civ.org.pl forums > Civ3 - Modowanie > Medival Europe - Zmiany, skargi itp.
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

Poll: Którą nację chcielibyście dodać do scenariusza "Medival Europe"?
Czechy
Gruzja
Aragonia
Sycylia/Ks. Benewentu
Seldżulkowie
Ks. Nowogródzkie
Szkocja
Litwa
Portugalia
Niderlandy
Serbia
Ks. Moskiewskie
Tatarzy
Sułtanat Ajjubidzki
Chorwacja
Wenecja
Show Results
civ.org.pl forums > Civilization III > Modowanie
Poster
Status: Regular

Registered: Dec 28, 2010
IP: Logged
Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #51]

Przedstawiony podział na ery z MEM nie jest moją propozycją co do takiego podziału w modyfikacji którą tworzysz. Wrzucałem to tak dla przykładu. I faktycznie tam renesans dotyczy samego początku , o kolonizacji nie ma mowy, i dobrze bo to zupełnie inna bajka

Czekam z niecierpliwością na na wersje do przetestowania

Może poptrzebujesz jakiejś pomocy ? Odszukania np. wzoru jakiejś jednostki, budynku czy czegokolwiek innego z grafiki itp to pisz śmiało, napewno pomogę.

Dodano

Juz druga strona

[Edited by PiotrG on Mar 24, 2011 at 12:40]

Mar 24, 2011 at 12:39

Print
Francis of Aaagh
Status: Veteran

Registered: Dec 12, 2009
Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #52]

Muszę trochę ochłodzić twoje oczekiwania, ale z chęcią bym przyjął pomoc w postaci nieszczęsnego drzewka technologii, bo ja ciągle w to
#PRTO_Arabski_osadnik
^
^
się bawię W sumie to jak przemogę lenistwo i wrócę z Ostrowca Wielkopolskiego to tylko pozostały wpisy do PediaIcons i Civilopedia .txt, staty jednostek i nieszczęsne drzewko technologii
Litwa już dodana i w sumie połowa charakterystycznych robotników/osadników + parę jednostek specjalnych

Zastanawiam się nad osobnymi grafikami rycerzy/feudalnych rycerzy dla osobnych nacji, czyli Anglia dostanie swoich rycerzy (o tych samych statystykach), a Francja swoich itd. w sumie ładnie by to wyglądało, tylko, że to już dla wersji 1.3

Ponadto

Quote:
Przedstawiony podział na ery z MEM nie jest moją propozycją co do takiego podziału w modyfikacji którą tworzysz

Nie ja. My tworzymy
Mar 25, 2011 at 17:38

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #53]

Przepraszam za tak długą cisze ale zawalony jestem robotą i dosłownie czasu brakuje żeby na luzie usiąść i coś sensownego napisac :/ Człowiek tylko tak spojrzy, no coś by chciał napisac, ale jekoś nie idzie..ale nie wazne...

Możesz przedstawić jeszcze raz te drzewko technologii ( czy tez jego zaczątki) bo mi się wyświetla coś takiego : #PRTO_Arabski_osadnik
^
^
i nie bardzo rozumiem o co sie rozchodzi

Co do różnych grafik dla tych samych typów jednostek to jak najbaradziej słuszna koncepcja, niby szczegoł ale jednak smaczku dodaje

Dodane: Zobaczyłem że w ankiecie dotyczącej nowych nacji doszedł dodatkowy głos!! Piąty No temat sie rozkręca nie ma to tamto

[Edited by PiotrG on Apr 04, 2011 at 12:56]

Apr 04, 2011 at 12:54

Print
Francis of Aaagh

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #54]

Co do tego PRTO, to jest wpis do civiliopedii, dzięki któremu mamy jednostki, a nie jakiś obrazek

Więc w następnej wersji dodajemy charakterystycznych rycerzy, ok.

Ciekaw jestem któż był tym ktosiem i dodał zdanie

Apr 04, 2011 at 16:38

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #55]

Ok czyli z tym PRTO to narazie jest arbski osadnik i te strzałki mają oznaczac kolejne nauki/wynalazki? tak? A całość tyczy się oddzielnego drzewka technologicznego dla cywilizacji bliskiego wschodu ( przyjmijmy że arabskich ew.związanych z islamem) ?

Co do ktosia to jego oddany głos na Tatarów świadczy o tym ze nie zagladał do próbnej wersji zamieszczonej na pierwszej stronie, bo wiedziałby że nieprzeliczoneeeeeeeeeeee hordy tatarskie czekaja na stepie szerokim, czyli Tatarzy już istnieją

No...i to mi uświadomiło że trzeba coś o nich napisać

Apr 06, 2011 at 13:55

Print
Francis of Aaagh

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #56]

Nie, jak zerkniesz w plikach tekstowych to strzałki są po prostu kolejnymi linijkami, a zarazem wcięciem w tekst. Potem to już wyedytuję

Apr 07, 2011 at 19:46

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #57]

Nadal nie bardzo rozumiem jak się to odnosi do drzewka technologii ale może później zrozumiem

Zapytauję tez jeszcze o wspomnianych wcześniej Tatarów. Jak wiadomo ( no przynajmniej nam dwóm ) stoja oni w liczbie bardzo wielkiej gdzieś przy wschodnim krańcu mapy i......no łasnie, czy oni tak tam stoją do jakiegoś określonego momęty czy li daty a potem zaczynają ruszać w teren? Czy też odrazu rozłażą się jak karaluchy?

Pytam bo jak sam zacząłem nimi grać tak na próbę to bez żadnych starań rozjechałem Ruś, Turków, Bizancjum, Węgry i coś chyba z Polski. I bynajmniej nie skończyłem eskapady, poprostu nie było kiedy dalej grać

Co za tym idzie ponownie zapyutauję jak to z nimi jest. Bo jeśli sami tak czyli strowani komputerem się rozłaża to zdecydowanie zaburza to grę. Jesli stoją i czekaja to ok, wtedy ich najazd byłby bardzo ciekawy

Apr 08, 2011 at 14:08

Print
Francis of Aaagh

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #58]

Nie rozjeżdżają się tak przy kompie. Dam im specjalny ustrój, że wszystkie jednostki darmowe, ale cholerycko wielka korupcja

Post scriptum
To nieszczęsne PRTO, to nie ma w ogóle nawiązania do drzewka

[Edited by Francis of Aaagh on Apr 08, 2011 at 16:23]

Apr 08, 2011 at 16:10

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #59]

Świetnie że tak odrazu nie zaczynają inwazji Co do jednostek "wszystko w promocji za 0zł" to ...pomysł ciekawy ale nie wiem czy do końca trafiony. Może ustawic chociaz jakieś koszty minimalne. Mongołowie owszem w porównaniu do innych armi tego okresu byli tani w utrzymianiu , ale jednak coś jeśc musieli a broń kupić czy wytworzyć tez za coś czy z czegoś trzeba..a to kosztuje. Takze proponuje ustawic im jakies niewielki koszta. I do tego te koszta powinny się tyczyć tylko i wyłącznie jednostek kawalerii, a i to chyba nie wszystkich, raczej lekkich poprostu, jak ten keshik.

Co do korupcji, to rozumiem ze byłaby to świetna przeciwwaga dla darmowych jednostek żeby utrzymć jakiś tam balans, ale trzeba wziąść pod uwagę że Mongołowie czy też państwa/chanaty , które powstały z ich najazdów miały bardzo sprawny system podatkowy. Oczywiście nie był on jakies szczególnie precyzyjny , lae tez nie charakteryzowała go szczególnie wielka korupcja. Więc tu tez poroponuję rozwagę.

Jakoś trzeba to wszystko wypośrodkować.

Ogólnie najlepeij było by tak to ustawić że oni najeżdzają i podbijają ale jak im zapłacisz trybut to ok, odpuszczają i nie równają twoich miast z ziemią tylko po pewnym czsie znowu ponawiają żadnie , czyli płać albo w jasyr

Dodane.

Właśnie rozegrałem trochę turek grając Turkami. I uważam że nalezy ograniczyć im radykalnie ilość wojska bo choćby z racji sąsiedztwa taka Gruzja wpada na nich od razu , a właściwie oni na nia i ja po prostu rozjeżdżają. No chyba że tak jak Mongołowie będą stać w miejscu i czekać az im jednostki same sie polikwidują z braku kasy, ale chyba nie o to chodzi Grając nimi na poziomie emperor w kilka chwil zlikidowałem własnie gruzje i tatarów ( tatarzy poprostu pojechali gdzies na zachód a ja ciach miasteczka od razu podbiłem i z calej olbrzymiej hordy miłosników surowego mięsa zostało tylko wspomnienie

[Edited by PiotrG on Apr 25, 2011 at 08:43]

Apr 12, 2011 at 16:52

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #60]

Z racji tego że temat w którym piszę cieszy się...umiarkowanym zainteresowaniem zamiast dodawać nowa treść do poprzedniego posta napisze kolejnego żeby ktokolwiek zainteresowany widział że coś nowego sie tu pojawiło.

Wczoraj trochę o Turkach napisałem więc tez można sie z przemyśleniami zapoznać.

Teraz słow. kilka chcę napisać o Bułgarii Kamskiej.

Czyli o tym Bułgarskim mieście ( Bulgar) zagubionym gdzieś na krańcach ówczesnego świata. Z jednej strony to chwała twórcom scenariusza że umieścili coś takiego , oddając prawdę historii. Z drugiej zaś strony to trochę to się w grze kłóci bo Bułgaria Kamska oprócz pochodzenia nie miała nic wspólnego politycznie z Bułgarią leżąca na Bałkanach. W grze potraktowane jest to jako jeden organizm państwowy i to właśnie z jednej strony jest niewłaściwe i błędne po prostu a z drugiej pokazuje jednak że w tamtym rejonie w czasie rozpoczęcia gry był taki a nie inny ośrodek, zamieszkały właśnie przez Protobułgarów , którzy przybyli tam gdzieś w drugiej połowie VII wieku ne. (reszta współplemieńców ruszyła na zachód i niektórzy wpadli nawet na oliwki i wino do Italii ale zdecydowana większość stwierdziła że na Bałkanach będzie im najlepiej)

I tak właśnie nie wiem… Może oddzielić ich i z tych Bułgarów Kamskich stworzyć jakiś niezależny ośrodek ? Taki którym niekoniecznie można było by grać, ale który jednak istniał by w tamtym rejonie?

Dodane:

http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=105759

Franciszku a tu powyżej ci polecam ( zresztą nie tylko Tobie, wszystkim zainteresowanym polecam) pewien scenariusz z fanatyków. Akcja dzieje się w mrocznych wiekach na wyspach brytyjskich. Ja ściągnąłem, chwilę pograłem, civilipedię przejrzałem i robi na mnie duże wrażenie, pozytywne oczywiście. Wiem że entuzjastą ściągania nie jesteś, ale pod powyższym linkiem możesz poczytać co i jak tam zostało zmienione, przerobione, dodane etc. ( oczywiście o ile wcześniej tego nie widziałeś )

[Edited by PiotrG on Apr 26, 2011 at 16:45]

Apr 26, 2011 at 14:36

Print
Francis of Aaagh

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #61]

Nie no, ja tam lubię mody np. teraz w Rhye's Civilization, gdzie dodano właśnie religię. Mod świetny, ale temat o tym już jest.
Co do religii, to każda cywilizacja ma "wbudowane" dwie religie np. Arabia - Kulty pogańskie i Islam. W zmyślny sposób dano po jednej technologii na religię, co ją uwzględnia, a nawet daje własne cuda, co byłoby dobrym odzwierciedleniem w świecie średniowiecza, tyle, że nie poprzestalibyśmy na jednej technologii, ale może na kilku
Co do Bułgarii Kamskiej to proponuję tylko obóz barbarzyńców, bo bądź co bądź nie dokonali jakiegoś większego skoku cywilzacyjnego

I dzięki, że mnie trochę obudziłeś z modem, wezmę się za niego bardziej

Apr 27, 2011 at 18:36

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #62]

Jestem za, znaczy się jesli chodzi o te specjalne technologie wynikające z religii i wogóle jestem za chocby jakimś szczątkowym wprowadzeniem religii . Albo tak jak jest to zrobione w tym modzie ( problem tylko że nie wiem jak to jest tam zrobione i jak funkcjonuje )

Obóz barbarzyńców zamiast miasta Bulgar...hmmm....no..nie wiem... Wydaje mi się że najlepszym wyjściem było by zastosowanie oddzielnej nacji w postaci tylko jednego miasta. Coś jak te wolne miasta w V częsci Miasto by jedno mieli, i może by się rozwinęli, może nie..ale szanse na zaistnienie w historii by mieli Taka ciekawa opcja, choć zdaje sobie sprawę że w tym czasie istniało podobnych ośrodków ( tyle że nie w tamtym rejonie) znacznie więcej.

Po za tym to musowo Litwę dodać a i oczywiście Nowogród by się przydał

A co myślisz Franciszku o tym co na temat Turków pisałem ?

Dodane.

A czy można ustawić max. liczbę jednostek na jednym polu ? Np. 10

[Edited by PiotrG on Apr 28, 2011 at 17:39]

Apr 28, 2011 at 13:12

Print
Francis of Aaagh

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #63]

No, co do Turków to może faktycznie zmniejszę. Litwa już dodana, brakuje jeszcze Nowogrodu

Apr 28, 2011 at 20:13

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #64]

Wiem że wcześniej duzo pisałem o tym że Nowogród trzeba dodać jako byt niezależny , ale teraz stwierdzam że to był mój błąd. W połowie IX wieku Nowogród był w pełni powiązany z Kijowem i ogólnie Rusią Kijowską i poprostu nie możemy go tak przerobić żeby stanowił oddzielny podmiot. To było by poprostu niezgodne z historią.

Także przeopraszam jesli Franciszku zamętu ci narobiłem i jakieś prace już poczyniłeś w kwestii oddzielnego Nowogrodu.

Resumując, Nowogród jako odzielny byt jest wykluczony i wszystko powinno zostać tak jak w wersji podstawowaej

[Edited by PiotrG on May 02, 2011 at 09:23]

May 02, 2011 at 09:13

Print
Francis of Aaagh

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #65]

Na szczęście nie mam czasu Ciężko będzie w tym miesiącu z jakimikolwiek udogodnieniami, gdyż ponieważ prawdopodobnie weekendy będę spędzał poza miejscem zamieszkania i to w miejscach, gdzie internet nawet nie ma zamiaru dochodzić, więc uzbrajajmy się w cierpliwość

May 03, 2011 at 18:52

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #66]

Oki, mam sporo czasu i duzo cieprliwości

Czy mozna cos jeszcze w grze zrobić /zmienić w dziedzinie handlu ?

Tak żeby podnieść ten aspekt gry. Bo w takim wydaniu jak opbecnie jest to dosyć ubogie. Kilka surowców strategicznych , które są naprawdę potrzebne i reszta , która jak jest to dobrze a jak nie ma to tez da się przeżyc. A ja bym chciał handlowac, jakies centra handlowe tworzyć , jakieś...no takie coś zeby fajnie było Żeby handel w grze miał poprostu znacznie większa i ciekawsza rolę

Ale wiem że w tym aspekcie chyba zbyt wielkiego pola do manerwu nie ma.

May 09, 2011 at 13:15

Print
Francis of Aaagh

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #67]

Dałoby się zwiększyć ilość towarów luksusowych i ich typów. W kolejce do rozszerzenia czeka już bursztyn

May 09, 2011 at 19:07

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #68]

Franciszku ja wiem że zabawa w demokrecje jest fascunująca ( gratuluję prezentacji programu wyborczego ) ale nie zapominaj że tu całe średniowiecze jeszcze plam białych pełne, jeszcze brak rzek miodem i mlekiem płynących i wikingów Dnieprem nad morze czarne podążających... apawde mówiąc to całkiem ciekawie by było żeby dało się pływac co niektórymi rzekami ale to chyba zupełnie niemożliwe :/

May 17, 2011 at 09:56

Print
Francis of Aaagh

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #69]

co do rzek to niemożliwe... ciągle nie mam pomysłu na nowe luksusowe towary. Może chmiel i browar wymagający chmielu dający szczęście?

May 17, 2011 at 20:52

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #70]

Browar owszem szczęście dawał ale nie sądzę aby można było go uznać jako luksusowego. Tym bardziej chmiel. Owszem był dodawany ,ale piwo wtedy było zgoła inne niż teraz ii chmiel występował tam raczej w śladowej ilości, można by powiedzieć ze był dodatkiem a i to dość rzadko.

Chyba że stworzylibyśmy na potrzeby gry np. budynek browar albo coś w tym stylu żeby on dawał szczęście mieszkańcom albo nawet lepiej żeby po jego wybudowaniu można było produkowac choćby piwo i wtedy nim handlkowac tak jak każdym innym towarem  Tyle że to chyba niemożliwe do zrobienia w grze.

Po za tym Franciszku to nie ma co na siłę szukać towarów i surowców. Dada się miód, bursztyn, a a czasem może coś jeszcze wpadnie do głowy np. niewolnicy

May 18, 2011 at 10:38

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #71]

Franciszku żyjesz?

Coś strasznie sennie się tu zrobiło

Jun 30, 2011 at 10:02

Print
Francis of Aaagh

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #72]

Żyję, spróbuję coś wycisnąć z siebie i dać jakiś znak życia. Po ściągnięciu moda Rhye's of Civilization znalazłem parę ciekawych rozwiązań, które ciut zamieszały w modzie

EDIT
Nie mam jeszcze pomysłu co do machin oblężniczych. Może zrobiłbyś tą część, czyli statystyki jednostek wraz ze swoistymi animacjami?

[Edited by Francis of Aaagh on Jul 05, 2011 at 08:17]

Jul 05, 2011 at 08:11

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #73]

Oho... mówisz że ponoc najlepszy mod do civIII namieszał No ciekaw jestem jakie zmiany pod jego wpływem zaproponujesz Przyznaję że mimo że go sciągnąłem to tylko trochę poczytałem i wiem że budowa osadników jest znacznie wydłuzona i pojawia sie religia, choć nie wiem dokłądnie jak to funkcjonuje.

Co do machin to myślę że dam radę coś przedstawić. Animacje będą z fanatyków bo nie znam innego źródła grafik do civIII

Jul 05, 2011 at 13:18

Print
Francis of Aaagh

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #74]

Oczywiście, że z fanatyków - to najlepsze źródło Namąciły "niewidzialne surowce", których nie widać (jak nazwa wskazuje). Polega na tym, że są pewne surowce dodatkowe bez wpisów do civiliopedii i zmieniają w niewielkim stopniu po odkryciu pewnej technologii zasoby. Oprócz tego sposób na religie już znam i nowy sposób pisania jednostek charakterystycznych dla nacji. Już nie będzie raczej podziału na "rycerz feudalny" i "pustynny wojownik" tylko zamieni się raczej na zwykłe prostsze "spieszony rycerz", czy coś. Może brzmi to skomplikowanie, ale wiem o co chodzi Mógłbyś więc jeszcze napisać mi, kiedy cywilizacje, które mamy w modzie przeżywały w średniowieczu złoty wiek, czy po prostu rozkwit? Ułatwiłoby mi to trochę pracę

Jul 06, 2011 at 10:28

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #75]

Ok, aspekt historyczny jest jest mi najbliższy więc krótki opis danej nacji i tego jaki czas w przedziale średniowiecza był dla niej najlepszy zrobię.

Możesz coś bliżej napisac o tych niewidzialnych surowcach? no brzmi to mocno intrygująco

Jul 06, 2011 at 13:53

Print
Francis of Aaagh

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #76]

działają jak zwykłe surowce dodatkowe - dodają ciut bonusu do pola. Odkrywa się je w miarę upływu technologii, czyli dajmy na to Duńczycy byli w pewnym okresie potęgą militarną, toteż po odkryciu tejże technologii, gdzie się trochę skończyli na pewnym polu może wyskoczyć taki surowiec i w nieznaczny sposób spowolnić ich rozwój. nie mają ikonki, więc są niewidzialne. Koniec -proste?

Jul 06, 2011 at 20:39

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #77]

No nie bardzo proste, przynajmniej nie jest prosto napisane

Maja technologię , która daje im kopa militarnego , czyli powiedzmy że sa w stanie konstruowac super drakkary, albo morderczych berserkerów, i to zapewnia im czasową przewage nad innymi nacjami, ale potem wymyslaja cos , czy też inne nacje wymyślaja cos co niweluje ta przewagę i wtedy...no własnie co? Czy jakis surowiec sie pojawiai spowalnia i jak spowalnia? No z surowca danego to chyba tylko mozna korzystać i miec korzyści albo nie korzystać ale tez nie mieć przez to minusów.

Nie rozumiem naprawde o co chodzi z tą niewidzialnością, pozatym jeśli jest to niewidzialne to skąd mam wiedzieć czy to jest, czy nie jest? I jakiś przykład proszę jaki to surowiec może byc niewidzialny. Bo nie kumam

Jul 07, 2011 at 09:41

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #78]

Trza coś skrobnąć bo zaraz miesiąc minie od ostatniego wpisu i lipa będzie

Franciszku tak ostatnio naszła mnie pewna konstatacja. Otóz z ciekawości przejrzałem historię powstania modyfikacji powyższego scenariusza jaki odbywał się na fanatykach czyli chodzi mi o MEM.
I do wniosku doszedłem że my powtazamy dokłądnie tą samą scieżkę. Różnica jest taka że skala jest u nas mniejsza co spowodowane jest tym że tam zaangażowanych było w to znacznie więcej osób.

Co za tym idzie może zamiast w zasadzie powtarzania czegoś powinniśmy spróbowac może jakiś scenariusz opracować dotyczący średniowiecza?

Przynajmniej zrobilibyśmy coś czego poprostu nie ma i pole do popisu mamy tu napawdę duże.

Aug 01, 2011 at 09:00

Print
Francis of Aaagh

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #79]

Racja. Stagnacja na polu średniowiecznym jest co najmniej widoczna :/ Może zastanowilibyśmy się nad innym okresem, innym rejonem geograficznymi itd. ?

Może mod o podbojach cywilizacji Zimbabwe (tylko potem weź szukaj informacji)? Może mod dalekowschodni? Spróbujmy stworzyć coś oryginalnego, skoro już nie mamy właściwie co powtarzać...

Aug 24, 2011 at 17:42

Print
Francis of Aaagh

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #80]

I jeszcze jeden pomysł: może Europa tuż po przejęciu Rzymu przez barbarzyńców?

Sept 01, 2011 at 11:39

Print
sirsik
Status: Moderator

Registered: Nov 24, 2004
Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #81]

a może rozbicie dzielnicowe ? albo epoka siedem królestw w chinach przy takich projektach moge pomagac

Sept 01, 2011 at 12:27
Gadu-Gadu: 1547681
XFire sirsilis
Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #82]

Witam po dość długiej przerwie. Syn na świat przyszedł i przez te pół roku nie bardzo miałem głowę do innych rzeczy :-) Do tematu wracając to może i pomysły by się jakieś znalazły ( rozbicie dzielnicowe polski, rusi, krucjaty północne, siedem królestw w chinach) ale jesli chodzi o ich wykonanie to podejrzewam że nic by z tego nie wyszło. Jeśli ktoś jest zainteresowany pracami przy tworzeniu nowych rzeczy do civ3 to powinien sie udac na fanatyków, tam społeczność międzynarodowa faktycznie robi rózne rzeczy i można się wykazać.

Apr 12, 2012 at 11:16

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #83]

Myślałem że temat już zakończony a tu się okazuje że jakoś tęskno mi się zrobiło W rózne mody grałem, coś sprawdzałem ale jakoś brak czystej radości z grania , takiej jaką własnie miałem grając w powyzszy scenariusz.

Stąd postanowiłem samo pobawić sie trochę w modowanie i kilka rzeczy dodac bąź zmienić ale bez robienia tak przytłaczającej modyfikacji jak MEM.

Stąd Franciszku mam kilka pytań do Ciebie.

1.Pisałeś wcześniej że jakies zmiany już wprowadziłeś, czy mógłbyś jej wrzucić do sciągnięcia tak jak zrobiłeś to z dodaniem gruzji, czech i tatarów?
2. Jak w edytorze scenariusza dodac nowe miasto? albo dodac kilka nowych jednostek w mieście już istniejącym, albo też liczbę barbarzyńców zwiększyć w obozie?
3. Jak ustawić żeby dnan jednostka np. osadnik u jednej nacji kosztowała więcej niz u drugiej?

Sam edytorem się bawiłem ale akurt na te pytania odpowiedzi nie znalazłem. Mam tez wiele innych ale na początek wystarczy.

Tak jak wczśniej pisałem, chcem dokonąc pwenych zmian aby gra była bardziej realistyczna, ciekawsza i sprawiała poprostu radość a nie przytłaczała tak jak MEM. Do tego taka zabawa zawsze pozytywnie wpływa no pogłębienie wiedzy historycznej co ma dla mnie ogromne znaczenie. Także Franciszku jesli możesz odpowiedzieć na moje pytania to będę wdzięczny.

Innych też zapraszam do zabawy. Nie wierzę że c3c umarło

Aug 06, 2012 at 08:17

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #84]

Jezszcze jedno pytanie Franciszku. Zmiany , które wprowadzałeś robiłeś za pomocą edytora c3c czy jakiegoś innego ,jeśli tak to jakiego?

Pytam bo w obsłudze edytora c3c nie jestem w stanie dodac np. nowych miast i ogólnie mam kilka problemów.

Aug 13, 2012 at 08:38

Print
sirsik

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #85]

2 - musisz wybrać odp nacje w edytorze i wtedy mozesz dodać miasta

3 - niestety to niewykonalne, cena jednostek bedzie taka sama dla wszystkich graczy

Jak masz problemy z edytorem c3c to mogę Ci pomoc znam się

pozdrawiam

Aug 13, 2012 at 15:13
XFire sirsilis
Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #86]

Dzięki za chęc do pomocy

Wybrałem scenariusz, otworzyłem, wybrałem opcję cywilizacje, otworzyłem i wybrałem cywilizację i gdzie teraz mam się klierowac żeby dodać nowe miasto?

Ok. Już nieaktualne, poklikałem poklikałem i przypadkiem wyklikałem, sprawdziłem i już wiem jak uaktywnic opcje dodawania miast i jednostek

[Edited by PiotrG on Aug 14, 2012 at 14:18]

Aug 14, 2012 at 13:19

Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #87]

Kilka pytań co do edytotra:

1. Czy mamy wpływ na ilość złota jaką uzyskujemy bądź tracimy z plądrowania miasta?

2. Czy można ustawić że za plądrowanie takich terenów jak np irygacje przy mieście też będzie jakaś kasa?

3.Czy można ustawić koszt utrzyman ia jednostek? Tzn że co turę utrzymanie danej jednostki kosztuje np 1 , 2 lub 3 ?

Oczywiście jeśli coś z tego da sie ustawic w edytorze to tylko prosze o krótkie zdanie gdzie szukać a myśle ze znajdę

Aug 16, 2012 at 07:10

Print
sirsik

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #88]

1. jak tracimy miasto to straty wynikają z ilosc kasy jaka posiadamy ogolnie, mozliwe ze wielkośc miasta tez ma wpływ, nie widze opcji w edytorze

2. nie da się

3. nie da sie

ogólnie masz w edytorze - zakładka rules - edit rules - zakładka goverments Tam masz w zaleznosci od typó rządu unit support cost

Aug 16, 2012 at 19:49
XFire sirsilis
Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #89]

Dzięki za odpowiedzi.

Narazie moja zabawa w edytowanie tak wygląda że muszę wszystko dokłądnie wykasowac i na nowo wgrać grę bo bawiąc się modami graficznymi i ucząc różnych zmian narobiłem niezłego bigosu

Aug 17, 2012 at 13:44

Print
sirsik

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #90]

spoko

chcesz jakis mod sprawic?

Aug 20, 2012 at 11:08
XFire sirsilis
Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #91]

Mod to raczej nie. Nie mam takiej potrzeby. chciałbym raczej przerobic trochę scenariusz dotyczący średniowiecza i stąd właśnie zapoznaje się z mechaniką gry, edytora itp. Na fanatykach jest masa róznych nowych grafik , jednostek i ciekawie można się pobawić. Choc jak się wcześniej nie skopiuje wersji podstawowej to potem wychdza takie cuda jak u mnie że trzeba całośc na nowo instalowac

Po takich drobiazgach jak zdecydowane zwiększenie kosztu osadników jak i robtników oraz modyfikacje w utrzymanie wojska to kwestia handlu mnie nurtuje, ale w tej materii chyba nie da się nic rewolucyjnego zrobić

Aug 20, 2012 at 11:23

Print
sirsik

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #92]

kwestii osadnikow dla kazdej nacji mozesz dodac osadnika i kazdy bedzie mial inna cene tak samo z robolami,

ja generalnie modyfikowalem wszystko co to jest w edytorze, grafika sie nie bawiłem

przy swoich modyfikacjach stosuje poniższe wzory przykładoowo

wzory na ceny jednostek
A+O+(R x 1) x10
A+O+(R x 1,5) x10 (punktami ruch 2 i powyżej)

przykład 1: legionary
3+3+(1x1) x 10=70 (rzeczywista cena 30)

przykład 2: Knight
4+3+(1x1,5)x10=85 (rzeczywista cena 70)

wzory na ceny budynków

Produkcja+Kultura=Utrzymanie

Utrzymanie x 5=cena (dla budynków)
Utrzymanie x 15 =cena (dla cudów)

przykład 1: Biblioteka
0+3=3
3 x 5= 15 (rzeczywista cena 8)

przykład 2: Piramidy
0+4=4
4x15=60 (rzeczywista cena 40)

Aug 20, 2012 at 14:46
XFire sirsilis
Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #93]

Dzięki, poza osadnikami i robotnikami nic nie ruszałem. Osadników wydłużyłem bo w wersji podstawowej ich koszt był zdecydowanie za niski, a robotników jako kreacja robót publicznych , bo niestety nie da się wstawić żadnych obciążeń za infrastrukturę. Zmieniłem zarówno koszt jak i czas wykonywania robót tak aby je docenić

Nasunęło mi sie tez takie pytanie.

Czy jest możliwość ustawienia zdarzeń losowych , komunikatów ? Wiem że może być plaga, wulkan, no złoty wiek. czy tez pojawić się wybitna jednostka. Ale czy np. jest możliwe wstawienie jakiegoś komunikatu że np. przeleciała kometa nad stolica i wybuchł bunt a ludzie w szoku zniszczyli koloseum?

A tak jeszcze dodając to jak sirs twoje zmiany sprawdzały się w czasie gry? i czy możesz polecic jakś inną mapę europy niz tą z wersji c3c?

[Edited by PiotrG on Aug 21, 2012 at 10:20]

Aug 21, 2012 at 05:31

Print
sirsik

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #94]

hmm chyba tak jesli przy zamieszkach w miescie jest jakis komunikat taki komunikat mozna zmienic w plikach ale jak i gdzie tego nie wiem

Aug 22, 2012 at 06:45
XFire sirsilis
Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #95]

Teraz mam pytanie o stosunki między państwami. Chodzi mi o takie zagadnienia:
- chciałbym wiedzieć jak dane Państwo mnie postrzega, albo tez jak duze jest prawdopodobioeństwo że mnie zaatakują tak niespodziewanie. Czy gdzies mozna sprawdzić czy dana nacja mnie lubi , nie lubi, ninawidzi etc. i jakie to ma przełożenie np. na handel ( typu nie lubią mnie więc żaden handel w grę nie wchodzi)

- czy dawanie róznych podarunków ma jakikolwiek wymierny wpływ na poprawę relacji? Nieraz miałem sytuacje że dawałem, dawałem , w paradę nie wchodziłem , nie prowokowałem a tu i tak dane państwo wypowiadało mi wojnę gdzie nie mogłem doszukac się żadnego powodu

- czy naruszanie granic ma wpływ na stosunki, czy to nie ma żadnego wpływu? i my możemy zwracac uwage dla kompa, on dla nas a to i tak nie mażadnego przełożenioa na relację

Aug 28, 2012 at 11:11

Print
sirsik

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #96]

w oknie dyplomacji masz stosunek civ do ciebie, a to ze nie prowokujesz itp to nie znaczy ze nie zostaniesz zaatakowany,

trzeba przekupywac komp aby miec stale dobre relacje, małe sumy przyklodowo lub lux

Aug 30, 2012 at 06:57
XFire sirsilis
Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #97]

Czy jest możliwość wpływy na ustawienie warunków pokoju? a dokładniej czy mozna wstawic że np. za wygranie danej wojny , gdzie komp sam proponuje pokój ja dostaję jeszcze np.100 punktów zwycięstwa?

Sept 07, 2012 at 07:31

Print
sirsik

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #98]

alez masz zyczenia :P

nie

Sept 07, 2012 at 10:24
XFire sirsilis
Print
PiotrG

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #99]

Pytanie dotycząc edytora.

Jest taka opcja w panelu gry Game limits i w pozycja trzecia - Elimination City Count. Sprawdziałem kilka scenariuszy i jest tam wpisane 1. Problem z tym ze jak gram to wystarczy że ja czy komputer straci jedno swoje miasto i choćby miał innych ze czterdzieści to kaplica, cała nacja przestaje istnieć, tylko ruiny zostają. zobaczyłem to ost. grając w scenariusz Warhammera, potem kolejne i wszędzie to samo. Dziwne trochę bo nigdy wcześniej nie miałem takich problemów. W edytorze opcje tą można ustawić od 1 do 10 ale ta 10 też nie rozwiązuje w pełni sprawy bo na duzych mapach utrata 10 miast to niekoniecznie musi byc katastrofa. Ktoś wie jak temu zaradzić ? Czyli tak żeby eliminacja danego kraju następowała z chwilą zdobycia wszystkich miast.
Edit.
włączyłem scenariusz o wojnach napoleońskich i tez jest wpisane 1 ale jak zdobyłem miasto Neapolu to cała frakcja nie zgineła, czyli chyba coś innego jest nie tak. Problem że nadal nie wiem co

[Edited by PiotrG on Dec 01, 2013 at 07:41]

Dec 01, 2013 at 07:06

Print
sirsik

Re: Medival Europe - Zmiany, skargi itp. [post #100]

widze ze nie tylko ram wciaz w civ3... co do [pytania to musialbym sprawdzic ale znów cholerny edytor mi nie działa głupi steam

Dec 04, 2013 at 10:26
XFire sirsilis
Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 [2] 3

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.