civ.org.pl forums > I Turniej civ.org.pl > System IV rundy
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > I Turniej civ.org.pl
Poster
Status: Elite

Registered: Feb 05, 2008
IP: Logged
Re: System IV rundy [post #51]

Przepraszam, że tak głupio post pod postem ale nie napisałem jeszcze jednej rzeczy, którą chciałem napisać a nie można tu edytować.

Może niech po prostu zagrają mecz we 3 naraz i kto wygra ten wygrywa grupę?

Apr 01, 2011 at 11:20

Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: System IV rundy [post #52]

Tylko Heniu biorąc pod uwagę bramki na wyjeździe to tam bierze się pod uwagę rewanże A w pucharze Anglii, gdzie jest jeden mecz i w nim dochodzi do remisu to mecz jest powtarzany na boisku przeciwnika...i tak do skutku

Apr 01, 2011 at 11:22

Print
Marchwik
Status: Regular

Registered: Jan 24, 2008
Re: System IV rundy [post #53]

A moze zdać sie na Bogów Chaosu i po prostu zrobic losowanie,kazdy wybierze liczbę od 0-100 i rzucajac kostka 100 ścienna ten kto blizej to wygrywa.

http://losownik.pl/

Apr 01, 2011 at 11:31

Print
Cholernik

Re: System IV rundy [post #54]

To może po co w ogóle rozgrywać turniej. Każdy gracz wybierze liczbę, a potem nastąpi losowanie zwycięzcy

Apr 01, 2011 at 11:34

Print
Heniu
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
Re: System IV rundy [post #55]

Cholernik - to czy rewanże czy nie rewanże nie ma tutaj znaczenia. W obu wypadkach gdy nie można przyznać zwycięstwa na podstawie podstawowego kryterium, przyjmuje się kryteria dodatkowe, które powinny teoretycznie mówić o tym, kto wypadł lepiej. Analogie między tymi rozwiązaniami są bardzo duże.

Apr 01, 2011 at 11:36

Print
ScoobyDoo
Status: Conscript

Registered: Dec 28, 2010
Re: System IV rundy [post #56]

Quote:
Heniu wrote:
Cholernik - to czy rewanże czy nie rewanże nie ma tutaj znaczenia. W obu wypadkach gdy nie można przyznać zwycięstwa na podstawie podstawowego kryterium, przyjmuje się kryteria dodatkowe, które powinny teoretycznie mówić o tym, kto wypadł lepiej. Analogie między tymi rozwiązaniami są bardzo duże.

Wszystko sie zgadza, jest tylko jedna drobna roznica:
NIE MA SPAWIEDLIWEGO LOGINCZEGO DRUGIEGO KRYTERIUM.
Apr 01, 2011 at 11:49

Print
Cholernik

Re: System IV rundy [post #57]

Ale Heniu, zdjęcie z demo w 100 turze nie powie o zwycięzcy nic. Weźmy przykład mapy typowo bunkrowej z przejściem na 1 heks, aż do artylerii/atomu nie będzie wygranego/przegranego. A otwarte mapy potrafią się skończyć w maź 100 turze, więc rozwiązanie takie jest nietrafione według mnie

Apr 01, 2011 at 11:53

Print
Krasny

Registered: Apr 11, 2004
Re: System IV rundy [post #58]

Nie, to nie miał być żart. Dla mnie to było logiczne i sensowne. Chociaż spodziewałem się, że aplauzu nie będzie.

W tym momencie interesuje mnie wyłącznie zdanie samych zainteresowanych. Są następujące warianty:

1) FFA
2) Rewanże, gdyby nie było ponownie rozstrzygnięcia (przy braku dodatkowego kryterium) - losowanie
3) Do Waszej grupy dołączamy Maiara, losujemy Was na pary ćwierćfinałowe. Zwycięzca 1 gra ze zwycięzcą 2 o miejsce w finale (czyli półfinał). Przegrany pojedynku zajmuje 3. miejsce. Zawodnicy przegrani z ćwierćfinału zajmują miejsca 4-6 (razem z Heniem).

Dzięki Scooby za pomysły. Odrzuciłem pomysł z ogłoszeniem Twojego zwycięstwa, bo nie chciałbym pozbawiać polskiej sceny civ obiecanej przez Ciebie transmisji z finałowej gry
Tylko że dałeś mi niezłą zagwódkę - "Kto to jest ten niedziałko i czemu twierdzi że zagra w finale"

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 01, 2011 at 12:26

Print
Jans

Registered: Jul 19, 2008
Re: System IV rundy [post #59]

a niedzialko to nie jest Twoje nowe pseudo na steamie, Krasny?

myślę, że to najpierw zaproponowane rozwiązanie było nie fair, więc fajnie, że mamy alternatywy
które oczywiście mają swoje wady, dostosuję się i w każdą wersję mogę zagrać
Parę uwag:
ad1) promuje kingmaking
ad2) rewanże zajmują czas i losowanie jest dla mnie bardzo słabe - a nie możemy brać punktów jak w FFA? ustalając, że są w jakimś momencie np. tura 100 lub jeśli krótsza gra na koniec gry
ad3) tak wpuszczać Maiara tylnimi drzwiami, no nie wiem , z drugiej strony chętnie bym z nim zagrał, z trzeciej strony jeszcze chętniej bym dał zagrać giggsowi
i to rozwiązanie zajmie najwięcej czasu, choć nie wiem czy czas powinien być tu kryterium
ligę zresztą można zacząć bez zakończenia turnieju

a jak z nacjami - bo przy tej ilości dogrywek to niedługo nam się skończą - może w dogrywkach można brać dowolne?

Apr 01, 2011 at 13:18

Print
ScoobyDoo

Re: System IV rundy [post #60]

Jako Scooby nie ma wysylać PW dlatego skorzystalem ze starego konta.

Dzisiaj potestuje TV juz bedzie nowy net i bedzie LIVE jak bedzie to chodzilo.

Nie wiem czy jestem wśród "zainteresowanych" i czy powinienem sie wypowiadac.
Tylko rzucilem pomysły lepsze niż 100 tura

Kazda ma pewne wady, ja tez bym odrzucil FFA, wiec uwazam ze najbardziej sensowne sa
2) Rewanże, gdyby nie było ponownie rozstrzygnięcia (przy braku dodatkowego kryterium) - losowanie

3) Do Waszej grupy dołączamy Maiara, losujemy Was na pary ćwierćfinałowe. Zwycięzca 1 gra ze zwycięzcą 2 o miejsce w finale (czyli półfinał). Przegrany pojedynku zajmuje 3. miejsce. Zawodnicy przegrani z ćwierćfinału zajmują miejsca 4-6 (razem z Heniem).

ad 2) Jak ktos nie wygra 2 razy to losowanie jest niestety obowiazkowe

Apr 01, 2011 at 14:22

Print
Krasny

Re: System IV rundy [post #61]

Quote:
Jans wrote:
a jak z nacjami - bo przy tej ilości dogrywek to niedługo nam się skończą - może w dogrywkach można brać dowolne?

A może frytki do tego? W dogrywkach korzystacie z nacji które Wam pozostały. Zawsze się możecie dogadać, że jednocześnie gracie Amerykanami czy innymi Songhaiami.

Coorp i Giggs, czekamy na Was

Apr 02, 2011 at 17:17

Print
giggs
Status: Veteran

Registered: Feb 13, 2011
Re: System IV rundy [post #62]

Quote:
Quote:Jans wrote: a jak z nacjami - bo przy tej ilości dogrywek to niedługo nam się skończą - może w dogrywkach można brać dowolne? A może frytki do tego? W dogrywkach korzystacie z nacji które Wam pozostały

Tak się składa, że powinniśmy korzystać albo z nacji z pierwszych meczy, bądź dowolnych. To nie nasza wina, że organizator nie przewidział tej sytuacji, więc niby dlaczego mamy być poszkodowani w stosunku do graczy z drugiej grupy. Uniemożliwienie gry jedną "słuszną" nacją jest między innymi po to, by urozmaicić rozgrywki oraz dać graczom możliwość taktycznego wykorzystania poszczególnych nacji.

Co do impasu, w którym się znaleźliśmy to tak naprawdę wyjścia są dwa. Albo od razu zdajemy się na ślepy los, albo gramy rewanże do bólu. W innym przypadku szkoda mi czasu, którego ostatnio niestety brak, więc jego marnowanie żeby potem mimo wszystko poddać się losowaniu jest bezcelowe.
Apr 03, 2011 at 10:03

Print
Krasny

Re: System IV rundy [post #63]

Quote:
giggs wrote:
To nie nasza wina, że organizator nie przewidział tej sytuacji

Przepraszam, że nikt (zgodnie z ustaleniami) nie zrobił screen'a

Apr 03, 2011 at 11:41

Print
giggs

Re: System IV rundy [post #64]

Krasny powiedz mi czego ode mnie wymagasz, z Jansem partia nie trwała do 100 tury więc mimo najszczerszych chęci nie mogłem tego screena zrobić. Z kropkiem sprawa jest o tyle prosta, że nie było praktycznie momentu, w którym bym stracił prowadzenie (w ogóle zasada screena to jakaś pomyłka, bo to w gruncie rzeczy o niczym nie zaświadcza, długo by można było o tym perorować ale to w tej chwili sprawa nieistotna). O ile pamiętam ja się na system Henia w ogóle nie wypowiadałem, bo każdy kto gra aktywnie w C5 uzna ten pomysł za całkowitą abstrakcję. Zdawaliśmy sobie wszyscy sprawę z kłopotliwej sytuacji w jakiej znalazłeś się Ty jako prowadzący ten turniej jak i my jako jego uczestnicy i uzgodniliśmy, że wybieramy niedoskonały sposób by z tego wybrnąć. Niestety los chciał, że wbrew nadziejom wszystkich nie udało się przejść do następnego etapu sucha nogą.
W tej chwili pozostaje mi liczyć na Twój zdrowy rozsądek. Ja osobiście mogę grać dalej jak i zdać się na ślepy los. Niestety nie mogę zgodzić się na FFA, bo po pierwsze nie ma równych szans w tego typu rozgrywce a po drugie nie zgłaszałem akcesu do turnieju FFA. Pomysł z dokooptowaniem kogokolwiek na tym etapie rozgrywki to w ogóle dla mnie rzecz niepojęta.

Pozdrawiam i życzę udanej końcówki weekendu.

Apr 03, 2011 at 17:25

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: System IV rundy [post #65]

Próbowałem rozmawiać z Jansem na ten temat ale moje uporczywe próby dotarcia na Steamie zlewa permanentnie. Nie wiem, obraził się czy co ?
Myślę że jeżeli mamy grać rewanże w takim tempie to ja się zastanawiam nad ich celowością. Pewnie znowu ze 2 tygodnie trzeba na nie zarezerwować jak nie lepiej :/

Ja tam się dostosuję co zadecydujecie, ale pierwsze rozwiązanie Krasnego było najlepsze IMHO ( i nie piszę dlatego że walczę w nim o finał z Jansem).

Apr 03, 2011 at 17:40

Print
Heniu

Re: System IV rundy [post #66]

giggs - aleś Ty mądry, szkoda że dopiero teraz, po wynikach, kiedy okazało się że jeden z meczy wtopiłeś a w drugim "zgubiłeś" save'a... Tak to jest jak się nie chce przegrać z honorem, na zasadach o których najpierw się nie pisze słowa sprzeciwu, a dopiero po swojej przegranej podnosi się nagle wielki lament, że są "abstrakcyjne", chwytając się każdej, nawet bardziej żenującej, deski ratunku i zwalając całą winę na organizatorów...

Smutne.

[Edited by Heniu on Apr 03, 2011 at 17:52]

Apr 03, 2011 at 17:51

Print
ScoobyDoo

Re: System IV rundy [post #67]

Heniu no bez przegięć, bez odbierania honoru.

Cały turniej jest naprawdę udany, duża frekwencja, zainsteresowamie, ok
Tylko ze niestety ma koniec to rozstawienie na grupy było nienajszczęśliwsze
i niestety na koniec zgrzyt, bo drugiej grupie nie ma zwycięzcy.
Ja tam starałem sie jak moglem

Ustalenie prostych, sprawiedliwych zasad to zadanie organizatorów, gracze maja tylko grać.

Cięzka decyzja...

Apr 03, 2011 at 19:54

Print
Jans

Re: System IV rundy [post #68]

to ja pojadę personalnie
coorp, nie obrażaj się bo a) w weekend mnie głównie nie było, b) odpisałem, że na razie nie gramy bo wydaje mi się, że rozwiązanie z naszym półfinałem nie zostało potwierdzone.
giggs, Heniu i dla wszystkich - luzik
i drobny szczegół: turniej do tej pory był bardzo demokratyczny (i dobrze), więc nie zwalałbym problemu na organizatorów

jeśli chodzi o konkrety: skoro giggs akceptuje wyłącznie 2), to ja mogę się zgodzić, czyli:

- gramy rundę rewanży;
- proponuję zapisać punkty z 100 tury (jeśli skończy się wcześniej to z końca gry), jeśli tego nie chcecie: musi być losowanie skoro jesteśmy p****ołami i nie umiemy rozstrzygnąć sami;
- nacje: wolałbym jednak wyłączyć dogrywki z wyboru nacji, choć rozwiązanie Krasnego o graniu razem ottomanami mogę zrozumieć (ale nie rekomenduję )

czas na obie partie: do soboty

Apr 03, 2011 at 20:37

Print
coorp

Re: System IV rundy [post #69]

Quote:
Jans wrote:
to ja pojadę personalnie
coorp, nie obrażaj się bo a) w weekend mnie głównie nie było, b) odpisałem, że na razie nie gramy bo wydaje mi się, że rozwiązanie z naszym półfinałem nie zostało potwierdzone.

Ja się nie obrażam. Stwierdzam tylko że pisałem do Ciebie 3 razy na Steamie - i mimo że byłeś widoczny to nie raczyłeś odpowiedzieć. A zareagowałeś dopiero jak napisałem o tym posta na forum.

Quote:
Jans wroteczas na obie partie: do soboty

W moim przypadku nie ma szans.

Apr 03, 2011 at 23:15

Print
Heniu

Re: System IV rundy [post #70]

ScoobyDoo - no sorry ale my z Krasnym dla dobra graczy poświęcamy swój wolny czas robiąc turniej, nikt nam ani złotówki za to nie zapłaci, staramy się jak umiemy (to nasz pierwszy turniej jaki organizujemy) wsłuch**ąc się we wszelkie propozycje graczy, a tu giggs mi wyjeżdza z takim tekstem...

Apr 04, 2011 at 00:18

Print
Krasny

Re: System IV rundy [post #71]

Dobra, nie sprzeczajmy się już bo (jak napisał Scooby) szkoda psuć fajną zabawę.

Jeśli chodzi o nacje możemy się umówić, że macie dostępne dodatkowo te, które wykorzystaliście do pojedynków przeciwko sobie (coś jakby reset walk grupowych).

Wygląda na to, że najbardziej odpowiadają Wam rewanże. W takim razie zróbmy tak:
- gracie rewanże z resetem nacji zużytych do walk w Waszej grupie
- robicie screen w 100 turze
- jeśli ktoś nie dotrwa do 100 tury uznajemy to jako 0 pkt.
- w razie ponownej patowej sytuacji - decydują punkty w przegranych meczach
- w razie dalszego braku rozstrzygnięcia losowanie.

Wiem, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale jeśli ktoś ma pomysł na lepsze - niech napisze.

A termin wydłużymy o 2 tygodnie... Tyle że postarajcie się skończyć jak najszybciej. Skoro coorp nie da rady rozegrać 2 gier w ciągu tygodnia, to najlepiej gdyby Giggs i Jans zagrali jako pierwsi i zwycięzca gra z coorpem - może wtedy zapadnie już szybkie rozstrzygnięcie i będziemy mogli puścić finał. Czekam z ligą i kolejnym turniejem

Apr 04, 2011 at 00:45

Print
Heniu

Re: System IV rundy [post #72]

Ale jeśli ktoś nie dotrwa do 100 tury to zwycięzca w jaki sposób będzie miał liczone punkty? W tej turze w której skonćzył grę? Przecież to by było niekorzystne dla niego nokautować przeciwnika szybciej...

Apr 04, 2011 at 01:13

Print
Krasny

Re: System IV rundy [post #73]

Się powtórzę:
- w razie ponownej patowej sytuacji - decydują punkty w przegranych meczach

Apr 04, 2011 at 01:26

Print
giggs

Re: System IV rundy [post #74]

Quote:
giggs - aleś Ty mądry, szkoda że dopiero teraz, po wynikach, kiedy okazało się że jeden z meczy wtopiłeś a w drugim "zgubiłeś" save'a... Tak to jest jak się nie chce przegrać z honorem, na zasadach o których najpierw się nie pisze słowa sprzeciwu, a dopiero po swojej przegranej podnosi się nagle wielki lament, że są "abstrakcyjne", chwytając się każdej, nawet bardziej żenującej, deski ratunku i zwalając całą winę na organizatorów... Smutne.

Momencik, trochę się za bardzo wyrywasz do przodu kolego. Co do Twojego pomysłu z 100 turą to nawet nie sądziłem, że ktoś to poważnie potraktował i dlatego się do tego nie odniosłem. Z kropkiem zagrałem rewanż, więc też wobec oczywistej wygranej mi nie wypominaj niehonorowego działania.
Co do samej sytuacji tak to jest wina organizatorów, bo to nie kto inny jak oni powinni nie dopuszczać do takich sytuacji.
Na koniec by wszystkim uprościć sytuację a sobie zaoszczędzić nerwów po lekturach takich postów jak Henia to rezygnuję z dalszego udziału w grze.
Apr 04, 2011 at 04:56

Print
ScoobyDoo

Re: System IV rundy [post #75]

Heniu

Ja tu nie mówie o winie, przeczytaj jeszcze raz moj post
Organizatorzy pytają się ludu wzorują się na innych i chwała i za to.
Nie ma sensu wywarzać drzwi.
Ale jednak trzeba podejmować i tu musi być ich decyzja i oni są odpowiedzialni.
I najle

Bład był jak bylo 4x graczy i kazdy grał czyli nie bylo 16 lub 32 spotkań, tak jak pisał leszek.
A potem to już konsekwencja tego ze nie bylo 2 do n graczy.

Moja propozycja (ta 2 lub 3 tygodnie temu) nie była może super ale była na pewno jednoznaczna i nie było by tych problemow. No niestety demokracja wygrała, ale większość nie zawsze ma racje.

Apr 04, 2011 at 08:32

Print
ScoobyDoo

Re: System IV rundy [post #76]

BTW

Quote:
Heniu wrote:
staramy się jak umiemy (to nasz pierwszy turniej jaki organizujemy) wsłuch**ąc się we wszelkie propozycje graczy, a tu giggs mi wyjeżdza z takim tekstem...

Ciekawy macie filtr antybluzgarski
Apr 04, 2011 at 08:36

Print
Heniu

Re: System IV rundy [post #77]

Quote:
giggs wrote:
Momencik, trochę się za bardzo wyrywasz do przodu kolego. Co do Twojego pomysłu z 100 turą to nawet nie sądziłem, że ktoś to poważnie potraktował i dlatego się do tego nie odniosłem. Z kropkiem zagrałem rewanż, więc też wobec oczywistej wygranej mi nie wypominaj niehonorowego działania.
Co do samej sytuacji tak to jest wina organizatorów, bo to nie kto inny jak oni powinni nie dopuszczać do takich sytuacji.
Na koniec by wszystkim uprościć sytuację a sobie zaoszczędzić nerwów po lekturach takich postów jak Henia to rezygnuję z dalszego udziału w grze.

Szczerze mówiąc ja też nie spodziewałem się zbytnio, że ten pomysł zostanie zaadoptowany do regulaminu w tej formie - rzuciłem go ad hoc, nie zastanawiając się długo nad jego praktyczną realizacją. Nadal jestem przekonany, że idea jego jest sensowna, na pewno bardziej sensowna niż zdanie się tylko i wyłącznie na ślepy los, jak sugerowali niektórzy, jego szczegóły wymagają jednak gruntownych zmian.

Co do niehonorowego zachowania to nie chodziło mi o zgubienie save'a (bo naprawdę wierzę, że nie było ono celowe - takie rzeczy się zdarzają), ale o to że się żalisz na zasady dopiero po tym jak przegrałeś mecz, choć wcześniej nie pisnąłeś o nich ani słowa - czytaj uważniej.

Co do winy organizatorów za zainstniałą sytuację - zgadzam się, to nasza wina. Ale nie czuję się winny, za tą awanturę wywołaną tym, że komuś się zasady odwidziały po tym jak został uznany za przegranego na zasadach, wobec których nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń. W sytuacji, w której zaszły zdarzenia nie przewidziane regulaminem zasugerowałem Krasnemu rozwiązanie najbardziej zbliżone do przyjętego wcześniej, bo uważałem że tak będzie najlepiej - zasad w trakcie gry nie powinno się zmieniać, a jeśli trzeba to należy to je zmieniać w stopniu jak najmniejszym. Nie chciałem też przeciągać tego turnieju w nieskończoność, choć teraz widzę, że byłoby to lepsze wyjście.

Mam nadzieję, że przemyślisz jeszcze decyzję o rezygnacji i będziesz grał dalej. Ja obiecuję, że nie będę Ci dłużej szarpał nerwów i nie będę się w ogóle wypowiadał na temat tego turnieju, bo moje nerwy też zostały mocno nadszarpnięte.

Apr 04, 2011 at 09:58

Print
Jans

Re: System IV rundy [post #78]

to pocałujcie się na zgodę, giggs nie marudź tylko zagrajmy :P

Apr 04, 2011 at 13:02

Print
Krasny

Re: System IV rundy [post #79]

Stoimy w miejscu i nie bardzo wiem w jakim kierunku zmierzamy. Giggs - dałem bardzo konkretną propozycję, która wyklucza całkowicie ponowną sytuację patową. Były też inne pomysły, wszystko oparte na rozsądnych propozycjach Scooby'ego (oprócz jednej Scooby ) Jeśli masz jakieś zastrzeżenia i lepsze pomysły - pisz. Od początku turnieju starałem się iść zawodnikom na rękę. Jeśli nie masz ani zastrzeżeń, ani pomysłów - zagraj proszę z pozostałymi. A jeśli naprawdę nie masz już ochotę na grę - potwierdź to proszę, będę przynajmniej miał pewność co się dzieje...

Apr 04, 2011 at 22:56

Print
Bodek

Registered: Jan 09, 2008
Re: System IV rundy [post #80]

Wiem ze nie moje podworko ale skoro i tak macie juz duze opoznienie w turnieju to moze taka inna propozycja.

Rozegrane zostaly po 3 mecze w kazdej grupie.
Organizatorzy nie przemysleli dokladnie systemu i powstal pat.
Chcecie wprowadzac jakies dodatkowe kryterium punkty na 100 ture.....
To moze zamiast teraz powtarzac te mecze jeszcze raz to zagrajcie mecze pomiedzy zawodnikami z grupy A i B.
Powstalaby taka cala tabela ligowa kazdy z kazdym.
ilosc meczow do rozegrania rosnie troszke ale za to pelna sprawiedliwosc i zero kryterium dodatkowego.
I przegrani w grupie A tez by nadal mieli szanse.
Ilosc meczow bezposrednio ,miedzy najlepszymi by wzrosla.
No i kazdy mialby okazje zmierzyc sie z przyszlym mistrzem w bezposrednim pojedynku.
Przy rownych punktach decyduje wynik starcia bezposredniego

Taka tylko luzna mysl skoro i tak sie tyle przeciagnelo

Apr 05, 2011 at 08:21

Print
Marchwik

Registered: Jan 24, 2008
Re: System IV rundy [post #81]

Echh ci multiplayerowcy... ciągle się kłócą

Apr 05, 2011 at 21:08

Print
Maiar

Registered: Sept 26, 2010
Re: System IV rundy [post #82]

Ale skoro Giggs ostatecznie zrezygnował (wnioskuje tak po poście na kacu) to szybko ciśnijcie ten mecz Giggs vs Jans i tylah.

Apr 05, 2011 at 21:20
Gadu-Gadu: 10423380
Print
Maiar

Registered: Sept 26, 2010
Re: System IV rundy [post #83]

tzn. Coorp vs Jans ma się rozumieć.

Apr 05, 2011 at 21:29
Gadu-Gadu: 10423380
Print
coorp

Re: System IV rundy [post #84]

No ja czekam tylko na decyzje admina. Wtedy powinniśmy się z Jansem do niedzieli uwinąć, tak myślę.

Apr 06, 2011 at 08:39

Print
itkovian
Status: Moderator

Registered: Jan 12, 2011
Re: System IV rundy [post #85]

Napiszę tak może jestem nowy ale przeraziłem sie podejściem niektórych osób.
Grupa w której gracie skałda się z samych wyjadaczy i nie możecie się dogadac?? W zgodzie sami powiniście wymyślić pomysł jak zakończyć ten pat w końcu o złote gacie nie gracie Nie zwalać wszystko na adminów bo oni do ....... robią zabawę dla nas i bez nich było byt u raczej smutno i nudo a w multi ciskalibyśmi bez większego sensu.Każdu może sie pomylić i czegoś nie przewidzieć więc w takiej sytuacji adminom trzeba pomoc a nie jeszcze ich dobijać bo ja za niektóre posty taką charytatywna robote posłałbym w .......
A tak widzę że niektórzy chcą się dogadać bardziej inni mniej a przecierz ani Krasny ani Heniu krzywdy nikomu zrobić nie chcą!

Apr 06, 2011 at 08:55

Print
itkovian
Status: Moderator

Registered: Jan 12, 2011
Re: System IV rundy [post #86]

A to że ktoś i admini i gracze poczuli sie pokrzywdzeni niepotrzebnymi słowami powinno się szybko wytłumaczyć i . A nie obrażać bo zaraz pomyślę że ludzie tutaj mają po 12 lat.

Apr 06, 2011 at 08:58

Print
Elep_Hant

Registered: Nov 04, 2010
Re: System IV rundy [post #87]

Wydaje się to raczej proste - skoro gracze nie są w stanie się porozumieć co do wyniku gry, powinno się powtórzyć rozgrywkę. Jak któryś gracz nie zechce - walkower.

W jaki sposób ktoś z zewnątrz może ocenić grę jak nie ma zapisów ani screenów.

BTW Z każdej sytuacji płynie nauka, zapewne admini zrobią stosowny zapis w regulaminie.

Apr 06, 2011 at 09:25

Print
Jans

Re: System IV rundy [post #88]

cóż giggs się uniósł honorem, pomimo tego, że przecież to drzewko zostało mocno osłabione po patchach :P
ja jestem za tradycją, żeby kończyć sprawnie turnieje, więc jeśli mu się coś nie odwidzi to jak napisał coorp - w weekend się uwiniemy

ps. a ja spiorę giggsa (czy meggsa nie pamiętam) w rankingu kacowym

Apr 06, 2011 at 11:06

Print
coorp

Re: System IV rundy [post #89]

Gipsa nie megsa

Apr 06, 2011 at 12:14

Print
Krasny

Re: System IV rundy [post #90]

Próbowałem złapać Giggsa na parze, nie udało się. Rozmawiałem za to ze Scooby'm i w zasadzie potwierdził słowa Maiara (post #82). Nie ma sensu w takim wypadku robić dalszego przestoju.

Coorp i Jans zagrajcie meczyk, możecie zagrać nacją użytą w rundzie grupowej, ALE! po rozegraniu rundy tracicie dodatkowo drugą nację z tejże rundy. Inne rozwiązanie byłoby nie fair wobec ekipy z drugiej grupy - mielibyście o jedną nację w zanadrzu więcej

Jeśli natomiast wybierzecie inną nację niż w poprzednich pojedynkach grupowych, wskażcie od razu którą nację z poprzednich uważacie za zużytą. Balans musi być.

Apr 06, 2011 at 23:30

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 [2]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.