civ.org.pl forums > Space4x - Space Empires V - Diaspora > [Imperium] Odrodzony Związek Republik Rad
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Diaspora
Poster
Message    
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
[Imperium] Odrodzony Związek Republik Rad [post #1]

Przywódca: Generalissimus Maks Sokołow
Państwo: Odrodzony Związek Republik Rad
Typ rządów: Monarchy (Unowocześniona odmiana rosyjska)
Typ społeczeństwa: Mechanics

Planeta Macierzysta: Nowy Petersburg
Planeta: Rock
Atmosfera: Oxygen

Narodowość: RosjanieFlaga:


Shipset:


[Edited by Merthen on Mar 06, 2011 at 12:27]

Oct 22, 2010 at 13:00

Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: [Imperium] Odrodzony Związek Republik Rad [post #2]

Prawdziwa Rosja to radykalny odłam Kultu Stalina, który pragnął silnej komunistycznej Rosji rządzonej na wzór dyktatury Stalina. Pierwsze, publiczne informacje o organizacji pochodzą z 2078 r, kiedy to przyznaje się ona do licznych zamachów bombowych i żąda odłączenia się Rosji od Unii. Zamachy te pochłonęły setki ofiar, co spowodowały ze członkowie "Prawdziwej Rosji" stali się wrogami publicznymi numer jeden.
Władze UEiR wypowiedziały wojnę terrorowi i nie szczędziły pieniędzy i środków aby zlikwidować organizację co spotkało się z dużą aprobatą wśród narodu rosyjskiego. W roku 2079 zostały znalezione i upublicznione dowody powiązania "Prawdziwej Rosji" oraz Kultu Stalina. Kult został zdelegalizowany, a jej członkowie poddani przesłuchaniom po których trafiali na lata do więżenia.
W roku 2080 władze ogłosiły ze całkowicie wypleniły terroryzm z obszaru UEiR uznając ze Prawdziwa Rosja została zlikwidowana.
Już nigdy więcej na Starej Ziemi nie pojawiła się oficjalna wzmianka o tej organizacji.

Jednakże w roku 2 PD informację o dalszych losach organizacji zostały odtajnione i podane do publicznej wiadomości. Wyglądały one następująco:

W 2079 władzę Prawdziwej Rosji (zwące się Komitetem Centralnym, w skrócie KC) zrozumiały ze przy tak szeroko zakrojonej akcji rządowej wymierzonej przeciwko ich ugrupowaniu i przy braku poparcia publicznego długo nie przetrwają, dlatego postanowili ze zejdą jeszcze głębiej do podziemi (bardziej się utajnią) aby się tam przyczaić na dłuższy okres czasu.
W celu zamaskowania operacji poświecili większość szeregowych członków oraz cały Kult Stalina. Władzę UEiR po przeprowadzeniu masowych aresztowań oraz uwiezieniu przywódców kultu uznały ze zagrożenie minęło.

KC z początku planował przeczekać kilka lat, odbudować całą organizacje i znowu uderzyć. Jednakże w miarę upływającego czasu, gdy działali niewykryci, zrozumieli ze więcej osiągną nie ujawniając się. Wtedy to powstał wieloletni plan przejęcia władzy w Rosji, oderwania jej od UE i wprowadzenia rządów w stylu Stalina.

Poprzez rożne intratne przedsięwzięcia oraz dostęp do ukrytych zasobów potomków sekretarzy partyjnych, Komitet miał szerokie możliwości finansowe. Zaczął je wykorzystywać na wielką skale do przekupywania lub zastraszania ludzi czy też wykupywania firm i terenów aby powiększyć swój wpływ na Rosję.

Syberia jako teren bogaty w zasoby i odludny stał się naturalnym celem Prawdziwej Rosji. Komitet założył firmę - przykrywkę, o nazwie Syberyjskie Jutro (JS). Zarząd firmy (kierowy przez KC) przedstawił władzom UEiR plan zagospodarowania terenów syberyjskich oraz zwiększenia zysków z wydobycia. Projekt, ponieważ uwzględniał duże nakłady ze strony firmy i niski koszt wydobycia, spotkał się z aprobatą władz. W ciągu kilka lat JS uzyskało całkowity monopol na terytorium syberyjskim. Ponieważ firma przynosiła duże zyski dla państwa mogła działać dosyć swobodnie.
Główne zyski szły jednak do Komitetu Centralnego. Organizacja mająca dostęp do coraz większych zasobów zaczęła zakładać tzw miasta widma. W rożnych miejscach Syberii pod przykrywką firmy Syberyjskie Jutro czy też nowego osadnictwa powstawały miasteczka które składały się tylko z członków Prawdziwej Rosji. W nich szkolone specjalnych agentów oraz tworzono bogato wyposażone laboratoria zajmujące się m.in. ulepszeniami genetycznymi czy też klonowaniem.

W roku 2098 Komitet uznał ze może przejść do następnego etapu swojego planu czyli przejęcia władze w całej Rosji. Zaczęto od umieszczenia wiernych KC ludzi na niższych szczeblach administracji unijnej gdyż zmniejszało to prawdopodobieństwo zdekonspirowaną, a uzyskane ta droga liczne "drobiny" informacji mogły być użyć do zwiększenia wpływów politycznych i gospodarczych. Realizacja tych założeń pociągła za sobą liczne ofiary wśród urzędników niższego szczebla na całym terytorium Rosji. Śmierć ich jednak wyglądała na naturalną i mimo niezgodności statystycznej przeszła bez większego echa.

Komitet Centralny mimo wielu sukcesów nie przyspieszał swoich działań ale ostrożnie zwiększał swoje wpływy w Rosji. Nie planował także wstawiać swoich ludzi na najwyższych stanowiskach aby nadmiernie nie zwiększać ryzyka wykrycia tylko zadowalał się delikatną manipulacją w celu rozluźnienia związku Rosji z Unią.

Praktycznie od roku 2120, KC miało na tyle władzy na terytorium Rosji ze mogło doprowadzić do wystąpienia Rosji z Unii. Jednak nastroje społeczeństwa temu nie sprzyjały, 95% Rosjan chwaliło sobie życie w UEiR i nie chciało tego zmieniać.
W świetle tych faktów Komitet obawiał się ze w momencie gdy się ujawni i doprowadzi do rozdziału w Unii, wybuchnie ogólnokrajowy bunt, którego nie będę w stanie zdławić. Postanowił więc czekać na dogodny moment ograniczając się tylko do delikatnych manipulacji na terytorium Rosji (oczywiście na Syberii zbytnio się nie ograniczali gdyż tam mieli pełną swobodę).
Rzadko podejmowali w tym okresie radykalne działania choć się to kilka razy zdarzyło.
Są dowody ze to właśnie Prawdziwa Rosja odpowiada za wywołanie zawału serca u Michaiła Kiereńskiego, który kandydował w 2142 r. na prezydenta Rosji. Był to kandydatka prounijny i zdecydowanie prowadził w sondażach przedwyborczy jednak do wyborów nie dożył.

I tak ukryte rządy KC trwały przez lata (dzięki badaniom genetycznym udało się przedłużyć życie najważniejszych członków Komitetu) w oczekiwaniu na dogodny moment. Moment ten nastąpił w 2192 r.

Jak powszechnie wiadomo w roku 2192 r. naukowcy poinformowali społeczeństwa Starej Ziemi iż w wyniku katastrofy z 2191r. orbita księżyca uległa odchyleniu. Ich wyliczenia wskazywały, że ten naturalny satelita uderzy w Ziemię za 42 lata. Wiadomość ta wstrząśnienia światem wywołując wielką fale paniki.

Na nadzwyczajnym posiedzenie Komitetu Centralnego uznano ze czas czekania minął i teraz pora na radykalne działanie. W związku z ta decyzją uruchomiono dawno opracowany plan "Awrora".
Niedługo później, przesterowany psychicznie człowiek dokonał udanego zamachu na aktualnego prezydenta Rosji. Po tym fakcje, szybko zostały rozpisane nowe wybory.
Wybory które wygrał nieznany wcześniej kandydat. Jak wiemy był on jednym z członków KC, a wygrał poprzez manipulacje głosami na szczeblu komisji wyborczych.

Następnie w latach 2193-2195 przeprowadzono (zakończyć sukcesem) serię działań zmierzając do tego aby wszystkie ważniejsze państwowe stanowiska w Rosji zostały obsadzone przez członków prawdziwej Rosji. Komitet mając pełnie władzy czekał tylko na pretekst. Tym pretekstem była I wojna chińsko-meksykańska.
W 2195 roku rząd Rosji oskarżyła władzę Unii o wspieranie w wojnie Meksyku działając tym na szkodę Rosji gdyż ta miała wiele powiązań gospodarczych z Chinami. Niedługo po tym incydencie, po odpowiedniej dawce "pyskówki" nastąpiło wystąpienia Rosji z UEiR.

Mimo osiągnięcia najważniejszego celu i pełni władzy w kraju, Komitet nie miał zamiaru ogłaszać ze za wszystkim stoi Prawdziwa Rosja tylko postanowił przejść do nowego planu który nazwał "Czystka". Członkowie Komitetu Centralnego uznali ze jeżeli większość Rosjan tak kochała Unie to niech zostanie wraz z nią na Starej Ziemi. Według nich na uratowanie zasługiwali tylko najwierniejsi (czytaj najważniejsi) członkowie "Prawdziwej Rosji" do których mieli dołączyć specjalni wyhodowani "NeoRosjanie". Uznano ze razem z nimi odbudują potęgę Stalinowskiego ZSRR w pozaziemskim raju.
Dla uspokajania narodu rozpoczęto budowy wiele kosmicznych Arek, jednak planowano ze ukończona zostanie tylko Arka Syberyjska. Komitet miał na budowanie i hodowle około 40 lat, czyli wystarczający dużo czasu na spełnienie swoich założeń. Wiedzieli ze Ich główny cel jest w zasięgu rąk, wystarczyło tylko poczekać, a w czekaniu posiadali już duże doświadczenie.

To jak plany Komitetu Centralnego się zakończyły to już wiemy z historii nowożytnej.

---------------------------------------------------------------------
Opracowane na podstawie:
Wielkiej Encyklopedii Rosyjskiej, wydanie XXV z roku 90 PD .


[Edited by Merthen on Mar 14, 2011 at 13:55]

Mar 06, 2011 at 15:51

Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: [Imperium] Odrodzony Związek Republik Rad [post #3]

Floty Kosmiczne w OZRR

FWRR - Flota Wojenna Republik Rad
FZRR - Flota Dalekiego Zwiadu Republik Rad
FCRR - Flota Cywilna Republik Rad

Stopnie w marynarce:

Marynarze
Marynarz
Starszy marynarz

Sierżanci
Starszyna 2-ej pozycji
Starszyna 1-ej pozycji
Główny starszyna
Główny starszyna okrętu

Miczmani
Miczman
Starszy miczman

Oficerowie młodsi
Młodszy porucznik
Porucznik
Starszy porucznik
Kapitan - porucznik

Oficerowie starsi
Kapitan 3-ej rangi
Kapitan 2-ej rangi
Kapitan 1-ej rangi

Oficerowie wyżsi
Kontradmirał
Wiceadmirał
Admirał
Admirał floty

Wódz naczelny
GeneralissimusWojska lądowe w OZRR

SLRR - Siły Lądowe Republik Rad
KMRR - Korpus Marines Republik Rad


Stopnie w wojskach lądowych:

Szeregowcy
Szeregowiec
Starszy szeregowiec

Sierżanci
Młodszy sierżant
Sierżant
Starszy sierżant
Starszyna

Chorążowie
Chorąży
Starszy chorąży

Oficerowie młodsi
Młodszy porucznik
Porucznik
Starszy porucznik
Kapitan

Oficerowie starsi
Generał - major
Generał - porucznik
Generał - pułkownik
Generał armii

Wódz naczelny
Generalissimus

Mar 26, 2011 at 11:32

Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: [Imperium] Odrodzony Związek Republik Rad [post #4]

Wstępne uzasadnienie traintów (za sumę 3000 pkt):

Projektancki miast bazując na fakcie ze większość Rosjan (tak neo jak i normale) przejawia tendencje do życia w jak największym skupisku ludzkim zaplanowali w Petersburgu (miasto-stolica planety Nowy Petersburg ) ogromną ilość kilometrowych "drapaczy chmur". Ponieważ pozostałe miasta planety budowane były na podobieństwo stolicy, zaowocowała to niezwykłą ilość mieszkańców przypadających na jednym kilometr kwadratowy (Advanced Storage Techniques)

Petersburg może się m.in. poszczycić Uniwersytetem Technologicznym imienia Iwana Fiedorowa, w którym kształci się wysokiej klasy inżynierów w specjalności konstruowania pojazdów kosmicznych. To właśnie dzięki nim rosyjskie stocznie są niezwykle wydajne (Advanced Storage Techniques). Niestety siła w jednej dziedzinę nieraz skutkuję słabością w innej. Z nieokreślonego powodu Rosjanie nie przepadają za pracą w kopalniach (Mining Ineptness) i rafineriach (Refining Ineptness) co przekłada się na gorsze wyniki gospodarki OZRR w tych dziedzinach.

Warto wspomnieć o rozległych podziemnych farmach pod kontynentem Kaukaz. Dzięki sprawnej organizacji wielkich kołchozów w jaskiniach Kaukazu do których licznie napłynęła ta cześć Rosjan co nie przepadała za tłokiem miast, wydajności rolnictwa OZRR jest ponadprzeciętna ( Farming Aptitude).

Rosjanie to szczęśliwi ludzie dla których najważniejsza jest "Nowa Mateczka Rosja" w czym utrwalani są przez rozbudowaną propagandę państwową (Naturally Happy). Uważają Nowy Petersburg za raj i chętnie zakładają wielodzietne rodziny, traktując to jako wyznacznik pozycji społecznej (High Reproduction)


Narodowościowe komponenty

Sudoverf' - MoskvaDatchika - GlazLazernaya Pushka - Tigr


[Edited by Merthen on Mar 31, 2011 at 17:43]

Mar 31, 2011 at 17:33

Print
Merthen
Status: Moderator

Posts: 5146
Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: [Imperium] Odrodzony Związek Republik Rad [post #5]

Pełen Skład Centralnego Komitetu


Generalissimus
Towarzysz Maks Sokołow (typ nieznany)

Sekretarz gospodarki
Towarzysz Kliment Woroszyłow (Normal)

Sekretarz finansów
Towarzysz Nikołaj Bułganin (Normal)

Sekretarz kolonizacji
Towarzysz Jurij Titow (NeoRosjanin)

Sekretarz floty wojennej
Towarzysz Dmitrij Ustinow (Normal)

Sekretarz wywiadu i kontrwywiadu oraz szef policji czystości psychicznej
Towarzysz Borys Iwanowicz (typ nieznany)

Sekretarz floty cywilnej
Towarzysz Rodion Malinowski (NeoRosjanin)

Sekretarz dalekiego zwiadu
Towarzysz Siemion Timoszenko (Normal)

Sekretarz spraw wewnętrznych i administracji
Towarzyszka Nina Boczarowa (NeoRosjanka)

Sekretarz sprawiedliwości
Towarzyszka Larisa Petrik (Normal)

Sekretarz pracy i polityki społecznej
Towarzyszka Natalia Szaposznikowa (NeoRosjanka)

Sekretarz edukacji narodowej
Towarzyszka Lidia Iwanowa (NeoRosjanka)

Ambasador d/s SIRE
Towarzyszka Tatiana Lebiediewa (NeoRosjanka)

Ambasador d/s ZUDA
Towarzysz Gieorgij Popow (Normal)

Ambasador d/s CP
Towarzysz Jurij Andropow (Normal)

Ambasador d/s RA
Towarzysz Wiktor Lebiediew (NeoRosjanin)
(kuzyn Towarzyszki Tatiany Lebiediewa)

Ambasador d/s CDS
Towarzysz Arkadij Sobolew (Normal)Członkowie nieaktywni

Towarzysz Alaksandr Aksionau (Normal) były Ambasador d/s CP (los nieznany)
Ważni Dowódcy (nie wszyscy)


Towarzysz Admirał Władimir Kasatonow (Normal)
tymczasowy szef obrony systemu macierzystego
(pierwsze namierzenie obcych - 101.5 PD )Pozostali (nie wszyscy)


Towarzysz Kontradmirał Unrugow (Normal)
dowódca Nadrzędnej Centrali Kontroli Lotów w Nowym Petesburgu


Towarzysz Kapitan Andriew Żukow (Normal )
dowódca FZRR Odwaga 0002
(pierwszy kontakt z statkiem SIRE - 100.8 PD - zdegradowany za tzw haniebne 3 procent)


Towarzysz Kapitan Fiodor Wasilewicz (Normal )
dowódca FZRR Odwaga 0003
(pierwszy kontakt z kolonią SIRE - 100.8 PD )


Towarzysz Kapitan-porucznik Andrew Rybakow (Normal )
Nowy dowódca FZRR Odwaga 0002
(widział zamykający się warp w Dakarze - 102.5 PD)


Towarzysz Kapitan 3-ej rangi, Dymitr Nabokow (Normal )
Dowódca eskadry
(incydent w Draconis - 102.8 PD)


Towarzyszka Kapitan-porucznik Galiny Markow (Normal )
dowódca FZRR Odwaga 0017
(jej okręt "rozbroił" prometejska minę w Draconis - 102.8 PD)

Jun 08, 2011 at 10:36

Print
^ Początek strony ^Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.