civ.org.pl forums > Space4x - Space Empires V - Diaspora > Royaume de Albion
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Diaspora
Poster
Message    
runnersan
Status: Veteran

Posts: 292
Registered: Nov 15, 2002
IP: Logged
Royaume de Albion [post #1]

Władca: Jego Królewska Wysokość Louis XV, król Albionu
Państwo: Royaume de Albion
Planeta Macierzysta: Albion
Planeta: Rock
Atmosfera: Oxygen
Narodowość: Albiończycy
Typ rządów: Monarchia
typ społeczeństwa: neutral


FlagaShipset

[Edited by runnersan on Mar 05, 2011 at 13:17]

_________________________________
www.wirtualnygeneral.blogspot.com

Jan 14, 2011 at 21:36

Print
runnersan
Status: Veteran

Posts: 292
Registered: Nov 15, 2002
IP: Logged
Re: Royaume de Albion [post #2]

Quote:
Surowa stylistyka pałacu Albionu często szokowała przybyszów, którzy oczekiwali, że jeśli przybywają na audiencję do króla Ludwika, wówczas ujrzą zbytek i bogactwo wylewające się z każdego kąta.
Młody Nicolas d'Albon rozglądał się wokół oczekując w wielkim przedsionku, na wezwanie go do wielkiej sali audiencyjnej. Również i on czuł się zawiedziony surową stylistyką pałacu królewskiego, potrafił jednak docenić subtelności, które nie nawykłemu do ich wyszukiwania człowiekowi, mogłyby umknąć. Delikatne eleganckie łuki, choć nie zdobione nadawały jednak całej konstrukcji lekkość. Rośliny rozmieszczone w odpowiednich miejscach delikatnie komponowały się z otoczeniem, a szczególnie panoramą, która roztaczająca się tuż za przeszklonymi w całości pancernymi szybami tworzącymi korytarz do sali audiencyjnej. Sprawiało to wrażenie sielskości i pewnego naturalnego piękna. Nicolas spoglądał na wzgórze Zjednoczenia, gdzie nawet z odległego miejsca jakim był pałac królewski, można było dostrzec zarys pomnika, mającego upamiętnić spotkanie Lorda Cornwallisa z księciem de Rohan, na pokładzie okrętu London. Według annałów Albionu, to właśnie wtedy narodziła się idea królestwa Albionu. Podczas strasznej podróży przez tunele, a następnie tuż po wyłonieniu się po drugiej stronie, ci którzy usunęli się w cień, wrośli w aparat demokracji, ponownie stali się nadzieją prostych mieszkańców, którzy wiedzieli, że zawiodła ich Unia Europejska, zawiodła ich Anglia, Francja, Niemcy, zawiodła ich demokracja. Ponownie zatem w tych trudnych warunkach, część ludzi zwróciła się do szlachty, przywódców starego porządku. Szlachta oczywiście odpowiedziała na wezwanie i ponownie zgodziła się ująć ster władzy, choć w rzeczywistości nigdy tak naprawdę go nie wypuściła, gdyż członków najwyższych rodów, odnaleźć można było w władzach UE, armiach, flotach, sądach, parlamentach. Członkowie wysokich rodów szybko nawiązali łączność między sobą, szybko zdobyli również stronników wśród kupców i prostych ludzi, którzy przecież nie wiedzieli co z nimi będzie dalej. Tacy ludzie jak de Rohan, pokazali im klarowny i dający nadzieję na przyszłość plan, plan, którego nie można było po prostu odrzucić. Z takim wsparciem nie było trudno przejąć kontroli nad kilkoma okrętami działającymi w ramach projektu Exodus. Przejęcie map gwiezdnych i zajęcie planety jaką był Albion również nie był problemem. Udane lądowanie, w miejscu, które teraz zwie się Kings Landing, sławetne przemówienie księcia de Rohan, późniejszego króla, zwane przemówieniem kolonizacyjnym dało początek królestwu Albionu. Państwu gdzie elitę społeczeństwa tworzą ludzie dobrze urodzeni oraz ci którzy otrzymali swe zaszczyty za służbę królestwu. Stanowili oni pierwszą podporę królestwa, ale była i druga. Był nią Kościół. Stary porządek nie mógł wrócić do władzy, nie wzmacniając roli, jaką w zlaicyzowanym społeczeństwie pełnił kościół. Bez poparcia duchownych nigdy nie byłoby możliwe, aby tak liczne tłumy wsparły taki ustrój. Drugi filar choć słabszy od pierwszego był nieodłącznym elementem całości.

Ktoś dotknął ramienia d'Albona, który został wyrwany tym samym jakby z letargu.
- Pana kolej - powiedział sługa. D'Albon poprawił mundur i dziarkism krokiem ruszył w stronę olbrzymich drzwi na których pysznił się herb dynastii de Rohan.


_________________________________
www.wirtualnygeneral.blogspot.com
Jan 14, 2011 at 22:48

Print
runnersan
Status: Veteran

Posts: 292
Registered: Nov 15, 2002
IP: Logged
Re: Royaume de Albion [post #3]

Quote:


Kalendarium historii Royaume de Albion

001.9 PL (Przed lądowaniem, w odróżnieniu od PD po Diasporze)

- Książę de Rohan oraz Lord Cornwallis spotykają się na pokładzie modułu - okrętu (SSM) London w klubie kapitańskim i wspólnie tworzą wizję nowego ładu, po opuszczeniu Avalonu.
- Na module-okręcie kolonizacyjnym Temple wywożącym mieszkańców Francji w tym członków Synodu Kościoła Katolickiego Francji dochodzi do awarii zasilania. Mechanicy twierdzą, że bez części zapasowych prędkość okręty będzie ograniczona o 70%. Kapitan Druex rozpoczyna nadawanie wezwania o pomoc

001.8 PL

- Wizja Cornwallisa i de Rohana zostają przedstawione podczas publicznego spotkania na okręcie. Zgromadzeni głównie szlachta i bogaci biznesmeni, potentaci przemysłowi przyjmują pomysł z entuzjazmem. Nowy byt określa się mianem Królestwa
- Na Temple kapitan Druex z racji wydłużenia czasu podróży ogranicza racje żywnościowe oraz wprowadza limity na zużycie energii.

001.7 PL

- Cornwallis i de Rohan oraz ich najwięksi poplecznicy d'Alencon, Bedford, Norfolk, Oxerstina, von Hedler i Zamoyski nawiązują kontakty z pozostałym okrętami floty lecącymi w konwoju razem z SSM London i wyruszają na ich pokłady w celu przedstawienia wizji Królestwa
- SSM Temple. Na najniższych pokładach okrętu zamieszkanych głównie przez rodziny robotnicze z przedmieść dużych miast wzrasta niezadowolenie z ograniczeń nałożonych przez kapitana Druex.


001.6 PL

- Na stronę Królestwa przechodzą załogi niemal wszystkich modułów, które znalazły się w tym samym systemie. Po przejściu załóg na stronę Królestwa pasażerowie stopniowo przekonują się do idei Królestwa.
- Pierwsze bunty na SSM Temple, pasażerowie z dolnych pokładów zakładają komitety strajkowe, szerzą się skrajne idee anarchistyczne i komunistyczne.

001.5 PL
- Pierwsze posiedzenie Izby Parów Królestwa, ciała ustawodawczego z szerokim uprawnieniami w tym elekcji monarchy. Izba Parów decyduje, że nie należy obierać króla przed lądowaniem na planecie docelowej. Decyduje jednak o wyborze regenta. Zostaje nim Lord Cornwallis.
- Na SSM Temple, nasilają się strajki i niepokoje. Służby porządkowe na okręcie obawiają się zapuszczać na dolne pokłady, gdzie porządek utrzymują powołane przez komitety strajkowe milicje.

001.3 PL
-SSM Temple. Podczas spotkania z przywódcami frakcji działających na okręcie, czyli komitetów strajkowych z dolnych pokładów, socjalistycznych, anarchistycznych i komunistycznych oraz przedstawicieli klasy średniej skupionej wokół charyzmatycznego byłego prymasa Francji Jeane de Talleyrand dochodzi do ataku terrorystycznego. Po wyjściu ze spotkania zostaje zamordowany przez zamachowca kapitan Dreux oraz jego pierwszy oficer. Raniony również zostaje prymas de Talleyrand.
- Po zamachu dochodzi do radykalizacji ruchów. Bojówki anarchistów zapuszczają się na wyższe pokłady kradnąc przydziały tzw. klasie średniej, która ich zdaniem korzysta z większych racji żywnościowych kosztem pasażerów z dolnych pokładów. Dochodzi również do ataku na składy żywności okrętowej. Ogólnie podczas walk ginie około 10 członków bojówek, 4 członków załogi i 25 cywilów, głównie członków klasy średniej oraz księży podróżujących jako członkowie episkopatu Francji.

001.2 PL
- Flota Królestwa wyznacza jako cel kolonizacyjny planetę nazwaną Albion.
- Na SSM Temple komunistyczna bojówka, oddział im. Lenina atakuje skład broni na pokładzie D. Broń zostaje skradziona, a 6 członków załogi bestialsko zamordowanych. Pasażerowie klasy średniej domagają się od dowodzącego okrętem byłego drugiego oficera Filipa de Talleyrand, bratanka prymasa, aby ten wydał broń załodze oraz części pasażerów w celach samoobrony. De Talleyrand wydaje zgodę.
- Uzbrojona milicja z klasy średniej przyjmuje nazwę Rycerzy. W jej skład zostają włączeni również członkowie obstawy episkopatu Francji. Załoga stara się pozostać neutralna.
- Kolejne ataki bojówek anarchistycznych i komunistycznych, wywołują wściekłość Rycerzy. W odwecie za zamordowanie biskupa Paryża, przez nieznanych świadków, ich niewielki oddział wkracza na pokładzie H do 4 przedziału. Dochodzi do wymiany ognia w wyniku której giną tamtejsi działacze komunistyczni oraz członkowie ich rodzin.
- Komuniści, Anarchiści i Socjaliści łączą siły chcąc odwetu za masakrę na pokładzie H. Przygotowują się do ostatecznej rozprawy z Rycerzami.

001.1 PL
- Flota Królestwa przygotowuje się do lądowania na Albionie. Wszystko przygotowywane jest do wejścia w atmosferę planety.
- Bojówki lewicowe uderzają jednocześnie na mostek kapitański, maszynownię, składy z bronią oraz pokłady, gdzie znajdują się główne siły Rycerzy. Ich celem jest przejęcie kontroli nad okrętem, jak i wyeliminowanie obu Talleyrandów.
- Rozpoczynają się krwawe walki. Komuniści przechodzą od przedziału do przedziału mordując każdego. Załoga traci kontrolę nad maszynownią oraz częścią składu broni. Porucznik de Talleyrand wydaje broń pasażerom i wszystkim członkom załogi. Walki trwają na całym okręcie.
- Lewicowy opanowują niemal cały okręt. Rycerze bronią się już w przedziałach zajmowanych do tej pory przez episkopat Francji, a załoga umocniła się na mostku. Za broń chwycili również mnisi i księża z otoczenia Prymasa. Ten udzielił im specjalnego rozgrzeszenia. Rośnie fala religijności wśród ocalałych przedstawicieli klasy średniej. Wielu składa śluby Bogu, prosząc w zamian o ocalenie.
- Tymczasem dowódca ochrony prymasa niejaki Battiste wdziera się wraz z swymi ludźmi do składów broni przewidzianej na czas "po lądowaniu", którą załoga zabezpieczyła ładunkami wybuchowymi oraz starannie ukryła (z rozkazu kapitana Dreux). Dzięki wsparciu porucznika Talleyranda, który z mostka kierował ruchami prymasowskiej ochrony udało się rozbroić pułapki. Tam wyposażają się w pancerze taktyczne i broń ciężką.
- W przedziałach episkopatu Prymas Francji Jean de Talleyrand odprawia uroczystą mszę świętą podczas której nazywa idących do walki członków milicji, jako Rycerzy Temple (Knights of Temple), następnie białe pancerze taktyczne oznacza znakiem czerwonego krzyża.
- SS von Papen odbiera sygnał wezwania pomocy z SSM Temple. Cornwallis jako regent nakazuje von Papenowi wstrzymanie przygotowań do lądowania i udzielenie pomocy SSM Temple.

001.1 PD
- Okręty Królestwa lądują na Albionie. Rozpoczyna się eksploracja i badanie planety. SSM London ląduje w miejscu zwanym Kings Landing, późniejszej stolicy królestwa.
- Rycerze Temple uderzają na dolne pokłady. Wyposażeni w ciężką broń, pancerze taktyczne sieją postrach wśród lewicowych bojówek i mieszkańców dolnych pokładów. Na polecenie dowódcy okrętu, Rycerze przejmują funkcję ochrony z rąk członków załogi.

001.2PD
- Zbiera się Izba Parów Królestwa. Wśród uchwalonych propozycji jest zmiana nazwy na Królestwo Albionu oraz koronowanie księcia de Rohan na króla Albionu. Przyjmuje on tytuł Ludwika I, króla Albionu.
- Na SSM Temple trwa akcja policyjna. Rycerze twardą ręką wprowadzają porządek na dolnych pokładach nierzadko posługując się terrorem. Prymas de Talleyrand wyświęca pierwszych spośród tych Rycerzy, którzy za uratowanie życia poprzysięgli służyć Bogu.

001.3 PD
-Trwają pracę eksploracyjne planety Albion. Izba Parów i król nieustannie pracują nad lokacją nowych osad, rozdziałem ziemi pod uprawę, przydzielają przywileje wydobycia surowców.
- Klasa średnia oraz przedsiębiorcy prowadzą na szeroką skalę prace związane z identyfikacją i rozpoczęciem prac wydobywczych surowców naturalnych planety, podczas gdy szlachta skupia się na pozyskaniu ziemi pod rozległe uprawy ziemi.
- Za namową doradców oraz chcąc dostosować nieco pojawienie się nowych osób wyświęconych, którzy z bronią w ręku stawali do walki w obronie kościoła, prymas de Talleyrand postanawia wskrzesić idee zakonów wojowników. Chyba nikt nie poddawał wątpliwość, że pierwszym wskrzeszonym zakonem został zakon Templariuszy.

001.4 PD
- SSM von Papen nawiązuje kontakt z SSM Temple.
- Oba okręty zbliżają się do siebie i dokonują wymiany informacji. Prymas uznaje, że SSM Temple winien połączyć się z Królestwem za oczywiście odpowiednie prawa i autonomie. Rozpoczynają się prace związane z naprawą systemów SSM Temple.

002.1 PD
- SSM von Papen i SSM Temple lądują na Albionie. Prymas Talleyrand serdecznie witany jest przez króla Ludwika I.
- Izba Parów zatwierdza istnienie kościoła Albionu opierającego się w doktrynie na doktrynach katolicyzmu.
- Założenie Nowego Watykanu, stolicy kościoła Albionu. Prymas Talleyrand wzywa cały kler do przybycia do miasta w celu zwołania synodu.

002.4 PD
- Seria dziwnych zachorowań na ziemiach hrabiego von Richotfen. Król wysyła specjalną komisję lekarską w celu zbadania zjawiska.
- Rozpoczyna się budowa Składnicy 14, głównej siedziby Gwardii Królewskiej. - Król Ludwik I powołuje formacje zbrojną, przeznaczoną do ochrony dworu zwaną Gwardią Królewską oraz tworzy siły zbrojne królestwa.

002.9 PD
- Izba Parów wymusza na Ludwiku I zgodę, na posiadanie prywatnych oddziałów przez panów królestwa służącą do obrony ich posiadłości.

003.4 PD
- Choroba, która pojawiła się na ziemiach von Richtofena rozprzestrzenia się. Liczba ofiar śmiertelnych rośnie, pierwsze zachorowania pojawiają się w Kings Landing.
- Niejaki Max Claver zakłada pierwszą fabrykę broni na Albionie. Nowa firma nazywa się Calver Industries. Wkrótce jej własnością staną się kolejne zakłady produkujące pojazdy, samoloty, inne dobra konsumpcyjne.

004.1 PD
- Zaraza przyjmuje nazwę Wirusa Richtofena. Śmierć jest powszechniejsza. Na chorobę zapada Ludwik I. Naukowcy pracują nad pozyskaniem szczepionki.

004.2 PD
- Na Wirus Richotfena umiera Ludwik I. Parowie na jego następcę wybierają starego Lorda Cornwalisa, który przyjmuje imię Ryszarda I.

004.4 PD
- W Nowym Watykanie kończą się obrady Synodu Kościoła Albionu, który przygotował zmodyfikowaną doktrynę wiary. Wyznaczono 10 kardynałów kościoła, których upoważniono do wyboru Papieża.

004.5 PD
- Pierwszym Papieżem Kościoła Albionu zostaje były prymas Francji de Talleyrand. Przyjmuje on imię Bendykta XX.

005.3 PD
- Naukowcy zauważają powolne wycofywanie się choroby. Niestety zaraza ponownie dotyka rodu królewskiego. Ryszard I umiera, na jego miejsce Izba Parów wybiera Henryka Oxerstine, który zostaje Henrykiem I.

005.4 PD - 060.3 PD

- Następuje okres rozwoju i kolonizacji planety. Powstają nowe miasta, plantacje, kopalnie i zakłady przemysłowe. Królowie przy współpracy z Papieżami i Izbą Parów działają przy budowie potęgi Królestwa Albionu. W okresie tym wypracowuje się zwyczaj, że królem obierany jest najstarszy członek Izby Parów, szlacheckiego pochodzenia. Wypracowuje się również podział Izby Parów. 60% zajmuje szlachta, 10% Kościół Albionu, 5% zbrojne ramię Kościoła, czyli Zakon Templariuszy, 25% przedstawiciele miast i korporacji. Wśród plebejuszy prym wiodą członkowie rodziny Calverów.
Królestwem rządzą kolejno Ludwik II, Ludwik III, Ryszard II, Henryk II, Filip I, Jan I, Ludwik IV, Ryszard III, Jan II, Ludwik V, Jan III, Ludwik VI, Ryszard IV, Ludwik VII, Filip II, Ludwik VIII, Ludwik IX, Jan IV.

060.4 PD
- Na tron po śmierci Jana IV wstępuje Ludwik X z rodu de Rohan. Nakazuje on rozpoczęcie prac związanych z powrotem Królestwa do gwiazd. Powstaje Królewska Agencja Kosmiczna.

060.5 PD
- W celu sfinansowania projektu Królewskiej Agencji Kosmicznej, Ludwik X nakazuje wprowadzenie dodatkowego podatku, na ziemię w posiadaniu wielkich rodów, jak i ich prywatne armie.
- Izba Parów głosami szlachty nie udziela zgody na wprowadzenie nowego podatku.

060.6 PD
- W Nowym Zamościu pojawiają się oznaki powrotu nawrotu Wirusa Richtofena

061.1 PD
- Wirus Richotfena ponownie pustoszy królestwo. Ludwik X zwraca się z prośbą o dodatkowe fundusze do Izby Parów, prosząc o nałożenie tego samego podatku, jaki chciał nałożyć na potrzeby Królewskiej Agencji Kosmicznej. Parowie odmawiają. Król Ludwik podczas ostrej wymiany zdań w Izbie Parów, traci przytomność i umiera w drodze do szpitala.
- Zgodnie ze zwyczajem nowym władcą powinien zostać brat Ludwika X, książę de Rohan, szlachta jednak obawiając się powrotu pomysłów podatkowych Ludwika X, wybiera na króla księcia Bedford, Ryszarda V.
- Obrażony książę de Rohan opuszcza Kings Landing i udaje się do Nowego Watykanu szukać wsparcia u Papieża Jana XXX.

062.4 PD
- Ryszard V umiera na Wirus Richtofena. Uzbrojony w papieskie poparcie do Kings Landing wraca książę de Rohan, domagając się by zgodnie ze zwyczajem obrano go królem. Izba Parów ponownie nie popiera księcia, wybierając spośród siebie Jana V.

063.2 PD
- Zaraza szaleje w królestwie. Lekarze są bezsilni, stwierdzono, że umiera 60% zarażonych. Izba Parów zawiesza swe obrady po tym, jak spośród jej członków zmarło już około 30%.
- Jan V staje się kolejną ofiarą Wirusa

063.3 PD
- Ze względu na nie zebranie się Izby Parów, królestwo pozbawione jest władcy, korzystając z okazji książę de Rohan ogłasza się Ludwikiem XI.
- Strach przed zarazą utrudnia zebranie się Parów w celu zajęcia właściwego stanowiska wobec nowego władcy który sam się na to stanowisko mianował.

063.6 PD
- Ludwik XI rozpoczyna marsz na Kings Landing wiodąc swoje prywatne oddziały rodowe.
- Izba Parów ogłasza Ludwika XI wyjętym spod prawa, wciąż jednak brak większości by powołać nowego króla (nie szlacheckim członkom Izby skończyła się kadencja, bez wyborów nie mają zatem prawa w niej zasiadać). Izbie przewodzi książę Bedford, syn Ryszarda V, który otrzymuje od Izby specjalne uprawnienia Regenta Królestwa.
- Papież w specjalnej Bulli ogłasza neutralność Kościoła, jak i Zakonu.

063.7 PD
- Książę Bedford rozpisuje wybory w celu uzupełnienia składu Izby Parów. Strach przed Wirusem utrudnia jednak organizację przedsięwzięcia.
Wysłannicy Ludwika XI utrudniają organizację wyborów. Giną wysłannicy Izby Parów, członkowie komisji wyborczych.
- Wybucha bunt w Składnicy 14. Gwardia królewska skutecznie podburzona przez Ludwika XI staje po stronie króla z dynastii de Rohan.

063.8 PD
- Wirus Richotfena powoli traci na sile. Obserwuje się zmniejszoną liczbę nowych chorych.
- Książę Bedford nakazuje rozbrojenie członków Gwardii Królewskiej i wyprowadzenie ich ze Składnicy 14. Do zadania wyznacza królewską armię.
Gwardia Królewska odmawia złożenia broni. Armia przypuszcza szturm na składnicę, jednak zostaje odparta.
- Oddziały Ludwika XI zbliżają się do Kings Landing. Dochodzi do bitwy pod Colony's Depot, gdzie przeciwko armii Ludwika XI, staja oddziały książąt Zamoyskiego i Norfolka. Obie strony tracą niemal 7tys ludzi i 600 pojazdów. W ogniu walk miasto Colony's Depot zostaje zrównane z ziemią. Ginie 10 tys. cywilów, a setki tysiący zmuszone są szukać schronienia w obozach dla uchodźców organizowanych przez kościół.

063.9 PD
- Trwa oblężenie Składnicy 14. Książę Bedford nakazuje dokonanie kolejnego szturmu, co nie podoba się 3. Regimentowi Piechoty „Nowy Zamość” oraz oddziałom rekrutowanym z dóbr szlachty zaprzyjaźnionej z de Rohanami.
- Oddziały prywatne rodu Bedfordów wkraczają do Kings Landing. Zbuntowane regimenty piechoty zostają otoczone w koszarach i rozbrojone. Zbuntowani oficerowie zostają rozstrzelani, a żołnierze w zależności od rangi albo wypuszczeni, albo osadzeni w obozach.
- Oddziały Bedfordów przypuszczają kolejny szturm na Składnicę 14, która wciąż się broni.


064.1 PD

- Ludwik XI wkracza do Max City, siedziby Clavel Industries. W imieniu rodziny Clavelów zostaje złożony mu hołd przez prezesa firmy, a partia najnowocześniejszych lekkich pojazdów pancernych wzmacnia jego siły
- Składnica 14 trwa w obronie. Głęboko w bunkrach, gdzie nie sięgają bomby czy pociski artyleryjskie, trwają jednak rozmowy o kapitulacji. Brak żywności, wody i amunicji dają się odczuć.

064.2 PD

- Składnica 14 ogłasza wole poddania się. Książę Bedford przyjmuje kapitulację Gwardii Królewskiej, po czym wszystkich jej członków każe powiesić na latarniach Kings Landing.
- W szczątkowej Izbie Parów wybucha awantura. Większość żołnierzy Gwardii to członkowie wysokich rodów królestwa, zatem ich bezprecedensowe, skazanie na śmierć bez zgody Izby wzburzyło wielu parów, którzy w proteście opuścili obrady. Książę Bedford nakazał natychmiastowe aresztowanie zbuntowanych parów. Aresztowany został również Seneszal Zakonu Templariuszy oraz Arcybiskup Kings Landing, jednak po interwencji Papieża, nie spotkał ich ten sam los co innych zbuntowanych Parów.
- Ludwik XI napotyka forpocztę Królewskiej Armii. Dochodzi do potyczki pod Nowym Heidelbergiem, podczas której Ludwik XI zostaje ranny i wkrótce umiera.

064.3 PD

- Na wieść o śmierci Ludwika XI, Bedford, nakazuje konfiskatę ziem de Rohanów, rozwiązanie ich armii oraz wypisuje nakazy aresztowania dla wszystkich członków rodu.

064.6 PD
- Sytuacja się uspokaja. Zaraza całkowicie wygasła, a po śmierci Ludwika XI, jego zwolennicy szukają wyjścia z sytuacji, tak aby nie ucierpieć z rąk mściwego Regenta Królestwa. Thomas Clavel, który złożył hołd w imieniu Clavel Industries w celu ratowania własnej głowy oraz rodziny zgadza się na nacjonalizację wartej miliardy firmy. Rodzina Bedfordów opanowuje niemal wszystkie gałęzie przemysłu, konfiskując majątki rzekomych zdrajców z warstwy średniej.
- Podczas pokazowego procesu członkowie rodziny de Rohan zostają skazani na śmierć. Wyrok zostaje wykonany niemal natychmiast na głównym placu Kings Landing. Powieszonych, bądź ściętych zostaje około 17 członków tej rodziny w wieku od 15 do 62 lat.
- Książę Bedford wciąż poszukuje około 5 przedstawicieli tego rodu, którzy uniknęli zdaniem Regenta, sprawiedliwości.
- Równie straszliwy los spotyka członków szlachty, którzy poparli Ludwika XI. Przedstawiciele tej szlachty są skazywani na śmierć, pozbawiani tytułów lub wygnani na prowincje, a ich majątki są konfiskowane.

064.7 PD
- Książę Bedford ogłasza, że sytuacja w królestwie nadal jest zaogniona i wstrzymuje rozpisanie wyborów. Skład Izby Parów zostaje uzupełniony zgodnie ze zwyczajem przez członków rodzin szlacheckich, natomiast miejsca zajmowane przez plebs, pozostają nieobsadzone. Kościół i Zakon choć miejsca swe zajmują, jednak podczas obrad ich parowie nie zasiadają w ławach parlamentu.
CDN

[Edited by runnersan on Mar 06, 2011 at 20:26]

_________________________________
www.wirtualnygeneral.blogspot.com
Mar 05, 2011 at 14:28

Print
runnersan
Status: Veteran

Posts: 292
Registered: Nov 15, 2002
IP: Logged
Re: Royaume de Albion [post #4]

Quote:


Wszystkie daty PL, po lądowaniu.


064.8
- Książę Bedford przeforsowuje w Izbie Parów nowe prawo, które umożliwia wybór władcy, lub uchwalanie nowych praw przy mniejszej ilości parów zasiadających w parlamencie. Od tej chwili głosy tzw. parów plebejskich nie mają znaczenia dla stanowienia prawa w królestwie.
- W Richmond City rozpoczyna nauczanie Jan z Richmondu. Ten duchowny naucza wiary zgodnie z doktrynami obowiązującymi w kościele w początku XXI wieku na Ziemi. Odrzuca idee zakonów zbrojnych oraz poddaje pod wątpliwość prawo wyboru przez chrześcijan z Albionu Papieża.

065.3
- Regent królestwa, książę Bedford ogłasza program odbudowy jedności królestwa. Podczas uroczystego posiedzenia Izby Parów, ogłasza, że nie przyjmie oferowanej mu od dawna korony, do czasu, aż królestwo nie będzie stanowiło silnej jedności.
- Jan z Richmondu gromadzi coraz większe rzesze zwolenników. Kościół wraz z Papieżem Janem XXX przyglądają się z niepokojem całemu zjawisku.

065.4
- Książę Bedford nakłada nowe podatki, aby sfinansować program odbudowy. Izba Parów przyjmuje niemal je jednogłośnie. Dotykają one bowiem głównie członków bogatych warstw nie szlacheckich oraz klasy średniej.

066.1
- Jan z Richmondu tworzy pierwsze świątynie, w których kapłani nauczają jego doktryny wiary. Arcybiskup Richmond City oficjalnie wzywa do obłożenia ekskomuniką Jana z Richmondu, co wywołuję fale protestów pod siedzibą biskupią. Do akcji wkraczają specjalne oddziały Zakonu nazwane Strażnikami Wiary w celu rozpędzenia demonstrantów. Podczas ich akcji ginie 7 Richmondystów (zwolenników Jana z Richmondu)

066.3
- W specjalnym raporcie dla Izby Parów, królewska izba skarbowa ogłasza, że nowy podatek spłacany jest zaledwie w 60%. Jako najbardziej oporne miast wskazywany jest Nowy Zamość. Książę Henryk Zamoyski zostaje zobligowany przez Izbę do zdyscyplinowania mieszkańców miasta znajdującego się w jego domenie.
- Popularność nauczania Jana z Richmondu rośnie, a jego zwolennicy coraz ostrzej protestują przeciwko zmianom, jakie wprowadzono do doktryny wiary po lądowaniu na Albionie. W miastach planety dochodzi do starć Richmondystów z wyznawcami wiary Albionu.

066.4
- Książę Zamoyski przybywa na spotkanie z Radą Miasta Nowy Zamość. Dochodzi do ostrego sporu z zdominowaną przez Richmondystów Radą. Książę jasno stawia sprawę, albo Nowy Zamość podporządkuje się woli Regenta i Izby Parów, albo do miasta wkroczą wojska rodowe Zamoyskich, aresztują radę i wprowadzą stan wojenny oraz bezpośrednie rządy księcia.
- Defenestracja w Nowym Zamościu. Podczas kolejnej tury negocjacji, książę Henryk wygłasza serię gróźb i wprowadza na salę swoją prywatną gwardię. Rajcy miejscy przygotowani na taką ewentualność wzywają straż miejską. Dochodzi do krótkiej walki, podczas której ochrona księcia zostaje obezwładniona, a sam książę zostaje wypchnięty z okna budynku Rady Miejskiej i ginie na miejscu ku radości zgromadzonych pod budynkiem mieszczan.
- Papież ogłasza Jana z Richmondu heretykiem i nakazuje służbom zakonnym jego aresztowanie. Zaskoczony w swojej rezydencji pod Richmond City Jan nie stawia oporu.

066.5
- Wojska królewskie wyruszają do Nowego Zamościa w celu stłumienia rozruchów
- Proces Jana z Richmondu kończy się jego skazaniem na śmierć. Wyrok zostaje wykonany na jednym z placów Nowego Watykanu.
- Do Nowego Zamościa przybywa człowiek podający się za Ludwika de Rohan, ocalałego członka rodziny de Rohan. Rajcy miejscy wykorzystują okazję i popierają de Rohana, otrzymując w zamian liczne przywileje.
- Rozpoczyna się formowanie oddziałów mających obronić miasto przed oddziałami królewskimi.

066.7
- Ludwik de Rohan zostaje ogłoszony królem Ludwikiem XII.
- Ludwik XII wydaje edykt o tolerancji. Do armii powstańczej dołączają liczni ochotnicy, którzy zachęceni tolerancją Ludwika XII oraz zmęczeni uciskiem fiskalnym rządów księcia Bedford, pragną zmienić panujący porządek.
- Książę Bedford ogłasza Ludwika XII oszustem i samozwańcem, ogłaszając, że nie ma on nic wspólnego z rodziną de Rohan, która została całkowicie wyeliminowana

066.9
- Armia królewska, składająca się z wojsk rodowych Bedfordów, Zamoyskich oraz wojsk królewskich dociera pod Nowy Zamość. Rebelianci umacniają się w fortyfikacjach wokół miasta. Rozpoczyna się oblężenie.
- Pierwsze ciężkie bombardowania Nowego Zamościa.
- W Richmond City aresztowany zostaje arcybiskup. Miasto za zachętą hrabiego von Kluge wywiesza sztandary de Rohanów. Katedra w Richmond City zostaje spalona przez Richmondystów
- W Nowym Watykanie umiera Jan XXX. Nowy Papieżem zostaje wybrany kardynał de Torquemada, który przyjmuje imię Jana XXXI. De Torquemada zasłynął jako przewodniczący sądu, który skazał na śmierć Jana z Richmondu.

067.1
- Szturm na Nowy Zamość zostaje odparty. Podczas ataku ginie syn księcia Bedforda.
- Jan XXXI potwierdza ekskomunikę wobec Richmondystów. Nakazuje oddziałom zakonu wyplenić herezję. Wyznacza grupę zakonników z klasztoru Santo Domingo, na członków Kongregacji Nauki i Wiary, czyli na sędziów w sprawach o herezję oraz nakazuje im wytropienie jej w wszystkich miastach i majątkach królestwa.

067.2
- Nowy Zamość wciąż się broni.
- Hrabia von Kluge gromadzi oddziały Richmondystów oraz zwolenników de Rohanów w celu przerwania oblężenia miasta
- Pierwsze procesy o herezje kończą się wyrokami skazującymi. Wśród skazanych jeden kardynał Kościoła Albionu i 3 biskupów.

067.4
- Bitwa pod Baron's Crossing. Oddziały hrabiego von Kluge rozbijają wojska królewskie dowodzone przez barona generała Diedkowicza.
- Kolejny szturm na Nowy Zamość. Wojska Ludwika XII zmuszone są do opuszczenia I linii oporu.

067.6
- Wysłannicy Kongregacji Nauki i Wiary domagają się od hrabiego von Kluge natychmiastowego wydania Richmondystów służących w jego szeregach. Hrabia odmawia, sam ogłaszając się wyznawcą tej religii.
- Jan XXXI ogłasza Świętą Krucjatę przeciw Richmondystom, a szczególnie oddziałom von Kluge. Wojska Zakonu dołączają do armii królewskiej prowadzonej przez księżną generał Harrington.

067.9
- Bitwa pod Ile de Paris. Oddziały von Kluge pokonują wojska królewskie księżnej generał Harrington oraz oddziały zakonu prowadzone przez Seneszala Zakonu Jana des Molines.
- Bedford odsyła część wojsk z obleżenia Nowego Zamościa w celu zatrzymania pochodu hrabiego von Kluge.
- Richmondyści tłumnie dołączają do wojsk hrabiego von Kluge, jego siły rosną.

068.1
- Odesłanie wojsk z Nowego Zamościa wykorzystuje Ludwik XII. Podczas wypadu, oddziały lojalistów głównie rodu Zamoyskich zostają zaskoczone i pokonane uciekając spod miasta w rozsypce. Ludwik XII tryumfuję i rusza w pościg za uciekającymi.
- Książę Bedford ogłasza mobilizację.
- Trwa walka z herezją w miastach. Stosy płoną. Wg ocen kościoła ukarano już około 100 tys heretyków

068.7
- Kolejne miasta dołączają do wojsk Ludwika XII, otrzymując przywileje.
- Hrabia von Kluge zmierza w stronę Nowego Watykanu, pokonując po drodze oddziały królewskie oraz zakonne.

068.8
- Zdemoralizowane po kolejnych porażkach oddziały królewskie dowodzone przez księżną generał Harrington poddają się Ludwikowi XII, w obozie pod Nową Marchią, gdzie miały odzyskać siły i morale po porażce w walce z hrabią von Kluge.

069.9
- Książę Bedford zamyka się w Kings Landing, ze względu na brak wystarczających sił by pokonać rebeliantów w otwartej walce. Większość wielkich rodów przechodzi stopniowo na stronę Ludwika XII, a znaczna część posiłków lojalistów zostaje zatrzymana na prowincji, przez ataki oddziałów partyzanckich Richmondystów, bądź ataki regularnych sił czy to Ludwika XII czy von Kluge.
- Posłuszna Bedfordowi Izba Parów wzywa mieszkańców do obrony Kings Landing
- Hrabia von Kluge rozpoczyna oblężenie Nowego Watykanu. Przedmieścia miasta zostają spalone do ziemi przez Richmondystów. Mnisi z klasztoru Santo Domingo, znajdującego się na przedmieściach miasta zostają spaleni na stosie.

070.2
- Wielki Mistrz Zakonu Templariuszy w tajemnicy przybywa do obozu Ludwika XII
- Trwają oblężenia Nowego Watykanu i Kings Landing. Podczas jednego z ataków artyleryjskich na dzielnicę królewską, zostają uszkodzone poważnie banki danych zgromadzone w komputerach okrętów kolonizacyjnych. Setki milionów informacji, danych, dotyczących historii ludzkości, Ziemi, ale i technologii zostaje bezpowrotnie utracona.

070.3
- Porozumienie między Wielkim Mistrzem, a Ludwikiem XII, wchodzi w życie. Zakon znajdujący się w Kings Landing staje po stronie rebeliantów. Zakonnicy obsadzający część fortyfikacji wokół miasta przepuszczają oddziały rebeliantów, które wdzierają się do miasta.
- Szturm na pałac królewski kończy się sukcesem.
- Pada ostatni punkt obrony Lojalistów, budynek Izby Parów. Oddziały Ludwika XII przy wsparciu zakonu, dokonują rzezi wśród zgromadzonych w budynku parów. Część parów przechodzi na stronę Ludwika XII.
- Ludwik XII potwierdza swe prawa do korony, przy wsparciu Izby Parów, która składa się z nowo powołanych zwolenników króla oraz tych którzy przeszli na stronę władcy.

070.4
- Król Ludwik wzywa do Kings Landin hrabiego von Kluge oraz jego dowódców, który wciąż oblega Nowy Watykan. Celem spotkania ma być ustalenie dalszych planów.
- Oddziały królewskie księżnej generał Harrington zostają wysłane do Nowego Watykanu by wesprzeć wojska hrabiego von Kluge.

070.5
- Nieszpory Ludwikowskie. Z okazji przybycia hrabiego von Kluge do miasta zostaje zorganizowany wielki bal.
- Pod koniec balu, gdy większość gości była zmęczona, do sali balowej wbiegają przedstawiciele Zakonu. Na ich czele stoi Karol de Talleyrand, przywódca Kongregacji Nauki i Wiary. Rozpoczyna się rzeź zwolenników Richmondystów oraz ludzi z otoczenia hrabiego von Kluge. Sam hrabia zostaje rozbrojony przez Ludwika XII i natychmiast rozstrzelany pod murami pałacu królewskiego.
- Na dany sygnał z Kings Landing oddziały księżnej generał Harrington atakują pozbawione naczelnego dowództwa oddziały hrabiego von Kluge.

070.6
- Oblężenie Nowego Watykanu zostaje przerwane. Księżna generał Harrington ściga niedobitki z armii Richmondystów hrabiego von Kluge.
- Izba Parów w Kings Landing wzywa Ludwika XII by przyjął koronę królewską, jako dobro dziedziczne w obrębie jego rodu. Król wyraża zgodę.
- Ludwik XII rozwiązuje Izbę Parów.
- Ludwik XII anuluje dekret o tolerancji i aktywnie wspiera prześladowania Richmondystów, którzy pozbawieni osoby hrabiego von Kluge popadają w rozsypkę i skutecznie tępieni są przez zakon oraz kongregację nauki i wiary.
- Papież Jan XXXI popiera wszelkie działania Ludwika XII
- Zakon Templariuszy aktywnie likwiduje Richmondystów, ale również zgodnie z umową z Ludwikiem XII, jego przeciwników politycznych

071.1
- Ludwik XII ogłasza amnestię dla szlachty i mieszczan walczących po którejkolwiek ze stron konfliktu. Amnestia nie obejmuje Richmondystów.
- Skuteczność Kongregacji Nauki i Wiary oceniana zostaje na około 2 mln ludzi.

071.3
- Król Ludwik XII ogłasza program odbudowy królestwa. Koszty odbudowy zostają równo rozłożone wśród członków wszystkich warstw społecznych.

075.1
- Ród Bedfordów otrzymuje królewskie przebaczenie i zwrot konfiskowanych majątków.
- Powołanie Kólewskiej Agencji Kosmicznej, której zadaniem jest eksploracja kosmosu i stworzenie technologii kosmicznych.

080.3
- Ludwik XII umiera, władze przejmuje Ludwik XIII, jego syn.
- Trwa modernizacja planety. Przemysł i rolnictwo podnoszą się z kolan
- Nowy Watykan ocenia, że w ostatnim roku ilość procesów przeciw Richmondystom wynosiła zaledwie 4000.

084.5
- Pierwszy próbny start myśliwca kosmicznego zakończony niepowodzeniem.
- Papież Jan XXXI nadaje przywileje i tworzy zakon Św. Jana. Jego celem jest eksploracja i praca misyjna w kosmosie oraz opracowanie technologii służących do eksploracji kosmosu.

086.1
- Pierwszy udany start myśliwca kosmicznego.
- Ludwik XIII powołuję do życia Królewską Flotę Gwiezdną, jej celem jest przygotowanie kadr do służby w kosmosie.
- Ludwik XIII powołuje Królewską Agencję Kolonizacyjną, której celem będzie potencjalna kolonizacja innych planet.


090.3
- Zakon Templariuszy powołuje specjalną komandorię, której zadaniem będzie praca na rzecz ustanowienia bezpieczeństwa dla tych, którzy wyruszą z Albionu na inne planety. Nieoficjalnie mówi się, że kościół Albionu pragnie sam pozyskać nowe ziemie na innych planetach.

091.4
- Pierwsza Rodowa Agencja Kosmiczna, powstaje na ziemiach Rodu Harringtonów.

092.1
- Rozpoczęcie budowy pierwszej stoczni przeznaczonej do budowy pojazdów kosmicznych.

096.3
- Król Ludwik XIII podpisuje traktat z papieżem Janem XXXI na temat szerzenia wiary na innych planetach i rozdziale ziemi kościelnej i królewskiej.
- Pierwsze próby prototypu okrętu kolonizacyjnego kończą się fiaskiem i śmiercią załogi.

098.4
- Udane próby prototypu okrętu kolonizacyjnego. Król Ludwik XIII nakazuje przygotowanie ostatecznego projektu okrętu.
- Ludwik XIII nakazuje Królewskiej Flocie Gwiezdnej rozpoczęcie prac nad projektami okrętów wojennych większych rozmiarów niż myśliwiec.
- Laboratoria zakonu Św. Jana prezentują nowy pancerz typu Pavois. Wydaje się on lżejszy i wytrzymalszy niż standardowe stosowane w projektach prototypowych okrętów kosmicznych.

098.7
- Królewski Zbrojmistrz nakazuje zakładom zbrojeniowym w Nouvelle Orléans przygotowanie ulepszonego działka uranowego, niż to które było do tej pory stosowane, ze względu na podniesienie jakości pancerzy przez specjalistów z zakonu Św. Jana. Powstaje działko typu Oriflamme.

099.3
- Admirałowie Królewskiej Floty Gwiezdnej przygotowują się do kosmicznych działań wojennych. Większość admirałów wspiera pogląd, że głównym sposobem obrony okrętów Królewskiej Floty Gwiezdnej winien być pancerz. Książę admirał von Matling nie zgadza się z ta opinią.

099.7
- Książę admirał von Matling otrzymuje nowy oręż do walki ze zwolennikami pancerzy. Zakłady zbrojeniowe von Matlingów, w Nowym Brnie, pracując na zlecenie admirała stworzyły nową technologię osłon, zwaną Aegis.Czasy współczesne.....
[Edited by runnersan on Mar 13, 2011 at 15:53]

_________________________________
www.wirtualnygeneral.blogspot.com
Mar 10, 2011 at 20:30

Print
runnersan
Status: Veteran

Posts: 292
Registered: Nov 15, 2002
IP: Logged
Re: Royaume de Albion [post #5]

99.9, Wykopaliska w pobliżu Rochtofenstadt, domena hrabiego von Rochtofen


Lord Carnavron przeglądał zdjęcia wykonane przez jego asystentów w jaskiniach Nowej Marchii. Przedziwne rysunki na skałach, dziwne symbole, które według oceny Carnavrona, nie były wykonane ręką kolonistów przybyłych na Albion z dalekiej Ziemi. Oczywiście, nikt poważny, oficjalnie nie zgadzał się z Carnavronem, dla całego świata naukowego, rysunki w skale wskazują na to, że jedna z pierwszych grup kolonistów, która przybyła w pobliże Nowej Marchii, urządziła sobie w jaskiniach prowizoryczny szpital w czasach szalejącej pierwszej pandemii Wirusa Richtofena. Wskazywali, że jakiś trawiony gorączką pacjent chwycił za jakąś maź (oczywiście, nie byli w stanie wyjaśnić, nie znanego przecież, składu barwników wykorzystywanych w rysunkach, ale to nie był problem : "Atmosfera obcej planety wpływa na nasze zwykłe ziemskie barwniki po 100 latach w sposób nam nie znany", opowiadali) i namalował to co widać na ścianie. Choroba się niestety nie cofnęła i wymarli wszyscy, którzy mogli coś wiedzieć o prowizorycznym szpitalu... Tyle...

Carnavron oczywiście nie zadowolił się takim rozwiązaniem. Razem z przyjacielem dr Carterem, pracującym na Królewskim Uniwersytecie w Kings Landing, przepuścili wzorce rysunbków przez uniwersyteckie komputery, które zwróciły setki potencjalnych ich wyjaśnień. Jedne z tych wyjaśnień dało się odrzucić w miarę szybko, inne wymagały czasu i pieniędzy, które dzięki hojnym sponsorom ludziom podobnym Carnavronowi idało się zdobyć, niestety zostały odrzucone później. Takie porażki zniechęcają ludzi, a potencjalni sponsorzy odwracają się od tych, którzy ponoszą porażki, zatem gdy Carter i Carnavron postanowili sprawdzić wariant mówiący o tym, że symbole oznaczają położenie gwiazd na nieboskłonie widziane w jakimś miejscu, nie znaleźli się chętni by sponsorować tą wyprawę. Obaj naukowcy zatem musieli zaryzykować własnym majątkiem i wydawszy ostatnie pieniądze, na sprzęt, pozwolenia i zapasy wyruszyli w rejon Richtofenstadt by poszukiwać czegoś o czym chciał zaświadczyć tajemniczy autor rysunków z Nowej Marchii.

Interkom wesoło zabrzęczał i to wyrwało Carnavrona z zamyślenia. Wcisnął przycisk odbioru i na ekranie interkomu pojawiła się umorusana ziemią twarz dr Cartera.
- John musisz przyjść tu jak najszybciej, chyba coś znaleźliśmy! - Informacja piorunująco podziałała na Lorda, tak, że ten nie bacząc na cokolwiek wybiegł z namiotu i ruszył w stronę miejsca, gdzie prowadzono wykopaliska. Szybko ujrzał ludzi, którzy wpatrywali się w dziurę, którą wykopano,a która nagle na samym dnie stała się niezwykle wąska i głęboka - Kopaliśmy jak co dzień, gdy pod jednym z robotników nagle ziemia się obsunęła, z trudem go uratowaliśmy, bo niechybnie zginął by gdyby spadł na samo dno. Potem gdy wszyscy ochłonęli, jeden z naszych ludzi opuścił się na linie. Patrz John co tam jest! - Podniecony Carter podał Carnavronowi elektroniczny pad, na którym wyświetlały się dane oraz było widać zdjęcia z dna dziwnej dziury, czy komina, jak w myślach Lord Carnavron zaczął nazywać otwór odkryty przez jego ludzi. Zdjęcia przedstawiały gładką powierzchnię, a na niej symbole, niezwykle podobne do tych znalezionych w Nowej Marchii.
- To tak na samym dnie jest? - Zapytał Lord
- Nie, mniej więcej 2 metry przed osiągnięciem dna cały otwór staje się gładki. - Wytłumaczył Carter
- A jak głęboki jest komin?
- 10 metrów. Planujemy rozpocząć powiększanie otworu oraz jakieś ułatwienie zejścia, tak żeby nie trzeba było spuszczać się linami. Potrzebujemy jednak trochę dodatkowego sprzętu no i pewnie więcej ludzi. - Carter uśmiechnął się w stronę Carnavrona, który już w myślach liczył czas jaki zajmie mu powrót do Kings Landing i zorganizowanie dodatkowego wyposażenia. Ostry kaszel przerwał jednak Carterowi rozmyślania. Jego pracownik, który wpadł do otworu kaszlał mocno. - Raul, wszystko w porządku?
- To tylko z emocji doktorze Carter uśmiechnął się młody student Archeologii Pierwszych Kolonistów Uniwersytetu Królewskiego.
- Jadę. Prześlij mi zdjęcia, na mój komunikator, będę chciał to pokazać kilku ludziom w Kings Landing - Rzucił Carnavron i natychmiast ruszył w kierunku swojego namiotu.

5 dni później, Szpital Zakonu Św Jana, Kings Landing

Brat doktor de Mile słuchał z uwagą referowanych przez pielęgniarkę danych o stanie pacjenta.
- Lord John Carnavron, przybył do Kings Landing przed 3 dniami. Spotkał się z kilkoma kolegami w Towarzystwie Archeologicznym, po czym stracił przytomność podczas kolacji wydanej na jego cześć w Towarzystwie. Świadkowie mówią, że odnalazł coś ciekawego, więc okazja ku świętowaniu była.
- Proszę dalej, do rzeczy. - Brat doktor de Mile nie lubił, kiedy referując, ktoś odbiegał od tematu.
- Przepraszam, już mówię. - Skarcona pielęgniarka, znowu w myślach przeklęła samą siebie, za to, że tak łatwo wytrącała się z roli zimnej profesjonalistki, za którą lubiła się uważać. Ta sprawa jednak ją interesowała, również ze względów prywatnych, bowiem siostra Patricia van Gheent, była narzeczoną niejakiego Raula Gonzagi, młodego studenta Archeologii, który wyruszył na wyprawę wraz z Lordem Johnem. - Zatem Lord John, stracił przytomność, świadkowie twierdzą, że tuż przed tym wydarzeniem, niezwykle się pocił, a jego skóra była blada. Straszliwe również kasłał, nawet do tego stopnia, że proponowano mu przełożenie kolacji, ale Lord John ponoć słynie z tego, że jest uparty jak osioł oraz, że jeśli ubzdurał sobie, że wróci jutro na wykopaliska to zrobi tak.
- Znowu siostra odbiega od meritum. - brat doktor ponownie skarcił pielęgniarkę. - Tu w szpitalu Zakonu Sw. Jana, nie mamy czasu na ploteczki z towarzystwa, zatem proszę się skupić. - Siostra van Gheent, ponownie przeklęła w myślach, czasami żałowała, że zatrudniła się w szpitalu zakonnym. W Królewskim Głównym, gdzie miała praktyki atmosfera wśród personelu była bardziej rozluźniona. Były miejsca na ploteczki, romanse w pracy, ludzie lubili słuchać, a tu u Św. Jana, tylko praca, a sztywność lekarzy, którzy byli zakonnikami czasami przyprawiała ją o ciarki. Byli jednak najlepsi na Albionie. Zakonnicy Sw. Jana słynęli z wiedzy medycznej, ale i umiejętności prowadzenia badań naukowych na innych polach wiedzy. Ostatnio czytała, że król powierzył im zadanie eksploracji kosmosu, gdy już dojdzie do wystrzelenia pierwszych okrętów w kosmos. To wielki zaszczyt, a mnisi, jak to mnisi, obawiając się, że taki sukces, mógłby sprawić, że popadną w grzech pychy, postanowili zaprojektować okręty zwiadowcze, których klasę nazwano "7 grzechów". Ponoć pierwszy z nich SJS Pycha lada dzień będzie ukończony. - Zatem....- Doktor wyrwał siostrę z zadumy.
- Przeprowadziliśmy wszystkie testy, lada moment powinniśmy mieć pierwsze wyniki. Zostaną one przesłane na nasze pady. - Wtem dziki dźwięk syren zaczął rozbrzmiewać na korytarzach szpitala. Grodzie oddzielająca od siebie poszczególne oddziały zaczęły się zamykać. Lekarz i pielęgniarka, jednocześnie spojrzeli na swoje pady i jednocześnie jęknęli widząc błyskający na czerwono napis.

"Alert, Epidemia, Wirus von Richtofena, Pacjent: John Carnavron"

_________________________________
www.wirtualnygeneral.blogspot.com

Mar 13, 2011 at 16:54

Print
runnersan
Status: Veteran

Posts: 292
Registered: Nov 15, 2002
IP: Logged
Re: Royaume de Albion [post #6]

Encyklopedia Królewska - hasło:
Zakon Św. Jana

Opis ogólny


Zakon Św. Jana powstał na mocy bulli papieskiej Jana XXXI z roku 084 PD. Utworzony został spośród członków Zakonu Templariuszy oraz wybitnych postaci Kościoła, które korzystając z funduszy Kościelnych prowadziły badania naukowe związane z eksploracją kosmosu.
Dzięki sprytnej polityce jego pierwszego mistrza Giovanniego di Truli, Zakon uzyskał królewski edykt, który nadawał Zakonowi prawa do eksploracji kosmosu oraz utrzymywania okrętów w przestrzeni kosmicznej. Było to o tyle wyjątkowe, że istniejący niemal od początków Królestwa Zakon Templariuszy, zezwolenie na posiadanie własnej floty kosmicznej uzyskał o wiele później.
Główna siedziba Zakonu znajduje się w Opactwie Św. Jana, gdzie oprócz tradycyjnych klasztornych obiektów znajdują się główne laboratoria zakonu oraz dowództwo sił kosmicznych zakonu.

Struktura Organizacyjna

Na czele Zakonu stoi Wielki Mistrz podlegający wyłącznie Papieżowi, ale również mający na uwadze dobro Królestwa reprezentowanego przez Króla.
Aktualnym Wielkim Mistrzem Zakonu Św. Jana jest:
John Basil


Poniżej znajduje się Seneszal Zakonu Św. Jana. Zastępca Wielkiego Mistrza w sprawach Sądowych i ogólnych kwestiach zarządzania Zakonem. Jego pieczy powierzono również finanse Zakonu.
Aktualnie Seneszalem Zakonu Św. Jana jest:
Thomas of Blingbrooke


Tuż pod nim znajdują się kolejno
- Konetabl Zakonu Św. Jana - Naczelny dowódca Wojsk Zakonu (Philippo di Lenzia)
- Wielki Przeor Zakonu Św. Jana - Odpowiada za organizację religijnej działalności Zakonu (Jean Suvignian)
- Rektor Zakonu Św. Jana - Odpowiada za naukową część działalności Zakonu. Zarządza zakonnymi laboratoriami (prof. Maximilian von Debrec)


Wszyscy powyżsi urzędnicy składają się na wielką Kapitułę Zakonu, która podejmuje decyzje dotyczące wyboru nowych Wielkich Mistrzów, zatwierdza ich nominacje na stanowiska zakonne oraz podejmuje decyzje w kwestiach reprezentowania zakonu na zewnątrz.


Wojskowa Struktura Organizacyjna Zakonu Św. Jana


I. Konetabl Zakonu Św. Jana - Philippo di Lenzia

1. Marszałek Zakonu Św. Jana - Victor von Dester (dowodzi siłami lądowymi zakonu)
2. I Mistrz Przestrzeni - Luiz Testramara (odpowiada za projektowanie i przygotowanie pojazdów kosmicznych Zakonu Św. Jana. Przewodzi zespołowi specjalistów opracowujących nowe rozwiązania z dziedziny taktyki i strategii)
3. II Mistrz Przestrzeni - Wilhelm Menzis (odpowiada za wywiad floty kosmicznej zakonu)
4. III Mistrz Przestrzeni - Jan de Milly (dowódca operacyjny floty kosmicznej zakonu)
a) Chorążowie Zakonu (dowódcy formacji okrętów, zwanych chorągwiami)
- Dowódcy zespołów okrętów, pojedynczych okrętów
5. IV Mistrz Przestrzeni - Jan Zbaraski (odpowiada za logistykę floty kosmicznej Zakonu)
Razem wszyscy ci Mistrzowie stanowią kolegialne ciało, które kieruje Flotą Zakonu, pod przewodnictwem Konetabla.

6. Komandor Zakonu Św. Jana (odpowiednik gubernatora planetarnego, na terenach poza Albionem zarządza gospodarką, finansami oraz podległymi mu siłami na właściwej mu planecie, podlega on Konetablowi)

Stopnie w Flocie Kosmicznej Zakonu Św. Jana

Od najwyższego:

- Brat Komandor
- Brat Przeor
- Brat Dowódca
- Brat Oficer
- Postulant
- Sierżant Zakonu
- Zakonnik

Rangi w Zakonie są mało rozwinięte, ze względu na fakt, że główna linia hierarchicznej zależności przebiega na zasadzie stanowisk i obowiązków jakie pełnią poszczególni członkowie Zakonu. Przyjmuje się jednak , że Brat Komandor i Brat Przeor to wyższe stopnie oficerskie, Brat Dowódca i Brat Oficer, to młodsze stopnie oficerskie. Postulant i Sierżant Zakonu to stanowiska podoficerskie.

_________________________________
www.wirtualnygeneral.blogspot.com

Mar 18, 2011 at 23:00

Print
^ Początek strony ^Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.