civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa I > Heniu vs delpietro / DELPIETRO
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa I
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Heniu vs delpietro / DELPIETRO [post #1]

Termin: 21.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 17.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Heniu on May 10, 2011 at 00:22]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 19, 2011 at 00:22

Print
Heniu
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
Re: Heniu vs delpietro [post #2]

Delpietro wygrał. Otwarta mapa. Ja Indie, on Syjam. Spóźniłem się z żelazem o 1 turę a delpietro niecnie to wykorzystał. Po spaleniu kopalni na dodatek dopisywał mu random i dwukrotnie po spadku hp sworda do 1 się podleczył.

Gratulacje dla delpietra.

May 10, 2011 at 00:21

Print
delpietro
Status: Moderator

Registered: Oct 18, 2009
Re: Heniu vs delpietro [post #3]

Nacje random, nawet nieźle wylosowało, spieszyłem do słoników, ale mapa była dosyć otwarta i walki trwały od samego początku. Zdecydowało późniejsze odkrycie żelaza przez Henia, jako że dostał Indie to musiał bardzo szybko podłączać luksusy aby nowe miasta nie głodowały, dzięki czemu w momencie wejścia przez oponenta w epokę klasyczną ja już miałem 2 zbrojnych pod jego jedynymi złożami które skutecznie blokowałem. Co prawda udał się Heniowi upgrade na zbrojnych ale w tej samej turze spaliłem żelazo przejąłem workera i powoli zacząłem kontrolować sytuację.

Zrobiłem tylko 2 screeny:

Tutaj zrąbałem atak koncertowo, Heniu wybronił się włócznikiem a mi zabrakło 1 expa do awansu do uzdrowienia i straciłem obu zbrojnych.

Ale parę tur później dzielny konik zaczął przeszkadzać workerowi w dojściu do upragnionego żelaza, a ja zacząłem robić longi co już definitywnie przesądziło losy gry.

Dzięki za grę! W kluczowym dla losów rozgrywki momencie dopisał mi random, mój ledwo żywy sword przetrwał na jednym hp atak (również ledwo żywych) scouta i wara, dzięki czemu zrobiłem heala i przejąłem 2 z kolei worka, co strasznie zapóźniło rozwój Henia.

May 10, 2011 at 01:24
Gadu-Gadu: 6069832
Print
itkovian
Status: Moderator

Registered: Jan 12, 2011
Re: Heniu vs delpietro / DELPIETRO [post #4]

Gratulacje Delpietro.Te rozgrywki zapowiadają się bardzo ciekawie .

May 10, 2011 at 06:37

Print
magmax
Status: Elite

Registered: Oct 13, 2010
Re: Heniu vs delpietro / DELPIETRO [post #5]

Gratki delpietro!

Heniu - głupi błąd z tym, żelaziwem - ale tak bywa...
Jak na razie statystyki i tak dobre :-)

May 10, 2011 at 16:00

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: Heniu vs delpietro / DELPIETRO [post #6]

Nie za bardzo rozumiem ten pęd ku żelazu. Kiedy stwierdzam iż złoża są daleko lub też istnieje duże ryzyko straty miasta z powodu jego sporej odległości od stolicy to odpuszczam. Buduje łuczników osadzając ich w mieście oraz parę koników i to z reguły załatwia sprawę. Wiem, że wymaga to trochę ekwilibrystyki w prowadzeniu wojny ale na boga, toć to pierwsza liga Lud tego od nas wymaga !

May 11, 2011 at 08:47

Print
magmax
Status: Elite

Registered: Oct 13, 2010
Re: Heniu vs delpietro / DELPIETRO [post #7]

Quote:
coorp wrote:
Nie za bardzo rozumiem ten pęd ku żelazu. Kiedy stwierdzam iż złoża są daleko lub też istnieje duże ryzyko straty miasta z powodu jego sporej odległości od stolicy to odpuszczam. Buduje łuczników osadzając ich w mieście oraz parę koników i to z reguły załatwia sprawę. Wiem, że wymaga to trochę ekwilibrystyki w prowadzeniu wojny ale na boga, toć to pierwsza liga Lud tego od nas wymaga !

No ta... ale lepiej mieć żelazo niż nie mieć...

A wogóle to najlepiej mieć zbrojnych, koniki, łuczniki i katapki...
May 11, 2011 at 09:09

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.