civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa I > delpietro vs coorp / DELPIETRO
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa I
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
delpietro vs coorp / DELPIETRO [post #1]

Termin: 21.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 17.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Heniu on May 24, 2011 at 01:19]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 19, 2011 at 00:10

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: delpietro vs coorp [post #2]

Nacje random: Ja Dariusz, kolega Czyngis Khan....

czy muszę coś dalej mówić ?

Dobra to powiem Przegrałem po 2 godzinnej naparzance. Do czasu gdy kolega nie miał keszików szło całkiem całkiem, praktycznie wszystkie moje cuda i jakoś to się kupy trzymało. Lecz kiedy nadeszło średniowiecze przyszła fala mongołów i przetoczyła się jak walec.

Gratuluję zwycięstwa.

PS. Ogłaszam wszem i wobec, że w moim następnym meczu mam w d***e losowy wybór nacji i gram najbardziej pakernymi nacjami. Witki mi opadają - ostatnio Heniu dostał francuzów a teraz delpietro mongołów. Ja się tak po prostu nie bawię =] Drżyjcie przed gniewem Khana kolejni oponenci :P

May 24, 2011 at 00:02

Print
delpietro
Status: Moderator

Registered: Oct 18, 2009
Re: delpietro vs coorp [post #3]

To prawda. O mało z fotela nie spadłem jak zobaczyłem że 2 raz mi się Mongolia z randomu trafiła (pierwsza z Trumenem). Troszkę mina zrzedła jak zobaczyłem że Coorp ma Persję.
Początek fatalny, szybko odkryłem środek i podszedłem pod Persepolis i tu oponent pokazał klasę załatwiając mi całą armię (warrior i scout). Wogóle myślałem że nie przetrwam do 50 tury. Musiałem na gwałt robić kolejnych warriorów i modlić się by żelazo było przy stolicy. Kolejny błąd to błąkanie się setem po okolicy (chodziłem chyba 10 tur zanim założyłem miasto) po czym powstało szybko następne i zacząłem tworzyć armię obronną a w międzyczasie straciłem sworda (znów genialne oskrzydlenie Coorp, chyba się nigdy tego nie nauczę). Żelazo na szczęście było obok Karakorum i po zrobieniu upgradow jakoś się już trzymałem, choć przeciwnik strasznie naciskał immortalami i swordami. Musiałem się jakoś rozwijać przy asyście wrogich oddziałów co nie było łatwe. Na szczęście sporo luksusów, koni i bydła powodowało że miasta szybko rosły w siłę zarówno pod względem nauki i produkcji. Skupiałem się tylko na szybkim dojściu do Keshików (trochę miałem pecha z Wielką Biblioteką bo zrobiliśmy w tej samej turze ale to Coorp ją dostał - lecz dzięki temu miałem na upgrade na keshików, więc nie ma tego złego... )
Coorp zbudował dużo cudaków (ja tylko Himeij i kończyłem Ogrody). Nawet Wielki mur nie pomógł. Wystarczyło jedynie 2 keshików + katapulta żeby Susa zaświeciła się na czerwono a longi weszły jak do siebie, po czym Coorp poddał grę.
Strasznie się cieszę że to ja wylosowałem Mongolię. Po raz kolejny okazało się że na keshików nie ma mocnych. Ani wielki mur ani górzysty teren na środku przy Susie nie pomógł.

Screeny:

Tu już zaczynałem przesuwać linię frontu pod Susę czekając na keshiki

Demo po katastrofalnym początku nadgoniłem

Tu chwilę po zajęciu Susy, miasta frontowego.

Demo na koniec

Dzięki za grę. Muszę popracować nad oskrzydlaniem. Coorp jest w tym mistrzem.
Sorry man za nierówny podział nacji, która zadecydowała o wygranej.
Mongolia rządzi!

[Edited by delpietro on May 24, 2011 at 00:39]

May 24, 2011 at 00:36
Gadu-Gadu: 6069832
Print
czajmen

Registered: Jul 28, 2008
Re: delpietro vs coorp / DELPIETRO [post #4]

No no, nie dość że w GOTMach wymiatasz, to jeszcze tu wszystkich z mongoła załatwiasz. Brawo.

May 24, 2011 at 01:28
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
itkovian

Registered: Jan 12, 2011
Re: delpietro vs coorp / DELPIETRO [post #5]

Delpietro jesteś niesamowitym szczęsciarzem do tych nacji ,przyznaj się jak grzebiesz w plikach .Coorp a pisałem wczesniej olej random bo ci nie sprzyja, patrz na Maiara czy Henia olali źle na tym nie wychodzą (nabawisz się tylko kompleksu Mongoła ),ja za sezon gram tylko na wyborze za dobrzy gracze się tutaj znajdują żeby dać zaufać szczęściu.

May 24, 2011 at 07:12

Print
magmax
Status: Elite

Registered: Oct 13, 2010
Re: delpietro vs coorp / DELPIETRO [post #6]

Graty delpietro!

Może tych Mongołów wykluczyć od nowego sezonu?
Choć może jakiś path ich trochę utemperuje.

May 24, 2011 at 10:37

Print
czajmen

Registered: Jul 28, 2008
Re: delpietro vs coorp / DELPIETRO [post #7]

W sumie każde nacje DLC mają coś w sobie przegiętego. Hiszpania kupe kasy z cudów natury, Babilon wielkiego naukowca z pisma, Mongołowie konnych niszczycieli miast i wszystkiego co wrogie.

May 24, 2011 at 10:46
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
delpietro

Registered: Oct 18, 2009
Re: delpietro vs coorp / DELPIETRO [post #8]

W sumie jestem za, Itkovian powinien niedługo ankiete na ten temat zrobić.
Mam sporo szczęścia że już 2x ich wylosowałem a ta nacja daje kilkadziesiąt % więcej szans na wygraną już na samym starcie.
Największy problem to dotrwać do rycerstwa bo potem nawet Wielki Mur nie pomoże.

Quote:
czajmen wrote:
W sumie każde nacje DLC mają coś w sobie przegiętego. Hiszpania kupe kasy z cudów natury, Babilon wielkiego naukowca z pisma, Mongołowie konnych niszczycieli miast i wszystkiego co wrogie.

Te wszystkie nacje są przegięte i byłbym za tym żeby od następnego sezonu w lidze ich nie używać.

A tak btw dzisiaj kończe mecz rankingowy z Itkovianem i to on trafił na mongołów Zobaczymy jak długo przetrwam, przynajmniej będe miał okazję poćwiczyć grę przeciw keshikom i wczuć się w sytuację Coorpa z naszego meczu

[Edited by delpietro on May 24, 2011 at 10:55]
May 24, 2011 at 10:47
Gadu-Gadu: 6069832
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.