civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa II > Krasny vs czajmen / CZAJMEN
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa II
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Krasny vs czajmen / CZAJMEN [post #1]

Termin: 28.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 24.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Heniu on May 23, 2011 at 01:12]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 19, 2011 at 10:56

Print
czajmen
Status: Moderator

Registered: Jul 28, 2008
Re: Krasny vs czajmen [post #2]

Na kiedy się umawiamy?

May 18, 2011 at 13:50
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
Krasny

Re: Krasny vs czajmen [post #3]

Wstępnie możemy na jutro na ok. 22. Gdyby coś się miało zmienić dam znać

May 18, 2011 at 15:24

Print
czajmen

Re: Krasny vs czajmen [post #4]

Na jutro umówiony jestem z arturius1977. jak z twoja dostępnością w weekend?

May 18, 2011 at 15:32
XFire czajmen
Print
Krasny

Re: Krasny vs czajmen [post #5]

Powinienem być dostępny codziennie od jutra do niedzieli ok. 22. W poniedziałek idę wyrwać zęba, więc nie wiem czy będę w stanie grać i jak długo ta przerwa potrwa.

May 18, 2011 at 16:07

Print
czajmen

Re: Krasny vs czajmen [post #6]

No to trzeba było tak od razu - grajmy w poniedziałek

Ok, będę cię łapać na steamie.

May 18, 2011 at 16:35
XFire czajmen
Print
Krasny

Re: Krasny vs czajmen [post #7]

Za kilka minut startujemy

May 20, 2011 at 21:51

Print
czajmen

Re: Krasny vs czajmen [post #8]

Póki co idziemy dość równo, chodz wydaje się iż odzyskałem kontrolę. Krasny zrobił mi juz wjazd w du.. znaczy bagdad, ale na szczęście go odzyskałem. Będzie długa gra...

EDIT 04:00

Na dziś skończyliśmy. Oboje jesteśmy przy artylerii. Pojawiła się pewna różnica w techach ale to zapewne za sprawą użycia wielkiego naukowca, albo oxfordu u Krasnego, chociaż w sumie artylerie miałem 2 tury później.

Niestety Krasnemu skończył się doping w postaci Whisky i jego ludność zaczęła się słabiej rozwijać.

Demo przedstawia się następująco - 161 tura:

Wspomniany atak od du.. znaczy belgradu - tura 119:

A teraz najlepsze - cały czas myślałem, że ma słonie i gra Siamem, a tu się okazało, ze jednak nie.

Gramy nacjami radomowymi:
Czajmen - Arabowie
Krasny vs czajmen - Songhai

Gramy na mojej mapie - więc generalnie jest 1 Krasny i 3 czajmenów
Zgodnie z zapowiedziami mojego oponenta - będzie komisja śledcza zapewne w tej sprawie.

[Edited by czajmen on May 21, 2011 at 03:22]

May 21, 2011 at 01:04
XFire czajmen
Print
itkovian

Registered: Jan 12, 2011
Re: Krasny vs czajmen [post #9]

A teraz najlepsze - cały czas myślałem, że ma słonie i gra Siamem, a tu się okazało, ze jednak nie.

Widzę że za to tobie whisky się nie skończyło ,przynajmniej do momentu otrzeźwienia.Krasny rozpijasz nam graczy i dajesz zły przykład !

May 21, 2011 at 06:49

Print
Krasny

Re: Krasny vs czajmen [post #10]

Jak mi wylosowało Songhai, to myślałem, że się potnę. Pierwszy raz tym grałem. Mimo nieprzydatnej umiejętności cywilizacyjnej, to... wymiatają! Gdybym wiedział jak świetne są ich konni, to czajmenowi zrobiłbym jesień średniowiecza

Ten atak na tyły byłby fenomenalny. Byłby gdybym nie zlamił. Miasto czajmena było przy 8 konikach (2x4). I to mnie skusiło, by próbować bronić miasta. A trzeba było palić. Jak wpadło do mnie działo z łucznikami arabskimi i longami, to tylko się zakurzyło... No i przy okazji dowiedziałem się, że palenie miasta jest czasochłonne, nie trwa 2 tur

Najlepszy tekst czajmena w trakcie gry, podsumowujący moją taktykę "na Krasnego": "Jak ty wygrałeś tamte spotkania, jak ty takich podstawowych rzeczy nie wiesz..."

May 21, 2011 at 11:39

Print
czajmen

Re: Krasny vs czajmen [post #11]

Quote:
Krasny wrote:
Jak mi wylosowało Songhai, to myślałem, że się potnę. Pierwszy raz tym grałem. Mimo nieprzydatnej umiejętności cywilizacyjnej, to... wymiatają! Gdybym wiedział jak świetne są ich konni, to czajmenowi zrobiłbym jesień średniowiecza

No wiesz, z tym miastem miałeś łatwo, bo nie było wielkiego murku na nim, a dwa - brakło mi jednej - dwóch tur, aby ściągnąć pod to miasto większa obstawę. Popełniłem też mały błąd. O ataku wiedziałem, bo widziałem jak ci ilość wolnych koników spadła, a także o wzroście twojej armii. Na szczęście później miasto odbudowało mi do wyjściowej populacji (po odbiciu miało 1 mieszkańca ) w 10 tur. Tylko na dwóch ostatnich ludzików czekałem po 1 turze, a to dzięki temu że akwedukt mi się ostał - jako jedyny budynek

Tak w ogóle podczas tej akcji ruszyłem się za szybko (gram jako drugi), bo Krasny się w ogóle nie ruszał przez chwilę, a mi się przywidziało, że już dał end turn. Tak szybko chciałem go sprowadzić do odwrotu. Ale szybkie załadowanie tury załatwiło sprawę i graliśmy dalej

Bardzo mi się podobało jak co chwile pojawiała się i znikała ikonka informująca o paleniu miasta Ach te rozterki okupanta - palić czy nie palić

Quote:
Krasny wrote:
Ten atak na tyły byłby fenomenalny. Byłby gdybym nie zlamił. Miasto czajmena było przy 8 konikach (2x4). I to mnie skusiło, by próbować bronić miasta. A trzeba było palić. Jak wpadło do mnie działo z łucznikami arabskimi i longami, to tylko się zakurzyło... No i przy okazji dowiedziałem się, że palenie miasta jest czasochłonne, nie trwa 2 tur

No widziałem tą twoją rozterkę, dlatego najpierw łądnie ustawiłem się, aby później szybko miasto odbić, ale nie przesadzajmy, nawet jakbyś je spalił, to i tak szybko bym odbudował. Seta by się kupiło i w dwie tury miałby miasto z powrotem.

Quote:
Krasny wrote:
Najlepszy tekst czajmena w trakcie gry, podsumowujący moją taktykę "na Krasnego": "Jak ty wygrałeś tamte spotkania, jak ty takich podstawowych rzeczy nie wiesz..."

No powyższe już pokazuje co miałem na myśli... zaskoczyła mnie niewiedza Krasnego w kilku wydawało mi się dość elementarnych rzeczach, tak jak np. jak sprawdzić ile przeciwnik ma miast, albo jakie wybrał polityki społeczne... Tutaj była też mała rozmowa w sprawie wyższości Tradycji na Wolnością. Po niej Krasny poszedł prosto w Tradycję

A tak wogóle to w pewnym momencie mieliśmy ładny wyścig po cuda - a to raz Krasny wyprzedił mnie o 1 turę (Wiszące Ogrody), a to raz ja jego o 1 turę (Wielka biblioteka). Generalnie w jednym momencie zrobiłem tak, że w 2 turach (była by jedna, ale brakło 5 młotków w jednym mieście) - 3 cudaki. Po tym Krasny stwierdził, iż chyba sobie je odpuści.

Dla mnie najfajniejsze było, gdy wybudował Zakazany Pałac i zdziwił się, że wiem o tym - bo myślał, że to cud narodowy. Ogólnie gra się bardzo miło i przyjemnie

[Edited by czajmen on May 21, 2011 at 12:08]

May 21, 2011 at 11:53
XFire czajmen
Print
Krasny

Re: Krasny vs czajmen [post #12]

Uczciwie uprzedzam że dzisiaj nie będę mógł dokończyć gry. W razie czego odezwę się.

May 21, 2011 at 17:34

Print
czajmen

Re: Krasny vs czajmen [post #13]

OK, może zacznę z kimś inny, albo się w końcu wyśpię

May 21, 2011 at 18:01
XFire czajmen
Print
Krasny

Re: Krasny vs czajmen [post #14]

Wygrał czajmen, pozbawiając mnie szans na upragnionego SC2... Wygrał przez ONZ. Zastosował dokładnie ten sam myk, o którym w trakcie gry pisał mi Maiar. Czyli walenie techów naukowcami przed ONZ a potem inżynierem samo ONZ. Szkoda, bo prawie wygrałem kulturowo przez utopię

Dla porządku: nacje random. Ja Songhai, czajmen Arabowie.

Wygrał lepszy i to mnie cieszy (Arturiusowi się włos pewnie jeży na głowie... ). A ja baaardzo wiele się dzisiaj nauczyłem

May 23, 2011 at 00:25

Print
arturius1977
Status: Elite

Registered: Nov 21, 2010
Re: Krasny vs czajmen [post #15]

Gratki czajmen

May 23, 2011 at 00:31
Gadu-Gadu: 34367263
XFire arturius1977
Print
czajmen

Re: Krasny vs czajmen [post #16]

A więc na początku wiedząc, że teren jest dobry do obrony, a mój przeciwnik jest jeszcze lepszy w obronie - oszczędzałem każdego wielkiego naukowca i jednego wielkiego inżyniera. nawet o jednego za dużo, ale to dlatego, że przed samym końcem pojawił się jeszcze jeden.

Tutaj małe naukowo-techniczne spotkanie:

Demo pod koniec gry - już po akcji przyśpieszonej edukacji:

Przewagę w dyplo miałem cały czas. Do tego dzieki Luwrowi - 17 tur złotej ery - większość cudaków moja, moje także panowanie nad morzem - właśnie przygotowywałem się do zniszczenia Krasnemu miasta, później miał być atak z każdej strony, a wszystko za zgodą ONZ

Dzięki za grę - momentami było naprawdę emocjonująco. Byłby numer jakbyś przez Kulturę wygrał - pierwszy i pewnie na długo jedyny, który to osiągnął (by)

[Edited by czajmen on May 23, 2011 at 00:46]

May 23, 2011 at 00:43
XFire czajmen
Print
Krasny

Re: Krasny vs czajmen [post #17]

O przepraszam, errata! Nie wygrywałeś w demo cały czas! W środku gry mniej więcej był moment że szliśmy łeb w łeb, zmieniając się pozycją lidera Ale fakt, znaczną część gry to Ty byłeś liderem, zwłaszcza górnej połowy demo

May 23, 2011 at 00:57

Print
czajmen

Re: Krasny vs czajmen [post #18]

Przepraszam, zapomniałem o początku - to było tak dawno temu. Oczywiście w techach, zadowoleniu, wojsku i przede wszystkim lądzie - przewyższaleś prawie cały czas, a jak nie to były zmiany. Natomiast ludność, zbiory, młotki i kasa - to oczywiście zależało czy ktoś ma czy nie złoty wiek, ale generalnie od pewnego momentu to ja byłem pierwszy. W sumie to musiałem cię gonić w popie, bo szybciej miasta postawiałeś.

May 23, 2011 at 01:05
XFire czajmen
Print
magmax
Status: Elite

Registered: Oct 13, 2010
Re: Krasny vs czajmen / CZAJMEN [post #19]

Chorzy jacyś jesteście

Jak Wam się chciało grac tak długo - na utopię (!) i ONZ?

Lepsze są jednak FFA - szast prast i w piach :P

Graty panowie! Obaj - za waleczność!

[Edited by magmax on May 23, 2011 at 01:35]

May 23, 2011 at 01:35

Print
itkovian

Registered: Jan 12, 2011
Re: Krasny vs czajmen / CZAJMEN [post #20]

Widzę że Krasny znów zastosował taktykę ala Krasny .

May 23, 2011 at 07:11

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.