civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa III > Rixi vs Magmax / RIXI
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa III
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Rixi vs Magmax / RIXI [post #1]

Termin: 28.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 24.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Krasny on Apr 27, 2011 at 17:19]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 19, 2011 at 11:57

Print
Rixi
Status: Redaktor

Registered: Dec 28, 2008
Re: Rixi vs Magmax [post #2]

Witam Magmax

Zgłaszam gotowość do gry w terminach... wszystkich możliwych;
Godziny na grę które odpadają w tygodniu od Pn do Pt to 17:30-19:00;
Godziny na grę w Weekendy 24h;
Profil na steam: Rixi
Dostępność na platformach komunikacyjnych: Steam - zawsze, GG - czasem, e-mail - zawsze;
Nasza rozgrywka będzie nagrywana Live, plik wideo zostanie udostępniony po rozegraniu spotkania w tym temacie;

Teraz trochę na temat ustawień, przeze mnie preferowanych i nie podlegających dyskusji:

Możliwość gry na mapach: LD mirror, nOval 3.2, Pangea, lub twoja propozycja;
Szybkość: Quick
Wolne miasta: Brak
Barbarzyńcy: Brak
Ruiny: Brak
Awanse i Polityki Społeczne: Zakaz odkładania na później
Cuda na mapie: El dorado, fontanna młodości = restart mapy

Gdy gramy na mapie nOval dodatkowo obowiązują zasady:
Uran: Random
Środek mapy: Medium Inland Sea (średniej wielkości może)

Inne:
Zasoby: Balans Strategiczny

Wiele opcji podlega też negocjacjom, więc oczekuje również twoich opinii i propozycji aż dojdziemy to pełnego konsensusu.

[Edited by Rixi on Apr 19, 2011 at 21:39]

Apr 19, 2011 at 17:58
Gadu-Gadu: 3114496
Print
magmax
Status: Elite

Registered: Oct 13, 2010
Re: Rixi vs Magmax [post #3]

To zagrajmy random :-)

Co do godzin - widzę, że musi to być weekend - po 21:00

Apr 19, 2011 at 20:47

Print
Rixi

Re: Rixi vs Magmax [post #4]

Data rozegrania meczu: Piątek
Godzina: 21:00
Mapa: Random
Reszta ustawień: Standard, regulaminowo
Pierwszeństwo tur: Ty (gość)
DLC: Nie

[Edited by Rixi on Apr 19, 2011 at 21:34]

Apr 19, 2011 at 21:31
Print
magmax

Re: Rixi vs Magmax [post #5]

Może się okazać że będę ok 21:30. Choć postaram się być o 21:00.

Apr 22, 2011 at 09:35

Print
Huzar_PL
Status: Hero

Re: Rixi vs Magmax [post #6]

No to powodzenia Panowie!
Z mojego punktu widzenia najbardziej pasowałby mi remis

Apr 22, 2011 at 09:37

Print
Rixi

Re: Rixi vs Magmax [post #7]

Będę czekał z niecierpliwością ;]

Apr 22, 2011 at 11:08
Print
magmax

Re: Rixi vs Magmax [post #8]

Rixi - gratki!

Z tym co wylosowałem raczej wyjścia nie miałem (znów przeciwnik - Rzym, miejscówka - załamka...) - ale to nie umniejsza Twojej wygranej.
Grałeś dobrze - a ja nie miałem pomysłu na wygraną.
Jutro szerszy opis.

Apr 23, 2011 at 00:35

Print
Rixi

Re: Rixi vs Magmax [post #9]

Dane techniczne rozgrywki:
Nacje: Rixi - Rzym vs Magmax - Ameryka (nacje Random)
Wygrana: Rixi
Ilość tur: 107
Mapa: Pangea

Opis w postaci dużej ilości screenów:
Zapraszam na relacje

1. Pozycja startowa, wyczesana! Najlepszy motyw to taki, że znowu dostałem Rzym! Normalnie wyłem się z radości, a tym bardziej, że przeciwnik to Ameryka
Poszukiwania magmax'a trawią, jak widać na mapce.
Aha, magmax postawił stolice 1 turę po mnie, szukał musi dobrego terenu, a to zwiastowało już powoli moją wygraną.

2. Zakładam drugie miasto, pod naciskiem magmax'a, udało się i musiał się wycofać zwiadowcą i wojownikiem. Miasto też postawione w miarę na dobrej pozycji, aczkolwiek nie do końca byłem zadowolony. Sytuacja wymusiła na mnie budowę przyśpieszoną. Jak widzicie na screenie bardzo wąskie przejście od południa, na którym rozegrały się później całe losy mojej wygranej. Idziemy dalej...

3. Jedno z pierwszych starć, które przegrałem!, Popełniłem błąd tak jak widać na screenie, wszedłem w bagno co dało mi -33% (sh**) i dostałem po dupce od wojownika mojego przeciwnika. Istotną sprawą jak widać na tym obrazku było, założenie miasta na wzgórzu, tam gdzie moja ranna jednostka stoi, miasta strategicznego, a gdybym nie zdążył, mogło to zakończyć się dla mnie katastrofą! Dlaczego? Bo... patrz screen niżej

4. Ohh już to widzicie? No właśnie! Magmax był tam pierwszy! Teraz zaczęło się główkowanie jak to miasto zdobyć, bo bez przejęcia tego miasta groziła mi katastrofa i przegrana! Jak widać, wojsko moje już zaczyna nacierać ale magmax ostro się bronił, w ostatniej chwili ulepszył wojowników na zbrojnych co mi bardzo utrudniło atak, ale jakimś cudem przedarłem się przez jego linie obrony, sądzę, że popełnił tam błąd który zadecydował o losach spotkania. Nie widać tego na obrazku ale wycofał się jednostkami zbyt daleko co pozwoliło mi na przejście przez ten diabelski przesmyk i dotarcie pod bramy jego miasta.

5. Przejmowanie Nowego Yorku, miałem dużo szczęścia ale i rozumu, że podczas walk jeszcze wojownikami wycofałem się i miałem w zapasie trochę doświadczenia co skutkowało natychmiastowym leczeniem moich jednostek przy ataku na miasto, dzięki temu miasto padło.

6. Zdobyte miasto, i próba ataków magmaxa aby odbić i zatłuc mnie przy okazji. Ten moment rozgrywki, pokazał mi, że magmax zaczął się chyba poddawać, atakował moim zdaniem trochę nonszalancko. Zresztą co ja bym zrobił na jego miejscu?, pewnie to samo.

7. Frontalny atak Magmaxa, troszkę miałem obawy

8. Demolka i pozostałości z Ataku magmax'a, obroniłem się tym co miałem.

9. Wycofał się.

10. Pierwszy szturm na stolice mojego dzielnie broniącego się przeciwnika, byłem niemal pewny wygranej ale okazało się, że...

11. ...że mam pewne obawy czy aby na 100% uda mi się tam wejść i zdobyć ten upragniony cel jakim była stolica Amerykanów, Waszyngton! Magmax zaczął w tym momencie budować Ciężkozbrojnych i z moich planów prędkiego podbicia jego stolicy, wielkie nici.

12. Spróbowałem jednak zaatakować i przynajmniej wybić mu wojska trochę, co jak okazało się potem...

13. Magmax, dostał raptownie mega fuksy i szczęście, wyciął w pień moje wojsko. Dodam, ze konnica poszła w ruch i to był gwóźdź do mojej trumny. Atak został rozbity, brawo magmax!

14. Heh, tak mnie pojechał tą konnicą, że dosłownie wbił mi się na tyły miast i zaczął tam ostre koszenie moich ulepszeń. Wiecie którędy przeszedł? Przez Antium! To było perfidne, cios w moją godność! Konnica po paru turach padła od miecz mojego Ciężkozbrojnego! Jak widzicie, od tego momentu budowałem na maxa Ciężkozbrojnych aby w końcu zakończyć tą grę i zdjąć to ciężkie brzemię z magmax'a
Dodam, że podczas odbudowy wojska przeciwnik zbudował Wielki Mur! Co jeszcze bardziej utrudniło mi zadanie.

15. Po uporaniu się z jego konnicą, i rozbudowie arsenału, Ciężkozbrojnych nastąpił tak długo wyczekiwany ATAK! Ostateczny atak!

16. Cios ostateczny.

17. Miasto 50% mocy... i finito

18. Ostateczny cios!

19.

20. Finish, ekran ostateczny, demografia itp.

Dzięki Magmax za grę, teren nie sprzyjał Tobie tak samo Nacja oraz pozycja startowa, ale i tak miałeś na tyle sił, aby odpierać moje ataki i to bardzo skutecznie w paru przypadkach. Moim zdaniem popełniłeś błąd przepuszczając mnie przez ten przesmyk na południu, to była strategiczna pozycja. Mam nadzieję, że wygrasz resztę gier jakie Cię czekają. Powodzenia

Ps. za wszelkie błędy przepraszam, już 3:00 prawie a ja jestem wykończony tym artykułem i grą :P

[Edited by Rixi on Apr 23, 2011 at 01:52]

Apr 23, 2011 at 01:50
Print
szuwar

Registered: Jul 20, 2009
Re: Rixi vs Magmax [post #10]

Gratuluję zwycięstwa Rixi!
Najwspanialsza relacja jaką ktokolwiek zdał!
Ehh ja też muszę więcej screenów robić. Często jestem zbyt zaaferowany grą by o nich myśleć.
Szkoda że Madmax nie miałeś katapulty... sądzę że nawet jedna sztuka w połączeniu z wielkim murem może być bardzo dewastująca...

[Edited by szuwar on Apr 23, 2011 at 08:38]

Apr 23, 2011 at 08:22

Print
Huzar_PL

Re: Rixi vs Magmax [post #11]

Gratulacje Rixi. Świetna relacja, prawie jak komiks
Skoro masz już 4 punkty to możesz teraz trochę wyluzować, na czwartek kupić browar (im więcej, tym lepiej), no i wogóle zagrać tak bardziej swawolnie

Apr 23, 2011 at 08:39

Print
Rixi

Re: Rixi vs Magmax [post #12]

Dzięki panowie, troszkę mi się zeszło z tą relacją ale chyba było warto zrobić coś takiego, tym bardziej, że nie ma nigdzie czegoś podobnego.

Szuwar, katapulta może i by napsuła mi trochę nerwów, ale nie przeszkodziła by mi przejąć tego miasta

Huzar, browarami to się będę delektował w święta a na naszą bitwę będę trzeźwy jak ksiądz podczas procesji
Aha, relacja z walki z Huzarem też będzie chyba fajna, bo tam nagrywam jeszcze filmiki

Apr 23, 2011 at 09:56
Print
szuwar

Registered: Jul 20, 2009
Re: Rixi vs Magmax [post #13]

Hehehe no to nie mogę doczekać się relacji.
Mam nadzieję że zarezerwujesz dla mnie czas jak już załatwicie sprawy z Huzarem. Nie mam zamiaru czekać i patrzeć jak z każdą grą stajesz się coraz lepszy. Musimy szybko zagrać puki jestem w stanie cię pokonać

Apr 23, 2011 at 10:20

Print
magmax

Re: Rixi vs Magmax [post #14]

To kilka słów jeszcze...

Jak wylosowałem Amerykę a Rixi Rzym i zobaczyłem swoją pozycję to wiedziałem, że jest po zawodach.
Postanowiłem przeskoczyć Rixiego w nauce - tak aby szybko dojść do ciężkich i prochu - ale do tego musiałem mieć dobrą demografię.
Co mi się od pocztąku udawało:

Problem też był z kasą. Gdy zobaczyłem złoto na górze mapy to wiedziałem, że tam się wszystko rozegra - choć nie wiedziałem dokładnie jak ulokowane były miasta Rixi.
Uprzedził mnie z ulokowaniem Antium, szybko więc postawiłem miasto graniczne. Plan był taki - podbuduje ekonomię, stawiam wielką bibliotekę biorę stal i się czasowo okopię.

Faktycznie zrobiłem błąd z Nowym Jorkiem - na początku jak mnie zaczął atakować myślałem, że albo robi błąd, że tego nie przemyślał albo też buduje wielka bibliotekę i chce abym zmienił produkcję na wojsko.

Nie wziąłem też pod uwagę, że ja swoich jednostek nie uleczę a on tak - i że wujek random, może mieć dla mnie kilka niespodzianek.
I tak się stało...

A mogłem spokojnie ze 2 jednostki tam na czas dosłać.

Po zajęciu miasta mogłem w sumie jeszcze walczyć - w demografii nawet z jednym miastem miałem sporą przewagę.
Wcześniej głównie z inżynierów pobudowałem Wielki Mur, Stone, Chitzen, Wielką Bibliotekę, Wyrocznię.

Założyłem jeszcze jedno miasto nad brzegiem morza, zbudowałem tiremkę - aby trochę popiracić - była jeszcze szansa że mu spalę żelazo.
Spaliłem konikiem co się dało w Antium i Rixi ruszył przyśpieszając koniec.

Rixi grał bardzo dobrze, miał sporo szczęścia w nacji, lokacji, wynikach walk.
Gdyby zwlekał z zajęciem NY to miałby problem - i w nauce i w populacji mu znacznie odskoczyłem. Zrobił to co powinien :-)

Gratuluję i również życzę dalszych wygranych!

A jak kiedyś uwielbiałem Rzym (ale grać nimi...) to teraz zaczynam nie cierpieć... ciągle losuje takiego rywala...

[Edited by magmax on Apr 23, 2011 at 15:54]

Apr 23, 2011 at 12:50

Print
Rixi

Re: Rixi vs Magmax [post #15]

Odskoczyłeś mi Magmax w nauce i całej demografii bo ja w każdym mieście jechałem na maxa z wojskiem, postawiłem wszystko na jedną kartę, co jak się okazało potem było słuszną decyzją.

Mam ogromną nadzieję, że wygrasz z Huzarem i Szuwarem

Magmax, zapomniałem zapytać, dajemy grę do Rankingu?

[Edited by Rixi on Apr 23, 2011 at 22:07]

Apr 23, 2011 at 21:47
Print
magmax

Re: Rixi vs Magmax [post #16]

A pewnie że mogę zgłosić.

Ja tam swoje blizny nosze z dumą

Apr 24, 2011 at 20:18

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.