civ.org.pl forums > Space4x - Space Empires V - Diaspora > Komentarze do kronik
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Diaspora
Poster
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: Komentarze do kronik [post #101]

Sytuacja powoli się zagęszcza i dobrze
Zastanawiam się tylko dlaczego nie spotkałem żadnego innego okrętu niż SIRE. Gdzie Wy wszyscy się chowacie? : )

Mar 31, 2011 at 17:10

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: Komentarze do kronik [post #102]

bo istnieje tylko SIRE

Mar 31, 2011 at 19:35
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
runnersan
Status: Veteran

Registered: Nov 15, 2002
Re: Komentarze do kronik [post #103]

Ja dopiero zwodowałe... znaczy się skosmosowałe... Tzn oddałem do użytku najnowszą klasę okrętów zwiadowczych, więc dopiero lecę Poprzednie mi zepsuli koledzy

Mar 31, 2011 at 20:57

Print
Ceasar Of Rome

Re: Komentarze do kronik [post #104]

ja wolałbym wszelka korespondencje przez mail,
zwłaszcza że do tej w grze nie mozna wrócić potem a nie widzi mi sie 10 savów z jednej gry bo idzie zaginąć

amerykanie coś przewineli

Mar 31, 2011 at 21:12
XFire Ceasar4Rome
Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: Komentarze do kronik [post #105]

Merthenie, pomyślałbym że to raczej Ty się chowasz, gdybym nie spodziewał się że swędzą Cię te Twoje korwety A tak w ogóle to chyba pobiłeś wszelkie rekordy literówek w mailu do mnie - może byś tak pisał w jakimś edytorze ze słownikiem, co? Przecież tak nie może wyglądać korespondencja dyplomatyczna - tym razem jeszcze zwalę na usterki systemów komunikacji

Runnersan, co najmniej jeden okręt to sam sobie dobrowolnie rozwaliłeś, nieprawdaż? Co prawda użyłeś do tego mojego urządzenia, wbrew moim usilnym namowom...

Cezarze, a ściągnij sobie np. Hardcopy i każdej tury możesz sobie skopiować każdy przekaz z gry do odpowiednio nazwanego pliku - wcale nie gorsze archiwum można w ten sposób zbudować niż maliowe, a pod pewnymi względami nawet lepsze.

Mar 31, 2011 at 23:35

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #106]

runnersanie to sobie źle kolegów dobierasz jak takie psuje

PAwleusie, literówek specjalnie nie robię, a słownik jest wbudowany - widocznie coś źle działa. Jak nie będziesz mógł znieść tych moich błędów to naszej dyplomacji ożywionej nie nazwiemy .

Co do chowanie to poznałem już 40 systemów, a Was niet. Nie moja wina ze się po kątach bunkrujecie .

Mar 31, 2011 at 23:54

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #107]

40 systemów? To masz dopiero pustkę wokół siebie - wygląda na to że OZRR będzie pod względem wielkości obszaru przypominał ZSRR
Słownik masz wbudowany? To może zapomniałeś go włączyć

Apr 01, 2011 at 00:18

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #108]

Jak narazie, pod względem planet, przypomina to Syberię

Ja tu raczej podejrzewam marnej jakości translatory prometejskie. Mają widocznie problem z neorosyjskim

[Edited by Merthen on Apr 01, 2011 at 07:45]

Apr 01, 2011 at 07:45

Print
runnersan

Re: Komentarze do kronik [post #109]

Łącze się z wami w bulu i nie tracę nadzieji na to że będziemy pisać bez literówek mimo różnych translatorów, aczkolwiek Albiońskim wiele brakuje do doskonałości

Apr 01, 2011 at 20:08

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #110]

Aby tylko nie wybuchła jakaś wojna o literówki

Apr 01, 2011 at 22:00

Print
Ceasar Of Rome

Re: Komentarze do kronik [post #111]

wystarczy ze juz w polityce i kosmosie vmamy wojne a gdzie jeszcze tu

Apr 02, 2011 at 07:42
XFire Ceasar4Rome
Print
Ziro
Status: Elite

Registered: Feb 14, 2009
Re: Komentarze do kronik [post #112]

Kto ma wojnę ten ma ;p

LastFM

Apr 02, 2011 at 08:34
Gadu-Gadu: 7994773
Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #113]

Merthenie, o literówki to prawdopodobnie nie, ale o konkretne słowa to już całkiem możliwe, nawet o ich definicje Miałem kiedyś taką sytuację w WaC3, kiedy wojna wisiała już na włosku i zacząłem już rozlokowywanie sił do ataku, gdy w ostatniej chwili dogadaliśmy się co do wspólnej definicji jednego słowa najlepsze że nie pamiętam już co to było za słowo, ale miało coś wspólnego ze wspomaganiem przeciwnika przez handlowanie z nim.

Apr 02, 2011 at 23:26

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #114]

W końcu słowa mogą ugodzić w honor, a honor to istotny powód do wojny

Apr 03, 2011 at 11:00

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #115]

Runsersanie jak Ci tak dobrze idzie to może być napisał tekst do kronika za mnie? Mam kupę pomysłów na wpis ale zero polotu

Apr 05, 2011 at 18:08

Print
runnersan

Re: Komentarze do kronik [post #116]

Hehe ja też mam problemy z napisaniem czegoś... Zanim przyjdzie idea to trzeba z 10 filmów obejrzeć z 4 książki przeczytać i wtedy od biedy pojawia się u mnie koncepcja

Apr 05, 2011 at 18:28

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #117]

Jakby ktoś nie zauważył. Robienie nowych tur jest wstrzymana dopóki runnersan nie wypowie się na temat wysadzenia swoje układu macierzystego.

Apr 09, 2011 at 11:23

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #118]

Gra zatrzymana szczegóły tutaj:
http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=9346&page=0#239773

Apr 09, 2011 at 13:49

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #119]

Gra wznowiona

Apr 10, 2011 at 15:27

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #120]

Rewelacja!

Vortavorze, ciągle nic nie zrobiłeś żeby rozdzielić grupy satelitów.

Apr 10, 2011 at 20:01

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #121]

Miałem ograniczony czas aby zrobić ta turkę, wiec nie byłem aktywny dyplomatycznie. Od następnej się poprawie .

Apr 10, 2011 at 20:18

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Komentarze do kronik [post #122]

Quote:
PAwleus wrote:
Rewelacja!

Vortavorze, ciągle nic nie zrobiłeś żeby rozdzielić grupy satelitów.

W tej turze będzie zrobione.
Zapomniałem o tym , zajmując się tym sojuszem.

Apr 10, 2011 at 20:58
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #123]

Sam zaproponowałem minimum jeden wpis na 10 tur do kroniki i prawię się z tego nie wywiązałem. Od teraz będę grzeczniejszy

Apr 17, 2011 at 10:36

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #124]

Dobre, Cezarze - nieźle się uśmiałem z końcówki

Adi, nie uważasz że wkraczasz za wcześnie, zanim jeszcze ktokolwiek uzyskał jakieś zdolności do kompensacji zniszczeń jakie możesz spowodować i to w dodatku w sposób przed którym nie będzie obrony do końca gry? Uważasz że do przeprowadzania właśnie takich ataków obcy zostali wyposażeni w zdolność teleportacji? Tu właśnie wyraźnie widać co by się stało gdyby gracze zostali wyposażeni w nieograniczoną możliwość teleportacji - zupełny chaos. Dlatego, jak już kiedyś pokazywałem, niezbędne jest aby skrypt teleportacyjny uwzględniał bliskość masy i czynił skok ryzykownym w jej bliskości, tym bardziej im masa większa i im bliżej do niej - tylko wtedy obrońca może mieć czas na reakcję podczas ataku, gdyż atakujący nie zaryzykuje pojawienia się w tym samym sektorze w którym jest jego główny cel. Nie wiem jak u innych, ale tak jak jest teraz, to Adi pojawił się dokładnie w sektorze w którym znajdują się moje kluczowe instalacje, zanim zdążyłem wyposażyć je w jakąkolwiek obronę (choć właśnie się do tego szykowałem) i nie dał mi w ten sposób żadnego czasu na reakcję. W dodatku zniszczenie tych instalacji spowoduje gwałtowne załamanie całego mojego przemysłu, a wątpię abym dał radę się odbudować nawet i w 10 tur (tu może jestem aktualnie zbyt dużym pesymistą) - to jest Twój sposób uatrakcyjnienia rozgrywki, Adi? Uniemożliwić nam rozwój do tego stopnia że całe nasze imperia nie będą mogły przez wiele tur skompensować pojedynczego drobnego w sumie ataku Obcych? To do tego mieli służyć Obcy? Jakbyś tego nie zauważył to Diaspora jest grą testową dla Ateny, a jak taką może być jeśli np. uniemożliwisz mi pokazanie pewnych rzeczy, które obiecałem pokazać w grze Merthenowi, a które mają poprawić balans Ateny na zupełnie podstawowym poziomie i zminimalizować prawdopodobieństwo osiągnięcia w niej sytuacji gdy gracze przeciążają silnik gry (już nie mówiąc że z uwagi na niedoskonałości interfejsu przeciążają też wtedy siebie)?

May 15, 2011 at 00:14

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #125]

Nie wydaje mi się żeby Adi miał taki cel. Analizując to co zobaczyło OZRR, treść wpisu do kroniki oraz Twój post PAwleusie mogą się domyśleć co się stało.

Adi postanowił teleportować po jednym okręcie do każdego z systemów macierzystych w celach obserwacyjnych. (systemy macierzyste łatwo mógł określić po nazwach planet - które są dla niego widoczne). Wcześniej używał kadłubów typu shadow (nie mogliśmy ich wykryć na początku gry) które mają wbudowaną maskowanie, a teraz użył raiderów nie mających takich właściwości co pewnie mu umknęło.
Teleportował się w miejsca , które zapewniały dodatkowa niewidzialność takie jak burze czy asteroidy (co nawiasem mówiąc jest niepotrzebne przy technice obcych). Pech chciał ze w systemie PAwleusa wylądował na kompleksie przemysłowym, który pewnie umieszczony był w asteroidach. Ponieważ nie było maskowania to doszło do bitwy i zniszczeń. Jeżeli tak odbyło się rzeczywiście to tura jest do powtórzenia gdyż PAwleus jest niesprawiedliwie poszkodowany.

Jeżeli wszyscy się zgodzą (łącznie z Adim) to poprawie tak skrypt teleportacyj ny aby nie można było się skoczyć do systemu w którym istnieje budynek uniemożliwiający zniszczenie gwiazdy - fabularnie łatwo to wyjaśnić.
Wyrównuje to szanse ludzi w późniejszym etapie gry gdyby doszło do konflikty ludzie-obcy.

P.S.
Tak poza tym to ostatnie dni są dla mnie bardzo pracowite (pisze teraz z pracy) dlatego wybaczcie ale swoja aktywność muszę ograniczyć do czasu unormowania sytuacji (jak dobrze pójdzie jutro będę miał dzień wolnego ale nie jest to pewne)

May 15, 2011 at 08:58

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #126]

Adi nie teleportował się do sektora który dawałby mu obscuration (tak jest chyba u wszystkich skoro został zauważony przeze mnie, Cezara i Merthena) i użył raidera, a więc jego intencją nie wydaje się obserwacja tylko zniszczenie. Do bitwy jeszcze nie doszło (skrypt jest wykonywany po zakończeniu tury), ale jeśli Adi nie ruszy się natychmiast z tego sektora to dojdzie (ponowne wykonanie skoku wykonuje się na koniec tury, więc nie zabezpieczy przed bitwą).

Ja nie poszedłbym tak daleko, żeby zabraniać Obcym tego co chcesz im zabronić, Merthenie - to odbierałoby im niemal zupełnie czynnik zaskoczenia i powodowałoby to, że jeśli ktoś zamknąłby wszystkie warp-pointy prowadzące do siebie to nic nie można byłoby mu zrobić (a właśnie jednym z zadań Obcych miało być pilnowanie aby nie doszło do takiej sytuacji). Znacznie lepiej byłoby poprawić skrypt tak jak sugerowałem, czyli że skok jest w miarę bezpieczny, jeśli jest dokonywany na obrzeżach systemu (nie jest precyzyjny, więc istnieje znaczące prawdopodobieństwo że skończy się w innym sektorze niż zamierzony) gdyż tam jest najmniejsza szansa na przypadkowe wpadnięcie do sektora z masą (czyli z obiektem astronomicznym) co kończy się zniszczeniem statku. Możemy np. przyjąć że jeśli nabliższy obiekt astronomiczny jest w odległości większej niż 10 sektorów od docelowego sektora to skok jest 100% bezpieczny (albo może raczej bliski 100%). Im bliżej jakiegoś obiektu astronomicznego (tu można jeszcze wprowadzić modyfikację o jego masę na podstawie jego rodzaju i wielkości) tym skok staje się bardziej nieprecyzyjny i bardziej niebezpieczny (co powinno rosnąć szybciej niż proporcjonalnie). 1 sektor od obiektu astronomicznego powinno być to już niemal 100% prawdopodobieństwo zniszczenia, a dostanie się poprzez skok do sektora z obiektem astronomicznym powinno oznaczać pewną anihilację. W ten sposób Obcy będą nadal mieli ogromną przewagę strategiczną wynikającą z możliwości dostania się do dowolnego systemu z pominięciem warp-pointów, a jednocześnie obrońca będzie miał czas na zareagowanie na ich pojawienie się w systemie. Na pewno nie może być tak że Obcy mogą teleportować się do sektora z obiektem astronomicznym, gdyż nie ma przed tym żadnej obrony (trzeba byłoby mieć siły zdolne do pokonania raidera w każdym ważnym sektorze co jest nierealne), nie daje żadnego czasu na reakcję i będzie tylko frustrować graczy. Do czasu aż skrypt zostanie poprawiony (nie ma tu pośpiechu, Merthenie) proponowałbym żeby Adi zachowywał się tak jakby był, czyli wybierał jako cel skoku sektor, który jest jak najbardziej oddalony od obiektów astronomicznych. Obcy nie powinni mieć też możliwości dokonania skoku będąc zamaskowanymi (chyba że będzie to specjalna właściwość kadłuba Shadow) i gracz powinien dostawać komunikat po skoku, że zostało zauważone zaburzenie podprzestrzenne w określonym sektorze, nawet jeśli jego sensory nie obejmują tego sektora. I może byś tak poczekał, Adi, ze swoją aktywnością aż do czasu gdy będziemy mieli szanse na w miarę szybkie skompensowanie w skali imperium zniszczeń dokonanych przez Obcych. Dla mnie to jakieś kilka tur, ale wydaje mi się że dla innych to może być więcej. Przecież nie chodzi chyba o to żeby Obcy zahamowali nam grę na tak wczesnym etapie.

Co sądzicie o tej propozycji? Szczególnie Ty, Merthenie - ja nie znam charakterystyk okrętów Obcych (specjalnie ich nie analizowałem, gdyż chcę być zaskoczony) więc przykładam do nich taką miarę, która powoduje że wydaje mi się iż będzie można obronić się przed pojedynczymi raiderami siłami jednego systemu (wykorzystując wszystkie możliwości jakie w danym momencie ma normalne imperium). Mogę się tu oczywiście bardzo mylić, więc być może trzeba będzie wprowadzić Twoją propozycję modyfikacji do skryptu (bo chyba osłabiania Obcych nie bierzemy pod uwagę).

May 15, 2011 at 10:28

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #127]

Czyli wystarczy ze Adi zrobi ruch, a potem skok i bitwy nie będzie. Szkoda tylko ze nie wypowiedział się w tym temacie.

Quote:
PAwleus wrote:
Ja nie poszedłbym tak daleko, żeby zabraniać Obcym tego co chcesz im zabronić, Merthenie - to odbierałoby im niemal zupełnie czynnik zaskoczenia i powodowałoby to, że jeśli ktoś zamknąłby wszystkie warp-pointy prowadzące do siebie to nic nie można byłoby mu zrobić (a właśnie jednym z zadań Obcych miało być pilnowanie aby nie doszło do takiej sytuacji).

Jeżeli ktoś zamknie sobie wszystkie warpy oraz wybuduje budynekk blokujący niszczenie gwiazd oraz budynek blokujący tworzenie warpów to rzeczywiście nie będzie można nic mu zrobić. Ale On też nić zrobi. Skaże się wtedy na spadek znaczenia i potęgi.

Quote:
PAwleus wrote:Znacznie lepiej byłoby poprawić skrypt tak jak sugerowałem, czyli że skok jest w miarę bezpieczny, jeśli jest dokonywany na obrzeżach systemu (nie jest precyzyjny, więc istnieje znaczące prawdopodobieństwo że skończy się w innym sektorze niż zamierzony) gdyż tam jest najmniejsza szansa na przypadkowe wpadnięcie do sektora z masą (czyli z obiektem astronomicznym) co kończy się zniszczeniem statku. Możemy np. przyjąć że jeśli nabliższy obiekt astronomiczny jest w odległości większej niż 10 sektorów od docelowego sektora to skok jest 100% bezpieczny (albo może raczej bliski 100%). Im bliżej jakiegoś obiektu astronomicznego (tu można jeszcze wprowadzić modyfikację o jego masę na podstawie jego rodzaju i wielkości) tym skok staje się bardziej nieprecyzyjny i bardziej niebezpieczny (co powinno rosnąć szybciej niż proporcjonalnie). 1 sektor od obiektu astronomicznego powinno być to już niemal 100% prawdopodobieństwo zniszczenia, a dostanie się poprzez skok do sektora z obiektem astronomicznym powinno oznaczać pewną anihilację. W ten sposób Obcy będą nadal mieli ogromną przewagę strategiczną wynikającą z możliwości dostania się do dowolnego systemu z pominięciem warp-pointów, a jednocześnie obrońca będzie miał czas na zareagowanie na ich pojawienie się w systemie.

Mnóstwo obliczeń, które w engine SEV mogą być niemożliwe do przeprowadzenia. Brak odpowiednich funkcji, a użycie zastępczych może nie zdać egzaminu. Być może się mylę musiałbym jednak to przetestować. Jeżeli dałoby się to zrobić to pomysł do zastosowana gdy pomyślimy o wprowadzeniu takiego napędu do Ateny. Z tymn ze 10 pól od najbliższego obiektu astronomicznego to za dużo gdyż prawie nie ma takich miejsc w systemach.

Quote:
PAwleus wrote:
Na pewno nie może być tak że Obcy mogą teleportować się do sektora z obiektem astronomicznym, gdyż nie ma przed tym żadnej obrony (trzeba byłoby mieć siły zdolne do pokonania raidera w każdym ważnym sektorze co jest nierealne), nie daje żadnego czasu na reakcję i będzie tylko frustrować graczy..

Jeżeli Adi rozwija się tak jak myślę to siły wszystkich państw razem nie są w stanie pokonać raidera na tym etapie gry (chyba ze używając pewnych specyficznych projektów). Możliwość nawiązania realniejszych walki z raiderami jest przewidywana za jasiek 20-30 cykli. To kwestia balansu przy nierównorzędnym potencjale gospodarczym i badawczym

Quote:
PAwleus wrote:
Do czasu aż skrypt zostanie poprawiony (nie ma tu pośpiechu, Merthenie) proponowałbym żeby Adi zachowywał się tak jakby był, czyli wybierał jako cel skoku sektor, który jest jak najbardziej oddalony od obiektów astronomicznych. Obcy nie powinni mieć też możliwości dokonania skoku będąc zamaskowanymi (chyba że będzie to specjalna właściwość kadłuba Shadow) i gracz powinien dostawać komunikat po skoku, że zostało zauważone zaburzenie podprzestrzenne w określonym sektorze, nawet jeśli jego sensory nie obejmują tego sektora.

Komunikat powinien raczej informować o zaburzeniu w systemie nie w danym sektorze gdyż inaczej demaskowało by to intruza. Co do zamaskowania to niech shadow będzie tym wyjątkiem.

Quote:
PAwleus wrote:
I może byś tak poczekał, Adi, ze swoją aktywnością aż do czasu gdy będziemy mieli szanse na w miarę szybkie skompensowanie w skali imperium zniszczeń dokonanych przez Obcych. Dla mnie to jakieś kilka tur, ale wydaje mi się że dla innych to może być więcej. Przecież nie chodzi chyba o to żeby Obcy zahamowali nam grę na tak wczesnym etapie.

Aktywność obcych polegająca na obserwacji lub budowie pewnych obiektów jestok. Aktywność zbrojna - tak jak piszesz - dopiero za jakiś czas.

Quote:
PAwleus wrote:
Co sądzicie o tej propozycji? Szczególnie Ty, Merthenie - ja nie znam charakterystyk okrętów Obcych (specjalnie ich nie analizowałem, gdyż chcę być zaskoczony) więc przykładam do nich taką miarę, która powoduje że wydaje mi się iż będzie można obronić się przed pojedynczymi raiderami siłami jednego systemu (wykorzystując wszystkie możliwości jakie w danym momencie ma normalne imperium). Mogę się tu oczywiście bardzo mylić, więc być może trzeba będzie wprowadzić Twoją propozycję modyfikacji do skryptu (bo chyba osłabiania Obcych nie bierzemy pod uwagę).

Osłabianie obcych mijało by się z celem. Tak jak psiałem wyżej dopiero za jakiś czas będziemy mogli się z jakimś skutkiem bronić przed pojedynczym okrętem obcych. Związane jest to z faktem ze obcy dysponując tylko jedna planeta i musieli być na początku gry dopaleni aby w jej zaawansowanym etapie dorównywać imperium ludzkim.
Skoki na pewno nie powinny się odbywać w polu planety lecz z pewnej odległości od niej. Jednak nie jestem za za zbyt dużymi ograniczeniami napędu obcych od górnie.. Mimo wszystko uważam ze powinno to być jakiś budynek lub też jakiś projekt ludzki który wykonany (fabularnie) ograniczy te skoki.
May 17, 2011 at 07:22

Print
Adi Cherryson

Registered: Sept 14, 2002
Re: Komentarze do kronik [post #128]

Bez obaw.

Zapomniał wcisnąć klawisz Z przed skokami.

Przy okazji - nie widzę u Obcych komponentu do wystrzeliwania satelitów. Źle widzę?

May 17, 2011 at 21:18

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #129]

Widzę ze zgrabnie obcy poznikali
Rzeczywiście nie ma - coś wymyśle

May 19, 2011 at 18:06

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #130]

Adi, czy mógłbyś wyjaśnić dlaczego nie doszło do bitwy? Nie ruszyłeś się raiderem do końca tury, wbrew moim zaleceniom, więc jeśli nic nie zrobiłeś specjalnego to chyba coś znowu odkryliśmy w SE5, tylko jeszcze nie jestem pewny co.

PS. Przy okazji, liczyłem się z niepowodzeniem, Merthenie, ale wyszedł Ci świetny manewr - gratulacje! Niestety, ja w tej samej turze popełniłem błąd, który pozwolił Ci zauważyć moją zamaskowaną Ariadnę nowszej generacji (zapomniałem że mając widoczną minę w sektorze zostanie zainicjowana walka mimo że nie powinna) - teraz to już mogę ujawnić generację następną

[Edited by PAwleus on May 20, 2011 at 23:01]

May 20, 2011 at 22:18

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #131]

U mnie Adi zniknął więc uznałem ze odszedł z pola, które go widziałem i ukrył się (poleciałem tam myśliwcami)

Dzięki ale trochę zdziwiony jestem wynikiem tego spotkania, nie spodziewałbym się ze korweta poleci na czołówkę - powinna lecieć na północ lub południe.
U mnie jedna grupa miała przeganiać wszystko, a druga ignorować drony (ostrzegłeś mnie ze ich tak nie złapie ) oraz kolonizatory. Jednak ta druga grupa zamiast stać w miejscy gdy pojawiła się drona to zaczęła spieprzać. Nie mam pomysłu jak ustawić stanie w miejscu gdy nie ma celu godnego ataku.

May 20, 2011 at 23:33

Print
Adi Cherryson

Re: Komentarze do kronik [post #132]

PAwleus - nie wiem czy warto to wyjaśniać - teraz dopóki gramy. Będzie chyba ciekawiej, jeśli Obcy będą mieli swoje tajemnice. Potem oczywiście wszystko wyjaśnię.

Na razie bądź zdumiony - niczym Einstein na przejściu dla pieszych. George Gamow przedstawił mu pewną ideę - że gwiazdy mogą powstać z niczego. Przechodzili przez jezdnię: Einstein zatrzymał się w pół drogi, a ponieważ byli na przejściu dla pieszych, klika samochodów musiało stanąć, aby ich przepuścić.

Jak dobrze pomyślisz o modyfikacjach Merthena wobec Obcych - to znajdziesz rozwiązanie (nie chcę Cię naprowadzać, choć już to robię) - nie pisz jednak tego, czego się domyślisz na Forum...

Zapomniał, potem sobie przypomniał...

May 21, 2011 at 01:22

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Komentarze do kronik [post #133]

Panowie, jeśli ktoś miał jakieś noty dyplomatyczne przy których czeka na odpowiedź to poślijcie mi odpowiednią wiadomość.
Przy przejściu na nowy system nie mam pewności, że wszystkie meile udało mi się przenieść.
Chociaż wydaje mi się, że mam wszystkie, ale wolę na wszelki wypadek napisać.

Dzisiaj chciałbym zrobić turkę więc czekam chwilkę czy pojawią się meile i wieczorkiem robię ruch i wysyłam

Jun 02, 2011 at 11:22
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #134]

Adi, to nie tyle tajemnica Obcych co kolejna tajemnica SE5. Ja się domyślam jak to zrobiłeś, ale zawsze mi się wydawało że to powinno wyglądać inaczej - jeszcze o to zapytam

Merthenie, stanie w miejscu da się niestety ustawić tylko jeśli jest stacjonarny obiekt na polu walki do którego można ustawić ucieczkę. A co do tej czołówki, to jak pewnie zauważyłeś jest to powtarzalne zachowanie SE5, choć szkoda że nie ma w nim większej losowości i nie jest bardziej realistyczne - nic tu niestety nie można zrobić przez nasze modowanie.

Jun 02, 2011 at 19:01

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #135]

Szkoda ze tak to działa bo strategie dają potencjalnie bardzo dużo możliwości (więcej niż w innych grach) - tylko te bugi

Jun 02, 2011 at 19:41

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #136]

Ano szkoda... Ciągle jednak pozostaje nam nadzieja. Może puszczę trochę farbę - jeśli zauważyłeś mój niedawny post na temat testowania bugów z supplies na spaceempires.net, to powiem, że powstał on na skutek wiadomości od CK, że Strategy First wyraziło w rozmowie z nim (z tego co zrozumiałem to z ich własnej inicjatywy) zainteresowanie możliwością sfinansowania powstania czegoś w rodzaju SE5 w wersji Delux (jak SE4), łatając ją przy okazji. Tyle że znowu od tamtej pory nic nowego do mnie nie dotarło, ale ostatnio nie miałem czasu śledzić co się tam dzieje...

Jun 02, 2011 at 21:24

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #137]

byłoby super tylko .... jakoś w to już nie wierze

[Edited by Merthen on Jun 03, 2011 at 07:17]

Jun 03, 2011 at 07:17

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #138]

PAwleusie ale urocze kółeczka mi tworzysz

Jun 05, 2011 at 20:41

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #139]

Poczekaj na więcej kółeczek i innych uroczych niespodzianek

Adi, naprawdę sprawia Ci przyjemność atakowanie innego gracza w momencie gdy nie jest w stanie kompletnie nic Ci zrobić, chyba że popełnisz duży błąd? Uważasz że po to Obcy otrzymali takie ogromne możliwości, w tym najważniejszą: możliwość niemal natychmiastowego znalezienia się w dowolnym punkcie kwadrantu? I co chciałeś swoim działaniem wywołać? Wojnę Konfederacji z KDN? Chyba nie powiesz że chciałeś mi zmniejszyć maintenance - aktywność w rodzaju Shadows z B5 może być ciekawa w serialu, ale watpię czy wyjdzie z tego ciekawa gra. Piszę to tutaj, bo i tak wkrótce ukaże się w kronice opis tego co zrobiłeś... z odpowiednim naświetleniem

Jun 05, 2011 at 23:01

Print
Adi Cherryson

Re: Komentarze do kronik [post #140]

PAwleusie - powinieneś właśnie chyba opisać najpierw owo wydarzenie w Kronice, a potem je ewentualnie jakoś skomentować. Trochę marnujesz potencjał istnienia Obcych w tym PBEM.

Teraz każdy zastanawia się, co się właściwie stało. A przecież nie stało się nic istotnego.

Trochę więcej wiary i ufności. Inaczej będę musiał wyjaśniać każde posunięcie Obcych.

Zapewniam Cię i wszystkich graczy, że nie mam zamiaru wykorzystywać przewagi Obcych do jakichś egoistycznych przyjemności. Gdybym chciał tak zrobić, już byłoby po grze. Trochę mi przykro, że muszę się z tego co robię ponownie tłumaczyć. Przecież powierzenie mi roli MG to był jakiś wyraz zaufania z Waszej strony.

Tak rozumiem swoją misję: wkraczam ostro i arbitralnie w przypadku naruszenia reguł, jeśli gra toczy się normalnie - generuję różne dziwne sytuacje. Staram się NIEZWYKLE DELIKATNIE ingerować w wydarzenia. I czasem to się zdarzy. Przecież to chyba było powodem dodania Obcych. Pewna nieprzewidywalność zastępująca losowe wydarzenia.

Jeśli na to jednak nie zasługuję i/lub chcecie wyłączyć Obcych z gry, to przedyskutujcie sprawę np. przez głosowanie. I już ich nie ma.

Byłoby najlepiej, jakbyście dalej pisali o Waszych spotkaniach z Obcymi już tylko fabularnie. Szkoda gry i czasu na takie pisanie...

[Edited by Adi Cherryson on Jun 06, 2011 at 00:16]

Jun 05, 2011 at 23:50

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #141]

Nić z tego nie rozumiem co napisaliście.

Co do niespodzianek PAwleusie to ja je bardzo lubię, przynajmniej zmuszą mnie do myślenia

Jun 06, 2011 at 08:33

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #142]

Sorry Adi, chyba rzeczywiście zupełnie niepotrzebnie zaskomlałem i napisanie tego co napisałem było błędem. Na swoje usprawiedliwienie podam że pisałem to pod wpływem chwili przerażony tym co też może Ci jeszcze przyjść do głowy. No, ale masz rację - powinienem okazać więcej zaufania i słusznie robisz nie tłumacząc motywów działań Obcych. Co do tego czy stało się coś istotnego i czy źle jest jeśli mój post pobudził graczy do domysłów to się z Tobą nie zgadzam - według mnie stało się coś niezmiernie istotnego, wykraczającego daleko poza straty, których doznali Prometejanie (one też wcale nie były takie znowu nieistotne, a gdybyś nie popełnił błędu byłyby jeszcze prawie 3x większe, choć oczywiście nawet wtedy nie byłyby żadną tragedią na skalę tej jaka zaistaniałaby gdyby doszło do walki przy poprzednim kontakcie), a co postaram się pokazać we wpisie do kroniki i bardzo dobrze jeśli te słowa pobudzają graczy do domysłów bo może niektórzy bardziej zainteresują się grą. Na koniec mógłbym jeszcze dodać że możesz mieć Adi mylne wrażenie odnośnie tego czy potrzebne są aktualnie jakieś uatrakcyjnienia ze strony Obcych - zapewniam Cię że wiele się dzieje, dyplomacja wręcz wrze i nie będzie chyba zdradą jakiegoś sekretu (Estimations pokazują to dość jednoznacznie) jeśli powiem, że Konfederacja jest na krawędzi wojny (nie masz dostępu do naszej dyplomacji i bez stałego kontaktu nie masz nawet Estimations, więc takie rzeczy mogą Ci łatwo umknąć). Coś takiego jak zrobiłeś jest jak najbardziej potrzebne w grze, ale na znacznie późniejszym jej etapie, gdyż ujawniłeś już w znacznej części do czego Obcy są zdolni (przyznaję że było dla mnie dużą niespodzianką odkrycie do czego są zdolni, a ja też lubię niespodzianki, Merthenie ) i dzięki temu można się lepiej przygotować do nieuniknionej konfrontacji z nimi. Dobra, już się zamykam - reszta fabularnie

[Edited by PAwleus on Jun 06, 2011 at 10:04]

Jun 06, 2011 at 10:00

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #143]

Czyli rozumiem ze jesteś pozytywnieć zaskoczony możliwościami obcych? Czy też negatywnie.

Co do wojny to ja nić nie wiem .

Jun 06, 2011 at 10:24

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #144]

Na razie to wiem że chwilowo nie mogę im nic zrobić, o ile nie popełniają błędów, czyli pozytywnie

Co do wojny to jak mówiłem każdy może zobaczyć oznaki jej zbliżania się w Estimations, więc mogę na to odpowiedzieć tylko że wiem że wiesz

Jun 06, 2011 at 10:35

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #145]

No cóż przyznaje - wiem .
Ciekawy tylko jestem czy z tego nie narodzi się jakiś globalny* konflikt

* wiem ze złe słówko - powinno być galaktyczny - ale mi się podoba

Jun 06, 2011 at 10:41

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #146]

Ja już oceniłem w dyplomacji że konsekwencje są nieobliczalne

Jun 06, 2011 at 10:44

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #147]

Wojny przynajmniej są ciekawe . Nieważne czy skopiesz mi dupsko czy też odwrotnie. Ważne ze adrealinką przy otwieraniu turek jest

[Edited by Merthen on Jun 06, 2011 at 10:47]

Jun 06, 2011 at 10:47

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #148]

To prawda - to one sprawiają że danej gry się nie zapomina, choć w grze będę próbował aby Prometejanie zachowywali się realistycznie, więc jest możliwe że poproszą o pokój nawet jeśliby miał być upokarzający, ale też zaoferują go nawet jeśliby totalnie wygrywali, jeśli tylko uznają że z jakichś względów może im się to opłacać

[Edited by PAwleus on Jun 06, 2011 at 10:59]

Jun 06, 2011 at 10:57

Print
Merthen

Re: Komentarze do kronik [post #149]

Ja też nie zamierzam nikogo eksterminować, a na sama myśl o zbombardowaniu koloni aż się wzdrygam. To nie Arena

Jun 06, 2011 at 11:02

Print
PAwleus

Re: Komentarze do kronik [post #150]

No to czeka nas cywilizowana wojna

Jun 06, 2011 at 11:30

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 2 [3] 4

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.