civ.org.pl forums > Space4x - Space Empires V - Diaspora > Komentarze do kronik
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Diaspora
Poster
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Komentarze do kronik [post #1]

runnersan, dobra robota z kalendarium . Po skończeniu proponuje całość umieścić w kronice jak Twój wstęp (wraz z postem 2 w Twoim wątku)

Mar 05, 2011 at 15:31

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: Komentarze do kronik [post #2]

Dobre, runnersan, ale zwróć uwagę że Twoja wizja podróży jest niespójna z tym co ja już napisałem - może udałoby się to pogodzić?

Mar 05, 2011 at 16:34

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: Komentarze do kronik [post #3]

i chyba daty w pierwszej czesci sa nie spójne:
i poza tym dobra robota

Mar 05, 2011 at 16:37
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #4]

Właśnie PAwleusie jak już mówimy o podróży to ten Twój fragment:

"Podczas gdy my negocjowaliśmy, pozostałe arki skierowały się do wrót, każda do innych, w nadziei że przejście tylko jednej arki nie doprowadzi do implozji w trakcie pokonywania ich, więc nie będzie groźby zniszczenia statku. Pierwsza próba zakończyła się częściowym sukcesem - otrzymaliśmy komunikat z drugiej strony o pomyślnym zakończeniu transferu, ale zaburzenie grawitacyjne po prostu znikło po kilku godzinach niestabilności, odcinając nas prawdopodobnie na zawsze. W przypadku pozostałych arek było podobnie - zostaliśmy sami z naszym problemem w trakcie przetransportowywania ludzi do pozostałych modułów."
Jest niespójny z założeniami. Z tego co pamiętam to ustalaliśmy ze po przekroczeniu warpa każda arka ląduje w innym systemie

Mar 05, 2011 at 16:41

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #5]

No właśnie, o ile pamiętam, to tego nie ustaliliśmy, i dlatego było potrzebne moje wyjaśnienie, w którym starałem się utrzymać spójność z tym co już wcześniej napisał Vortavor... a może nie Vortavor, ale ktoś inny - musiałbym to jeszcze raz przeczytać.

[Edited by PAwleus on Mar 05, 2011 at 19:10]

Mar 05, 2011 at 19:09

Print
runnersan
Status: Veteran

Registered: Nov 15, 2002
Re: Komentarze do kronik [post #6]

No chętnie mogę kilka zmian wprowadzić, żeby zyskać na spójności, w miarę starałem się trzymać i nie mieszać w rysie, który już zamieszczono, dlatego u mnie wszystko toczy się po przeskoku (mniej lub bardziej udanym).

PAwleus, mógłbyś pokazać mi palcem gdzie jest Twój rys, abym mógł zobaczyć co będzie dało się z nim zrobić?

Mar 05, 2011 at 19:34

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #7]

Ale PAwleusie zwróć uwagę na wpis w kalendarium:

3 kwartał 2233 r. Pierwsze okręty wlatują w tunel podprzestrzenny w pasie Kuipera.
-------- w trakcie przelotu Okrętu należącego do KPA dochodzi do eksplozji w wyniku , której tunel zapada się

Kolonizatory wlatywały po kolej do tunelu i przy którymś się tam zapadł. Tunel każdego przenosił gdzie indziej. Według ciebie wszystkie wleciały razem, a przecież ewakuacje na ziemi raczej nie była zgrana.

[Edited by Merthen on Mar 05, 2011 at 19:36]

Mar 05, 2011 at 19:36

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #8]

A skąd my w takim razie wiemy że była eksplozja? Skoro nie mamy informacji o Ziemi, to jeśliby tak to opisywać, to żaden okręt nie mógłby mieć informacji o tym co się stało po tym jak wleciał do tunelu, a więc nie powinniśmy wiedzieć że doszło do eksplozji. Wydaje mi się, że sposób w jaki to opisałem wyjaśnia sprawy znacznie lepiej, także dlaczego ta ewakuacja musiała być zgrana.

Runnersan, w moim opisie statki kolonizacyjne to ogromne okręty, składające się z mniejszych, samodzielnych modułów, której jednak uzyskują samodzielność dopiero w momencie lądowania. Wyjątkiem jest kolonizator UE, który rozdziela się w systemie Avalonu i moduły przedostają się osobno przez oddzielne warp-pointy obecne w tym systemie - to miało wyjaśnić obecność oddzielnych imperiów pochodzenia europejskiego. Tam nie ma możliwości zaistnienia takiego konwoju, jak opisujesz.

[Edited by PAwleus on Mar 05, 2011 at 19:53]

Mar 05, 2011 at 19:43

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #9]

Przecież zniknął warp resztę można się domyśleć (czujniku okrętu wchodzący przed KPA coś tema wychwyciły)
Jeżeli zależny Wam na konwoju to możemy uznać ze warp z ziemi był na tyle nietypowy ze lecieliśmy w nim dłuższy czas i mogliśmy się komunikować (goniła nasz fala niszcząca tunel). Przy wyjściu z tunelu każdy pojawiał się gdzie indziej.

Przy hipotezie jednej centralnej planty z monga ilością zapadającej się tuneli lub podróżny przez wiele systemów mamy za dużo nielogiczności.

Uważam ze po opuszczeniu tunelu w Ziemi każdy powinien być zdany na siebie i należy to traktować jako początek naszych kronik.

Quote:
PAwleus wrote:
Runnersan, w moim opisie statki kolonizacyjne to ogromne okręty, składające się z mniejszych, samodzielnych modułów, której jednak uzyskują samodzielność dopiero w momencie lądowania. Wyjątkiem jest kolonizator UE, który rozdziela się w systemie Avalonu i moduły przedostają się osobno przez oddzielne warp-pointy obecne w tym systemie - to miało wyjaśnić obecność oddzielnych imperiów pochodzenia europejskiego.

Właśnie koncepcja wielomodowego statku nie gra z kalendarium. Rosja budowały okręty niezalezienie (a już na Syberii powstawał całkiem inny projekt).

edit
Każdy sam opowiada swoja historie ale początek musi być wspólny

[Edited by Merthen on Mar 05, 2011 at 19:55]
Mar 05, 2011 at 19:52

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #10]

A kto mówi o podróży przez wiele systemów? W moim opisie po prostu Obcy połączyli system Avalonu z resztą systemów macierzystych przez specjalnie niestabilne tunele, tylko my tego oczywiście nie wiemy.

Z którym miejscem kalendarium nie gra?

[Edited by PAwleus on Mar 05, 2011 at 19:57]

Mar 05, 2011 at 19:55

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #11]

Tak wynika z kroniki runnersan-a

edit
W opisach rosyjskich

[Edited by Merthen on Mar 05, 2011 at 19:58]

Mar 05, 2011 at 19:56

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #12]

Z mojego opisu nie wynika na pewno co oni tam później robili, więc może i podróżowali do następnego systemu - w to się już nie mieszam.

No weź mi ten opis zacytuj, bo nic takiego nie zauważyłem.

[Edited by PAwleus on Mar 05, 2011 at 20:00]

Mar 05, 2011 at 19:59

Print
runnersan

Re: Komentarze do kronik [post #13]

Pisząc moją kronikę wyobrażałem sobie coś w stylu tego co piszę Merthen, różne okręty Arki oparte na narodowościach, statusie, bądź wyznaniu, które wlatywały do tunelu jedna po drugiej a potem losowo z niego wypadały, tworzyły się niezależne konwoje lub pojedyncze okręty, które leciały do celu (może za dużo Battlestar Galactica?? ) Jeżeli chciałbym byc zgodny z Pawleusem, wystarczy uznać, że moja kronika zaczyna się po wejściu do tunelu zadającego się, po rozdzieleniu już w nowej galaktyce. A do systemu czy rejonu galaktyki trafiło więcej arek. Tutaj też sugerwąłbym niezbyt sztywnego trzymania się liczb, jeżeli przyjąć wizję ewakuacji w chaosie, to opis PAwleusa pasować może do oficjalnych misji rządowych, ale np z Ziemi wystartowąły również inne okręty o których nie wiedziano...

Jest trochę możliwości... Tylko musimy wybrać jeden choćby punkt wspólny...

Mar 05, 2011 at 20:00

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #14]

A to nie były oficjalne misje rządowe? Czy nie tak właśnie przedstawił to Vortavor?

Mar 05, 2011 at 20:03

Print
runnersan

Re: Komentarze do kronik [post #15]

Vortavor napisał generalnie, że najbogatsze państwa rozpoczynają projekt exodus, Rosja robi to samo. Następne wpisy są, że podczas przelotu jeden z okrętów KPA niszczy tunel.

Sądzę zatem że ze strony Vortavora mamy dowolność jeśli chodzi o to kto należał do projektu Exodus, w jaki sposób dobierano pasażerów, ile było okrętów.

Mar 05, 2011 at 20:09

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #16]

Zwróćcie jeszcze uwagę, że wszystkie kalendaria powstały już po moim opisie, nawet Vortavor znacznie modyfikował swoje już po nim. Gdyby wtedy kiedy pisałem swój wpis było w jego kalendarium że okręty kolejno wchodziły w tunel to przecież na pewno bym tak napisał - pamiętam dokładnie że starałem się trzymać wszystkich faktów z jego opisu. Jeśli jednak to co napisałem Wam nie odpowiada, to mogę zmienić swój wpis, tyle że on stara się uwzględniać fakt że wszyscy wiemy tyle samo co stało się na Ziemi, tzn. do tego samego momentu.

[Edited by PAwleus on Mar 05, 2011 at 20:19]

Mar 05, 2011 at 20:17

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #17]

W takim razie niech Vortavor zadecyduje to On rozpoczął historię. Ja się dostosuje z pewną uwagą: syberyjska arka to projekt niezależny.

Mar 05, 2011 at 21:51

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #18]

W moim opisie jedyną zaleznością jest taka że muszą przejść razem z innymi przez tunel i wydaje mi się że Twój dotychczasowy opis z żadnym miejscu temu nie zaprzeczał.

Mar 05, 2011 at 22:05

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #19]

jak rozumiem są to tylko kolonizator UE? Czyli bez Rosji i Włochów którzy wystąpili z UE?
W takim razie musisz się dogadać z runnersan gdyż jego państwo według kalendarium jest w EU.

Mar 05, 2011 at 22:10

Print
runnersan

Re: Komentarze do kronik [post #20]

Jeżeli przyjmiemy, że to co ja nazywam SS "Nazwa" to jest jeden z modułów o których pisze PAwleus, a i nie zachodziła zależność 1 moduł = 1 państwo, to jesteśmy czyści... Moduł SS London, moduł SS Temple itd...

Mar 05, 2011 at 22:18

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #21]

To już musicie miedzy sobą ustalić.

Ja za to mam pewne pytanie zasadnicze. Jak rozumiem wpisy w kronice mogą być używane w dyplomacji dopiero jak pozna się dany naród lub wiedza o nich zostanie przekazana przez innych?

Mar 06, 2011 at 10:01

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #22]

Jeśli przeczytałeś moją wizję wydarzeń, runnersan, to mogłeś może zauważyć, że jeśli chodzi o moduły kolonizatora UE to one się rozdzieliły w systemie Avalonu i każdy osobno wszedł o oddzielny tunel - ma to uzasadnienie logiczne i fabularne: ludzie wiedzący już że tunele mogą mogą się katastroficznie zapadać nie zaryzykowaliby ponownego wejścia w nie większej ilości statków kolonizacyjnych, chyba że nie mieliby wyboru, tak jak w Systemie Słonecznym. W przypadku kolonizatora UEiR (tak o nim wtedy myślałem, chociaż tego wyraźnie nie napisałem, żeby Was nie ograniczać nadmiernie w fabule) to były pojedyncze moduły, których załogi wiedziały już, że tunele w systemie Avalonu też się zapadają po przejściu całych arek, więc aby zachować nadzieję, że przyślą do Avalonu pomoc, musieli próbować dokonania przejść pojedynczymi modułami przez osobne tunele - musieli mieć taki wybór, gdyż inaczej to znacznie skomplikowałoby wyjaśnienie istnienia wielu imperiów powstałych ze statku UEiR. Wtedy, kiedy umieszczałem tą część opowieści, czyli 11 września, takich imperiów miało być więcej (według ówczesnej mojej wiedzy było ich 5, gdyż wpisy mówiące o podziale UEiR powstały później), więc opowieść musiała pozostawić sposób łatwego wyjaśnienia takiej ilości. Na przyszłość proponowałbym czytać wcześniejsze wpisy uważniej aby jeden nie zaprzeczał drugiemu (taka możliwość, choć mniejsza, będzie ciągle istniała) - w tym konkretnym wypadku uważam że jesteś usprawiedliwiony, gdyż mogłeś nawet nie wiedzieć o moim wpisie, ukrytym pod tak odległą datą. Pozostaje zatem pytanie: kto ma zmienić swój wpis? Jako że mój wydaje mi się bardziej fabularny i powstał wcześniej, to zaproponowałem to Tobie, ale mogę się ewentualnie ugiąć, jeśli przedstawisz przekonujące mnie wyjaśnienie, dlaczego uważasz, że Twój wpis lepiej wyjaśnia wszystkie fakty (od razu mówię że powiązanie z BSG mi nie wystacza )

Merthenie, wiedza pochodząca z moich wpisów w kronice raczej nie będzie mogła być używana w dyplomacji, chyba że wyjaśnisz w jaki sposób dostały się w Twoje ręce fragmenty pamiętnika pisanego przez przywódcę rywalizującego państwa - postaram się nawet aby te wpisy nie pozwalały na bieżące ich użycie. Możesz oczywiście fakty jakie znajdziesz w moich wpisach przedstawiać jako pogłoski lub dane wywiadu, więc do tego musiałbyś mieć kontakt bezpośredni, albo z imperium które ma kontakt z moim.

[Edited by PAwleus on Mar 06, 2011 at 12:01]

Mar 06, 2011 at 11:58

Print
runnersan

Re: Komentarze do kronik [post #23]

No z tymi wpisami, to sugerowałem się tym co jest na forum Diaspory, stąd całe nieporozumienie.

Ok spróbuję coś zmienić. Założenie będzie takie
Każdy z modułów wleciał w niestabilne czarne dziury. Okręty po drugiej stronie nie odnajdą planety zdatnej do życia. Szczęśliwie końce tuneli był w miarę blisko siebie, dlatego część okrętów/modułów podczas poszukiwań w sąsiednich systemach napotkało na ślad innych, tym sposobem tworząc małą flotę kolonizacyjną.

Mar 06, 2011 at 12:17

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #24]

Quote:
PAwleus wrote:
Merthenie, wiedza pochodząca z moich wpisów w kronice raczej nie będzie mogła być używana w dyplomacji, chyba że wyjaśnisz w jaki sposób dostały się w Twoje ręce fragmenty pamiętnika pisanego przez przywódcę rywalizującego państwa - postaram się nawet aby te wpisy nie pozwalały na bieżące ich użycie. Możesz oczywiście fakty jakie znajdziesz w moich wpisach przedstawiać jako pogłoski lub dane wywiadu, więc do tego musiałbyś mieć kontakt bezpośredni, albo z imperium które ma kontakt z moim.

Właśnie dlatego zastawiam się czy nie dzielić w kronice informacji na publikowane (np. pamiętnik przywódcy) i na tajne. Najlepiej jakoś zaznaczać wpisy, o których możnaby się dowiedzieć tylko po wyszpiegowaniu. Typu:
Tajna/poufna narada w stolicy
Mar 06, 2011 at 12:19

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #25]

Quote:
runnersan wrote:
Ok spróbuję coś zmienić. Założenie będzie takie
Każdy z modułów wleciał w niestabilne czarne dziury. Okręty po drugiej stronie nie odnajdą planety zdatnej do życia. Szczęśliwie końce tuneli był w miarę blisko siebie, dlatego część okrętów/modułów podczas poszukiwań w sąsiednich systemach napotkało na ślad innych, tym sposobem tworząc małą flotę kolonizacyjną.

To dalej się nie zgadza. W moim opisie tunele w systemie Avalonu pozwoliły przed przejściem na uzyskanie wstępnych informacji o systemach, które są bezpośrednio za nimi, więc nie mogą one zawierać czarnej dziury, skoro zostały wybrane jako cel. Czemu wydarzenia które opisujesz nie mogą się dziać na jednym statku?

[Edited by PAwleus on Mar 06, 2011 at 12:38]
Mar 06, 2011 at 12:35

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #26]

runnersanowi chyba chodziło o warpy, a nie czarne dziury.

Mar 06, 2011 at 12:36

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #27]

Powtarzam, tunele i systemy po drugiej stronie zostały wstępnie zbadane - w przeciwnym wypadku nie byłoby sensu podejmować ryzyka i wszyscy osiedliliby się na Avalonie.

Mar 06, 2011 at 12:40

Print
runnersan

Re: Komentarze do kronik [post #28]

Jeśli dobrze kojarzę Avalon też był wstępnie zbadany i okazał się niezbyt przyjazny do przeżycia. A jeśli wychodząc z wstępnie zbadanych systemach, okazuje się, że wykrywamy inne bardziej zachęcające systemy, niż ten w którym jesteśmy. Czy koloniści rezygnowaliby z potencjalnie lepszej planety?
Tunele są niestabilne, skąd wiemy jak niestabilność mogła się objawić? Może oprócz tego, że tunel mógł się zapaść, to również mógł prowadzić w różne miejsca. Może podczas zapadania, albo przelotu wyrzucił jakiś okręt wcześniej. Jeśli np założyć, że tunele były pozaziemskiego pochodzenia wówczas mógł zadziałać system fail/safe i wypchnąć okręt z zapadającego się tunelu wcześniej, by nie narazić go na zniszczenie? Możliwości jest mnóstwo

Mar 06, 2011 at 14:35

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #29]

Quote:
runnersan wrote:
Jeśli dobrze kojarzę Avalon też był wstępnie zbadany i okazał się niezbyt przyjazny do przeżycia. A jeśli wychodząc z wstępnie zbadanych systemach, okazuje się, że wykrywamy inne bardziej zachęcające systemy, niż ten w którym jesteśmy. Czy koloniści rezygnowaliby z potencjalnie lepszej planety?

Tak, jeśli taki schemat się ciągle powtarza - w dodatku staje się on podejrzany, a Obcy by pewnie tego nie chcieli. Ponadto, oni już wybrali najbardziej odpowiadający im system spośród wielu przed wejściem w jeden z tuneli.
Jeśli chodzi o Avalon, to będąc w Systemie Słonecznym nie było innego wyboru, więc chociaż dane były niepełne, w sytuacji opisanej przeze mnie, wszyscy musieli przejść przez tunel razem, nie mogąc ryzykować prowadzenia dokładniejszych badań. Jeśliby ktokolwiek spróbował przedostać się na własną rękę to obiekt byłby celem zmasowanego ataku pozostałych państw, gdyż to uniemożliwiałoby innym przejście na długi czas, a może na zawsze - dlatego po powrocie jedynej sondy, jakiej się to udało, inna już nie została wysłana. Wydawało mi się że to jasno wynika z mojego opisu.

Quote:
runnersan wrote:
Tunele są niestabilne, skąd wiemy jak niestabilność mogła się objawić? Może oprócz tego, że tunel mógł się zapaść, to również mógł prowadzić w różne miejsca. Może podczas zapadania, albo przelotu wyrzucił jakiś okręt wcześniej. Jeśli np założyć, że tunele były pozaziemskiego pochodzenia wówczas mógł zadziałać system fail/safe i wypchnąć okręt z zapadającego się tunelu wcześniej, by nie narazić go na zniszczenie? Możliwości jest mnóstwo

Proponowałbym Ci może jednak najpierw przeczytać co napisałem - te możliwości o których wspominasz są już wykluczone przez mój opis, gdyż tunele z Avalonu zapadają się kilka godzin po przejściu arek i kilka dni po przejściu pojedynczych modułów, a w międzyczasie, w przeciwieństwie do tunelu wiodącego z Systemu Słonecznego, wymiana informacji przez tunel jest możliwa, więc pozostawieni w systemie Avalonu wiedzą co się przez ten czas po przeciwnej stronie dzieje.

[Edited by PAwleus on Mar 06, 2011 at 15:19]
Mar 06, 2011 at 14:48

Print
Ceasar Of Rome

Re: Komentarze do kronik [post #30]

a gdzie w ogole jest ekst Vortavora bo już sam nie wiem jak to miało być a na dodatek wy poprzez swojej ustalanie mieszacie sporo :P

Mar 06, 2011 at 15:34
XFire Ceasar4Rome
Print
runnersan

Re: Komentarze do kronik [post #31]

Quote:
Podczas gdy my negocjowaliśmy, pozostałe arki skierowały się do wrót, każda do innych, w nadziei że przejście tylko jednej arki nie doprowadzi do implozji w trakcie pokonywania ich, więc nie będzie groźby zniszczenia statku. Pierwsza próba zakończyła się częściowym sukcesem - otrzymaliśmy komunikat z drugiej strony o pomyślnym zakończeniu transferu, ale zaburzenie grawitacyjne po prostu znikło po kilku godzinach niestabilności, odcinając nas prawdopodobnie na zawsze. W przypadku pozostałych arek było podobnie - zostaliśmy sami z naszym problemem w trakcie przetransportowywania ludzi do pozostałych modułów.

Quote:
Teraz, gdy połączenia zostały zerwane nie tylko fizycznie, ale, na skutek walk, także mentalnie, zostaliśmy rzeczywiście sami. Jedyne na co było stać odlatujących to życzenia powodzenia i obietnice przysłania pomocy, o ile wrota nie będą się zapadały po przejściu tylko jednego modułu. Jak się jednak okazało, mimo iż wybrali osobne wrota, po kilku dniach niestabilności każde z nich uległo zamknięciu, a nam pozostała tylko jedna opcja: Lądowanie.

Otrzymaliśmy komunikat o zakończeniu transferu, nie o znalezieniu planety zdatnej do życia, co więcej nawet nie ma słowa o tym, że dotarliśmy tam gdzie pierwotnie lecieliśmy. Znaleźliśmy się w miejscu, które zdaniem naszej ziemskiej aparatury jest końcem tunelu. Komunikacja była, ale nigdzie nie potwierdzasz odnalezienia planety. Wiemy z Twojego opisu,że przelecieli do systemu, który zdaniem sądy miał planetę zdatną do przeżycia

Pytanie brzmi... Ile czasu trwa transfer, jak szybko w takim tunelu porusza się sygnał dźwiękowy no i kolejne pytanie, czy to, że na Awalonie zauważono zapadanie się tunelu po kilku godzinach, nie wyklucza możliwości, że gdzieś na innym końcu tunel zaczął zapadać się wcześniej, a zakończenie komunikacji to był ostateczny objaw jego zapadnięcia, podczas gdy żaden statek czy moduł nie był w stanie przelecieć na długo przed ostatecznym zapadnięciem w avalonie. Przecież nikt poza sygnałem komunikacji nie wysyłał niczego przez tunele.

Caesar--> Ja opierałem się właśnie pierwotnie na jego kalendarium, które jest zamieszczone na Diasporze. Kończy się ono w momencie wejścia do tunelu arek i jego zapadnięciu. Potem mamy opis PAwleusa, który z Votavorem nie zgadza się co do, że tak powiem typu Arek, które przechodziły przez system (kwestie rosyjskie, jak i czasu trwania ewakuacji, bo PAwleus pisze, że był to jedne wielki wspólny przeskok Votavor sugeruje raczej stopniowe przechodzenie kolejnych okrętów, aż do zapadnięcia się tunelu)

[Edited by runnersan on Mar 06, 2011 at 15:51]

Mar 06, 2011 at 15:47

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #32]

Cezarze, jakie mieszanie? Ja upubliczniłem tę część mojego opisu już 11 września i od tej pory tej części nie zmieniałem tylko dodawałem kolejne - chyba przyznasz że przez tyle czasu to każdy mógł się z nim zapoznać i dostosować swoje opowieści, które ukazywały się później. Przypominam jeszcze raz, Vortavor także zmieniał poważnie swoje kalendarium, już po umieszczeniu przeze mnie tego opisu co każdy może zobaczyć tutaj, mój opis zaakceptował i tylko być może zapomniał odpowiednio dostosować jeden drobny fragment swojej chronologii (wówczas ją ciągle jeszcze poprawiał).

Runnersan, w moim tekście jest wyraźnie napisane że tunele zapadają się kilka godzin/dni PO DOKONANIU przejścia. Nie jest więc ważne ile przejście trwa - mieszkańcy Avalonu mają informacje o tym co się działo przez kilka godzin/dni już w systemach docelowych. Chyba się zgodzisz że przy opisywanej technologii jest to już czas wystarczający do weryfikacji czy wcześniejsze dane z systemu są zgodne ze stanem faktycznym - jeśliby nie były i wymagałoby to dalszej podróży, to wtedy Avalon zostałby o tym poinformowany, gdyż wtedy mogłoby to wpłynąć na dalsze decyzje załóg modułów jeszcze w systemie Avalonu pozostających. Od nieznanego jednak niezbyt przyjazny Avalon jest przecież lepszy.

Runnersan, z mojego tekstu przecież wynika wyraźnie, że nawet po przejściu sondy tunele w Avalonie stają się niestabilne na kilka tygodni i tylko sygnał komunikacyjny może przez nie przejść. Czy naprawdę nie widzisz że długość trwania transferu i prędkość przechodzenia sygnału nie mają znaczenia? I o jakiej prędkości rozchodzenia się sygnału dźwiękowego piszesz? Sugerujesz że komunikują się przez tunel przy pomocy fal dźwiękowych?

Kończąc, wydaje mi się że ta dyskusja niepotrzebnie się przedłuża i słusznie Cezar wydaje się nią zniecierpliwiony. Może odpowiesz wyraźnie: czy masz zamiar dostosować swój tekst do tekstu który został upubliczniony pół roku wcześniej i zaakceptowany przez głównego pomysłodawcę, czyli Vortavora, czy nie.

Merthenie, świetny opis! Tylko jeszcze trochę literówek zostało.

[Edited by PAwleus on Mar 06, 2011 at 16:54]

Mar 06, 2011 at 16:51

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #33]

Mam małą propozycję. PAwleusie a gdyby tą cześć Twojego tekstu zmienić tak:

Quote:
Podczas gdy my negocjowaliśmy, pozostałe arki skierowały się do wrót, prawie każda do innych , w nadziei że przejście tylko jednej arki nie doprowadzi do implozji w trakcie pokonywania ich, więc nie będzie groźby zniszczenia statku (wyjątkiem było kilka modułów narodowości: ..., która nie bacząc na ryzyka wybrała ten sam warp).
Pierwsza próba zakończyła się częściowym sukcesem - otrzymaliśmy komunikat z drugiej strony o pomyślnym zakończeniu transferu, ale zaburzenie grawitacyjne po prostu znikło po kilku godzinach niestabilności, odcinając nas prawdopodobnie na zawsze. W przypadku pozostałych arek było podobnie - zostaliśmy sami z naszym problemem w trakcie przetransportowywania ludzi do pozostałych modułów.

runnersana a w Twoim fragmencie:
Quote:
- Na stronę Królestwa przechodzą załogi SS Pomerania, SS Prussen, SS Reims, SS Catalunia, SS Stockholm, SS Saxony, SS Notthingam, SS von Papen, SS Champagne, SS Ottawa i inne mniejsze jednostki. Główny opór stawili przedstawiciele załogi i pasażerów na SS Sydney. Po przejściu załóg na stronę Królestwa pasażerowie stopniowo przekonują się do idei Królestwa.
- Pierwsze bunty na SS Temple, pasażerowie z dolnych pokładów zakładają komitety strajkowe, szerzą się skrajne idee anarchistyczne i komunistyczne.

Ograniczyć ilość kolonizatorów/modułów do 4-5 i uznać ze Twoja historia jest pisana po wystartowaniu z systemu Avalon?

Co Wy na to

Quote:
PAwleus wrote:
Merthenie, świetny opis! Tylko jeszcze trochę literówek zostało.

Dzięki , literówki jednak to moje drugie ja . Jeszcze przedstawię fragment historii nowożytnej i całość ląduje w kronice.

[Edited by Merthen on Mar 06, 2011 at 17:48]
Mar 06, 2011 at 17:43

Print
runnersan

Re: Komentarze do kronik [post #34]

Jeśli o mnie chodzi nie ma problemu, zresztą od początku wychodziłem z założenia, po zapoznaniu się z historią Avalonu, że moja historia zaczyna się po opuszczeniu tego systemu.

Ogólnie od początku deklarowałem wolę by zmienić moje wpisy, w pewnych kwestiach bo przecież i tak ma to znaczenie drugorzędne.
Natomiast liczyłem na znalezienie kompromisu, który oszczędzi obu nam roboty. Wymyśliłeś swoją historię i przedstawiłeś jej wizję, w pewnych kwestiach nie doprecyzowałeś pewnych zdarzeń, ale miałeś jakiś tam ich obraz i ja w pewnym momencie ten mglisty obraz przedstawiłem inaczej niż sobie to wyobrażałeś (np. teraz piszesz, że komunikat o nieprzystosowaniu planety na pewno poszedłby przez tunel, bo jest ważny, ale wcale nie piszesz, że poszedł komunikat o lądowaniu na planecie, który chyba jest równie ważny).

Ale tak jak mówię kończmy ta kwestię, mogę dostosować się do sugestię Merthena, lub zmienić moją początkową historię, tak, żeby akcja działa się na jednym okręcie.

Mar 06, 2011 at 18:15

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #35]

Runnersan, dla dobra komunikacji, mam nadzieję że w przyszłości będziesz czytał uważniej czyjeś posty, bo nadal mijasz się z tym do czego zgłaszam zastrzeżenia: czytałeś pierwsze zdanie tego postu? Czy nie jest jasne, że dla mnie komunikat o lądowaniu nie ma znaczenia? (w domyśle, bo uważam że w kilka dni nie mieliby szansy dolecieć do planety)

Zmienię jednak swój post bo widzę, że na porozumienie nie mam co liczyć, więc uznajmy sprawę za zamkniętą. (tylko nie weź tej ustępliwości za oznakę tego na co możesz liczyć w grze - ja tam nie odgrywam siebie )

Mar 06, 2011 at 19:21

Print
runnersan

Re: Komentarze do kronik [post #36]

Zmieniono. Zlikwidowałem wyliczankę okrętów. Pojawiło się nawiązanie w pierwszym wpisie, że de Rohan i Cornwallis opracowują plany nowego ładu po opuszczeniu Avalonu. Statki wg nomenklatury królestwa otrzymały przedrostek SSM czyli Starship Module. Z nazwy wymienione są tylko 3 moduły. Nie precyzuję ile tego było i po co... Uzasadnię w dalszej części kalendarium, która zapewne będzie dużo mniej kontrowersyjna

Mar 06, 2011 at 20:30

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #37]

Ciekawe, Cezarze! I napisane w odpowiednim stylu! W pierwszej chwili mnie kiedyś trochę skonsternował, ale teraz mi się podoba!

Mar 06, 2011 at 22:42

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #38]

No widzę ze historie się powoli rozwijają . Cezar wstąpił na drogę eksperymentów genetycznych, PAwleus podażą ku wolności szlacheckiej. Pamiętając tylko ze trzeba coś tam umieścić w kronice .

Quote:
runnersan wrote:
Zmieniono. Zlikwidowałem wyliczankę okrętów. Pojawiło się nawiązanie w pierwszym wpisie, że de Rohan i Cornwallis opracowują plany nowego ładu po opuszczeniu Avalonu. Statki wg nomenklatury królestwa otrzymały przedrostek SSM czyli Starship Module. Z nazwy wymienione są tylko 3 moduły. Nie precyzuję ile tego było i po co... Uzasadnię w dalszej części kalendarium, która zapewne będzie dużo mniej kontrowersyjna

To czekamy na dalszą cześć
Mar 06, 2011 at 23:14

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Komentarze do kronik [post #39]

A ja powiem co ja myślę.

Historie mogą się różnić...a dlaczego? Już wyjaśniam.

Wszyskie arki zostały rozrzucone po kwadrancie. Następnie przez dziesięciolecia rozwijały się samodzielnie. Pamięć o wydarzeniach poprzedzających ucieczkę jest jakbyu wspólna , ale z czasem fakty przeplatać zaczynają się z plotkami, mitami, itp.
W każdym imperium zaczynają rodzić się opowieści, które znacznie się różnią od opowieści napotkanych w innych imperiach.

Kto ma rację? Kto jest najbliżej prawdziwych wydarzeń? Tego pewnie nigdy się nie dowiemy, chyba, że ktoś odnajdzie drogę do Starej Ziemi...tylko czy to jest wogóle możliwe, czy Ziemia istnieje...Czy może to też jest jeden z mitów...

Takie jest moje zdanie odnośnie różnic i nieścisłości w historiach.

Mar 07, 2011 at 10:22
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Ceasar Of Rome

Re: Komentarze do kronik [post #40]

no moja kronika to raczej nie będzie przypominać tej Pawleusa, nie umiem tak pisać.
tekst o Quantusie jest już dość stary,
Kronika chyba będzie we fragmentach wydarzeń

Mar 07, 2011 at 17:29
XFire Ceasar4Rome
Print
Vortavor

Re: Komentarze do kronik [post #41]

Ja pozwoliłem sobie swój pierwszy wpis do kroniki dodać na początek.

Opis co było przed , czyli do roku 100.0 będzie w "moim" temacie

Mar 10, 2011 at 09:18
XFire synek24
Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #42]

No i cała precyzyjna konstrukcja mojej fabuły rozsypała się w drobny pył stając się jeszcze jednym dowodem że każdy mój plan nie ma żadnych szans w starciu z rzeczywistością... A zapomniałem tylko o jednej "drobnostce": mogę mieć tak ogromne szczęście, czy też tak niesamowitego pecha, że gra wygeneruje mi drugą planetę w systemie macierzystym, która wcale nie jest gorsza od homeworlda. No i jak ja mam to teraz wyjaśnić fabularnie ??! Już słyszę ten złośliwy chichot Wszechświata...

[Edited by PAwleus on Mar 10, 2011 at 16:39]

Mar 10, 2011 at 16:39

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #43]

Quote:
Vortavor wrote:
Ja pozwoliłem sobie swój pierwszy wpis do kroniki dodać na początek.

Opis co było przed , czyli do roku 100.0 będzie w "moim" temacie

Czekamy

Quote:
PAwleus wrote:
No i cała precyzyjna konstrukcja mojej fabuły rozsypała się w drobny pył stając się jeszcze jednym dowodem że każdy mój plan nie ma żadnych szans w starciu z rzeczywistością... A zapomniałem tylko o jednej "drobnostce": mogę mieć tak ogromne szczęście, czy też tak niesamowitego pecha, że gra wygeneruje mi drugą planetę w systemie macierzystym, która wcale nie jest gorsza od homeworlda. No i jak ja mam to teraz wyjaśnić fabularnie ??! Już słyszę ten złośliwy chichot Wszechświata...

No ja mam za to pełno huge oxygen Ice
Mar 10, 2011 at 17:19

Print
Ziro
Status: Elite

Registered: Feb 14, 2009
Re: Komentarze do kronik [post #44]

2057 r. Unia Japońsko-Koreańska zyskuje przewagę w wojnie z Chinami, ponad 60% ziem chińskich zostało zajętych.
2060 r. Wojna pomiędzy Unią Japońsko-Koreańską i Chinami się kończy. Kraje rozpoczynają odbudowę po wojnie z pomocą finansową Unii.

2188 r. Transportowiec Chińskiego konsorcjum przewożącego Nira eksploduje wchodząc na orbitę Ziemi.

tak myślę, że w 2188 Chiny już nie istniały ^^"

LastFM

Mar 11, 2011 at 23:16
Gadu-Gadu: 7994773
Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #45]

Zrób może najpierw turę bo czekamy na Ciebie. Istnienie chińskiego konsorcjum nie implikuje jeszcze istnienia Chin - w II połowie XIX wieku Polska nie istniała jako państwo, a jednak istniało wiele polskich przedsiębiorstw. Co prawda dalej w fabule Vortavora to już istnienie Chin jest raczej sprecyzowane. Pewnie Wam w tej Unii sfałszowali zapisy aby mieć godniejszą historię

[Edited by PAwleus on Mar 11, 2011 at 23:37]

Mar 11, 2011 at 23:25

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #46]

Przypominam ze turke mogą dzisiaj zrobić tylko do około 14.00 Więc jeżeli Ziro nie dostarczy plr przed tą godzina to nawa turka będzie najwcześniej w niedziele po południu.

Mar 12, 2011 at 09:41

Print
Ziro
Status: Elite

Registered: Feb 14, 2009
Re: Komentarze do kronik [post #47]

O 19 raidowałem w WoW'ie, turka już leci.

LastFM

Mar 12, 2011 at 11:03
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #48]

Mam wątpliwości jak powinien przebiegać podział wpisów w kronice a w wątkach imperialnych. Na razie widzę ze panuje pełna dowolność Wszystko fajnie ale utrudni to śledzenie fabuły. Może jakieś pomysłu jak to usystematyzować ?

Mar 12, 2011 at 12:39

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #49]

Ja proponowałbym aby wątki imperialne dotyczyły tylko czasów sprzed rozpoczęcia gry. W kronice natomiast, każdy wpis powinien zawirać datę w tytule. Dla lepszej przejrzystości dobrze byłoby aby w każdym wpisie na pierwszym miejscu była flaga imperium z jego nazwą - wieczorem postaram się dać przykład tego jak to według mnie powinno wyglądać.

Mar 12, 2011 at 13:55

Print
Vortavor

Re: Komentarze do kronik [post #50]

Dokładnie jak Pawleus pisze.
W imperialnych kronikach to tylko to co było przed...

A wpisy w kronice już dotyczą bezpośrednio wydarzeń w grze. Tam nie powinny być za długie wpisy, ale za to częste , wtedy wg mnie śledzić będzie się najlepiej wydarzenia w grze.

Mar 12, 2011 at 14:01
XFire synek24
Print
^ Początek strony ^
Pages: [1] 2 3 4

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.