civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa III > Huzar_PL vs tsu / HUZAR_PL
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa III
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Huzar_PL vs tsu / HUZAR_PL [post #1]

Termin: 28.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 24.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Heniu on May 05, 2011 at 08:49]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 19, 2011 at 11:34

Print
Huzar_PL
Status: Hero

Registered: Oct 13, 2010
Re: Huzar_PL vs tsu [post #2]

Witam Szanownego Przeciwnika

Najbardziej odpowiadające mi dni na grę to środa, czwartek i niedziela (od godz. 16-17 do 2)
Preferuję następujące ustawienia, regulaminowe:
1) tempo gry - szybkie (quick)
2) mapa to jeden z mirrorów (najlepiej nOval)
3) brak państw-miast (city states)
4) brak barbarzyńców
5) rozmiar mapy: pojedynkowa (duel)
6) brak ruin (ancient ruins)
7) brak graczy AI
8) epoka początkowa: starożytność (ancient)
9) bez możliwości odkładania awansów i polityk (a niech będzie)
Pozostałe:
a) grę zgłaszamy także do rankingu
b) mogę hostować
c) wszystkie rodzaje zwycięstwa włączone
d) bez DLC (poza Mongolią innych nie posiadam)
e) wolę ruszać się jako 1

W razie braku domyślnej zgody na te ustawienia proszę o własne propozycję w tym wątku bądź bezpośrednio przed grą na Steam. W trakcie gry negocjacje już nie są wskazane i oznaczają zgodę na zaprezentowane

Apr 19, 2011 at 18:15

Print
Huzar_PL

Re: Huzar_PL vs tsu [post #3]

Gra trwa, 1 runda za nami, jest 140 tura: [PER Random] Huzar - tsu [SON Random]

Tsu wojownik od samego początku ostro na mnie napiera. Kilka tur grozy przeżyłem na samym początku, gdy przyblokował mi budowy/naprawy kopalni żelaza. Już się bałem, że jest po mnie i polegnę ustanawiając rekord prędkości Udało się na całe szczęście.

Kończymy pwnie w środę lub czwartek [jak przeżyję majówkę ]

May 02, 2011 at 00:46

Print
tsu
Status: Conscript

Registered: Oct 28, 2010
Re: Huzar_PL vs tsu [post #4]

Gra jak to napisal Huzar trwa jak zwykle mialem dobry poczatek na razie nie ma co za wiele sie rozpisywac ale tyle mgoe napisac ze mialem dobry plan bo pierwszy wynalazlem zelazo i wiedzialem gdzie Huzar ma kopalnie blokowalem ja przez jakis czas problem tylko ze jak na zlosc okazalo sie ze na mapie jest mnostwo zelaza chyba po 4 kopalnie i niestety trudno bylo kazdej przypilnowac:/
tak czy inaczej jeszcze bedzie ciekawie

May 02, 2011 at 14:56

Print
Huzar_PL

Re: Huzar_PL vs tsu [post #5]

Na którą się dziś umawiamy, 21 może być? Ewentualna poźniejsza godzina też mi pasi bo do 2 możemy pograć

May 04, 2011 at 14:11

Print
tsu
Status: Conscript

Registered: Oct 28, 2010
Re: Huzar_PL vs tsu [post #6]

Pojedynek zakonczony wygrywa Huzar_PL.
Jak zwykle mam bardzo dobry poczatek a pozniej stopniowo ide we wszystkim w dół jak nic z tym nie zrobie to chyba z nikim nie wygram:/
Huzar bronil sie na poczatku i przy tym dobrze sie rozwijal az w koncu doszedl do artylerii co oznaczalo koniec gry bo przed tym nie da rady sie obronic.
Wklejam dwa screny z moich dobrych momentow w tej grze:

Jak widac pierwszy mialem zelazo i staralem sie przypilnwoac kopalni Huzara problem w tym ze na mapie zelaza nie brakowalo i Huzar mial jak sie pozniej okazalo jeszcze co najmniej dwie inne kopalnie w drugim miescie.

Jeden z moich wiekszych atakow niestety nieudany poniewaz ciezko przechodzilo sie przez lasy a stolicy czekala juz armata

Po tym ataku bylem juz troche zrezygnowany i czekalem na swoja smierc bo widzac co sie dzieje w demografii wiedzialem ze jak juz Huzar zaatakuje to bedzie po mnieMimo wszystko fajnie sie gralo gratuluje i do rewaznu jak bedzie nam jeszcze dane zagrac.

[Edited by tsu on May 05, 2011 at 00:03]

May 05, 2011 at 00:01

Print
Huzar_PL

Attached:
SCR.jpg
214 KB [downloads: 79]
Re: Huzar_PL vs tsu [post #7]

To dla formalności: 2 runda, 174 tura: [PER Random] Huzar 1-0 tsu [SON Random]

Potwierdzam bardzo dobry początek tsu, miałem w gaciach o czym już trochę wspominałem wcześniej
Żelazo i ja miałem szybko ale nie śpieszyłem się z budową kopalń bo totalnie nie spodziewałem się, że tsu mnie zaatakuje Nawet drugiego miasta specjalnie nie założyłem sobie na żelazie bo chciałem mieć kurort nadmorski he he. W osteczności tamtejsze złoża i tak mnie uratowały ale było cholernie ciężko - deficyt w kasie, serce na ramieniu i gonitwa za zbrojnym moją hordą wojowników i nieśmiertelnym. Nie taki sobie planowałem początek

Odwaliłem też niezłe 3 numery [choć i ta durna gra miała w tym swój udział]:
1. Chciałem wyszkolić osadnika, a gdy nadeszła pora... okazało się wyskoczył robotnik [tu pewnie ja zawiodłem]
2. Szkoliłem więc jako następnego osadnika, zmieniłem profil na produkcję, była stagnacja, żarcia 0, a tu nagle... ludzik mi zmarł
3. Trwała wojna, kolejna fala barbarzyńskich Afrykanów napływała pod me granice, gdy z polityki wybrałem sobie naukowca - wyskoczył na linii frontu to ja mu muszką klikam "właź do miasta" i daje "next turn" - a w następnej jakaś masakra: naukowiec na pastwisku koni nad stolicą, a long, który był obok znalazł się w mieście nadmorskim z 6 pól na południe Najczarniejszy moment w grze - naukowca zasiekali, a longiem ledwo co zdązyłem wrócić na pozycję

Póżniejszy etap gry to ciągła walka w okopach - tsu atakuje raz z jednej, raz z drugiej, raz z obydwu, a ja się bronię I rozwijam. Mapka znów bunkrowa więc ruszylem dopiero mając artylerię, tu scren na chwilę przed decydującymi ciosami:

Dzięki wielkie za fajną i emocjonującą grę! Z wyjątkiem początku, ten nie był fajny, był przerażający
Powodzenia w następnych, a rewanż oczywiście kiedyś zagramy.

[Edited by Huzar_PL on May 05, 2011 at 00:26]

May 05, 2011 at 00:26

Print
szuwar

Registered: Jul 20, 2009
Re: Huzar_PL vs tsu / HUZAR_PL [post #8]

Gratki Huzar.
Hmm może Tsu za mało agresywnie zagrałeś na początku skoro przeciwnik nie miał żelaza...
W agresywnej grze nie raz jest taki moment gdzie trzeba pójść na całego i przedłożyć produkcję wojska nad eko i techy. Jest to ryzyko bo jak się nie uda to może być pozamiatane. Jak widać iż warunki na szybkie zwycięstwo nie ma to lepiej zająć się ekonomią. Nie trzeba toczyć wojny żeby wygrać... są w końcu inne rodzaje zwycięstw.

[Edited by szuwar on May 05, 2011 at 12:45]

May 05, 2011 at 09:30

Print
magmax
Status: Elite

Re: Huzar_PL vs tsu / HUZAR_PL [post #9]

Graty Husar!

Tsu - ja będę mógł dokończyć naszą gierkę dopiero za kilka dni.
Odezwę się na steam.

May 05, 2011 at 22:40

Print
Rixi
Status: Redaktor

Registered: Dec 28, 2008
Re: Huzar_PL vs tsu / HUZAR_PL [post #10]

Gratulacje Huzar ładna wygrana.

May 06, 2011 at 08:56
Gadu-Gadu: 3114496
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.