civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa III > szuwar vs MarcinGL / SZUWAR
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa III
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
szuwar vs MarcinGL / SZUWAR [post #1]

Termin: 28.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 24.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Krasny on Apr 27, 2011 at 16:58]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 19, 2011 at 12:12

Print
szuwar
Status: Hero

Registered: Jul 20, 2009
Re: szuwar vs MarcinGL [post #2]

Szuwar - Rosja (random)
MarcinGL - Francja (wybór)

Mapa: Pangea + balans
Szybkość: Quick
Barby: ON
Ruiny: OFF
CSy: OFF
Awanse: OFF
Polityki: OFF

Gra jest już przesądzona na moją korzyść jednak nie dokończona.
Miałem trochę słaby start. Schrzaniłem parę rzeczy - nawet mi barby workera zabrały. Jednak przeciwnik nie był agresywny Przycisnąłem go, narobiłem bałaganu i wycofałem się na z góry upatrzone pozycje bo szturm na stolice był ryzykowny chociaż raczej bym zajął aczkolwiek wiedziałem że mam już przewagę więc nie chciałem ją głupio stracić.

[Edited by szuwar on Apr 21, 2011 at 22:43]

Apr 21, 2011 at 22:43

Print
MarcinGL
Status: Regular

Registered: Sept 04, 2008
Re: szuwar vs MarcinGL [post #3]

Co napisac - nic dodac nic ując - szybki jak błyskawica i do tego precyzyjny . Naprawde głeboki ukłon dla Szuwara

[Edited by MarcinGL on Apr 24, 2011 at 21:58]

Apr 22, 2011 at 06:23

Print
magmax
Status: Elite

Registered: Oct 13, 2010
Re: szuwar vs MarcinGL [post #4]

No to gratuluje szuwar!

MarcinGL - głowa do góry - pewnie w kolejnych spotkaniach będzie lepiej!

Apr 22, 2011 at 15:18

Print
szuwar

Re: szuwar vs MarcinGL [post #5]

Będę dziękował jak już formalności stanie się zadość.
MarcinGL (ja też jestem Marcin ) na pewno musi pomiędzy plan rozwoju wpleść budowę armii. Ja wcale nie rushowałem ze względu na problemy z barbarzyńcami. Miało ich nie być ale zapomniałem odhaczyć i tak już zostawiliśmy. Większość gra bez barbów i atak nastąpił by dużo wcześniej.
Dla bardzo wielu graczy schemat jest taki, iż tech**emy iron working i w między czasie budujemy z 3 warriorów i jak tylko postawimy kopalnie ulepszamy warriorów do swordmenów (koszt 75 na quick) więc niewiele i najczęściej nas stać bez problemu. Do tego czasu już powinniśmy znać lokalizację stolicy wroga i od razu ruszamy by go zniszczyć... Jeżeli ktoś nie uczyni tak samo to istnieje duże prawdopodobieństwo że będzie po grze...
Błędem było też nie wykorzystanie terenu. Przejście między nami było niezwykle wąskie - tylko dwa hexy - z trudnym terenem. Powinien na wejścu od mojej strony czatować jakiś scout na wzgórzu i wypatrywać atak - zawsze to sporo tur więcej na przygotowanie linii obrony. A tak to wyskakuje nam na granicy armia wroga z nikąd... Wiem że miałeś tam u mnie scouta który zginął od barbów - było trzeba zbudować kolejnego i wysłać go. Zbieranie informacji o przeciwniku to ważna sprawa. Wiedza iż nadciąga z ogromną armią wręcz bezcenna.
Do wypatrywania czyiś ataków możesz posłużyć się też demografią. Jeżeli w krótkim czasie siłą wojska przeciwnika bardzo wzrosła i jest większa znacznie od naszej to atak jest murowany... Wiele innych informacji możemy wywnioskować z demografii więc warto tam zaglądać.
To chyba najważniejsze uwagi jakie mam dla ciebie...

Apr 22, 2011 at 18:06

Print
Heniu
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
Re: szuwar vs MarcinGL [post #6]

Szuwar nie przeklinaj bo dostaniesz bana.

to ja jeszcze dodam od siebie:

- demografia w kwestii wojska działa z jednoturowym opóźnieniem. Przykładowo jeżeli w turze 10. wybudujemy nową jednostkę, to liczba wojska wzrośnie dopiero w turze 11..
- ilość wojska mówi nam tak naprawdę nie tylko o jej ilości, ale raczej jej wartości bojowej. jednostki silniejsze mają więcej żołnierzy w statystykach. Jeżeli dwie armie mają podobną siłę w demografii to nie muszą mieć podobnej siły w rzeczywistości, bo jeden rifleman jest bez porównania silniejszy od trzech swordsmanów, a w demografii siły tych wojsk byłyby zbliżone do siebie.
- warto też sprawdzać ilość surowców strategicznych (zwłaszcza żelaza), jaką przeciwnik ma dyspozycji i jak się ona zmienia w czasie - da się to zrobić na ekranie dyplomacji. Pozwala to odczytywać informację o tym kiedy przeciwnik zaczął budować jaką jednostkę i odpowiednio się przygotować do jej "powitania".

Apr 22, 2011 at 19:26

Print
MarcinGL

Re: szuwar vs MarcinGL [post #7]

nawet nie wiesz jak bardzo sie one mi przydadza - ale zrobiłes cos co naprawde pokrzyzowało mi dzialania zniszczyłes mi kopalnie zelaza a co za tym idzie straciłem mozliwosc postawienia rycerzy co naprawde zmieniło całkowicie mozliwosci ale najwazniejsze jest to ze dzieki tobie i twoim informacją zaczynam myslec inaczej - odchodze od myslenia ze gram z AI a zaczynam sie uczyc od nowa gry w civ ale tym razem z Człowiekiem i za to kazdemu z was bede dziekowac

Apr 22, 2011 at 20:23

Print
szuwar

Re: szuwar vs MarcinGL [post #8]

Zniszczenie kopalni żelaza nie dało mi tylko tego, że nie mogłeś więcej budować swordmenów - ten który już był wybudowany z powodu nie wystarczającej ilości tego surowca miał karę -50% do walki - to bardzo dużo - przez to nie był zagrożeniem dla moich hasających koników...
Graliśmy jeszcze na random pangei - gdyby to był mirror to bym odrazu wiedział gdzie uderzać a tak musiałem szukać depozytów...

Edit:
Będziesz miał dziś (w sobotę) czas na dokończenie rozgrywki?
Mnie może trochę głowę suszyć żona ale myślę że się jakoś z nią dogadam W domu będę pewnie ~17:00 aczkolwiek prawdopodobnie będę mógł grać bliżej wieczora - ciężko powiedzieć...

PS:
Heniu sam też skorzystałem na jednej z twoich rad...
Jakoś nigdy nie wpadłem że można w dyplomacji śledzić ilość surowców. Bardzo przydatna wskazówka

[Edited by szuwar on Apr 23, 2011 at 09:15]

Apr 22, 2011 at 20:40

Print
Rixi
Status: Redaktor

Registered: Dec 28, 2008
Re: szuwar vs MarcinGL [post #9]

Ja tak pokonałem Magmaxa, w dyplomacji go śledziłem na co idzie jego surowiec strategiczny (koniki, żelazo) i miałem pewność co robi i ile tak naprawdę ma wojska.
Poza tym co turę zapisywałem sobie w Demografii stan liczbowy Wojska.
Dobry motyw odkryłem jeszcze grając z Huzarem ale nie zdradzę go.

Btw, szuwar gratulacje...

Apr 23, 2011 at 22:06
Gadu-Gadu: 3114496
Print
Huzar_PL

Re: szuwar vs MarcinGL [post #10]

Ale jak coś odkrywasz to nie rozpowiadaj tego na Forum.... Ty Mośku jeden. Nie każdy zna takie "niuanse"

Apr 23, 2011 at 22:29

Print
Herbaciarz

Registered: Aug 19, 2009
Re: szuwar vs MarcinGL [post #11]

Haha, panowie- ktoś zdradza nasze sekrety. Wiecie, co z nim zrobić?

~Stalin
HerbatĂŞ siĂŞ pija, by zapomnieĂŚ o haÂłasie Âświata.
~T'ien Yiheng

Apr 24, 2011 at 10:00
Gadu-Gadu: 10210264
XFire Opiart
Print
Cholernik

Registered: Jul 25, 2010
Re: szuwar vs MarcinGL [post #12]

Proponuję aby każdy z 1 ligowców rozegrał partię jako jego przeciwnik, w ten sposób trafi tam gdzie jego miejsce

Apr 24, 2011 at 10:27

Print
MarcinGL

Re: szuwar vs MarcinGL [post #13]

Gra została zakończona - niestety nie było ratunku choc staralem sie jak najlepiej mogłem i umiałem. Mimo ze klęska byla juz przesadzona ( roznica w punktacji prawie 450 ), zasiadlem do gry z nadzieja wprowadzenia tego co uslyszalem i tego co pisaliscie . Efekty to dalsza gra mimo wielkiej przewagi Szuwara - troszke go pomeczyłem .Zaciekłe walki jego ataki moje kontataki pozwoliły mi dotrwac do 1865 roku kiedy to padla pod ciosami jego wojska moja stolica . Jednak dzieki tej grze zdobyłem cos wiecej niz kolejne doswiadczenie zdobyłem nowego dobrego kolege ktory podzielil sie ze mna swoimi uwagami i doswiadczeniem . Jeszcze raz dziekuje Szuwar i powodzenia w dalszych rozgrywkach

[Edited by MarcinGL on Apr 24, 2011 at 22:07]

Apr 24, 2011 at 22:05

Print
Huzar_PL

Re: szuwar vs MarcinGL [post #14]

Gratki Marcin, za postawę i walkę do końca! Życzę powodzenia w następnych grach.
Teraz się nie udało ale zwycięstwo na pewno przyjdzie, doświadczenie to podstawa w multi

Szuwarowi powodzenia nie życzę bo następną grę mamy zagrać przecwiko sobie

Apr 24, 2011 at 22:52

Print
szuwar

Re: szuwar vs MarcinGL [post #15]

Marcin wykazał się świetną postawią i na koniec stawiał zaciekły opór. Poprawił swoją ekonomię i wybudował armaty które znacznie utrudniały zdobywanie miast. Dopiero zmasowany atak altylerii zakończył żywot Francji. Dzięki za grę.

[Edited by szuwar on Apr 25, 2011 at 16:11]

Apr 25, 2011 at 16:11

Print
Huzar_PL

Re: szuwar vs MarcinGL [post #16]

Jednego screena z końca gry chociaż dajcie, żeby sobie można było mapkę i wasze włości oblukać

Apr 26, 2011 at 11:58

Print
szuwar

Re: szuwar vs MarcinGL [post #17]

Przyznam się ze nie mam screena... ale zaraz wrzucę screene z końcowego etapu rozgrywki z Madmaxem. Gra jeszcze nie skończona aczkolwiek wynik jest już pewny.

Apr 26, 2011 at 12:14

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.