civ.org.pl forums > Space4x - Space Empires V - Diaspora > Nieobecności w Diasporze
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Diaspora
Poster
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
IP: Logged
Re: Nieobecności w Diasporze [post #151]

Może już mnie bardziej nie zniechęcaj, Adi...

Runnersan, epickość wymaga ofiar i nie zważa na długość rękawów kaftana Ale na szczęście od następnej wersji Ateny taka liczba kolejek konstrukcyjnych raczej już nigdy się nie zdarzy, a na pewno nie przed 60 turą startując z 1 HW.

Dotychczas w żadnej grze, w którą grałem, nie miałem więcej niż 700 kolejek, a i to dopiero grubo powyżej 100 tury. W Diasporze w 56 turze mam ich już 1300+, a przecież jak dobrze wiecie wcale nie skupiałem się nadmiernie na rozbudowie kolejek będąc bardzo daleki od bezbronności i tylko Obcy mogli wyrządzić mi jakieś znaczące szkody przez całą dotychczasową rozgrywkę - wbrew twierdzeniom Adiego to nie była wcale żadna gorączka, tylko przykład strategii zrównoważonego rozwoju (z ogromną wagą przyłożoną do rozwoju technologicznego, mniejszą do populacyjnego, jeszcze mniejszą do rozwoju jakości kolonii i wydajności stoczni, a najmniejszą do ilości kolonii, chociaż aktualnie i tak mam niemal tyle kolonii co w sumie 2 następnych graczy) balansującego ciągle na granicy niedoborów surowców. Wynik jaki uzyskałem to demonstracja błędu w rozłożeniu akcentów ekonomii w dotychczasowej Atenie - mówiłem o nim już przed rozpoczęciem Diaspory i m. in. dlatego postulowałem wziąć mniejszą mapę do rozgrywki, choć nawet na mniejszej mapie w ciągu tak małej liczby tur wynik byłby podobny (ja też nie doceniłem efektu jaki da się w krótkim czasie uzyskać w Diasporze).

Tak więc, Adi, skoro w mojej strategii niemal wszystko było nastawione na jak naszybszy rozwój technologiczny (tak Vortavorze - proste inwestowanie jak najwięcej w Applied Science nie jest najlepszym sposobem na szybszy rozwój technologiczny) to jeśli miałaby to być gorączka to byłaby to gorączka technologiczna, ale Twoja strategia była nią o wiele bardziej, więc nie mów że grasz bez gorączki... chyba że masz na myśli moje gorączkowe zaangażowanie

Aug 31, 2011 at 20:31

Print
Merthen
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
Re: Nieobecności w Diasporze [post #152]

PAwleusie ja jednak bym się uparł ze głównym Twoim powodem odstrzelenia się od reszty graczy jest właśnie populacja. To jest jedyny aspekt gry, który zignorowałem* i to się na mnie bardzo zemściło. Natomiast Ty w widoczny sposób ją pielęgnowałeś co pozwoliło spokojnie rozwijać się twoim kolonią oraz skutkowało bonusem we wszystkich aspektach gry.

* mimo ze naniosłem do Ateny te bonusy do populacji oraz byłem ich wielkim zwolennikiem to zagrałem, z przyzwyczajania, nie uwzględniając tego faktu.

Sept 01, 2011 at 20:13

Print
PAwleus

Re: Nieobecności w Diasporze [post #153]

I nie miałbyś racji, Merthenie. Znacząca różnica wielkości populacji stała się zauważalna dopiero w ostatnich 10-15 turach (jako efekt klonowania w dużej liczbie kolonii), natomiast w każdym momencie gry (może z wyjątkiem pierwszej tury) miałem co najmniej tyle wydatków na naukę co 2 następnych graczy (nie licząc Obcych). Wspomagane dużą aktywnością w wymianie technologicznej to właśnie wykorzystanie ogromnej przewagi technologicznej w kluczowych polach dla rozwoju imperium skutkowało bonusem we wszystkich aspektach gry, także jeśli chodzi o pielęgnowanie populacji, która była używana przede wszystkim do dodatkowego przyspieszania rozwoju technologicznego.

[Edited by PAwleus on Sept 01, 2011 at 22:13]

Sept 01, 2011 at 22:12

Print
Merthen

Re: Nieobecności w Diasporze [post #154]

Ja już tam swoje wiem

Sept 02, 2011 at 17:45

Print
PAwleus

Re: Nieobecności w Diasporze [post #155]

Niestety znowu nie zdążę zmieścić się w limicie czasu - turę prawdopodobnie skończę dopiero jutro, choć spróbuję jeszcze dziś wieczorem, ale została mi najbardziej pracochłonna jej część.

Sept 04, 2011 at 11:52

Print
PAwleus

Re: Nieobecności w Diasporze [post #156]

Tura zrobiona - ależ jestem ciekaw czy uda się wydać rozkazy w sposób który właśnie zrobiłem

Sept 05, 2011 at 21:03

Print
Merthen

Re: Nieobecności w Diasporze [post #157]

Jakieś kreatywne wykorzystanie engine SEV ?

Sept 06, 2011 at 07:58

Print
PAwleus

Re: Nieobecności w Diasporze [post #158]

Próba wskoczenia i nabałaganienia w jednej turze do całkowicie izolowanego systemu... albo raczej systemów Jeszcze nigdy tego nie robiłem gdy te systemy są całkowicie izolowane od moich, więc nie wiem czy SE5 zaakceptuje takie rozkazy - jak na razie jest pozytywnie bo wstępnie dało się je wydać, mimo iż tego się po SE5 nie spodziewałem. Zobaczymy jeszcze czy się wykonają.

Czekamy na Vortavora? Może oszczędź mu już męczarni i zrób za niego turę - chyba nie ma już żadnej kolonii bo chyba wszystkie jakie mu pozostały ofiarował Runnersanowi... o ile otrzymywane odczyty sensorów i Estimations mnie nie mylą

Sept 06, 2011 at 14:25

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: Nieobecności w Diasporze [post #159]

prócz tych które ugięły sie pod naporem floty SIRE to reszta jest pod Albionem już
szkoda

Sept 06, 2011 at 15:40
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: Nieobecności w Diasporze [post #160]

Turka się właśnie generuję

Sept 06, 2011 at 17:49

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 2 3 [4]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.