civ.org.pl forums > Space4x - Space Empires V - Diaspora > Cesarstwo Dwóch Smoków
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Diaspora
Poster
Status: Elite

Registered: Feb 14, 2009
IP: Logged
Cesarstwo Dwóch Smoków [post #1]

Przywódca: Cesarz Yoshimiru Takazawa
Państwo: Cesarstwo Dwóch Smoków
Typ Rządów: Monarchy
Typ Społeczeństwa: Artisans

Planeta Macierzysta: Nowe Tokio
Planeta: Rock
Atmosfera: Oxygen

Narodowość: Cesarscy

Flaga:

Shipset:

[Edited by Ziro on Feb 28, 2011 at 17:31]

LastFM

Jan 10, 2011 at 22:27
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Ziro

Re: Cesarstwo Dwóch Smoków - 100,0 [post #2]

Cesarstwo Dwóch Smoków - I wpis Cesarza Yoshimiru Takazawa

"Zatraciliśmy dom, symbole historii i kultury. Zatraciliśmy swoją ukochaną matkę, którą bezmyślnie skazaliśmy na zagładę" ~ Historia przed Cesarska, rozpoczęcie.

Nazywam się Yoshimiru Takazawa, zostałem mianowany cesarzem Cesarstwa Dwóch Smoków, powstałego z obywateli dalekiego wschodniej Unii Japońsko-Koreańskiej. Ponieśliśmy wiele poświęceń w jej tworzeniu pokolenia temu, odbudowywaliśmy latami, znosiliśmy różnice materialne, zwalczaliśmy przestępczość i choroby. Czy nasi przodkowie znając przyszłość, by powtórzyli swoje decyzje, czy by walczyli ze złem, łamaniem praw człowieka? Pozostaje mi czekać do śmierci z poznaniem odpowiedzi, a teraz muszę całą swą mądrością i sercem prowadzić ludzi na tym nowym świecie do przyszłości jakiej pragnęli na Ziemi.

Nie znam losów pozostałych arek, jesteśmy z nieznanym sektorze zimnej kosmicznej przestrzeni, lecz nie możemy być zbyt pewni siebie. Nawet jeśli we wszechświecie znajdują się inni ocaleni, przychylni nam z poglądami zbliżonymi do naszych, to wciąż mogą istnieć obce cywilizacje, które będą chciały nas zniewolić, bądź zgładzić. Nie czas się zbroić do wojny na masową skalę, mimo że zagrożenie istnieje musimy się przygotować wpierw przemysłowo, by móc zapewnić cywilom i armii wszystkie potrzebne rzeczy.

Pozostaje mi mieć nadzieję, że nie rozczaruje swego ludu, gdy nadejdzie chwila mej próby. Muszę podołać i poprowadzić swój naród na tej długiej, obcej niebezpiecznej drodze ku przetrwaniu i świetności. Oby przodkowie oraz Budda nade mną czuwali i radzili w trudnych chwilach.

Koniec wpisu.

[Edited by Ziro on Mar 27, 2011 at 15:33]

LastFM

Mar 08, 2011 at 21:55
Print
Ziro

Re: Cesarstwo Dwóch Smoków - 100,0 [post #3]

Cesarstwo Dwóch Smoków - II wpis Cesarza Yoshimiru Takazawa

Czas, chciałbym mieć go wiele, lecz jak? Będąc władcą nie mogę mieć wiele czasu dla siebie. Muszę doglądać jak mój lud po tragicznej historii podnosi się, odbudowuje swą chwałę. Udało nam się wznieść centrum ekspansji aglomeracyjnej na tej planecie, Nowe Tokio. Według ogólnego Planu Rozwoju Miejskiego i Gospodarki ekipy budowlane zostaną rozesłane we wszystkie strony świata, by wznosić najważniejsze ośrodki przemysłu wraz z częściami usług miejskich. Geolodzy w pobliskich górach natknęli się na wiele znanych nam minerałów i nieznane nam wcześniej kryształy o wysokich właściwościach fizyko-chemicznych. Trudno je wydobywać z użyciem klasycznego ciężkiego sprzętu, naukowcy opracowali specjalne lasery górnicze umożliwiające szybsze i sprawniejsze wydobycie nie tylko owych kryształów, nazwanych Amaterasu na część bogini słońca z panteonu starojapońskiego Shinto, będą mogli dzięki temu poddać je dokładnym badaniom, aby stwierdzić jak najlepiej zostaną wykorzystane, by przyniosły jak najlepszy pożytek Cesarstwu.

Biolodzy tymczasem przywracają do życia gatunki zwierząt i roślin z Ziemi, by mieć czym wyżywić ludność. Bez dokładnych map okolic i znajomości flory i fauny nie możemy wykorzystywać wszystkich roślin i zwierząt spotkanych na tej planecie. Baza wojskowa położona na obrzeżach miejskich na prośbę instytucji naukowych udostępniła samolotów do wykonania misji rozpoznawczych interesujących według nich terenów oraz żołnierzy mających zabezpieczać teren badań naukowych.

Jeden z samolotów odkrył monument, zapewne pozostawiony przez poprzednich mieszkańców, bądź przelatujących w okolicy stulecia temu obcych. Czy cywilizacja, która pozostawiła tą budowlę wciąż istnieje? Jeśli tak, to czy powinniśmy się obawiać jej jako zagrożenia...

Koniec wpisu.

[Edited by Ziro on Mar 27, 2011 at 15:33]

LastFM

Mar 10, 2011 at 20:25
Print
Ziro

Re: Cesarstwo Dwóch Smoków - 100,0 [post #4]

Cesarstwo Dwóch Smoków - III wpis Cesarza Yoshimiru Takazawa

Na wszystkich wyspach rozpoczęliśmy prace budowlane, a sieć portów i lotnisk cywilnych łączy je w spójną całość. Zaczynamy się prężnie rozwijać, ludzie żyją w coraz to lepszych warunkach, udało się wygrać wyścig z czasem w kwestii wody pitnej i zapasów pożywania z okrętu ratunkowego. Statystyki sprawiały, że może czekać nas głód nim zdążymy rozwinąć odpowiednią infrastrukturę. Pozostaje mi dziękować Buddzie, że oszczędził cierpienia memu ludowi.

Baza wojskowa Zun Ze z wyspy centralnej rozsyła samoloty rozpoznania, by dokończyły wykonywanie szczegółowych zdjęć powierzchni planety nim zaczniemy posyłać na orbitę satelity, które wykonają dokładne mapy. Po dokładnych badaniach dna oceanicznego udało się zlokalizować wiele bogatych miejsc w złoża mineralne, powstał projekt podwodnych miast i kopalni, dzięki którym uda nam się wydobyć wszystkie dostępne surowce.

Naukowcy pracujący przy kryształach Amaterasu zaproponowali wykorzystanie ich w produkcji statków kosmicznych i jednostek wojskowych, mają stanowić pokrycia pancerza i możliwie amunicję zdolną do przebijania pancerzy ze stali tytanicznej. Zatwierdziłem badania nad tym projektem, wiedząc że jeśli tylko napotkamy na jakieś zagrożenie z kosmosu musimy być jak najlepiej przygotowani do stawienia mu czoła. Dostali dodatkowe instrukcje w sprawie laserów górniczych i możliwego wykorzystania ich w produkcji broni, zwłaszcza uzbrojenia dla myśliwców, które będą stanowić główne wsparcie dla cięższych okrętów w przyszłości.

Koniec wpisu.

[Edited by Ziro on Mar 27, 2011 at 15:34]

LastFM

Mar 11, 2011 at 16:44
Print
Ziro

Re: Cesarstwo Dwóch Smoków - 100,0 [post #5]

Cesarstwo Dwóch Smoków - IV wpis Cesarza Yoshimiru Takazawa

Minęło wiele ciężkich lat pracy, lecz jesteśmy blisko zamierzonego celu. Pierwsza cesarska stocznia kosmiczna zostanie ukończona w tym miesiącu, rozpoczniemy nową erę w historii cesarstwa, w której już nie będziemy się podnosić i leczyć z odniesionych ran, nastaną czasy, w których będziemy odkrywać i kolonizować nowe światy, rozszerzać swój zasięg wpływów.

Przygotowania do uroczystości w ramach otwarcia stoczni są rozpoczynane, lotnicy ćwiczą akrobacje powietrzne, a do teatrów i hal koncertowych we wszystkich miastach zapraszani są artyści z terenów całego cesarstwa. Niech ludzie dostaną cały dzień do spędzenia na zabawie w ramach zasług przy rozwoju Nowego Tokio.

Teraz pozostaje mi tylko zatwierdzić plan ekspansji cesarstwa na nowe planety i układy gwiezdne, wykorzystamy do tego punkty skokowe znajdujące się na obrzeżach naszego układu planetarnego.

Koniec wpisu.

LastFM

Mar 11, 2011 at 17:24
Print
Ziro

Re: Cesarstwo Dwóch Smoków - 100,0 [post #6]

Cesarstwo Dwóch Smoków - Yashimaru Hakegare

Cesarstwo oczami zwykłego obywatela.

- Hej Misaki, jak Ci się podoba akademia lotnicza?
- Całkiem przyjemne miejsce, idziesz jutro na otwarcie stoczni cesarskiej?
- Nie wiem, ostatnie testy na symulatorze mam za parę dni, będę musiał poćwiczyć.
- Chodź, będzie Ayaki.
- Skąd to wiesz?
- Dzwoniła, pytała czy będziesz.
- Jeśli tak to mógłbym się przejść, chciałbym zobaczyć nową generacje myśliwców i hangary, z których będę startował.
- To jutro koło 10:00 bądź na parkingu, pojedziemy moim samochodem - Misaki rozejrzał się przed wyjściem - a i posprzątaj tutaj, jak Ayaki wpadnie w odwiedziny może się przerazić patrząc na ten bałagan.
- A Ty ciągle o tym samym.

Następnego dnia.

- Yashimaru! - wesoły dziewczęcy głos - przyszedłeś
- Cześć Ayaki, dzisiaj nasze cesarstwo wchodzi w nową erę.
- To ja Waszą dwójkę zostawię samych sobie - wtrącił się Miyaki - do zobaczenie na koncercie KissxDead. - ruszył w inną stronę.
- I zostaliśmy sami - spojrzała na niego niewinnymi oczkami - pewnie chcesz zobaczysz stocznie od środka.
- Tak, zwłaszcza pas startowy i hangary.
- Tak tak, przyszłego asa cesarstwa tylko jedno interesuje.

Ruszyli w stronę stoczni, używając turbowindy pojechali na najwyższe piętro, później korytarzem w stronę wieży kontrolnej. Pas startowy robił wrażenie, umożliwiał start jednocześnie dwudziestu samolotów. Jednostki były wprowadzane na pas startowy przez przeznaczone do tego windy i tym samym sposobem były z niego ściągane. Yashimaru przejrzał dokładnie cybernetyczny model całej konstrukcji i pozostawał pod ciągłym wrażeniem, że w niecały rok udało się stworzyć tak imponującą konstrukcje. Następnym celem podróży był hangar. W pierwszej kolejności podbiegł do cybernetycznego modelu nowego myśliwca walki kosmicznej i planetarnej. Konstrukcja nie posiada stateczników jak samoloty starego, planetarnego typu. W konstrukcji pojawiły się specjalne dysze umożliwiające manewrowanie. W hangarze znajdowały się samoloty do pokazów lotniczych, które teraz były poddawane kontroli technicznej.

- Yashimaru, chodźmy gdzieś indziej. I tak nie ma tych nowych samolotów, które tak bardzo chciałeś - powiedziała Ayaki zażenowana.
- Ale Ayaki, przecież tutaj jest świetnie, spójrz na te maszyny - odpowiedział pełny ekscytacji.
- Yashimaru, chodźmy! - ludzie patrzyli na tą scenkę powstrzymując się od ataku śmiechu.
- Dobrze, dobrze, tylko nie krzycz. Gdzie chcesz iść?
- Za godzinę będą pokazy lotnicze, pojedźmy na wzgórze Yuzho. Będziemy mieli świetny widok na pokaz, a do koncertu i tak będzie dużo czasu.
- Skoro taka Twoja wola.

Po wyjściu z stoczni ruszyli w stronę stacji kolejowej, a później nitropociągiem na wzgórze Yuzho.

- Ayaki, spójrz na to wszystko, pomyśleć, że mimo wszystko w tak krótkim czasie udało nam wszystkim się stworzyć to na co patrzymy. Nie cierpimy z żadnego powodu, zwalczono głód, biedę, nawet choroby stają nikłym zagrożeniem. Myślę, że tylko zagrożenie z kosmosu może zabrać nam wszystko co tak długo tworzyliśmy, zabrać mi wszystko. Z tego powodu postanowiłem zostać pilotem, będę bronił tej planety, która stała się moim domem, domem moich przyjaciół, ukochanej osoby...
- Yashimaru... - przerwała mu w pół zdaniu.
- Daj mi skończyć, za kilka dni mam końcowe egzaminy, po nich zostanę przydzielony do którejś z grup bojowych. Jeśli napotkamy jakiś obcych, bądź innych uchodźców to nie możemy być pewni, że będą pokojowo nastawieni. Nie chciałbym żałować niepodjętej jednej decyzji. Ayaki, czy wyjdziesz za mnie?
- Ja... - zaczęła się jąkać - tak nagle, zgadzam się, chce zostać Twoją żoną - objął ją po czym oglądali pokazy lotnicze.

Ruszyli w stronę hali koncertowej Yuzuma, w której mieli się spotkać z Misakim przed koncertem rockowego zespołu KissxDead. Po krótkiej rozmowie i wyjaśnieniach udali się do środka...

Kilka dni później Yashimaru zdał egzaminy.

- Kadet Yashimaru Hakegare wystąp - Yashimaru wystąpił przed szereg - jako głównodowodzący sił lotniczych mam zaszczyt mianować Cię pilotem Cesarskich Sił Lotniczych, witamy w siłach lotniczych lotniku trzeciej klasy Hakegare - Yashimaru zasalutował przełożonemu i wrócił do szeregu.

Parę dni po promocji wziął ślub z Ayaki i oczekiwał na pierwsze swoje misje.

[Edited by Ziro on Mar 27, 2011 at 19:01]

LastFM

Mar 12, 2011 at 12:11
Print
Ziro

Re: Cesarstwo Dwóch Smoków - 101,0 [post #7]

Cesarstwo Dwóch Smoków - V wpis Cesarza Yoshimiru Takazawa

Więc ktoś inny przeżył.

Dawni sojusznicy, lecz czy dalej nimi będą? Pragnę jedności ludzkiej rasy, zakończyć bezsensowne konflikty, niech wojny zostaną na Ziemi, a teraz rozwijajmy się, by przeciwstawić się zagrożeniom zamieszkującym bezkresy wszechświata.

Będę dążył do tego dnia, w którym spory przestają mieć znaczenia, a ludzka rasa jako jedność będzie rozwijała się ku gwiezdnej jedności.

LastFM

Mar 19, 2011 at 11:05
Print
Ziro

Re: Cesarstwo Dwóch Smoków - 101,3 [post #8]

Cesarstwo Dwóch Smoków - Yashimiru Hakegare

- Melduje się lotnik trzeciej klasy, Yashimiru Hakegare, nie znalazłem żadnych oznak obcych jednostek.
- Rozumiem Tori 3. Skieruj się do drugiego obszaru patrolu.

- Melduje się dowódca lotników z 1 skrzydła, Tae Hwong, wzywam swoje skrzydło do obszaru Zu-22. Pełna gotowość bojowa.
Lotnicy zaczynają kierować się w stronę wyznaczonego punktu.
- Tori 1 tu dowództwo, co się dzieje.
- W obszarze Zu-22 zauważyłem rozbłysk energii skokowej.
- Obszar Zu-22 jest blisko gwiazdy, mogłeś zobaczyć wybuch słoneczny.
- Czujniki nie wykrywają burzy słonecznej. Nawet tego wybuchu nie wykryły.
- Tori 1, czy jesteś pewny tego co widziałeś.
- Tak, jestem pewny.
- 1 skrzydło, zachować czujność.

W tym czasie 2 skrzydło Tori zostaje poddane w stan gotowości bojowej.
- Piloci do maszyn, pełna gotowość bojowa. - rozbrzmiewa głos głośników - to nie są ćwiczenia, powtarzam to nie są ćwiczenia. Drugie skrzydło Tori ma być gotowe do startu...

- Dowódco - zaczął Yoshimiru - czy jest szansa, że to będą obcy?
- Wszystko jest możliwe lotniku, skrzydło, zmienić kurs na Zu-22 współrzędne A22 E06.
- Tak jest - chóralny głos w słuchawkach.

- 1 skrzydło zgłoście się.
- Tu dowódca 1 skrzydła Tae, zbliżamy się do punktu docelowego.
- Najwyższy dowódca wyraził zgodę na otwarcie ognia w razie zagrożenia życia. Niech Budda ma Was w swojej opiece, jeśli spotkaliśmy ich.

Po chwili skrzydło była kilka sekund świetlnych od celu.

- Melduje się Tae, wchodzimy w zasięg wzroku z miejscem rozbłysku, aktualnie spokój. Proszę o pozwolenie podlecenia jak najbliżej.
- Pozwolenie otrzymane, uważajcie tam na siebie.
- Skrzydło, przyśpieszyć do 20 sekund świetlnych.
- Tak jest!
- Wyłączyć zabezpieczenia broni, wkraczamy w przypuszczalny obszar walki, pełna gotowość bojowa. Meldować.
- Tori 2, Ugawa w pełni gotowy.
- Tori 3, Hakegare, pełna gotowość.
- Tori 4, Su gotowy.
- Tori 5, Zhae gotowy.

Jedynie gwiazdy i planety wyróżniały się na czarnej przestrzeni, gdy skrzydło zbliżało się do ostatecznego celu podróży, aż nagle...

- Co jest? - przerażony głos pytającego - Tori 4 melduje nagły spadek mocy, systemy wyłączone.
- Tori 5 tak samo, tracę moc.
- Skrzydło 1 co się tam dzieje!? Meldujcie!
- Tu Tori 1, 4 i 5 nagle się wyłączyły, piloci próbują przywrócić je do działania.
- Dowódco spójrzcie w lewo! - krzyk Yashimaru - dokładnie przyjrzyjcie się słońcu!
- Nic nie widzę, co tam jest Hakegare?
- Przeniosę swój obraz na Wasze ekrany.

Ukazał się pilotom obraz zamaskowanej jednostki, odkształcająca wizerunek słońca. Po chwili się zatrzęsła i z niewyobrażalną szybkością odleciała w nieznanym kierunku.

- Kontakt, nieznana jednostka odleciała. Nie wiadomo w jakim kierunku ostatecznie będzie zmierzać.
- Skrzydło 1 tu dowództwo. Nagrania z kamer zostaną utajnione, nic nie widzieliście, to był wybuch słoneczny.
- Tak jest. Jako dowódca chce pogratulować skupienia lotnikowi trzeciej klasy Hakegare, gdyby nie on byśmy nie odkryli istnienia tej jednostki.
- Najwyższe dowództwo przyglądało się tej akcji. Wracajcie do bazy.

Po przylocie lotnik Hakegare został wezwany do pokoju narad.

- Lotnik trzeciej klasy Hakegare melduje się na wezwanie - zasalutował oficerom.
- Panie Hakegare po dzisiejszych wydarzeniach musi być ciężko uwierzyć, że wszechświat to bezpieczne miejsce, a wojsko będzie instytucją na pokaz, lecz to rozmowa na spotkanie w innych okolicznościach. Szef sztabu lotniczego Cesarstwa obserwował tą misję. Gratulujemy z awansu lotniku drugiej klasy Hakegare. Odmaszerować.
- Dziękuje - zasalutował i wyszedł z pokoju.

LastFM

Mar 27, 2011 at 19:39
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.