem przez szamanów rybołówstwa edukatorzy skutecznie wdrożyli demokrację wśród Żółtych Ludzi. Warto tu wspomnieć, że edukatorzy napotkali pewien "opór materiału". Jeden z ich oddziałów spotkał się z czynną napaścią edkuwanych i niestety nie sprostał naporowi żółtych wojowników.


Jeden z edukatorów nie tylko wsławił się wielce w krzewieniu demokracji wśród Żółtego Ludu, ale też potrafił z tego zaszczytnego zadania wynieść korzyść dla siebie - nauczył się tajemniczej sztuki walki i przyjął imię Miyamoto Musashi.
- Jak Cię zwą dumny Demokrato? - spytał Benevollus.
-
- Że jak?
- (czyt. Miyamoto Musashi)
- Aha. No dobra, niech Ci będzie. Wiedz Dzielny Edukatorze że Twoje zasługi dla ludu Demokratów nigdy nie zostaną zapomniane i chociaż nazwanie naszego nowego miasta nie jest może najlepszym pomysłem, to jednak rozważę jeszcze nad tym jakby tu Cię uhonorować.

Portret Miyamoto Musashi'ego sporządzony prze potomnych.

Akcja edukatorów oczywiście zakończyła się sukcesem, a nowo edukowana osada żółtego ludu została nazwana przez Benevollusa "Pierwszy Krok". Nowa nazwa miała na celu uświadomienie ludowi Demokratów, że wkroczyli oni właśnie na wspaniałą ścieżkę, której zwieńczeniem ma stać się wykazanie wyższości kultury Demokratów nad wszystkimi innymi kulturami świata.

Zaś w stolicy światowej demokracji rozpoczął się okres wzmożonej potencji Demokratów i płodności Demokratek - stało się to za sprawą przemyślanej polityki ekonomicznej Benevollusa: zakupu jednego łowiska ryb po okazyjnej cenie, a zdobycia drugiego dzięki rozwojowi kultury. Dzięki tym zabiegom Demokraci jak najszybciej mogli cieszyć się obfitością owoców morza i spokojnie zająć się wychowywaniem kolejnych pokoleń. Benevollus zdecydował, że jak najszybsze zbudowanie dwóch kutrów sprawi, że rozwój ekonomiczny stolicy bardzo wcześnie zapewni Demokratom przypływ dużych ilości złota.


Warto też wspomnieć o trzech ciekawych spotkaniach, które miały miejsce za panowania Benevollusa (pomijając wspomniane wcześniej spotkanie z żółtymi ludźmi).

Najpierw edukatorzy spotkali osobnika, którego mowa słynie ze swej prostoty, a imię z zawiłości - odziany on był zgoła dziwacznie w dziwnie świecący a głowie ni to rondel, ni to nocnik (Czyżby to odzienie skrywało jakąś pamiątkę po spotkaniu z edukatorami - tj. wielkiego guza?-zastanawiał się Benevollus).


Później, za pośrednictwem zwiadowców, którzy wychynęli z dżungli spotkać pewnego młodzieńca delikatnej urody, kruchego zdrowia i podejrzanych skłonności do płci mniej pięknej.


Tak zakończyło się panowanie Benevollusa I Iaponicusa - upłynęło ono spokojnie i owocnie. Naród Demokratów dzięki jego rządom uzyskał dostęp do wspaniałego bogactwa mórz wokół stolicy, a także był o krok od uzyskania dostępu do luksusu nieznanego innym narodom świata - bawełnianej odzieży. Benevollus zostawił swojemu następcy dwa miasta z wielkim potencjałem i skarbiec który zapełniał się w bardzo ładnym tempie. Już wkrótce stolica Demokratów miała stać się jednym z największych i najbogatszych miast świata...


Polityka wewnętrzna i świat który znamy:


[Edited by Benevollus on Oct 12, 2010 at 22:11]

Oct 12, 2010 at 14:17

Print
czajmen
Status: Moderator

Posts: 4753
Registered: Jul 28, 2008
IP: Logged
Re: Kronika NoVej Demokracji [post #4]

Czajmen Miłośnik Kamienia

---
Save http://czajmen.pl/resources/images/CzajmenI.Civ5Save
---

Ojciec Czajmena miał jedno wielkie marzenie - zbudować wielki krąg z kamienia, który dzięki jego mocy zjednoczy i ostatecznie zcementuje nasz lud. Do tego, co już wiedziały tylko wybrane osoby, miał być on ukoronowaniem grobów władcy naszego plemienia. Miało pokazywać innym plamioną iż, my ludzie NDR jestśmy silni i zdolni do wielkich rzeczy. Niestety decyzją rady, marzenie ojca Czajmena nie zostało zrealizowane, gdyż Rada Starszych w głosowaniu zdecydowała, iż władać ma Benevollus, który za główny cel postawił podbicie sąsiedniego plemienia i zdobycie bawełny, tak by on w nocy nie marzł. Na szczęście po jego rządach Rada została oświecona i dzięki wielkiemu i sprytnemu planu, w którym co wszyscy nie wiedzą, kilku konkurentów nie dożyło momentu głosowania, Czajmen - zwany przez marzenie swojego Ojca - Miłośnikiem Kamienia został naszy, drugim władcą.

Wielki Kamienny Krąg

Zgodnie ze swoimi obietnicami jego główne zadanie na początku rządów było zrealizowanie marzenia swojego Ojca, marzenia, które było także jego marzeniem. I tak w pierwszej kolejności nasi szamani rozpoczęli pracę mające na celu skonstruowanie kalendarza. Po wielu latach pracy ich dzieło zostało ukończone - wprowadzony został kalendarz, składający się z 13 okresów 28 dniowych, każdy taki okres, nazwany miesiącem został podzielony na 4 okresy po 7 dni każdy. Okres ten został nazwany tygodniem. Od tego czasu zaczęto wszystko skrupulatnie spisywać.

W roku 57 rozpoczęto budowę tego cudu. Wiele setek ludzi pracowało przy tym, w tym wielkie rzesze z podbitych barbarzyńskich wiosek. Dzięki ich wielkiemu wysiłkowi, który wiele istnień zabrał do świata przodków, po 27 latach 5 miesiącach 2 tygodniach i 3 dniach budowa została zakończona. Przez następne 4 tygodnie wszyscy pili jedli i świętowali. Władca był szczęśliwy z realizacji swojego marzenia. Wielu podróżnych przybyszów z zazdrością patrzyło na tą budowlę. Część z nich zechciała osiąść na naszych ziemiach, przez co liczba ludności wciąż rosła.Dalszy rozwój

Ponieważ władca był wciąż w kwiecie wieku - wciąż miał siłę, postanowił iż równolegle do budowy wielkiego cudu, niewielka liczba niewolników i naszych ludzi zacznie budować plantacje bawełny - surowca, którego mieliśmy bardzo dużo. Dzięki udanym transakcją handlowym, władca posiadał odpowiednie bogactwo do założenia trzeciej osady. Jako miejsce wybrał rzekę oddaloną na zachód od "Pierwszego Kroku" koło rzeki, której nadał imię Szczęśliwa, stąd osada przyjęła nazwę Szczęśliwa Rzeka . Ale ponieważ pierwszy władca tego miasta, Benevollus Młodszy miał mały problem z wymową Rz, ostatecznie rozprzestrzeniła się nazwa Szczęśliwa Reka. Lud zapomniał o pierwotnej nazwie, a nawet władcy - Czajmenowi - nowa nazwa przypadła do gustu.Czajmen zarządził także budowę w każdej osadzie pomnika, który pozwoli na rozwój naszych granic, na zdobywanie coraz to nowych terenów. Koło stolicy wybudowano także kopalnie, która to przyczyniła się do szybszego budowania kolejnego wielkiego budynku - Wielkiej Biblioteki. W tym budynku miały zaleźć się wszelkie zapiski naszych przodków, a także spis dokonań wszystkich władców. Niestety jak się okazało, Czajmen nie dożył do momentu kiedy mógłby swoje zapiski umieścić w tym wielkim budynku.

Sytuacja po za naszymi ziemiami

Czajmena nie za bardzo interesowali sąsiedzi, nie licząc udanych wymian handlowych. To też w tych sprawa za wiele nie jest do powiedzenia. Nasze oddziały były wysyłane w miejsca gdzie pojawiały się wrogie barbarzyńskie plemiona, a pod koniec swojego panowania dwóm drużyną wojowników z maczugami nakazał zbadanie terenów na północy wielkiej pustyni. Wieści jakie dotarły do stolicy wskazują iż żyją tam inne plemiona, z który będzie można prowadzić handel, a w przyszłości za pewne wykorzystać je na inny sposób. Jednak żadnych większych szczegółów nie znamy, gdyż wojownicy wciąż nie wrócili ze swojej wyprawy.Wprowadzone polityki

Pomimo iż Czajmen nie inwestował w nowe wojsko, wiedział iż w przyszłości nad nasze plemię nadejdą ciemne chmury, dlatego też prowadził badania i szkolenia, które w ostateczności pozwoliły na lepsze opanowanie współpracy naszych oddziałów bojowych - dzięki temu ich siła rosła i pozwala na bycie niepokonanym. Wiele uwagi Czajmen przywiązał do wyszkolenia wielkiego wojownika, który poprowadzi naszą armię, która za pewno niedługo będzie budowana. Z wielu młodych obiecujących kandydatów jeden odznaczał się wielką heroicznością, wielkim sprytem i miał dobrze rozwinięty zmysł taktyczny - tak powstał wielki generał - pierwszy i zapewne nie ostatni w naszej armii.

Śmierć Czajmena

Niestety na wiosnę roku 100 Czajmen ciężko zachorował, wszak miał już ponad 80 lat życia - nikt odkładnie nie wiedział ile, a sam Czajmen nie przywiązywał do tego uwagi - jak mawiał - Jesteś na tyle stary, na ile się czujesz . Ceremonia pogrzebowa była wielkim wydarzeniem - zjechali się wszyscy ważni ludzie, członkowie Rady - cały proces trwał w stolicy aż 3 tygodnie. Został pochowany w podziemiach wydrążonych pod Wielkim Kamiennym Kręgiem. Na miejscu byli także jego 3 synowie oraz 4 córki.... O nich wkrótce miało zrobić się głośno...

[Edited by czajmen on Oct 22, 2010 at 19:16]

_________________________________
Carpe diem

Oct 19, 2010 at 06:34
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
kasztelan_mirmil
Status: Moderator

Posts: 5172
Registered: May 09, 2006
IP: Logged

Attached:
Komisarz_Mirmi
l_0150_BC0350.
zip

743 KB [downloads: 84]
Re: Kronika NoVej Demokracji [post #5]

Krooonika IIIKadencjoowa
czyli KPZR i Komisarz Mirmił u władzy


Po dwóch przegranych z kretesem kampaniach wyborczych wymieniono całe kierownictwo i biuro polityczne KPZR (Klubu Przyjaciół Zrównoważonego Rozwoju), określono poprzednie plena jako okres błędów i wypaczeń oraz przystąpiono do nowej ofensywy na froncie wyborczym.

Na czele Biura Politycznego KPZR NoVej Demokratycznej Rosji stanął młody i prężny Komisarz Mirmił III. Miał trudny orzech do zgryzienia bowiem przeciwko niemu w wyborach wystąpił groźny i wymachujący maczugą Szuwar z podobnym i bardzo mocnym programem. W szranki wystąpił również Czajmen, który choć zaprezentował program zastoju to jednak pochodził z rodziny mającej największy wpływ na dotychczasową politykę NVDRu. Groźnym rywalem mógł się tez okazać populista illusive_s.
Mirmił postawił jednak na inwestycje w surowce oraz mieszkania, dzięki czemu dosłownie jednym głosem udało mu się wygrać wybory w pierwszej turze.


Wyniki Wyborów III kadencji

Po uroczystej akademii z okazji wygranej należało wziąć się do pracy. Oddajmy zatem głos politycznemu kierownikowi budowy Wrót Indii:
- Niech nam pan opowie o nowo powstającym mieście, jakie będzie miało znaczenie dla przyszłej gospodarki NVDR ?
- Wieta, rozumieta... znaczenie będzie kluczowe i jak to muwiom milittatarne.
- Czy może nam pan zdradzić trochę szczegółów ?
- No, no... wojaki będą lepiej walczyć, no bo tak. Po pierwsze primo będzie to najbliższy port obok naszych plantacji bawełny i manufaktur wytwarzających bawełniane gacie, jest szansa że przez ten port sprowadzimy z zachodu gumkę lub przynajmniej sznurek do gaci. Od tej pory nasze wojaki nie bedom już musiały trzymać jedna ręką swoich gaci a wiadomo że dwoma lepiej sie walczy. Po drugie primo niedaleko miasta pływają walenie, jeszcze nie wiemy jak ale może te zwierzaki tez nas trochę nauczą o waleniu przeciwnika, a po trzecie primo podobno są tu jakieś jeszcze nie zbadane skały z których można robić cudne przedmioty. Te skały noszą robocza nazwę "żelazo" i mamy już prototyp sprzączek do sandałów dla naszej armii, wojaki którym nie spadają buty wiadomo tez że lepiej sobie poradzą na polu bitwy...


Przenieśmy się teraz do Birmańskiej Plomby posłuchajmy co o powstaniu tego miasta opowie nam pani Ludmiła kustoszka miejskiej chaty pamięci:
No to miasto tak się nazywa, bo tu niedaleko koniki żyją. I swego czasu próbował je ujeżdżać sam Komisarz Mirmił. Ale koniki dzikie, a Mirmił d*** nie jeździec więc mu jeden kopytem sprzedał plombę w nos i tak już zostało.NoVa Demokratyczna Rosja za III kadencjiJak wiadomo równowaga jest na środku, zatem KPZR podążało środkiem ścieżki naukowej

Raport dzienny 23/2343/150

Część jawna
Niech żyje NVDR !!!

Część tajna
Do kwatery głownej:
podajemy stan naszych wojsk:
wojownik x 3
pikienier x 1
Generał x 2

Informujemy również, że kulturalny rozwój honorowej armii jest kontynuowany

Podajemy strategiczne rozmieszczenie naszych budynków:
Stolica: Pałac, Stonehenge, Wielka Biblioteka, Krepost, *Biblioteka
Pierwszy Krok: Biblioteka, Monument, *Krepost
Szczesliwa Reka: Krepost, Monument, *Świątynia
Birmanska Pomba: *Monument
Wrota Indii: *Monument
(* - w budowie)


[Edited by kasztelan_mirmil on Nov 02, 2010 at 21:12]

_________________________________
Lektura do poduszki:
::: Dzieje Imperium Azuli :::
::: Dzieje Imperium QuartĂłw:::

Oct 29, 2010 at 16:52

Print
kasztelan_mirmil
Status: Moderator

Posts: 5172
Registered: May 09, 2006
IP: Logged
Re: Kronika NoVej Demokracji [post #6]

NoVa Demokratyczna Rosja IV kadencji

Zapis Gry


Obdarzony wielkim zaufaniem społecznym (85% poparcie w wyborach) KPZR z Komisarzem Mirmiłem II na czele rozpoczął po reelekcji ponowne panowanie nad naszym krajem.

W planach mieliśmy dalszy pokojowy rozwój i rozbudowę, niestety zdradzieckie wypowiedzenie wojny przez Persów i Siam oraz bezczelne postawienie miasta Korynt na naszej ziemi zmusiły nas do podążenia ścieżką zbrojeń.

Nasza skromna armia została rozwinięta ponad trzykrotnie stajac sie największą na świecie:
3 x katapulta
1 x konnica
4 x pikienierzy
1 x zbrojny
2 x wojownicy
1 x Trirema
2 x Wielki Generał

Po podzieleniu wojsk na korpus wschodni o zachodni rozpoczęliśmy dwie zwycięskie ofensywy ofensywy niszczac Korynt oraz zajmując Persie Susa i Greckie Ateny.Sytuacja na Zachodzie.Sytuacja na Wschodzie.

Mimo licznych podbojów kraj nie stanął w rozwoju. Wynaleźliśmy liczne technologieRozbudowaliśmy miasta:
Szczegółowe informacje o naszych miastach (w nawiasie liczba mieszkanców, DRUKOWANYMI świerzo wybudowane budynki, * - budynki w budowie):
-Stolica(6): Pałac, Stonehenge, Wielka Biblioteka, Krepost, BIBLIOTEKA, *Targowisko(7)
-Pierwszy Krok(6): Biblioteka, Monument, KREPOST, *świątynia(5)
-Szczesliwa Reka(6): Krepost, Monument, ŚWIĄTYNIA, BIBLIOTEKA, *Mennica (17)
-Birmanska Pomba(2): MONUMENT, KREPOST, *Biblioteka(5)
-Wrota Indii(4): MONUMENT, BIBLIOTEKA, KREPOST, *Pikienierzy(14)
-Susa(3): *Mury(73)
-Ateny(3): *Sąd(73)

Tym sposobem nasz kraj rozwijał się prężnie od Tygrysu po Huanghe.[Edited by kasztelan_mirmil on Nov 10, 2010 at 14:32]

_________________________________
Lektura do poduszki:
::: Dzieje Imperium Azuli :::
::: Dzieje Imperium QuartĂłw:::

Nov 10, 2010 at 14:25

Print
czajmen
Status: Moderator

Posts: 4753
Registered: Jul 28, 2008
IP: Logged
Re: Kronika NoVej Demokracji [post #7]

sejv - http://czajmen.pl/resources/images/CzajmenIIkoniec.Civ5Save

Czajmen II

Wstęp

Po wielu latach bez-męskich potomków w rodzie Czajmenów w końcu na świat przyszedł chłopiec. Przez całe jego młode życie był ukrywany w górach pomiędzy Atenami a Stolicą. Wyachowywany był przez najlepszych uczonych oraz wojowników, tak by zostać zarówno mądrym jak mężnym przyszłym królem. Ukrywanie miało związek z obawami iż obecny władca - Towarzysz Kasztelan użyje swoich tajnych służb i wyeliminuje wrogów. Ostatnie doświadzenia związane z Iwanem Pastyrowiczem Cywilem utwierdzily ród Czajmenów w tym przekonaniu. W końcu nastały 18 urodziny chłopca - czas by wkroczyć w dorosłość i zarazem wyjść z cienia. Akurat w roku jego 18 urodzin, obecny władca umarł, co było wielce na rękę młodemu Czajmenowi. Czas by korona wróciła w dobre ręczę.

Stolica

I tak pewnego wiosennego dnia - młody Czajmen pojawił się w stolicy - część starych ludzi rozpoznała w nim rysy jego dawnego przodka - wielkiego króla, ale dla znacznej większości był on zwykłym chłopcem. Aby miał czas zobaczyć co się dzieje w kraju kilka dni patrzył, słuchał i obserwował. W kończy w dniu przesilenia letniego udał się na zebranie z Radą, a była w ten czas przy nim jego ukochana matka.

Plan

Rada była wielce zdziwiona widokiem Czajmena - gdyby nie jego matka, to zapewne trafiłby do więzienia za kłamstwa. Po wielu godzinach debatowania nad jego pochodzeniem, w końcu rada postanowiła go wysłuchać. Chodzą słuchy iż kilku członków KGB zostało zgładzonych po tej informacji...

Plan przedstawiony przez Czajmena zakłada:
1. Dostęp do bogatych złóż złota, które są koło perskiego miasta - Ekbatana - dzięki temu uzyskamy aż 12 nowych sztuk bezcennego żelaza, a także - lodową odetniemy Afrykę od Europu i Azji.

2. Usunięcie nieszczęścia powodowanego przez okupacje miast - czas z tym skończyć - w każdym okupowanym mieście będzie wybudowany Sąd. Tylko w Pierwszy Krok wykonamy to z małym opóźnieniem, bo budowa potrwa aż 53 lata...

3. Szczęście obywateli, podziw wrogów a przede wszystkim wielkośc buduje się dzięki jednemu - cudom - zamierzam wybudować iż aż 4, w tym jedno będzie ukończone za 56 lat, a drugie za 60.

Wybudowane zostanie:
- Porcelanowa Wieża - dzięki temu zyskamy Wielkiego naukowca
- Hagia Sofia - kształcenie Wielkich Ludzi znacznie przyśpieszy
- Chichén Itzá - długość naszych wielkich złotych wieków musi być większa
- Angkor Wat - koszt pól znacząco spadnie, dzięki połączeniu z Twierdzami - szybkość wzrostu naszego terytorium będzie OGROMNA, a przez to będzie w stanie szybko objąć swoim zasięgiem wiele cennych surowców

4. Wyeliminowanie Grecji - ten wrzód na naszym tyłku nie będzie więcej nam bruździł przy granicy. Wyzwolone przez nas Oslo będzie z wdzięczności dostarczać nam jedzenie - dużo jedzenia. Dopilnuje tego.

5. Wyprawy odkrywcze - mam zamiar dokładnie zbadać północną Afrykę, a także opłynąć ją dookoła. Czas poznać także tereny za Wielką Pustynią i Wielkimi Górami, a także poznać tajemnice Syberii.

6. Nauka - może wymieniona jako jedna z ostatnich, ale jest ważnym filarem moich przyszłych rządów. Mam zamiar wkroczyć w erę renesansu, która to pozwoli nam przyjąć politykę Racjonalizmu. Odkryć zamierzam:
- Teologie - ważna z powodu cudów, ale najważniejszy powód - wymaga tego Edukacja
- Edukacje - pola dżungli nie mogą być nie wykorzystane. Nasza nauka musi być jeszcze lepsza
- Akustykę - pora na kolejną epokę - dzięki temu będziemy mieć więcej jedzenia z Oslo, a także będziemy mieć dostęp do nowych polityk społecznych
- Rycerstwo - Czas na bardzo dobre jednostki konne

7. Ekonomia - wielka akcja budowy dróg - Czas skończyć z podróżowaniem po lasach, bezdrożach - to zbyt niebezpieczne i zbyt długie - zamierzam połączyć stolicę z wszystkimi miastami z wyjątkiem Aten. Drogę na pewno doprowadzę do Suzy, ostatni etap (do nowo zdobytego miasta) będzie w budowie. Gdzie niegdzie zostaną także wybudowane stosowne ulepszenia, dla zapewnienia efektywniejszego wykorzystania naszych obywateli. Silna gospodarka pozwoli nam na budowę jeszcze silniejszej armii, a także zdobywanie i utrzymywanie kolejnych miast. Skarbiec będzie pełny złota - gwarantuje uzbieranie kwoty ponad 1000 złota, które będzie można wykorzystać w czarnej godzinie, albo wykonać odpowiednie pracę w przyszłości

8. Stosunki dyplomatyczne:
a) wyeliminowanie Grecji
b) wojna z Persja w celu zdobycia Ekbatana bogatego w rudę żelaza
c) poprawienie kontaktów z Anglią, Ameryką i Indiami
d) wspólne projekty badawcze z Anglią i Inkami
e) wymiany surowców luksusowych w celu zapewnienia szczęścia naszych obywateli, a także większy wzrost miast, które będą wielce rade z nowych towarów
f) eliminacja bardzo wielu osad barbarzyńców.

9. Armia - ostatni punkt, nie najważniejszy, ale też nie pominięty. Nasze stare jednostki wojownicze zostaną przekwalifikowane na jednostki zbrojnych - zapewnią bezpieczeństwo w środku naszego państwa - nie jako utworzą Armię Centrum, która będzie dowodzona przez Wielkiego Generała (po wybudowaniu Chichén Itzá może być bardzo efektywnie wykorzystany do złotego wieku). Do służby zostanie oddany nowy oddział konnej jazdy, a także jednostka pikinierów, która wejdzie w skład Armii Centrum. Do tego jednostki będą zdobywać wiele doświadczenia w walkach.

-----------
K R O N I K A

Komisja śledcza

Pierwszą rzeczą jaką nowy władca - Czajmen II zrobił na początku swoich rządów było powołanie specjalnej komisji śledczej, która miała zbadać rządy komunistyczne poprzednich dwóch władców a także wyjaśnić i upublicznić działalność KGB. W wyniku prowadzonego dochodzenia uznano iż wiele faktów nie może być upubliczniona, ze względu na dobro państwa. Natomiast ustawnowiono iż w zdobycznych miastach należy wybudować sądy, tak by bezprawie w nich ustało, ale ludność mogła być szczęśliwa. I tak też uczyniono - plan budowy sądów ruszył pełną parą we wszystkich okupowanych miastach - plan który udało się praktycznie w 100% zrealizować jeszcze za życia Czajmena II

II Wojna perska

Czajmen II od razu zdał sobie sprawę w jak ciężkiej sytuacji znajdujemy się. Wojsko rozpaczliwie potrzebowało żelaza - nasze zasoby były zbyt małe na utrzymanie silnej i nowoczesnej armii. Przez to na samym początku opracowano plan ataku na Ekbatana, który w pobliżu zawierał bardzo bardzo bogate źródła żelaza. Dzięki ewentualnie udanemu atakowi uda się ograniczyć ekspansje Persów, a także znacząco osłabić ich. Plan po wielu latach przygotowań został wdrożony w życie. W walkach uczestniczyło:
2 katapulty
1 zbrojny
2 piknierów
1 konny

Zadaniem katapult było niszczenie (ew. osłabianie) obcych wojsk, a następnie ostrzeliwanie miasta. Zbrojni dostali zadanie szturmu na miasto. Konica miała uniemożliwić dotarcie na front innych oddziałów wroga. Zadaniem piknierów było osłanianie katapult a także dobijanie resztek perskich wojsk. Plan powiódł się w 100% - bez strat zdobyliśmy miasto i bezcenne złoża żelaza stały się nasze. Następnie wojska ruszyły na stolicę Persów. jednakże z uwagi na nieprzygotowanie planów, a także złą sytuacje z zadowoleniem w kraju, a także chojną ofertę za pokój ze strony perskiego władcy, która to ostatecznie zaważyła - pokój został podpisany i do końca władania Czajmena II nie odbyły się już żadne konflikty z Persją.

Wojna grecka - ostatnia

Równocześnie z prowadzeniem wojny z Persją na dalekim zachodzie - na wschodzie nasze wojska nie próżnowały - plan wymazania Grecji z map świata został wdrożony i zrealizowany. Przy okazji odbiliśmy jedno wolne miasto - przez co zyskaliśmy wielką wdzięczność jego obywateli co za owocowało dostawa wielu ton jedzenia.

Odkrycia

Wojska które wówczas znalazły się blisko perskiej stolicy otrzymały rozkaz eksploracji pobliskich terenów. Takie same rozkazy otrzymały inne jednostki - jednostki z armii wchód wyruszyły na eksploracje dalekiego północnego wschodu - celem jest poznanie wielkości państwa amerykańskiego. W centrum kraju została wybudowana nowa - trzecia armia, także dowodzona przez wielkiego generała. Zbadali oni dokładnie teren Wielkiej Pustyni, a także poznali lokalizacje wielu miast po drugiej stornie tej pustyni. Jednostka morska została skierowana w stronę nowego wielkiego kontynentu - Czarnego Lądu (od koloru skóry tubylców). Dzięki temu udało się poznać dokładne wymiary tego kontynentu a także zbadać dokładnie wybrzeże.

Cuda

Czajmen II tak jak obiecał, ta rozpoczął i częściowo wybudował wiele wielkich budynków - cudów, które pokazywały innym kraja jak wielkim, potężnym krajem jest NoVa Demokratyczna Rosja. Życzeniem Czajmena II było spocząć kolo szczątków swojego wielkiego przodka - Czajmena Miłośnika Kamienia. I tak też się stalo...

Podsumowanie

Stan państwa na koniec rządów:
- nauka - +76
- skarbiec - 1014 (+75)
- zadowolenie - +11
- kultura - 881 (potrzebne 1435) - wzrost +26
- dostępne 10 sztuk żelaza oraz 6 sztuk koni
- ostatnia tura złotego wieku
- mapa znanych terenów:

- brak wojen
- likwidacja KGB, śledztwo w sprawie poprzednich komunistycznych władców...
- 55 obywateli w 8 miastach

[Edited by czajmen on Nov 27, 2010 at 21:29]

_________________________________
Carpe diem

Nov 23, 2010 at 21:04
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
Herbaciarz
Status: Hero

Posts: 2273
Registered: Aug 19, 2009
IP: Logged
Re: Kronika NoVej Demokracji [post #8]

Opiart już jako młodzieniec wykazywał swój spryt i siłę. Wiele razy
wygrywał olipmiady i inne zawody. Był do tego bardzo bystry, po paru
latach nauki był gotów do wyruszenia w podróż. Ta podróż odmieniała
jego życie. Powędrował do krajów bardzo odległych i idzikich tak jak:

Anglia- przez jakis czas służył na dworze Elżbiety, lecz po oziębieniu
się stosunków na linii WB- Rosja zrezygnował ze służby.

Państwo Azteków- po ucieczce z dworu Królowej przepłynął przez
morze sródziemne i przeszedł przez pustynie. Dotarł do wielkiego
Królestwa Montezumy. Piastował tam rolę głównego kapłana i pomocnika
przy składaniu ofiar. Kiedy zaproponowano mu, że taka wspaniała osoba
mogłaby służyc bogom zdecydował się, że uchroni swoje serce i ucieknie.

Indie- na koniec swej podróży zachaczył o Indie. Był to kraj bardzo
ludny, w którym co chwila wybuchała epidemia. Opiart studiował
wczesniej medycyne, więc postanowił, że zacznie pomagać ludziom
swoją wiedzą. Kiedy ludnosc tego kraju zdziesiątkowała epidemia
tyfusu postanowił powrócić do swojej ojczyzny.

W kraju powitały go tłumy ludzi. To własnie dzięki niemu Rosja
mogła być na bierząco w sprawach zagranicznych. Ponadto niektórzy
uważali, że był szpiegiem, jednakże trzeba podkreslić, że jest
to wiadomosc niepotwierdzona.

Opiart postanowił, że zacznie brać udział w kampaniach wojennych.
Fakt, że był bardzo utalentowany tylko mu pomagał. Po paru latach
walk z barbarzyńcami zyskał sławę i wiernosci swoich poddanych-
żołnierzy. Były wtedy w naszym kraju chwile, że cywile zaczęli
wątpić w swojego obecnego władcę i zażądali zmian- zażądali
Opiarta jako nowego króla.

W swoich przemówieniach do elektoratu Opiart ciągle podkreslał,
że trzeba wreszcie oderwać od władzy stare rody! Przełomem była
chwila, gdy drugi kandydat Czajmen powiedział do ludu:
"Wiele razy na mnie głosowaliscie. Byliscie mi wierni i poddani,
jednakże przyszedł czas na zmiany. Po wielu godzinach dumania
postanowiłem, że Opiart powinien być władcą Rosji. Głosujcie
na niego!"

Po tym wydarzeniu Op był pewny, że wybory wygra i tak się własnie
stało...

Jego plan był taki: http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=8780

http://rapidshare.com/files/435024939/---Opiart---.koniec.Civ5Save

[Edited by Herbaciarz on Dec 24, 2010 at 19:07]

_________________________________
-----------------------------------------
Jestem najpotĂŞÂżniejszym czÂłowiekiem na Âświecie, rzÂądzĂŞ najwiĂŞkszym imperium
w dziejach, kochajÂą mnie miliony i nie mam z kim wypiĂŚ filiÂżanki herbaty.

~Stalin
HerbatĂŞ siĂŞ pija, by zapomnieĂŚ o haÂłasie Âświata.
~T'ien Yiheng

Dec 05, 2010 at 11:54
Gadu-Gadu: 10210264
XFire Opiart
Print
kasztelan_mirmil
Status: Moderator

Posts: 5172
Registered: May 09, 2006
IP: Logged
Re: Kronika NoVej Demokracji [post #9]

Zamieszczam save, kronika jak położę dzieci spać i sam nie padnę


NVDR 7 kadencji

_________________________________
Lektura do poduszki:
::: Dzieje Imperium Azuli :::
::: Dzieje Imperium QuartĂłw:::

Dec 19, 2010 at 09:50

Print
leedss
Status: Elite

Posts: 563
Registered: Oct 30, 2010
IP: Logged

Attached:
Civ5Screen0006
.jpg

192 KB [downloads: 128]
Re: Kronika NoVej Demokracji [post #10]

Zapis gry

Oto w skróconej formie moje postanowienia: http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=8942 .

Leedss był młody, ambitnym chłopakiem należącym do formacji kozaków,
był tak dobrym wojownikiem iż wkrótce dostał się do gwardii królewskiej.
Gdy poprzedni władca zmarł nie mając męskiego potomka radni zebrali
się by wybrać nowego władce, jeden z nich, opiekun Leedss'a z młodości,
wiedząc o jego zdolnościach przywódczych zaproponował radzie aby to
on został królem. Po wielogodzinnej dyskusji radni wybrali
Leedss'a na nowego króla naszego zacnego państwa.

Leedss był miłośnikiem sztuki dlatego zaraz po objęciu władzy kazał wybudować
muzeum, które nazwał Luwr. Władca mając wojenne doświadczenia
postanowił podbić dwa Angielskie miasta leżące na terenie Afryki,
gdyż te miasta blokowały drogę do zachodniej części kontynentu.
Równocześnie część wojsk wysłał do ostatniego miasta należącego do
gościa w zapewne cennym złotym wdzianku i nie wymawialnym imieniu,
miasto padło po kilku dniach nie stawiając większego oporu.
Z Angielskimi miastami było trochę gorzej lecz one również nie były wyzwaniem dla
wojsk naszego króla, niestety ostatnie miasto byliśmy zmuszeni zniszczyć
Gdyż powodowało niezadowolenie w państwie.
Nowy władca zadbał również o rozwój nauki, postanowił wdrożyć wynalazek
zwany silnikiem parowym, który pozwolił budować fabryki i pancerniki parowe,
jego naukowcy opracowali również nawóz co zwiększyło liczbę zbiorów
na polach uprawnych w państwie.

Leedss zmarł w młodym wieku, wiele osób podejrzewa iż został
otruty przez Angielskiego szpiega jednak ta sprawa nie została
do końca zbadana, Leedss umierając miał nadzieje że wiele osób
będzie kandydować na nowego władce tego wspaniałego miasta.

----------------------
Tajne - poufne
----------------------
Stan wojska:
3x ciężkozbrojny,
3x pikinierzy,
7x strzelcy,
5x kozacy,
3x działa,
2x wielki generał,

Stan floty:
1x karawela,
1x fregata,
2x pancernik parowy,

[Edited by leedss on Feb 03, 2011 at 17:08]

Feb 02, 2011 at 21:13

Print
czajmen
Status: Moderator

Posts: 4753
Registered: Jul 28, 2008
IP: Logged
Re: Kronika NoVej Demokracji [post #11]

sejv tu: - opis w trakcie robienia...

http://czajmen.pl/resources/czajmen_VII_end_450.Civ5Save

[Edited by czajmen on Mar 21, 2011 at 18:26]

_________________________________
Carpe diem

Mar 12, 2011 at 07:38
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
Tomek77
Status: Elite

Posts: 583
Registered: Sept 01, 2010
IP: Logged
Re: Kronika NoVej Demokracji [post #12]

http://www.speedyshare.com/files/28030874/Demokrata_V_0500_n.e.-1910.Civ5Save

Wybrany przez ogół większości Tomek I, gdy zasiadł na tronie pierwszą decyzją jaką podioł było zawarcie pokoju z Indiami i podpisanie traktatu o otwartych granicach. Indie w zamian za to chciały kilka surowców luksusowych- władca zgodził się. Jednak na skutek błedu urzędnika państwo straciło cały zapas surowców luksusowych zawartych w umowie (musiałem jakoś wytłumaczyć bug w grze). Wtedy w kraju nastąpiło wielkie niezadowolenie, ponieważ mieszkańcy byli podjudzani przez przciwników politycznych władcy. Po zawarciu umowy wściekły władca postanowił przyspieszyć inwazję na Anglię. Zdobył Londyn i po chwili wypowiedział kolejną wojnę Indiom. Spalił ich nową stolicę. Następną wojnę wygłosił Songhajowi i po chwili znowy Anglii. Miasta Songhajskie szybko padły i stały się częściom imperium. Wraz znimi na cel poszło Newcastle. Podczas tych wojen Tomkowi I udało się dwa razy oszukać władcę Francji zagarniając jego złoto ze skarbca dla NoVej Demokracji Rosji. Po tych wojnach jednostki zyskały liczne doświadczenie i zaszczyty.

Tomek I cenił sobie oświatę i chciał zadbać o edukację mieszczan i chłopów. W tym celu zbudował szkoły publiczne w wielu miastach. Wykształceni mieszkańcy musieli mieć rozrywkę, za którą musieli płacić pieniądze, które mogli przechowywać w bankach i powiększać lub tracić swój majątek na giełdach, które zbudował nowy władca.

Tomek I lubił projektować wspaniałe budowle. Jedyną zaprojektowaną budowlą jaką rozkazał zbudować w Susie była Wieża Eiffla. Niestety władca nigdy jej nie zobaczył, ponieważ przed ukończeniem budowy zginął z rąk francuskich szpiegów.

Po śmierci zyskał przydomek Europejczyk, ponieważ zapanował nad Europą Zachodnią. Jego odwiecznym skrywanym marzeniem był lot do gwiazd.

[Edited by Tomek77 on Apr 18, 2011 at 16:05]

_________________________________
Veni, vidi, vici

Apr 18, 2011 at 15:42

Print
Tomek77
Status: Elite

Posts: 583
Registered: Sept 01, 2010
IP: Logged
Re: Kronika NoVej Demokracji [post #13]

Save:
http://www.speedyshare.com/files/28970028/Demokrata_V_0550_n.e.-1950-.Civ5Save
Kronikę zamieszczę w weekend.

_________________________________
Veni, vidi, vici

Jun 14, 2011 at 15:33

Print
^ Początek strony ^Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.