civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa II > arturius1977 vs Krasny / KRASNY
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa II
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
arturius1977 vs Krasny / KRASNY [post #1]

Termin: 28.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 24.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Heniu on May 17, 2011 at 14:48]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 19, 2011 at 10:59

Print
arturius1977
Status: Elite

Registered: Nov 21, 2010
Re: arturius1977 vs Krasny [post #2]

Gotowy i zwarty, możemy zagrać

May 01, 2011 at 18:53
Gadu-Gadu: 34367263
XFire arturius1977
Print
arturius1977

Re: arturius1977 vs Krasny [post #3]

Krasny wygrał - Gratki

Mapa: czajmen mirror
-bez barb i miast
-z balansem strategicznym
Nacje: oboje random
-Ja: Japonia
-Krasny: Francja

Było blisko zwycięstwo, ale znowu się nie udało (chyba peszeka mam!)

Początek mało udany dla mnie, Krasny dziabnął mi scouta i wojownika (dwoma scoutami i wojownikiem) i spróbował rushu na Osake 4 wojownikami, ale mu się nie udało a ja odrazu go skontrowałem i zabiłem uciekające niedobitki.
Nastała chwila spokoju, widząc że Krasny nie rwie się za bardzo do ataku postanowiłem atakować zbrojnymi i koniem (zniszczyłem kopalnie żelaza i złota), Krasny sie wybronił!.
Potem przygotowałem armię 5 samurajów i gienek i atak na stolice i prawie się udało żabojadów zniszczyć!
Później znowu pare ataków rycerzami i samurajami, strzelcami i działami i znowu się nie udało.
Poza próbą sabotażu kopalni żelaza scoutem (choć udana dla niego, ale tylko połowicznie, bo miałem w paru miejscach w tym stolica była na żelazie) niczym mi nie zagroził
Krasny mi odskoczył nauką i wiadome było że idzie po ONZ lub atom i poddałem gre! (pierwszy i ostatni raz takie coś miało miejsce że się poddałem nie widząc menu porażki)
"Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe" - to powiedzenie zna każdy polski kibic. Wprawdzie nie ma już z nami trenera tysiąclecia Kazimierza Górskiego, ale jego stwierdzenia nie tracą na aktualności.

Dzięki za gre i awansu do pierwszej ligii

Screeny z gry:

P.S.
I tak jestem wielki

[Edited by arturius1977 on May 17, 2011 at 18:56]

May 17, 2011 at 02:19
XFire arturius1977
Print
czajmen
Status: Moderator

Registered: Jul 28, 2008
Re: arturius1977 vs Krasny [post #4]

no, no - nacje bardzo ładne, widzę, że krasny będę musiał mocno przygotować się na mecz z tobą, tak jak i arturiusem

gratulacje zwycięstwa

[Edited by czajmen on May 17, 2011 at 06:13]

May 17, 2011 at 06:13
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
itkovian

Registered: Jan 12, 2011
Re: arturius1977 vs Krasny [post #5]

Gratulacje Krasny .Widzę że walka o awanse do I ligi bedzie zacięta i chyba po tym sezonie zobaczysz się z Heniem w I lidze .

May 17, 2011 at 06:47

Print
Krasny

Re: arturius1977 vs Krasny [post #6]

No na pewno, w podskokach w totalnej euforii pędzę do I Ligi... Przywitają mnie tam z otwartymi ramionami, bo będą mieli na kim punkty nabijać

Jak to wyglądało z mojego punktu widzenia?
W pierwszej kolejności - orgazm, bo Bóg Random podarował Francję. Później lekki kac, bo przeciwnik dostał Japonię... Jednak na poprawę humory - tereny startowe:

Można było tam doskoczyć w 1 turę. 3 luksy, rzeka, rybki. Żyć nie umierać. Czy mogło być lepiej? Mogło. I było!

Koniki przybyły Jak się później okazało, były niezwykle pomocne.

Grając Francuzami postawiłem na kulturę i naukę. Na początku troszkę próbowałem namieszać Arturiusowi, ale z nienajlepszym skutkiem... Przy czym tych 4 warów nie miało na celu przejmować miasta. Mieli iść pod stolicę i poniszczyć usprawnienia. Pod stolicę jednak nie było dane im dotrzeć, bo na drodze stanęło im... drugie miasto. Pozabijaliśmy sobie nawzajem po kilka jednostek, po czym zwiałem bo nadciągało żelazo, a pieniążków w kasie nie brakowało
Gdy odkryliśmy żelazo, znowu poprzepychaliśmy się, tym razem jednak swordami i to pod moimi granicami. Zresztą, do końca gry główny front był rozciągnięty pod moją granicą. Sprawdzałem cały czas demo i trzymałem tylko tyle wojska, by dało się wybronić. W grze obronnej jestem w końcu najlepszy No i wszystko szło pięknie do momentu, gdy pod moje miasto zawitało... kilku samurajów, sword i gienek. Był to moment, w którym musiałem dolać sobie whisky... Natychmiast pościągałem pod stolicę wszystkie jednostki, swordy od razu poszły na longi (tylko na jednego brakło kasy). I zaczęła się kopanina. Początkowo myślałem że dam radę. Ale jak zobaczyłem jak kolejne moje longi wyparowywują, zwątpiłem. I tutaj mały prezencik od Boga Random - w stolicy pojawił się gienek, obejmując sobą wszystkich obrońców Na szczęście moje miasta miały dobrą siłę przerobową i udało się wybronić.
Dodatkowo udał mi się epicki wjazd od tyłu na żelazo Arturiusa zwiadem (czaił na taką okazję kilkanaście tur), po zniszczeniu jeszcze nawet okupowałem pole przez jakieś 5 tur. Całą epickość jednak odebrał Arturius, bo okazało się że zabrane żelazo szło na potrzeby produkcji, a armia utrzymała się z drugiego złoża.
Po odparciu ataku zostały mi dwa ciężko ranne longi. Przeciwnik natomiast w demo miał wojsko na poziomie 0. Longi poszły tworzyć ponownie linię frontu. Szybko dobudowałem resztę woja i dalej szedłem w rozwój. Dodatkowo postawiłem sobie 2 jednostki wodne, które miały zabezpieczać mnie przed kolejnymi próbami obejścia linii frontu. Jak się okazało - inwestycja się opłaciła, bo udało mi się zatopić płynącego do mnie rycerza (pewnie miał odciąć żelazo).
Dalej były próby podejścia do mnie rycerzami, które udało mi się odpierać. Następnie do rycerzy dołączyli strzelcy, jednak byłem mocno do przodu w techach, więc sam miałem strzelców tworzących front
Później doszły działa i kawaleria. Bywało gorąco, bo Arturius nacierał non-stop, ale zawsze udawało się atak odeprzeć. Raz na froncie pozostał tylko 1 strzelec, ciężko ranny kawalerzysta oraz 2 działa.
No i nadszedł czas artylerii. Natychmiastowy upgrade i teraz można było się bronić
Dodatkowo podejścia do frontu pilnowała fregata i karawela, które dbały o to, by jednostki nie docierały na front na pełnym zdrowiu.

O godzinie 3:30 było już jasne, że mam wygraną. Duża przewaga w woju, dwukrotna przewaga w produkcji nauki, ogromne siły produkcyjne miast, atom na wyciągnięcie ręki, wielki naukowiec w mieście i wielki inżynier w bardzo bliskiej perspektywie.

Oto demo pod koniec gry (choć od screena jeszcze trochę tur minęło):

A na dokładkę moja linia obrony po jednej z walk:

Raz jeszcze dzięki wielkie za grę, nigdy nie napociłem się jeszcze tyle podczas gry.

No i sto lat raz jeszcze

May 17, 2011 at 14:21

Print
itkovian

Re: arturius1977 vs Krasny [post #7]

Krasny ty jesteś chyb awielkim fanem Polskich Skrzydeł po co robisz screeny to widze WIELKIE BIAŁO-CZERWONE SZACHOWNICE.

May 17, 2011 at 14:37

Print
Krasny

Re: arturius1977 vs Krasny / KRASNY [post #8]

Bo gram ostatnio na skrypcie Czajmena. Zgłaszałem już ten błąd w odpowiednim wątku

May 17, 2011 at 15:00

Print
Vortavor

Registered: Jan 11, 2008
Re: arturius1977 vs Krasny / KRASNY [post #9]

Gratki Krasny.

A jak spojrzeć na screen arturiusa to widać, że pomiędzy Lyonem, a Paryżem jakaś czarna plama.
Czyżby ropa wylała? :P:P

May 17, 2011 at 15:11
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
czajmen

Registered: Jul 28, 2008
Re: arturius1977 vs Krasny / KRASNY [post #10]

to jest szachownica w oddaleniu. jak dziś z nikim nie będę grać to poprawie to i udostępnię najprawdopodobniej wersje B mojej mapy.

szkoda, że tak mało meczy jest w naszej lidze, a tu jeszcze chwila i zostanie mniej niż miesiąc do końca...

zastanawiam się, czemu nikt z was nie wybudował miasta kolo wielkich stad jeleni i zagłębia marmurowego (góra środek).

May 17, 2011 at 15:40
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
Krasny

Re: arturius1977 vs Krasny / KRASNY [post #11]

Zastanawiałem się nad tym, ale przy naporze wojsk Arturiusa nie miałbym szans na wybronienie tak odległego miasta. Poza tym z czwartego miasta miałbym więcej problemów niż pożytków

May 17, 2011 at 15:46

Print
arturius1977

Re: arturius1977 vs Krasny / KRASNY [post #12]

Teraz napisze coś jak już emocje opadły po grze:
-to ja mam honor i dusze wojownika
-to ja prowadziłem rozgrywke i kombinowałem
-to ja miałem silniejszą armię
i wniosek z tego że znowu przegrałem

Od teraz gram na ONZ i może będe wygrywał

Jeszcze raz gratulacje Krasny zwycięstwa
Zapewne awansujesz bo jesteś dobry, ale i tak nie lepszy ode mnie (udało ci się wygrać)

P.S.

Quote:
No i sto lat raz jeszcze

Dzięki Krasny za życzenia, choć dopiero to jutro mam urodziny (pomyliły mi się dni choć nic niepiłem to chyba przez to nocne granie, dużą ilość kawy i papierosów).

May 17, 2011 at 16:55
XFire arturius1977
Print
Krasny

Re: arturius1977 vs Krasny / KRASNY [post #13]

Nie ukrywam, że bardziej podobał mi się Twój styl gry. Moje zwycięstwo porównam do Mistrzostwa Europy Greków. Styl był fatalny, ale skuteczny

Ale jak nauczę się porządnie wojować, to zagram w stylu Arturiusa

May 17, 2011 at 17:25

Print
arturius1977

Re: arturius1977 vs Krasny / KRASNY [post #14]

Coś nie mogę zapomnieć o tej porażce, jeszcze cię dopadnę legionami (patrz na moją stopke) Krasny

May 17, 2011 at 18:36
XFire arturius1977
Print
itkovian

Re: arturius1977 vs Krasny / KRASNY [post #15]

Co do greków to najpierw awansowali z grupy do mistrzostw Europy tez w fatalnym stylu.Jak tak dalej pójdzie szykuje się postrach I ligi all win przez ONZ .

May 18, 2011 at 06:34

Print
Krasny

Re: arturius1977 vs Krasny / KRASNY [post #16]

Drżyjcie Maiary i inne Chuchra!

Quote:
arturius1977 wrote:
Coś nie mogę zapomnieć o tej porażce, jeszcze cię dopadnę legionami (patrz na moją stopke) Krasny

Patrz na drugą część mojej sygnaturki (jeszcze się podroczę )

May 18, 2011 at 11:06

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.