civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa I > Cholernik vs delpietro / DELPIETRO
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa I
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Cholernik vs delpietro / DELPIETRO [post #1]

Termin: 21.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 17.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Heniu on May 27, 2011 at 00:31]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 19, 2011 at 00:15

Print
delpietro
Status: Moderator

Registered: Oct 18, 2009
Re: Cholernik vs delpietro [post #2]

Od poniedziałku do piątku (oprócz czwartku) jestem zawsze na steamie w pracy między 08:00 a 19:00. Można się pytać i umawiać na mecz.
Ponad 1h-2h spokoju mam jedynie po 23:00 (prawie codziennie) choć i tak trzeba by mnie wcześniej uprzedzić bo nie zawsze jestem. Jeśli chodzi o wcześniejsze pory to cięzko. Walić, pytać może będę mógł znaleźć jakiś termin w normalniejszej dla niektórych porze

May 24, 2011 at 12:51
Gadu-Gadu: 6069832
Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: Cholernik vs delpietro [post #3]

No cóż...gra za nami.

Ja: Siam (random);
Del: Persja (random);
Wygrał Delpietro
Gry nie ma co opisywać, mimo początkowej przewagi (longi jako 1 miałem), zamiast czekać na wsparcie Słoni (8 tur do rycerstwa miałem), to ruszyłem 3 longami pod miasto poszaleć, przez co je straciłem (troszkę random pomógł), po czym nastąpiła kontra i mimu walecznej obrony padłem. Gratki zwycięstwa

[Edited by Cholernik on May 27, 2011 at 00:21]

May 27, 2011 at 00:18

Print
delpietro

Re: Cholernik vs delpietro [post #4]

No gra była ciut dłuższa niż to wynika z opisu :P
Dotrwaliśmy chyba do 160 tury. Rozpieducha cały czas.
Zaczął Cholernik atakując moje miasto przy żelazie. Okrył stal coś przed 50 turą, także się już spociłem, na szczęście zdążyłem zrobić longi na styk jak oponent już dobierał się do miasta. Zniszczyłem armię i skontrowałem a że skończyłem robić 2 następne longi to przejąłem miasto żelazne Cholernika potem spaliłem miasto na południu i zacząłem myśleć już o stolicy kiedy to pojawiły się 3 słonie. Od tego czasu była non stop walka i przepychanie. Nie mogłem zniszczyć tych jego "czołgów". Próbowałem wszystkim, nawet armię pików z kusznikami przygotowałem, longi dosyłałem ale przez ciągłe robienie woja zaniedbałem moje państwo. Miałem problemy z niezadowoleniem i kasą więc poświęciłem kilkanaście tur na różne ważne budynki żeby wszystko wróciło do normy i znów zacząłem spamować woja próbując desantu. Przy jednym z ataków na stolicę (już była na żółto) pojawiły się działa i musiałem się wycofać. Potem znów kontra Cholernika (spaliłem te miasto żelazne które wcześniej było marionetką, bo prawie mi je przejął), po czym podszedł pod moje granicę. Tu nastąpił kolejny punkt zwrotny. Z naukowca który miał już lada moment odkryć dynamit zrobiłem złotą erę. Po czym szybko strzelcami z dołu i z góry otoczyłem armię wroga, działami osłabiłem, po czym dobiłem. W dwie tury z 60000 armii Cholernika zrobiło się 0. Szybko podszedłem pod stolicę i w końcu ją przejąłem.
Powiem szczerze że w 100 turze kiedy miałem 4 miasta na 1 stolicę wroga nie sądziłem że będzie stawiał taki opór. Cholernik pokazał prawdziwą klasę, a ja zaczynałem się już lekko pocić, bo z pewnej wydawałoby się wygranej zrobiła się nerwówka. Na szczęście udało się w dużej mierze dzięki licznym GA.

Tu już poszła kontra po nieudanym ataku cholernika na Suse.

Kilka tur po przejęciu miasta żelaznego wybrałem się 2 longami na miasto południowe po czym je spaliłem.

W tym momencie próbowałem jeszcze ruszyć na stolicę ale Cholernik pogonił mnie słoniami, więc musiałem zająć się gospodarką bo była w opłakanym stanie.

Patrząc na demo w tym momencie myślałem że Cholernik podda ale nic z tego, walczyliśmy jeszcze ponad 50 tur.

Jak widać na screenie Cholernik wyprzedzał mnie jeszcze w techach co było dosyć dziwne bo miałem 1 turę do wejścia w renesans a wszystkie pozostałe techy z średniowiecza odkryłem wcześniej. Z tego wynika że ten %piśmienni w demo zmniejsza się wraz z liczbą miast, bo Cholernik wszedł w renesans kilkanaście tur za mną. Ale nie przejmowałem się tym wskaźnikiem bo wiedziałem że niedługo odskoczę w techach.

Dzięki za grę.

[Edited by delpietro on May 27, 2011 at 01:34]

May 27, 2011 at 01:27
Print
czajmen

Registered: Jul 28, 2008
Re: Cholernik vs delpietro / DELPIETRO [post #5]

Delpiero gratulacje. Jeszcze trochę majster będzie twój aż starch pomyśleć co by było jakbyś miał więcej czasu

May 27, 2011 at 06:20
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
delpietro

Re: Cholernik vs delpietro / DELPIETRO [post #6]

Nie ma co gdybać, na początku myślałem tylko o utrzymaniu się w lidze, teraz mam spokojny środek tabeli, więc duży sukces, o wygraniu ligi wogóle nie myśle, bo dopiero połowa meczów za mną, a w kolejce czekają P8R, Herbaciarz, Jans i Maiar. Mam nadzieję że uda mi się coś jeszcze wygrać, bo szczęście mi sprzyja zarówno przy losowaniu nacji jak i wykorzystywaniu błędów moich oponentów ale wcale się nie zdziwie jak skończę z tymi 20 pkt na koncie. Widać po wynikach że stawka jest bardzo wyrównana i ciężko wskazać jednoznacznego faworyta w większości pojedynków.

[Edited by delpietro on May 27, 2011 at 09:51]

May 27, 2011 at 09:46
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.