civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa III > tsu vs szuwar / SZUWAR
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa III
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
tsu vs szuwar / SZUWAR [post #1]

Termin: 28.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 24.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Krasny on Apr 30, 2011 at 21:02]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 19, 2011 at 11:33

Print
szuwar
Status: Hero

Registered: Jul 20, 2009
Re: tsu vs szuwar [post #2]

Na razie napiszę bardzo ubogo. Graliśmy z Tsu do czwartej w nocy. Jestem po prostu zmęczony.
Standardowe ustawienia na mirrorze.
Randomy.Tsu Indie. Ja Aztek.
Jak widać na screenie udało mi się wygrać dyplomatycznie więc gra nie należała do łatwych.

[Edited by szuwar on Apr 30, 2011 at 09:36]

Apr 30, 2011 at 09:36

Print
tsu
Status: Conscript

Registered: Oct 28, 2010
Re: tsu vs szuwar [post #3]

Potwierdzam to byla dluga rozgrywka i dobrze ze tak sie skonczyla bo inaczej trwala by jeszcze dluzej
Z przebiegu pojedynku jestem bardzo zadowolony co prawda nie wygralem ale mialem na to spore szanse i szkoda ze tej szansy nie wykorzystalem.
Czas przedstawic jak to widzialem:
Mapa podzielona na dwa kontynenty ktore byly polaczone ze soba waskim przejsciem:
Postanowilem ze od samego poczatku bede sie krecil przy tym przejsciu i staral sie kontrolowac ten obszar.

Szuwar probowal czesciej atakowac od morza wiedzac ze tylko tamtedy moze bezbolesnie podjesc pod moje miasta:

Tym czasem ja staralem sie troche blizej podjesc od wschodu by kontrolowac wiecej obszaru:

Az w koncu postawilem w tych rejonach miasto:

Jak widac po ponizszym srenie w demografii lepiej sie rozwijalem a technologicznie nie odstawalem wiec wszystko szlo we wlasciwym kierunku:

Az w koncu zdarzylo sie cos czego sie nie spodziewalem tutaj gratulacje za dobry plan dla Szuwara bo ten moment byl dla mnie decydujacym w tej grze miasto ktore wytwarzalo bodajze 60 sztuk jak nie lepiej zlota ktore napedzalo moja gospodarke zostale zdobyte z ataku z morza:

Niestety byl to dla mnie decydujacy moment gry i od tego momentu juz nie rozwijalem sie tak dobrze jak wczesniej, technologicznie Szuwar zaczal powiekszac przewage i ostatecznie caly moj plan ktory opieral sie mocnej ekonomi runal.No coz jak nie pilnuje sie najwazniejszego miasta to tak sie konczy
Co prawda mialem jeszcze kilka pomyslow ale dominacja na morzu Szuwara nie pozwala mi na zbyt wiele od zachodu tez tracilem wplywy tracac miasto.
Do tego problem z ropa gdzie jedynego zrodla ktore znalem pilnowal Szuwar i bylo juz po grze:

Podsumowujac bardzo ciekawy pojedynek w ktorym losy mogly potonczyc sie rownie dobrze po mojej mysli jednak Szuwar szybciej zrealizowal swoj plan a mi zabraklo niewiele zeby samemu zajac sie ofensywna bo przy takiej gospodarce jaka mialem bardzo szybko bylbym w stanie stworzyc potezna armie.
Dzieki i powodzenia

[Edited by tsu on Apr 30, 2011 at 13:14]

Apr 30, 2011 at 13:08

Print
Rixi
Status: Redaktor

Registered: Dec 28, 2008
Re: tsu vs szuwar [post #4]

Pięknie szuwar, to chyba pierwsza wygrana w turnieju poprzez Dyplomację (ONZ), gratulacje

Tsu, ja o mały włos i też bym przegrał z Huzarem w ten sposób, ale udało mi się wygrać na szczęście. Gratuluje zawziętej gry i bardzo długiej, widać, że będziesz mocnym przeciwnikiem, muszę się przygotować.

Jeszcze raz gratulację za piękny pojedynek a w szczególności Szuwarowi za wygraną.

Ps. Szuwar jak to jest z tym ONZ? Wygrywa się gdy się go zbuduje czy trzeba czekać na głosowanie jeszcze?

Apr 30, 2011 at 13:55
Gadu-Gadu: 3114496
Print
Huzar_PL

Registered: Oct 13, 2010
Re: tsu vs szuwar [post #5]

He he gratulacje szuwar - ONZ to fajny pomysł na zwycięstwo, przeciwnikowi w tym momencie pewnie opada szczęka. Szkoda, że mnie tak malutko zabrakło do załatwienia Rixiego, miałbym pewnie ubaw jeszcze przez bardzo długi czas

III Liga najciekawsza ze wszystkich!

Apr 30, 2011 at 15:01

Print
szuwar

Registered: Jul 20, 2009
Re: tsu vs szuwar [post #6]

Trzeba czekać jeszcze na głosowanie i to chyba 10 tur. Ale nie jestem pewien.
Ogulnie spieprzyłem trochę bo miałem problem z kasą i po zajęciu miasta Bombaj zniszczyłem całą flotę. Nie widziałem że przeciwnik ma jeszcze drugie bardzo rozwinięte miasto nadmorskie. Zostawiłem sobie dwie fregaty aby nie dopuścić do desantów. Potem odkryłem że jest jeszcze jedno miasto które mogłem też z łatwością w ten sam sposób przejąć.
Jednak po spaleniu Bombaju zacząłem strasznie odbiegać technologiczne. Miałem atomówkę. Ale żeby ją zrzucić musiałem przejąć małe miasto które miało dostęp do ropy i z niego miałem Delphy w zasięgu zrzutu.

Poniżej można zobaczyć jak kolega zostawiał mnie w tyle w demografi. Zauważe że mam Złoty Wiek aktywny .

Poniżej widać jak się przekradałem moją flotą i drużyną abordażową.

Delphi przed atakiem bombowym...

...i po Muaahahahahaha!

[Edited by szuwar on Apr 30, 2011 at 15:59]

Apr 30, 2011 at 15:54

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.