civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa III > Rixi vs MarcinGL / RIXI
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa III
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Rixi vs MarcinGL / RIXI [post #1]

Termin: 28.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 24.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Krasny on Apr 27, 2011 at 19:49]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 19, 2011 at 11:53

Print
Rixi
Status: Redaktor

Registered: Dec 28, 2008
Re: Rixi vs MarcinGL [post #2]

Witam MarcinGL

Zgłaszam gotowość do gry w terminach... wszystkich możliwych;
Godziny na grę które odpadają w tygodniu od Pn do Pt to 17:30-19:00;
Godziny na grę w Weekendy 24h;
Profil na steam: Rixi
Dostępność na platformach komunikacyjnych: Steam - zawsze, GG - czasem, e-mail - zawsze;
Nasza rozgrywka będzie nagrywana Live, plik wideo zostanie udostępniony po rozegraniu spotkania w tym temacie;

Teraz trochę na temat ustawień, przeze mnie preferowanych i nie podlegających dyskusji:

Możliwość gry na mapach: LD mirror, nOval 3.2, Pangea, lub twoja propozycja;
Szybkość: Quick
Wolne miasta: Brak
Barbarzyńcy: Brak
Ruiny: Brak
Awanse i Polityki Społeczne: Zakaz odkładania na później
Cuda na mapie: El dorado, fontanna młodości = restart mapy

Gdy gramy na mapie nOval dodatkowo obowiązują zasady:
Uran: Random
Środek mapy: Medium Inland Sea (średniej wielkości może)

Inne:
Zasoby: Balans Strategiczny

Wiele opcji podlega też negocjacjom, więc oczekuje również twoich opinii i propozycji aż dojdziemy to pełnego konsensusu.

[Edited by Rixi on Apr 19, 2011 at 21:40]

Apr 19, 2011 at 17:59
Gadu-Gadu: 3114496
Print
MarcinGL
Status: Regular

Registered: Sept 04, 2008
Re: Rixi vs MarcinGL [post #3]

Witaj . Milo poznac tak otwarta osobe.
na stamie jestem marcingl1- jak bedziesz dogadamy sie co do rozgrywki ale chyba nie bedzie problemow - nie jestem sklonny do hostowania wiec jak mozesz pozostawie ten obowiazek tobie

Apr 19, 2011 at 20:32

Print
Rixi

Re: Rixi vs MarcinGL [post #4]

Wysłałem Ci zaproszenie na steam Pisz, ja prawie zawsze jestem online na steam, dogadamy się co do wszystkich ustawień.
Nie ma sprawy, mogę Hostować grę.

Apr 19, 2011 at 21:51
Print
MarcinGL

Re: Rixi vs MarcinGL [post #5]

Ponownie porazka i ponownie na swoje życzenie . Przykre jest to ze prawie przez cała gre to ja wygrywałem pod koniec mialem wszystko aby wygrac i niestety doswiadczenie przeciwnika ponownie wygrało .

Apr 27, 2011 at 16:05

Print
Rixi

Re: Rixi vs MarcinGL [post #6]

Dzięki Marcin za grę, to była piękna walka!
Jak się wgrają zdjęcia (a jest ich 100, będzie co oglądać) to napisze szczegółowe dane co i jak było.

Dane techniczne rozgrywki:
Mapa: nOval 3.2
Nacje: [Osmanie - Rixi - RANDOM] vs [Rosja - MarcinGL - WYBÓR]
Ustawienia: Jak w regulaminie.
Czas gry: 186 tur

Screeny z gry: (bez opisu bo by za długo trwało, opis osobno w każdym etapie gry.
Opis rozgrywki:

Etap 1 - Rozpoczęcie gry i rozpoznawanie gry, terenu i całej mapki, jak się okazało wylosowało nam mapkę kontynenty i trzeba było robić restart. Nację jaka wybrał MarcinGL to Rosja a ja wybrałem Random i dostałem Indie, ale i tak poszedł restart mapy więc nie było co narzekać.

(Screen z restartu mapy)

Etap 2
Reset mapy przyniósł nam, a bynajmniej mi miłą niespodziankę, dostałem nację Osmanów i się ucieszyłem, po rozpoznaniu mapki przystąpiliśmy do gry na maxa.

Etap 3
Pierwsze miasto oraz gnębienie Marcina, wojownikami oraz zwiadowcą.
Doszedłem pierwszy do żelaza i zbrojnych ale zaatakowałem zbyt małą liczbą i poległem, gratki Marcin, ładny def

Etap 4
Od momentu gdy nie udało mi się przejąć Petersburga byłem w głębokiej d***e i to na maxa, a z każdą następną turą działo się jeszcze gorzej, gospodarka umierała, fundusze umierały, o mały włos i linia graniczna moich Ciężkozbrojnych poszła by do nieba, lub piekła... tak czy siak padli by.
Od tego momentu MarcinGL nacierał ale tak jakoś niemrawo, czasem ja odpowiadałem, jak miałem czym.

Etap 5
Moja gospodarka , nadal umierała i było coraz gorzej, aż dziw bierze, że Marcin tego nie wykorzystał a miał czym... jak widać na screenach. Może i uratował mnie Wielki Mur, "uratował" fajnie to brzmi, raczej odwlekł natarcie Marcina na moje miasto Adrianopol i w konsekwencji na całe państwo. Udało się mi wybronić, sukces.

Etap 6
Dochodzimy do momentu gdzie Marcin ulepszył wojska na strzelców, doznałem szoku i zarazem olśnienia, że jednak naprawdę jestem w d**e z gospodarką.
W tym momencie myślałem, że przegram, ale moja obrona Ciężko zbrojnymi się udała a następnie w niedalekiej przyszłości ulepszyłem wojska na strzelców i dalej było jak było, czyli nic się nie działo... staliśmy w miejscu.

Etap 7
Rozbudowa Kawalerii Osmańskiej i def na południowym przejściu. Odparłem tam atak MarcinaGL.

Etap 8
Broniłem się ile tylko mogłem, na północnym przesmyku i na południowym. Marcin był tak dobry w gospodarce, że nie mogłem go dogonić za żadne skarby.
Powoli zaczynał nacierać i zrobił artylerię, szok... wiecie ile byłem za nim w odkrywaniu artylerii? 40-45 tur , 6 technologii ... masakra na całego. Teraz już wiedziałem, że grę przegram. Jednak... wpadłem na genialny plan, mówię co tam nie poddam się! Pozbierałem wojska nad brzegiem oceanu i dobudowałem na biegusia trochę strzelców i wysłałem ich na morze, czekając z niecierpliwością na odkrycie techu który umożliwiał by mi pływanie jednostkami po oceanach. Udało się, gdy Marcin nacierał na Adrianopol wiedziałem, że nie mam tam i nigdzie idzniej już szans, ostatnią nadzieją był - desant na tyły wrogiej stolicy i cios ostateczny.

Etap 9
Gdy Marcin przejmował mi Adrianopol ja powoli ale sukcesywnie wycofywałem się aby bronić stolicy jak najdłużej tylko się da. Nacierał na dwóch frontach, a ja się broniłem ile tylko i jak tylko mogłem. Moje jednostki desantowe już były na środku oceanu i powoli zbliżały się do stolicy Rosji... Moskwy! Modliłem sie aby nie miał tam artylerii oraz żadnych jednostek, dlatego pisałem mu co chwilę - "że już po mnie", "że nie mam szans", "że wygrał" itp. aby zmylić go i aby zabrał wszystko na atak na moją stolice.

Etap 10
Etap ostateczny, nazwany przeze mnie "ostrze Sulejmana Wspaniałego", czyli wjazd w du*e przeciwnika. Przepraszam za słownictwo.
Wyładowałem ostrożnie moje wojska na brzeg jedną kratkę od stolicy Rosji a następnie wparowałem na teren Moskwy, działo, strzelec, strzelec, konik osmański i jeszcze jeden konik, czy jak oni się tam zowią... Marcin musiał być ostro zaszokowany tym motywem.
Desant się udał i miasto Moskwa Padło!
Motyw też był taki, że Marcin przed moim wjazdem na jego stolice nakrył moje plany robotnikiem ale było już mega za późno. No i oto w taki sposób wygrałem, fuksiarsko, i taktycznie. Postawiłem wszystko na jedną kartę, bo i tak bez tego desantu bym przegrał! I to z wielkim kretesem, Marcin jesteś wielki, gospodarczo mnie rozwaliłeś na łopatki! Miałeś po prostu pecha.

[Edited by Rixi on Apr 27, 2011 at 17:50]

Apr 27, 2011 at 16:16
Print
szuwar
Status: Hero

Registered: Jul 20, 2009
Re: Rixi vs MarcinGL [post #7]

Moje gratulacje. (Na pewno były by szczere gdybyś nie miał tylu zdobytych punktów )
Czekam na relacje.

Apr 27, 2011 at 16:28

Print
Rixi

Re: Rixi vs MarcinGL [post #8]

Dzięki szuwar, screeny i relacja dodane, masakra ile tych screenów :P

Apr 27, 2011 at 17:51
Print
Huzar_PL

Registered: Oct 13, 2010
Re: Rixi vs MarcinGL [post #9]

Składam oficjalny wniosek o mianownie Rixiego Nadwornym Kronikarzem COPa, albo przynajmniej Ligi
Jesteś Kolego normalnie "szalony"

Przede wszystkim jednak gratuluję zwycięstwa! Taki OPIS był tej gry warty!
No rewelacja - piękna, zażarta i epicka batalia

He he w sumie też się zastanwiam czego któremu jeszcze pogratulować
- Rixiemu na pewno zmyślnego ataku na tyły wroga [ze mną coś takiego Ci się nie uda ], a Marcinowi postępu jakiego dokonał w kilku grach [przede wszystkim w zakresie eko].

Jeśli na koniec sezonu będziemy wybierali najlepszy, najciekawszy pojedynek to mam swojego faworyta

Apr 27, 2011 at 18:16

Print
MarcinGL

Re: Rixi vs MarcinGL [post #10]

ja gratuluje jeszcze raz Rixiemu zwyciestwa które wyrwał mi dosłownie z rąk - ten piekny wieniec zwyciestwa zamiast na mioich skroniach wyladowal na jego skroniach zrobi to samo co Napoleon 1800 roku pod Marengo . Jeszcze raz gratuluje a co do opisu jest poprostu swietny wszystko to co napisal bylo poprostu prawda

[Edited by MarcinGL on Apr 27, 2011 at 19:38]

Apr 27, 2011 at 18:54

Print
Rixi

Re: Rixi vs MarcinGL [post #11]

No gratulacje na sto procent należą się Marcinowi, współczuje osobie która będzie grać z nim. Dostał ode mnie parę rad, "prawdziwych" a nie takich bajek jak mu podobno szuwar naopowiadał. ;P

Huzar, dzięki, zgadzam się, opis tej gry był wart każdej poświęconej mu minuty.
Szalony, czasem jestem, :P obym był grając z Tobą tylko, że "szalonym zwycięzcą"

Marcin, słuszna uwaga, manewr genialny a zarazem szalony, ale udany.

Apr 27, 2011 at 19:18
Print
Huzar_PL

Re: Rixi vs MarcinGL [post #12]

Quote:
Rixi wrote:
Szalony, czasem jestem, :P obym był grając z Tobą tylko, że "szalonym zwycięzcą"

Umówmy się, że "szalony" możesz być ale już "zwycięscą" na pewno nie!
Na razie Ci tych punktów starczy, co za dużo to niezdrowo hi hi. Narzeczona myślę, że też jest już usatysfakcjonowana, dumna z Ciebie i tak chodzi, obietnicy dotrzymałeś czyli jutro możez sobie pozwolić na porażkę bez żadnych konsekwencji

I tego Ci serdecznie życzę

Apr 27, 2011 at 19:24

Print
magmax
Status: Elite

Re: Rixi vs MarcinGL / RIXI [post #13]

kurcze miałem już spać gdy zobaczyłem te topic....
i musiałem go przeczytać...

Kozacko :-)

Wpierw gratulacje dla Marcina - totalnie inny obraz sytuacji niż podczas gry ze mną!
Rixi miał mega fuksa.

Marcin głowa do góry - następny dostanie od Ciebie łomot!

Rixi - masz fantazję
Byłeś w d... (czemu "na maxa - wypraszam sobie ) i wyszedłeś z tego. Szacun.

A co do opisu. Jesteś chory chyba

Epicko!

Apr 27, 2011 at 23:33

Print
Rixi

Re: Rixi vs MarcinGL / RIXI [post #14]

Magmax, nie miałem na myśli tego "maxa" jako Ciebie no, nie, ja nie z tych, jak możesz w ogóle tak myśleć!!!

Co do zdania "Rixi miał mega fuksa" to napiszę Ci coś, nie mega, ani nawet nie gigantycznego, tylko takiego który zdarza się raz na milion gier, wygrać z kimś kto ma artylerie 45 tur przed tobą i atakuje nią w ilości 5 a ja nie mam czym się bronić to jest "fuks-totolotto"!

Dzięki :P

Apr 28, 2011 at 07:54
Print
czajmen
Status: Moderator

Registered: Jul 28, 2008
Re: Rixi vs MarcinGL / RIXI [post #15]

I to jest tak jak się tyłów nie pilnuje. Pierwsza rzecz jaka powinna dać do myślenia to dużo woja w demo, a mały opór. Atak rozpaczy się udał. Moje gratulacje.

Apr 28, 2011 at 08:53
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
szuwar

Registered: Jul 20, 2009
Re: Rixi vs MarcinGL / RIXI [post #16]

Rixi piękna wygrana :]
Piękna lekcja.
Grając z Magmaxem bałem się właśnie takiego wjazdu, który na szczęście nigdy nie nastał.

[Edited by szuwar on Apr 28, 2011 at 11:07]

Apr 28, 2011 at 10:52

Print
MarcinGL

Re: Rixi vs MarcinGL / RIXI [post #17]

No pilnowalo sie ale nie liczyłem ze az tyle wojska tam bedzie - widzialem jego sily na połnocy i poludniu a tutaj sie pojawił Armia Odwodowa która podjeła sie naprawde czegos co zaowocowało zwyciestem - na ostatniej mapie widac ze zabraklo mi turki jednej jedynej turki aby udaremnic ten niecny acz udany manewr

[Edited by MarcinGL on Apr 28, 2011 at 11:32]

Apr 28, 2011 at 11:32

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.