civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa II > Pietrak vs Krasny / KRASNY
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa II
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Pietrak vs Krasny / KRASNY [post #1]

Termin: 28.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 24.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Heniu on May 31, 2011 at 23:19]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 19, 2011 at 10:52

Print
Krasny

Re: Pietrak vs Krasny [post #2]

Od dziś do piątku czekam zwarty i gotowy od ok. 22.

May 24, 2011 at 11:51

Print
Krasny

Re: Pietrak vs Krasny [post #3]

Do niedzieli codziennie po 21.30. Jeśli pasują Ci godziny wcześniejsze - daj znać. Może uda mi się coś poradzić na to

May 30, 2011 at 23:53

Print
Pietrak
Status: Regular

Registered: Nov 24, 2010
Re: Pietrak vs Krasny [post #4]

Od piątku do niedzieli mnie nie ma, ale te godziny mi odpowiadają, tak więc do czwartku na pewno się odezwę

May 31, 2011 at 00:09

Print
Krasny

Re: Pietrak vs Krasny [post #5]

Próbujemy zacząć.

Musiałem zrestartować Steam, ale teraz nie chce mnie połączyć... Jeśli to czytasz, proszę o chwilę cierpliwości...

May 31, 2011 at 20:30

Print
itkovian
Status: Moderator

Registered: Jan 12, 2011
Re: Pietrak vs Krasny [post #6]

Krasny steam wszystkim siadł niestety wiec to nie twoja wina!

May 31, 2011 at 20:37

Print
Pietrak

Re: Pietrak vs Krasny [post #7]

hmmm mam nadzieje, że szybko wróci do normy

May 31, 2011 at 20:38

Print
Krasny

Re: Pietrak vs Krasny [post #8]

Już prawie monitor z nerwów rozwaliłem... Będę się próbował połączyć aż do skutku. Pietrak, jeśli chcesz to poczekaj, jeśli nie - zrozumiem.

May 31, 2011 at 20:43

Print
Pietrak

Re: Pietrak vs Krasny [post #9]

spokojnie, będę czekał, najwyżej gotma sobie odpale czekając.

May 31, 2011 at 20:52

Print
Pietrak

Re: Pietrak vs Krasny [post #10]

ja:Arabia
Krasny:Grecja

No cóż, przegrałem. Kolejna przegrana do kolekcji :P
miasta położone blisko siebie. Szybko chciałem zrobić szybki atak ale random mnie trochę spowolnił. nie mam nawet co opisywać szczerze mówiąc, gra trwała sześćdziesiąt kilka tur jak się nie myle. Szybko poległem. Chyba 3 liga mnie czeka:P

May 31, 2011 at 22:59

Print
Krasny

Re: Pietrak vs Krasny / KRASNY [post #11]

Nie wiem ile restartów zajęło nam odpalenie mapy, ale gdy wreszcie się udało - byłem kłębkiem nerwów. A to z winy Steam'a, który nie chciał mnie podłączyć do gry, mimo że net działał bez zarzutów. Kiedy wreszcie się udało, dobił mnie random. Dostałem Grecję, Pietrak Arabów. Po nerwicy przyszło podłamanie, ale... Boże! Jak ja nie doceniałem Hejtarów!

Wiedząc co będzie najmocniejszym elementem przeciwnika postanowiłem albo skasować go przed łucznikami arabskimi, albo paść pod ich naporem Plan udało się zrealizować.

Zaczęliśmy blisko siebie na otwartej mapie. I już od początku zaczęły się przepychanki, przez co początek gry był już moim opóźnieniem w rozwoju. Robol nie mógł działać poza miastem, bo obstawili je war i zwiad. Zwiad skasowałem i mogłem worka zabezpieczać warem. Niestety, Pietrak podszedł kolejnym warem i robol znów skończył w mieście. Mój war był ufortyfikowany na łące przy mieście. I tutaj nastąpił pierwszy zwrot akcji. Pietrak zaatakował mnie warami. Random ponownie pokazał, że jestem jego ukochanym dzieckiem War przeżył na resztce HP. Awans, leczenie i Pietrak stracił jednego wara. Drugiego odstrzeliłem z miasta. Robol mógł wziąć się do roboty.

Oczywiście w techach obaj lecieliśmy po żelazo. Set z polityki już tylko czekał na ruch, a pospiesznie zbudowany zwiad na szybko odsłaniał okolicę (przez to opóźnienie, nie miałem w ogóle odkrytych terenów)... Po odkrycie żelaza okazało się że 2 złoża (2) są nieopodal stolicy. Na tyle daleko, że stolica ich nie sięgała. Na tyle blisko, że nie mogłem na pierwszym złożu postawić miasta. Jednak do sprawy podszedłem na spokojnie i miasto wcisnąłem dokładnie między złoża. Robol spod stolicy natychmiast poleciał podłączać żelazo.

Pietrak chyba miał nadzieję, że żelazo trafi się gdzieś między nami i swoim setem poleciał pod moją granicę. Jako że nic się tam nie trafiło, postawił miasto przy mojej stolicy. Po podłączeniu złoża zrobiłem upgrade, i mając armię: 2x sword, hoplita i war ruszyłem na wspomniane miasto. Pietrak nie miał jeszcze podłączonego żelaza. Ledwo wlazłem pod miasto, 2 warów zmieniło się w swordy. Gdybym o 2 tury wcześniej ukończył hejtara, to kto wie. Po nieudanym ataku, w którym straciłem całą ofensywę, przyszedł czas odbudowy. Może i straciłem prawie całe wojsko. Ale prawie robi wielką różnicę - Pietrak stracił literalnie CAŁE wojsko. Dodatkowo okrężną drogą puściłem dwóch zwiadowców pod tereny przeciwnika. Widząc w demo, że moje złoża są niezagrożone, war strzegący ich przed dywersją ruszył do boju, przechodząc po drodze upgrade. W stolicy natomiast pojawił się kolejny hejtar. Czy hejtarem i swordem można zdobyć miasto, które jest strzeżone przez 2 swordy? Jak pokazał mój random - MOŻNA!

Mój sword podszedł pod miasto włażąc na górkę, od południa podleciał hejtar. Swordy Pietraka ruszyły na mojego, zaatakowały i... ponownie przeżyłem na minimalnym HP Mało tego, za wspaniałą akcję obronną Bóg-Random obdarzył mnie gienkiem. Gdybym kręcił filmik, w naszym civkowym gronie zrobiłby furorę Z awansu wziąłem leczenie, ubiłem jednego sworda. Hejtarem tłukłem miasto. No i takimi potężnymi siłami w końcu udało się miasto zdobyć (hejtar raz zużył leczenie z awansu).

W międzyczasie jeden ze zwiadowców przyuważył workera, który chętnie przyłączył się do wspaniałych Greków Sam zwiad natomiast przebiegł przez niestrzeżone imperium arabskie i atakiem kamikaze zniszczył złoże żelaza. W następnej turze wyparował z mapy w blasku chwały mężnego herosa...

Po zdobyciu miasta chciałem je spalić. Jednak wpadłem na lepszy pomysł. Z moich miast lecieli już następni hejtarzy (trzecie miasto postawiłem w beznadziejnej okolicy, ale na konikach (4)) i sword. Zostawiając sobie miasto mogłem je wykorzystać na upgrade na longi, które był na wyciągnięcie ręki. W SP leciałem cały czas jednym drzewkiem (potrzebował zarówno seta, worka jak i...) - doszedłem idealnie po wielkiego inżyniera z SP. Wielka Biblioteka, stal, upgrade. I wszystkie siły ruszyły na podbój stolicy. Screen sprzed ostatecznego ataku:

Dzięki wielkie za grę. Razem z Arturiusem możecie założyć klub "Nienawidzę randomu Krasnego!".

Jednocześnie zwycięstwo dedykuję Arturiusowi właśnie - wreszcie zagrałem otwarcie i agresywnie

Jun 01, 2011 at 00:18

Print
arturius1977
Status: Elite

Registered: Nov 21, 2010
Re: Pietrak vs Krasny / KRASNY [post #12]

Quote:
Krasny wrote:
Razem z Arturiusem możecie założyć klub "Nienawidzę randomu Krasnego!".
Jednocześnie zwycięstwo dedykuję Arturiusowi właśnie - wreszcie zagrałem otwarcie i agresywnie

Gratki Krasny

P.S.
Wstąpie do tego klubu jak mi dasz swój kufel

Jun 01, 2011 at 06:31
Gadu-Gadu: 34367263
XFire arturius1977
Print
itkovian
Status: Moderator

Registered: Jan 12, 2011
Re: Pietrak vs Krasny / KRASNY [post #13]

Gratulacje dla admina i ty chcesz sie zbanowac do ost. ligi ? Co za poświęcenie dla ligi i Szacha oczywiście.Pietrak musisz zmieniać strategie w żalezności od mapy ,ta już jest znana całej lidze ,w sumie to tylko ja się nabrałem . Zreszta ona jest ok ale dla Irokezów lub Rzymu dla innych nacji trudniej wcielić ją w życie.

Jun 01, 2011 at 06:32

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.