civ.org.pl forums > Space4x - Space Empires V - Diaspora > Saints Interstellar Roman Empire
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Diaspora
Poster
Message    
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Saints Interstellar Roman Empire [post #1]

Przywódca: Imperator Massimilliano Biaggi
Państwo: Saints Interstellar Roman Empire

Planeta Macierzysta: Roma Uno
Planeta: Rock
Atmosfera: Oxygen

Narodowość: Rzymianie

typ rządów: demokracja ( ateńska)
typ społeczeństwa: naukowcy

RzymianinFlaga Imperium:Okręt rzymski:


Rzymski archeolog, Francisco Battani ze swoją grupą badawczą został wysłany w głąb planety, do największego krateru wulkanu na Roma Uno. Jest to nie czynny wulkan z sprzed ponad 2 000 lat. Nasi ojcowie nazwali go Wezuwiusz, na cześć wulkanu w Starej Italii. Dziś jego dno porasta go gęsta dżungla, która chroni cały ekosystem przed światem zewnętrznym. To właśnie tu została znaleziona przed latami tajemnicza skrzynia pochodzenia obcego.
W skrzyni owej jak wszyscy wiemy znajdowały sie artefakty. artefakty te pomogły naszym naukowcom wprowadzić liczne zmiany w naszej genetyce. zmiany te zmieniły Nasz wygląd zewnętrzny, nasza skóra stała się całkowicie wyblakła, za to zwiększyła się nasza rozrodczość. żyjemy też o wiele dłużej niż Nasi przodkowie na Ziemi. Studiujemy te technologie do dziś, nazwaliśmy ją Technologia organiczna, Gdyż wpływa na Nas samych, organicznych. Wpływa na Nas także sama planeta, ma na Nas jakiś wpływ, Nasze organizmy bombardowane są od przylotu tutaj jakimiś tajemniczymi fotonami. Nie są widziane dla ludzkiego oka, dopiero tajne badania władzy ujawniły tą okoliczność. Odkryto je przypadkiem, przy skanach planety z satelitów umieszczonych na wysokiej orbicie Roma Uno. Szukano wtedy innych niż ludzie humanoidalnych form życia. Niestety mi Francisco nic nie powiedziano o tym. Dlatego ciągle szukam na własną rękę narażając siebie, swą grupę i nasz Institutto Di Fotonica. Gdyby Imperator sie o tym dowiedział byłby to Nasz koniec.

A wlasnie Nasz Imperator, Massimiliano Biaggi, potomek Marcusa Porciusa Biaggi, legendarnego przywódce Starej Italii po wojnie z Konfederacją Północnoafrykańską, będąca po prostu niczym więcej jak arabską zgraja terrorystów, przestępców i innych przedstawicieli tej Konfederacji. Z tej przegranej dla Nas wojny wyszliśmy silniejsi.
Obecny imperator choć wyglądem przypomina 30-40 latka, liczy juz sobie jednak lat 80. Najważniejsi przedstawiciele rzymskiego społeczeństwa są szczepieni pochodną substancji znalezionej skrzyni, Substancja ta wydłużyła znacznie nasz żywot, nasi naukowcy nie są wstanie przewidzieć o ile wydłuża to nasze życie.

Zaawansowana technologia terraformowania pozwoliła Nam zwiększyć powierzchnię użytkową planety o kilknaście procent (Adwanted Storage Technique). Niestety nadal nie potrafimy wydobywać z ziemi jej zasobów ( Mineral Decrased) z takim potencjałem jakbyśmy chcieli. Nasze rolnictwo (Organic Decrased)i przemysł (Radiaction Decrased )nie są wstanie wypełnić zobowiązań wobec rzymskiego społeczeństwa. Pomimo tego mamy wyśmienitych konstruktorów i wizjonerów niczym sam Leonardo, dzieki Naszej włoskiej fantazji i pomysłowosci jesteśmy wstanie budować szybciej w naszych stoczniach ( Hardy Industrials)

Społeczeństwo rzymskie jest głęboko wierzące i przywiązane do wartości wywodzących się z Starej Italii (Deeply Religion).
Imperatorzy Rzymu mają obowiązek pilnować tych wartości w całym wszechświecie, stać na straży przestrzegania prawa rzymskiego.
Strażnikiem tych zobowiązań został Trybun Ludu, Luccio Cecchinello.

Mimo tego Rzymianie nie patrzą z nadzieją w jutro, co potęguje jeszcze nasze narodowe marudzenie (Naturally Depresed), choć jesteśmy zdolni przerzymać w niekorzystnych warunkach więcej niż inne narody (Enviroval Resistance - odporność na śrdowisko).

[Edited by Ceasar Of Rome on Mar 01, 2011 at 20:30]

_________________________________
Ceasar Trade List

Jan 10, 2011 at 22:53
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: Saints Interstellar Roman Empire [post #2]

[Czasy około 93+95 roku po lądowaniu]

Nazywam Quantius Dius, jestem obywatelem Rzymu.
to nie jest ani poczatek ani koniec mojej historii...
Wszystko zaczęło się jakieś 4 cykle temu, gdy w mass mediach a dokładniej ZU TV zobaczyłem rządowy spot reklamowy naszej nowo powstałej armiii. Pochodze z regionu górniczego, moi rodzice całe życie pracowali dla kompanii wydobywczej Santo Diamenti. Nie mieli nic ze swojego życia, cały swój żywot przepracowali w pocie czoła za marny grosz.
Nie dożyli mojej pelno letnosci, ojciec zgniął w wypadku pod ziemią a wraz z nim kilku Naszych znajomych. Kompania zapewniała nas o swej pomocy jednak jak tylko sprawa przycichła jej wspaniałomyslna pomoc sie skończyła. Matka zmarła w niedługim czasie po ojcu.
Zostałem sam, z zaoszczędzonych środków z odszkodowania z wypadku, wyjechałem do stolicy naszej priwincji, Zaciągałem sie do pracy dorywczej Dorywczej bo dłuzej nigdzie nie potrafiłem zagrzać miejsca, może to wina baskijskiego temperamentu jaki odziedziczyłem po swojej rodzicielce, w końcu jej przodkowie byli pradawnymi Baskami. Hmm, pradawnymi... dziwnie brzmi, ale przecież Baskowie przestali istnieć jako tako. nie słyszałem żeby ktoś z ocalałych na arkach legitymował się baskijskimi korzeniami, może tez nikt się do tego nie chciał przyznać.

Nazywam sie Qantius Dius, jestem rzymskim pilotem wojskowym
to nie jest ani początek mojej historii ani jej koniec...
Wstąpłem w szeregi nowo powstałych Legionów Rzymskich.
Po zaciągnięciu i odebraniu z góry swojego miesięcznego żołdu, zrobiłem to co każdy szanujący się legionista by zrobił...
Z raportów Carrabinierri dowiedzieliśmy się z grupą z która urzędowalismy poprzedniego wieczoru że straty finansowe były dość wysokie. Kilka złamań, klika zwichnięć, jeden trup, oczywiście po drugiej stronie. Będąc pilotem nie muszę się martwić o swoją przyszłość, armia tą sprawę załatwi a Trybun Ludu się nawet nie dowie...
Nie wiem to czy to mój los czy wojskowe konsekwencje tej i podobnych akcji zwróciło na mnie uwagę części dowódca i kilku naukowców. Zostałem przeniesiony do tajnej bazy o której wiedzieli tylko owi naukowcy i sam Imperator.
Wysłano mnie na badania, nie pytano o zgodę, jakbym zaprzedał swa dusze a tak nie bylo, tak mi sie przynajmmniej wydaje, mam luke w pamięci...
To były dziwne badania, nie bylo one podobne do tych rutynowych, bardziej skupiano sie na zdolnościach moego mózgu niz na ciele. Zostałem wyselekcjowany do dalszego etapu.
Zmiany gentyczne były juz głęboko zakorzenione w naszej mentalności, przecież Nasi przodkowie już w Starej Italii juz je przeprowadzali. jednak te szły już nieco dalej...
Obudziłem się w ciemnej sali, bez światła, z korytarza dobiegał tylko słaby blask pod drzwiami.
Nie słychanie mnie to jednak razilło, nie miałem siły się ruszyć, coś pulsowało mi w głowie, o ile to byla jeszcze moja głowa, ale o tym później, nie będę wyprzedzał wydarzeń...
[...]

cdn

[Edited by Ceasar Of Rome on Mar 12, 2011 at 10:14]

_________________________________
Ceasar Trade List

Mar 06, 2011 at 21:36
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Posts: 3040
Registered: Aug 09, 2008
IP: Logged
Re: Saints Interstellar Roman Empire [post #3]

[Czasy Diaspory]

[...]
Po zaokrętowaniu na włoska arkę, zostalismy przydzieleni do swoich modułów.
Nie mozna było powiedzieć że byly one przestronne. Niewiedzielismy ile potrwa nasza podróż. przez niewielkie luki widzielismy inne arki startujące z orbity, nie bylo ich wiele, ciekawi bylismy na jakiej podstawie byli rekrutowani inni pasażerowie.
Przy przelocie tunelu podprzestrzennego doszło do eksplozji arki z KPA, biedaczyska, wszyscy zgineli. no trudno tak bywa, lepiej że oni niz My. ciekawe tylko czy był to przypadkowy wybuch.
W czasie naszego przelotu strasznie trzęsło, ale widok po przekroczeniu tunelu zrekompensował Nam te niedogodności.
[...]
Roma Uno, planeta podobna do Madre Terra, której powierzchnia z 40 % składająca się wody.
Z licznymi ekosystemami, nawet podobnymi do tych z Ziemi. Załoga po zeskanowaniu planety pod względem atrakcyjności nowych osiedli znalazła kilka dogodnych miejsc na nową kolonię.
Statek kolonizacyjny jeszcze na wysokiej orbicie zrzucił moduły z zaopatrzeniem i sprzętem aby obniżyc swoja mase przed zejściem w atmosfere. Załoga oznaczyła miesjca ladowań tamtych modułów po czym rozpoczelismy lądowanie na planecie. W naszych modułach był tylko lekki sprzęt transportowy.

Statek wylądował w dolinie w pośrodku, której znajdowała się rzeka, która jak sie poznije okazało żywiła nas przez kilka najbliższych miesiecy. Doline nazwaliśmy Nuovo Mugello.
Priorytetem było dotarcie do Naszych zapasów i sprzętu. A własnie nasz włoski sprzęt. Nasi ziemscy konstruktorzy zbudowali dla nas, nowych kolonistów Roma Uno.
Dowództwo nad kolonia objął przedstawiciel jednej z najbardziej zasłuzonych włoskich rodzin. ustalono to jeszcze w Starej Italii. Został nim Thomas Biaggi, potomek jednego z byłych premierów Federica Biaggiego, skazanego później przez Trybunal Stanu.
Wydzielono specjalne zespoły do wdrożenia planu szybkiego zagospodarowania Nuovo Mugello.
Uszkodzone moduły ze sprzętem znaleziono 200 km dalej, osadnicy zwozili w ciągu najbliższych 2 dni cały sprzęt w poblize naszej bazy.
Przez pierwsze miesiace trwaly prace konstrukcyjne nad budową pierwszych osiedli. Rozbierano moduły cywilizacyjne, przerabiajac je na budynki uzytkowe. Priorytetem bezpieczeństwa objeto skrzynie z zapłodnionymi zarodkami jeszcze ze Starej Ziemi.
[...]
Władze utworzyły kilka konsorcjów, które miały dac zajęcie ocalałym Rzymianom.
W północnych wyżynach a później i w górach powstało konsorcjum górnicze Santo Diamenti.
Górnictwo nie były zbyt efektywne na naszej planecie. Północny ciężki teren nie obfitował w minerały i rudy.
Zaostrzono prawo karne w nowo powstałych osadach. Przez pierwsze lata nie stosowano kary śmierci, w zamian tego takich skazańców zsyłano do Santo Diamenti na najnizsze poziomy ich kopalń. Później jednak wprowadzono tą kare na nowo w szerszym zastosowaniu.
[...]

[Edited by Ceasar Of Rome on Mar 12, 2011 at 10:14]

_________________________________
Ceasar Trade List

Mar 07, 2011 at 20:00
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
^ Początek strony ^Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.