civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa II > Vortavor vs itkovian / ITKOVIAN
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa II
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Vortavor vs itkovian / ITKOVIAN [post #1]

Termin: 21.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 17.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Krasny on Apr 28, 2011 at 13:06]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 19, 2011 at 00:56

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Vortavor vs itkovian [post #2]

Vortavor: Irokezi ( Random )
Itkovian: Arabia ( Wybór )
Zwycięzca: Itkovian

Walka miała dwa oblicza.
Najpierw było pierwsze odkrycie przeze mnie żelaza i stąd jako pierwszy wiedziałem,
że złoże żelaza jest tylko jedno na całą mapę.
Pozwoliło mi to jako pierwszemu pojawić się tam z setem i tu wydawało mi się, że będzie ok.

Mohawkami zdobyłem miasto graniczne i ruszyłem na stolicę.
Tutaj jednak itkovian miał przygotowanych konnych i pogonili moich, chociaż troszkę strat ponieśli.

I w tym momencie popełniłem kilka błędów.
Doprowadziło to do sytuacji, że mój przeciwnik doszedł do łuczników arabskich, a jak wiadomo są to jednostki baaardzo mocne.
Powoli, lecz nieubłaganie osiągał przewagę w polu.
Pomimo tego, że miałem piki to nie byłem w stanie zagrozić tym arabskim łucznikom, które podskakiwały pod miasto , oddawały strzał i uciekały.
W taki mniej więcej sposób padła moja stolica i gra została zakończona.

Gratki dla Ciebie itkovian, szczególnie za przetrwanie pierwszego etapu rozgrywki w trakcie którego miałeś gorąco u siebie

Apr 28, 2011 at 12:13
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Huzar_PL
Status: Hero

Registered: Oct 13, 2010
Re: Vortavor vs itkovian [post #3]

Ale fajna mapa!
Gratualcje itkovian, trzecie zwycięstwo, powoli pierwszoligowcy pewnie już obmyślają na Ciebie taktykę

Apr 28, 2011 at 12:29

Print
czajmen
Status: Moderator

Registered: Jul 28, 2008
Re: Vortavor vs itkovian [post #4]

no to chyba już walczymy tylko o 2 miejsce...

Apr 28, 2011 at 12:32
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
itkovian
Status: Moderator

Registered: Jan 12, 2011
Re: Vortavor vs itkovian / ITKOVIAN [post #5]

Czemu fajna mapa według mnie dość biedna przez co na początku skoncentrowałem się na technikach usprawnień żeby rozwinąć eko i koniec koncow byłem dzieki temu 6 tur do tyłu w zelazie któruch mi brakło do przechwycenia tego jedynego złoża żelaza(i gdzie tu sprawiedliwość w miirrorach Panga rulez!!! ) Wiedząć już że VORT postawi 1-wszy swoje miasto na żelazie postarłem grać na czas i postawiłem na złożu scouta Vort postawił miasto obok i znim go wykończył oraz rozpoczął budowę kopalni byłem już 6 tur do przodu ,kolejny ruch na czas to postawienie setlersem który miał przjąc to żelazo miasto górnicznego w waskim przesmyku oraz wysłanie eskorty seta do nękania przciwnika,sam w miedzyczasie ropoczlem budowe kolejnego seta zeby przejac drugie odbicie na którym były 4 koniki inne 4 były pod stolica i to wszystko jesli chodzi o konie,budowa stajni i gdy w koncu przeciwnik zrobil mohawkow podbil blokoujace go graniczne miasto ja juz mialem armie konna ktora ich powstrzymala choć nie bez kłopotów i chwilowej utraty szlaków handlowych(brakło mi 2 tur do pełniej mobilizacji ). Jednego konika puscilem na pladrowanie jedynej staadniny przeciwnika i czekałem na wielbłady rozbudowujać eko przy okazji wycinajc wszystkie lasy aż pod miasto VORTA(Taki Saruman ze mnie ) koniec ktre na koniec miałem 2x wieksze niż VORT.Wiedząc żę Vort nie ma konnicy podeszlem pod stolice ktora byla zabezpieczona ciezkim terenem tylko od wschodu o metodycznym ostrzałem i odskokiem zdobyłem stolice.

Dzięki za grę Vorvator!!! Celowo wybrałem na ciebie Arabów wiedząc że bedziesz ciężkim przeciwnikiem oraz chyba przeczuwając psikusa jaki może sprawić mapka!

P.S to kolejna ligowa gra gdzie na początku znajduję sie o krok od porażki muszę zastanowić się nad tym początkiem gry :/.

Apr 28, 2011 at 15:32

Print
memik
Status: Elite

Registered: Sept 10, 2010
Re: Vortavor vs itkovian / ITKOVIAN [post #6]

No ładnie Itkovian, widzę, że jesteś specjalistą od obrony na początku gry, a swoją drogą, ta gra udowadnia, że żelazo to nie wszystko, przynajmniej do longów.
Gratulacje

Apr 28, 2011 at 15:46

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.