civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa I > Trumen vs coorp / COORP
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa I
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Trumen vs coorp / COORP [post #1]

Termin: 28.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 24.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Krasny on Apr 27, 2011 at 16:24]

In the fifth, your ass goes down. Say it.

Apr 19, 2011 at 10:43

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: Trumen vs coorp [post #2]

Udało się dziś rozegrać partię między nami.

Pierwsze podejście zakończyło się restartem, gdyż komputer wylosował nam wyspy i do tego tak zaj***ście biedny teren (pustynie i lód to tak na oko 1/3 terenu) że aż żal dupę ściska.

W drugim podejściu wylosowało już jako tako i zdecydowaliśmy się jechać z tym koksem.
Nacje randomowe - oponent Indie ja Grecja.

Początkowy boost do rozwoju sprawiło eldorado położone 4 hexy od stolicy (lojalnie uprzedziłem kolegę iż takie miejsce jest na mapie). Kupiłem obelisk i roboli przez co miałem parę tur do przodu. Tylko sobie znanym sposobem zdecydowałem się zamiast settlersa wziać robotnika. No i to było fatalne w skutkach gdyż furman postawił miasteczko prawie centralnie na mapie a które to było bardzo ale to bardzo bogate pod względem terenu. Tereny zalewowe sprawiły że 2 miasta przeciwnika po prostu rosły w oczach. Co turę sprawdzałem tabelę i po prostu furmanbp zaczynał mnie ownować. Wiedziałem że ściganie się na populację z Indiami nie ma sensu i już na początku zdecydowałem nie bawić się w konwenanse tylko iść na wojsko ile fabryka dała. Przerzuciłem kilku hejterów na drugą stronę granicy aby wiązać przeciwnika i niszczyć co tylko się da. Co parę tur paliłem ulepszenia pod stolicą furmana. Mozolnie, podciągałem jednostki pod Bombaj. Poszedłem prosto na proch przez co miałem działa pierwszy. Niestety nie zdołały zadać decydującego ciosu. Musiały czekać na posiłki. Takie podsuwanie jednostek ( 2 za 1) trwało prawie 1.5 godziny. Powolutku siły oponenta zaczęły się wykruszać. Hejterowie niszcząc ulepszenia działały mocno na niezadowolenie w królestwie Indii. Gdy pod Bombajem (2gim mieście kolegi) zabrakło już jednostek zdecydowałem się je oblegać. Trwało to 2 tury gdyż dwie salwy z trzech dział sprawiły że miasto szybko padło. Poszła jeszcze jedna kontra w celu odbicia ale udało się to trzymać w ryzach przez co mogłem powoli szykować ekipę na decydujące uderzenie. Systematycznie dostarczane jednostki sprawiły że furmanbp stracił dalszą chęć do gry po czym poddał partię.

Aby zobrazować ilość mojego wojska, posłużę się cytatem furmana:

"!@#%$% zabijam Ci te jednostki a one zamiast maleć to rosną..." - =] taka prawda, pierwszy raz przetaczałem takie ilości konnicy po mapie. co 2 tury hejter a co 3 lansjer. 2 miasta pracowały pełną parą nad wojskiem zaś moje trzecie miasto czuwało nad zadowoleniem w państwie. Co mi się jeszcze rzuciło w oczy to spokój jaki przyjął na klatę przeciwnik gdy zacząłem się dobierać do jego granic. Miałem już naprawdę sporo konnicy a furman jak gdyby nigdy nic zdążył sobie zbudować 2 cuda Hinduski spokój normalnie

To tyle ode mnie. Screeny wrzucę później.

Dzięki za grę.

Apr 26, 2011 at 23:48

Print
itkovian
Status: Moderator

Registered: Jan 12, 2011
Re: Trumen vs coorp [post #3]

Gratulacje dla coorpa ,wyrazy wspólczucia dla furmana ale stary jak pisałem ci wczoraj rano w tej grze niestety (albo stety zalezy kto gra ) najważniejszy wbrew nazwie nie jest rozwój cywilizacyjny tylko wojsko i nie gram agresywnie tylko gram żeby wygrać.Taką grę zaprezentował coorp pokazując że da się wygrać startując na gorszych terenach tylko trzeba obrać odpowiednią taktykę a nie cuda budować .

Apr 27, 2011 at 09:04

Print
Trumen
Status: Veteran

Registered: Nov 14, 2009
Re: Trumen vs coorp / COORP [post #4]

Bo tu ironicznie nie wygrywa się cywilizowanymi sposobami

Apr 28, 2011 at 08:26

Print
Rixi
Status: Redaktor

Registered: Dec 28, 2008
Re: Trumen vs coorp / COORP [post #5]

Gratki, coorp
Wygrałeś bardzo podobnie jak ja, oraz zaskakując przeciwnika, tak jak ja!
Obczaj moją grę z MarcinemGL: http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=9875
Też w pewnym momencie poszedłem tylko w wojsko a na dodatek również wykonałem taktyczne zaskoczenie (wykończenie) przeciwnika.
Najgorsze było to, że przeciwnik miał artylerie a ja nie i to 45 tur przede mną!!!
Jeszcze raz Gratulacje!

Trumen, powodzenia w następnych bitwach.

Apr 28, 2011 at 12:04
Gadu-Gadu: 3114496
Print
szuwar
Status: Hero

Registered: Jul 20, 2009
Re: Trumen vs coorp / COORP [post #6]

Rixi-> Chwalipięta :P
Gratki Coorp.

Apr 28, 2011 at 12:36

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.