civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa I > delpietro vs Jans / DELPIETRO
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa I
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
delpietro vs Jans / DELPIETRO [post #1]

Termin: 21.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 17.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Heniu on Jun 05, 2011 at 00:46]

In the fifth, your ass goes down. Say it.

Apr 19, 2011 at 00:20

Print
delpietro
Status: Moderator

Registered: Oct 18, 2009
Re: delpietro vs Jans [post #2]

Od poniedziałku do piątku (oprócz czwartku) jestem zawsze na steamie w pracy między 08:00 a 19:00. Można się pytać i umawiać na mecz.
Ponad 1h-2h spokoju mam jedynie po 23:00 (prawie codziennie) choć i tak trzeba by mnie wcześniej uprzedzić bo nie zawsze jestem. Jeśli chodzi o wcześniejsze pory to cięzko. Walić, pytać może będę mógł znaleźć jakiś termin w normalniejszej dla niektórych porze

May 24, 2011 at 12:52
Gadu-Gadu: 6069832
Print
delpietro

Re: delpietro vs Jans [post #3]

Wczoraj zaczęliśmy. Losowanie niepomyślne. Ja Niemcy, Jans Persja.
Żeby było gorzej wylosowało konty, ale blisko siebie z przesmykami z obu stron. Spam landami raczej nie wchodził w tym przypadku w grę.
Początek mój, zdobyte miasto zwiedzenie okolic stolicy i szybki odwrót zakończony rozbiciem mojej armii (choć straty wojska naprawdę bardzo zbliżone). Dotrwaliśmy do 105 tury i mamy w tej chwili jeszcze względny spokój, ale Jans sporo już nadrobił w demo, niestety obawiam się Jego długich GA, co w przypadku tak ubogich terenów w produkcję może mieć duże znaczenie. Jans zaczyna przejmować inicjatywę. Na szczeście zrobiłem Wielki Mur i Himeij więc na pewno łatwo się nie poddam

Jun 04, 2011 at 08:28
Print
Jans
Status: Regular

Registered: Jul 19, 2008
Re: delpietro vs Jans [post #4]

Oczywiście delpietro pościemniał, co jakiś czas mnie męczył i trzymał grę pod kontrolą.Co z tego, że kasowałem jego wypady i wyprzedziłem w całym eko, jak się okazało, że robi 3 wynalazki co turę i zanim poszła atomówka to dogadal się z delegatami ONZ...
Gratki
ps. jak widać w naszych grach Niemcy zawsze wygrywają

Jun 04, 2011 at 23:40

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: delpietro vs Jans [post #5]

Wygląda na emocjonującą rozgrywkę

Gratki delpietro

Jun 04, 2011 at 23:41
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
delpietro

Re: delpietro vs Jans [post #6]

Niesamowicie wyczerpująca gra, strasznie długa i emocjonująca.
Wygrana przez ONZ który zrobiłem w 165 turze.

Początek jak zwykle miałem dobry. Zacząłem odskakiwać w populacji, jedynie krótkotrwały problem z zadowoleniem.

Tutaj moment który mógł zadecydować o mojej szybszej wygranej. Miasto Gordium stało na żelazie, zamiast stać trochę pod stolicą to mogłem od razu tam pójść zanim nadeszły posiłki. Odwrót juz mi kiepsko wyszedł. Jans kilkanascie tur później odzyskał Ekbatane.

Moment impasu, rozwoju i wzajemnego czarowania się a przede wszystkim inwestycja w naukę i spamowanie wielkich naukowców

ONZ

Ostatnie ataki Jansa. Na turę przed głosowaniem, zdążył mi jeszcze przejąć bezbronny Frankfurt. Od czasu zrobienia ONZ armia Jansa przez kilka tur wzrosła trzykrotnie, z 10 fregat, strzelcy z gienkiem, piechota i arty. Ja tylko usadowiłem się pod stolicą i czekałem. Gdyby Jans zdecydował się na taki atak 10 wcześniej to bym chyba nie zdążył.

Upragniony widok po ciężkim meczu.

Muszę szczerze przyznać że Jans na początku był w kryzysie, ok 100 tury w demo miałem 2x lepsza populacje ale od tego czasu Jans zaczął swój pościg.
Z jednej strony dobrze że stolicę postawiłem 1 hex od wody (bo Jans nie mógł mi zrobić klasycznego desantu z wody po wcześniejszym ostrzale z fregat), ale z drugiej strony miałem tylko 2 miasta nadmorskie, w tym tylko jedno z niezłą produkcją, a Jans miał 4 (w tym stolice). Miałem mega szczęście że przeciwnik nie wpadł na pomysł zalania mnie fregatami bo nawet arty które miałem o wiele wcześniej nic by nie dały. A tak raz ja miałem przewagę na wodzie a raz Jans.

Dzięki za grę.

[Edited by delpietro on Jun 05, 2011 at 00:14]

Jun 05, 2011 at 00:13
Print
czajmen

Registered: Jul 28, 2008
Re: delpietro vs Jans / DELPIETRO [post #7]

Gratki delpiero - widzę, że nasza gra nieźle cię przygotowała do tego pojedynku powodzenia w kolejnych - przynajmniej mniej czasu masz na GOTMa, więc tam mam jakąś szanse z tobą

Jun 05, 2011 at 03:32
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
Alduviel
Status: Elite

Registered: Apr 13, 2011
Re: delpietro vs Jans / DELPIETRO [post #8]

Delpietro nowy mistrzu

W chwale swej dobry, potĂŞÂżny i jasny"

Jun 05, 2011 at 09:32

Print
delpietro

Re: delpietro vs Jans / DELPIETRO [post #9]

Nadal daleka droga przede mną. Czekają mnie jeszcze 3 arcytrudne pojedynki z zawodnikami z czołówki rankingu. Patrząc właśnie na ten ranking powinienem być outsiderem grupy i pewnym kandydatem do spadku (świadczą o tym chociażby przedsezonowe sondaże dające mi aż 3% ). Na szczęście random mi sprzyja a przeciwnicy usilnie popełniając błędy podają mi zwycięstwa na tacy co udaje mi się skrzętnie wykorzystać. Miałem walczyć o utrzymanie a mam w tej chwili całkiem realną szansę na podium, co dla osoby grającej średnio 5-6 meczów multi w miesiącu jest naprawdę mega wyczynem. Nie oczekujcie ode mnie więcej i tak osiągnąłem zdecydowanie więcej niż na początku przypuszczałem.
Ale dzięki za życzenia i gratulację

Jun 05, 2011 at 15:35
Print
magmax
Status: Elite

Registered: Oct 13, 2010
Re: delpietro vs Jans / DELPIETRO [post #10]

graty delpietro - kosisz

Jun 05, 2011 at 17:21

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.