civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa I > coorp vs P8R / COORP
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa I
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
coorp vs P8R / COORP [post #1]

Termin: 21.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 17.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Krasny on May 01, 2011 at 22:50]

In the fifth, your ass goes down. Say it.

Apr 19, 2011 at 00:09

Print
P8R
Status: Hero

Registered: Aug 16, 2010
Re: coorp vs P8R [post #2]

Bez żadnego umawiania się i długiego czajenia na forum, capnąłem coorpa na steamie i rzuciłem rękawicę, którą to podniósł, gdy tylko uporał się z bieżąco graną FFA.

Oboje nacje RANDOM
Ja dostałem Egipt
coorp - Niemcy

I co tu dużo mówić, musiałem uznać zwycięstwo rywala po tym, jak dosłownie zalał mnie masą swojego pospolitego ruszenia z halabardami, czy innymi kijaszkami. Działo się to w odwecie za atak kilku longów na Kolonię coorpa, która była bliska kapitulacji, jednak zdołała się obronić dzięki - a to niespodzianka - paru lancknechtom. Z ataku przeżył tylko 1 long, a nie miałem żadnego innego w państwie, a reszta miała się wybudować za dużo tur. Zbyt wiele. Jednak broniłem się długo i dzielnie, Elephantine długo była nietknięta, bo coorp musiał walczyć z wciąż przybywającą odsieczą. Wojna trwała poprzez erę dział, aż do strzelca, który pojawił się jako symbol mojej ostatecznej przegranej, ulepszony już na ziemiach zajętego miasta... Co prawda miasto udało mi się odbić, równocześnie w tej turze zrobiłem zamek Himeji, ale on mnie przed strzelcami nie obroni, a gwintowanie daleko (metalurgia - 5 tur). Wiedziałem, że z tego się już nie podniosę, duch bojowy odleciał wraz z brakiem perspektyw na dotrenowanie odpowiedniej liczby dość silnego woja.
Gratuluję jeszcze raz.

May 01, 2011 at 17:14
Gadu-Gadu: 534627
Print
coorp
Status: Cup Winner

Re: coorp vs P8R [post #3]

"Ooo, gram Zergami" - taka była moja pierwsza myśl, gdy oczom ukazał się ten obraz

Miejscówka w miarę ale szału nie było. Postawiłem stolicę tam gdzie stał początkowo osadnik. No i zaczął się mozolny rozwój państwa. Poniżej widoczek na drugie miasto:

Uploaded with ImageShack.us

Zwiad w postaci dwóch wojowników stwierdził iż mapa jest stosunkowo duża i nadaje się świetnie do obrony. Żadna ze stron nie zaszła na tyle daleko swoimi jednostkami aby "obczaić" stolicę wroga. Strefy wpływów na wiele tur dzieliła rzeka mniej więcej na środku mapy. Ja swoimi dwoma wojownikami nie penetrowałem terenów oponenta, zaś wrogi skaut siedział cicho na wzgórzu i bacznie obserwował teren:

Obaj postawiliśmy 4 miasta, bo teren na to swobodnie pozwalał. Ja zdecydowałem się na nieco bardziej ofensywny wariant i moje jedno miasto stało centralnie na mapie. Nieniepokojeni działaniami wojennymi rozwijaliśmy swoje państwa, ale P8t, z racji posiadania katakumb zaczął mi odjeżdżać w populacji. Jak wiadomo, gry ligowe to nie żadne tam rurki z kremem dlatego grzałem ile naukowcy pozwolili prosto na "Służbę Cywilną" aby mieć możliwość zwołania pospolitego ruszenia. P8t zdecydował się na atak na Kolonię w postaci 5 longów. Było bardzo gorąco, gdyby miał jeszcze w odwodzie 1 jednostkę to by je zajął, jednak ja już miałem powołane pod broń liczne masy ludzi i odparły atak.

Tutaj widoczek gdy już pozamiatałem po ataku ( widać dyszącą Kolonię )

Powoli wszystkie moje miasta zaczęły produkować chłopów z lancami przez co tereny pod Kolonią zaczęły być zadeptywane ...

Nie mogą pozwolić do takiego marnotrawienia włości, zdecydowałem się posłać ekipę ku granicom oponenta:

Wyznając zasadę - i Herkules d*** gdy ludzi kupa - zdecydowałem się na niszczenie/plądrowanie/gwałcenie terenów Egiptu. 4 miasta które produkowały co 2 tury Panów z lancami gwarantowały istny potop szarych jednostek w granicach Egiptu. Woziliśmy się tak przed Elefantyną dobre trzy kwadranse aż w końcu 3 działa pozwoliły mi zdobyć w/w miasto. Pit w kontrze jeszcze je odbił ale ulepszenie Landsknechtów do Strzelców sprawiło że P8t spasował:

Dziękuję za grę i do następnego razu !

May 01, 2011 at 21:25

Print
Cholernik

Registered: Jul 25, 2010
Re: coorp vs P8R [post #4]

Gdzieś, coś ostatnio czytałem jakiś lament o tym że Niemcy są słabi
A tu wzorowy przykład jak należy wykorzystać ich special unit

May 01, 2011 at 21:34

Print
P8R

Re: coorp vs P8R [post #5]

Ej, co to za P8t? ;p
Co do Kolonii - tu jest dysząca na żółtym, ale w grze była zziajana na czerwonym
A przy okazji dowiedziałem się, dlaczego odskoczyłeś mi w nauce - akademia...
Miałeś 93 punkty nauki, ja przed zajęciem Elefantyny chyba kilka więcej, po zajęciu 81, zdaje się.

[Edited by P8R on May 01, 2011 at 21:41]

May 01, 2011 at 21:38
Gadu-Gadu: 534627
Print
coorp
Status: Cup Winner

Re: coorp vs P8R [post #6]

P8R słoneczko, coś Ci się pokiełbasiło. Całą grę to ja Cię goniłem w nauce - miałeś 2 - 3 techy przewagi przez całą grę wg. tabeli.

May 01, 2011 at 22:01

Print
itkovian
Status: Moderator

Registered: Jan 12, 2011
Re: coorp vs P8R [post #7]

Quote:
Cholernik wrote:
Gdzieś, coś ostatnio czytałem jakiś lament o tym że Niemcy są słabi
A tu wzorowy przykład jak należy wykorzystać ich special unit

E tam.tu poprostu widac że P8R grał w Civkę a Coorp w Lemingi .
May 03, 2011 at 07:14

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.