civ.org.pl forums > Liga Civilization V > Zapisy do ligi
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga Civilization V
Poster
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
IP: Logged
Re: Zapisy do ligi [post #151]

Karl - Rozmawiałem z Krasnym - nie doczytał Twojego posta i zapisał Cię, choć nie wyraziłeś jednoznacznie chęci gry. Przepraszamy za nieporozumienie i czekamy na wiadomość czy chcesz wziąć udział w zabawie, pomimo obowiązującej "dżentelmeńskiej umowy".

Jul 22, 2011 at 23:26

Print
Karl22
Status: Veteran

Registered: Apr 08, 2011
Re: Zapisy do ligi [post #152]

Quote:
MickeyMouse wrote:
W rozgrywkach panuje "dżentelmeńska umowa" dotycząca naprzemiennego wykonywania tur, chyba że obaj gracze chcą wykonywać ruchy symultanicznie. Co tu jest niejasne? Ruchy naprzemienne chyba że obaj gracze zgodzą się na symultanę.
Pytam: Jaka jest definicja dżentelmeńskiej umowy? Co grozi za jej złamanie? Czy walkower czy tylko utrata honoru?
Quote:
Maiar wrote:
A jeżeli tak spoglądasz na tą grę, jako "zamrożenie", gdy ktoś będzie czekał aż zrobisz ruch, to szczerze, odpuść sobie, zanim rozegrasz jakiś mecz, przynajmniej statystyk nam nie popsujesz.
.
Mi też zależy na tym, żeby walkowerów przeze mnie nie przyznawano, chyba o to Ci chodzi z tymi statystykami, tak? Nie wiem, czy się rozumiemy. Zamrożenie występuje wtedy, gdy żaden gracz nie chce się poruszyć, bo jego ruch/atak spowodowałby utratę swojej jednostki, więc wyczekują ruchu przeciwnika lub zakończenia tury.
Quote:
Maiar wrote:
A Ty to jesteś jakiś ukryty Rosjanin czy co?
.
Tak jestem ukrytą opcją rosyjską i tutaj na forum mam do wykonania specjalne zadanie

Chcąc lub nie chcąc, faktem jest, że w taki sposób świat gra w Civ5, bo tak to zostało ustalone przez jej twórców. Co oczywiście nie oznacza, że każdy tak musi. Jak Ci zależy na tym, żeby być najlepszy w Polsce to ok. Ale warto chyba zmierzyć się na poziomie międzynarodowym. Myślałem, że wprowadzając tryb hot-seat twórcy wprowadzą tę zasadę również do multi, jednak tak się nie stało. Co potwierdziło moje przekonanie, że taka forma rozgrywki nie jest przeznaczona dla multi. Także według mnie można się alienować i obrażać na świat, albo zauważyć i cieszyć się z ciekawszego rozwiązania. Tyle w temacie.

Jul 22, 2011 at 23:30

Print
Maiar
Status: Hero

Registered: Sept 26, 2010
Re: Zapisy do ligi [post #153]

Wprowadzą, prawdopodobnie w następnym patchu. Pisali że zajmą się mp, to miejmy nadzieję że faktycznie się zajmą, a była jeszcze wzmianka o oddzielnych turach. ; ) Póki jednak nie ma, sądzę że tutejszym wystarczy granie tylko z Polakami, ew. kto będzie chciał inaczej, zawsze trafi na jakieś inne stronki czy lobby.

[Edited by Maiar on Jul 22, 2011 at 23:34]

Jul 22, 2011 at 23:33
Gadu-Gadu: 10423380
Print
Karl22

Re: Zapisy do ligi [post #154]

Rozumiem, że wynikło drobne nieporozumienie. Dla mnie, naprawdę nie jest jasne co oznacza według Was "dżentelmeńska umowa". Powtarzam, dla mnie dżentelmeńska umowa oznacza nic innego, tylko stawienie na szale swojego honoru. To brzmi wieloznacznie. Chociaż słowo panuje, może sugerować, że to jest opcja dominująca i inni mają się dostosować, chociaż nie wyjaśniono, co czeka osobę, która łamię tą zasadę. Ja wbrew pozorom jestem dżentelmenem i nie chciałem łamać umowy. Dlatego postanowiłem wyjaśnić to nieporozumienie. Ja gram póki co w trybie symultanicznym, być może jak wyjdzie patch wprowadzający hot-seat do multi to może się jeszcze zastanowię. Uważam, że gra w trybie symultanicznym jest ciekawsza i chcę jednoznacznie podkreślić, że gram TYLKO w trybie ruchów symultanicznych. Co oznacza, że rezygnuję z gry z lidze. Pozdrawiam i życzę wielu emocji.

Jul 23, 2011 at 00:00

Print
P8R

Registered: Aug 16, 2010
Re: Zapisy do ligi [post #155]

@Karl22: Firaxis symultaniczne ruchy wprowadzili nie dlatego, że uznali je za lepsze, tylko dlatego, że uznają bylejakość i postanowili zająć się tym zagadnieniem później, okazało się, że blisko rok (zakładając, że zdążą przed końcem października, heh). Podobnie z innymi zaniedbaniami, bugami i innymi przyprawiającymi graczy o epickie facepalmy. Nie jestem jedynym, którzy się bardzo na nich zawiedli przy okazji V części, co widać po wielu postach tutaj.

Analizowanie nazwy "dżentelmeńska umowa" nic Ci nie da. Traktujemy to jako nasz sposób ominięcia upośledzenia gry i owszem, łamiąc ją, stawiasz na szali swój honor i pokazujesz, czy umiesz przestrzegać regulaminu, czy nie.
Wpadki się zdarzają nawet najlepszym i na to trzeba być wyrozumiałym, gdy gracz będący 2. w kolejce, pomyli się z jakiegoś powodu i ruszy jako pierwszy - raz czy dwa na całą grę. Ale jeśli to się powtarza w wielu grach i dotyczy tylko bardzo ważnych ruchów (ucieczka ważną jednostką na przykład), to można wywąchać kombinatorstwo i zaczyna się robić niemiło między tym graczem, a pozostałymi. Jednostkami cywilnymi można ruszać ewentualnie (w imię usprawnienia gry), jeśli jest w 100% pewne, że nic im nie grozi (wymagana dobra i obiektywna ocena sytuacji w tej kwestii) i tu należy uwzględnić nawet możliwość ataku konnicą z mgły wojny na naszych workerów i tego typu akcje.
Dobrze, że rezygnujesz z ligi, bo z olaniem tak ważnej zasady męczyłbyś innych graczy. Ale sparka i tak z Tobą zagram, zobaczę i ocenię Twoje rzekome barbarzyństwo. Nie wiesz jeszcze, jaki jest poziom mojego ;->

Jul 23, 2011 at 09:35
Gadu-Gadu: 534627
Print
Karl22

Re: Zapisy do ligi [post #156]

Szkoda, że jednak nie chciałeś ze mną zagrać po barbarzyńsku. Poszło o timer, chodzi o to, że ruchy symultaniczne bez timera to zakamuflowany tryb naprzemienny. Daj znać, jeśli zmienisz zdanie. Pozdrawiam.

Jul 23, 2011 at 10:27

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: Zapisy do ligi [post #157]

Karl22 - złap mnie na steamie, z chęcią zagram z Tobą.

Jul 23, 2011 at 20:25

Print
gurpegi
Status: Elite

Registered: Apr 21, 2011
Re: Zapisy do ligi [post #158]

hehe coorp wyczuł krew .

Jul 23, 2011 at 22:21

Print
Karl22

Re: Zapisy do ligi [post #159]

Dzięki za propozycję, schlebiasz mi chcąc grać z taką płotką jak ja Zapewne posiadasz o wiele więcej doświadczenia i umiejętności w Civ5 niż ja, dlatego wynik można łatwo przewidzieć. Jednak przyjmuję wyzwanie. Mam nadzieję, że przynajmniej nie pójdzie Ci zbyt łatwo

BTW: Chyba znalazłem sposób, żeby trochę ucywilizować moje poglądy. Jeśli chodzi o ruchy i kończenie tur to jest pewna metoda na granie bez timera w symultanie. Trzeba (podobnie jak przy naprzemienności) przyjąć "dżentelmeńską umowę", że będzie kończyło się tury jednocześnie. Na przykład na czacie: jedna osoba zgłasza gotowość to zakończenia tury, druga jeśli nie chce już wykonywać żadnego ruchu, potwierdza i kończy turę. Jeśli chce jeszcze wykonać ruch to odmawia, co oznacza, że sama zaproponuję zakończenie tury. Jeśli w końcu dojdą do porozumienia to turę kończą jednocześnie.

Rozwiązanie tego problemu przez zmiany w technice rozgrywki byłoby bardzo proste. Na przykład:
1) Po 15 sek. każdej tury zawodnik mógłby zgłosić gotowość do zakończenia tury, co powodowałoby zamrożenie możliwości wykonywania ruchów (przez obojga) na trzy do pięciu sek.
2) Przeciwnik w tym czasie mógłby się zgodzić lub odrzucić zakończenie tury.
3) Po tym czasie rozgrywka wracałaby do możliwości wykonywania ruchów.
4) Żeby uniknąć nachalnego zgłaszania gotowości do zakończenia tury należy wprowadzić ograniczenia czasowe:
Jeśli tura trwa pon. 1 min zgłoszenie ponownej gotowości do zakończenia tury byłoby możliwe dopiero po upływie 30 sek. Po 1 min trwania tury, możliwość zgłoszenia gotowości do zakończenia tury byłaby możliwa po 15 sek. A po 3 min trwania tury już po 7 sek. Tak mi się wydaję, że takie rozwiązanie byłoby najodpowiedniejsze. Z całym szacunkiem dla zwolenników trybu naprzemiennego, w tej części civki taktyka prowadzenia bitwy w trybie symultanicznym jest o wiele ciekawsza.

[Edited by Karl22 on Jul 25, 2011 at 11:29]

Jul 25, 2011 at 09:25

Print
czajmen
Status: Moderator

Registered: Jul 28, 2008
Re: Zapisy do ligi [post #160]

ale namieszałeś - prawda jest taka, że powinien być wybór czy tury, czy jednocześnie.

Jul 25, 2011 at 09:31
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
Karl22

Re: Zapisy do ligi [post #161]

może i namieszałem, ale tylko z troski o sprawiedliwe reguły.

Jul 25, 2011 at 09:33

Print
Heniu

Re: Zapisy do ligi [post #162]

Quote:
Karl22 wrote:
Rozwiązanie tego problemu przez zmiany w technice rozgrywki byłoby bardzo proste. Na przykład:
1) Po 15 sek. każdej tury zawodnik mógłby zgłosić gotowość do zakończenia tury, co powodowałoby zamrożenie możliwości wykonywania ruchów (przez obojga) na trzy do pięciu sek.
2) Przeciwnik w tym czasie mógłby się zgodzić lub odrzucić zakończenie tury.
3) Po tym czasie rozgrywka wracałaby do możliwości wykonywania ruchów.
4) Żeby uniknąć nachalnego zgłaszania gotowości do zakończenia tury należy wprowadzić ograniczenia czasowe:
Jeśli tura trwa pon. 1 min zgłoszenie ponownej gotowości do zakończenia tury byłoby możliwe dopiero po upływie 30 sek. Po 1 min trwania tury, możliwość zgłoszenia gotowości do zakończenia tury byłaby możliwa po 15 sek. A po 3 min trwania tury już po 7 sek. Tak mi się wydaję, że takie rozwiązanie byłoby najodpowiedniejsze. Z całym szacunkiem dla zwolenników trybu naprzemiennego, w tej części civki taktyka prowadzenia bitwy w trybie symultanicznym jest o wiele ciekawsza.

O rany - nie dość, że RTS to jeszcze ze stoperem w ręce! A jak ktoś zamiast odpisać po 5 sekundach odpisze po 5,5 to co wtedy - jego walkower i ban na forum za oszukiwanie?

A tak swoją drogą - niech zgadnę - jesteś euroentuzjastą?

Jul 25, 2011 at 20:08

Print
Karl22

Re: Zapisy do ligi [post #163]

Najwyraźniej wyraziłem się dość niejasno, za co z góry przepraszam. Przez zmiany w technice rozgrywki rozumiem zmiany programowe, czyli takie które stają się nową funkcjonalnością programu jakim jest Civilization 5. Chodzi m.in. o dopasowanie interfejsu gry. Np. zaciemnienie mapy i wygląd okienka, na którym gracz otrzymywałby informację o tym, że może zakończyć turę w tym momencie lub też może odrzucić taką możliwość i rozgrywka wtedy wraca do aktualnej tury.

Te sekundy i stoper, to tak jak pisałem sposób rozwiązujący zbyt możliwość nachalnego wykorzystywania tego sposobu. Przypomnę, że powoduje on zamrożenie wykonywania ruchów. Gdyby ktoś chciał tego nadużywać to mogłoby naprawdę stać się nieznośne. Np. mogę sobie spokojnie wyobrazić konieczność odrzucania "okienek gotowości" co dwie sekundy. Mogłoby to uniemożliwić wykonywanie ruchów i służyłoby utrudnieniu grania.

Te limity czasowe nie byłyby związane z tzw. "dżentelmeńską umową" stosowaną do poradzenia sobie w sytuacji braku możliwości zmian w programie. Pisząc o nowym sposobie kończenia tur mam skromną nadzieję, że jakimś cudem trafi ona to osób mogących taki element wpisać to aplikacji Civ5.

BTW: Nie jestem euroentuzjastą, ale jestem za wielokulturowością i jestem pragmatykiem

[Edited by Karl22 on Jul 26, 2011 at 10:24]

Jul 26, 2011 at 10:23

Print
Heniu

Re: Zapisy do ligi [post #164]

Aaa, teraz Cię rozumiem.

Jul 26, 2011 at 13:08

Print
pocozyc
Status: Prince

Registered: Jul 25, 2003
Re: Zapisy do ligi [post #165]

ehm... można się jeszcze dopisać do jakiejś ligi czy czekanie pozostaje na nowy sezon : )))

Jul 30, 2011 at 19:37
Gadu-Gadu: 2640081
Print
emilwro
Status: Settler

Registered: Jun 22, 2011
Re: Zapisy do ligi [post #166]

witam,rozegrałem meczyk: MickeyMouse (Amerykanie)1:0 emilwro(Chiny),
nie moge zgłosic wyniku bo nie mam hasła,
pozdro

Jul 31, 2011 at 15:14

Print
Heniu

Re: Zapisy do ligi [post #167]

coolt_parno - postaramy się z Krasnym gdzieś cię wepchnąć jeśli ktoś zrezygnuje lub albo gracze z ligi 2A lub 2B nie będą mieli nic przeciwko dopisaniu nowego gracza.

emilwro - aby zgłosić wynik w lidze wystarczy napisać posta we właściwym wątku w dziale ligowym, żadne hasło nie jest Ci potrzebne.

Jul 31, 2011 at 16:32

Print
pocozyc

Re: Zapisy do ligi [post #168]

Heniu - ok. jakby co to będę tu zaglądał.

fajnie by było. mam trochę czasu wieczorami : )

Jul 31, 2011 at 16:39
Print
Krasny

Registered: Apr 11, 2004
Re: Zapisy do ligi [post #169]

Przetrawiłem sprawę wreszcie.

Dorzucam coolta'a warunkowo do ligi 2A. Jeśli zajmie miejsce premiowane nagrodą inną niż awans (tak, cały czas kombinuję żeby i dla drugoligowców coś znaleźć!) - zostanie przy nagrodach pominięty. Coolt zgodził się na ten warunek. W ten sposób nikt nie powinien czuć się pokrzywdzony

In the fifth, your ass goes down. Say it.

Aug 04, 2011 at 17:18

Print
pocozyc

Re: Zapisy do ligi [post #170]

dzieki za szanse : DDD

Aug 04, 2011 at 17:55
Print
lukasz33
Status: Elite

Registered: Oct 29, 2010
Re: Zapisy do ligi [post #171]

Miejsce premiowane nagrodą inną niż awans jest zajęte przeze mnie

Witamy w lidze

Aug 04, 2011 at 20:09

Print
Cholernik

Registered: Jul 25, 2010
Re: Zapisy do ligi [post #172]

To aby było po równo, może moje ciemniejsze oblicze dorzucić do ligi 2B?
(nie mówię o karnej degradacji )

Aug 05, 2011 at 22:44

Print
szarlej22
Status: Regular

Registered: Aug 26, 2011
Re: Zapisy do ligi [post #173]

Czy jest jeszcze możliwość dopisania mnie do Ligi II B? Mam aktualnie sporo czasu na grę, bardzo mi zależy

Aug 26, 2011 at 14:31

Print
Heniu

Re: Zapisy do ligi [post #174]

Przepraszam, że tak późno odpowiadam - miałem odpisać, ale kompletnie wyleciało mi z głowy.

Jest już trochę za późno - liga już jest na półmetku. Zamiast tego zapraszam do Antycuka, Rankingu oraz oczywiście do nowego sezonu ligi.

Sept 01, 2011 at 11:05

Print
szarlej22

Registered: Aug 26, 2011
Re: Zapisy do ligi [post #175]

Oczywiście, rozumiem. Dzięki za odp.

Sept 05, 2011 at 18:49

Print
markoso86
Status: Conscript

Registered: Mar 11, 2011
Re: Zapisy do ligi [post #176]

już się nie da zapisać ? co ??

[Edited by markoso86 on Sept 22, 2011 at 09:11]

Sept 22, 2011 at 09:10

Print
czajmen

Registered: Jul 28, 2008
Re: Zapisy do ligi [post #177]

w nastepnym sezonie, w tym za malo czasu zostalo do konca

Sept 22, 2011 at 09:44
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
kasztelan_mirmil

Registered: May 09, 2006
Re: Zapisy do ligi [post #178]

Może i ja sie zapisze w przyszłym sezonie

markoso86 - a póki co to możemy sobie potrenować, zapraszam do rozgrywki

Sept 22, 2011 at 09:56

Print
Wiekan

Registered: Nov 06, 2011
Re: Zapisy do ligi [post #179]

Witam

Kiedy startuje kolejna edycja ligi ?
Jeśli możliwe zgłaszam chęci gry.

Dec 08, 2011 at 21:00

Print
Heniu

Re: Zapisy do ligi [post #180]

Liga znajduje się jeszcze w mało zaawansowanej fazie (ciekawe czyja to wina? ), więc jeszcze trzeba trochę poczekać z zapisami.

Dec 08, 2011 at 21:41

Print
kasztelan_mirmil

Registered: May 09, 2006
Re: Zapisy do ligi [post #181]

Bądźcie tak mili i nie zaczynajcie nowej ligi przed zakończeniem fazy grupowej pucharu.

Dec 09, 2011 at 00:35

Print
Krasny

Re: Zapisy do ligi [post #182]

Quote:
kasztelan_mirmil wrote:
Bądźcie tak mili i nie zaczynajcie nowej ligi przed zakończeniem fazy grupowej pucharu.

Którego pucharu? Chyba IV edycji Antycudaka
Kasztelanie, będę miał wesołe sny dzięki Tobie!

Dec 09, 2011 at 01:01

Print
pocozyc

Re: Zapisy do ligi [post #183]

a jak będzie wygladałą struktura nastepnego sezonu ligi ? : )

Dec 09, 2011 at 23:50
Print
Krasny

Re: Zapisy do ligi [post #184]

Tego nawet Prezes Lato jeszcze nie wie...

Dec 09, 2011 at 23:53

Print
Qazinow
Status: Novice

Registered: Jan 21, 2012
Re: Zapisy do ligi [post #185]

Można się jeszcze zapisać?

Jan 21, 2012 at 15:51
Gadu-Gadu: 6224312
Print
Heniu

Re: Zapisy do ligi [post #186]

Liga wystartowała w lipcu, obecnie mamy półfinały, więc trochę nie bardzo.

Jan 21, 2012 at 17:07

Print
Qazinow

Registered: Jan 21, 2012
Re: Zapisy do ligi [post #187]

Szkoda, ale jakby co użyczę swój czas dla chcących potrenować

Jan 22, 2012 at 00:04
Gadu-Gadu: 6224312
Print
Krasny

Re: Zapisy do ligi [post #188]

Pograj póki co w rankingu - troszkę się podszkolisz Dodatkowo mam zamiar wprowadzić do regulaminu ligi zapis, zgodnie z którym do ligi będą mogli dołączać wyłącznie osoby, które mają na koncie co najmniej 5 gier rankingowych. Mieliśmy już co nieco duchów po drodze...

Jan 22, 2012 at 00:12

Print
m_kowal

Registered: Aug 09, 2011
Re: Zapisy do ligi [post #189]

Kiedy zaczyna się kolejny sezon ligi?

Jul 17, 2012 at 15:56

Print
Bobek

Registered: Nov 01, 2010
Re: Zapisy do ligi [post #190]

można się zapisać?

Aug 12, 2012 at 21:17

Print
itkovian

Registered: Jan 12, 2011
Re: Zapisy do ligi [post #191]

Jeszcze zapisy nie wystartowały .

Aug 12, 2012 at 22:28

Print
balu20

Registered: Feb 11, 2015
Re: Zapisy do ligi [post #192]

Zgłaszam się.

Feb 11, 2015 at 21:22

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 2 3 [4]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.