civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa I > Cholernik vs coorp / COORP
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa I
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Cholernik vs coorp / COORP [post #1]

Termin: 21.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 17.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Heniu on Jun 20, 2011 at 00:23]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 19, 2011 at 00:08

Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: Cholernik vs coorp [post #2]

Porażka na całej linii.
Nacje random:
Ja: Arabia
Karp: Babilon

Po wylosowaniu nacji wiedziałem że może być ciężko utrzymać poziom, aby babilończycy nie odskoczyli naukowo. Zaryzykowałem grając na nationala przy jednym mieście, żelazo odkryłem 3 tury po Karpiu. 2 miasto postawiłem przy żelazie, przeciwnik troszkę dalej, przez co swordy miałem szybciej. Ganialiśmy się troszkę przez środek (najpierw pogonili mnie wojownicy, których pogoniłem swordami, aż nie nadeszły longi). Niestety moment ataku ciupkę przespałem, przez co straciłem miasto frontowe (które po spaleniu po chwili odbudowałem, także wielka strata to nie była), a niedobitki babilońskiej armii pognałem aż do swych ziem. Kontra mi niestety nie wyszła (za malutką armię karną wysłałem) i po tym zagraliśmy rozwojowo. Większość cudów ja zgarnąłem (Stone, Ogrody, Piramidy, Wyrocznia, Himeji, Sofię, Porcelanową, Tadż, i jakieś inne jeszcze), Karp (miał Cziken, WB, coś jeszcze?). Z polityk wziąłem troszkę tradycji i wolności, a potem swobody aby nadgonić wielkimi naukowcami. Przeciwnik wziął tradycję oraz pobożność, gdyż miał problemy ze szczęściem. Mimo tego że miałem Hagę oraz swobody, wszystkie budynki do wielkich, oraz ciągłą pracę na wszystkich slotach specjalistów, w ciągu całej gry udało mi się wyhodować 2-3 inżynierów, oraz 4 naukowców, podczas gdy Coorp miał ich 12 To tak naprawdę zadecydowało o tym że gdy ja wszedłem w przemysłową, dostałem info że przeciwnik jest we współczesnej
Technologicznie mnie strasznie odjechał, chociaż ptk nauki, jak i kultury mieliśmy podobne (choć ja grałem na 3 miasta, a Karp na 4).
Gratuluję zwycięstwa, szkoda że nie udało się nam odpalić partyjki, którą graliśmy początkowo. Tam inna sytuacja była, choć grałem również przeciwko Babilonowi

Jun 20, 2011 at 00:01

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: Cholernik vs coorp [post #3]

A bo to duża mapa była...
Wiedziałem, że kolega się lubuje w "rush-ach", ale przy takiej odległości od granic to nie mogłem się dać zaskoczyć Od razu poszedłem w Uniwerki. Pierwszy naukowiec po odkryciu pisma założył uniwersytet pod stolicą a następni zostali "spaleni" na technologie (uniwerki,gwint, nawóz, węgiel, fabryki a potem wszystko co trza do ONZ). Trzeba tutaj uczciwie przyznać iż Babilon w tej kwestii to wymiata. Nawet nie chcę myśleć co to by było gdybym miał Hagę Sofię. Na cuda nawet się nie ścigałem. Wziąłem tylko WB (też tech do przodu ) i Czitzen Itza. Miasta koncentrowały się na Uniwersytetach. Zagrałem na 4 miasta i przez to przez długi czas miałem zadowolenie na minusie. W pewnym momencie miałem w nauce 61 % do 49 % . Walki za dużo nie było. Takie tam przepychanki na środku mapy (brakowało tylko muzyki z Benny Hilla). Tylko raz udało mi się kolegę zaskoczyć i spalić miasto przy pomocy 2 cięzkich i jednego zbrojnego + skaut . Ale bardzo szybko to miasto odbudował.
Reszta, wiadomo - przy takiej klasie przeciwnika nie siliłem się na popis w stylu - skomasowany atak nowoczesnych czołgów i lotnictwa wspieranego tomahawkami i śmierciobotami, tylko zagrałem na ONZ wybudowane za pomocą inżyniera. Ku mojemu zdziwieniu, Cholernik nie odpuścił tylko walczył do końca.

Tutaj widać mój komitet powitalny pod stolicą:

A tutaj stan państwa na turę przed wybudowaniem ONZ:

Dziękuję za emocjonującą grę !

Jun 20, 2011 at 00:20

Print
Cholernik

Re: Cholernik vs coorp / COORP [post #4]

Poprawka, nie specjalizuję się w rush-ach tylko lubię powalczyć, a nie pograć w SimCity

Jun 20, 2011 at 00:24

Print
coorp

Re: Cholernik vs coorp / COORP [post #5]

Dlatego napisałem, że lubujesz się a nie specjalizujesz :P

Premiera avatarka - jak się podoba?

[Edited by coorp on Jun 20, 2011 at 00:29]

Jun 20, 2011 at 00:28

Print
Cholernik

Re: Cholernik vs coorp / COORP [post #6]

Kwadratura koła?
I tak lepszy niż Krasnego poprzednie (ale może lepiej dla mnie to przemilczę )

Jun 20, 2011 at 00:35

Print
coorp

Re: Cholernik vs coorp / COORP [post #7]

Ej no, prawdziwy, klasyczny strój kurpiowski. Żeby mnie nikt z karpiami nie mylił

Jun 20, 2011 at 00:37

Print
Cholernik

Re: Cholernik vs coorp / COORP [post #8]

Proponuję coś takiego:

Jakieś takie bardziej pasujące

Jun 20, 2011 at 00:40

Print
Krasny

Re: Cholernik vs coorp / COORP [post #9]

Quote:
Cholernik wrote:
I tak lepszy niż Krasnego poprzednie (ale może lepiej dla mnie to przemilczę )

Zgodnie z avatem Ty to jednak glizda jesteś

Coorp, jest opcja żeby przyjrzeć się Twojemu avatowi w powiększeniu? Wygląda bardzo ciekawie, przy czym chciałbym się mu przyjrzeć z bliska
BTW - gratki.

Jun 20, 2011 at 12:47

Print
coorp

Re: Cholernik vs coorp / COORP [post #10]

Łap Krasny: http://joystamps.com/pl/stamp/4340

Jun 20, 2011 at 16:51

Print
Krasny

Re: Cholernik vs coorp / COORP [post #11]

Ha! Tak czułem że to ze znaczka jest!

Ciekaw jestem jakbyś się prezentował w stroju regionalnym

Jun 20, 2011 at 17:45

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.