civ.org.pl forums > NoVa Demokracja > III kadencja - Kampania Wyborcza
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > NoVa Demokracja
Poster
Status: Moderator

Registered: May 09, 2006
IP: Logged
III kadencja - Kampania Wyborcza [post #1]

Wątek na dyskusję dotyczące aktualnej kampanii wyborczej.

Aktywni członkowie III Kadencji:

:: czajmen :: Status: Obecnie pełnione funkcje: Statystyki: 100 % 2 (2)2 [~27%, ^54%] Osiągnięcia:
:: kasztelan_mirmil :: Status: Obecnie pełnione funkcje: Statystyki: 50 % 2 (2)2 [~13%, ^18%]
:: szuwar :: Status: Obecnie pełnione funkcje: Statystyki: 50 % 2 (2)1 [~0%, ^0%] Osiągnięcia:
:: Marian222 :: Status: Obecnie pełnione funkcje: Statystyki: 50 % 1 (2) Wykroczenia:
:: Opiart :: Status: Obecnie pełnione funkcje: Statystyki: 0 % 1 (2)1 [~0%, ^0%]
:: Attyla :: Status: Obecnie pełnione funkcje: Statystyki: 50 % 2 (2)
:: Benevollus :: Status: Obecnie pełnione funkcje: Statystyki: 100 % 2 (2)2 [~60%, ^82%] Osiągnięcia:
:: Adi Cherryson :: Status: Statystyki: 100 % 2 (2)
:: Anvil :: Status: Statystyki: 50 % 1 (1)
:: Cywil :: Status: Statystyki: 50 % 2 (2)1 [~0%, ^0%] Osiągnięcia:
:: Illusive_S :: Status: Statystyki: 50 % 1 (1)
:: jobabr :: Status: Statystyki: 50 % 1 (2) Wykroczenia:
:: Maiar :: Status: Statystyki: 50 % 1 (1)
:: mwookash :: Status: Statystyki: 50 % 1 (2) Wykroczenia:
:: Vortavor :: Status: Statystyki: 50 % 1 (2) Wykroczenia:
:: Kex :: Status: Statystyki: 0 % 1 (1)
:: lukami :: Status: Statystyki: 0 % 0 (1)1 [~0%, ^0%] Wykroczenia:
:: Markus :: Status: Statystyki: 0 % 1 (1)

Kampania III Kadencji
Zgłaszanie kandydatur - do soboty (23 X 2010) do godziny 22:00
Zakończenie kampanii - poniedziałek (25 X 2010) godzina 22:00

Prawo głosu posiada 18 wyborców.

Tymczasowe zmiany w przepisach:
W III i IV kadencji nie zważamy na to ilu kandydatów jest w wyborach. Nie trzeba będzie szukać poparcia społecznego (zbierać podpisów)
jak w pierwszej kadencji.
Za to jeśli nikt nie uzyska co najmniej 50% poparcia to organizujemy II turę wyborów (po krótkiej dodatkowej kampanii).
Do drugiej tury przechodzi 2 lub więcej kandydatów z największym poparciem, a dopiero przy remisach II tury decydują głosy specjalne.
Przy remisie w pierwszej kadencji (50%/50%) robimy drugą turę jeśli frekwencja wynosiła mniej niż 100%, jeśli 100% decydują głosy specjalne.

Oct 19, 2010 at 23:26

Print
Benevollus
Status: Veteran

Registered: Aug 12, 2010
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #2]

Chciałbym wszystkich uczestników zabawy zachęcić do:

1. Ściągnięcia ostatniego save'a i próby samodzielnego rozegrania tych 50tur - dzięki temu podczas kampanii i wyborów każdy będzie wiedział co da się osiągnąć, a czego nie. Każdy sam będzie mógł lepiej zweryfikować przedstawione programy wyborcze.
Podczas poprzedniej kampanii na 24h przed ciszą wyborczą save został ściągnięty tylko 4 razy... Rozegranie tych 50 lub mniej tur nie powinno Wam zająć więcej jak 30min., a da Wam więcej frajdy z udziału w kampanii wyborczej.

2. Przedstawiania swoich oczekiwań wobec kandydatów na III Kadencję

Oct 20, 2010 at 08:51

Print
kasztelan_mirmil

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #3]

Na swoim pierwszym w III kadencji plenum KPZR ustaliło następujące oczekiwania wobec nowego władcy:
- zapewnienie naszemu Państwu dostępu do wystarczającej ilości żelaza do celów strategicznych
- zatrzymanie ekspansji na zgniły zachód
- ustanowienie bratnich stosunków z Wolnymi Miastami na Zachodzie
- spenetrowanie Indonezji oraz Australii w celu kolonizacji lub podboju
- zdecydowana poprawa stanu naszej armii
- wolność, równość, braterstwo oraz bawełniane gacie darmo dla wszystkich

Oct 20, 2010 at 09:09

Print
szuwar
Status: Hero

Registered: Jul 20, 2009
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #4]

Szuwar zgłaszać iż możliwa być sytuacja gdzie Moja prosić o przedłużenie czas kampania do niedziela.
Moja bardzo bardzo zapracowana ostatnio.
Zgłaszanie sucha pogląda co Szuwar chcieć robić i dążyć skazana od raza na niepowodzenie.
W sobota sprawa się wyjaśnić.
Moja mieć nadzieja że w ta kadencja udać się Szuwar wystartować.
I wygrać co najważniejsza sprawa.
Inaczej Szuwar tupać i krzyczeć i machać maczuga i mieć brzydka grymas na twarz.
Może nawet popuścić jakaś łza i znowu tupać i krzyczeć i wymachiwać maczuga Moja.

Oct 21, 2010 at 11:54

Print
kasztelan_mirmil

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #5]

hmmmm....

obawiam się, że przy obecnej ordynacji wyborczej, już taki wielu chętnych na przedłużanie okresu zgłaszania kandydatur nie będzie, bo poprzednio opłacało się zgłosić nie za późno by nie wyskoczyć jak Filip z konopi i mieć czas na odpowiedzenia na pytania, ale tez nie opłacało się zgłaszać zbyt wcześnie by inni nie zakosili zbytnio twoich pomysłów....
Teraz opłaca się zgłaszać tuż przed końcem przyjmowania zgłoszeń...
Lepiej poprosić o przedłużenie wcześniej, KPZR w tej chwili nie ma nic przeciwko przedłużeniu pierwszego etapu kampanii, w sobotę w południe plenum może być innego zdania.

Oct 21, 2010 at 22:59

Print
Adi Cherryson

Registered: Sept 14, 2002
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #6]

Quote:
kasztelan_mirmil wrote:bo poprzednio opłacało się zgłosić nie za późno by nie wyskoczyć jak Filip z konopi i mieć czas na odpowiedzenia na pytania, ale tez nie opłacało się zgłaszać zbyt wcześnie by inni nie zakosili zbytnio twoich pomysłów....
Teraz opłaca się zgłaszać tuż przed końcem przyjmowania zgłoszeń...

Niekoniecznie, trzeba brać pod uwagę fakt, że nie wszyscy wyborcy mają dostęp do CIV5. Jak ja na przykład

Czyli takie osoby zupełnie nie mają pojęcia, w jaki sposób możecie zakosić sobie pomysły, bo nie znają gry i tylko bazują na kampanii i poprzednich wersjach gry.

Głosując, staram się brać pod uwagę nie tylko najlepsze pomysły, ale przede wszystkim dotychczasowe zaangażowanie kandydatów.

Oct 22, 2010 at 01:57

Print
kasztelan_mirmil

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #7]

Ze względu na patcha kampania zostaje przedłuzona o jeden dzień:
Kampania III Kadencji
Zgłaszanie kandydatur - do niedzieli (24 X 2010) do godziny 22:00
Zakończenie kampanii - wtorek (26 X 2010) godzina 22:00

Oct 22, 2010 at 20:43

Print
Kex
Status: Elite

Registered: Aug 19, 2010
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #8]

Widzę,że na razie nie ma tłoku do tronu na kolejne 50 lat. Przyznam,że troszkę mnie to zastanawia, szczególnie patrząc na liczbę chętnych w pierwszej kadencji. Chyba trochę za szybko,żeby się zniechęcić do całej zabawy.
Pytanie do Szuwara: Czy to nowo założone miasto jest potrzebne? Trochę dziwi mnie lokalizacja - do tej pory miast były zakładane w sporej odległości,tutaj wkrótce zaczną sobie wadzić. Wydaje mi się to strategicznym błędem. A właśnie - czekam na argumenty,nie cios maczugą w głowę,bowiem ta metoda do mnie nie trafia

[Edited by Kex on Oct 23, 2010 at 19:58]

Oct 23, 2010 at 19:57

Print
kasztelan_mirmil

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #9]

Plenum KPZR III kadencji na swoim ostatnim specjalnym zjeździe udzieliło nagany wobec plenum II kadencji za poparcie w wyborach kandydata Czajmena.
Miasto "Szcześliwa Reka" jest tak nieszczęśliwie ulokowane, że aż żal. Brak portu i ulokowanie dokładnie tak by nie objąć swoim zasięgiem żadnego ze złóż uranu

Członkowie II plenum zostali wysłani na specjalną kurację by świeże powietrze przejaśniło im mózgi.

[Edited by kasztelan_mirmil on Oct 23, 2010 at 20:15]

Oct 23, 2010 at 20:14

Print
Andrev
Status: Regular

Registered: Sept 29, 2008
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #10]

Quote:
szuwar wrote:
EKSPLORACJA
Moja kupić Trimere i zwiedzić Wielka Woda i odkryć cztery códa natury oraz Wolne Miasta które dawać nam kasa za odkrycie.

Nasza być przerażona kultara Wielka Szuwara.
CÓDA? Nasz nie wierzyć że Wielka Szuwara chce kultura nasza wielka naroda.
Oct 23, 2010 at 20:17

Print
Maiar

Registered: Sept 26, 2010
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #11]

Informacje o uranie w tak wczesnym etapie gry to przekłamanie, i jakiś nonsens, aż należy się nagana za naganę. Rozumiem żeby sobie podpatrzeć na surki na tej dużej mapce, ale bez przesady by jeszcze pod to grać. Gdzie tu przyjemność?

Oct 23, 2010 at 20:33
Gadu-Gadu: 10423380
Print
czajmen

Registered: Jul 28, 2008
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #12]

hehehe, wiedze po raz kolejny, że moje rządy kończą się falą - źle, źle, źle, źle... ach już się do tego przyzwyczaiłem... pora zrobić kolejną zwycięską kampanie

Oct 23, 2010 at 21:02
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
szuwar

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #13]

Andrev
Moja zaraz odnaleźć skryba co ryciny na tabliczka z glina nanosić.
Zrobić wielka zupa z jego bebecha.
Wcześniej trochę opukać maczuga.
Mięsko skruszeć i wycisnąć zbędne soki.
Poćwiartować.
Porządnie przyprawić.
Mózga zostawić na deser w sos z banan.
Jak ktoś mieć ochota to zapraszać.
Zupa starczyć dla wszystek brać.

Oct 23, 2010 at 21:39

Print
Andrev

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #14]

Nasza być zadowolona z deklaracja Wielka Szuwara. Nasza uwielbiać taplanie w krwawa zupa z bebecha. Nasza akceptować rozumienie kultura w klan Wielka Szuwara.

Oct 23, 2010 at 22:04

Print
kasztelan_mirmil

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #15]

Kampania Szuwar bardzo dobra.
Bardzo podobna do moja.
Trochę słabsza, ale podobna wiec dobra.
Ale ja swoja ogłosić dopiero jutro, przed koniec przyjmowania

Obywatelu Maiar. Proszę nie mieszać się do do wewnętrznych spraw plenum jeśli nie jesteś nawet członkiem KPZR.
Jeśli doniosłe sprawy wagi kolektywnej są wam obce to możemy wysłąć na wakacje doszkalające, jedno miejsce w wagonie klasy rosyjski bizon razem z członkami II plenum na pewno jeszcze się znajdzie.
[Ja by też wolał się bawić bez znajomości mapy, ale jak nie ma takiej opcji to nie ma i warunki dla wszystkich są równe].

Towarzyszu Czajmenie, ale marmuru na wasz pomnik to chyba jednak nie dowiozą

[Edited by kasztelan_mirmil on Oct 23, 2010 at 22:25]

Oct 23, 2010 at 22:25

Print
Attyla

Registered: Jun 10, 2009
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #16]

Kasztelanie skąd ta krytyka położenia Szczęśliwej Reki? Przecież Czajmen pokazał w poprzedniej kampanii gdzie założy miasto i zagłosowałeś na niego - więc musiałeś być tego świadomy?
Co do uranu, to nie wiem czy nam się przyda w tej grze, to się dopiero okaże za naszych praprapra...wnuków

Szuwar Syn Galabara zmienia chyba zawód z żołnierza na kupca ;-) Póki co ciężko mi się wypowiedzieć. Mam nadzieję, że ktoś się jeszcze zgłosi i będzie wybór w...wyborach

Oct 23, 2010 at 22:35

Print
czajmen

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #17]

zgłosiłem się, wybór będzie... mam nadzieje, ze bedzie tez w miare orginalna, bo widze, ze powoli chcac nie chcac idziemy wszyscy w tym samym kierunku, a tylko szczegoly sie roznia... moja kampania jest alternatywa do szuwarowej... jak to sie mowi - ryzyk- fizyk....

Oct 24, 2010 at 00:08
XFire czajmen
Print
szuwar

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #18]

Szuwar syn Galabara tworzyć podwaliny pod wielka armia.
Nieraz trzeba się poświęcić dla lepszej przyszłości.
Moja być bardzo ciekaw czy Mirmił brat może wystawić kandydatura?
W czas przewidziany na składanie kandydatura być dwie kandydatura.
Chyba się nic nie przedłużać.

[Edited by szuwar on Oct 24, 2010 at 00:58]

Oct 24, 2010 at 00:54

Print
Adi Cherryson

Registered: Sept 14, 2002
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #19]

A czajmen (mówić teraz do nas) język szuwar?

Oct 24, 2010 at 02:07

Print
czajmen

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #20]

Nie, to zabieg specjalny, pokazujący inteligencje mojej "postaci" generalnie nie mam czasu na granie, ale widząc "bogactwo" kandydatów postanowiłem, że ludowi trzeba dać alternatywę....

Oct 24, 2010 at 05:11
XFire czajmen
Print
szuwar

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #21]

Szuwar czekać na krytyka przedstawiona przez Moja i Czajmen plana.
Syn Galabara zastanawiać się czy każdy widzieć iż Moja plana dawać największa korzyścia w przyszłość.

[Edited by szuwar on Oct 24, 2010 at 08:58]

Oct 24, 2010 at 08:37

Print
Benevollus
Status: Veteran

Registered: Aug 12, 2010
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #22]

W siedzibie rodu Benevollus nastało wielkie poruszenie - kolejna kampania wyborcza! Czy któryś z członków rodu będzie kandydował?

Wielce wiekowy Benevollus "Młodszy" (ma już ponad 1150 lat), rozsiadł się wygodnie w swoim fotelu i zaczął rozważać nad kampaniami młodzików - Szuwara "Smakosza" syna Galabara i młodego Czajmena syna Czajmena Miłośnika Kamienia.

Panowanie Czajmena Miłośnika Kamienia zostawiło państwo Novej Demokratycznej Rosji w bardzo słabym stanie... Trzech wojowników było bardzo słabego zdrowia i daleko od granic "Matuszki Rasji", ludzie byli wielce niezadowoleni, cuda naturalne nieodkryte a przy stolicy zbijał bąki wielki generał z którego kompletnie nie było korzyści... Do tego bagna przy stolicy nie osuszone, kopalnia na wzgórzu przy rzece cały czas nie powstała, a do ukończenia plantacji trzciny cukrowej pozostało wiele lat, rozwój naukowy zaniedbany, a samych demokratów jest niewielu...
Jedyna korzyść jaką miało państwo demokratów to ten wielki kamień który Czajmen postawił prosto w morzu...

- Nie, sprzątanie tego bałaganu to praca nie na moje siły - powiedział Benevollus Młodszy - W moim wieku kandydowanie byłoby jakąś fanaberią, niech młodzi coś tutaj radzą. Ja sobie tymczasem usiądę i wynotuję co mi się podoba a co nie w pomysłach tych młodzików...

Szuwar syn Galabara:
- populacja Demokratów 15 (plus dla Szuwara za założenie kolejnego miasta)
- zadowolenie +1 (wielki plus dla Szuwara za utrzymanie zadowolenia mimo wybudowania nowego miasta)
- rozwój naukowy +25, dobry wybór ścieżki technologicznej
- infrastruktura - plus dla Szuwara za cztery brygady robotnicze pracujące w Indiach i podwaliny pod sieć dróg
- stosunki handlowe i skarb państwa - duży plus dla Szuwara za aktywny handel międzynarodowy i mądre wykorzystanie środków na długofalowe inwestycje (cztery brygady robotnicze - ładny rozwój infrastruktury lokalnej)
- eksploracja - przeprowadzona za pomocą marynarki wojennej, plus za nawiązanie kontaktów z miastami morskimi, odkrycie cudów natury i obronę łowisk przy stolicy przed piratami;
- obronność - zaniedbana, ale uczynione podwaliny pod budowę silnej armii

Czajmen syn Czajmena Miłośnika Kamienia
- populacja Demokratów 14
- zadowolenie -1 (wielki minus dla Czajmena, bo to słaby wynik przy jednym mieście mniej niż u Szuwara)
- rozwój naukowy +30 (niby sporo, ale 6 punktów z tego generują uczeni z biblioteki Szczęśliwej Ręki - a przez to zmniejszony jest dochód, produkcja i zbiory demokratów), dobry wybór ścieżki technologicznej
- infrastruktura - ciężko ocenić, ale chyba tylko dwie brygady robotnicze i ani kilometra drogi...
- stosunki handlowe i skarb państwa - ciężko ocenić, pominięty milczeniem w programie wyborczym...
- eksploracja - zaniedbana

- Taaak, chyba już wiem na kogo zagłosuję - powiedział stary Benevollus i zasnął w bujanym fotelu...

[Edited by Benevollus on Oct 24, 2010 at 12:29]

Oct 24, 2010 at 12:28

Print
szuwar

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #23]

Nowa osada Szuwar mieć żelazo blisko.
Wystarczy tylko odpowiednia technologia wynaleźć do obróbka ta twarda skała.
To mieć nie lada znaczenie dla nasza przyszła armia.

[Edited by szuwar on Oct 24, 2010 at 12:51]

Oct 24, 2010 at 12:50

Print
czajmen

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #24]

Quote:
Benevollus wrote:
Czajmen syn Czajmena Miłośnika Kamienia
- populacja Demokratów 14
- zadowolenie -1 (wielki minus dla Czajmena, bo to słaby wynik przy jednym mieście mniej niż u Szuwara)
- rozwój naukowy +30 (niby sporo, ale 6 punktów z tego generują uczeni z biblioteki Szczęśliwej Ręki - a przez to zmniejszony jest dochód, produkcja i zbiory demokratów), dobry wybór ścieżki technologicznej
- infrastruktura - ciężko ocenić, ale chyba tylko dwie brygady robotnicze i ani kilometra drogi...
- stosunki handlowe i skarb państwa - ciężko ocenić, pominięty milczeniem w programie wyborczym...
- eksploracja - zaniedbana

male sprostowanie
- zadowolenie -1, ale w następnej turze będzie +4 - skończą się prace na dostępem do kolejnego surowca - marmuru

- rozwój naukowy - nie wiem jak to się stało, że zostało przydzielnonych dwóch uczonych do biblioteki - komp sam mi to zrobił pod koniec, jak zacząłem budować pikmena...

- brygad jest trzy - po jednej na miasto. w stolicy budowana jest farma (na wzgórzach), w pierwszym kroku budowa kopalni z wycinka dzungli, a w szczesliwej reka - konczona jest budowa kamieniolomu marmoru

- handlowalem czym sie da i z kim sie da, w tym momnecie jak widac jest ponad 500 kasy w skarbcu

- eksploracja - zaniedbana - wojsko cofniete do szczesliwej reki i stolicy

- obronnos - pikemi ze stoli beda zaraz gotowi, a w szczesliwej reka mozna przyspieszyc budowe - trzeba tylko niesczesne ustawienie obywateli zmienic...

to tyle wyjasnienia...

Oct 24, 2010 at 14:42
XFire czajmen
Print
szuwar

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #25]

Syn Galabara wspomnieć iż każda osada mieć wybudowany Library oraz Monument w każda miasto.
Nawet nowa miasto posiadać te ważna konstrukcja.
Gdy wybudować kopalnia z świecąca kamień i kuter na wieloryba to my zyskać wiela szczęście które u Moja nie jest małe.
Łączne Szczęście to 23.
Dojść +10 Szczęście za surowiec luks nowe.
Zawsze można wsadzić garnizon do osada i tak uzyskać +4 Szczęście.
Kultura największa u Szuwar.
Następny kandydat móc zbudować konstrukcja która przedłużać Złota Wiek i z nowy surowiec my zyskać wielka korzyść z taka wiela rozwinięta osada która korzystać z wiela pola.
Wy pamiętać że Złota Wiek dawać tym większa korzyść im większa liczba pola my korzystać.
Jak ktoś zbudować osada w przyszła kampania to być to słaba osada na Złoty Wiek.

[Edited by szuwar on Oct 24, 2010 at 19:42]

Oct 24, 2010 at 19:34

Print
Illusive_S
Status: Conscript

Registered: Jul 08, 2010
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #26]

Quote:
szuwar wrote:
Syn Galabara wspomnieć iż każda osada mieć wybudowany Library oraz Monument w każda miasto.
Nawet nowa miasto posiadać te ważna konstrukcja.
Gdy wybudować kopalnia z świecąca kamień i kuter na wieloryba to my zyskać wiela szczęście które u Moja nie jest małe.
Łączne Szczęście to 23.
Dojść +10 Szczęście za surowiec luks nowe.
Zawsze można wsadzić garnizon do osada i tak uzyskać +4 Szczęście.
Kultura największa u Szuwar.
Następny kandydat móc zbudować konstrukcja która przedłużać Złota Wiek i z nowy surowiec my zyskać wielka korzyść z taka wiela rozwinięta osada która korzystać z wiela pola.
Wy pamiętać że Złota Wiek dawać tym większa korzyść im większa liczba pola my korzystać.
Jak ktoś zbudować osada w przyszła kampania to być to słaba osada na Złoty Wiek.

Ale jaki jest sens zakładania dużej ilości osad skoro nie mamy możliwości wykorzystania ich pól w 100%? Ze szczęściem 23 nie będziemy w stanie dostatecznie szybko rozwinąć pól dookoła nowo założonych osad żeby je w pełni wykorzystać! Osada ta nie znajduje się na terenie na którym w najbliższym czasie osiedlą się inne cywilizacje więc nie widzę potrzeby aby zakładać osadę zwłaszcza w momencie, w którym - jak sam powiedziałeś - nasze państwo jest zapuszczone gospodarczo!

Oct 24, 2010 at 20:08

Print
kasztelan_mirmil

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #27]

Dla nieuważnych i tych co niedoczytali:

-Jeśli ktoś nie zauważył jak to termin zgłaszani kandydatur mija dopiero dziś o 22 i plenum KPZR wystawia właśnie swojego kandydata.

-Jeśli ktoś nie umie czytać doniesień z obrad plenum to informujemy, że plenum nie udzieliło nagany Miłościwie nam Panującemu Czejmenowi (bowiem nie ma takich uprawnień) a jedynie poprzedniemu plenum za zagłosowanie na Miłościwie nam Panującego.

Oct 24, 2010 at 20:28

Print
kasztelan_mirmil

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #28]

Do wyborów III kadencji zostaje dopuszczonych 4 kandydatów:

1. szuwar
2. czajmen
3. Illusive_S
4. kasztelan_mirmil

Będą oni przekonywać nas do swoich racji jeszcze przez dwa dni, po czym rozpoczną się wybory

[Edited by kasztelan_mirmil on Oct 24, 2010 at 22:03]

Oct 24, 2010 at 22:03

Print
szuwar

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #29]

Celem dla Szuwar jest być Pan jaki chcieć nasza Brać i naród.
Wiela pośród nasza brać nie chcieć iść droga dominacja nad świat jak Moja.
Syn Galabara pogodzić się z tym.
Wojna dopaść nasza prędzej czy późno.
I może wtedy Szuwar sprawdzić się jako Wielka Maczuga.
Dzięki działania Szuwar nasza nacja nie być już taka zapuszczona.
Szuwar postawić jedno osada co dawać żelazo cztery oraz szczęście dziesięć.
Ważna osada bardzo.
Mirmił założyć dwa osada i to osada dla Szuwar mieć mało sens.
Chciwość za konie które Moja móc kupić od Montezuma za grosze.
Mirmił osada zła i czynić iż dominacja coraz trudniejsza.
Moja budować osada dla surowca luksusa i strategiczna.
Dla Szuwar to mieć sens.
Nie do końca wiedzieć o co brat Illusive_S chodzić.
Moja mieć nadzieja że wszelka odpowiedz zawarta w słowa Szuwar.

Oct 24, 2010 at 22:13

Print
kasztelan_mirmil

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #30]

Rozumiemy, że pytane dotyczy Birmańskiej Osady ?
Jej sen jest prosty:
-lepiej mieć 4 konie swoje gratis niż niepewne z handlu, które mozna w kazdej chwili stracić
-dodatkowy surowiec luksusowy + inne strategiczne w przyszłości
-połączenie naszych osad drogami (w niedługiej przyszłości) poza kwestiami strategicznymi daje nam bonus z handlu bez pchania się w obecnie mało przydatne technologie morskie, dodatkowe miasto po drodze to większa efektywność budowanej drogi

Ja drogi dominacji je wykluczam, choć uważam nie uważam jej za priorytetową, ze względu na wielkość i rozkład świata. Ale jak ją robić to szybko i sprawnie a nie przez tysiąclecia. To miasto w drodze dominacji nam pomorze a nie przeszkodzi.

Ja za to nie rozumiem, po co Szuwarze pchasz się w budowę drug zanim będziesz mógł je połączyć do stolicy ?
Koszty już generują, a zyski przyjdą dopiero po podłączeniu do stolicy.

Oct 24, 2010 at 22:25

Print
Andrev

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #31]

O wielcy!

Jak przewidujecie dalszy rozwój naszego imperium? Wasz uniżny sługa zauważa, iż po przyjęciu propozycji brata naszego, Mirmiła groźnego, na mapie świata zostanie miejsce wyłącznie na jedno-dwa miasta, bramy północy - mogącego czerpać dobra z diamentów i cynamonu oraz w miejscu gdzie obecnie znajdują się ludy barbarzyńskie...

Lecz co potem?

Za Wielkimi Górami Niebios w których siedziby mają bogowie, za Wielką Pustynią Rozpaczy gdzie żyją demony wysysające wszelkie życie - jak to donoszą nasi zwiadowcy - trwają walki o żyzne tereny. Miecze tam to częsty widok i łany pól wyrosłych na krwawej posoce. A straszliwe armie wojowników z mazanymi farbą gębami ścierają się z łoskotem w huku bębnów i piszczałek. A wśród nich warowne obozy w których kują wszelką broń znaną i nieznaną...
Zaś za wielką wodą niewielkie wyspy leżą, pilnowane przez straszliwe morskie potwory i straszliwych morskich trytonów władających okrętami pełnych bestii, a na wyspach warowne zamki magów wojny, których szczytów nie widać, a dźwięk ich trąb przenika strachem i boleścią aż do kości, a na ich brzegu bieleją liczne kości nieostrożnych żeglarzy...

Gdzież zatem zwrócić się mogą oczy nasze?
O wielcy, pytam Was ja, was uniżony sługa...

Oct 25, 2010 at 08:47

Print
szuwar

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #32]

Sprawa być ciężka wielce.
Szuwar syn Galabara pałać żądza dominacja.
Dominacja nad świat z każda kadencja może się oddalać.
Szuwar stwierdzić iż dominacja nie cieszyć się wielka uznania wśród brać.
Jednak chcieć by brać widzieć droga Szuwar.
Moja postawić osada-port i uważać że to ostatnia osada jaka my stawiać.
Reszta osada to my wydrzeć z maczuga w łąpa.
Zostawiać tylko obca osada-stolica i reszta palić i obracać w perzyna.
Taka silna osada jaka my mieć wybudowana nam wystarczać.
Bardzo silna osada my posiadać.
Szuwar wiedzieć że my nie mieć wiela surowca strategiczna jak koń.
Moja się tym nie przejmować bo to żadna problema.
Syn Galabara mieć nadzieja że my zdobyć jakaś osada-stolica z koń do czasa nasza kozaka.
Poza tym Moja nie bać się handlować.
Cztery żelazo i pikmeni nam wystarczyć.
Szuwar stawiać jeszcze na mała flota.
My mieć dwa wielka generała a to oznaczać dwie mała armia.
Dwie armia do atak lub jedna na atak i jedna na obrona gdy wojna ze zbyt wiela nacja toczyć.
W normalna sytuacja do obrona nie trzeba wiela woja.
Ważna sprawa żeby w skarbiec być troche złoto na kupno wsparcie.
Zdobyta stolica-osada obciążać szczęście nasza nacja.
Utrzymywać stloica na minimum możliwa populacja.
Nie przejmować się nasza gdy nam inna nacja przejąć.
Ważna sprawa żeby tylko wyeliminować inna nacja.
Gdy nam przejąc to nawet lepsza dla nasza.
Gdy my zacząć wykonywać plan dominacja to trza działać jak wielka samiec nosorożec z ukręcona jajca.
Trza będzie zadbać dodatkowo o zwiad by następna cele posiadać i miażdżyć szybko.
Działać z rozpędu i atakować najlepiej z wielka woda.
Tak to widzieć Szuwar syn Galabara.
Jeżeli nasza brać wiela nie podzielać wizja Moja to Szuwar rozumieć i zmienić wizja na inna.
Obecna kandydatura zapewniać nam duża rozwój w przyszłość i nie kłócić się z dominacja, kultura czy dyplomacja.
Moja musi wiedzieć jaka plana snuć w przyszłość.
Szuwar chce wiedzieć czy nasza brać chcieć władać świat jak Moja.
Chcieć wiedzieć czy brać stawić się za Szuwar, syn Galabara!
Razem nasza dokonać wszystko!
Cała świat czeka na nasza łaska!
Bóg mieć łaska.
Szuwar łaska NIE mieć!!!
Czy brać mieć łaska dla inna nacja?!
Czy brać chcieć Świat jak Szuwar, syn Galabara?!!!
Szuwar dać wam Świat na taca!!!
Cała Świat dla NASZA!!!

[Edited by szuwar on Oct 25, 2010 at 12:20]

Oct 25, 2010 at 12:10

Print
kasztelan_mirmil

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #33]

Plan KPZR jest otwarty na każde zwycięstwo.
Co będzie dalej to zależy od kolejnych władców, niemniej KPZR nie rekomenduje budowy w naszej części Azji większej ilości miast. Zaproponowana 5 to optymalne wykorzystanie terenu.

Obawy rodu Galabara o zbyt wielką ilość miast są paranoiczne jak mózg samca nosorożca z ukręconymi jajami. Nawet jeśli pójdziemy ścieżką dominacji, to pierwsze podbite stolice nie zagrożą naszemu zadowoleniu, a przy ostatnich już nie będziemy musieli się o żadne zadowolenie martwić (niezadowoleni to może będą gnuśni eunuchowie w podbitych miastach, wszyscy prawdziwi mężowie będą na wojnie).

Również niezależnie od obranej ścieżki zwycięstwa KPZR rekomenduje dla kolejnych kadencji w ramach rozwoju w pierwszej kolejności zbroją wyprawę do Chin.

Oct 25, 2010 at 12:36

Print
Andrev

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #34]

Quote:
szuwar wrote:
Szuwar wiedzieć że my nie mieć wiela surowca strategiczna jak koń.
Syn Galabara mieć nadzieja że my zdobyć jakaś osada-stolica z koń do czasa nasza kozaka.

O wielki!
Racz oświetlić twojego uniżonego sługę blaskiem swojej mądrości, niech spłynie na niego odrobinę geniuszu...
Czyż to nie dzikie ludy pokazały że konie się zawsze przydają?
Czyż tylko dzika kozaka przepada za koniną?
Konina odpowiednio doprawiona nadaje się także dla twoich uniżnych sług, o wielki!
Oct 25, 2010 at 15:07

Print
szuwar

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #35]

Pikmena się przydawać.
Katapulta się przydawać.
Swordmena się przydawać.
Łucznika się przydawać.
Konnica się przydawać.
Łodzia się przydawać.
Wszystko się przydawać.
Żeby mieć konia trzeba wybudować nowa osada lub zdobyć nowa osada.
Moja woleć zdobyć koń z osada od inna nacja.
Dla Szuwar żelazo ważniejsza niż koń.
Koń móc poczekać.
Trzynaście nacja zostało do podbicia.
Niechaj trzy szczęścia kosztować jedna obca osada.
My potrzebować 39 szczęście tylko na obca osada-stolica.
Oczywiście nie od razu potrzebować tyle szczęście.
Niektóra nowe osada-stolica posiadać surowiec szczęście.
W pewny etap nasza móc mieć nieszczęście w kraj ale nie bardzo duża nieszczęście.
Trzy osada bardzo dobra wystarczyć w zupełnościa.
Zaspokajać nasza potrzeba na wojska.
Gdy armia być gotowa to Szuwar tak poprowadzić armia że my nic nie tracić.
Osada nasza zajmować się potem budowa cuda lub inna przydatna budynka.

[Edited by szuwar on Oct 25, 2010 at 16:17]

Oct 25, 2010 at 16:14

Print
kasztelan_mirmil

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #36]

Quote:
Trzy osada bardzo dobra wystarczyć w zupełnościa.

To którą zamierzasz zburzyć ?

5 osad to dobra baza do każdego celu. Można jednocześnie budować wojsko i rozwijać państwo. Jeśli teraz zajmiemy sie tylko wojskiem to może si okazać, że nasi pikinierzy jak dojdą do Ameryki Południowej to nie sięgną swoimi pikami tamtejszych samolotów. Nawet Szuwar przyznaje, że podbój to dla naszego kolektywu ryzykowna droga.
KPZR mówi stanowcze Nie stawianiu losu naszych towarzyszy tylko na jedną i to niepewną kartę.

A tak poza wszystkim, to nie ma co straszyć potrzebą takiego wielkiego zadowolenia. Nawet przy ścieżce dominacji nie musimy sami zająć tych wszystkich stolic.

Oct 25, 2010 at 16:40

Print
czajmen

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #37]

szanowni bracia, a kto tu mówi o stawianiu wszystkiego na dominacje. trzeba rozwijać się wielopłaszczyznowo i ja do tego dążę. zakładanie czwartej osady teraz nie jest dobrą drogą, tym bardziej piątej. będziemy tracić czas na rozwój tych miast - czyż nie lepiej je zdobyć, tak jak to pokazał nam Benevollus, nasz pierwszy władca. Fakt popełnił przy tym błędy, które my dopiero jesteśmy w stanie naprawić, ale czy nie pokazał on nam dobrej drogi. Ja jako jedyny daje nasz szybką szanse na atak na przeciwnika, szkolenie pierwszej jednostki jest prawie zakończone. Druga powstanie też szybciej niż później. W waszych planach, moi drodzy bracia, nikt z Was nie robi kierunku w stronę armii. A nie zapominajmy, iż ja buduje armie, tam gdzie mamy baraki, przez co nasza armia od razu będzie silna. Kolejny władca będzie mógł zrobić co będzie chcieć, pójść drogą jaką będzie mu wygodniej.

Oct 25, 2010 at 18:03
XFire czajmen
Print
szuwar

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #38]

Bracie Mirmił
W Moja plan być wybudowana trzy osada i jedna być zdobyczna to Szuwar jej nie liczyć. Jej nie dać się zniszczyć. Poza tym ona służyć głównie do kasa mnożenia. Produkcja być tam słaba. Jak dobrze się Mirmi zastanowić to zauważyć że z tamta Twoja osada z konia to szybko być nieprzydatna. Błędu jednak nie da się naprawić.
Mirmił mówić że nie chcieć stawiać na niepewna sprawa a mówić zaraz potem coś zupełnie odwrotna.
Szuwar woli mieć rękę na puls. Nie lubić pozostawiać los nasza nacja w ramiona przypadku.Mam nadzieja że widać to w działania i plana Moja.

Bracie Czajmen
Szuwar z początka najchętniej nie budował by osada z żelaza. Uważnie przeanalizować cała sprawa i uznać iż osada port jednak bardzo przydatna. Wybudować w niej port który połączyć nasza osada z osada-stolica. Dawać szczęścia wiela i samo żelazo się przydać w postacia katapulta lub fregata.
Moja najchętniej chcieć wybudować dwa katapulta i dwa fregata.

[Edited by szuwar on Oct 25, 2010 at 19:30]

Oct 25, 2010 at 19:14

Print
kasztelan_mirmil

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #39]

Towarzysz Czajmen mydli oczy. U mnie pikienier już dawno w akcji a nie dopiero w drodze.

Towarzyszu Szuwar. Ja postawie na dominacje jak już będzie pewna. Na razie zdobywanie innych miast jest dla mnie drogą do każdego ze zwycięstw. (Pisze to na wypadek jeśli nie zrozumiałeś, choc przypuszczam że zrozumiałeś tylko mydlisz oczy )

Obywatele ! Czekamy na wasze pytania !

Oct 25, 2010 at 20:32

Print
Attyla

Registered: Jun 10, 2009
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #40]

Ród Huna ustami swego reprezentanta w Radzie Starszych oznajmia, że nie ma pytań. Jesteśmy zadowoleni z tego co usłyszeliśmy od kandydatów i na wewnętrznym zebraniu zdecydowaliśmy jednogłośnie na kogo oddamy swój głos. To znaczy prawie jednogłośnie, kilka razy maczugi poszły w ruch, by wytłumaczyć tym mniej rozgarniętym co słuszne...

Oct 26, 2010 at 00:13

Print
Cywil
Status: Conscript

Registered: Sept 25, 2010
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #41]

Potomkowie Cywila Pastyra na tradycyjnej naradzie klanowej zestawili silne i słabe strony programów czterech kandydatów.

SPOSTRZEŻENIA:

1. Umieszczenie w programie kształcenia młodzieży nauki pasterstwa:
Szuwar - plus
Czajmen Młodszy - plus
Illusive_S - minus (brak danych)
Komisarz Mirmił - plus

2. Umieszczenie w programie kształcenia młodzieży nauki kołodziejstwa:
Szuwar - plus
Czajmen Młodszy - plus
Komisarz Mirmił - plus

3. Umieszczenie w programie kształcenia młodzieży nauki ujeżdżania wierzchowca:
Szuwar - minus
Czajmen Młodszy - minus
Komisarz Mirmił - minus

4. Objęcie zasięgiem stada koni:
Szuwar - minus
Czajmen Młodszy - minus
Komisarz Mirmił - plus

PODSUMOWANIE:

Szuwar - plus, plus, minus, minus
Czajmen Młodszy - plus, plus, minus, minus
Illusive_S - minus, minus, minus, minus (brak danych)
Komisarz Mirmił - plus, plus, plus, minus

WNIOSEK:

Pasterze z Partią! Partia z pasterzami!

Oct 26, 2010 at 07:21

Print
mwookash

Registered: Jul 18, 2005
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #42]

Prorocy Przyjaciele Smoków zwrócili się o radę do Smagłolicego Smoka, który snem sprawiedliwych zmożon, obudziwszy się szepną szpetnie, iż śnił o bogactwie nieprzebranym ukrytym w szuwarach...

Oct 26, 2010 at 18:29

Print
mwookash

Registered: Jul 18, 2005
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #43]

no dobra, może jestem ślepy, bo nie wiem gdzie mam zagłosować, przejrzałem wszystkie wątki i nie wiem

Oct 26, 2010 at 18:38

Print
czajmen

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #44]

jeszcze nie ma głosowania - będzie odpalnone na mojej stornce, chyba dziś...

Oct 26, 2010 at 18:45
XFire czajmen
Print
kasztelan_mirmil

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #45]

[Mam dziś mała przej**kę w domu, Czajmenie poproszę odpal głosowanie o 22 na dwie doby ]

Oct 26, 2010 at 19:08

Print
czajmen

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #46]

Głosowanie rozpocznie się o 22:00, czyli za 16 min. I będzie trwać równo 48h. Jakby ktoś jeszcze nie wiedział (jest ktoś taki? ) to głosujemy na stronce: http://czajmen.pl/civVote.do

Oct 26, 2010 at 20:45
XFire czajmen
Print
jobabr
Status: Redaktor

Registered: Dec 07, 2005
Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #47]

Dzięki, bo ja ostatnio przegapiłem, a może gdyby był oddzielny wątek, to by mi się nie przydarzyło...?

Oct 26, 2010 at 21:31
Gadu-Gadu: 5763902
Print
kasztelan_mirmil

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #48]

Oct 26, 2010 at 21:33

Print
kasztelan_mirmil

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #49]

Dziękuję za poparcie !
Choć niewiele go przekroczyłem to jednak próg wyborczy osiągnąłem, zatem drugiej tury nie będzie.
Jutro podepnę zapis i postaram się kronikę.
Ze względu na nadchodzące święto kolejna kampania zapewne nieco rozciągnie się w czasie.

Oct 29, 2010 at 00:37

Print
szuwar

Re: III kadencja - Kampania Wyborcza [post #50]

Syn Galabara nie ma zamiaru ukrywać rozczarowanie co wynik wybora.
Uważać iż umysła nasza brać ciągle spętana przez prastare myśla przodków trzymania wszelka osada blisko.
Czy nie widzieć że taka zabiegi to już przeżytek?
Świat inna teraz i taka zabiega przynosić kożyść gdy my chcieć się bunkrować.
Może nasza brać właśnie chce podążać strategia żółw.
Szuwar i tak się trochę sprzedać by zyskać dodatkowa głosa jedna i tak skutka marna.
Gdy Moja mieć więcej czas to może kiedyś przedstawić wielkość wizja Szuwar.
Tym czas gratulować brat Mirmił wspaniała zwycięstwo.
Druga tura nie pomóc w nic Szuwar.
Brat Mirmił wiedzieć czego oczekiwać nasza brać.
Szuwar za mała głowa by przedstawić zamysł wielka wizja Moja.
Nie to co brat Mirmił.
Trochę obawiać się o brat Opiart bo wydawać się Szuwar że zabraknąć go jak poprzednio w oddanie głosa.

[Edited by szuwar on Oct 29, 2010 at 10:51]

Oct 29, 2010 at 10:50

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.