civ.org.pl forums > Liga: sezon I, grupa III > Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon I, grupa III
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #1]

Termin: 28.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 24.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Heniu on May 26, 2011 at 18:28]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 19, 2011 at 12:17

Print
Huzar_PL
Status: Hero

Registered: Oct 13, 2010
Re: Huzar_PL vs szuwar [post #2]

Witam Szanownego Przeciwnika

Najbardziej odpowiadające mi dni na grę to środa, czwartek i niedziela (od godz. 16-17 do 2)
Preferuję następujące ustawienia, regulaminowe:
1) tempo gry - szybkie (quick)
2) mapa to jeden z mirrorów (najlepiej nOval)
3) brak państw-miast (city states)
4) brak barbarzyńców
5) rozmiar mapy: pojedynkowa (duel)
6) brak ruin (ancient ruins)
7) brak graczy AI
8) epoka początkowa: starożytność (ancient)
9) bez możliwości odkładania awansów i polityk (a niech będzie)
Pozostałe:
a) grę zgłaszamy także do rankingu
b) mogę hostować
c) wszystkie rodzaje zwycięstwa włączone
d) bez DLC (poza Mongolią innych nie posiadam)
e) wolę ruszać się jako 1

W razie braku domyślnej zgody na te ustawienia proszę o własne propozycję w tym wątku bądź bezpośrednio przed grą na Steam. W trakcie gry negocjacje już nie są wskazane i oznaczają zgodę na zaprezentowane

Apr 19, 2011 at 18:15

Print
szuwar

Registered: Jul 20, 2009
Re: Huzar_PL vs szuwar [post #3]

Chyba w przyszłym tygodniu będę Cię męczył o mecz. W tym nie dam raczej na 100% rady.

May 17, 2011 at 21:43

Print
Rixi
Status: Redaktor

Registered: Dec 28, 2008
Re: Huzar_PL vs szuwar [post #4]

Mam nadziej, że wygra.... że obaj przegracie!!!

May 17, 2011 at 22:03
Gadu-Gadu: 3114496
Print
Huzar_PL

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #5]

Obaj zostaniemy zdyskwalifikowani za stosowanie dopingu

Co do meczu - w tym tygodniu muszę koniecznie dokończyć 2 trwające moje gry.
Natomiast w przyszłym wieczorami będę tłukł w Wiedźmina i jeśli mnie strasznie wciągnie to na Steamie mnie na pewno nie zobaczysz, wybacz

May 18, 2011 at 09:00

Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #6]

Muszę przyznać że alibi masz bardzo solidne. Jadnak mam nadzieje że w końcu zdobędziesz w sobie siłę i przed końcem ligii znajdziesz dla mnie czas...

May 18, 2011 at 09:05

Print
Huzar_PL

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #7]

No przed końcem to na 100% przecież Mam nadzieję, że w międzyczasie złapiesz Kratylosa i nie będziesz mnie tak mordował - wtedy zagramy na końcu "mecz o wszystko".
Zresztą trzeba było grać w zeszłym tygodniu gdy proponowałem he he
P.s. Właśnie się Wiesiu kończy instalować

May 18, 2011 at 09:49

Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #8]

Huzar bo ja zaraz zacznę wymieniać twoje wymówki jakimi mnie częstowałeś jak to nie lubisz rozpoczynać nowych gier i tak dalej...
Twoja pojedyncza propozycja gry przy moich trochę ginie w tłumie...
Dodatkowo też wiesz CZYM się zajmowałem w zeszłym tygodniu...

May 18, 2011 at 10:26

Print
Huzar_PL

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #9]

Każdemu odmawiam kto mi proponuję grę, gdy już inne mam zaczęte (wczoraj z ciężkim sercem odmówiłem oldkoyotowi). Nie lubię tak grać i to żadna wymówka. Podobnie jak na kacu czy np. na raty po 2 godz. w okolicach pełni księżyca
Wiem czym się zajmowałeś i ja przecież sobie żartuję - cały ten wątek traktuję jak "wojnę wstępną" (he he) bo my przecież umówimy się bez najmniejszego problemu.
Wtedy skopię Ci dupę i będziesz żałował, że tak chciałeś ze mną grać

Edit: Słuchajcie program cencurujący na mnie nie działa!

[Edited by Huzar_PL on May 18, 2011 at 10:40]

May 18, 2011 at 10:38

Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #10]

Hehehe nawet forum się Ciebie boi...

[Edited by szuwar on May 18, 2011 at 10:42]

May 18, 2011 at 10:42

Print
Krasny

Registered: Apr 11, 2004
Re: Huzar_PL vs szuwar [post #11]

Quote:
Rixi wrote:
Mam nadziej, że wygra.... że obaj przegracie!!!

Da się załatwić. Mój numer konta znacie

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl
May 18, 2011 at 19:22

Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #12]

Jak tam Huzar stoisz z czasem w tym tygodniu?

May 23, 2011 at 09:03

Print
Huzar_PL

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #13]

Z ciężkim sercem odstawię na chwilę Wiedźmina i możemy zacząć. Środa 21, może być?
W międzyczasie spróbuję jeszcze dziś lub jutro dokończyć z Magmaxem

May 23, 2011 at 12:17

Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #14]

Dam znać w środę czy się zjawię bo dziś na ten dzień nic nie mogę obiecać.

May 23, 2011 at 13:46

Print
magmax
Status: Elite

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #15]

Quote:
Huzar_PL wrote:
Z ciężkim sercem odstawię na chwilę Wiedźmina i możemy zacząć. Środa 21, może być?
W międzyczasie spróbuję jeszcze dziś lub jutro dokończyć z Magmaxem

Nie wiem czy będę do środy. Ale może się złapiemy jakoś - chłodzenie upgradowałeś?

Z Tsu bym też dokończył ale nie możemy się coś złapać...

[Edited by magmax on May 23, 2011 at 16:17]
May 23, 2011 at 16:17

Print
Rixi

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #16]

Huzar, Huzar, Huzar! I wszyscy razem... Huzar, Huzarrr, Huzarrrrr! WYGRA! :P

Huzar użyje tarczy anty-rakietowej i wygra to spotkanie! :]]

Biedny Szuwar... to jego fotka po walce, przysłał na maila, odpoczywa gdzieś na Hawajach :P

May 25, 2011 at 22:34
Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #17]

Prawdopodobnie nie wygram ale za to i tak mogę czuć się jak zwycięzca.
Huzar odkrył żelazo na 4 tury przedemną i to w sumie zadecydowało przebiegu gry - chociaż nawet gdybym wynalazł żelazo w tedy co huzar to i tak chyba by to wiele nie zmieniło.
Ogólnie stanęło na 140 turze. Jest to nie lada osiągnięcie zważywszy, że mój przeciwnik posiada 12 żelaza a ja 0. Nigdzie indziej nie ma żelaza. Atakuje mnie cały czas longami i na dodatek katapultami i trebuchem ale jakoś przebić się nie może mimo że do swojej dyspozycji mam łuczników i pikmenów Oczywiście zwycięstwo Huzara to tylko kwestia czasu. Jednak jestem bardzo zadowolony z mojej gry. Mogłem parę rzeczy zrobić lepiej ale ogólnie nie jest źle... w końcu jeszcze nie zginąłem.

May 26, 2011 at 01:37

Print
Huzar_PL

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #18]

Rixi Ty Świrze! Dzięki za doping!

Formalności: Huzar [SYJ Radnom] - Szuwar [GER Random]

Po raz pierwszy zaryzykowałem tzw. rush i było bardzo blisko. Niestety w kluczowym momencie (gdy stolica Szuwara miała połowę paska życia, a ja 2 lekko uszkodzonych na nią napierających zbrojnych) ...urodził mi się Wielki Generał.... Fajnie? A no nie! Bo widok gra ustawiła na generała, a ruch faktycznie pozostał przy zbrojnym - sprawiło to, że zamiast zbrojnym zaatakować stolicę, ruszyłem go w przeciwnym kierunku (domyślnie chodziło mi o miejsce gdzie miał iść generał). Masakra, zawsze muszę coś tego typu zj**ać! A możliwe, że byłby rekord
Ale trudno, mój bład! Gramy sobie dalej. Szuwar broni się po prostu rewalacyjnie - wielki szacun (pewnie nie jeden już by się poddał)!
Generalnie nie uważam swojego zwycięstwa za przesądzone, tym bardziej jeśli Szuwar tak mówi Jestem ostrożny bo wiem na co Go stać he he. Pilnuję całych włości z każdej strony i... zobaczymy co z tego wyjdzie

May 26, 2011 at 01:52

Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #19]

Wydaje mi się że tych dwóch swordów nie miało szans zdobyć mi wtedy stolicy. Jeden by zdechł w jednej turze a kolejny w następnej nawet jakby się uleczył z promocji.
Najlepsze to jest to że doganiam Huzara w demo mimo że bardzo ciężko mi się rozwijać. Stolica jest oblegana więc to nie jest dobre miejsce dla robotników. Co by to było gdybym też miał żelazo i stworzył impas poza granicami i normalnie bym się rozwijał
Przyznam się że jak odkryłem całą moją połowę wyspy to chciałem poddać grę - sytuacja była opłakana. W sumie nie poddałem bo pomyślałem, że to już długo nie potrwa a tak wyjdzie że grałem do końca hehehehe. No i okazało się że przedłużyłem grę dużo bardziej niż się spodziewałem.
Tak w ogóle to miałem też zwarcie mózgu bo sądziłem że jest balans włączony hehehe i dlatego zignorowałem tego przeciskającego się settlera - aczkolwiek i tak pewnie bym go nie powstrzymał miałem o jednego wariorra mniej tam.
Taka mapa bardzo rzadko się losuje - idealnie pod poczynania Huzara - taka strategia była by bardzo dużym błędem gdyby nie tak niefortunne dla mnie położenie żelaza.
Nie mogę tego jakoś przeżyć. Jakbym miał grać kolejną grę to nic bym nie zmienił z mojego początku. Idę popłakać do poduszki...
Teraz okazuje się że ważne dla mnie będzie by mecze potoczyły się tak bym czasem nie pozostał w lidze, żebym miał chociaż to drugie miejsce...

[Edited by szuwar on May 26, 2011 at 08:33]

May 26, 2011 at 08:28

Print
Rixi

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #20]

Kurde, ale jaja , wszyscy po 2 przegrane... ... no prawie, bo jak Huzar wygra to będzie miał jedną. Jest jednak szansa, że Koyot albo ktoś inny zakosi Huzarka i wtedy będą prawdziwe jaja... 5 zawodników na 1 miejscu :] :]

Quote:
szuwar wrote:

Taka mapa bardzo rzadko się losuje - idealnie pod poczynania Huzara - taka strategia była by bardzo dużym błędem gdyby nie tak niefortunne dla mnie położenie żelaza.

Nie uwierzysz... taka mapa się losuje nawet dość często. Dam przykład mojej gry z Markusem, on wylosował Chingis Chana gdzie dla jego nacji najlepsze to dużo koników, a na mapie jak na złość tylko 4... co może uratowało mi dupę!
Tak wiec widzisz, nie tylko Tobie takie jaja się przytrafiły... Zwyczajnie wczoraj dopisało nam szczęście z Huzarem.

Edit: Co z Cenzurką? Czyżby "specjalni" nie byli objęci takową? :]

[Edited by Rixi on May 26, 2011 at 08:41]
May 26, 2011 at 08:33
Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #21]

Ale tu nie chodzi o to że żelaza jest mało. Tylko że całe żelazo jest w jednym miejscu. Chodzi o położenie. Plansza jest mirror więc jest odbite w odległości 3 pola od siebie. Na jednym depozycie Huzar postawił miasto Takie coś występuje bardzo rzadko. Gramy nacjami podobnie beznadziejnymi więc tutaj nikt nie ma przewagi. Rushowa strategia jest dobra na noobow lub jak takie cudo się wylosuje. Ja się nie spotkałem jeszcze z taką mapą. Grałem też gry bez żelaza ale tak na prawdę to żelazo gdzieś było dla mnie dostępne ale daleko. Na tej mapie po przejęciu tych dwóch depozytów nie ma żelaza jakie mógłbym zająć. Przypuściłem atak na to miasto ale niestety się nie powiódł ale chociaż spaliłem jeden depozyt na jakiś czas
Jedyną szansą to przeczekanie do ery w której żelazo już nie gra jakiejś dużej roli ale i tak w d***e jestem w eko - pierwsza gra w której mam tak słabe eko.
Jednak poddawać się nie zamierzam. Huzar będzie musiał opłacić zwycięstwo potem...

May 26, 2011 at 08:57

Print
Rixi

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #22]

To faktycznie... przerąbane trochę jak tak odbiło to żelazo
Walcz, może tak jak mówisz dojdziesz do strzelców i zaczniesz się odbijać od dna.

Huzar, ty lepiej ładuj WSZYSTKO w armie i nacieraj jak chcesz wygrać. :] Jak go będziesz tak skubać po troszeczku to się skończy jeszcze Twoją przegraną! :/

Gratulacje Szuwar... 1200 post :]

[Edited by Rixi on May 26, 2011 at 09:03]

May 26, 2011 at 09:02
Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #23]

Najbardziej mnie drażni że Huzar zastosował na mnie strategię jak na jakiegoś początkowego gracza i zamiast wygrać w lotka to mu mapka marzenie pod takie rozwiązanie się wylosowała...
Czuję się obrażony...

May 26, 2011 at 10:32

Print
itkovian
Status: Moderator

Registered: Jan 12, 2011
Re: Huzar_PL vs szuwar [post #24]

To strategi ryzykancka ale czasami sie sprawdza,ja tez tak przegralem w taki sposób mecz ligowy poprostu albo sie uda albo nie .

May 26, 2011 at 10:46

Print
Huzar_PL

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #25]

Strategia, którą przyjąłem na grę ma swoje racjonalne wyjaśnienie i według mnie oczywiste: przede wszystkim jesteśmy bardzo blisko siebie, stolice są od siebie o jakieś 10 pól. Poza tym gramy na LD Pangea, na której bardzo często generują się małe ilości żelaza. Na tej mapie rozegrano już tyle meczy, że po prostu spodziewałem się podobnej sytacji
A tych 2 swordów zdobyłoby stolice z palcem w tyłku Miała obronę 10 i już brak połowy paska życia. Myślę, że by się udało.

Swoją drogą szuwar już próbował swojego numeru desantowego - na miasto z żelazem wyskoczyła flota 6 tiremek i 2 knechtów. Ale Mu się nie udało he he. Teraz poszedł we fregaty i pewnie nimi będzie próbował...

May 26, 2011 at 12:51

Print
itkovian
Status: Moderator

Registered: Jan 12, 2011
Re: Huzar_PL vs szuwar [post #26]

Quote:
Huzar_PL wrote:
Strategia, którą przyjąłem na grę ma swoje racjonalne wyjaśnienie i według mnie oczywiste: przede wszystkim jesteśmy bardzo blisko siebie, stolice są od siebie o jakieś 10 pól. Poza tym gramy na LD Pangea, na której bardzo często generują się małe ilości żelaza. Na tej mapie rozegrano już tyle meczy, że po prostu spodziewałem się podobnej sytacji
A tych 2 swordów zdobyłoby stolice z palcem w tyłku Miała obronę 10 i już brak połowy paska życia. Myślę, że by się udało.

Swoją drogą szuwar już próbował swojego numeru desantowego - na miasto z żelazem wyskoczyła flota 6 tiremek i 2 knechtów. Ale Mu się nie udało he he. Teraz poszedł we fregaty i pewnie nimi będzie próbował...

Nikt nie pisze ze nie ma racjonalengo wytlumaczenia,natomiast jest ryzykanca bo jesli przeciwnik sobie poradzi a co gorzej znajdzie zelazo i szedl wczesniej w eko to raczej cie przescignie.
May 26, 2011 at 13:47

Print
Huzar_PL

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #27]

A no to jak najbardziej racja - sam wyżej napisałem, że po raz pierwszy zagrałem w ten sposób i że tym samym zaryzykowałem.
Tego posta z wyjaśnieniem napisałem by szuwar nie czuł się obrażony

Edit:
A kiedy kończymy? Dziś ok. 22 pasuje Ci?

[Edited by Huzar_PL on May 26, 2011 at 16:25]

May 26, 2011 at 13:55

Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #28]

Mnie dziś nie pasuje - może w niedziele będę miał czas dopiero.
Tych twoich dwa swordy mialy na pewno sznase zakńczyć z pomocom randoma jednak żeby z palcem w tylku to bym nie powiedział. Nie byli pełnego zdrowia. Zresztą jak nie udało się pięciu swordom i potem longom a potem longom z katapulta i trebuchem to śmiem twierdzić że tych dwóch nie dokończyło by dzieła zniszczenia - chociaż Wszechmocny Random może by pomógł.
Co do mirrora pangey. To całkiem sporo na niej grałem i jeszcze nigdy nie wylosowała mi się TAKA mapa. Tu nie był problem że żelaza było mało. 12 żelaza to nie tak mało. Problem że był w jednym miejscu. Może miałem zawsze szczęście ale jeszcze takiej mapy nie widziałem.
Uważam że taka strategia to na ogół samobójstwo i stawianie że wylosuje się TAKA mapa to jak zapożyczyć się u mafii na grubą kasę z wielkim procentem i liczyć że w środę wygram w lottka i im wszystko oddam
Pocieszam się że jeszcze nie raz zagramy razem i moja teoria zderzy się z praktyką o ile będziesz chciał rushować przeciwko mnie

[Edited by szuwar on May 26, 2011 at 19:05]

May 26, 2011 at 19:04

Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #29]

HEJ!!! Kto mnie już skreślił do jasnej ciasnej cholerki! @$#&%!!!
Ja tu jeszcze walczę. Może nie mam wielkich szans ale się nie poddam. Jak już mnie Huzar na prawdę wykończy to mnie wtedy skreślicie.
Już mnie pogrzebali...
Ja tu biję rekord...
Ile można wytrzymać tur jeżeli twój przeciwnik ma 12 żelaza a ty 0! Jak na razie jest 140 tura i licznik dalej zlicza tury... znaczy będzie jak zagramy dalej...

[Edited by szuwar on May 26, 2011 at 19:10]

May 26, 2011 at 19:09

Print
Huzar_PL

Re: Huzar_PL vs szuwar [post #30]

Quote:
szuwar wrote:
Mnie dziś nie pasuje - może w niedziele będę miał czas dopiero.

Oki, to w takim razie gram dziś wiadmomo w co

Quote:
szuwar wrote:
Tych twoich dwa swordy mialy na pewno sznase zakńczyć z pomocom randoma jednak żeby z palcem w tylku to bym nie powiedział. Nie byli pełnego zdrowia. Zresztą jak nie udało się pięciu swordom i potem longom a potem longom z katapulta i trebuchem to śmiem twierdzić że tych dwóch nie dokończyło by dzieła zniszczenia - chociaż Wszechmocny Random może by pomógł.

Mam wrażenie, że by im się udało. Chociaż w sumie róźnie mogło być ale wpieniłem się po prostu i w powstałej w ten sposób legendzie oni miasto zdobyli

Quote:
szuwar wrote:
Co do mirrora pangey. To całkiem sporo na niej grałem i jeszcze nigdy nie wylosowała mi się TAKA mapa. Tu nie był problem że żelaza było mało. 12 żelaza to nie tak mało. Problem że był w jednym miejscu. Może miałem zawsze szczęście ale jeszcze takiej mapy nie widziałem.
Uważam że taka strategia to na ogół samobójstwo i stawianie że wylosuje się TAKA mapa to jak zapożyczyć się u mafii na grubą kasę z wielkim procentem i liczyć że w środę wygram w lottka i im wszystko oddam

Naprawdę sporo było gier gdzie żelazo było tylko na środku. A strategię to ja sobie zaplanowałem dopiero w momencie jak zobaczyłem jaką mapę nam wylosowało więc żadnego lotka nie było tylko świadoma odpowiedź na syutuację na mapie.
Ale w pełni się z Tobą zgadzam, że na ogól taka stategia to samobójstwo i niewykluczone, że je popełniłem. Po raz pierwszy zaryzykowałem taką grę i mam nadzieję, że się to na mnie nie zemści

Quote:
szuwar wrote:
Pocieszam się że jeszcze nie raz zagramy razem i moja teoria zderzy się z praktyką o ile będziesz chciał rushować przeciwko mnie

Zarushować to ja mogę tylko w wypadku gdy nam znów wylosuje mapę z 2 złożami żelaza na środku. W innej sytuacji nigdy tak by nie zagrał.

P.s. Admini są po mojej stronie! Jak zobaczyłem w pierwszej chwili to myślałem, że coś się stało i się poddałeś he he
To pomyłka - gra trwa!

[Edited by Huzar_PL on May 26, 2011 at 20:07]

May 26, 2011 at 20:07

Print
magmax

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #31]

No to Ciekawie się robi - jak wygrasz to masz szansę na pierwsze miejsce!

No ale nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu :-)

May 26, 2011 at 21:11

Print
Rixi

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #32]

:/ to ja już się zamotałem... kto wygrał? i czy wogóle wygrał ? CO JEST ? :/

Heniu albo Krasny chyba mieli imprezę ostatnio i to ostrą

May 26, 2011 at 21:21
Print
magmax

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #33]

Quote:
Rixi wrote:
:/ to ja już się zamotałem... kto wygrał? i czy wogóle wygrał ? CO JEST ? :/

Heniu albo Krasny chyba mieli imprezę ostatnio i to ostrą

Przeca od razu mówiłem, że wyniki ligi są z góry ustawione - co się dziwisz.
Mam nadzieję, że nie położyłeś jakiejś kasy na zakładach.
May 26, 2011 at 21:30

Print
Rixi

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #34]

Noż kurde... to ja musi za mało dałem ... moglem jednak wyciągnąć te grubsze kwoty :]

May 26, 2011 at 21:31
Print
Heniu

Registered: May 11, 2004
Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #35]

Dobra, cofnąłem ten mecz.

Mielibyście odrobinę serca, ja tu pracuję w pocie czoła aktualizując mecze i coś bym chciał z tego mieć, moglibyście przymknąć oko na drobniutki wałeczek, ech. :`(

May 26, 2011 at 21:40

Print
Huzar_PL

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #36]

Heniu nic nie zmieniaj - szuwar się jakoś z tym pogodzi

May 26, 2011 at 22:11

Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #37]

Heniu ma mi jakąś małą działkę odpalić abym tylko przestał już narzekać...

May 26, 2011 at 22:46

Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #38]

Huzar - w tym tygodniu może się okazać że nie dam rady się umówić. Jakby coś się zmieniło to dam znać. Bardzo możliwe że dopiero w weekend będę mógł.

May 30, 2011 at 21:51

Print
Rixi

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #39]

Grajcie panowie.... co wy odwalacie za jakąś maniane :P
Emocje już opadły trzeba to rozegrać, wygrać/przegrać i po sprawie

Jun 05, 2011 at 09:04
Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #40]

Dziś o 21 gramy - będę nadawał na naszym COPowym Civ LiveStreamie jeżeli uda mi się go ogarnąć
Zapraszam serdecznie na wyłonienie mistrza III ligii.

Jun 22, 2011 at 18:52

Print
Huzar_PL

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #41]

A ja też mogę oglądać?

Jun 22, 2011 at 18:53

Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #42]

No niestety możesz. Może nawet ktoś oglądać i ci podpowiadać...
Nie wiem co z tego wyjdzie bo Henio wyparował i nie wiem jak to odpali...

[Edited by szuwar on Jun 22, 2011 at 19:36]

Jun 22, 2011 at 19:35

Print
Huzar_PL

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #43]

To nie odpalaj żeby mnie nie korciło

Jun 22, 2011 at 19:39

Print
szuwar

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #44]

No i przegrałem.
Mistrzem III LIGII zostaje Huzar. Gratuluje!
Graliśmy naprawdę długo.
W tej samej turze odkryliśmy artylerie
Jednak Huzar cały czas miał przewagę.
Próbowałem parę ataków jednak nie wypaliły.
Na początku uważałem że zagrałem naprawdę świetnie jednak dowiedziałem się paru różnych rzeczy i teraz nie sądzę że Niemcy to najgorsza nacja. Ma spory potencjał którego ja nie wykorzystałem. Niby oczywista sprawa ale tego nie widziałem. Nie spamowałem unikalnych pikmenów
Jednak pomimo przegranej jestem bardzo zadowolony z gry.
Raz użyłem z rozpędy wielkiego naukowca w złym momencie i Huzar cofnął turę dla mnie. Bardzo szlachetnie i honorowo.
Wiele się nauczyłęm. Jeszcze nigdy nie grałem tak ciężkiego meczu. Niby miałem przesrane a jednak jakoś się wybraniałem i ciągnąłem dalej. Jednak na koniec sam siebie w błąd trochę wprowadziłem i za bardzo poszedłem w eko. Zmęczony już byłem i nie kontrolowałem należycie mapy.

[Edited by szuwar on Jun 23, 2011 at 01:10]

Jun 22, 2011 at 20:27

Print
Huzar_PL

Attached:
Screen.jpg
671 KB [downloads: 31]
Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #45]

Formalności: [SYJ Radnom] Huzar 1-0 Szuwar [GER Random]
Skończyliśmy w 200 turze. Nazwy tematu nie trzeba zmieniać... na całe szczęście

Grę śmiało można podzielić na 2 etapy, tak jak w 2 etapach ją rozegraliśmy.
W 1 zdecydowanie za bardzo byłem podjarany sytuacją z żelazem (po raz pierwszy mi się coś takiego zdarzyło) i atakowałem w niezbyt przemyślany sposób. Po wczytaniu sejwa na 2 rudnę trochę się przeraziłem stanem gospodarki mojego państwa (a była tura 140) i w tej częsci gry skupiłem się przede wszystkim na eko.

Pokrótce po kolei (i na spokojnie, gdy tak sobie anulizuje grę):
- gdy odkryłem żelazo i założyłem na nim swoje 2 miasto przezbroiłem na co mi kasy starczyło i ruszyłem na szuwara. Na screenie nr 1 widać już mój drugi atak, stąd 2 zbrojnych jest rannych. Ten pierwszy był oczywiście bez sensu i zdecydowanie zbyt pochopny - straciłem w nim 2 wojowników i zbrojnego. Zdecydowanie lepszym pomysłem byłoby poczekanie, dołączenie do pierwszych sił tych ze screena i wtedy walić zmasowanym atakiem ale cóż... zjarany byłem tym żelazem i liczyłem na szybką wygraną
- gdzieś po tych nieudanych atakach Niemcy przeprowadzili desant tiremkowo-knechtowy na moje miasto z żelazem. Było ciężko ale moja drewniana artyleria dała radę odeprzeć atak
- w międzyczasie szuwar postawił Wielki Mur i mój atak ciężkozbrojnymi z trebuchami nie rokował już takich nadziei jak na początku. Tym bardziej, że szuwar zwany szwabskim skubańcem [to komplement] naspamował jeszcze więcej łuczników oraz w krytycznej chwili postawił na przedpolach stolicy cytadelę! Świetny manewr, który wraz z WM sprawił, że odechciało mi się atakować kompletnie
- rozkręcał się wyścig do artylerii...
- wiedziałem, że szuwar poleciał górą drzewka więc wiedziałem też, że znacznie wcześniej miał uniwerki (i może mnie wyprzedzić naukowo) ale... bałem się też spamu knechtów i zdecydowałem się jazdą dołem do dział i strzelców, z którymi miałem czuć się bezpiecznie
- to drugie się udało bo gdy szuwar wpadł do mnie zgrają pik miałem już co trzeba i atak odparłem bez większego problemu (screen nr 2 już po walce, pik było z 8). W tym miejscu wyniknęła śmieszna sytuacja bo w pewnym momencie ocalałe piki zaczęły znikać i se pomyślałem "jak On do jasnej cholery woduje się 2 pola od brzegu?". Okazało się, że krwawy dyktator szuwar rozstrzeliwał jednostki odpowiedzialne za niewypełnienie misji (znaczy się kasował)
- to pierwsze (wyścig technologiczny) niespecjalnie się udał... Od tury 140 zająłem się eko i z biegiem czasu osiągałem coraz wyraźniejszą przewagę w demo. Ostatecznie kolbkami było ok. 200 do 130 z gdzieś 4-krotną przewagą w populacji ale... do artylerii doszliśmy w tej samej turze!!! Szuwar zbudował WB i Porcelanową Wieżę więc spodziewałem się narodzin i wykorzystania naukowców ale... szczena mi i tak odpadła
- na całe szczęście na przezbrojenie czekały 4 działa podczas gdy szuwar w kluczowej turze miał na 1 sztukę (chwilę później uzbierał na kolejne). 4 na 2, szybki i zdecydowany atak to była moja nadzieją na zwycięstwo. Przygotowania do inwazji widać na screenie nr 3
- piękna wojna to była, emocji nie brakowało! Kochany random raz mi też bardzo dopomógł! Ostatecznie się udało choć do końca siedziałem jak na szpilkach
Dzięki wielkie za grę szuwar, było cholernie ciężko i ostro, ciekawie, momentami zaskakująco! Świetna partyja (więcej takich nie chcę he he)

[Edited by Huzar_PL on Jun 23, 2011 at 12:50]

Jun 23, 2011 at 12:50

Print
magmax

Re: Huzar_PL vs szuwar / HUZAR_PL [post #46]

Graty Huzar!

Jun 23, 2011 at 21:24

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.