civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa I > Cholernik vs Maiar / MAIAR
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa I
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Cholernik vs Maiar / MAIAR [post #1]

Termin: 21.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 17.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Heniu on Jun 07, 2011 at 22:08]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 18, 2011 at 23:57

Print
Maiar
Status: Hero

Registered: Sept 26, 2010
Re: Cholernik vs Maiar [post #2]

Rozegraliśmy 2 czy 3 tury. Przynajmniej nacje wiadomo. Ja Chiny, Cholernik ma młodszych braci Mongołów, Arabów. ; )

Jun 06, 2011 at 16:08
Gadu-Gadu: 10423380
Print
Vortavor

Registered: Jan 11, 2008
Re: Cholernik vs Maiar [post #3]

2-3 tury...istne szaleństwo :P

Nacje z randomu tak ciekawie polosowało?

Jun 06, 2011 at 16:13
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Cholernik

Registered: Jul 25, 2010
Re: Cholernik vs Maiar [post #4]

Biorąc pod uwagę to że chcąc wygrać tą ligę trzeba grać randomowo, innego wyboru nie było. Najgorsze jest to, że ja Maiara znam jak własną kieszeń, a on mnie tak samo, więc wygra ten kto czymś innowacyjnym wyskoczy....Krasny pomysły jakieś?

Jun 06, 2011 at 17:13

Print
czajmen
Status: Moderator

Registered: Jul 28, 2008
Re: Cholernik vs Maiar [post #5]

zapowiada się ciekawa gra. powodzenia dla was obu - przegrany będzie w bardzo niekorzystnej sytuacji

Jun 06, 2011 at 17:45
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
Maiar

Re: Cholernik vs Maiar [post #6]

Jak to nie było innego wyboru? Ja miałem do wyboru Mongoła, Ty nie, według wszelakich praw Itkoviana nie miałbyś szans, po pierwsze.
Po drugie, czuję że będzie klasycznie. Wygra ten któremu i mapa i random podpasuje.
Po trzecie. Tym razem Ci już nie odpuszczę, jak to zrobiłem w pamiętnym remisie.

Jun 06, 2011 at 17:47
Print
itkovian

Registered: Jan 12, 2011
Re: Cholernik vs Maiar [post #7]

Quote:
Maiar wrote:
Jak to nie było innego wyboru? Ja miałem do wyboru Mongoła, Ty nie, według wszelakich praw Itkoviana nie miałbyś szans, po pierwsze.
Po drugie, czuję że będzie klasycznie. Wygra ten któremu i mapa i random podpasuje.
Po trzecie. Tym razem Ci już nie odpuszczę, jak to zrobiłem w pamiętnym remisie.

EEEE to ja już widze Hamurabim albo lepiej Murphyim zostałem !
Jun 06, 2011 at 18:21

Print
delpietro

Registered: Oct 18, 2009
Re: Cholernik vs Maiar [post #8]

Ja bym się na twoim miejscu cieszył. Prawo Itkoviana to brzmi dumnie. Idę sprawdzić w wikipedii

Jun 06, 2011 at 19:31
Gadu-Gadu: 6069832
Print
Krasny

Re: Cholernik vs Maiar [post #9]

Quote:
Cholernik wrote:
Krasny pomysły jakieś?

W grach multi jest jedna metoda. Cytując Tygryska z Kubusia Puchatka: "Łopatą przez ryj i do rowu sk***isyna!"

Skoro masz Arabów, metoda jest prosta - wal w Wielki Mur. Tak czy siak na tym skorzystasz. Tako rzeczę ja, Krasny. Strateg wybitny i autor słynnego stylu

I tak kibicuję Maiarowi

Jun 07, 2011 at 00:23

Print
Maiar

Re: Cholernik vs Maiar [post #10]

http://cloud.steampowered.com/ugc/578924792266916876/2AAE1E8F18E12B8C40BBFE3576ED9BCE6068EF87/
Fart Cholery, przez który prawdopodobnie przegram. Mhm.

Jun 07, 2011 at 00:33
Print
Cholernik

Re: Cholernik vs Maiar [post #11]

Jak na razie środek mapy zajęty i ufortyfikowany. Atak w moim stylu nie wyszedł Maiarowi (pewnie to ten mój zbędny cud Himeji mnie uratował). Kulturalnie troszkę terenów zająłem pod granicą, czas szykować się do ataku.

Jun 07, 2011 at 00:50

Print
Maiar

Re: Cholernik vs Maiar [post #12]

Szykować. To dobre określenie, bo zanim będziesz miał naprawdę dobry moment do ataku, może trochę minąć. (zwłaszcza że też trochę tych arty mam)

Jun 07, 2011 at 06:02
Print
Cholernik

Re: Cholernik vs Maiar [post #13]

Moje ataki są tak precyzyjne, że dużej armii nie potrzebuję aby wygrać

Jun 07, 2011 at 08:28

Print
MickeyMouse
Status: Elite

Registered: Mar 05, 2011
Re: Cholernik vs Maiar [post #14]

Quote:
Cholernik wrote:
Moje ataki są tak precyzyjne, że dużej armii nie potrzebuję aby wygrać

Precyzyjny atak nowymi jednostkami, chirurdzy ze skalpelami?
Jun 07, 2011 at 09:07

Print
Maiar

Re: Cholernik vs Maiar [post #15]

http://cloud.steampowered.com/ugc/578924792279152508/81FBAA983A30C32CC6B49D88E181169EA8CCC98B/

Niech ten screen wyrazi wszystko.

Jun 07, 2011 at 21:34
Print
czajmen

Registered: Jul 28, 2008
Re: Cholernik vs Maiar [post #16]

całkiem przyjemny

Jun 07, 2011 at 21:40
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
Maiar

Re: Cholernik vs Maiar [post #17]

Niech ten screen przy okazji, robi za podglądowego. Cóż, miałem dwa inne, ale że dawały mało info a były z tego samego miejsca robione to nie wrzucam. (tylko epoką się różnią.)

Początek w miarę ok. Lepiej postawiłem miasto (stolicę) niż Cholera, który dał na górce przy morzu. Odkrywam środek a tam wypas, 2 gemsy, 2 krówki i 2 konie. No nic, myślę że jak się uda tam postawić 3 miasto to fajnie. Poszedłem full tradycja, Cholernik liberty plus potem tradycja. (a szybko dostał bo miał stone'a i oracle). Stawiam 2 miasto na dole, Cholerny się coś nie śpieszy. Ale wcześniej tragedia, tracę scouta przy środku. (A przy naszych grach to zazwyczaj dużo może znaczyć, tak jak w tej). Potem wbija mi warrior pod stolicę, a że teren dość nieciekawy, to random lekko Cholerze dopomógł i tracę 2 scouta(!). Odkrywam żelazo i co? Jest tylko po środku, Cholernik szybko zajmuje stawiając na nim 2 miasto, mając seta z liberty. Ja nie mam takiego luksusu. Zaczyna atakować zbrojnymi, ale dość lekko na szczęście. Spamuję speary i łuczników na ulepszenie szykuję, z pominięciem wszystkiego idę na kuszników. Jakoś udaje się obronić chociaż jak Cholerny wbił się longiem było niebezpiecznie (i wszystko palił). Musiałem dać seta mu, by odbić jako robola. (w tamtym momencie mocno, bardzo mocno mi się nie opłacało stawiać 3 miasta.) Obroniłem się, ulepszyłem na Chu Ko Nu, dał mi spokój. Postawiłem 3 miasto do góry i się rozwijamy. Cholera zaś postawił 3 przy środku jak widać na screenie. (Damaszek) Ciągle gonie i gonie, ale powoli zaczynam wyprzedzać w techach. W międzyczasie stawiam 3 miasto. Cholera robi prawie wszystkie cudy, ja tylko Sofie, Piramidy i bodaj Porcelanową wieżę. On po tradycji i liberty poszedł w freedom, ja w piety. (Na 11 tur przed końcem zyskałem ostatnią policy z piety, i wziąłem freedom i do ulepszenia siły miast.) Rozwijamy się i rozwijamy. Całkiem ładnie u mnie wszystko wygląda. Dochodzę do rifle i robię owy nieudany atak. (A szkoda, bo rifle po ulepzseniu z Chu Ko Nu mogą atakować 2 razy.) Tracę praktycznie całe wojsko, całą kasę, całą elitę niszcząc, no nic nie niszcząc. Ale gramy dalej. Dochodzę pierwszy do arty, Cholerny musi się cofnąć. Bunkruję się. I potem prosto na ONZ. Straciłem 3 miasto, za kilka/kilkanaście tur pewnie by i poszła moja stolica, ale udało się. A walki pod tym 3 miastem, to pewnie opiszę Cholera, jak i bardzo ładne podbieranie kultury. (na screenie widać, wszedł z lewej strony gór, użył artysty, i podebrał 3 góry, przez co wszystko widział i mógł mi ostrzeliwać 3 miasto.) Dzięki za grę.

[Edited by Maiar on Jun 07, 2011 at 21:51]

Jun 07, 2011 at 21:49
Print
Cholernik

Re: Cholernik vs Maiar [post #18]

No to wtopa zaliczona niestety. Przegrana przez ONZ, popełniłem kilka błędów,
które zdecydowały o porażce.

Te najważniejsze wojskowe:
1. po zajęciu centrum mapy i zablokowaniu złóż żelaza, nie poszedłem za ciosem longami i swordami.
2. po udanej obronie stolicy atakiem znad morza nie poszedłem z kontrą.
3. próbowałem przebić się frontalnie, choć mogłem próbować na inne miasta szturm przeprowadzić.
4. mimo przewagi na morzu, nie wykorzystałem tego niszcząc nadbrzeżnego miasta.

Teraz czas na wyliczenia ekonomiczne:
1. odpuściłem Hagę Sofię (bo po cholerę mi to coś), przez co pozwoliłem Maiarowi mieć naukowców częściej niż ja longi nowe robiłem.
2. postawiłem 2 akademie, zamiast naukowców wykorzystać na kluczowe techy.
3. brakowało mi jeszcze jednego miasta, bo grałem praktycznie na 3, a gdzieś na południu dodatkowa produkcja by się przydała (Baghdad postawiłem już na końcu, jak do przebicia się szykowałem).

Oraz popełniłem inne mniejsze błędy w rozwoju, dzięki czemu pozwoliłem Maiarowi przejąć inicjatywę, po tym jak prawie chciał poddać partyjkę

Edit: A niech będzie opiszę swój atak.
Maiar zabunkrował się za górami, po obu stronach stawiając Chu-Ko-Nu, atak tamtędy nie miał szans, bo padłbym jak na strzelnicy, powinienem w tamtym momencie dorobić kilku longów, pójść w optykę i od dołu zaatakować, niestety postanowiłem ścigać się w eko, co niestety mi za dobrze nie wychodzi. Więc siedziałem po jednej stronie gór, Maiar po drugiej, on mnie widział (granica państwa), ja jego nie, więc postawiłem tam pod nosem miasto (Baghdad) i posiadając kilku artystów (Luwr, oraz praca ludności w świątyniach) teren sobie pozabierałem. Dzięki temu mogłem ostrzeliwać miasto, sam nie będąc widziany. Dodatkowo podesłałem karawelę od północy, która lustrowała teren i wystawiała na cel kolejne oddziały chińskie. Po zabraniu terenu, wybudowałem drogę do Guangzhou, dzięki czemu armia mogła miasto zdobyć, nie odpoczywając za dużo na górkach. Niestety ten atak okazał się przeprowadzony o te kilka tur za późno.

[Edited by Cholernik on Jun 07, 2011 at 22:00]

Jun 07, 2011 at 21:49

Print
Krasny

Re: Cholernik vs Maiar [post #19]

Quote:
Cholernik wrote:
Te najważniejsze wojskowe:
1. po zajęciu centrum mapy i zablokowaniu złóż żelaza, nie poszedłem za ciosem longami i swordami.
2. po udanej obronie stolicy atakiem znad morza nie poszedłem z kontrą.
3. próbowałem przebić się frontalnie, choć mogłem próbować na inne miasta szturm przeprowadzić.
4. mimo przewagi na morzu, nie wykorzystałem tego niszcząc nadbrzeżnego miasta.

Teraz czas na wyliczenia ekonomiczne:
1. odpuściłem Hagę Sofię (bo po cholerę mi to coś), przez co pozwoliłem Maiarowi mieć naukowców częściej niż ja longi nowe robiłem.
2. postawiłem 2 akademie, zamiast naukowców wykorzystać na kluczowe techy.
3. brakowało mi jeszcze jednego miasta, bo grałem praktycznie na 3, a gdzieś na południu dodatkowa produkcja by się przydała (Baghdad postawiłem już na końcu, jak do przebicia się szykowałem).

No to zagrałeś "Krasny style", z którego tak drwisz

Jun 07, 2011 at 23:12

Print
magmax
Status: Elite

Registered: Oct 13, 2010
Re: Cholernik vs Maiar / MAIAR [post #20]

No ładna batalia :-)

Graty Maiar!

Jun 08, 2011 at 00:48

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.